سیاستگذاری فضای مجازی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب

گزارش راهبردی «سیاستگذاری فضای مجازی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب» به همت مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی منتشر شد. در مقدمه این گزارش میخوانیم:

گزارش پیش رو بررسی دیدگاه رهبر معظم انقلاب در حوزۀ سیاستگذاری فضای مجازی است. روش کار تحلیل محتوای سخنان ایشان در دوران زعامت و از هنگام پدید آمدن موضوع فضای مجازی است. پس از بررسی سخنان رهبر معظم انقلاب، نگارنده به سه حوزۀ کلی فرصت‌ها، تهدیدات و سیاست‌های فضای مجازی از دیدگاه ایشان دست یافت که هرکدام به‌صورت مفصل مورد بحث قرار خواهد گرفت.

متن کامل این گزارش را از http://yon.ir/kpnAk دریافت کنید.
http://tarbiateslami.com/dp/sites/files/posts/1503292575-U4-N615.jpg
ادامه مطلب
[ دوشنبه 30 مرداد 1396  ] [ 2:25 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

یک جمله حکیمانه از شهید بهشتی

عصرانه
قابي از تاريخ بدون شرح:
آيت‌الله محمد حسيني بهشتي: «ممکن است یک روحانی زندگی‌‌اش را خیلی ساده و پارسایانه کند؛ ‌این آسان است و خیلی مشکل نیست. ممکن است از سر خیلی چیزها بگذرد، اما سر ریاست و آقایی و صلوات ختم کردن‌ها پای خیلی‌ها لغزیده و می‌لغزد.»
منبع: كتاب «حق و باطل از ديدگاه قرآن» ص١٤٢
@jafarshiralinia
دعوتيد به خواندن چند نكته تاريخي تازه در كانال نكته‌هاي تاريخي
ادامه مطلب
[ شنبه 28 مرداد 1396  ] [ 6:07 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

فهم قضیه حصر سران فتنه با یک مثال ساده

🔴 حصر عفونت های کندویی با برموم، استعاره جالبی برای توضیح #حصر مهدی کروبی 

✅ برموم یکی از قوی ترین آنتی بیوتیک های جهان است که زنبورها آن را تولید کرده و برای ضدعفونی کندو استفاده می کنند. زنبورها به محض مواجهه با عفونت های سهمگین آنها را با برموم فریز می کنند تا ارتباطات ارگانیکش را با کندو از بین ببرند. "فریز عفونت" در شرایطی اعمال می شود که یا از بین بردن آن در کندو ممکن نباشد و یا هزینه های انهدام و انتقال عفونت به بیرون از کندو زیاد به نظر برسد؛ به نحوی که طی شدن فرایندهای معمول در انتقال عفونت به بیرون موجب انتشار عفونت و تکثیر آن در فضای کندو گردد. در چنین موقعیت هایی زنبورها به شکل غریزی از "برگ برنده برمومی" خود استفاده می کنند. آنها ابتدا عفونت را #حصر می کنند  تا تدریجا ضعیف و منهدم شود و یا در پوششی امن از برموم زمینه اخراج آن از کندو را بدون کمترین خطر اشاعه ای فراهم آورند.

✅ سیاست اسلام در مواجهه با برخی اهل بغی های دانه درشت-همانها که می خواهند از درون نظام و از طریق مصرف بِرَندها و اعتباراتی که نظام اسلامی در اختیارشان قرارداده برای براندازی همان نظام اقدام کنند- مبتنی بر نوعی #حصر برمومی است. برخورد با #باغی های درشت بواسطه برخورداری ایشان از ارتباطات ارگانیک گسترده با نخبگان نظام اسلامی و نیز بدنه های اجتماعی وابسته و هوادار پیچیده تر از سایر مجرمان و حتی سایر باغیان است. عفونت ساطع از آنها به دلیل قرارداشتن در قلب کندویی حکومت هم بسیار خطرناک و کشنده است و هم میل مدامی به تکثیر و انتشار دارد. لذا از یک طرف انهدامِ درجا- بخوانید محاکمه و اعدام بلافاصله - می تواند به محیط کندو آسیب های جدی بزند و از طرف دیگر انتقال او به بیرون کندو مطابق نُرم های معمول انتقال -بخوانید طی شدن فراینددادرسی و محاکمه- می تواند به انتشار عفونت و ویرانی کندو بیانجامد. در این شرایط عاقلانه ترین کار فریز عفونت-بخوانید #حصر آن- تا استحاله و یا انهدام قطعی است.

✅ مهدی کروبی یک باغی درشت است. بغی شبیه #بدعت گناه قوی و سهمگینی است که فقط با عکس العمل های سهمگین و قوی کنترل می شود. وقتی عنصری حکومتی به اعتبار اعتمادی که نظام اسلامی به او دارد امکان تهییج انتخاباتی و ارتباط گیری وسیع و سیلابی با افکار عمومی را پیدا می کند و سپس در چرخشی کاملا خیره سرانه و ناجوانمردانه نیروهای برآمده از آن امکان را به سمت مبدا اعتبار هدایت نموده و باصطلاح #بغی می کند، شایسته شدیدترین مجازات هاست. اینکه اسلام علی رغم تحفظ شدیدی که بر رعایت دقیق تشریفات دادرسی متهمان دارد اما در مورد  "اهل بغی" دست حکومت را برای اعمال مجازات بدون دادرسی بازگذاشته یعنی سیاست اسلام در برخورد با جرم بغی شدیدترین سیاست جزایی است.  اسلام برای آنها که خنجر از پشت میزنند مجازات بدون محاکمه در نظر گرفته است.  

✅ حصر اهل بغی بدون طی تشریفات دادرسی، علاوه بر منطبق بودن با مصلحت اجتماعی-چنانچه توضیح آن گذشت- از منطق حقوقی روشنی هم برخوردار است. باغی قهّاری چون مهدی کروبی که تمام قد در برابر حکومت ایستاد و زیر بار هیچیک از نظامات قانونی اداره کشور و سیستم های حقوقی حل و فصل دعاوی نرفت تا جاییکه ایده لشکرکشی خیابانی را به همه مکانیزم های حقوقی پیگیری مطالبات ترجیح داد چگونه است که اکنون از پذیرش فراینددادرسی نظام اسلامی و تمکین بدان سخن می گوید؟ او که نظر وزارت کشور با قریب به ۱۰هزار کادر و شورای نگهبان با ترکیب ۶ فقیه شهیر باسابقه و ۶ حقوقدان برآمده از رای مجلس و نیز توصیه های جدی شورای عالی امنیت ملی را نپذیرفته است چگونه اعلام می کند که به حکم هر قاضی منصوب حکومت سرتعظیم فرود خواهد آورد؟ او که اساس نظام را در حد شمشیرکشیدن برآن قبول ندارد چگونه حکم قاضی منصوب نظام را روی چشم می گذارد؟ اگر او تا این حد حاضر به تنازل است چرا همان تنازل را در مورد دعواهای قبلیش با حکومت انجام نمی دهد؟ معلوم می شود که هدف او مثل هر باغی قهّاری نه تعیین تکلیف و نه حتی تمکین به محاکمه بلکه ادامه روند سرکشی و انتشار عفونت های فتنه اندود است. 

✅ بغی پدیده پیچیده و مکّاری است که حصر یکی از بهترین راههای کنترل آن است. امیرالمومنین علیه السلام برخی باغیان دانه درشت #جنگ جمل را که از مهلکه جنگ جان سالم به در برده بودند از طریق #حصرخانگی بدون محاکمه مجازات کرد. سردمدار اصلی باغیان در جنگ جمل با حکم حکومتی علی علیه السلام نه تنها مجبور به حصر خانگی شد بلکه در مسیر انتقال از محل نبرد تا مدینه هم در حصر بود و حق هیچگونه ارتباطی با دیگران نداشت. تدبیر حضرت برای انتقال یک #زن باغیه از محل جنگ جمل در حوالی بصره به مدینه، استخدام فوجی از زنان بود که وی را در حصری زنانه از بصره به حصرخانگی در مدینه هدایت کنند. این زنان حصرکننده به  دستور حضرت برای حفظ امنیت در طول مسیر از پوشش مردانه استفاده کردند.

نوشته حجت‌الاسلام دکتر علی جعفری

@jafariali_58
ادامه مطلب
[ پنج شنبه 26 مرداد 1396  ] [ 7:34 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

شباهت ظاهری با شهید محسن حججی

مارا به سر هوای شهیدان بی سر است

از سر گذشته ایم که بر این سریم ما...

صوت این بیت را با صدای حاج میثم مطیعی بشنوید (+)meysammotiee.ir/post/589

کاری از کال‌گراف kaalgraph.ir/post/166

به من گفت: شما که شبیه شهید #حججی هستید!
اولین نفر نبود که از این شباهت می‌گفت.
امید که شباهت ظاهری به شباهت باطنی و هم‌نشینی اخروی بینجامد.

Pavaraqi.ir
ادامه مطلب
[ سه شنبه 24 مرداد 1396  ] [ 9:48 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

پیشنهاد ویژه: فیلم مداحی درباره شهید حججی

ببینید و بشنوید!
http://yon.ir/3zRXa
مداحی زیبای حاج سعید حدادیان و کربلایی محمدحسین حدادیان
درباره شهید محسن #حججی
یاد شهید سر جدا دلُ میبره کربلا
حجم فیلم: 42/34 مگابایت
پسوند فیلم: mp4

@Pavaraqi | Pavaraqi.ir
ادامه مطلب
[ سه شنبه 24 مرداد 1396  ] [ 9:32 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

فرق جهاد و حج؛ با الهام از شهید حججی

انگار تو #عکس این #شهید،
چشم همه، کرب‌وبلا رو می‌بینه
فرق #جهاد و #حج اینه:
حاجی می‌خواد بیت خدا، شهید خدا رو می‌بینه
قصه حج #حججی، تو آسمون زبون‌زده
انگار محرم اومده، انگار محرم اومده
حال و هوای سنگر و خط مقدم رو ببین!
هنوز محرم نشده، شور محرم رو ببین!

 

شاعر؟
اجرا: سعید حدادیان

حماسه #سر
@Pavaraqi | Pavaraqi.ir
ادامه مطلب
[ سه شنبه 24 مرداد 1396  ] [ 9:30 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

کدام زبان‌ها باید آموزش داده شود؟!

مهندس علی زرافشان، در گفت‌وگویی با شورای عالی انقلاب فرهنگی، سیاست‌گذاری آموزش زبان‌های خارجی را از لوازم اصلی حصارشکنی آموزش زبان انگلیسی در مدارس خواند:

•  آموزش زمانی می‌تواند نقش خودش را ایفا کند که در سطح راهبردی تعیین تکلیف شده باشد. به نظر می‌آید که ما هنوز نتوانسته‌ایم در سطح راهبردی پاسخ روشنی به این سؤال بدهیم که ما باید چه زبان‌هایی را آموزش بدهیم.

•  در برخی از کشورها یک سند راهبردی تهیه کرده‌اند و تحلیل کرده‌اند که باید چه زبان‌هایی را در کشور خودشان تدریس کنند. مثلا در یکی از این اسناد که من مطالعه کردم، ده عامل مثل عوامل اقتصادی، ارتباطات بین‌المللی، آموزش و پرورش، منافع ملی، جمعیت سخنوران به آن زبان و... تعیین شده بود. بعد زبان‌های دنیا را از زبان چینی که بیشترین تعداد سخنور را دارد تا زبان‌های دیگر رده‌بندی کرده بودند. بعد بر اساس این ده عامل، مشخص کرده‌اند که در آینده مبادلات تجاری ما با کدام کشورها خواهد بود، یک ماتریس ایجاد کرده و امتیاز داده بودند. بعد امتیاز‌های مختلف را جمع کرده و بعد به این نتیجه رسیده بودند که مثلا اولین زبانی که باید تدریس کنیم، کدام است، سپس دومین و سومین و چهارمین زبان را نیز تعیین کرده بودند.


•  ما باید چه زبان‌هایی را در کشورمان مورد توجه و آموزش قرار بدهیم و به چه دلیلی باید به آن اولویت بدهیم؟ 
چون الان ما با یک زبان مواجه نیستیم. شما الان در جامعه با این مطلب مواجه هستید که چرا ما نباید در جامعه زبان روسی آموزش بدهیم، چرا زبان چینی نباید آموزش بدهیم، چرا هندی، فرانسه، آلمانی و چرا اسپانیایی نباید آموزش بدهیم. این سؤال از این جهت است که کدام زبان را و به چه دلیلی باید آموزش بدهیم. به نظر می‌آید که این تکلیف شورای عالی انقلاب فرهنگی است که اول در سطح راهبردی بیاید بر مبنای تحلیل عواملی که برای کشور ما مهم است، تعیین اولویت کند. لذا به نظر من در سطح راهبردی، ابتدا شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهاد سیاست‌گذار فرهنگی کشور باید مطالعه‌ای را انجام بدهد و بر اساس آن، اعمال سیاست کند که جهت‌گیری آموزش زبان نهادهای آموزشی کشور اعم از دولتی و غیردولتی و اعم از رسمی و غیررسمی را مشخص کند. نهادهای آموزشی کشور هم باید سرمایه‌گذاری لازم را انجام بدهند.

متن این گفت‌وگو در تارنمای http://yon.ir/9nNcb در دسترس خوانندگان است.
@Rabnews
ادامه مطلب
[ دوشنبه 23 مرداد 1396  ] [ 2:31 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

ظرفیت‌های مسجد محله خود را بهتر بشناسید

🗺جهانی بیاندیشیم
🕌محلی عملیات کنیم(مسجد محله)

اگر هر کدام از ما تلاش کنیم و مسجد محلمان را به بالاترین بازدهی ممکن برسانیم...

مسجد چه ظرفیت های #شناخته_نشده ای دارد؟
〰〰〰〰〰
منبع کانال باید به خود جرئت داد: @Jor_At
ادامه مطلب
[ دوشنبه 23 مرداد 1396  ] [ 9:31 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

الکساندر روسی، محسن ایرانی و تفاوت دو دستگاه تبلیغی دولتی

الکساندر روسی، محسن ایرانی و تفاوت دو دستگاه تبلیغی دولتی | #احمد_نوروزی

مارس 2016 نبردی سخت با داعش برای بازپس گیری شهر باستانی "پالمیرا" در سوریه در جریان است. "الکساندر" که مامور گرا دادن به هواپیماهای روسی بود به ناگاه خود را در میان انبوه تروریست های داعشی می بیند. الکساندر 25 ساله باید میان اسیر شدن یا کشته شدن یکی را انتخاب کند. "اکاترینا" همسر الکساندر در روزهای آینده فرزندشان را به دنیا می آورد. الکساندر تصمیمی سخت را باید بگیرد.

هواپیماهای روس الکساندر و داعشیان اطراف او را بمباران می کنند و همگی کشته می شوند.

الکساندر تصمیم گرفته بود، اسیر نشود. او محل ایستادن خود را به عنوان نقطه تجمع تروریست ها به هواپیماهای روس گرا داده بود تا داعشیان را به جهنم بفرستد و خود جاودانه شود.

روس ها به کمک رسانه هایشان، الکساندر پروخورنکو را به عنوان قهرمانی جذاب به مردم دنیا  معرفی کردند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، نیز عنوان «قهرمان فدراسیون روسیه» را پس از مرگش به او داد.

هفته پیش و یک سال پس از کشته شدن الکساندر، مقامات شهر "واژلی سوتو" در ایتالیا مجسمه یادبودی به طول 2 متر که برای بزرگداشت افسر روس ساخته بودند را رونمایی و در شهر خود نصب کردند.

رسانه و دیپلماسی فعال روس ها توانست یک قهرمان ملی را برای همه مردم دنیا به یک قهرمان بین المللی تبدیل کند. سوال اینجاست که رسانه ها و دیپلمات های ایرانی چه زمانی قرار است بایکوت جهانی نسبت به ایثارگری های قهرمانان ایرانی را بشکنند؟ برادر شهیدمان #محسن_حججی آخرین قهرمان از انبوه قهرمانانی است که تاکنون برای شرافت انسانی جان شریفشان را تقدیم کرده اند و باز در سکوت رسانه ای و دیپلماتیک، مردم جهان از دیدن یک قهرمان ایرانی دیگر محروم خواهند بود، چه رسد به آنکه برایش مجسمه یادبود بسازند.
https://t.me/maktubmed/2435
ادامه مطلب
[ دوشنبه 23 مرداد 1396  ] [ 12:31 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

برای شهید محسن حججی

#شهید_محسن_حججی

تو مگر کجا بودی ؟! 
به فدای سر بریده ای که فضای مجازی را معطر کرد ،
چند روزی بود که فضای مجازی آلودتر شده بود !
 مثل فضای تهران در آلوده ترین روزهایش ،
 مثل فضای جنوب در روزهای پر گرد و غبارش 
مثل روزهای انتخابات و دروغها و تهمت ها و توهین های بعضی ها 
مثل فاجعه قتل آتنا 
مثل حادثه مرگ بنیتا
مثل بازی زشت دو فوتبالیست 
و از همه بدتر 
مثل صانحه سخیف مجلس
باید نگاه می کردی و احساس حقارت می کردی 
باید می دیدی و می سوختی 
باید می نگریستی و می گریستی 
باید .... 
که یکباره تو به صحنه آمدی 
که یکباره تو وارد این فضا شدی 
که یکباره این فضا و چشمان دوخته به آن به چشمان تو روشن شد 
و بوی تو این فضا را معطر کرد 
محسن ... تو مگر کجا بودی ...؟!
...
محسن می دانی چه کرده ای و یک تنه به اندازه چند لشکر در میدان نبرد  نابرابر مجازی کار کرده ای ؟
محسن ببخش که در این فضا مجال بیشتر از این نیست ...
#حسین_میرزابیگی_خراسانی

🆔️ @poshte_bam
ادامه مطلب
[ دوشنبه 23 مرداد 1396  ] [ 12:27 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]