پای درس امام صادق

ابن ابی عمیر از مرازم بن حکیم نقل می کند که گفت: با محمد بن مصادف همسفر شدم، چون به مدینه رسیدیم من بیمار شدم و او به مسجد می رفت و مرا تنها می گذاشت. از این موضوع به مصادف (پدر محمد) شکایت کردم، او جریان را به امام صادق (ع) گفت. امام برای من پیام فرستاد: نزد دوستت بنشینی، برتر است از نماز در مسجد.
وسائل، 9/400


ادامه مطلب
[ شنبه 27 آذر 1395  ] [ 2:34 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

محمد...

محمد 🍡

اسم پسرم را گذاشته بودم محمد. سرش را خم کرد و گفت: «محمد.»

سرش را برد پایین تر، گفت: «محمد.»
نزدیک بود سرش بیاید روی زمین. گفت: "جانم محمد. پدرم و مادرم و تمام عالم فدای جدم محمد."

نگاهش میکردم.
- مبادا ناراحتش کنی! مبادا با او بد حرف بزنی! مبادا بزنی اش. خانه ای که در آن اسم «محمد» باشد، هر روز تقدیس میشود.

سیره ی عملی اهل بیت ؛ کاظم ارفع 

🍭 @karimaneha


ادامه مطلب
[ شنبه 27 آذر 1395  ] [ 2:33 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

یک داستان خواندنی

لیسانسش را که گرفت، یکضرب تا کارشناسی ارشد رفت! مادرش مدام به زن همسایه فخر میفروخت که پسرم در فلان دانشگاه دولتی تهران درس خوانده...
 اخر پسر همسایه به زور دیپلم گرفت، در دانشگاه آزاد شهرشان بدون کنکور سر کلاس فوق دیپلم نشست، بعدشم به زور یک مدرک لیسانسی از همان دانشگاه گرفت...

خلاصه ارشدش را که گرفت سربازیش را هم رفت و حالا آماده ورود به بازار کار شد، برگشت به شهرشان و خودش را آماده آزمونهای استخدامی کرد، چون اینکار را - یعنی آزمون دادن را- خوب بلد بود و کلی تجربه داشت، از این آزمون به آن آزمون، از این شرکت به آن شرکت، از این اداره به آن اداره، دیگر آزمونی در این مملکت نبود که در آن شرکت نکرده باشد اما...

جوانک نخبه! قصه ما کم کم سرد شد، صبح ها تا ۱۱-۱۲ میخوابید، شبها تا بوق سگ توی خیابونها یا توی شبکه های اجتماعی ول میچرخید، از عالم و ادم ایراد میگرفت، از همه چیز مملکت مینالید، با ۳۰ سال سن هنوز ماهی ۲۰۰-۳۰۰ تومن از پدرش پول تو جیبی میگرفت، پدر غصه میخورد اما هیچ نمیگفت، حتی تو گوشش میخوند که پسرم توی این مملکت کسی قدرتو نمیدونه تو باید بری جایی که قدرتو بدونن، اخر سر هم یه وام جور کرد فرستادش خارج، الان چهار پنج ساله رفته خارج توی یه شرکت مشغول شده و ماهی چندهزار دلار درآمد داره، الان مادر و پدرش سرشون رو بالا میگیرند و مدام توی محله و فامیل از پسرشون تعریف میکنند. تمام جوانهای محل و فامیل به او غبطه میخورند، اصلا شده الگوی #جوان_موفق برای اهالی محل و فامیل!

اما پسر همسایه!
از همان دوران دانشجویی برای اینکه خرج دانشگاه ازادش را در بیاورد صبح ها ساعت ۶ از خانه میزد بیرون، با ماشین پدرش مسافر کشی میکرد، تا ساعت ۸ که کلاسش شروع شود ۳۰-۴۰ تومانی کار کرده بود، تا لیسانس گرفت. یک مغازه اجاره کرد و یک کارگاه کوچک راه انداخت. هنوز سربازی نرفته بود اما توی کارگاهش غیر خودش دوسه نفر دیگر هم مشغول بودند. با کلی دوندگی توانست سربازیش را بندازد شهر خودش تا بتواند بعدازظهرها بالای سر کارگاهش باشد...
خدمتش که تمام شد کارگاهش را بزرگ تر کرد و دوسه نفر از هم خدمتی هایش را هم استخدام کرد. 

در این مدت هر چه درآورده صرف کارش کرده، با اینکه کلی پول دستش می آید و میرود اما بالاتر از سمند ماشینی نخریده برای خودش، ان را هم گاهی میفروشد میدهد جای چک هاش یا حقوق نیروهایش و با موتور سر میکند تا دوباره پول بیاید دستش. وقتی اطرافیانش می گویند چرا ماشین خوب نمیخری یا چرا ماشینت رامیفروشی، میگوید: « وقتی با پولش میشه برای چند نفر شغل درست کرد چرا باید اون پول رو بدم آهن پاره بخرم؟ »

ازدواج هم کرده و بچه هم دارد، از  زندگیش و شغلش هم راضی راضی است، برنامه های بزرگی هم دارد. مشکلات زیاد دارد، اما نه از مملکت مینالد نه از کسی طلب کار...

 اما مادر و پدرش هر جا حرف از پسرشان میشود میگویند: «دعا کنید پسرمون یه جای خوب استخدام بشه از این بلاتکلیفی دربیاد!»

توی فامیل و دروهمسایه هم هیچکس بعنوان الگوی جوان موفق و کارآفرین به او نگاه نمیکند که هیچ، تازه برایش دلسوزی هم میکنند!
***
دغدغه

https://telegram.me/salaridaghdaghe


ادامه مطلب
[ شنبه 27 آذر 1395  ] [ 2:30 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

اصلاح فرهنگ مقدم است بر اقتصاد

در جامعه ای که دانشجویانش با رویای استخدام در فلان شرکت نفتی و بهمان بانک درس بخوانند!

و پدرانش تا ۳۰ سالگی خرج فرزندشان را بدهند که درس بخواند و مدرک بگیرد به امید آنکه در جایی استخدام شود!
و در خواستگاریها اگر پسر استخدام رسمی فلان اداره و شرکت نباشد به او زن ندهند و بیکاره اش بدانند!

و جوانانش به جای #تلاش برای #کسب_وکار به هر دری میزنند تا به #استخدام درآیند تا مگر آب باریکه ای داشته باشند و ترجیح میدهند به جای فروش محصول کار و تلاش خود، #وقت_فروشی کنند ولو هیچ محصول و خدماتی تولید نکنند، و در کسب روزی محتاج نظر مساعد فلان مدیر و رییس اداره شان هستند تا مگر با ترفیع و پاداشی آنها را بنوازد و چشم به زبان و قلم او دوخته اند...

در این جامعه سخن گفتن از تقویت #تولید_ملی و تبلیغات برای #مصرف_کالای_داخلی در رسانه ها فایده ای ندارد!

این جامعه در بنیانهای فرهنگی خود دچار  مشکل شده است، وابستگی به اداره و شرکت و مدیر و رییس در کسب روزی در زندگی شخصی، وابستگی به تولید خارجی در سطح ملی را تقویت میکند!

چنین مردمی که زحمات کارگر  و مهندس ایرانی و خون دل کارخانه دار ایرانی را درک نکرده اند و نمیدانند که برای تولید حتی یک پیچ! چه زحمتی باید کشیده شود، معلوم است که خریدن یخچال ایرانی و یخچال سامسونگ کره برایشان تفاوتی ندارد! آخر این مردم از کار کردن فقط #پشت_میزنشینی را فهمیده اند!

پس کمی از تبلیغات فرمالیته و سطحی و دستوری #مصرف_کالای_داخلی بکاهیم و به جای آن به تقویت #فرهنگ_کار و تلاش و #کسب_وکار های کوچک  فکر کنیم!
***
دغدغه

https://telegram.me/salaridaghdaghe


ادامه مطلب
[ شنبه 27 آذر 1395  ] [ 2:30 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

فتح جدید

شماره 98 نشریه #فتح 
⭕️ ویژه نامه #اگفتمان_انقلاب_اسلامی

🔶 در سرمقاله بخوانید:
چشمان غرب پرستان بر دستان اوباما

🔷دریافت فایل نشریه👇👇
http://l1l.ir/p5i

📢 برای دریافت فرمت های مختلف #نشریه_فتح  جهت ارسال در نمازجمعه، هیأت‌ها و مراکز فرهنگی خود می‌توانید با صفحه تلگرام فتح @fathisu در ارتباط باشید.

✅لینک عضویت در کانال #فتح
https://telegram.me/joinchat/B4RoXTvSF22XKGButPWuQg


ادامه مطلب
[ جمعه 26 آذر 1395  ] [ 11:00 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

آینده مهبم افغانستان

۳۵۰ عملیات ویژه آمریکا در سالجاری؛ آینده جنگ افغانستان هنوز مبهم است

🔹رسانه آمریکایی در گزارشی ضمن اعلام ۳۵۰ عملیات نیروهای ویژه آمریکا در افغانستان نوشت که سرنوشت جنگ در این کشور هنوز نامعلوم است.

🔹به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در شانزدهمین سال جنگ در افغانستان، دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا بدون هیچ چشم‌اندازی به زودی مسئولیت آن را برعهده خواهد گرفت.

🔹در حال حاضر حدود 10 هزار سرباز آمریکایی در افغانستان حضور دارند که به آموزش و مشاوره ارتش و پلیس افغانستان مشغول هستند، به این امید که روزی آنها بتوانند در جنگ با طالبان روی پای خود بایستند.

🔹به گزارش آسوشیتد پرس، نیروهای آمریکایی و شرکای آنها دو ماموریت را در افغانستان پیش می‌برند؛ ماموریت "حمایت قاطع" که به آموزش و مشاوره نیروهای افغان در جنگ علیه طالبان می‌پردازد و ماموریت "نگهبان آزادی" که به تعقیب و کشتار جنگجویان القاعده و گروه‌های مرتبط با داعش متمرکز است.

🔷در گزارش آسوشیتد پرس آمده است که خارج کردن نیروهای آمریکایی از افغانستان برای ترامپ آسان نخواهد بود. اگرچه وی تاکنون در مورد افغانستان بسیار اندک سخن گفته اما به طور کلی خواستار تلاش‌ها برای پایان "دولت‌سازی" در افغانستان است.
 http://tn.ai/1263635


ادامه مطلب
[ جمعه 26 آذر 1395  ] [ 10:58 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

اخلاص و تلاش

شهید حسن باقری:

 🖊 اگر دو چیز را رعایت بکنی، خدا شهادت را نصیبت میکند. یکی #پر_تلاش باش و دوم #مخلص! 
این دو تا را درست انجام بدی خدا شهادت را هم نصیبت میکند.
|#شهدا | #راه |
@BasijisuRC


ادامه مطلب
[ جمعه 26 آذر 1395  ] [ 10:57 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

الله

✳️ اینایی که توی اینترنت و تلگرام و کلاً فضای مجازی، #الله رو به صورت «ا...» می‌نویسند، دقیقاً فازشون چیه؟ واقعاً توش گیر کرده‌ام!

- از اطاق فرمان اشاره می‌کنند که توی زیرنویس‌های سیما هم این‌طوری می‌نویسند!
@tdejakam


ادامه مطلب
[ جمعه 26 آذر 1395  ] [ 10:56 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

آرام باشیم

سلام علیکم
با این پیام های دوستان وقتی ما غذا داریم ولی بقیه ندارند، غذا برایم ناگوار می شه.
بنده حاضرم تمام وعده های غذایی خود را با دوستانی که در رزرو غذا ((قاصر)) بودند نصف کنم.🍲 نصف غذا، نیازم را مرتفع می کند.
فقط توی گروه پیام بدید که ((نصفش را (بنده) خوردم.))
 غالباً میز دوم یا اول می نشینم. می توانیم با هم بخوریم.

لطفاً پیامک بدید.  تلگرام را کمتر چک می کنم.
#نصف_غذا
#نظام_دوستی
#روابط_غیر_پولی
یا حق

#آرام
متن بالا تأثیرگذارترین پیام این روزهای اخیر بود که در گروه تلگرام غذای دانشگاه امام صادق علیه‌السلام که من از آن به #رستوران_مهربانی تعبیر می‌کنم، خواندم.
#آرام_باشیم! آرام را امام صادقی‌های امروزی می‌شناسند. دانشجوی صاف و باصفایی است؛ خداحفظش کند.
@Pavaraqi


ادامه مطلب
[ جمعه 26 آذر 1395  ] [ 10:55 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

با مذاکره،‌ سوریه را هم از دست بدهیم؟!

http://l1l.ir/pmp
📨 در پی طرح پیشنهاد عجیب #ظریف در الگوگیری از #برجام در حل مساله #سوریه، نامه مهم #بسیج_دانشجویی_دانشگاه_امام_صادق (ع) خطاب به وزیر امور خارجه:

✅حال که #مالک‌اشتر به پشت خیمه معاویه رسیده دم از مذاکره می‌زنید؟/ اجازه معامله بر سر سوریه را نخواهیم داد


🔹آیا در سیاست خارجیِ توسعه‌گرای شما مسأله‌ی پیگیری حقوق مستضعفین در کنار مذاکرات طولانی با سران جنایتکار استکبار مطرح بوده است؟

🔸آنچه بیش از پیش تعجب و حیرتمان را برانگیخت، برخورد غیرواقعی و موفقیت‌پندارانه‌ی شما و برخی دیگر در قضیه‌ی #برجام بود. این تصور اشتباه تا آنجا ادامه یافت که مطلع شدیم جنابعالی در سفر اخیر خود به کشور #ژاپن، آن را به عنوان راهبردی موفق و عملیاتی برای حل بحران #سوریه پیشنهاد داده‌اید.

🔹حال که در سوریه و عراق مالک‌اشترها به پشت خیمه‌ی معاویه‌ها رسیده‌اند، دم از مذاکره و تغییر رویکرد و کنار گذاشتن استراتژی برد-باخت می‌زنید!؟

🔸در دیپلماسی‌تان مساله‌ی کشتار مسلمان مظلوم، از #نیجریه و #میانمار و #کشمیر گرفته تا #عراق و #سوریه و #یمن و در رأس آن #فلسطین، چه جایگاهی داشته است و در این خصوص چه کرده‌اید؟

🔹جوانان و امت غیور حزب‌الله اجازه‌ی #معامله بر سر پیروزی‌های فراوان در جبهه‌های نبرد از جمله سوریه را که ثمره‌ی مقاومت و خون مقدس هزاران نفر از مظلومین و شهدای گلگون‌کفن است را نخواهد داد.

🔸بدانید که آنچه امروز باعث پیروزی‌های پیاپی در جبهه سوریه گشته، #استقامت و #مقاومت رزمندگان این جبهه تا آخرین قطره‌ی خونشان در برابر دشمنان تا دندان مسلح بوده است، نه عقب‌نشینی و ایده‌ی مذاکره.

📝متن کامل نامه👇👇👇
☑️ http://l1l.ir/pmr

#بسیج_دانشجویی_دانشگاه_امام_صادق(ع)
🔘 @basijisu_ir


ادامه مطلب
[ جمعه 26 آذر 1395  ] [ 10:54 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]