کتاب‌خوانی نمایندگان مجلس ما

بخوانید از خوی خود بزرگ بینی، قلدری و زورگویی نمایندگان مجلس از زبان #هادی_سامع خبرنگار پارلمانی تابناک:


💬 🔸یک گزارش ساده درباره کتابخوان نبودن نماینده های مجلس نوشتم و حالا یک ماه است هر وقت به مجلس می روم یکی از نماینده ها جلویم را می گیرد و تهدید می کند.

 💬 🔹یکی می خواهد «پدرم را در بیاورد» یکی هم می خواهد «ممنوع الورودم کند»، دیگری می خواهد مرا «بدهد دست آدمهایش» و آن یکی قهر کرده. با این نماینده ها فکر نمی کنم به جایی برسیم.

💬 🔸 #محسن_علوی آقازاده وزیر اطلاعات که الان نماینده مردم لامرد هستند امروز توی مجلس مرا تهدید کرد که پدر من را در خواهد آورد. گفتم چه شده گفت چرا فلان گزارش و فلان حرفی که من زدم را منتشر کردی. گفتم برادر من خودت این حرف ها را زدی. گفت «پدرت را در می آورم حالا ببین چیکارت می کنم!»

📷 t.me/maktubmed/4989
—---------------------
 🔴 محسن علوی پبشتر در پاسخ به اینکه آخرین کتابی که خواندید چه زمانی بود گفت: آخرین سال دانشگاه آخرین کتاب را خوانده ام، خیلی وقت کتاب ندارم اما قرآن می خوانم و از قیمت ها هم خبر ندارم. البته قیمت ها متفاوت است و جنس خوب و بد هم دارد.

🔗 گزارش تابناک :
goo.gl/zDw5XR

🔗 توییت هادی سامع:
 goo.gl/EjfAjh
ادامه مطلب
[ شنبه 30 دی 1396  ] [ 8:19 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

آقایان! واقعا متوجه نیستید؟

واقعا متوجه نيستيد؟

بعد از اعتراض عمومي نسبت به رونمايي كشتي قرآن مطلا در قم برخي بزرگواران نسبت به اين موضوع واكنش نشان داده و توضيحاتي منتشر كرده اند از اين قبيل كه اين اثر هنري كلا هفتاد كيلو وزن داشته و در ساخت آن كلا صد و چهل گرم طلا به كار رفته است!
در ابتدا احساس نمي كردم اين واكنش ها پاسخي نياز داشته باشد و آن را نوعي تكميل اطلاعات و توجيه حاشيه اي تلقي مي كردم، اما پس از آن كه برخي فضلاي اهل عقل و فهم اين شرح و توضيح را بازنشر كردند دچار حيرت و شگفتي جدي شده ام و دلم مي خواهد با همين حيرت از آنان بپرسم كه واقعا متوجه نشده ايد يا داريد مزاح مي فرماييد؟
مگر ايراد و اشكال اين كار در ميزان طلاي مورد استفاده در ساخت كشتي قرآني بوده كه توضيح مي دهيد ميزان طلا فلان قدر است و مگر بحث بر سر منبع تأمين مالي بوده كه شرح مي دهيد خود هنرمند صاحب اثر هزينه را تأمين كرده است؟
مگر وقتي امير مؤمنان به كارگزار خود نامه اي عتاب آميز نوشت و از او به خاطر شركت در مهماني اشرافي گلايه كرد بحث بر سر اين بود كه چند بشقاب بر سر سفره بوده يا هزينه شام و ناهار از بيت المال تأمين شده؟
دوستان بزرگوار! آيا واقعا متوجه نيستيد كه اصل و اساس اين كار محل اشكال و ايراد است؟ اين كه بعد از سي و نه سال انقلاب اسلامي -آن هم در شهر مقدس قم- كار به افتتاح كشتي مطلا برسد دردناك و تأثر آفرين است و با ماهيت آموزه هاي ديني و تفكر انقلابي تعارض دارد! مگر بحث بر سر ميزان طلا يا منبع تأمين مالي بوده است؟
اين پاسخ ها و توجيه ها مثل اين است كه كسي پايش را به سمت پدرش دراز كند و هنگامي كه به خاطر بي احترامي مورد انتقاد قرار گيرد پاسخ دهد من فقط پايم را هفتاد سانتيمتر دراز كرده بودم نه هفتاد و سه سانتيمتر! 
يا فرض كنيد كسي كه جيب ديگران را زده بگويد من فقط هفتاد هزار تومان دزديدم نه هفتاد و پنج هزار تومان!
بزرگواران! اشكال از تفكري است كه حضور روحانيان و معممين بزرگوار -چه رييس جمهوري و چه امام جمعه- را به جاي كوخ محرومان و كلبه خرابه مستضعفان در رونمايي كشتي مطلا روا مي داند و توجيه مي كند!
بحث بر سر رفتار و كرداري نمادين است كه قرآن كريم را در ورق طلا يا صفحه نقره منحصر مي سازد و ما را به نقش و نگار دين سرگرم مي كند، در همان حال كه از عمل به قرآن در صحنه هاي زندگي غافل هستيم.
مسأله غفلت از قرآن در عمل و مشغول شدن به آن در ظاهر است و به دليل همين نقش نمادين اگر مثلا اين رونمايي در موزه فلان مؤسسه هنري در اروپا و با حضور غير روحانيان از مسلمانان ساكن اروپا رخ مي داد هيچكس ايرادي نمي گرفت!
اگر يك كت وشلواري كراواتي در "رم" از آن رونمايي مي كرد خيلي فرق داشت با رونمايي آن با حضور يك عمامه به سر در "قم" و آن هم در شرايطي كه ميليونها نفر از مردم مسلمان و صاحبان همين قرآن به خاطر چند ميليون تومان و چند صد هزار تومان گرفتار فقر و فحشا هستند!
من البته كاملا به نيت و قصد هنرمند محترم صاحب اثر و همه دوستان و همراهان او -كه برخي را مي شناسم و به صدق نيت و تلاش و همت شان آگاهم- اطمينان دارم اما بياييد بدبينانه قضاوت كنيم و از خود بپرسيم آيا امكان ندارد روزي كسي بيايد و از جيب خودش هزينه كند تا ما را به دست خود دچار حركت ها و رفتارهايي سازد كه با روح فرهنگ علوي و اساس رويكرد انقلابي منافات دارد؟
مگر در طول تاريخ شيعه و لااقل در تاريخ معاصر -از دوره مرحوم آقاسيد ابوالحسن اصفهاني تا كنون- كم بوده اند افرادي كه يا با نقشه هاي طراحي شده سفارت انگليس يا با نيات صادقانه فردي خواسته اند براي مرجعيت تقليد و زعامت حوزه هديه اي بياورند و عكسي بگيرند و ... و مگر براي رنگ كردن ديوار حسينيه جماران به مرحوم امام راحل كم اصرار كردند و مگر نبود يكي از مريدان و مقلدان ثروتمند مرحوم شهيد سيدمحمدباقر صدر كه مي خواست براي ايشان از پول حلال خودش خانه بخرد اما هرچه كرد ايشان نپذيرفت و تا زمان شهادت مستأجر باقي ماند؟
دوستان بزرگوار، به خدا بحث بر سر گرماژ طلاي به كار رفته در كشتي مطلا نيست، نگراني از مسيري است كه داريم به نام دين و حوزه و انقلاب و روحانيت مي رويم و درست در تلخ ترين شرايط روزگار انقلاب و كشور مخاطب ما را با روحانيتي روبرو ساخته كه به خاطر سرقت يك گوسفند حكم به قطع انگشتان دست مي دهد و در رونمايي كشتي مطلا شركت مي كند! 
به خدا بحث جدي تر از صدوچهل گرم طلاست!  
كانال نوشته هاي محمدرضا زائرى 
ادامه مطلب
[ شنبه 30 دی 1396  ] [ 8:16 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

روایت فتنه را به نسل‌های بعد برسانید

#روایت_فتنه 
📢روایت یکی از دانشجویان دهه هشتادی از روزهای #فتنه ؛ حوالی دانشگاه امام صادق(ع)

اول: کسیکه بدنش شدید سوخته باشه، سیستم عصبی اش بهم می ریزه و تشنج میکنه.
دوم: خرداد88، تو میدون کاج، #فتنه_گر ها یکی از بچه‌های بسیجی رو وسط میدون اینقدر زدند تا بیحال شد. روش بنزین ریختن و زنده زنده آتیش زدنش.
با هر چیزی که دم دست گیر آوردیم زدیم وسط جمعیت و بدن نیمه جون اون بنده خدا رو کشیدیم بیرون. برای اینکه نتونیم نجاتش بدیم، کلی پاره آجر و قلوه سنگ برامون پرت کردن ولی بالاخره با دادن چند زخمی، بهش رسیدیم.
سوم: توی پیاده رو، بیهوش افتاده بود. بوی خون و لباس و گوشت نیم سوخته اش بلند بود. هرچند دقیقه یکبار به هوش می اومد، تشنج میکرد میگفت: «دیدید چی شد؟ خانوم #حضرت_زهرا نجاتم داد...» و دوباره از حال میرفت...
چهارم: بالاخره ماشین پیدا شد، بردنش به سمت بیمارستان های #شهرک_غرب. می گفتن چند تا بیمارستان بردیمش ولی وقتی میدین هم حزبی شون نیست و پارچه سبز نداره، پذیرشش نمیکردن و اون مظلومانه، داشت بال بال میزد... بالاخره جایی پذیرش شده بود و به کوری چشم فتنه گرها زنده ماند.
پنجم: فرداش فتنه گرها از لحظه حمله بچه‌ها برای نجات جان اون بنده خدا فیلم منتشر کردن: «حمله #لباس_شخصی ها به مردم!»
#روایت_فتنه
#میرحسین_موسوی #خاتمی #جنبش_سبز
#مرگ_بر_منافق #مرگ_بر_امریکا

📅شنبه ۹دی
🕰ساعت ۱۸:۳۰
🏛تالار آیت‌الله مهدوی(ره)

@basijisu_ir
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 6 دی 1396  ] [ 10:26 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

درباره فیلم سینمایی من عصبانی نیستم- آیا این کافی نیست؟

⭕️ «نسخه‌ی اصلاح‌نشده‌ی "عصبانی‌نیستم" که حامی فتنه بود به عنوان نماینده‌ی ایران در خارج از کشور اکران نشد؟! آیا این برای شما کافی نیست؟!»

▪️یادداشت
▪️در پاسخ به اظهارات اخیر «پروانه سلحشوری»
📝 «محمدمهدی قاری»


▫️از نماینده‌ی مجلس‌ای که کوچک‌ترین مزاحش در صحن علنی مجلس، کنار کشیدن چادر از سر نماینده‌ای دیگر است تعجب نمیکنم که برای رسیدن به خواسته‌اش، هر حرف نادرستی بزند. کسی که در برابر تمام منطق‌های موجود جهت أخذ رای اعتماد برای وزیر ورزش، به نذر دو‌ رکعت نماز استاندار گیلان برای او استدلال می‌کند و می‌گوید «آیا این برای شما کافی نیست»، باید هم به‌خودش اجازه‌ی صحبت در مسأله‌ای که در آن اطلاع و تخصص لازم را ندارد بدهد؛ تنها به دلیل آن که هم‌سنگرانش به همه چیز نگاه سیاسی دارند، حتی هنر و سینما!

▫️پروانه سلحشوری اخیرا در صحبتی مدعی شده‌ است که جنبش دانشجویی دولت را تهدید به سیلی کرده است. احتمالا منظور ایشان نامه‌‌ی صریح بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام به وزیر ارشاد می‌باشد که اکران شدن فیلم سراسر حامی فتنه‌گران ۸۸ را همراه با سیلی و اعتراض «ملت» دانسته‌ است و چقدر جالب است که ایشان هم مانند هم‌فکرانشان حتی فرصت نکرده‌اند متن نامه را درست بخوانند، بلکه کینه‌ی شخصی خود نسبت به جریان مخالف را در جای دیگری بروز دهند. ایشان دانشگاهی که در علوم انسانی اسلامی مرجع است را تنها به واسطه‌ی عقده‌گشایی سیاسی خود، به محل ارعاب و‌ تهدید تشبیه نموده‌اند، حال آن که لابد باید در جریان پنج بار دعوت علنی و‌ رسمی از مسئولین سازمان سینمایی برای حضور و پاسخگویی در دانشگاه و امتناع آنان و یا صدها نشست تخصصی علمی پیرامون سینما در این چهار سال نیز بوده باشند حتما!

▫️متاسفانه همان‌طور که ایشان ذکر کرده‌اند، عدم پایبندی به قانون از عوامل عدم‌ توسعه در کشور ما بوده است، اما چقدر بد است که بی‌قانونی وزارت ارشاد در صدور پروانه ساخت و‌ اجازه‌ی اکران به یک اثر هتاک به نظام و حامی فتنه‌۸۸ را نادیده می‌گیرند و تهمت بزرگ تهدید را به جنبش دانشجویی که همیشه داعیه‌دار گفتگوی علمی در فضایی سالم بوده است و حتی یک حرکت رادیکال در عرصه هنر نداشته‌ است می‌چسبانند؛ درست برخلاف هم‌فکران ایشان که تنها فحاشی می‌کنند!

▫️باید صریح اعلام کرد اگر نسبت به این جوانان حس «مادری» دارید، خواهشمندم نسبت به مسئولین ارشاد هم کمی حس «خواهرانه» داشته باشید و برای یک بار هم که شده «عصبانی نیستم» را ببینید. شما می‌توانید نسبت به کارگردان مظلوم «عصبانی نیستم» هم همین حس را داشته باشید، چرا که مدعی شده‌اید ایشان به هیچ حزب و‌ جریان سیاسی تعلق ندارند و‌ در تمام این سال‌ها حمایتشان از جنبش سبز کاملا اتفاقی بوده است و لابد «عصبانی نیستم» را هم فقط جهت ادای دین به انقلاب ساخته است!

▫️خواهشمندیم روی وظایف سنگینتان در مجلس شورای اسلامی تمرکز نمایید و بگذارید فضای علمی و گفتمانی سالم، به لطف ورود شما و هم‌فکرانتان سیاسی نگردد، نه با تهدید، نه با برچسب‌زدن بی‌جا و نه با امضا جمع نمودن از نمایندگانی که هیچ خط و ربطی به دنیای هنر ندارند، تنها برای پافشاری روی یک حرکت  نادرست وزارت ارشاد.

▫️مشکل «عصبانی نیستم» اگر راه‌حلی داشته باشد، قطعا آن راه‌حل هوچی‌گری شما در تریبون‌های زنجیره‌ایتان نیست. ما در عصر تمدن و گفتگو هستیم و این خلاف شأن شما و مدیران هم‌فکر شماست که بجای پذیرش دعوت‌های مکرر جنبش دانشجویی به گفتگو‌ی سالم که تنها جرمش هم‌فکر نبودن با شما در مساله فتنه است، آن‌ها را به دروغ متهم‌ نمایید.

▫️خانم سلحشوری، شما که مدعی بروز بودن و فعالیت موثر در شبکه‌های اجتماعی هستید، آیا تا به حال به صفحات مجازی این کارگردان مظلوم و بی‌طرف مراجعه فرموده‌اید؟! آیا این برای شما کافی نیست؟!


l1l.ir/3glk

@Didebanisu
@Basijisu_ir
ادامه مطلب
[ یک شنبه 3 دی 1396  ] [ 8:52 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

محمدجواد نیک‌روش فرمانده جدید بسیج دانشجویی کشور

آقای دکتر محمدجواد #نیک_روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور شد.
بخشی از هیجان‌انگیزترین دوره دانشجویی من، سردبیری ماهنامه #حیات بود؛ نشریه بسیج دانشگاه امام صادق که مدیر مسئولش، فرمانده وقت بسیج دانشگاه، همین آقای نیک‌روش بود. عمده موفقیت‌های آن سال هم مدیون ایشان است. همان سال رهبری از ایشان تقدیر کردند و از بسیج دانشجویی دانشگاه تقدیر شد.
او جوان، مؤمن، انقلابی، دغدغه‌مند، جسور و همین‌طور زیرک، باانگیزه، عاقل، منعطف و... است. امید که در سازمان بسیج دانشجویی هم بتواند منشأ برکات فراوان شود.
ادامه مطلب
[ شنبه 2 دی 1396  ] [ 11:30 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

نگاه درست به پول را از امام علی یاد بگیریم

علی(س) پولی به دستشان رسید.ایشان این پول را در دستشان حرکت می دادند و می فرمودند که ای پول، ای دینار، ای درهم، تو آن وقت مال من هستی که تو را خرج کنم. برعکس آنچه معمولا خیال می کنند که می گویند پول تا وقتی که در دست من است مال من است، ایشان فرمودند: پول تا در دست من است مال من نیست، وقتی که پول را خرج کردم آن وقت است که مال من می شود
#مبانی اقتصاد مقاومتی-شهید مطهری(ره)
ادامه مطلب