طلبه‌های حزب‌اللهی؛ خادمان مردم

دلنوشته سید احمد عبودتیان پس از دیدار مناطق زلزله‌زده:

«حزب الله» را دیدم در هیبت #جوانمردانی که از مسجد ولی عصر(عج) شهرستان ایوانِ ایلام، پس از قریب یک ماه پذیرایی زائران اربعین سیدالشهدا(ع)، حالا با یک پِژو کمک های مردم مسجد را بین داغ دیده گان سرپل ذهاب توزیع می کردند و اصرار داشتند:
حاجی! بخدا همه ش مردمی است ...
بی ادعا و مخلص ...

«حزب الله» را دیدم در قامت لشکرِ طلبه های جهادی که نوروزشان را، خوزستان در کنار بچه های قبرشور گلزارِ آبادان و لای نخلستان ها به کار جهادی برای روستائیان مشغول بودند و تا دو روز پیش، از مهران تا نجف و طریق یاحسین مشغول نوکری زوار اباعبدالله(ع) ...
و حالا با تنِ خسته و بیمار در روستاهای «ثلاث باباجانی» و «ازگله» مشغول دلجویی و توزیع پتو و مواد غذایی به هموطنِ اهل سنت مان هستند و حالا بعد از نماز هم به حاج مهدی رسولی می گوید: دلمان گرفته برای مصیبت این مردم ...
روضه بخوان ...
السلام علیک یا اباعبدالله ...

به نقل آنتی حزب‌الله
ادامه مطلب
[ پنج شنبه 25 آبان 1396  ] [ 9:55 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

برای رفع کدام نیاز آقا آماده‌ای؟

#والمسارعین_الیه_فی_قضاء_حوائجه... در طریق موکب ها تخیلم قد کشید و رفتم به دنیایی که همین الانش حضرت حجت(عج) ظهور کردند. از خودم پرسیدم به چی ت امید داری  که بخواد جزء آدماش حسابت کنه؟ به #درد ش بخوری

با تن سالم که در بیست و خرده سالگی زهوارش در رفته میخواهیم به جنگ آخرالزمان برویم؟ یا با دنیای توئیتر و تلگرام و دانش گاه و نمره و استادش،   علمی حاصل کرده ایم که به کارش بیاییم؟ دین مان درست است یا دنیایمان؟ به چه #درد اش میخوریم.. اصلا برای به درد خوردنمان چه کرده ایم؟ چه می کنیم؟ این را هر روز ار خود بپرسیم... هر روز...

طریق‌نامه- محسن شهمیرزادی
ادامه مطلب
[ دوشنبه 22 آبان 1396  ] [ 8:51 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

فرهنگ خادمی اربعین را حفظ کنیم

بسم الله الهادی 

اندر احوالات موکب های ایرانی

رشد زیاد موکب های ایرانی در نگاه اول جای شکرگزاری دارد و در نگاه بعدی ترس از بابت #تغییر_فرهنگ_خادمی!

#مهم_ترین_تفاوت موکب های ایرانی با عراقی در #دولتی_بودن و استفاده از ظرفیت حاکمیت جهت پذیرایی زائران است.

این اقدام دو آسیب جدی را به دنبال خواهد داشت:

در میان مدت #حس_خادمی_عراقی_ها کم رنگ تر شده، چون در مقایسه با توان موکب های دیگر احساس ناتوانی میکنند.

#قشنگ_ترین صحنه های اولین پیاده رویی بنده در 6 سال قبل که خبری از موکب های ایرانی نبود حضور زنان سالخورده ای بود که در وهله اول تصور می کردی جهت تکدی گری آمده اما او ميخواست با چند لقمه غذای ساده که نهایت توانش بود از زائران پذیرایی کند.

سال به سال #چرخ_دنده_های_توسعه_اربعين این افراد را #له_کرده و از صحنه خارج می کند.

آسیب دوم که جدی تر نیز می باشد این است که چون افراد ایرانی هزینه پذیرایی را از خودشان ندادند معمولا خادمی آن ها با آن حس شدید خدمتگزاری تفاوت داشته و گاها حالت #منت_بر_سر_زائران را به خود می گیرد.

کشکول- دکتر محمد جبارپور
ادامه مطلب
[ یک شنبه 21 آبان 1396  ] [ 2:38 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

ما مقابل آمریکا ایستادیم ولی هنوز خر کیومرث خان می‌رود!

چرا سهم عبداللّه
جریب جریب زحمت است و حسرت
و سهم ناصرخان
هکتار محصول است و استراحت...؟
ما در مقابل آمریکا ایستاده ایم
اما چرا هنوز کیومرث خان خرش می رود
عبدالله با داس
هر شب چند خوک سر مزرعه می کشد
اما وقتی ارباب می آید، مجبور است تعظیم کند
چرا عبدالله مجبور است به این خوک تعظیم کند؟...

**

اگرچه هوای جهان طوفانی است/ سازمان هواشناسی / همیشه گزارش معتدل به دنیا می‌دهد/ و خواب خوشی را برای شنوندگان عزیز آرزو می‌كند


مرحوم مغفور، مظلوم #سلمان_هراتی
به نقل از طریقت‌نامه
ادامه مطلب
[ دوشنبه 8 آبان 1396  ] [ 9:40 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

آیا مسئولان هنوز در خط اول دفاع از قدس هستند؟!

🔴از علی لاریجانی و دختر صفدر تا مرزوق الغانم
🔺اندر حکایت کوه ادعا و کاه عمل

🔸هفته ی گذشته بود که خبر فریادهای رئیس مجلس کویت علیه نمایندگان اسرائیلی شرکت کننده در کنفرانس بین المجالس در روسیه و اخراج آنها از محل جلسه تبدیل به تیتر یک رسانه های منطقه شد و کلیپ آن جزو پربازدیدترین ویدیوها قرار گرفت.(t.me/mostazafin_tv/3728) بلافاصله پس از این اقدام انقلابی موج تشکر مردم فلسطین از کویت آغاز و مرزوق الغانم تبدیل به چهره محبوب در میان انقلابیون جهان شد.

🔹این اولین اتفاق در نوع خود نبود، پیش از این نیز بارها اقدامات مشابهی از سوی نمایندگان کشورهایی چون ایتالیا، ونزوئلا، تونس، پرتغال، ترکیه و قطر در حمایت از فلسطین در مجامع بین المللی صورت گرفته که همواره بازتابی مثبت در افکار عمومی جهان داشته است.

🔸اما نکته قابل توجه، غیبت همیشگی نمایندگان ایران در این کارزار علی الخصوص در سالهای اخیر است. هنوز هم انقلابیون جهان با غرور و شعف از سخنرانی ها و مواضع انقلابی رئیس جمهور سابق در رویدادهای بین المللی و حملاتش به اسرائیل یاد میکنند و کیست که نداند همه اینها جزوی از سرمایه اجتماعی انقلاب اسلامی و مایه سربلندی ما در میان ملتهای جهان است.

🔹به هر روی این سالها لکنت زبان جدی ایران در حمایت آشکار از آرمانها و ارزشهای انقلاب در جهان به وضوح مشهود است که میتوان ریشه آن را در چرخش گفتمان جمهوری اسلامی جستجو کرد. حالا دیگر ایران به عنوان خط مقدم دفاع از آرمان قدس شناخته نمیشود، لااقل قضاوت بخش عمده افکارعمومی جهان این است. حتی بسیاری از فلسطینیان علیرغم دلبستگی به امام و انقلاب اسلامی، توقع خاصی از جمهوری اسلامی ندارند و آن اندک شعارهای ضداسرائیلی حاکمیت را نیز به پای پیگیری منافع و امنیت ملی ایران میگذارند نه آرمان قدس.

🔸باید فکری به حال مشوش شدن چهره جمهوری اسلامی در میان مظلومین جهان کرد، شاید لازم است گاهی با کم کردن صدای طبل اقتدارگرایی، نجوای صمیمانه مستضعفین جهان را شنید و با آنها و دلخوشی هایشان همنوا شد.

پ.ن۱: #علی_لاریجانی #کاظم_جلالی #مصطفی_کواکبیان و #فاطمه_حسینی(دختر صفدر) از جمله اعضای هیات پارلمانی ایران در کنفرانس بین المجالس در روسیه بودند. در حالی که خبر اقدام انقلابی رئیس مجلس کویت رسانه ها را درنوردید، هیچ خبر خاصی از هیات ایرانی منتشر نشد. کاش این نمایندگان توضیح میدادند که دقیقا خاصیت حضورشان در سفر روسیه چه بوده؟!

پ.ن۲: ‏با همه این اوصاف جای تعجب است که چطور ایرانیان هنوز متبخترانه خیال میکنند تنها کشور حامی فلسطین هستند.
〰〰〰〰〰
🔘به خمینی چی بپیوندید:
✅ telegram.me/joinchat/A37i_D2GKuNf_OMxYriTHw
ادامه مطلب