چهلمین بسته مسجدنما

هر چند این هفته همه مون زائر اباعبدالله بودیم، خدا را شکر، بسته این هفته هم آماده شد:

سلام به همه رفقای مسجدی. هفته گذشته نائب‌الزیاره (یا همسفر) شما بودیم. کاش مجالی پیش بیاد که از شور و حال بی‌سابقه اربعین امسال در کربلا بنویسیم. بسته این هفته با تاخیر منتشر شد. علتش هم تاخیر غیر قابل پیش‌بینی بچه‌های محتوایی در بازگشت از سفر کربلا بود. ان‌شاءالله خدا توفیق خدمت بهتر و کامل‌تر به خانه خودش رو نصیب همه ما بکنه. 
بسته این هفته تقدیم به شما:
 
         

دریافت فایل‌های پی دی اف با نشان مسجدنما

حجم: 2.2 مگابایت

 

دریافت فایل‌های پی دی اف بدون نشان مسجدنما

حجم: 2.2 مگابایت

 

دریافت فایل متنی واژه‌پرداز word

حجم: 32.8 کیلوبایت

 

دریافت طرح‌های رنگی

حجم: 3.72 مگابایت

دریافت طرح‌های سیاه و سفید

حجم: 2.74 مگابایت

 


ادامه مطلب
[ جمعه 28 آذر 1393  ] [ 3:56 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

کربلا

کربلا منتظر ماست

 


ادامه مطلب
[ شنبه 22 آذر 1393  ] [ 9:06 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات1 ]

همه دارند به پابوس تو می آیند

[ جمعه 21 آذر 1393  ] [ 9:06 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

به یاد خلبان شهید احمد کشوری

کیفیت رفتار با بیگانه

در حال تمرین پرواز توی بالگرد نشسته بودیم. احمد سکاندار بود. استاد آمریکایی نگاهی به او کرد و گفت: اگر الآن بخواهم تو را پرت کنم بیرون، چه‌طور می‌خواهی از خودت دفاع کنی؟ احمد از بیگانگان و خوی ضداسلامی آنان بدش می‌آمد. نگاهی به استاد کرد. وقتی لبخند شیطنت‌آمیز و تحقیرکننده استاد را دید، یقه او را گرفت و گفت: من باید تو را از این بالا پرت کنم پایین. با استاد گلاویز شد. استاد به زبان انگلیسی شروع به التماس کرد. صورتش سرخ شده بود. ما از احمد خواستیم که یقه او را رها کند و مواظب باشد که بالگرد سقوط نکند و او قبول کرد. وقتی به زمین نشستیم، استاد به قدری از جسارت احمد و جرأت او یکه خورده بود که به همه ما گفت: بعد از این، استاد شما احمد کشوری است.

به مناسبت  15 آذر، سالروز شهادت  این خلبان  (1359)- منبع: esar.ir

 


ادامه مطلب
[ شنبه 15 آذر 1393  ] [ 3:50 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

محمدبن‌ابی‌بکر بسیجی بود/ بسیجی‌ها رویش‌های انقلاب‌اند/ دشمنی‌ها متوجه بسیجی‌هاست

تقدیم به «محمدبن‌ابی‌بکر»های امروز

توطئه دشمن علیه رویش‌های بسیجی براساس اندیشه امام خامنه‌ای

«در دوران امیرالمؤمنین، علاقه‌مندان و مخلصان به آن حضرت زیاد بودند؛ اما مالک اشتر و محمّدبن‌ابی‌بکر و سهل‌بن‌حنیف زیاد نبود؛ اینها بسیجی بودند.» (6 مرداد 79)

«سابقه‌داران اسلام، جناب طلحه و جناب زبیر و جناب سعدبن‌ابی‌وقّاص و امثال اینها بودند. بعضی از اینها علی را تنها گذاشتند؛ بعضی از اینها در مقابل علی ایستادند. اینها ریزش‌ها بودند. اما رویش کدام است؟ رویش، عبداللَّه‌بن‌عبّاس است؛ محمّدبن‌ابی‌بکر است... مثل این رجال - نه یکی، نه ده نفر، نه هزار نفر که هزاران نفر بودند. این‌طور نیست که شما خیال کنید حالا چهار نفر آدمی که از راه برگشتند و نیرویشان تمام شد، معنایش این است که نیروی این گردونه عظیم تمام شده است. نه آقا؛ بعضی‌ها در بین راه قوّه‌شان تمام میشود. بله؛ ضعیف‌ترها وسط راه آذوقه‌شان تمام می‌شود.» (26 آذر 78)

«علیه محمّدبن‌ابی‌بکر، توطئه بود. علیه همه آن کسانی که از اوّل کار در ماجرای امیرالمؤمنین امتحانی داده بودند و نشان داده بودند که چه ایمان‌های مستحکم و استوار و چه بصیرتی دارند، از طرف دشمنان، انواع و اقسامِ سهام تهمت پرتاب می‌گردید و به جان آنها سوء قصد می‌شد و لذا اغلبشان هم شهید می‌شدند. عمّار در جنگ شهید شد؛ لیکن محمّدبن‌ابی‌بکر با حیله شامی‌ها به شهادت رسید.» (18 دی 77)

به مناسبت 14 صفر 38 هجری- شهادت محمدبن‌ابی‌بکر توسط عوامل معاویه

 


ادامه مطلب
[ شنبه 15 آذر 1393  ] [ 3:24 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

پیشنهادهایی برای سفر اربعین- تقی دژاکام

 به هر چیزی که در این مسیر می‌بینید می‌توانید به عنوان بهانه‌ای برای روضه بنگرید: دخترکان کوچک سیاهپوش را که می‌بینید یاد دختران خردسال قافله حسین «ع» در سال ۶۱ بیفتید و آزارها و شکنجه‌هایی که در مسیر کربلا تا شام تحمل کردند. خوب است که دستی به سر این دخترکان کوچکِ بین راه بکشید و ببوسیدشان، گاهی اگر پدر و مادرشان خسته شده‌اند برای چند گامی به آغوش بکشیدشان و همراهیشان کنید. اما هیچ چیز جای «تفکر» را نمی‌گیرد. این مسیر، «آزادراه تفکر» در انگیزه و اهداف قیام حسینی و حتی تفکر در راههای غلط رفته خودمان است؛ که همین «تفکر» می‌تواند بهترین راه حلهای بازگشت و توبه را پیش روی ما قرار دهد. در همین مسیر با مولای خودمان پیمان ببندیم که آنها را تکرار نکنیم و گذشته را جبران کنیم و آنگونه باشیم که برای امام زمانمان، زینت باشیم نه مایه سرافکندگی! خود را موظف کنیم تا انسان کاملی شویم که آنها به داشتن سربازانی چون ما افتخار کنند. خلاصه بهترین توشه این سفر برای هر کس که در این راه گام می‌نهد، «تفکر»، «سکوت» و «اشک» است و بس! این سرمایه‌های بزرگ را که در جاهای دیگر و در زمانهای دیگر به این خوبی به دست نمی‌آید، با شوخی و خنده و پرگویی و غفلت از دست ندهید تا بعد حسرت نخورید.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 12 آذر 1393  ] [ 12:09 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

سفر اربعین به قلم تقی دژاکام

کسانی که برای اولین بار در این مسیر قرار می‌گیرند، خواه ناخواه چشمشان به اتفاقات و تصاویری «افسانه‌وار» می‌افتد که مبهوت می‌مانند: آنکه به زور تو را به پذیرایی ساده یا مفصلش دعوت می‌کند، آنکه تو را به ناهار یا شام یا خوردنی یا میوه دعوت می‌کند، آن کودکی که در یک پارچ ساده به تو آب تعارف می‌کند، پیرمردی که می‌خواهد با عطر کوچکی که در دست دارد، زائران ارباب را خوشبوتر کند، آنکه تو را با دستهایش یا دستگاههای برقی به ماساژ دعوت می‌کند تا خستگی راه از تنت بیرون ببرد، آنکه بر زخمهای پایت مرهم می‌نهد، و آنها که در هر چند قدم تو را به نوشیدن چای عراقی یا نوشیدنی‌های دیگر می‌خوانند، آنها که خط تلفن بین المللی مجانی راه انداخته‌اند تا خبر سلامتی‌ات را به خانواده‌ات بدهی، آنکه بره کوچک نذری‌اش را با ریسمان کوچکی به همراه آورده تا به حرم مولا ببرد، مادران و پدرانی که فرزندان دوقلوی خودشان را در کالسکه‌ها همراه آورده‌اند، آنها که تمام خانواده و اقوامشان را در این مسیر همراهی می‌کنند،‌ و .... اینها خیلی جذاب هستند و دیدنی.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 12 آذر 1393  ] [ 12:08 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

زیارت هوشمندانه

- حاج آقا مجتبی تهرانی «رضوان الله تعالی علیه» می‌فرمود در صدقه دادن، در دعا کردن و در زیارت کردن زرنگ باشید. می‌فرمود: «اگر می‌خواهی صدقه بدهی، همین‌طوری صدقه نده، زرنگ باش! حواست جمع باشد، صدقه را از طرف امام رضا «علیه السلام» برای سلامتی آقا امام زمان «عجل الله فی فرجه» بده! برای دو معصوم است؛ دو معصومی که خدا آنها را دوست دارد، ممکن نیست خداوند این صدقه تو را رد کند، تو هم اینجا حق واسطه‌گری‌ات را می‌گیری. تو واسطه‌ای و همین حق واسطه‌گری است که اجازه می‌دهد تو به مراحل خاص برسی.»
- به همین شیوه می‌توان اعمال این سفر و زیارتهایش را از طرف یکی از معصومین «ع» انجام داد که بی‌تردید از سوی خداوند متعال مورد قبول قرار خواهد گرفت و این وسط، به شما مزد واسطه‎گریتان را می‌دهند. پس چه خوب که مثلاً از ابتدای سفر چنین نیتی کنیم.
- از بعضی از بزرگان نقل شده است که یکی از بزرگترین آرزوهای رهبر عزیز انقلاب، زیارت قبر مطهر جدشان امام حسین «ع» در کربلاست. می‌توان این سفر را به پاس همه زحمتها و جانفشانیها و خون دلهایی که ایشان برای ما و ملت ما و امت اسلامی می‌خورند، به نیابت از ایشان انجام داد.

ادامه مطلب
[ سه شنبه 11 آذر 1393  ] [ 4:14 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

یه صوت شنیدنی

سرود پایانی محرم تا محرم هیات انصار ولایت یزد(حسینی بمان حسینی بمیر)

دوست عزیز و گرامی جناب آقای سجاد زمانی از هیات انصار ولایت یزد، با ارسال ایمیلی، سرود پایانی هیات انصار ولایت یزد را  از مداح اهل بیت محسن محمدی پناه عضو انجمن شعرا و مداحان اهلبیت هیات انصار ولایت یزد را برایمان ارسال داشته اند که در ادامه جهت دانلود قرار داده دشه است:

 

شعر مداحی:

 

یا حسین یا حسین یاحسین یا حسین
باز دوباره ذکر یا حسین      باز روی لبا شهادتین
باز بهشت بین الحرمین
یا حسین یاحسین
باز دوباره بزم روضه ها       باز می پیچه توی هیأتا
عطر و بوی سیب کربلا
یا حسین یا حسین
آقای دلهای جوون و پیر      یا حسین تویی نعم الأمیر
من گدات آقا
هر چی دارم همه کرمته     آرزوی من حرمته
کربلات آقا
دلتنگم...   میدونی...  اومدم... مهمونی...
حرفامو از چشمام می خونی....
 
  کربلا  کربلا  کربلا  کربلا  کربلا  کربلا  کربلا
یا علی یاعلی یاعلی یاعلی
کاش بشه دعا ها مستجاب     پا بگیره عفت و حجاب
زیر بیرق این انقلاب
یا علی یا علی
باشه عشق طوفانی ما     بصیرت قرآنی ما
رهبر خراسانی ما
یا علی  یاعلی
هیهات منا الذله ام      گل کرده در محرمم
با نهضت ایثار
رهبر که فرمان میدهد     هر سینه زن جان می دهد
در مکتب عمار
 
حسینی....میمونم....            حسینی....میمیرم....
از دستات شهادت میگیرم
 
  کربلا  کربلا  کربلا  کربلا  کربلا  کربلا  کربلا
یازهرا... یازهرا... یازهرا... یا زهرا
یادمون نره اشک و دعا    پیام امروز شهدا
خالیه جاشون بین ماها
یا زهرا یا زهرا
بیادشون دل خداییه     فکه و مجنون طلاییه
شلمچه که کربلاییه
یا زهرا یا زهرا
بیداری اسلامیه       مولا ابا صالح بیا
ذکر همه دنیا
این الشموس الطالعه       این معز الاولیا
ای یوسف زهرا
بغضیه....توسینه م           عاشق....مدینه م
آخرش آقامو میبینم
یا مهدی ادرکنی یا مهدی ادرکنی یا مهدی ادرکنی
ادرکنی
 

ادامه مطلب
[ سه شنبه 11 آذر 1393  ] [ 4:01 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

مبارزه با صهیونیسم جهانی

گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمى‌شنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدّم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملّت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیست‌ها است و جمهورى اسلامى‌ [هم این را] نشان داده است.
۱۳۹۳/۰۹/۰۴

دانلود با کیفیت بالا


ادامه مطلب
[ سه شنبه 11 آذر 1393  ] [ 3:56 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]