تعمیرات تخصصی آیفون توسط کارشناسان دیجی دُکی و در محل

این روزها گوشی موبایل دیگر صرفا یک وسیله برای برقراری تماس و ارسال پیامک محسوب نمی شود و به نوعی بخش بزرگی از زندگی ما را به خود اختصاص داده است. و امان از روزی که برای گوشی همراهمان اتفاقی بیفتد. با توجه به اینکه اپل در ایران نمایندگی رسمی ندارد یافتن مرکز تعمیرات تخصصی آیفون کمی دشوار خواهد بود، اما ما راه میانبری به شما آموزش خواهیم داد!

نمایندگی اپل در ایران

همانطور که ذکر کردیم، اپل در ایران نمایندگی رسمی ندارد و طبق گفته خودشان نیز بنا ندارد تا در ایران نمایندگی ایجاد کند. در همین راستا هم نامهربانی های زیادی گاها به ایرانی ها و کاربران اپل در ایران دارد. از جمله خطای ۱۰۰۹ یا مسدود شدن اپ های ایرانی و …

تعمیرات تخصصی آیفون ، دیجی دکی

اگر در ایران نمایندگی اپل وجود می داشت، حداقل می توانستید برای کارهایی که گارانتی شاملشان می شود به نمایندگی مراجعه کنید، اما حالا که نداریم چه باید کرد؟

تعمیرات تخصصی آیفون با دیجی دُکی

اگر به شما بگوییم لازم نیست برای تعمیر گوشی خراب خود جایی بروید آیا باور می کنید؟ بله، تا وقتی دیجی دُکی هست به راحتی می توانید تعمیرات تخصصی آیفون را مقابل چشمان خود در هر جایی که شما بخواهید مشاهده کنید. هنگام تعمیرات مشاهده کنید که چه اتفاقی می افتد، گوشی از شما دور نخواهد شد و بعد از پایان کار نیز یک ماه مهلت گارانتی و تست نیز به شما داده می شود و هر مشکلی که باشد دیجی دُکی کمکتان خواهد کرد.

تعمیرات تخصصی آیفون ، دیجی دکی

ثبت درخواست در سامانه دیجی دُکی

برای تعمیرات تخصصی آیفون کافی است وارد سایت دیجی دُکی به نشانی www.digidoki.com شوید و یک درخواست ثبت نمایید. ثبت درخواست کمتر از یک دقیقه از شما زمان خواهد گرفت. پس از ثبت درخواست کارشناسی از طرف دیجی دُکی با شما تماس خواهد گرفت. با پرسیدن چند سوال، وقتی مشکل کاملا معلوم شد، به شما اعلام هزینه می شود. اگر مشکل نرم افزاری هم باشد، سعی می شود تا با راهنمایی های کامل خودتان گوشی تان را تعمیر کنید!

تعمیرات تخصصی آیفون ، دیجی دکی

تا این مرحله هیچ هزینه ای را شما پرداخت نمی کنید، حتی تماس تلفنی نیز از طرف دیجی دُکی انجام می شود! اگر با انجام تعمیر موافق بودین، با اعلام رضایت خود به کارشناس تلفنی و بعد از هماهنگی، تعمیرکاری در محلی که شما می خواهید حضور خواهد یافت تا برای تعمیر گوشی آیفون شما اقدام کند.

منبع: DigiDoki، تعمیرات موبایل در محل

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 30 خرداد 1394  ساعت :5:37 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

مود تاریکی و مصرف باتری گوشی چه ارتباطی با هم دارند

شرکت اپل در کنفرانس اخیر خود برای iOS 13 خبر از مود تاریکی در آیفون داد و اندروید نیز پیش از این این قابلیت را عرضه کرده بود. آنچه عده ای می گویند مصرف باتری را کاهش می دهد، اما برایتان توضیح خواهیم داد که این موضوع همیشه صادق نیست.

مود تاریکی ، دیجی دُکی

اگر گوشی شما نمایشگر اولد (OLED) داشته باشد، مود تاریکی به منزله کم کردن چراغ های روشن در یک سالن است و قطعا با کاهش مصرف باتری همراه خواهد بود، اما تمام مودهای تاریکی هم مانند هم نیستند!

نحوه کار مود تاریکی روی صفحه نمایش اولد

در نمایشگرهای اولد برای ایجاد تصویر هر پیکسل نور خودش را تامین می کند، درحالی که در نمایشگرهای LCD نور از کناره ها تابیده می شود. بنابراین در نمایشگرهای اولد در صورت استفاده از مود تاریکی تعداد زیادی از پیکسل ها خاموش می شوند و این به معنای کاهش مصرف باتری گوشی است.

مود تاریکی ، دیجی دُکی

در گوشی های آیفون تنها دو سال اخیر از نمایشگرهای اولد استفاده شده و بنابراین تمام کاربران آیفونی انتظار کاهش مصرف باتری با استفاده از مود تاریکی را نداشته باشند. اما محصولات زیاد دیگری هستند که نمایشگر اولد دارند.

مود تاریکی چقدر تفاوت ایجاد می کند؟

شاید بگوییم که مگر یک پیکسل چقدر انرژی مصرف می کند که حالا خاموش شدنش باعث صرفه جویی و کاهش مصرف باتری شود؟ اما اگر تعداد زیاد پیکسل ها را در مدت زمان زیادی که عموم ما از گوشی استفاده می کنیم ضرب کنیم می بینیم که تفاوت قابل توجه می شود. آزمایش های مختلف در شرایط مختلف صرفه جویی حداقل ۴۰ درصدی را گزارش کرده اند.

مود تاریکی ، دیجی دُکی

نحوه فعال کردن مود تاریکی در گوشی و لپتاپ

این مود حتی اگر توسط خود سیستم عامل گوشی ارائه نشده باشد، توسط بسیاری از اپ ها قابل اعمال هست. اپ هایی که بعضا بیشترین مصرف شما نیز به آن ها تعلق دارد و از طریق تنظیمات آنها می توانید مود تاریکی را فعال کنید.

مطلب مرتبط: نحوه صحیح تمیز کردن صفحه نمایش

درمورد سیستم عامل ها، این مود در ویندوز ۱۰ و MacOS Mojave وجود دارد. برای گوشی های آیفون از iOS 13 ارائه خواهد شد، در اندروید نیز از نسخه Q ارائه می شود. اگرچه در اندروید همین الان هم از طریق برخی اپ ها می توان این مود را داشت، اما خوب است کاربران بدانند که استفاده از این اپ ها می تواند باعث کند شدن گوشی اندرویدی آنها شوند.

 

منبع: دیجی دکی، تعمیرات موبایل در محل

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 29 خرداد 1394  ساعت :5:33 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

واتساپ ویندوز راهی دیگر برای انتقال فایل از گوشی به رایانه و بالعکس

در گذشته و قبل از مسدود شدن تلگرام، یکی از راه های سریع و ساده برای جابجایی فایل ها از گوشی به رایانه همان تلگرام گوشی و ویندوز بود که البته الان کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد. اما واتساپ ویندوز نیز گزینه ای است که علاوه بر راه های انتقال فایل از گوشی به کامپیوتر که در گذشته گفته ایم، می تواند کارها را سرعت ببخشد.

واتساپ ویندوز

شما از دو طریق می توانید روی رایانه شخصی و ویندوز خود واتساپ داشته باشید. یکی با استفاده از نرم افزار واتساپ ویندوز و دیگری هم از طریق واتساپ وب، یا همان سایت واتساپ. روند کار برای هر دو حالت یکسان است.

واتساپ ویندوز ، دیجی دکی

برای حالت نرم افزاری باید که اپ واتساپ را از خود سایت واتساپ و یا هر سایت دیگری دانلود و نصب نمایید تا به صفحه ورود برسید. برای حالت وب نیز، از طریق خود سایت واتساپ باید اقدام کنید.

در صفحه ورود واتساپ در ویندوز، چه نرم افزار آن و چه مدل وب آن، یک QR کد نمایش داده می شود. با توجه به نوع گوشی خود، آموزش لازم در همان صفحه داده شده که باید از طریق واتساپ داخل گوشی این بارکد را اسکن کنید، تا واتساپ شما روی ویندوز نیز فعال و همسانسازی شود.

نکات مهم برای جابجایی فایل از موبایل به رایانه با واتساپ

بعد از آنکه اکانت واتساپی شما روی رایانه شخصی تان فعال و راه اندازی شد، توجه به چند نکته حائز اهمیت هست:

 • اتصال گوشی به واتساپ باید برقرار باشد، خاموش بودن یا عدم اتصال گوشی به واتساپ باعث قطع واتساپ ویندوز خواهد شد.
 • گوشی شما نباید از رایانه ای که واتساپ ویندوز روی آن فعال شده است، خیلی دور شود. در صورت فاصله گرفتن، به شما پیغام خطا داده خواهد شد.

واتساپ ویندوز ، دیجی دکی

 • برای جابجایی فایل هایتان باید که از امکان چت با خود در واتساپ استفاده کنید. به این لینک بروید تا به صورت کامل با نحوه انجام این کار آشنا شوید و مجبور نباشید پیام ها را برای شخصی دیگر ارسال و بعد پاک کنید و از طرف مقابل معذرتخواهی نمایید.
 • با توجه به مورد دوم، شما نمی توانید واتساپ را به صورت مستقل روی رایانه داشته باشید.
 • واتساپ را فقط روی یک گوشی می توانید داشته باشید و بعد از آن هم فقط روی یک رایانه امکان فعال بودن آن وجود دارد. برای داشتن همزمان واتساپ روی چند گوشی و یا چند واتساپ روی یک گوشی باید از واتساپ بیزینس استفاده نمایید.

منبع: تعمیرات موبایل در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 28 خرداد 1394  ساعت :5:30 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

مشاوره رایگان تعمیرات موبایل در دیجی دُکی

ممکن است برای هر یک از ما روزی پیش بیاید که گوشی نازنین در دستمان ناگهان مشکلی برایش پیش بیاید و نتوانیم از امکانات آن استفاده کنیم و یا نیاز به تعمیرات داشته باشد و ندانیم که هزینه تعمیرات چقدر خواهد بود و آیا اصلا این تعمیرات به صلاح هست یا خیر. یک مشاوره رایگان تعمیرات موبایل می تواند پاسخی باشد بر تمام این مسائل.

مشاوره رایگان تعمیرات موبایل چگونه ممکن است؟

از روزی که دیجی دُکی آغاز به کار کرد، شعاری در درونش داشت به عنوان اینکه هرکس تعمیرکار موبایل خودش باشد. بنابراین علاوه بر نوشتن و انتشار مطالب آموزشی، سعی کرده تا بسیاری از مشکلات موبایلی را به صورت رایگان و از طریق یک تماس تلفنی حل نماید.

مشاوره رایگان تعمیرات موبایل ، دیجی دُکی

روند کار بسیار ساده هست. اگر سوالی در زمینه گوشی خود داشتید، یک مشکل نرم افزاری برایتان پیش آمد که نمی دانستید چگونه آن را رفع کنید و یا مشکلی سخت افزاری پیش آمده و نگران تعمیر کردن یا نکردن آن هستید کافی است یک درخواست در سامانه دیجی دُکی ثبت نمایید.

مطلب مرتبط: تعمیرات موبایل در منزل

وارد سامانه تعمیرات موبایل دیجی دُکی به نشانی www.digidoki.com می شوید و در عرض کمتر از یک دقیقه درخواستی ثبت می کنید. کارشناسی بر حسب مشکلی که ثبت کرده اید با شما تماس می گیرد و تا جای ممکن شما را راهنمایی خواهد کرد.

آیا تماس تلفنی مشاوره هزینه دارد؟

تا به امروز با بیش از ۱۵هزار درخواست ثبت شده در سامانه دیجی دُکی، ریالی بابت مشاوره دریافت نشده است. تلفن های سازمان دیجی دُکی همگی معمولی هستند و اصلا شما برای مشاوره تلفنی هیچ تماسی نمی گیرید. همانطور که در بند قبل ذکر شد برای برخورداری از مشاوره رایگان تعمیرات موبایل باید یک درخواست ثبت نمایید. برقراری تماس، پیگیری و سایر موارد از جانب دیجی دُکی و کارشناسانش انجام خواهد گرفت.

مشاوره رایگان تعمیرات موبایل ، دیجی دُکی

نکاتی هم باید هنگام ثبت درخواست در نظر داشته باشید که به صورت کامل در آموزش نحوه ثبت درخواست برای مشاوره رایگان تلفنی ذکر شده اند.

منبع: تعمیرات گوشی دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 27 خرداد 1394  ساعت :5:26 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

نصب چند اپ اندرویدی به صورت همزمان روی گوشی

احتمالا شما نیز مجبور شده اید که بخواهید چندین اپ را روی گوشی خود بعد از ریست فکتوری و یا خرید گوشی نو نصب کنید. نصب چند اپ می تواند چالش برانگیز و خسته کننده باشد که بخواهید دانه دانه آنها را نصب کنید. در ادامه روشی را به شما آموزش خواهیم داد که این فرآیند آسان شود.

آماری جالب

شاید بگویید مگر این موضوع چقدر اهمیت دارد که دیجی دُکی به خاطر آن یک پست نوشته است. جالب است بدانید که هر نفر به طور متوسط تقریبا ۹۰ اپ روی گوشی خودش نصب دارد. هرچند بیش از نیمی از آنها را هرگز استفاده نمی کند یا خیلی کم استفاده می کند، اما پاک کردن و نداشتنش می تواند باعث نگرانی و ناراحتی شود و بودنش را به نبودنش ترجیح می دهد.

مطلب مرتبط: موارد مهم در نصب اپ در گوشی اندروید

حال فرض کنید هر بار مجبور شوید این ۹۰ اپ (بیشتر یا کمتر) را به صورت جداگانه و دستی نصب کنید!

نصب چند اپ با استفاده از خود گوشی

این کار از طریق فایل APK اپ ها انجام می گیرد. حتما می دانید که فایل APK در واقع فرمت فایل نصبی برنامه موبایلی و مشابه با exe در کامپیوتر است. اگر فایل APK اپ ها را ندارید، می توانید آنها را از انواع سایتهای دانلود APK دانلود کنید. توصیه داریم که این فایل ها را روی رایانه خودتان هم ذخیره داشته باشید تا به عنوان پشتیبان استفاده کنید. نگران قدیمی شدنشان هم نباشید، بعد از نصب همواره راه به روز رسانی باز هست.

نصب چند اپ ، دیجی دکی

مطلب مرتبط: فایل XAPK چیست؟

حال باید برنامه APK Installer را روی گوشی خود نصب کنید. گزینه install APKs را انتخاب کرده و برنامه های مورد نظرتان برای نصب را انتخاب نمایید. برنامه حافظه جانبی و اصلی گوشی را برای انواع فایل های APK اسکن می کند و در لیستی به شما نمایش می دهد.

نصب چند اپ ، دیجی دکی

پس از انتخاب برنامه های دلخواهتان، در انتهای صفحه گزینه Install APKs را انتخاب کنید.

نصب چند اپ ، دیجی دکی نصب چند اپ ، دیجی دکی

چنانچه در گوشی اجازه نصب به سایر اپ ها را نداده باشید، پیغامی برایتان ظاهر می شود که باید از طریق آن به اپ APK Installer اجازه نصب برنامه بدهید. بعد از اجازه دادن، برگشت را که بزنید، برای نصب تک تک برنامه ها از شما اجازه گرفته می شود و با زدن گزینه Install برنامه نصب می شود.

نصب چند اپ ، دیجی دکی نصب چند اپ ، دیجی دکی

مطلب مرتبط: نصب برنامه در اندروید ۸

از آنجا که برنامه ها از پیش دانلود شده اند، این پروسه زیاد زمان نخواهد برد. اپ معرفی شده علاوه بر نصب برنامه قابلیت های دیگری هم دارد که اسکن برنامه ها برای یافتن ویروس و مشکل از جمله آنها است.

نصب چند اپ ، دیجی دکی

نصب چند اپ با استفاده از رایانه

اگر کار از روی گوشی مشکل به نظر می رسد، خوشبختانه اپ معرفی شده روی رایانه نیز موجود هست. برنامه رایانه ای APK Installer را دانلود و نصب نمایید، تا بقیه کارها را برایتان شرح دهیم.

نصب چند اپ ، دیجی دکی

همزمان این اپ باید روی گوشی شما نیز نصب باشد. وقتی اپ را در گوشی باز می کنید روی گزینه PC Version بزنید.

نصب چند اپ ، دیجی دکی

دقت داشته باشید که گزینه USB Debugging باید فعال باشد، اگر نبود از طریق تنظیمات گوشی آن را فعال کنید.

نصب چند اپ ، دیجی دکی نصب چند اپ ، دیجی دکی

وقتی گوشی را به رایانه وصل می کنید، به صورت خودکار باید گوشی را شناخته و درایورهای مربوط به آن را نصب کند. اگر چنین نشد، می توانید درایور مربوط به گوشی خود را از طریق این لینک دانلود و نصب نمایید. اگر نام مدل گوشی شما بالای صفحه برنامه ظاهر نشد، یک مرتبه رایانه را ری استارت کنید تا چنین بشود.

نصب چند اپ ، دیجی دکی

بعد از این اقدامات روی گزینه tools در پایین صفحه بزنید و بعد Open APK files. لیستی از برنامه ها دیده می شوند.

نصب چند اپ ، دیجی دکی

برنامه های مورد نظرتان را انتخاب کرده و بعد گزینه install را انتخاب کنید. توصیه داریم که مربع کوچک کناری را تیک بزنید تا ارجحیت نصب بر روی کارت حافظه جانبی باشد.

نصب چند اپ ، دیجی دکی

پروسه نصب آغاز شده و باید حواستان به گوشی باشد تا اجازه های مورد نظر را بدهید!

 

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 27 خرداد 1394  ساعت :4:59 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

واتساپ بیزینس برای آنان که دو سیم کارت دارند، هم در اندروید و هم در آیفون

بعد از ارائه راهکاری برای داشتن چند اکانت تلگرامی روی یک گوشی اندروید و بعد از آنکه خود تلگرام راهی را ایجاد کرد تا کاربران بتوانند چند شماره روی یک گوشی برای تلگرام داشته باشند، حس می شد که واتساپ در این زمینه ضعیف باشد، اما از سال گذشته برای گوشی های اندروید و از امسال برای گوشی های آیفون واتساپ بیزینس به نوعی این کمبود را جبران خواهد کرد!

واتساپ بیزینس چیست؟

در واقع واتساپ بیزینس یک مدل از واتساپ اصلی است که به منظور کمک به شرکت ها و بیزینس های کوچک به صورت کاملا رایگان ارائه شده است. دارندگان آن می توانند از قابلیت های خاصی استفاده کنند و کسب و کار خود را توسعه بخشند. این نسخه تا وقتی که کارکردهایش محدود باشد (یعنی به نوعی شرکت کوچک باشد) کاملا رایگان هست.

واتساپ بیزینس ، دیجی دکی

قابلیت هایی که این نسخه از واتساپ فراهم می کند عبارتند از: اضافه کردن توصیف، ایمیل، آدرس، سایت در پروفایل و همچنین امکانات پیام نگاری برای مشتریان از جمله خوشامد گویی خودکار، پاسخ های خودکار، پیغام در حالت آفلاین بودن.

واتساپ بیزینس ، دیجی دکی

این نسخه از روی رایانه شخصی هم قابل استفاده هست. وقتی شرکت بزرگ شود، دیگر نمی تواند از واتساپ بیزینس رایگان استفاده کند و باید به Whatsapp Business API سوئیچ کند که رایگان هم نیست.

واتساپ دوم؟

اگر چه علت اصلی استفاده از واتساپ بیزینس برای رونق کسب و کارهای کوچک هست، اما از آنجا که تمام امکانات واتساپ معمولی را هم داراست، می توان از آن به عنوان واتساپ دوم برای شماره ای دیگر روی یک گوشی استفاده کرد!

مطلب مرتبط: بلاک شدن در واتساپ

به راحتی آنرا از مبادی رسمی و صحیح (گوگل پلی و اپ استور) دانلود و نصب نمایید. و هنگام تشکیل پروفایل شماره جدید را به آن بدهید. خودش تشخیص می دهد که شما یک واتساپ دیگر هم دارید، و در ابتدا پیشنهاد می دهد که با شماره قبلی ادغام کند که در صورت پذیرش تمام چتهایتان در نسخه معمولی به این نسخه منتقل خواهند شد. یا که می توانید شماره ای دیگر استفاده کنید.

منبع: تعمیر گوشی  دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 26 خرداد 1394  ساعت :5:22 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

طرح ترافیک ۹۸ و سامانه تهران من برای مجوز ورود به طرح

طرح ترافیک ۹۸ مسئله ای که افراد زیادی را نگران کرده و علم و آگاهی کم افراد از این طرح سبب می شود تا بازار شایعات همچون بسیاری از مسائل دیگر کشور داغ باشد و شهروندان را گمراه کند. بدلیل آنکه بخش زیادی از اقدامات طرح با استفاده از گوشی انجام می گیرد، در این رابطه برایتان خواهیم گفت.

روند طرح ترافیک ۹۸ چگونه است؟

تا تیرماه، طرح همچون سال گذشته خواهد بود و در دو محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک اصلی اجرا خواهد شد. از تیرماه به بعد، محدوده زوج و فرد تغییر نام داده و به محدوده دوم کنترل آلودگی هوا تبدیل خواهد شد که در ادامه در رابطه با آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

طرح ترافیک 98 ، دیجی دکی

در طرح ۹۸ و از اول تیر ماه، هر ماشین اجازه دارد در هر فصل تا ۲۰ مرتبه به محدوده دوم طرح ترافیک (محدوده زوج و فرد فعلی) وارد شود، بدون آنکه نگران زوج و فرد بودن پلاکش باشد. این تعداد روز برای ماشین های با پلاک شهرستان، ۱۵ روز در هر فصل است. هرگاه تعداد ترددهای ماشین ها از این تعداد روز عبور کند، مشمول پرداخت طرح خواهد شد.

نحوه خرید طرح

از سال گذشته شهرداری تهران سامانه “تهران من” را معرفی کرد و تمام کارهای مربوط به طرح ترافیک و برخی دیگر از کارها را در آن سر و سامان داد. برای استفاده از امکانات سامانه تهران من، چنانچه گوشی اندروید داشته باشید، به راحتی می توانید اپ مربوط به آن را نصب نمایید، در غیر این صورت می توانید یا از طریق وبسایت آن و یا با شماره گیری کد دستوری *۱۳۷# به امکانات آن همچون رزرو طرح ترافیک، استعلام ملک و پیام به ۱۳۷ استفاده نمایید.

طرح ترافیک 98 ، دیجی دکی

بعد از ایجاد کاربری در سامانه، باید که خودروی خود را در آن تعریف کنید. هنگام تعریف خودرو نیاز به مدارکی از خودرو خواهید داشت که به ترتیب خود سامانه به شما خواهد گفت تا عکسی از آنها را در سیستم بارگذاری کنید.

مطلب مرتبط: پرداخت عوارض جاده های بین شهری بدون داشتن برچسب

پس از تعریف ماشین باید حساب شهروندی خود را شارژ نمایید. حداقل موجودی شما باید برابر با یک طرح کامل باشد، تا هنگام تردد از طرح، با توجه به ساعات و موقعیت های عبوری تان از حسابتان کسر شود. اگر حساب شما از پیش شارژ شده باشد، به نفعتان خواهد بود.

!!هر شخصی که در تهران با ماشین شخصی اش می خواهد تردد داشته باشد، باید برای استفاده از روزهای رایگان تردد در طرح ترافیک ۹۸ در سامانه تهران من یک کاربری از پیش ساخته باشد!!

تخفیفات و نکات مهم در رابطه با هزینه طرح

 • در طرح ترافیک ۹۸ خودروهایی که دارای معاینه فنی برتر باشند، از تخفیف ۲۵ درصدی برخوردار خواهند بود.
 • عبور از طرح محدوده دوم (زوج و فرد فعلی) مشمول نصف هزینه طرح اصلی خواهد بود.
 • افرادی که منزلشان داخل طرح اصلی باشد، بعد از اعلام در سامانه تهران من، در زمان مقرر باید با مدارک خواسته شده به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه نمایند تا مشمول قوانین و شرایط خاص افراد ساکن در طرح اصلی شوند.
 • در طرح ترافیک ۹۸ برای افرادی هم که در محدوده دوم طرح ترافیک هستند، باید که اعلام کنند تا مشمول تخفیفات خاص مربوط به محدوده خود شوند.
 • برای تردد در طرح، توصیه می شود حداقل به اندازه یک مرتبه ورود به طرح اصلی، در حساب شهروندی خود پول داشته باشید، تا متناسب با عبور و مرورتان از حسابتان کسر شود و این موضوع ارزان تر خواهد بود.

جریمه عبور از طرح بدون مجوز

در سال ۹۸ قرار بر این شد، تا در صورت عبور غیر مجاز از هر یک از محدوده های طرح ترافیک، پس از اعلام پیامکی به صاحب خودرو، فرصتی یک ماهه در نظر گرفته شود تا تنها با پرداخت عوارض مربوطه از طریق سامانه تهران من، مشمول جریمه های بیشتر نشود.

طرح ترافیک 98 ، دیجی دکی

!!به منظور دریافت این پیامک لازم است که قبل از تردد حتما در سامانه ثبت نام شده باشد. ثبت نام و دریافت پیامک رایگان هست!!

 

منبع: تعمیرات موبایل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 26 خرداد 1394  ساعت :4:57 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

کلاهبرداری تلفنی به نام مخابرات و به کام تبهکاران

به گزارش از مخابرات، اخیرا افرادی سودجو مبادرت به کلاهبرداری تلفنی کرده و خود را از سوی شرکت مخابرات معرفی می کنند. برای اثبات ادعای خود نیز روشی به کاربر پیشنهاد می دهند که او را مجاب می کند حتما تماس گیرنده از سوی مخابرات تماس گرفته است، اما متاسفانه این گونه نیست و باعث می شود کلاهبردار به خواسته اش برسد.

داستان کلاهبرداری تلفنی جدید چیست؟

در شگردی خاص، افرادی با شما تماس می گیرند و از شما خواسته ای طلب می کنند. خود را از سوی مخابرات معرفی می کنند و اعلام می کنند که در صورت عدم همکاری، مسئولیت عواقب ناشی از آن برعهده خود شخص خواهد بود. این افراد سودجو برای اثبات ادعای خود نیز از شما می خواهند تا با شماره ای که با شما تماس گرفته اند، تماسی برقرار کنید تا متوجه شوید این تماس از سوی مخابرات است! همین اقدام سبب شده تا افرادی به دام این کلاهبرداران بیفتند.

تماس از رادیو ، دیجی دکی

مطلب مرتبط: تماس از رادیو از جنس کلاهبرداری

در ادامه می گوییم که این افراد از چه شگردی استفاده می کنند و شما باید چه کاری انجام دهید.

حقیقت ماجرا چیست؟

با توجه به اینکه شماره این افراد مانند شماره مخابرات نیست، شاید فکر کنید که چرا کاربران فریب می خورند. وقتی به چنین شماره ای تماس بگیرند چرا متوجه شخصی بودن خط نمی شوند؟

این کلاهبرداران، شماره خود را روی یکی از شماره های خدماتی شرکت مخابرات ایران (شماره های ۲۰۲۰ یا ۲۰۱۰ و …) دایورت می کنند یا همان انتقال می دهند. وقتی فرد با شماره کلاهبردار تماس می گیرد، تماس به این شماره ها منتقل می شود و گویی با شرکت مخابرات تماس گرفته اید!

کلاهبرداری تلفنی ، دیجی دکی

با دیدن اینکه گویی کلاهبردار حقیقت می گوید، سایر حرف هایش را نیز باور می کند و دیگر در پی تحقیق نخواهد بود و در دام این کلاهبرداری تلفنی می افتد.

راه حل چیست؟

برای پیشگیری و جلوگیری از تکرار این موضوع، شرکت مخابرات در صدد است تا هر گونه انتقال تماس به شماره های سازمانی را غیرممکن سازد تا از کلاهبرداری های این چنینی جلوگیری کند. البته این کار نیاز به همکاری اپراتورها و شرکت ها و سازمان ها نیز دارد.

اما راه حل دیگر این است که کاربران مراقب باشند. برای چنین مواردی راه های زیادی هست که بتوان تحقیق کرد. دریافت پیامک و یا تماس و اعلام اینکه بدهکار هستید یا موارد مشابه، دلیلی نخواهد بود تا بلافاصله نسبت به پرداخت بدهی اقدام نمایید. در این موارد حتما از طریق شماره های سازمان مربوطه مورد را استعلام نمایید. حتی پیامک های قبوض که همیشه به دست شما می رسند هم قابل پیگیری هستند، چهقبض پیامکی تلفن ثابت و چه قبض تلفن همراه.

!!چنانچه با شما چنین تماسی گرفتند، حتما مراتب را به پلیس ۱۱۰ یا پلیس فتا اطلاع دهید.

منبع: تعمیرات گوشی دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 25 خرداد 1394  ساعت :5:18 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تعمیر ارزان آیفون با روشی سریع و کارآمد

موارد زیادی پیش آمده که گوشی های آیفون (و البته خیلی از گوشی های اندروید) در عملکردشان دچار اختلال و مشکل شده اند و صاحب گوشی بسیار ناراحت و عصبی شده است. در این پست می خواهیم یک روش تعمیر ارزان آیفون را به شما آموزش بدهیم تا بتوانید از پس مشکلات خود بر بیایید.

معنی تعمیر ارزان آیفون چیست؟

شاید بهتر می بود به جای واژه ارزان از تعمیر رایگان آیفون نام می بردیم، اما معمولا رایگان خیلی جدی گرفته نمی شود! احتمالا خودتان هم حدس زده باشید، منظورمان از تعمیر ارزان آیفون همان ریست کردن گوشی است که به دو روش نرم و سخت و یک روش حرفه ای با iTunes قابل انجام هست که برایتان شرح خواهیم داد که در هر مدل گوشی چه اقدامی باید انجام دهید.

ریست نرم گوشی

ریست نرم گوشی در واقع همان خاموش و روشن کردن معمولی گوشی است. یعنی دکمه پاور را نگه دارید تا علامت کشیدن انگشت روی صفحه بیاید و گوشی را خاموش کرده و مجدد بعد از آنکه چیزی روی صفحه دیده نمی شد و چند ثانیه ای مکث، آن را روشن کنید. این روش برای همه مدل های گوشی های آیفون یکسان هست.

تعمیر ارزان آیفون ، دیجی دکی

اگر نمی خواهید از دکمه پاور هم استفاده کنید، در صورتی که گوشی شما iOS 11 به بعد باشد، در انتهای بخش General در تنظیمات گوشی، گزینه ای تحت عنوان Shut Down وجود دارد که شما را تا مرحله بعد از چند ثانیه نگه داشتن دکمه پاور (یعنی کشیدن انگشت روی صفحه) خواهد برد.

تعمیر ارزان آیفون ، دیجی دکی

در این روش اطلاعات گوشی شما اصلا تغییر نخواهند کرد و خوب هست که وقتی گوشی کند می شود و یا اپ ها بازی در میاورند این کار را انجام بدهید.

ریست سخت یا ریست اجباری گوشی

گاهی ممکن است مشکل تا حدی جدی شود که حتی تاچ و خاصیت لمسی گوشی نیز از بین برود. آنگاه دیگر نمی توانید از روش گفته شده در بند پیشین استفاده نمایید. در ادامه با توجه به مدل گوشی تان خواهیم گفت که برای تعمیر ارزان آیفون خود چگونه آن را ریست اجباری نمایید.

ریست کردن گوشی های آیفون ۸ به بالا

تعمیر ارزان آیفون ، دیجی دکی

مراحل ریست اجباری این مدل ها به شرح زیر است:

 • دکمه افزاینده صدای گوشی (Volume Up) را یک بار زده و رها کنید.
 • دکمه کاهنده صدای گوشی (Volume Down) را یک بار زده و رها کنید.
 • دکمه پاور را فشار داده و نگاه دارید تا لوگوی سیب شکل اپل را ببینید.

ریست کردن گوشی های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس

تعمیر ارزان آیفون ، دیجی دکی

مراحل ریست اجباری این دو مدل به شرح زیر است:

 • دکمه کاهنده صدای گوشی (Volume Down) و دکمه پاور را فشار داده و نگاه دارید تا لوگوی سیب شکل اپل را ببینید.

ریست کردن گوشی های آیفون ۶اس و ۶اس پلاس به پایین

تعمیر ارزان آیفون ، دیجی دکی

تفاوت این مدل های آیفون با موارد ذکر شده در دو بخش قبلی، وجود دکمه فیزیکی هوم است. مراحل ریست اجباری این مدل ها به شرح زیر است:

 • دکمه هوم گوشی (Home) و دکمه پاور را فشار داده و نگاه دارید تا لوگوی سیب شکل اپل را ببینید.

بدین ترتیب گوشی شما خاموش و روشن می شود بدون آنکه اطلاعاتش پاک شود و معمولا خیلی از مشکلات مانند از کار افتادن تاچ، عدم اتصال به وای فای، باز نشدن اپ و … حل می شوند.

تعمیر ارزان آیفون با استفاده از نرم افزار ITUNES

پیش از اینکه این روش را توضیح بدهیم باید بگوییم که نتیجه این روش، ری استور شدن گوشی است و این یعنی هر چه در آن دارید پاک خواهد شد. ضمنا با این کار نمی توانید از شر اپل آیدی رمز فراموش شده خلاص شوید و بعد از اتمام کار باید رمز اپل آیدی را وارد کنید. در صورت فراموشی رمز اپل آیدی و عدم وجود امکانی برای بازیابی آن اصلا این روش را امتحان هم نکنید!

تعمیر ارزان آیفون ، دیجی دکی

در این روش گوشی به حالت (DFU (Device Firmware Update l می رود. در این حالت گوشی به وضعیت اولیه ری استور می شود و امید است تمام مشکلات حل شود. مراحل کار را باز برای مدل های مختلف برایتان شرح خواهیم داد.

گوشی های آیفون ۷ و بالاتر

 • گوشی را به رایانه وصل کرده و نرم افزار iTunes را باز کنید.
 • همزمان دکمه پاور و کاهنده صدا را به مدت تقریبا ۱۰ ثانیه نگه دارید تا گوشی خاموش شود.
 • دکمه پاور را رها کنید.
 • دکمه کاهنده صدا را برای ده ثانیه دیگر نگاه دارید.
 • صفحه گوشی سیاه می ماند.
 • روی رایانه و در iTunes پیغامی در رابطه با اتصال یک آیفون در حالت ریکاوری دیده می شود،
 • این گزینه را اوکی کنید تا عملیات ری استور شدن گوشی شما آغاز شود.

گوشی های ۶ اس به پایین

 • گوشی را به رایانه وصل کرده و نرم افزار iTunes را باز کنید.
 • همزمان دکمه پاور و هوم را به مدت تقریبا ۸ ثانیه نگه دارید تا گوشی خاموش شود.
 • دکمه پاور را رها کنید.
 • همچنان دکمه هوم را نگاه دارید.
 • صفحه گوشی سیاه می ماند.
 • روی رایانه و در iTunes پیغامی در رابطه با اتصال یک آیفون در حالت ریکاوری دیده می شود،
 • این گزینه را اوکی کنید تا عملیات ری استور شدن گوشی شما آغاز شود.

این روش به نوعی همان ریست فکتوری گوشی آیفون محسوب می شود!

راه حل نهایی

اما چنانچه همچنان مشکلاتی با گوشی خود داشتید یا در هر یک از روش های بالا سوالی داشتید، اصلا ناراحت نباشید. وارد سامانه دیجی دُکی به نشانی www.digidoki.com شوید و یک درخواست ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسراع وقت با شما تماس گرفته و جهت تعمیر گوشی آیفون شما، هماهنگی های لازم را به عمل آورند. کلیه مراحل تا لحظه انجام تعمیر گوشی رایگان است و در انتهای تعمیرات موبایل شما یک ماه گارانتی هم همراه شما خواهد بود.

 

منبع: تعمیرات اپل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 25 خرداد 1394  ساعت :4:52 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تماس از رادیو با طعم جایزه و خالی کردن حساب بانکی!

چند وقتی است که کاربران محترم در رابطه با تماس های مشکوک از سمت رادیو از ما سوال می کنند و بر خود واجب دانستیم تا در این رابطه اطلاع رسانی کنیم تا مبادا یک تماس از رادیو که صحیح نیست، شما را فریب دهد و دچار مشکل شوید.

داستان تماس از رادیو چیست؟

شخصی به موبایل شما زنگ می زند و اعلام می کند که شما تحت عنوانی انتخاب شده اید. مواردی که تا به حال به ما گزارش شده اند: به نیت روز پدر به ۱۱۰ نفر جایزه تعلق می گیرد که شما یکی از آنها هستید، شما برنده سفر به عتبات عالیات شده اید، شما در میان افرادی که انتهای شماره شان عدد ۷ هست انتخاب شده اید و …

تماس از رادیو ، دیجی دکی

بعد از کمی مکالمه، که بعضا طولانی هم هست، از شما خواسته می شود تا در یک مصاحبه زنده رادیویی و یا به منظور ضبط برنامه به سوالاتی هم پاسخ دهید. شما نیز احتمالا بیش از پیش احساس اعتماد خواهید کرد.

مطلب مرتبط: تماس های مشکوک بین المللی

بعد از این مکالمات، از شما خواسته می شود تا ۲۰ دقیقه بعد خود را به اولین دستگاه خودپرداز بانکی برسانید. در آنجا از شما اقداماتی می خواهند تا انجام دهید و در میان همین اقدامات رمز ها و کدهای مورد نیازشان برای خالی کردن حساب شما را دریافت می کنند بدون آنکه به صورت مستقیم از شما سوال کنند!

اندکی بعد و یا روز بعد، ممکن است پیامکی از طرف بانک دریافت کنید که از حسابتان برداشت شده است! معمولا حوالی ۱۲ شب، دقایقی قبل و دقایقی بعد از ۱۲، این کار را می کنند تا بتوانند از سقف برداشت مجاز دو روز استفاده کنند!

راه تشخیص تقلب

اگر تماس از رادیو یا تماس های مشابه به آنها دریافت کردید، چند راه برای تشخیص صحت یا عدم صحت تماس وجود دارد:

 • شماره تماس گیرنده باید شرکتی باشد. شماره های شرکتی در انتها تعداد زیادی صفر دارند.
 • به حرف های فرد تماس گیرنده خوب گوش دهید. ممکن است بگوید شما برنده جایزه در مسابقه ای شده اید که اصلا در آن شرکت هم نکرده بودید!
 • برای دریافت جایزه به هیچ عنوان نیاز نیست که شما جایی بروید و یا رمزی در اختیار او قرار دهید. همانطور که وقتی می خواهید از شخصی پول دریافت کنید فقط شماره کارتتان یا حساب را به او می دهید، برای این کار هم این اطلاعات به تنهایی کافی خواهند بود.
 • اگر بگوید از طرف شرکت مخابرات، همراه اول، ایرانسل و … تماس می گیرد، قطعا نام شما یا حداقل فردی که سیم کارت شما به نام اوست را باید بداند!
 • واقع بین باشید و رنگ هدیه شما را وسوسه نکند

تماس از رادیو ، دیجی دکی

توصیه مهم

اگر برای شما هم چنین تماسی رخ داد، سعی کنید به پلیس ۱۱۰ و یا پلیس فتا اطلاع دهید. شماره طرف مقابل را به پلیس بدهید تا خدای ناکرده از افراد دیگری سودجویی نکند. ضمنا در انتشار این مطلب به سایر دوستانتان کوتاهی نکنید تا شاید این اطلاع رسانی کوچک مانع از ضرر کردن آنها شود.

مطلب مرتبط: انتقال تماس از تلفن به موبایل

ضمنا هرگز رمزهای خودتان را در اختیار کسی قرار ندهید.

تماس از رادیو ، دیجی دکی

اگر شما هم تماس از رادیو را تا به حال داشته اید، تجربه خودتان را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید

منبع: تعمیرات گوشی در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 24 خرداد 1394  ساعت :5:15 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تعداد صفحات : 3   123

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

 • کل بازديد : 25433
 • تعداد کل مطالب : 371
 • تعداد کل نظرات : 0
 • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه