تیم تولید محتوای بهیدو

آشنايي با خدمات صندوق ضمانت صادرات

صندوق ضمانت صادرات

صادرات؛ فرصت یا ریسک؟

صادرات یکی از راه‌ های افزایش پتانسیل فروش است؛ در واقع فروش به مشتریان خارج از مرزهای کشور می‌تواند تحول عظیمی را در کسب ‌وکارها ایجاد نماید. اما همانند هر تغییر اساسی در راه تجارت، صادرات نیز در کنار مزایای بی شمارش، دارای برخی از ریسک های سیاسی و تجاری خواهد بود که همین عوامل موجبات نگرانی صادرکنندگان را فراهم می کند. زیرا در صورت تحقق هر کدام از این ریسک ها ممکن است خسارات مالی زیادی به تاجران وارد شود و حتی گاهی منجر به ورشکستگی کامل آنها نیز خواهد شد. به این ترتیب دولت ها با هدف تشویق تاجران به گسترش فعالیت های صادراتی خود و به منظور کاهش نگرانی آنها در زمینه ریسک های موجود در این مسیر، اقدام به تاسیس برخی از شرکت های بیمه اعتبار صادراتی نموده اند. اغلب این شرکت ها به دولت و حمایت های مالی آن وابسته بوده و به همین دلیل است که می توانند در مقابل اکثر ریسک های تجاری از صادرکنندگان، حمایت هایی را به عمل آورند که معمولاً از سوی دیگر شرکت های بیمه تجاری قابل پوشش نخواهد بود. صندوق ضمانت صادرات ایران پشتوانه صادرکنندگان داخلی در مواجهه با ریسک هاستبنابراینآشنایی با خدمات صندوق ضمانت صادرات می تواند به صادرکنندگان در جهت تسهیل امور صادراتی کمک شایانی نماید و در نتیجه به آنها برای شراکت در تجارت بین المللی، اطمینان خاطر دهد.

تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394  ساعت: 3:34 PM
ادامه مطلب

ارزش غذایی و خواص لوبیا چشم بلبلی

۲۷تیر

خواص لوبیا چشم بلبلی

لوبیا چشم بلبلی با نام علمی Cowpea or black-eyed pea نوع خاصی از لوبیا است که ظاهری بیضی شکل و همچنین لکه‏ ای مشکی دارد. محبوبیت لوبیا چشم بلبلی به دلیل عطر، طعم و ارزش غذایی آن است. در ادامه به فوائد شگفت‏ انگیز آن اشاره می‏شود.

تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394  ساعت: 3:30 PM
ادامه مطلب

آیا سایت شما واکنشگراست؟

طراحی واکنشگرا

امروز می خواهیم با هم ببینیم طراحی سایت واکنشگرا به چه معناست، سایت ها چگونه می توانند از چنین رویکردی بهره ببرند و مفاهیم اصلی آن دربرگیرنده چه چیزی است. در ادامه با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و بهینه سازی سایت، دیجیتال مارکتینگ و  برندینگ، تولید محتوا و تبلیغات آنلاین همراه باشید.

تاریخ : چهارشنبه 28 مرداد 1394  ساعت: 1:26 PM
ادامه مطلب

زمانی که اوتیسم هیچ علت شناخته شده ای ندارد!

علت شناخته شده

با اینکه اوتیسم یکی از اختلالات شایع موجود است، علت بروز آن هنوز مشخص نیست. واقعیت این است که تنها ۱۵ الی ۱۷ درصد از موارد به خاطر منبع شناخته شده و واضحی رخ می دهند. محققان بر این باورند که ارتباط ژنتیکی قوی برای اتیسم وجود دارد و محرک های زیست محیطی هست که باعث می شود فرد نشانه های خاصی را از خود بروز دهد. با اینحال برای هر فردی، ماهیت دقیق محرک های زیست محیطی و ژنتیکی ناشناخته است.

زمانی که منبع اوتیسم شناخته شده است به آن اوتیسم ثانویه (secondary autism) می گویند.

زمانی که منشا اوتیسم شناخته شده نیست به آن اوتیسم ایدیوپاتیک (idiopathic autism) می گویند.

تاریخ : سه شنبه 27 مرداد 1394  ساعت: 3:16 PM
ادامه مطلب

طراحی هویت بصری

هویت بصری

طراحی هویت بصری

برخی از عناصر قابل مشاهده در یک نام یا برند تجاری را نمی توان به تنهایی و فقط از طریق کلمات توصیف نمود. این عناصر که در بردارنده رنگ، شکل و نظیر آن هستند در واقع یک معنای نمادین را به دیگران منتقل می کنند که هویت بصری سازمان را تشکیل می دهد. این عناصر حتی می تواند معماری سازمان، طرح‌ های رنگی تبلیغاتی، لباس پرسنل و غیره باشند. برای درک بهتر این موضوع، می توانیم هویت بصری برند یک سازمان را شبیه به یک فرد در نظر بگیریم، در این صورت تمامی برندها همچون انسان ها شخصیت خود را خواهند داشت و می توانند منظم، جدی، کمالگرا و یا لوکس به نظر برسند و یا همچون برخی از انسان ها گاهی اوقات دارای شخصیت فانتزی، شوخ طبع، بامزه و یا همه پسند باشند. ایجاد هویت بصری برای یک برند بسیار شبیه به شکل گرفتن شخصیت در یک فرد است. انتخاب یک هویت بصری مناسب برای شرکت، نقش موثری در تغییر پتانسیل کسب و کار خواهد داشت به طوری که تقاضا برای محصولات و یا خدمات را افزایش می دهد. طراحی هویت بصری مناسب برای برند سازمان در واقع نوعی درک عمیق سازمان از سلیقه ‌مشتریان است. به بیان دیگر طراحی هویت بصری خوب می تواند شما را از طریق روش‌های قابل شناسایی از رقیبان غیر حرفه‌ای جدا سازد. استفاده ی درست از نشانه های دیداری می تواند منجر به بهبود کسب و کار سازمان شود. این نشانه ها همچنین نحوه عملکرد، اهداف و شخصیت تجاری سازمان را معرفی می‌کنند. بنابراین با توجه به اهمیت موضوع طراحی هویت بصری در رونق کسب و کارتان توصیه می شود این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید. در ایجاد هویت بصری مناسب برای یک سازمان چند گام مهم وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

همین الان شروع کنید

 

تاریخ : سه شنبه 27 مرداد 1394  ساعت: 12:46 PM
ادامه مطلب

اتوماسیون خانه

اتوماسیون خانه

اتوماسیون خانه یکی از مواردی است که بیشتر بر روی استفاده از گجت ها و سیستم های هوشمند تمرکز کرده است. در گذشته، اتوماسیون مقیاس محدودتری داشت.  شما فقط می توانستید بر روی لامپ هایتان تایمر نصب کنید یا ترموستات های دیجیتالی را تهیه کنیدکه برنامه نویسی محدودی دارند. اما با هوشمندتر شدن وسایل خانه و ارائه برنامه ها و پردازنده های درون ساخت، پتانسیل اتوماسیون خانه ها نیز افزایش پیدا کرد.

اتوماسیون به معنای صرفه جویی در انرژی و زمان است. بعد از اینکه اولویت هایتان را مشخص کردید  می توانید باقی ماجرا را به دستگاه یا سیستم مدنظر بسپارید.  به عنوان مثال یک ترموستات کاملا خودکار می تواندسیستم گرمایشی را خود به خود زمانی که در خانه نیستید خاموش کند. زمانی که به خانه برگشتید این سیستم روشن می شود. نسخه های پیشرفته تری هم هستند که می توانند به صورت خودکار دمای موجود در خانه را با تغییرات آب و هوایی تطبیق دهند.

تاریخ : دوشنبه 26 مرداد 1394  ساعت: 12:36 PM
ادامه مطلب

خواص کشمش سبز و ارزش غذایی آن

۲۱تیر

خواص کشمش و انواع آن

کشمش‏ ها انگورهای دانه ‏دار یا بدون دانه‏ ای هستند که توسط نور خورشید خشک می‏شوند و دارای ۱۶ درصد رطوبت هستند. مصرف کشمش به مراتب اثرات بسیار مفیدی در مقایسه با سایر مواد شیرینی مصنوعی (از جمله آب نبات) برای کودکان دارد. کشمش‏ های خشک شده در رنگ‏های سیاه،قهوه ای، طلایی و سبز وجود دارند. از آنها می‏توان هم به صورت خام و هم به شکل اضافه کردن به غذا استفاده کرد. از این میوه‏ های خشک شده به عنوان تزئین بر روی کیک نیز استفاده می‏کنند. همچنین از آنها در کوکی‏ ها، پودینگ‏ ها و دسرها به عنوان چاشنی و در جهت بهتر کردن طعم کیک استفاده می‏شود.

کشمش منبع غنی انرژی، ویتامین‏ها، مواد معدنی و الکترولیت‏ها است. ۱۰۰ گرم کشمش حاوی ۲۴۹ کالری انرژی است و برای افرادی که نیاز به انرژی بیشتری دارند مفید است. میزان فیبر موجود در کشمش در مقایسه با انگور بالاست، به این ترتیب می‏توان از آن به عنوان یک ملین طبیعی استفاده کرد. سطوح انرژی که از طریق مصرف کشمش ایجاد می‏شود بالا است، به همین دلیل از آنها در تونیک سلامت (مواد طبیعی برای بهبود سطح انرژی) استفاده می شود. افراد علاقمند به ورزش‏های ماجراجویی از کشمش در رژیم غذایی روزانه خود استفاده می‏کنند. سطح کربوهیدراتی که در هر RDA (Recommended Dietary Allowance) که به معنی مصرف روزانه‌ توصیه شده ماده در رژیم غذایی است و برای مواد غذایی مختلف (مانند عناصر شیمیایی و ویتامین‌ها) تعریف می‌شود، ۶۱ درصد است. کشمش حاوی سطوح چربی به میزان اندک است، همچنین میزان پتاسیم ۲۶ درصد، مس ۱۶ درصد و منگنز ۱۶ درصد است. تیامین و ریبوفلاوین هر کدام ۷ درصد و ویتامین ها ۸۶ درصد کل محتوای کشمش هستند.

تاریخ : شنبه 24 مرداد 1394  ساعت: 3:26 PM
ادامه مطلب

با قانون حق‌العمل‌کاری در گمرک آشنا شوید

حق‌العمل کار در گمرک

حق‌العمل کار در گمرک به فردی حقیقی یا حقوقی گفته می‌شود که تشریفات گمرکی کالای متعلق به شخصی دیگر را به وکالت از طرف او انجام دهد.

افرادی که بدون کارت حق‌العمل کاری، تشریفات گمرکی کالا را به وکالت انجام می‌دهند، اجازه ندارند که بیش از ۱۰ بار در سال این کار را انجام دهند.

در فصل چهارم کتاب قانون امور گمرکی نوشته شده است که مستخدمان تجارتخانه‌ها یا مستخدمان حق‌العمل کاران که صرفا فعالیت‌های آن تجارتخانه یا حق‌العمل کار را در گمرک انجام می‌دهند، مشمول مقررات ماده ۳۸۲ این آیین‌نامه می‌شوند.

در ماده ۳۷۷ این آیین‌نامه آمده است که « هیچ شخصی به عنوان حق‌العمل کار در گمرک پذیرفته نمی‌شود، مگر اینکه پروانه مخصوص این شغل را از گمرک ایران دریافت کرده باشد.»

تاریخ : شنبه 24 مرداد 1394  ساعت: 3:25 PM
ادامه مطلب

صفحات سایت

تعداد صفحات : 2