ما را چه شده است؟

بسم الله

ما را چه شده ...


دیروز وزیر امور خارجه انگلیس همراه با هیئتی وارد تهران شد. اولین جایی که او رفت دفتر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آقای ظریف بود. این دو با هم عکس یادگاری گرفتند و احتمالا با هم قهوه‌ای هم میل کردند. چه جالب است که روباه پیر دشمن ملت و دولت به این سادگی و راحتی در کنار نماینده جکهوری اسلامی نشسته اند و بگو و بخند میکنند.

چند ملاحظه
مسئله اول:
آیا دولت به دنبال عادی کردن اینگونه روابط است؟
دیدار با سران کشورهایی که دشمنی آنها در موقعیت های مختلف به ما اثبات شده‌است از جنگ گرفته تا برجام و ... .
و حالا ما در کشورمان مجدد سفارت انگلیس را برپامی‌کنیم و با آنها ارتباط نزیک برقرار میکنیم. تمامی مردم ما متوجه این مسئله هستند که هیچکدام از مستکبرین دنیا با سابقه ای که دارند به دنبال خوشبختی و موفقیت ما نیستند.
زمانی بود که سگ آمریکایی از یک فرد ایرانی احترام بیشتری داشت؛
حالا هم دلخواه آنان اینگونه است،
اما در حال حاضر تفاوتی که دارد در اینست که ما در موضع قدرت هستیم.
این را بدانیم که دشمن اگر کوچکترین تسلطی به ما پیدا کند به هیچیک از ما رحم نخواهد کرد...


مسئله دوم: اینجا جمهوری اسلامی است، الگو کشورهای مستضعف منطقه و جهان. اینکه چرا باید دولت ما و حکومت ما این اعتماد بیرونی کشورهای جهان را به انقلاب تقلیل دهد جای تأمل دارد؟
زمانی که ملت افغانستانی نام بچه های خود را به نام ارزش های انقلاب اسلامی ما میگذارند و حتی در آنسمت دنیا در حمایت از جمهوری اسلامی کالای ایرانی تهیه میکنند، ما به دنبال وارد کردن کالای خارجی من جمله هویج از آمریکا! هستیم.این نشان دهنده عدم اعتماد به وعده های الهی است:
" ملت ایران با اعتقاد به قرآن، با اعتقاد به پیام بعثت، با اتحاد درونى در میان خود، با احساس دلیرى در مقابل دشمن و نترسیدن از دشمن، با احساس امید به وعده‌ى الهى نصرت، که وعده‌ى صریح الهى است و فرمود: اِن تَنصُروا اللَهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِت اَقدامَکُم؛ و با این ذخیره‌هاى ارزشمند، به پیش میرود."


مسئله سوم هم سوزنی است به خودمان؛ 
"آنچه که برای همه‌ی ما، برای همه‌ی بسیجیان عزیز، برای جوانها در هر نقطه‌ای از این عرصه‌ی عظیم که مشغول کار هستند، باید به عنوان شاخص مطرح باشد، عبارت است از این سه عنصر: بصیرت، اخلاص، عمل بهنگام و به اندازه. این سه عنصر را همیشه با یکدیگر توأم کنید و در نظر داشته باشید. این عناصر سه‌گانه باید برای ما شاخص باشد؛ بصیرت، اخلاص، عمل بهنگام و به اندازه." سخنرانی در دیدار بسیجیان قم

اینکه چنین اتفاقاتی در کشور اسلامی ما می‌افتد و بخاری از ما بلند نمیشود و هیچ عکس العملی نشان نمیدهیم جای اعتراض دارد که چرا تشکل های دانشجویی و در صدر آنها بسیج دانشجویی که وظیفه پیش قدم شدن و صف شکنی را دارد و از شاخصه های آن طبق نظر رهبری عمل به هنگام است، اینقدر دیر هنگام عمل میکند و بعضا هیچ اقدامی انجام نمیدهد!

#گردان‌عاشوراء بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق
@GordanISU