دوره تعمیرات موبایل چقدر برای ایجاد کسب و کار مناسب است؟

این روزها هر شخصی دنبال این است که بتواند درآمد خودش را افزایش دهد و کیفیت زندگی بهتری داشته باشد. یکی از مشاغل که افراد زیادی را به خودش جذب کرده است، شغل تعمیرات موبایل است. برای آغاز این شغل، لازم است ابتدای امر دوره تعمیرات موبایل را پشت سر بگذارید تا دانش کافی برای این شغل را کسب کنید.

در ادامه در رابطه با انواع موضوعات مهم دوره تعمیرات موبایل برایتان خواهیم گفت تا در انتخاب محل آموزش آن راحت تر تصمیم بگیرید.

مدت زمان دوره تعمیرات موبایل چقدر است؟

بسته به اینکه تا چه سطحی می خواهید یاد بگیرید، مدت زمان دوره تعمیرات موبایل شما می تواند متفاوت باشد. بهرحال باید زمان و عناوینی که می خواهید یاد بگیرید با هم مطابقت داشته باشد.

معمولا آموزش های تعمیرات موبایل از بخش های تئوری و عملی تشکیل می شوند. لازم است یک تعمیرکار بداند که هر بخش و قطعات گوشی برای چه هستند و چگونه کار می کنند.

معمولا بخش های تئوری تعمیرات موبایل با 20-30 ساعت آموزش یاد داده می شوند و فن آموز نیز به خوبی این مسائل را یاد می گیرد و می تواند برای بهتر ماندن در ذهن آن ها را مطالعه کند. البته که هنگام کارهای عملی نیز این موارد باز برایش تکرار می شوند.

دوره تعمیرات موبایل | آموزش تعمیرات موبایل البان

بخش دیگر تعمیرات موبایل، کارهای عملی است. در بخش عملی آموزش تنها یک قسمت جزئی از کار است و فرد خودش باید به اندازه کافی کار و تمرین کند تا به خوبی بتواند در این زمینه مهارت کافی را کسب کند.

برای دوره عملی، بخش آموزش با 30-40 ساعت جمع می شود اما فرد برای خبره و ماهر شدن هر چقدر که می تواند باید تلاش و تمرین کند تا این آموزش ها به خوبی در او نقش ببندند.

در یادگیری عجله نداشته باشید. اما طولانی شدن این دوره هم می تواند برایتان آزاردهنده باشد، مخصوصا که این بخشی است که شما باید برای آن هزینه هم بپردازید و عملا درآمدی نخواهید داشت.

هزینه یادگیری تعمیرات موبایل چقدر است؟

مسئله مهم بعدی در ایجاد کسب و کار، بودجه مورد نیاز برای راه اندازی آن کار است. در کاری هم که در آن علمی ندارید، بعد از مدت زمان یادگیری، هزینه یادگیری نیز مسئله مهمی محسوب می شود.

همیشه ارزان ترین بهترین نیست و گران ترین هم بهترین نیست. در هزینه کردن باید به عوامل مختلفی توجه داشته باشید. اگر در یک آموزشگاه می خواهید آموزش ببییند سابقه و خروجی های آموزشگاه مهم هستند، اگر پیش یک فرد ماهر می خواهید آموزش ببینید، سوال از هم صنفی هایش و اینکه قرار است چه نکاتی به شما آموزش بدهد مهم هستند.

خلاصه باید یک تعادل نسبی بین موارد آموزشی، آموزش دهنده و بودجه شما وجود داشته باشد. تحقیق خوب و طولانی بهتر است هزینه کردن زیاد با تحقیق ناکافی است. شما برای ایجاد کسب و کار خودتان هزینه های دیگری هم باید بپردازید.

نوع روشی هم که می خواهید آموزش ببینید در هزینه آموزش شما تاثیر خواهد داشت.

به چه روش هایی می توان تعمیرات موبایل را یاد گرفت؟

شما می توانید تعمیرات موبایل را به صورت کلاس های حضوری در آموزشگاه های مختلف این کار فرا بگیرید. می توانید به حالت استاد شاگردی در کنار یک تعمیرکار ماهر و در مغازه با انجام دادن کارهای واقعی تعمیرات یاد بگیرید و یا به صورت خودجوش و با استفاده از فیلم های آموزشی مناسب این کار را انجام دهید.

در هر یکی از موارد گفته شده هزینه ها متفاوت خواهند بود. ارزان یا گران بودن این روش ها به معنای بدتر یا بهتر بودن نیستند، مهم چیزی است که قرار است به شما آموزش داده شود، نه جایی که آموزش ها را می بینید.

مدل استاد شاگردی

معمولا گران ترین حالت یادگیری، مدل استاد شاگردی است که دوره تعمیرات موبایل را از ابتدا به صورت کاملا عملی یاد می گیرید. اما همین مدل نیز گاها با مشکلات زیادی همراه است و کارآموز به کارهای ساده و غیرتخصصی مشغول می شود و مدت زیادی باید به عنوان نیروی خدماتی آموزش دهنده کار کند، علاوه بر اینکه باید هزینه زیادی هم بپردازد.

در این حالت شما مدت زمان زیادی باید به صورت شاگرد باشید و در این مدت نیز هر کاری که استاد بخواهد باید انجام بدهید.

آموزشگاه تعمیرات موبایل

مدل بعدی، یادگیری در آموزشگاه است. این مدل یادگیری از روش قبلی ارزان تر است اما باید با دقت و مطالعه آموزشگاه انتخاب شود. بعضا آموزشگاه هایی هستند که کلاس های پرجمعیت تشکیل می دهند و تمام عناوین و تعهدات ذکر شده در ابتدای کار را عمل نمی کنند. ممکن است آموزش دارای کیفیت مناسب نباشد، که با مطالعه و بررسی اولیه می توانید جلوی این موضوع را بگیرید.

در این مدل، شما باید وقت خودتان را با زمان کلاس ها تنظیم کنید و محل زندگی تان نیز باید تا آموزشگاه نزدیک باشد.

آموزش مجازی

گزینه دیگر، خودآموزی یا آموزش مجازی است. در این حالت شما فایل های آموزشی را تهیه می کنید و خودتان با توجه به زمانی که دارید کار تعمیرات موبایل را یاد می گیرید. فیلم ها باید دقیق باشند و اگر از جای خاصی آنها را تهیه می کنید، آن مرکز باید بتواند به شما در تمام زمان ها پشتیبانی مناسبی بدهد.

دوره تعمیرات موبایل | آموزش تعمیرات موبایل البان

اینکه بتوانید سوالات خود را بپرسید و حتی برای رفع اشکال حضوری نیز اقدام کنید. پکیج آموزش مجازی تعمیرات موبایل البان از این ویژگی ها برخوردار است. فیلم ها بسیار دقیق تهیه شده اند و شما هر زمان بخواهید می توانید سوالات خود را تلفنی بپرسید و حتی این امکان برایتان فراهم است که بعد از دیدن فیلم های آموزشی برای رفع اشکال به صورت عملی در واحد تعمیرات موبایل البان نیز حضور داشته باشید.

ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل چه هستند و چقدر هزینه دارند؟

در تهیه ابزار تعمیرات موبایل خیلی باید با احتیاط رفتار کنید. نه خیلی ارزان بخرید و نه خیلی گران. ضمنا با توجه به آنچه یاد گرفته اید و کارهایی که می توانید انجام دهید ابزار را تهیه کنید.

درست است که می گوییم ابزار خیلی گران قیمت نخرید، اما طرفی هم نباید ابزار ضعیف و به درد نخور هم بخرید. به عنوان مثال، اگر از پیچ گوشتی های نامناسب استفاده کنید، پیچ گوشی ها خراب شده و برای باز و بسته کردن آنها دچار مشکل می شوید.

در کنار ابزار معمولی و غیربرقی نیز باید ابزاری بخرید مانند هیتر، هویه، لوپ، سشوار و … در خرید این گونه وسایل هم دقت داشته باشید که شما تا چه حد تعمیرات بلد هستید و چقدر می توانید از این گونه ابزار استفاده کنید.

دوره تعمیرات موبایل | آموزش تعمیرات موبایل البان

هزینه ابزار تعمیرات موبایل به غیر از رایانه چیزی بین 500 تا 1000 دلار خواهد شد. البته که با کمتر از این هم می توانید کار را استارت بزنید، اما به مرور باید ابزار خودتان را تکمیل کنید.

درآمد تعمیرات موبایل چگونه است؟

بعد از گذراندن دوره تعمیرات موبایل و تهیه کردن تجهیزات و ابزار مورد نیاز، حال نوبت به کار و کسب درآمد می رسد. هزینه تعمیرات از دو بخش قطعه و اجرت تشکیل می شود. قطعه که براساس قیمت روز تعیین می شود و اجرت نیز بنا بر نرخنامه اتحادیه تعیین می شود.

در نرخنامه اتحادیه تعمیرات موبایل، جدولی وجود دارد که اجرت کارهای مختلف برای گوشی ها را برحسب قیمت خود گوشی تعیین کرده است. اجرت هر کاری درصدی از قیمت گوشی است.

جنانچه مشتری از تعمیرکار اعتراض کند به دلیل گران فروشی، اتحادیه براساس این جدول و نرخ قطعه کار تعمیرکار را بررسی می کند.

بهترین دوره تعمیرات موبایل چگونه است؟

بهترین دوره تعمیرات موبایل آن است که شما بعد از یادگیری رها نشوید و بتوانید مشکلات خود را همچنان برطرف سازید. هر چقدر هم که آموزش خوبی دیده باشید، بلاخره گاهی اتفاقاتی می افتد که نیاز به کمک اساتید دارید.

رفع اشکال به صورت عملی و حضوری و حتی غیرحضوری. البان با تکیه بر واحد تعمیرات موبایل البان، همواره پذیرای شما جهت پاسخگویی و رفع اشکالتان خواهد بود و وقتی هم که به یک تعمیرکار تبدیل شوید، به صورت همکار با شما کار خواهد کرد.

کلام آخر

در رابطه با دوره تعمیرات موبایل نکاتی را ذکر کردیم. برای آغاز کار و ایجاد درآمد ابتدایی ترین گام آموزش است و کسب مهارت. هر چقدر این دوره را بهتر سپری کنید در کار راحت تر و بهتر خواهید بود.

 

منبع: آموزشگاه تعمیرات موبایل البانادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 21 بهمن 1390  ساعت :10:37 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 69386
  • تعداد کل مطالب : 478
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه