آلودگی هوا را هم سیاسی تفسیر می‌کنند

 #آلودگی_هوا در دوران احمدی‌نژاد و قالیباف ناشی از اشکالات مدیریت شهری و در دوران روحانی و نجفی از پیامدهای طبیعی توپوگرافی فلات ایران است. 
 
@AAAZAAAD
ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 آذر 1396  ] [ 2:33 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

درباره فیلم سینمایی من عصبانی نیستم

نامه مهم بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) به وزیر ارشاد در اعتراض به اخبار مبنی بر اکران فیلم عصبانی نیستم!
yon.ir/nBSnP

🔸جناب آقای دکتر صالحی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
سلام علیکم؛

🔻همانگونه که مستحضرید فتنه ۸۸ یکی از کلیدی ترین نقاط تاریخ انقلاب اسلامی است که با معیار قرار دادن آن می توان خودی و غیر خودی را از هم بازشناخت.

 🔺سینمای جمهوری اسلامی نیز این وظیفه را به دوش داشته و دارد که با تبیین ابعاد مختلف این فتنه آمریکایی و انگلیسی، به افزایش سطح #بصیرت مردم کمک کند. این در حالی است که در سال های گذشته، جریان سینمایی کشور هرگز روی خوشی به این مسئله کلان انقلاب اسلامی نشان نداده است. 

🔻افزون بر این، در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر اکران فیلم حامی فتنه "عصبانی نیستم" آن هم در ایام نه دی که یادآور سیلی محکم ملت ایران به فتنه و فتنه گران است به گوش می رسد. 

🔺جریان دانشجویی بدینوسیله اعلام می کند که با وجود استقبال از بیان دیدگاه ها و سلایق مختلف در عرصه سینما، به هیچ وجه نسبت به یکی از مهم ترین #خط_قرمزهای انقلاب اسلامی یعنی فتنه ۸۸ عقب نشینی نمی کند. 

🔻جناب آقای وزیر، به شما هشدار می دهیم که هرگز در برابر وهن حماسه نه دی، #توهین به نظام اسلامی و پایمال شدن خون #شهدای_فتنه سکوت نخواهیم کرد و چنانچه وزارت ارشاد از اکران فیلم مذکور جلوگیری نکند، از جنبش دانشجویی و سایر اقشار ملت شریف ایران سیلی خواهد خورد.

@didebanisu
ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 آذر 1396  ] [ 1:41 PM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

اشتباه راهبردی ما انسان‌ها

امام صادق عليه‏ السلام
قالَ عيسَى بنُ مَريمَ صَلَواتُ اللّه‏ِ عَلَيهِ: تَعمَلونَ لِلدُّنيا وأنتُم تُرزَقونَ فيها بِغَيرِ عَمَلٍ، ولا تَعمَلونَ لِلآخِرَةِ وأنتُم لا تُرزَقونَ فيها إلاّ بِالعَمَلِ!
عيسى عليه ‏السلام فرمود: براى دنيا كار مى كنيد، حال آن كه در دنيا بدون كار، روزىِ شما داده مى‏شود ، و براى آخرت كه در آن جز با عمل، روزى داده نمى‏شويد، كار نمى‏ كنيد! 
كافى : ج 2 ، ص 319 ، ح 13
ادامه مطلب
[ شنبه 25 آذر 1396  ] [ 9:28 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

خیانت تقسیم قدس و سکوت دولت روحانی

نامه ی صریح و انتقادآمیز ۲۰ #بسیج_دانشجویی کشور به #روحانی به دنبال #خیانت تقسیم قدس در #سازمان_همکاری_های_اسلامی

❌این چه دستگاه #دیپلماسی ای است که فهم #خیانت_قدس_غربی_شرقی را ندارد؟ / دستگاه دیپلماسی شما در این چندسال هیچ اقدام رو به جلو و مثبتی را در راستای رهایی قدس انجام نداده است.

✅قسمتهایی از نامه ۲۰ بسیج دانشجویی به روحانی به دنبال #سکوت رئیس جمهور به دنبال طرح این خیانت: 

🔸جمهوری اسلامی ایران در همه ادوار گذشته تنها راه حل مسأله قدس و فلسطین را مبارزه همه جانبه دائمی و خستگی ناپذیر دانسته و برحق بازگشت آوارگان فلسطینی و برگزاری انتخابات آزاد به عنوان حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین تأکید ساخته است که نمونه آن در کلام مقام معظم رهبری، توجه ویژه به مسلح سازی کرانه باختری و مبارزه برای «آزادی نهر تا بحر و نه حتی یک وجب کم تر» می باشد.

🔸حضور جنابعالی و وزیر امور خارجه در کنفرانس اخیر سازمان همکاری های اسلامی بود که سخنان دیپلمات مأبانه و #غیرانقلابی حضرت عالی و عدم شفافیت و تبیین گری دیدگاه جمهوری اسلامی که توأم با سکوتتان در خصوص بیانه پایانی این اجلاس صورت گرفت، اندک امیدهای ملت ایران نسبت به دولت شما را رو به تباهی برد.

🔸 پر واضح است که ازمنظر جمهوری اسلامی ایران تقسیم قدس به بخش شرقی و غربی از اساس مردود بوده و شهر قدس پایتخت کشور و دولت فلسطین خواهد بود.

❌خیانتی که در هفته گذشته در سازمان همکاری های اسلامی صورت پذیرفت زمینه نابودی فلسطین و رسمیت بخشیدن به رژیم منحوس #صهیونیستی بود.

🔸قدس غربی-شرقی شروع پروژه ای جدید برای برهم زدن معادلات منطقه ای و ورود رژیم صهیونسیتی به عرصه های دیگر است.

❌تعجب آنجایی بیشتر شد که شما و وزیر خارجه تان را در اجلاسی مشاهده کردیم که نتیجه آن رای به قدس شرقی برای فلسطینیان شد!
هرچند در #برجام به انفعال و عدم فهم دستگاه دیپلماسی جنابتان یقین آورده بودیم، اما چنین روزی را متصور نبودیم که در قبال قدس و فلسطین نیز تا این حد #وادادگی به خرج دهید!

❌متاسفانه مطرح نکردن ایده «همه قدس از برای همه فلسطینیان» از سوی شما و دستگاه دیپلماسی اتان در این چند ماه و چند روز و بدتر از آن #سکوت در سازمان و عدم حمایت قاطع و صریح، باعث مطرح شدن و برجسته شدن این طرح کثیف گردید.

🔸هرچند دستگاهی که پنج سال از عمر خود را مشغول برجام و مذاکره با کدخدا کرده است طبیعی است که جایی برای #آرمان_قدس و پرداختن به آن و آمادگی لازم برای مقابله با حیله های مختلف از سوی متسکبران را نداشته باشد.

❌رفتار های غیرانقلابی و محافظه کارانه حضرتعالی در چنین محافل بین المللی، نه تنها موجب تضعیف جایگاه بین المللی جمهوری اسلامی می شود، بلکه آسیب های جدی و جبران ناپذیری به دستاوردهای رزمندگان جبهه مقاومت وارد می سازد. 

⭕️همه قدس برای همه ی فلسطینیان است و اگر آن را با صدای بلند فریاد نکردید در خیانت تجزیه قدس و به رسمیت شناختن اسرائیل #سهیم هستید.

▫️بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه تهران
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه شریف
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشكى شهید بهشتی
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی
▫️بسیج دانشجویی دانشکده فنی شهید شمسی پور
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه صدرا
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه مدرسه عالی شهید مطهری
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران شمال
▫️بسیج دانشجویی دانشکده صنعت هوایی
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران
▫️بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی


💢روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه امام‌صادق(ع)
ادامه مطلب
[ شنبه 25 آذر 1396  ] [ 8:38 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

بودجه‌ریزی به سبک امام خامنه‌ای

 من اگر بودم خیلی از بودجه های مصوب #مجلس را خط میزدم

🔻آیت‌الله خامنه‌ای: من اگر میخواستم بودجه را تنظیم کنم، بلاشک #بسیاری از بودجه هایی را که الان در مجلس تصویب میشود را خط میزدم و مبلغ آن را برای کار #پژوهش تخصیص میدادم. ۷۹/۱۲/۹
➕بیانات در جمع اساتید دانشگاه امیرکبیر


📥منبع:کتاب روشنای علم، انتشارات انقلاب اسلامی، چاپ سوم، صفحه۴۶۲
ادامه مطلب
[ شنبه 25 آذر 1396  ] [ 8:34 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

پیوند مرجعیت و قدرت در فاطمیه

مرجعیت، قدرت، سیاست و باقی قضایا

روز پنجشنبه مراسمی با عنوان اختتامیه دهمین گردهمایی خادمین فاطمیه در دفتر آیت الله وحید خراسانی برگزار شد. خبرگزاری ها جمله "در عزای حضرت زهرا نباید به وساوس شیطانی توجه کرد" را تیتر کرده و هدف این برنامه را "گسترش عزادرای فاطمی در آستانه ایام فاطمیه" عنوان کرده اند. نکته قابل توجه دیگر حضور پررنگ مقامات کشوری و حوزوی در ادوار مختلف این مراسم است. در مراسم روز پنجشنبه نیز جمعی از مسئولین و چهره ها از جمله مروی به نمایندگی از دفتر رهبری، اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، سید جواد شهرستانی، شیخ حسن صافی، سید جواد گلپایگانی، سید علی میلانی، حسینی بوشهری، علوی بروجردی، مروارید، شب‌‌زنده‌دار، غروی، سید احمد خاتمی، شیخ جواد فاضل لنکرانی، شیخ جعفر تبریزی، رحمانی فضلی وزیر کشور، علوی وزیر اطلاعات، صالحی وزیر ارشاد، نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، احمد مسجدجامعی از شورای شهر تهران، نبوی نماینده رئیس قوه قضائیه و صادقی استاندار قم حضور داشتند، که اتفاقی کم سابقه در اجتماعات و همایش های مذهبی است.(تصویری از این مراسم: goo.gl/ZKKE3w)
شاهبیت سخنان آیت الله وحید به عنوان پشتیبان اصلی مناسک فاطمیه در این مراسم باردیگر تاکید بر لزوم دسته روی هیئات عزادار در شهادت حضرت زهرا بود [این درحالی است که نقل مشهور مخالفت آیت الله خامنه ای با دسته کشی در ایامی غیر از محرم است] ایشان در ادامه همچنین انتقادات به آنچه به باور خویش شعائر فاطمی است را وسوسه شیطانی خواند.
بی تردید تلاش های آیت الله وحید در مسیر گسترش شعائر اهل بیتی(به زعم خود) با قوت ادامه داشته و خواهد داشت و تثبیت ایام فاطمیه در تقویم و تعطیلی روز شهادت حضرت زهرا و امام حسن عسکری(8ربیع) تنها گوشه ای کوچک از نتایج آن است، اما همراهی کانون های قدرت و سیاستمداران با ایشان باید مورد مداقه بیشتری قرار گیرد. پیش از این مناسک فاطمیه با پیوند قدرت مذهبی آیت الله و اراده سیاسی خاتمی در این مملکت تثبیت شد(توضیح ماجرا را از این لینک بخوانید: t.me/khomeinichi/1194) و چندی پیش با همراهی لاریجانی و روحانی، تعطیلی شبهه برانگیز 8ربیع در تقویم ایران ماندگار گشت. به راستی چه سودی در این همراهی نهفته است؟ بی شک دقت در روابط متقابل مرجعیت و قدرت میتواند پاسخ بسیاری از سوالات کلیدی را آشکار سازد.
اما آنچه در این میان اهمیت می یابد، بازیابی دوباره قدرت مرجعیت سنتی از یک سو و تغییر موضع اصلاحی و انتقادی جمهوری اسلامی در قبال تشیع سنتی از سویی دیگر است. اتفاقی که باید ریشه آن را در چرخش کلان گفتمان حاکم جستجو کرد.
〰〰〰
✔️به کانال خمینی چی بپیوندید:
✅ telegram.me/joinchat/A37i_D2GKuNf_OMxYriTHw
ادامه مطلب
[ شنبه 25 آذر 1396  ] [ 8:33 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

یقه بقیه قوا را هم بگیرید!

بسم الله الهادی 

واقعا #اولویت ما کدام است؟

قطعا #عدالت اهمیت زیادی دارد و اساس شکل گیری جامعه است اما برایم سوال است که چرا #یکدفعه مسئله اصلی منافقین و معاندین و برخی دلسوزان داخلی و جریان احمدی نژاد شده عدالت قضایی! 

در این اوضاع که دولت افسار اداره جامعه را رها کرده و معیشت مردم روز به روز با مشکل بیشتری مواجه میشود، #عدالتخواهان انقلاب اسلامی صرفاً یقه قوه قضائیه را می گیرند!

بماند که عزم جدی اصلاح در قوه قضائیه کمرنگ است اما به تعبیر امیرالمومنین گاها افراد سخن حق را با اراده باطل بیان میکنند! 

نمی دانم #پشت_پرده سخن حضرات به اصطلاح دلسوز نظام از بیان مسئله عدالت قضایی چیست؟!

🆔 @Jabbarpur
ادامه مطلب
[ جمعه 24 آذر 1396  ] [ 10:50 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

سود گرفتن از بانک جواب نمی‌دهد

۱. روند سرمایه گذاری در کشور طی سالهای اخیر منفی شده است، این یعنی ما رسما در حال «مصرف» زیرساخت های کشور هستیم. این روند محکوم به توقف است.

۲. زمانی که روند سرمایه گذاری منفی میشود، و سرمایه های پیشین به مرور در مسیر اضمحلال قرار میگیرند، حاشیه بالقوه‌ی سود برای افراد خلاق در اقتصاد بیشتر میشود. یعنی اگر بازی سودسازی در شغلی را درست بدانید، میتوانید از این گپ ایجاد شده به نفع خود بهره برداری کنید.

۳. همانطور که قبلا هم گفته ام، روند کسب سود بانکی به شکل کنونی رو به انقراض است. یعنی اگر جزء کسانی هستید که فقط از محل مصرف سود سپرده‌ی خود در بانکها درآمد کسب میکنید، در آینده‌ی نزدیک دچار عدم تناسب قطعی دخل و خرج زندگی خود خواهید شد.

جمع سه نکته مهم فوق میگوید اگر سپرده‌ گذار هستید، برای خارج کردن آن از بانک و صرف آن در کسب و‌کاری مناسب هر چه زودتر برنامه ریزی کنید.

آیا سرمایه داری را در دنیا میشناسید که از محل سپرده گذاری در بانک ثروتمند شده باشد؟!!

منبع: کانال اقتصادما | محمدرضا مهدیاراسماعیلی
ادامه مطلب
[ یک شنبه 19 آذر 1396  ] [ 11:18 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

ما را چه شده است؟

بسم الله

ما را چه شده ...


دیروز وزیر امور خارجه انگلیس همراه با هیئتی وارد تهران شد. اولین جایی که او رفت دفتر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آقای ظریف بود. این دو با هم عکس یادگاری گرفتند و احتمالا با هم قهوه‌ای هم میل کردند. چه جالب است که روباه پیر دشمن ملت و دولت به این سادگی و راحتی در کنار نماینده جکهوری اسلامی نشسته اند و بگو و بخند میکنند.

چند ملاحظه
مسئله اول:
آیا دولت به دنبال عادی کردن اینگونه روابط است؟
دیدار با سران کشورهایی که دشمنی آنها در موقعیت های مختلف به ما اثبات شده‌است از جنگ گرفته تا برجام و ... .
و حالا ما در کشورمان مجدد سفارت انگلیس را برپامی‌کنیم و با آنها ارتباط نزیک برقرار میکنیم. تمامی مردم ما متوجه این مسئله هستند که هیچکدام از مستکبرین دنیا با سابقه ای که دارند به دنبال خوشبختی و موفقیت ما نیستند.
زمانی بود که سگ آمریکایی از یک فرد ایرانی احترام بیشتری داشت؛
حالا هم دلخواه آنان اینگونه است،
اما در حال حاضر تفاوتی که دارد در اینست که ما در موضع قدرت هستیم.
این را بدانیم که دشمن اگر کوچکترین تسلطی به ما پیدا کند به هیچیک از ما رحم نخواهد کرد...


مسئله دوم: اینجا جمهوری اسلامی است، الگو کشورهای مستضعف منطقه و جهان. اینکه چرا باید دولت ما و حکومت ما این اعتماد بیرونی کشورهای جهان را به انقلاب تقلیل دهد جای تأمل دارد؟
زمانی که ملت افغانستانی نام بچه های خود را به نام ارزش های انقلاب اسلامی ما میگذارند و حتی در آنسمت دنیا در حمایت از جمهوری اسلامی کالای ایرانی تهیه میکنند، ما به دنبال وارد کردن کالای خارجی من جمله هویج از آمریکا! هستیم.این نشان دهنده عدم اعتماد به وعده های الهی است:
" ملت ایران با اعتقاد به قرآن، با اعتقاد به پیام بعثت، با اتحاد درونى در میان خود، با احساس دلیرى در مقابل دشمن و نترسیدن از دشمن، با احساس امید به وعده‌ى الهى نصرت، که وعده‌ى صریح الهى است و فرمود: اِن تَنصُروا اللَهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِت اَقدامَکُم؛ و با این ذخیره‌هاى ارزشمند، به پیش میرود."


مسئله سوم هم سوزنی است به خودمان؛ 
"آنچه که برای همه‌ی ما، برای همه‌ی بسیجیان عزیز، برای جوانها در هر نقطه‌ای از این عرصه‌ی عظیم که مشغول کار هستند، باید به عنوان شاخص مطرح باشد، عبارت است از این سه عنصر: بصیرت، اخلاص، عمل بهنگام و به اندازه. این سه عنصر را همیشه با یکدیگر توأم کنید و در نظر داشته باشید. این عناصر سه‌گانه باید برای ما شاخص باشد؛ بصیرت، اخلاص، عمل بهنگام و به اندازه." سخنرانی در دیدار بسیجیان قم

اینکه چنین اتفاقاتی در کشور اسلامی ما می‌افتد و بخاری از ما بلند نمیشود و هیچ عکس العملی نشان نمیدهیم جای اعتراض دارد که چرا تشکل های دانشجویی و در صدر آنها بسیج دانشجویی که وظیفه پیش قدم شدن و صف شکنی را دارد و از شاخصه های آن طبق نظر رهبری عمل به هنگام است، اینقدر دیر هنگام عمل میکند و بعضا هیچ اقدامی انجام نمیدهد!

#گردان‌عاشوراء بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق
@GordanISU
ادامه مطلب
[ یک شنبه 19 آذر 1396  ] [ 11:17 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

آقا عزیز یا حاج قاسم؟!

تشکر از سردار جعفری از نگاهی خاص!


این روزها به دنبال پیروزی رزمندگان اسلام بر گروه سفاک داعش که به پشتیبانی وهابیت خبیث و صهیونیسم پلید، اسلام اصیل را دستخوش تحریف منافقانه و فتنه ددمنشانه خویش ساخته بود همه مشغول عرض تبریک و تهنیت به سپاه قدس و فرمانده رشید و دلاور آن حاج قاسم سلیمانی هستند. نباید فراموش کرد که نیروی قدس بخشی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در این نبرد سهمگین خوش درخشید و نقشی سترگ را در پیروزی اخیر ایفا کرد؛ اما واقع امر آن است که سایر بخش های سپاه نیز در مسأله عراق و سوریه، ورودی تأثیرگذار و دشمن شکن داشته اند.

آن چه که طرح تشکر ویژه از سردار جعفری از نگاهی دیگر و خاص تر را مهم و ضروری می نمایاند نه صرف پیروزی جان برکفان سپاه به فرماندهی ایشان در دفاع از حرم و حریم اهل بیت است که البته این موضوع در جای خود از اهمیتی کتمان ناپذیر برخوردار است.

از سردار عزیز جعفری باید از زاویه ای دیگر نیز تجلیل به عمل آورد و اخلاص و عظمت روحی او را ستود. همه کسانی که کار اداری، سازمانی و تشکیلاتی انجام داده اند چه بسا بارها این تجربه را درک کرده اند که اغلب مسئولان و مدیران شاخص و مقامات رسمی، محبوبیت فرد و نیرویی از زیردستان مجموعه تحت امر خود را تحمل نکرده و با احساس خطر از جایگاه یا شأن و قابلیت های خویش به نحوی درصدد تغییر موقعیت و احیاناً تضعیف او بر می آیند!

همه می دانند در سال های اخیر با افتخارآفرینی های مکرر نیروهای رزمنده ایرانی در نبرد شام و عراق، این نام قاسم سلیمانی بود که هر روز بر سر زبان ها افتاده و محبوبیتی بی نظیر را برای این مرد تاریخ ساز در دل مردم ایران و البته همه مستضعفان عالم رقم زد. سردار جعفری عزیز با روحی آسمانی و نگاهی قدسی به تکلیف انقلابی و دینی خویش، بی شباهت به اغلب روسا و مسئولان کم جنبه و حسود و میزپرست و جاه طلب عمل نمود و جلوه ای زیبا از خودسازی و مناعت طبع تربیت شدگان مکتب اصیل اسلام ناب را در عرصه مدیریت کلان جامعه به تصویر کشاند. او برخلاف خیلی از مدیران معمولی جامعه نه تنها از محبوبیت فراگیر نیروی تحت امر خود دچار هراس، ناراحتی و حسد نشد بلکه با تعریف و تمجید مکرر از او بی هیچ ادعایی به تقویت این فرمانده دلیر جبهه مقاومت پرداخت، بی آن که حتی نیم نگاهی به نام و نان و اسم و رسم خویش داشته باشد. سردار جعفری نشان داد که رقابت های درون صنفی و دنیاطلبانه در مجموعه ای که بنیان آن بر اندیشه معنویت و آخرت گرایی بنا شده هیچ معنا و مفهومی نخواهد داشت.

درود خدا بر همه فرزندان راستین اسلام که در مکتب عشق و دلدادگی خمینی کبیر و خلف صالح او، درس ایمان و جهاد و شهادت را بی هیچ پیرایه ای فراگرفته و لذت گمنامی در عرصه مجاهدت فی سبیل الله را با مطامع زودگذر دنیا معاوضه ننمودند.

#سید_حمید_مشتاقی_نیا
ادامه مطلب
[ یک شنبه 5 آذر 1396  ] [ 8:52 AM ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]