به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

خرید قابلمه

راهنمای خرید: وقتی صحبت از وسایل آشپزخانه می شود در ذهن همه ما تمامی وسایل ریز و درشت این بخش از خانه تداعی می شود. از وسایل برقی بزرگ مثل یخچال و گاز و اینها گرفته تا تمامی ظرف و ظروف و حتی قابلمه ها! انتخاب هر کدام از این وسایل به نوبه خود دارای اهمیت زیادی است. معمولا انتخاب وسایل آشپزخانه چه به عنوان جهیزیه و چه غیر از آن از افراد وقت زیادی می گیرد. این در صورتی است که اگر شما سعی کنید در رابطه با تک تک آنها اطلاعاتی کافی کسب کنید زمان و انرژی مصرف شده تان به حداقل می رسد. در این مطلب می خواهیم به راهنمای خرید سرویس قابلمه بپردازیم. می خواهیم یک نگاه همه جانبه به این بخش از وسایل آشپزخانه بیندازیم و آن را به طور کامل بررسی کنیم. پس پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

خرید قابلمه
سرویس قابلمه


معرفی انواع سرویس قابلمه

به طور کلی قابلمه ها در چند نوع مختلف دسته بندی می شوند که شامل قابلمه های چدن، قابلمه های استیل، قابلمه های تفلون، قابلمه های سرامیکی، قابلمه های گرانیتی، قابلمه های رویی و آلومینیومی، قابلمه های مسی، قابلمه های شیشه ای و همینطور قابلمه های لعابی می گردند.


قابلمه های چدن

در رابطه با چدن می توان گفت که در واقع چدن فلزی است که مدت زیادی گرم می ماند. این ماده آلیاژی از آهن است و اگر در شمایل قابلمه ارائه شود می تواند با خراش سطحش زنگ بزند. این نوع از قابلمه ها معمولا عمر طولانی و همینطور وزن بالایی دارند و برای پخت و پزهای طولانی و یکنواخت هم گزینه های مناسبی به شمار می روند. علاوه بر این می توان گفت که قابلمه های چدنی در برابر حرارت بالا مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. توصیه ما این است که در زمان خرید قابلمه چدن خود اطمینان خاطر حاصل کنید که چدن شما فاقد آلومینیوم است. علاوه بر اینها می توان این نکته را هم اشاره کرد که سرویس قابلمه های چدن گران قیمت هستند و در کنار این موضوع، تنوع رنگی و طرحی زیادی هم نخواهند داشت.

 


قابلمه های استیل

شاید بتوان گفت که قابلمه های استیل نسبت به سایر انواع قابلمه ها بهداشتی تر هستند و به نوعی نیز از دوستداران طبیعت به حساب می آیند. این نوع از قابلمه ها عمر طولانی دارند و زنگ نمی زنند. علاوه بر این واکنشی هم نسبت به غذا ندارند، با این حال حرارت را به صورت کاملا مستقیم انتقال می دهند و همین مسئله هم ممکن است باعث شود تا غذای شما سریع تر بسوزد. اگر غذا به کف قابلمه استیل شما چسبید می توانید با مقداری سرکه و یا استیل شو آن را به راحتی پاک و ترمیم کنید. در نهایت هم باید اشاره کنیم که سرویس قابلمه استیل معمولا قیمت مناسبی دارد.


سرویس قابلمه


قابلمه های تفلون

 درست است که سرویس قابلمه تفلون از محبوب ترین نوع قابلمه ها به حساب می آیند ولی با این حال اگر بخواهیم آن را با بقیه قابلمه ها مقایسه کنیم انتخاب چندان مطمئنی به شمار نمی رود. نکته ای که در رابطه با قابلمه های تفلون وجود دارد فلز سنگین کادیون موجود در آنهاست! این فلز بر اثر استفاده های پی در پی از این قابلمه ها وارد مواد غذایی می شوند و همین مسئله نیز احتمال ابتلا به سرطان و همینطور بیماری های دیگر را افزایش می دهد. در نتیجه پیشنهاد و توصیه ما این است که در زمان خرید سرویس قابلمه تفلون به سراغ برندهای معتبر بروید. در نهایت نیز باید اعتراف کرد که در میان انواع قابلمه ها ظروف تفلون نچسب، نسبتا سبک و همینطور دارای شست و شوی آسان هستند.


سرویس قابلمه


سرویس قابلمه سرامیکی

این نوع قابلمه ها جزء جدیدترین سرویس های آشپزخانه به شمار می روند. قابلمه های سرامیکی دارای روکش های نچسب هستند و بدون هیچگونه ترکیبات مضری نسبت به خراش و خوردگی مقاومت خوبی دارند. بدنه و کف سرویس های قابلمه سرامیکی دارای چندین لایه است و لایه سرامیک نیز یکی از لایه های بدنه است. از مهم ترین ویژگی های قابلمه های سرامیکی آن است که حرارت را به خوبی پخش و منتقل می کند و قیمت نسبتا بالایی هم دارند.


سرویس قابلمه


سرویس قابلمه گرانیتی ایرانی

روکش های گرانیتی در میان سایر پوشش های نچسب داراب دوام و سختی بسیار و بیشتری است. ویژگی مهم گرانیت آن است که گرما را در خود نگه می دارد و غذا هم در آن دیرتر از سایر ظروف معمولی می سوزد. تمیز کردن و شست و شوی قابلمه های گرانیتی ساده ای و به دلیل نچسب بودن می تواند میزان روغن مصرفی شما را کاهش دهد. در نهایت نیز باید اضافه کنیم که گرانیت ماده ای طبیعی است و به همین دلیل نیز طعم غذای شما را تغییر نخواهد داد.


سرویس قابلمه


قابلمه های رویی و آلومینیومی

فلز روی برای قابلمه مناسب است ولی کمتر قابل دسترسی است و به سختی یافت می شود. در کنار این می توان گفت که فلز آلومینیوم برای سلامت ضرر دارد و پخت مواد غذایی اسیدی مثل آبلیمو و سرکه در چنین ظروفی باعث خروج آلومینیوم شده و باعث می شود که این ماده به غذای شما وارد شود. در کنار اینها باید گفت که حرارت در این قابلمه ها به شکل یکنواخت و سریعی پخش می شود. علاوه بر این حساسیت آنها به ضربه باعث می شود که فرم خود را سریع از دست بدهند.


سرویس قابلمه


قابلمه های مسی

این نوع قابلمه ها حرارت را به خوبی و به شکل یکسانی پخش می کنند. در بیشتر موارد داخل مس را با فلزی می پوشانند که مس به غذا وارد نشود. شاید بتوان دلیل آن را هم چنین گفت که مس با مواد غذایی اسیدی و شور واکنش نشان می دهند و می تواند طعم غذا را نیز تغییر دهد. نکته جالبی که در رابطه با این نوع از قابلمه ها وجود دارد آن است که بعضی از آنها کار دست هنرمندان ایرانی هستند و در بازار به صورت کیلویی هم به فروش می رسند. در کنار این موضوع برندهای بسیاری هم هستند که این سرویس ها را ارائه می دهند.


سرویس قابلمه


قابلمه های شیشه ای

ای نوع از قابلمه ها در واقع همان پیرکس ها هستند. این ظروف بی رنگ را می توان تقریبا بهترین انتخاب برای پخت و پز دانست، چراکه به راحتی می توان درون آن را مشاهده کرد. تا زمانی که به این ظروف ضربه های محکمی زده نشده و شوک دمایی نبیند مقاومت خود را حفظ می کنند. مدل های جدید که از این مدل قابلمه ها در بازار ارائه می شوند در مقابل حرارت مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند.


سرویس قابلمه


قابلمه های لعابی

معمولا روکش های لعابی بر روی ظروف چدن و یا آهنی کشیده می شود. می توان گفت که طول عمر روکش های لعابی محدود است و بر اثر ضربه و حتی نوسانات حرارتی نیز می تواند از بین برود. معمولا از این نوع ظروف و قابلمه ها برای گرم نگه داشتن کنسروها و پخت غذاهای آبدار استفاده می شود.


سرویس قابلمه


نکات خرید سرویس قابلمه

با توجه به توضیحات کاملی که در رابطه با هر کدام از انواع قابلمه ها در بالا مطرح شد، پیشنهاد ما برای تکات خرید سرویس قابلمه آن است که بر اساس میزان مصرف و نیاز خود از قابلمه ها و همینطور مواد غذایی ای که به صورت غالب مصرف می کنید باید به سراغ سرویس قابلمه های مناسب خود بروید. برای این کار بهتر است به فروشگاه های معتبر و همنیطور برندهایی که به کیفیت کاری آنها اطمینان دارید مراجعه کنید.


معمولا سرویس های قابلمه ها بر اساس پارچه های آنها تعیین می شوند که در واقع هر تکه از سرویس است. شما به نسبت تعداد افراد خانواده و همینطور میزان استفاده خود از انواع قابلمه ها می توانید سرویس مورد نظر خود را برگزینید.

ghablame-royal-geranit-20-2.jpg

سرویس قابلمه


معرفی برندهای مطرح سرویس قابلمه

برندهای مطرحی که به تولید سرویس قابلمه می پردازند را می توان اینگونه معرفی کرد: بهترین مارک قابلمه استیل دسینی، پی اس دی، هاس جوهر، کارال، زرساب، زوپینی، وگاتی، عروس تفلون، فورته ، وینود و…


سرویس قابلمه

معرفی بورس خرید سرویس قابلمه

برای آنکه بتوانید سرویس قابلمه مورد نظر خود را تهیه کنید می توانید به بورس خرید سرویس قابلمه مراجعه کنید. بورس خرید قابلمه در خیابان شوش تهران است، البته فروشگاه های عرضه ی لوازم خانگی هم می تواند گزینه ی مناسبی برای خرید قابلمه باشد.

قیمت سرویس قابلمه نیز متنوع می باشد.

 ادامه مطلب
شنبه 19 آبان 1397  - 9:05 AM

چگونگی کار دستگا های روغن گیری و روغن کشی

 

پروه کاراپرس با هدف واردات دستگاه های روغن گیری به روش پرس سرد تاسیس گردیده و تنها نماینده ی انحصاری شرکت کارائرلر در "ایران و قطر و افغانستان" می باشد ،تمام قطعات ساخت کشور آلمان و اتریش می باشد

با توجه به خواص دانه های روغنی چه به لحاظ بهداشتی و چه به منظور مصارف غذایی، و با توجه به افزایش این نیاز در جوامع ،روغن گیری و کاربرد انواع دستگاه روغن کشی و دستگاه روغن گیری روند رو به رشدی داشته است.

چگونگی کار دستگاه های روغن گیری و روغن کشی

در صنایع عمدتا از دو روش برای استخراج روغن از دانه های چرب استفاده می شود

روش اول استفاده از دستگاه روغن گیری پرس سرد و روش بعدی دستگاه روغن گیری پرس گرم می باشد

دستگاه روغن گیری پرس سرد جهت روغن گیری انواع دانه های روغنی نظیر مغز بادام درختی و بادام زمینی ،سیاه دانه، کنجد و ... میباشد اما ظرفیت دستگاه روغن گیری به نوع دانه روغنیبستگی دارد و متغیر است

اولین دستگاه روغن گیری درسال 1876 و در آمریکا اختراع و وارد چرخه تولید مواد غذایی گردید کهبا گذشت زمان دستگاه روغن گیری به روش پرس (سرد و گرم) با انرژی پایین تر ، سلامت و بازده بالاتر تولید شد

مروزه کشور آلمان همانند سایر صنایعش در تولید جدیدترین دستگاه روغن گیری(دستگاه کره بادام زمینی برای استخراج کره بادام زمینی مورد استفاده می باشد و در لسیت دستگاه کره گیری می باشد) و دستگاه ارده گیری شیوه های نوین پیشرو می باشد .در خرید دستگاه روغن گیر یباید به چند نکته از جمله مصرف انرژی،توان تولید،قدرت،کیفیت،بازدهی و...دقت داشت. روغن‌گیر خانگی اساسا در کمترین زمان ، دانه های روغنی را به روغن تبدیل می کنند.

چگونگی کار دستگاه های روغن گیری و روغن کشی

دستگاه های روغن گیری اصولا کاربرد صنعتی و فروشگاهی دارند و اصولا امکان روغن گیری دانه های مختلف روغنی مانند: بادام، آفتابگردان، هسته انگور، گردو، سیاه دانه، فندق و کنجد را دارد.

پوشش دستگاه کاملا استیل که تمامی قطعات قسمت محرک را پوشش میدهد. و به گونه ای عمل میکند که علاوه بر رعایت تمامی استانداردهای ایمنی و بهداشتی ، دسترسی اپراتور به تمامی بخش های دستگاه را به آسانی امکان پذیر می کند.

دستگاه روغن گیری اصولا مجهز یه سیستم هوشمند اتوماتیک خاموشی پس از اتمام دانه می باشند، که استفاده از دستگاه را به صورت تمام وقت با آسودگی و ایمنی بالا امکان پذیر میکند.

دستگاه روغن کشی

این روش از روغن کشی که در وسعت های مختلف، از خانگی تا شرکت های روغن گیری بزرگ این روز ها از آن استفاده می کنند به این صورت هست که دانه های روغنی را در یک سیلندری که دارای یک پیچ چرخنده هست می ریزید. این پیچ چرخنده با فشار زیادی که وارد می کند باعث خرد شدن و له شدن دانه های روغنی می شود تا زمانی که روغن از آن ها حاصل شود. سوراخ هایی که در پایین سیلندر قرار دارند این اجازه را به روغن می دهند که روغن از آن جا سرازیر شود و در ظرفی که مخصوص جمع آوری روغن است قرار گیرد.در نهایت این دستگاه فیلتر روغن می باشد که کار فیلتر روغن را انجام میدهد.

شما می توانید با خرید یک دستگاه روغن کشی معمولی حدودا 12 میلیون تومانی شروع کنید.

در کنار این موارد دستگاه اسیاب ادویه نیز پیشنهاد ما به شما می باشدادامه مطلب
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394  - 5:05 PM

نایلکس نام مستعار فیلم های تولیدی بر پایه پلی اتیلن سنگین (HDPE) می باشد . این دسته از فیلم های تولیدی به نسبت پلی اتیلن های سبک دارای انعطاف کم تر ،ضربه پذیری بیشتر ،شکنندگی بالاتر و شفافیت کمتر می باشد .
فروشگاه های مواد غذایی ، میوه فروشی ها و … بسیار از این کیسه ها استفاده می کنند که به اصطلاح به آنها نایلکس رکابی یا نایلکس دسته دار می گویند . از آنجاییکه نوع مواد نایلکس دارای کششی بسیار بالای می باشد در صورتیکه باری خارج از ظرفیت کیسه درون آن قرار گیرد ، کیسه کشیده شده و بر خلاف مواد نایلونی پاره نمی شود .

 

همچنین دستگاه های تولید نایلکس این امکان را ایجاد می کنند که بتوان کیسه ای با ضخامت بسیار پایین تولید نمود . برای مثال نایلون نان یا نایلون اتوشویی ها به دلیل اینکه بار سنگینی را حمل نمی کنند بسیار نازک تولید می شوند .

کیفیت کیسه های نایلکس در حوزه قابل بررسی می باشد .
مورد اول کیفیت دوخت این گونه کیسه هاست . یکی از محصولات معروف حوزه نایلکس کیسه های رکابی می باشد که بیتشر در سوپرمارکت ها ، فروشگاه ها ، میداین تروبار و غیره استفاده می شود .

با توجه به نیاز روز افزون بازار در خانه های ایرانی و جایگاه ظروف یک بار مصرف در مصارف خانگی رشد چشمگیری پیدا کرده و توسط نایلکس آرمانی میتوانید محصولات خریداری شده را در آن قرار دهید. قیمت نایلکس عمده که توسط شرکت آرمانی تهیه شده است بسیار مناسب بوده و قیمت ها با توجه به انواع مصرف شما متغییر میباشد در مجموعه آرمانی شما براحتی میتوانید ظرفو یک بار مصرف درب دار را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

این کیسه ها به دلیل اینکه می بایست وزن بالایی را حمل کنند ، می بایست دارای دوخت بسیار محکمی در انتهای دهانه خود باشند . گاها برخی از تولیدکنندگان برای افزایش سرعت دستگاه های دوخت خود اقدام به بالابردن دور دستگاه می کنند که نتیجه آن سوختگی دوخت و غیرمقاوم بودن آن است .

مورد دوم شفافیت  و استقامت خود جنس می باشد . یکی از پارامتر هایی که نقش اساسی در شفافیت محصولات نایلکسی را دارد ، میزان ناخالصی استفاده شده در مواداولیه می باشد . این ناخالصی علاوه بر اینکه باعث کدر تر شدن محصول می شود ، می تواند باعث کاهش شدید کیفیت جنس گردد که در برخی از موارد منجر به پاره شدن بدنه کیسه می شود .

امروزه از مواد نایلکسی در بسیاری از صنایع دیگر استفاده می شود که به عنوان مکمل به مواد اصلی افزوده می شود و سبب استحکام محصول تولیدی می شود  که مجال بازگو کردن آن در این پست نمی گنجد .

عمده کاربرهای نایلکس عبارنتد از :

    انواع کیسه های حمل میوه و مواد غذایی
    انواع کیسه های فریزری
    سفره های یکبار مصرف
    دستکش های یکبار مصرف
    کیسه نونی (نایلون نان)
    نایلون اتوشویی – سلفون خشکشویی

کارخانه تولیدی سلفون وحید با بیش از ۴۰ سال سابقه و حسن انجام کار با دارا بودن دستگاه های بروز و نیروی انسانی آموزش دیده آماده تولید و فروش نایلکس ، کیسه های فریزری ، نایلون نان و کیسه های لاندری موردنیاز شما عزیزان رادر این حوزه می باشد .
این محصول قابل عرضه در ۲ مدل رول و فله می باشد که متناسب با نیاز مشتری قابل تولید می باشد . امروزه کیسه های فریزری رولی در عرصه رقابت با کیسه های فریزری عادی پیشتاز بوده و به زودی جایگزین این کیسه ها می گردند .

ظروف یکبار مصرف درب دار پلاستیکی بیشتر در بخش تولید و یا اغذیه فروشی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین در مجالس های مختلف از جمله مهمانی مجالس شادی و غم به طور کامل مورد استفاده قرار میگیرد و به دلیل اینکه افراد برای راحتی خود استفاده کنند از این ظروف یک بار مصرف استفاده میکنند. این محصولات دارای درب‌های با قابلیت پلمپ هستند که غذا را برای مدت طولانی‌تری تازه نگاه می‌دارد.  ظروف پلاستیکی باریک و کم حجم بسیار مناسب برای حمل سالاد و قطعات کیک می‌باشند؛ در حالیکه  ظروف ضخیم‌تر و با حجم بیشتر برای ذخیره پاستا و میوه‌های اسلایس شده مناسب است.
نقاط قوت ظروف یکبار مصرف پلاستیکی
به شدت تطبیق‌پذیر و چند منظوره می‌باشد.
مقاوم در برابر سرریز شدن محصول و یا شکستن و خم شدن ظرف
دارای قابلیت استفاده مجدد و بازگشت به طبیعت
قابل استفاده در ماکروویو و ماشین ظرفشویی
دارای قابلیت تازه نگاه داشتن غذا به مدت طولانی‌تر نسبت به ظروف یکبار مصرف آلومینیوم و پلی استیرن

ظروف یکبار مصرف گیاهی (بیوپلاستیک)

امروزه ظروف یکبار مصرف بیوپلاستیک موج جدیدی در صنعت صنایع غذایی به شمار می‌روند. بیوپلاستیک‌ها که بهPLA شناخته شده‌اند، از مواد اولیه گیاهی و تجدیدپذیر مانند ذرت و گیاهان دیگر ساخته شده‌اند. این ظروف به عنوان جایگزینی غیرسمی برای ظروف یکبار مصرف استیروفوم و سایر محصولات تجدیدناپذیر شناخته شده‌اند. ظروف بیوپلاستیک در انواع فنجان‌ها، درب‌ها و در طرح‌های تاشو موجود می‌باشند.
نقاط قوت ظروف یکبار مصرف گیاهی
غذا را به مدت طولانی‌تری نسبت به استیروفوم و یا پلاستیک تازه نگاه می‌دارد.
تلاش در راستای حفظ محیط‌زیست را به مشتریان یادآوری می‌کند.
نسبت به محصولات پلاستیک و یا استیروفوم انرژی کمتری در روند تولید نیاز دارد.
دوستدار محیط‌زیست
در انواع ظروف یکبار مصرف و بیرون‌بر، ظروف غذاخوری و ظروف و کیسه‌های قابل حمل موجود می‌باشد.ادامه مطلب
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394  - 10:31 AM

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 524
تعداد کل پست ها : 3
تعداد کل نظرات : 0
تاریخ ایجاد بلاگ : سه شنبه 15 آبان 1397 
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 

نویسندگان


امکانات جانبی