درباره فیلم سینمایی من عصبانی نیستم- آیا این کافی نیست؟

⭕️ «نسخه‌ی اصلاح‌نشده‌ی "عصبانی‌نیستم" که حامی فتنه بود به عنوان نماینده‌ی ایران در خارج از کشور اکران نشد؟! آیا این برای شما کافی نیست؟!»

▪️یادداشت
▪️در پاسخ به اظهارات اخیر «پروانه سلحشوری»
📝 «محمدمهدی قاری»


▫️از نماینده‌ی مجلس‌ای که کوچک‌ترین مزاحش در صحن علنی مجلس، کنار کشیدن چادر از سر نماینده‌ای دیگر است تعجب نمیکنم که برای رسیدن به خواسته‌اش، هر حرف نادرستی بزند. کسی که در برابر تمام منطق‌های موجود جهت أخذ رای اعتماد برای وزیر ورزش، به نذر دو‌ رکعت نماز استاندار گیلان برای او استدلال می‌کند و می‌گوید «آیا این برای شما کافی نیست»، باید هم به‌خودش اجازه‌ی صحبت در مسأله‌ای که در آن اطلاع و تخصص لازم را ندارد بدهد؛ تنها به دلیل آن که هم‌سنگرانش به همه چیز نگاه سیاسی دارند، حتی هنر و سینما!

▫️پروانه سلحشوری اخیرا در صحبتی مدعی شده‌ است که جنبش دانشجویی دولت را تهدید به سیلی کرده است. احتمالا منظور ایشان نامه‌‌ی صریح بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام به وزیر ارشاد می‌باشد که اکران شدن فیلم سراسر حامی فتنه‌گران ۸۸ را همراه با سیلی و اعتراض «ملت» دانسته‌ است و چقدر جالب است که ایشان هم مانند هم‌فکرانشان حتی فرصت نکرده‌اند متن نامه را درست بخوانند، بلکه کینه‌ی شخصی خود نسبت به جریان مخالف را در جای دیگری بروز دهند. ایشان دانشگاهی که در علوم انسانی اسلامی مرجع است را تنها به واسطه‌ی عقده‌گشایی سیاسی خود، به محل ارعاب و‌ تهدید تشبیه نموده‌اند، حال آن که لابد باید در جریان پنج بار دعوت علنی و‌ رسمی از مسئولین سازمان سینمایی برای حضور و پاسخگویی در دانشگاه و امتناع آنان و یا صدها نشست تخصصی علمی پیرامون سینما در این چهار سال نیز بوده باشند حتما!

▫️متاسفانه همان‌طور که ایشان ذکر کرده‌اند، عدم پایبندی به قانون از عوامل عدم‌ توسعه در کشور ما بوده است، اما چقدر بد است که بی‌قانونی وزارت ارشاد در صدور پروانه ساخت و‌ اجازه‌ی اکران به یک اثر هتاک به نظام و حامی فتنه‌۸۸ را نادیده می‌گیرند و تهمت بزرگ تهدید را به جنبش دانشجویی که همیشه داعیه‌دار گفتگوی علمی در فضایی سالم بوده است و حتی یک حرکت رادیکال در عرصه هنر نداشته‌ است می‌چسبانند؛ درست برخلاف هم‌فکران ایشان که تنها فحاشی می‌کنند!

▫️باید صریح اعلام کرد اگر نسبت به این جوانان حس «مادری» دارید، خواهشمندم نسبت به مسئولین ارشاد هم کمی حس «خواهرانه» داشته باشید و برای یک بار هم که شده «عصبانی نیستم» را ببینید. شما می‌توانید نسبت به کارگردان مظلوم «عصبانی نیستم» هم همین حس را داشته باشید، چرا که مدعی شده‌اید ایشان به هیچ حزب و‌ جریان سیاسی تعلق ندارند و‌ در تمام این سال‌ها حمایتشان از جنبش سبز کاملا اتفاقی بوده است و لابد «عصبانی نیستم» را هم فقط جهت ادای دین به انقلاب ساخته است!

▫️خواهشمندیم روی وظایف سنگینتان در مجلس شورای اسلامی تمرکز نمایید و بگذارید فضای علمی و گفتمانی سالم، به لطف ورود شما و هم‌فکرانتان سیاسی نگردد، نه با تهدید، نه با برچسب‌زدن بی‌جا و نه با امضا جمع نمودن از نمایندگانی که هیچ خط و ربطی به دنیای هنر ندارند، تنها برای پافشاری روی یک حرکت  نادرست وزارت ارشاد.

▫️مشکل «عصبانی نیستم» اگر راه‌حلی داشته باشد، قطعا آن راه‌حل هوچی‌گری شما در تریبون‌های زنجیره‌ایتان نیست. ما در عصر تمدن و گفتگو هستیم و این خلاف شأن شما و مدیران هم‌فکر شماست که بجای پذیرش دعوت‌های مکرر جنبش دانشجویی به گفتگو‌ی سالم که تنها جرمش هم‌فکر نبودن با شما در مساله فتنه است، آن‌ها را به دروغ متهم‌ نمایید.

▫️خانم سلحشوری، شما که مدعی بروز بودن و فعالیت موثر در شبکه‌های اجتماعی هستید، آیا تا به حال به صفحات مجازی این کارگردان مظلوم و بی‌طرف مراجعه فرموده‌اید؟! آیا این برای شما کافی نیست؟!


l1l.ir/3glk

@Didebanisu
@Basijisu_ir