تمثیل فوتبال برای درک برجام، ظریف، مردم، کری، ترامپ و دیگران

حتما بخونین و نشر دهید

🔴 #تست_هوش‼️

🔻کاپیتان دو تیم فوتبال الف و ب اصرار به یک بازی در سطح جهانی دارند.
 برخی از هوادارانِ تیم الف ( نه تماشاگرنمایان) با توجه به شناختی که از تیم حریف (تیم ب) داشتند با انجام بازی به شدت مخالف بودند! ؛ اما کاپیتان های دو تیم بعد از نشست های فراوان پیمان‌میبندند جهت رضایت طرفین و هوادارانشان یک بازی برد _ برد انجام بدهند. 

خبر به هواداران " تیم الف " میرسد. دلواپس میشوند و دوباره فریاد میزنند که اعتمادی به حریف(تیم ب) نیست خرش که از پل گذشت به ریش شما خواهد خندید. به وعده های کاپیتانش اعتماد نکنید. چه ضمانتی است که روز بازی کاپیتان عوض نشود و قس علیهذا...

اما کاپیتان ها اصرار بر بازی دارند و بعد از چند نشست در یک توافق عجیب قرار میذارند جهت یک نمایش برد_برد در نیمه اول " تیم ب" ۱۱ گل به تیم الف بزند و در نیمه دوم ماجرا بر عکس شود؛

دوربین ها خشم آشکار در چشمان تماشاگران دلواپس شکار میکنند. ولی کاپیتان همچنان اصرار دارد و در پاسخ به انتقادات و این سوال که چه ضمانتی میدهید که تیم حریف وقتی شما را در نیمه اول شکست داد در نیمه دوم اجازه گلزنی به شما بدهد یا اصلا وارد میدان شود؟
کاپیتان در پاسخ می خندد و می گوید بازی داور و قانون و کارت قرمز دارد !!

🔹 #بازی_شروع_شد
طبق قرار نیمه اول با شکست تیم الف به پایان میرسد؛ بعد از استراحت در رختکن در حالی بازیکنان دو تیم وارد زمین میشوند که بازوبند کاپیتانی تیم ب بر دست یک بازیکن جدیدموحنایی بسته شده است!!

🔸 #نیمه_دوم_آغاز_شد
کاپیتان #زیاده_خواه ، طالب گل های بیشتری است و ناجوانمردانه و مدعی به هیچ تعهدی عمل نمیکند!! ؛ کاپیتان تیم الف به داور اعتراض میکند و درخواست کارت قرمز میکند!!
اما در بهت همگان کاپیتان جدید بدون توجه به هیچ قانون و قاعده و کارت قرمزی بازیکنانش را جمع کرده و زمین بازی را ترک میکنند! کاپیتان تیم الف میگوید به دیوان فیفا شکایت خواهم کرد که بازی را ۳ بر صفر اعلام کند ولی تماشاگران دلواپس میدانند کار از کار گذشته و هیچ امیدی به دیوانی که کاپیتان حریف در آن حق وتو دارد نیست!!

پایان بازی #تقریبا_هیچ و تلخ بود اما تلخ تر از آن زمانی بود که کاپیتان تیم الف در مصاحبه خبری بعد از بازی مدعی شد:
1⃣ اگر بازی ‌به نفع ما نبود چرا تیم ب از زمین خارج شد!! ( خنده خبرنگاران!)
2⃣ چرا برخی از تماشاگران ما قبل از شروع بازی ناراحت انجام بازی بودند ولی از خروج حریف ناراحتند (خبرنگاران دوباره میخندند!)
3⃣ دستاورد بزرگ این بازی این بود که تیم های دیگر فهمیدند که تیم ب قابل اعتماد نیست!!

⭕️ #قضاوت_با_خودتان؛ #بازنده_کیست⁉️

شما هم به #نود_سیاسی بپیوندید