قبض پیامکی تلفن ثابت را چگونه دریافت کنیم تا از مزایای آن برخوردار شویم؟

بعد از حذف قبض کاغذی توسط اپراتورها و ارسال قبض از طریق پیامک و سایت، حال نوبت به تلفن ثابت و قبض پیامکی تلفن ثابت رسیده است تا در راستای حذف قبض های کاغذی قدم های جدیدی برداشته شود.

Image result for ‫قبض پیامکی تلفن ثابت‬‎

اخیرا اقداماتی از سوی شرکت مخابرات ایران انجام گرفته که به واسطه آن کاربران می توانند قبض پیامکی تلفن ثابت را دریافت کنند و بعد از پرداخت آن به صورت غیر حضوری از ۲۴ ساعت مکالمه رایگان درون شبکه استفاده نمایند.

مرتبط: تعرفه اپراتورهای داخل کشور

تقریبا از قبض مردادماه بود که این طرح به صورت آزمایشی برای حدود شش ملیون مشترک در ۲۰ استان آغاز شد. در این طرح دیگر خبری از قبض های کاغذی نیست و مشترک قبض تلفن خود را از طریق پیامک دریافت خواهد کرد.


دریافت قبض پیامکی تلفن ثابت هزینه ای برای مشترکین ندارد


خوشبختانه این طرح آزمایشی با بازخوردهای مثبت مواجه شده است و با توجه به گفته آقای داوود زارعیان، معاون امور مشتریان شرکت مخابرات، قبوض کاغذی تا آخر امسال حذف خواهند شد.

روش کار برای دریافت قبض پیامکی تلفن ثابت بسیار ساده است، کافی است یک بار به عنوان تشکیل پروند و معرفی خود به عنوان دریافت کننده قبض پیامکی تلفن ثابت ، شماره تلفن ثابت خود را به شماره ۰۲۱۲۰۲۰ پیامک کنید. بدین ترتیب قبض برایتان پیامک می شود و به گفته شرکت مخابرات قبض پیامکی تلفن ثابت هزینه اضافی برای مشترکین نخواهد داشت!


مرتبط: پرداخت قبض و انجام خدمات تلفن ثابت با اینترنت و سامانه مخابرات من


پیش از این نیز این طرح با عنوان طرح ۱۸۱۸ درحال انجام بود که البته مشکلات فراوانی داشت و عموما به قطع تلفن مشترکین به دلیل عدم پرداخت بدهی منجر می شد. حال باید دید که این سیستم جدید تا چه حد مورد استقبال قرار می گیرد و آیا باعث نجات درختان و حذف قبوض کاغذی می شود؟

 

 

منبع: تعمیرات موبایل در کرج ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 23 شهریور 1397  ساعت :9:35 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

طرح رجیستری موبایل چیست؟ از ۲۸ مهر ماه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

تقریبا ده سالی می شود که بازار موبایل ایران به گوشی ها و موبایل های قاچاق آلوده شده است و البته کاربران و خریداران هیچ نقشی در آنها نداشته اند. در سال های اخیر نیز صحبت های زیادی پیرامون جلوگیری از این قاچاق شده و می شود. راه حلی که پایه ریزی شد و قرار است که از ۲۸ مهر ماه امسال آغاز به کار کند، طرح رجیستری موبایل نام دارد. پیش بینی می شود با آغاز این طرح، آمار قاچاق گوشی و تلفن همراه به شدت کاهش پیدا کند.

Image result for imei

در ابتدا برایتان شرح دهیم که طرح رجیستری موبایل چیست؟ هر گوشی در دنیا با یک شناسه شناخته می شوند. این شناسه برای گوشی ها یکتا بوده و اطلاعات مختلفی از گوشی رو می توان از روی همین شناسه تشخیص داد. این شناسه یا (IMEI (International Mobile Equipment Identity را می توانید داخل گوشی خود در بخش تنظیمات و قسمت درباره گوشی ملاحظه نمایید. علاوه بر مسیر تنظیمات می توانید با شماره گیری کد *#۰۶# نیز شناسه گوشی خود را بیابید. شناسه گوشی هایی که از مبادی رسمی وارد کشور می شوند و در واقع قاچاق نیستند در سیستم گمرک ثبت می شود. در نتیجه هر گوشی ای که شروع به کار کند و شناسه اش در بانک اطلاعات گمرک ایران نباشد، در واقع یا قاچاق است، یا اینکه مسافری آن را با خود به ایران آورده است.


مرتبط: اپل های مجاز کدامند؟


به گفته آقای حسین فلاح، رئیس سازمان تنظیم مقررات رادیویی کشور ضمن اعلام آغاز طرح رجیستری موبایل از ۲۸ مهر تمام گوشی هایی که ثبت نشده باشند از کار خواهند افتاد! آقای فلاح این نکته را گفته اند که تمام گوشی هایی که در حال حاضر در دست مردم است و در حال استفاده از نظر سازمان مجاز هستندو مشمول این طرح نمی شوند و این طرح تنها برای گوشی هایی است که از ۲۸ مهر ماه به بعد در بازار وجود داشته باشند.


طرح رجیستری موبایل شامل حال گوشی های در دست مردم نمی شود!


گفته شده که همزمان با اجرای این طرح برای مدت کوتاهی به مردم گفته خواهد شد که گوشی خود را در طرح رجیستری ثبت نمایند و مهمتر اینکه این کار هیچگونه هزینه ای برای کاربران نخواهد داشت. باید منتظر بود که این کار باید به چه صورت انجام گیرد.

در حال حاضر طبق آمار منتشره از سوی دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت سهم بازار موبایل ایران برای شرکتهای سامسونگ، هواوی و اپل به ترتیب ۴۰، ۲۵ و ۱۵ درصد اعلام شده است. قرار است که طرح رجیستری موبایل با توجه به شرکت های موبایلی و توافقات به عمل آمده با وارد کنندگان پیش رود. این طرح در ابتدای کار برای تمام گوشی ها انجام نمی گیرد و کم کم و به صورت تدریجی تمام موبایل ها را شامل خواهد شد.

نکته جالب این است که اولین تلفن همراه در سال ۱۳۷۲ وارد ایران شد و اولین قاچاق گوشی از سال ۱۳۸۶ انجام گرفت. آیا این طرح جلوی قاچاق را خواهد گرفت؟ آیا نباید دنبال دلیل قاچاق بود؟ پدیده ای که بعد از ۱۴ سال از ورود اولین گوشی آغاز شد! حال باید منتظر ماند و دید که اجرای این طرح تا چه حد جلوی قاچاق گوشی را خواهد گرفت و تا چه حد بسترها مهیا هستند تا روند ثبت شناسه ها در گمرک سریع انجام گیرند!

منبع: تعمیرات تخصصی اپل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 22 شهریور 1397  ساعت :9:27 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تلگرام ۴.۴ ، به روز رسانی جدید تلگرام، دیگر لازم نیست از یکدیگر بپرسین: کجایی؟

از روز گذشته تلگرام به روز رسانی جدیدی ارائه کرده و نسخه موبایل خود را به نسخه تلگرام ۴.۴ ارتقا داده است. در ادامه درمورد ویژگی های جالب و جدید این نسخه خواهیم گفت.


مرتبط: اشتراک گذاری موقعیت مکانی در تلگرام


در پست های قبلی در رابطه به اشتراک گذاری لوکیشن یا همان موقعیت مکانی در تلگرام نکاتی را گفته ایم. اما حالا در تلگرام ۴.۴ این موقعیت مکانی می تواند به صورت زنده اتفاق بیفتد. فرض کنید با عده ای قرار دارید و قرار است در یک محل جمع شوید. با استفاده از موقعیت مکانی زنده (Live Location) می توانید موقعیت خود و دیگران را در هر لحظه رصد کنید و لازم نیست هر لحظه اطلاع دهید که کجا هستید.

برای این کار کافی است همچون گذشته اقدام به اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود بکنید، ولی این بار گزینه Share my live location for … را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه تعیین می کنید که برای چه مدت، ۱۵ دقیقه، یک ساعت یا هشت ساعت این اشتراک گذاری انجام شود. البته قبل از این کار باید اجازه دسترسی به قابلیت لوکیشن را به تلگرام داده باشید. اگر هم خواستید که زودتر این گزینه را غیر فعال کنید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. روی پیغام اشتراک گذاری موقعیت مکانی بزنید و گزینه Stop sharing location را انتخاب می کنید.

تغییر جالب دیگر در نسخه تلگرام ۴.۴ بخش پخش موسیقی در آن است. برای گوش دادن به آهنگ هایی که در تلگرام دارید، یک پلیر جالبتری طراحی شده که این کار را راحتتر انجام دهید. داخل کانال @cctracks تعدادی آهنگ برای نمونه قرار داده شده تا این ویژگی را امتحان کنید.

قابلیت جدید دیگر تلگرام ۴.۴ پشتیبانی از زبان های بیشتر است با این وعده که زبان فارسی هم به زودی به آن اضافه خواهد شد! از طریق تنظیمات تلگرام می توانید زبان آن را تغییر دهید.

 

ضمن آنکه علاوه بر انتخاب زبان اگر از ترجمه عبارتی در تلگرام به زبان دلخواهتان خوشتان نیامد می توانید ترجیح خودتان را به کار ببرید. تلگرام را به نوعی شخصی سازی خواهید کرد!

و نکته آخر اینکه در تلگرام ۴.۴ در چت های داخل گروه های بزرگ می توانید پیغام های ارسالی از طرف ادمین ها را با نشانه admin روی آنها تشخیص دهید و ادمین ها در سوپرگروه ها می توانند تعیین کنند که اعضای جدید به پست های قبلتر دسترسی داشته باشند یا خیر.

روز به روز تلگرام در حال پیشرفت است و خوشبختانه برای این نرم افزار اجتماعی ایران هم به رسمیت شناخته می شود. اما مراقب باشید که چه لحظاتی از عمرتان را در تلگرام سپری می کنید! گاهی با هم بودن حقیقی خیلی بهتر از با دیگران بودن مجازی است. قدر یکدیگر را بیشتر بدانیم.

منبع: تعمیر گوشی در محل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 21 شهریور 1397  ساعت :9:22 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

ارسال پیامک با تلفن ثابت امکانی که ممکن شده!

یکی از امکاناتی که در سال های ابتدایی بعد از آمدن موبایل خیلی مورد توجه قرار گرفت، ارسال پیامک بود. پیامک های زیادی بین افراد رد و بدل شد و در طول این دوران نرخ و شرایط آن تغییراتی پیدا کرد. تعرفه پیامک ها را می توانید در پستی که به این منظور نوشته شده است را ببنیید. اما تلفن ثابت که خیلی قبل تر از موبایل در اختیار همگان بود نیز حالا به پیامک مجهز شده است. شما می توانید با کار روی تنظیمات گوشی خود، امکان ارسال پیامک با تلفن ثابت خود را داشته باشید.

با مهیا شدن ارسال پیامک با تلفن ثابت (Fix SMS) شما می توایند ما بین تلفن های ثابت، تلفن ثابت با اپراتورها و از اپراتورها به تلفن ثابت امکان ارسال پیامک داشته باشید. نکته قابل توجه این است که همانند موبایل تعداد کاراکتر هر پیامک فارسی ۶۹ عدد و هر پیامک انگلیسی ۱۵۹ عدد تعیین می شود و بیشتر از این تعداد، یعنی ارسال پیامک های بیشتر و هزینه بر اساس تعداد پیامک محاسبه می شود و نه تعداد کاراکتر.

Image result for ‫ارسال پیامک با تلفن ثابت‬‎

سقف تعرفه ارسال هر پیامک با تلفن ثابت داخل استانی و بین دو تلفن ثابت ۶۰ریال معادل با دو دقیقه مکالمه داخل استانی، بین استانی و بین دو تلفن ثابت ۱۲۰ریال معادل با ۴دقیقه مکالمه داخل استانی، از تلفن همراه به تلفن ثابت و بالعکس ۱۲۰ریال معادل با ۴دقیقه مکالمه داخل استانی تعیین شده است.

و اما برای راه اندازی باید چه کرد؟

در ابتدا تلفن شما باید امکان ارسال و دریافت پیامک را داشته باشد. هنگامی که چنین تلفنی را تهیه نمودین، وارد تنظیمات آن شده و در بخش مرکز پیامک (SMS Center) شماره ۹۷۱۷۰۰۰ را وارد کنید. بدین ترتیب بدون مراجعه به مخابرات و پرداخت هزینه این سرویس برای شما فعال می شود.

برای ارسال پیامک از طریق اینترنت باید به سایت sms.tct.ir رفته و در بخش ارسال پیامک (غیرانبوه) این کار را انجام دهید.

اما اگر بخواهید از سرویس ارسال انبوه پیامک با تلفن ثابت استفاده کنید داستان کمی متفاوت هست. ابتدا به سایت www.asanak.ir مراجعه و سریس مورد نظرتان را خریداری کنید. در این حالت مشترکین تهرانی می توانند از طریق اینترنت و با استفاده از صفحه ای که به این منظور در اختیارش قرار داده می شود پیامک به صورت انبوه ارسال کند. علاوه بر ثبت نام اینترنتی مشترک می تواند به مراکز مخابراتی مراجعه کرده و به صورت حضوری ثبت نام کند.

مدارک مورد نیاز برای ارسال انبوه پیامک با تلفن ثابت از قرار زیر است:

متقاضیان حقیقی: کپی کارت ملی و آخرین قبض تلفن مورد نظر

متقاضیان حقوقی: کپی آگهی تاسیس و آخرین روزنامه رسمی شرکت، کپی شناسنامه یا کارت ملی نماینده شرکت، معرفی رسمی نماینده شرکت به آسانک

چنانچه خط در اجاره متقاضی باشد، ارائه کپی اجاره نامه ای که دارای کد رهگیری است نیز الزامی است.

در حال حاضر به دلیل اپهای اجتماعی فراوانی که در دسترس افراد هست از جمله تلگرام که با کمترین هزینه بیشترین کارایی را دارند، ارسال پیامک با افت شدیدی روبرو شده است و باید دید که ارسال پیامک با تلفن ثابت چقدر مورد استقبال عموم قرار خواهد گرفت.

 

منبع: تعمیرات اپل در محل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 20 شهریور 1397  ساعت :9:17 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

شاهکار جدید اپل، باطری آیفون ۸ خراب از آب در آمد

بعد از ناتوانی شرکت اپل در ارائ دادن به روز رسانی های صحیح و عدم ارسال الحاقیه های آن، حال نوبت به خود گوشی آیفون رسیده. امسال اپل سه گوشی آیفون ۸، ۸ پلاس و ده و به روز رسانی iOS 11 را ارائه کرده اما معلوم نیست که این شرکت بدون استیو جابز چکار می کند. چندین گزارش از خرابی باطری آیفون ۸ منتشر شده است.


مرتبط: معرفی محصولات ۲۰۱۷ اپل


تعداد از کاربران آیفون ۸ اعلام کرده اند که وقتی گوشی خود را شارژ می کردند، ناگهان به نوعی گوشی آنها خراب شده است. باطری آیفون ۸ زیر شارژ باد می کند و این باد کردن چون جایی ندارد، باعث از هم باز شدن بدنه و صفحه نمایش می شود.

خوشبختانه این اتفاق صدمات جانی ندارد اما صدمات مالی بسیار زیادی بر خریداران اولیه آیفون ۸ وارد آورده است. مخصوصا آن دسته از خریدارانی که گوشی خود را بدون گارانتی و با قیمت های بسیار بالاتر از قیمت جهانی تهیه کرده اند.

هنوز شرکت اپل بیانیه رسمی در مورد باطری آیفون ۸ منتشر نکرده است و گویا مشغول بررسی اوضاع هستند. آیا آیفون ۸ هم دچار عاقبت گلکسی نوت ۷ خواهد شد؟ گوشی ای که هنوز هم کمتر کسی تصمیم به خرید آن می گیرد و باعث شد سامسونگ و کشور کره کلی به خاطر این یک مدل ضرر کنند!

باد کردن باطری یک نکته ای است که باید بسیار به آن توجه داشت که کمترین اتفاق ناشی از آن خراب شدن گوشی است! آتش گرفتن گوشی مسئله ای است که بخاطر باطری معیوب ممکن است حادث شود. توصیه دیجی دکی به شما عزیزان این است که در صورت خراب بودن باطری گوشی حتما نسبت به تعویض باطری گوشی اقدام نمایید. دیجی دکی این کار را برای شما آسان کرده و کافی است یک درخواست بگذارید تا باطری گوشی شما، جلوی چشمانتان در کمترین زمان و بهترین کیفیت تعویض شود. برای اینکار کافیست به لینک http://www.digidoki.com/submit رفته و درخواستی ثبت کنید تا کارشناسان دیجی دکی در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

منبع: تعمیر آیفون در حضور خودتان

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 19 شهریور 1397  ساعت :9:04 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

مشکلات IOS 11 هر آیفون داری را از به روز شدن پشیمان می کند

پس از گذشت تقریبا دو هفته از رونمایی از به روز رسانی جدید آیفون، مشکلات iOS 11 کاربران آیفونی را به سطوح آورده. تقریبا اکثر کاربرانی که گوشی آنها به غیر از آیفون ۸ و ۸ پلاس بوده بعد از به روز کردن به مشکلاتی برخورد کرده اند که موجب ناراحتی آنها شده است.


 

مرتبط: آمدن به روز رسانی iOS 11


تقریبا یک ماه پیش از محصولات جدید آیفون رونمایی شد و به کاربران وعده داده شد تا iOS 11 را از ۱۹ ام سپتامبر به صورت همزمان از ساعت ۲۱:۳۰ در اختیار تمام کاربران (آیفون ۵اس به بعد) قرار خواهد گرفت. این اتفاق رخ داد. ما نیز این مهم را بیان کردیم. در همان پست از تمامی عزیزان خواستیم که صبر کنند و بعد از گذشت حداقل ده روز اقدام به انجام به روز رسانی کنند. اما عده زیادی این کار را کردند و حالا با مشکلات iOS 11 باید دست و پنجه نرم کنند تا به روز رسانی جدید بیاید.

Image result for bad ios 11 problems

چند روز پیشتر به روز رسانی iOS 11.0.1 ارائه شد، که با حجمی کمتر با نوید برطرف شدن مشکلات iOS 11 ، از جمله دریافت نکردن ایمیل و آی مسج، به کاربران کمک خواهد کرد، اما باز هم کاربران به روز شده ناراحت هستند و معترض.

از جمله مشکلاتی اعلامی توسط این کاربران، هنگ کردن و کند شدن شدید گوشیشان می باشد. علاوه بر این مشکل، مشکل اصلی و ناراحت کننده دیگر زیاد شدن مصرف باطری است که باعث می شود باطری خیلی زودتر از موعد خالی شود، گویی گوشی همیشه مشغول فعالیت هست. وای فای و بلوتوث نیز در این نسخه به صورت کامل خاموش نمی شوند و همین امر باعث مصرف زیاد باطری می شود.


مرتبط: اپل بدون استیو جابز


یکی دیگر از موارد آزار دهنده که شاید به نوعی خوب هم باشد، حالت راننده در این نسخه ها هست. هنگامی که سوار ماشین شوید و سرعتتان از حدی بالاتر رود، گوشی به حالت رانندگی می رود، سایلنت می شود و در جواب پیامک ها و تماس ها می گوید که شما مشغول رانندگی هستید و بعدا پاسخ خواهید داد. مشکل از اینجاست که گزینه مستقیمی برای خاموش کردن این حالت وجود ندارد و از طرفی تمام سرنشینان یک ماشین که رانندگی نمی کنند!

خلاصه باز هم تیم دیجی دکی به شما این توصیه را دارد تا آمدن نسخه بعدی به روز رسانی حتما صبر کنید، و حتی وقتی نسخه جدید آمد باز هم کمی صبر کنید تا چنین مشکلاتی رو شده و شرکت اپل در صدد برطرف بربیاید و شما مجبور نباشید چنین مشکلاتی را تحمل کنید. این است اپل بدون استیو جابز!

منبع: تعمیرات گوشی در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 18 شهریور 1397  ساعت :8:59 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

شکایت ایران از تلگرام! دادستانی علیه پاول اعلام جرم کرد

روز گذشته دادستانی تهران علیه مدیر تلگرام، پاول دوروف اعلام جرم کرد و اعلام کرد که این پرونده را به امور بین الملل دادسرای تهران ارجاع داده است. شکایت ایران از تلگرام به بیان آقای عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، بدلیل عدم تابعیت از قوانین داخلی ایران و تابعیت از قوانین غربی و اجازه دادن به فعالیت های غیرمجاز در آن می باشد.

آقای دادستان اعلام کرده که تلگرام به بستری تبدیل شده برای تروریست هایی از جمله داعش تا در آن آزادانه به هر فعالیتی دست بزنند و همچنین محیط خطرناکی برای کودکان و نوجوانان به شمار می رود که در آن مصادیق بی بند و باری بدون هیچگونه فیلتر و محدودسازی ترویج داده می شود.

دادستان تهران

آقای دولت آبادی قاچاق انسان و مواد مخدر را نیز از دیگر جرایم مورد نظرشان اعلام کرده و به همین دلایل از مدیر عامل تلگرام به دادسرای بین المللی تهران شکایتی ارجاع داده اند.

مدیر تلگرام

اما در مقابل پاول دوروف، مدیر تلگرام نیز سکوت نکرده و بلافاصله واکنش نشان داده و گفته که از شنیدن چنین خبری واقعا شوکه شدم، در ایران مضامین تروریستی و پورن (بی بند و باری) به طور مداوم و مرتب توسط ما حذف و مسدود می شود. احتمالا دلیل اصلی این شکایت چیز دیگری است که در آینده معلوم خواهد شد.

مقاومت تلگرام از در اختیار گذاشتن سرورها و اطالاعات کاربرانش به مسئولین امنیتی در کشورهای مختلف باعث شده که کشورهای زیادی علیه تلگرام کدورت داشته باشند. البته ناگفته نماند که خیلی از هماهنگی های خراب کارانه واقعا از طریق همین تلگرام درحال انجام هست.

به امید صلح

منبع: تعمیر موبایل در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 17 شهریور 1397  ساعت :8:54 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

با اختراع جدید اسنودن، مانع از جاسوسی آیفون شوید

اسنودن معروف با همکاری یک هکر سخت افزاری به نام اندرو بانی هوانگ یک قابی درست کرده اند که مانع از جاسوسی آیفون از صاحبانشان می شود. این قاب که موتور درون گرایی (Introspection Engine) نام دارد هرگاه گوشی به صورت مخفیانه بخواهد اطلاعاتی بفرستد صاحبش را آگاه می سازد.

این قاب برای کسانی که در مناطقی با مشکلات جاسوسی هستند خیلی مفید خواهد بود. برای کسانی که نباید جایشان معلوم باشد. این قاب ضد جاسوسی آیفون به صورت سخت افزاری اوپن سورس ساخته شده است و در قاب باطری آیفون می نشیند. هرگاه گوشی از وای فای، اینترنت خط، بلوتوث و یا جی پی اس استفاده کند به صاحب گوشی هشدار می دهد

اسنودن و هوانگ علت اصلی ساخت چنین قابی را نجات جات فعالین حقوق بشر، خبرنگاران و کارمندانی در پست های خاص عنوان کردند. به یاد خبرنگاری که در سوریه در سال ۲۰۱۲ به خاطر شغلش و افشای بعضی حقایق کشته شده بود. موقعیت مکانی این خبرنگار به وسیله گوشی او لو رفته و پیدایش کردند و جانش را گرفته بودند.

امروزه با پیشرفت های فراوانی که این گوشی های هوشمند داشته اند، واقعا نمی توان فهمید در زیر این ظاهر زیبا و کارآمدی گوشی چه مسائلی نهفته است و تیم اسنودن و هوانگ در صدد برملا ساختن این کارهای زیر پوستی هستند. (عکس بالا اسلایدهای محرمانه ایست درمورد مکان یابی صاحبان آیفون توسط یک شرکت خاص امنیتی که اسنودن منتشر کرده است)

گام بعدی آنها ساخت گوشی صامت (Silent Phone) هست، یک امکانی که باعث می شود جلوی برودکست کردن آیفون گرفته شود. می گویند با کمی کار در سخت افزار گوشی این مهم دست یافتنی است. گوشی کارآیی خود را خواهد داشت اما دیگر خبری از جاسوسی نخواهد بود!

اما سوال اینجاست که این تیم دو نفره تا چه حدی می توانند جلو بروند؟ آیا اپل و سازمان های امنیتی ساکت می مانند تا آنها هر کاری با گوشی های آیفون انجام بدهند؟

منبع: تعمیرات موبایل در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 16 شهریور 1397  ساعت :8:47 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

کدام گوشی بهترین دوربین را دارد؟

دوربین همراه با گوشی، یکی از ویژگی هایی است که کمتر گوشی ای آن را ندارد. تبلیغات های فراوانی هم که سازندگان روی دوربین گوشی هایشان می کنند، هر خریداری را در انتخاب بهترین گزینه گمراه می کند. با اعدادی مثل ۲۰مگاپیکسل خریدار ممکن است مسیر و انتخاب اشتباهی برای خرید گوشی با بهترین دوربین را داشته باشد.

 

مرتبط: مشخصات یک دوربین خوب

 

همانطور که قبلا هم گفتیم مگاپیکسل تنها مشخصه در تعیین عملکرد دوربین گوشی نیست و باید موارد دیگری را نیز در نظر داشت. در این پست سایتی را به شما معرفی خواهم کرد که در آن دوربین گوشی ها به صورت کاملا علمی و تخصصی بررسی و رتبه بندی شده اند و هنگامی که انتخاب بین دو دستگاه مدنظر باشد با مراجعه به این سایت می توانید گوشی با بهترین دوربین را انتخاب کنید.

بهترین دوربین دیجی دکی

نام این سایت dxomark است. در این سایت طبقه بندی های متفاوتی از قابلیت های متفاوت دوربین گوشی ها به نمایش گذاشته شده است. شما اگر می خواهید خیلی تخصصی به بررسی و مطالعه در دوربین گوشی ها بپردازید هم می توانید و اگر هم اطلاعات چندانی ندارید و فقط دوست دارید بدانید که کدام دوربین بهتر است و عکسهایشان را مقایسه کنید باز هم می توانید از این سایت بهره ببرید.

این سایت تنها برای دوربین های موبایل نیست و به طور کلی در زمینه دوربین فعالیت دارد و شما برای دوربین ها و لنزهای گوناگون هم می توانید به این سایت مراجعه نمایید. برای کار مقایسه ای این سایت هزاران عکس و فیلم را بررسی و مقایسه می کند و امتیازی از صد می دهد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید که آیفون ۸پلاس، آیفون ۸ و گوگل پیکسل به ترتیب در رتبه های اول تا سوم رده بندی این سایت قرار دارند. گوشی های سامسونگ (اس ۸ و اس ۷) نیز با امتیاز ۸۸ از صد، هم امتیاز با آیفون ۷پلاس، در رتبه های بعدی قرار دارند.

بهترین دوربین دیجی دکی

البته سایت های زیادی هستند که چنین امکاناتی را دارند، اما مرجع اصلی تمامی آنها همین سایت دی ایسک او مارک است. تیم دیجی دکی امیدوار است که با این قبیل راهنمایی ها بتوانید همواره بهترین انتخاب را داشته باشید و علاوه بر استفاده حداکثری از گوشی خود، از داشتن آن لذت ببرید.

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 15 شهریور 1397  ساعت :8:41 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

همانطور که وعده داده شده بود دیشب به روز رسانی IOS 11 به صورت جهانی عرضه شد

شرکت اپل در کنفرانس سپتامبر اعلام کرد که iOS 11 از ۱۹ام سپتامبر در اختیار کاربران اپلی قرار خواهد گرفت. اپل به وعده اش عمل کرده و دیشب (۱۹ سپتامبر) ساعت ۲۱:۳۰ به روز رسانی iOS 11 را به طور همزمان برای تمامی دستگاه های با قابلیت پشتیبانی از این به روز رسانی ارائه نمود.

 

مرتبط: نحوه انجام به روز رسانی در آیفون

 

برای دانلود و نصب این به روز رسانی کافی است در بخش تنظیمات گوشی به بخش general رفته و از بخش Software Update به روز رسانی جدید را دانلود کنید. مهم هست که در طول مدت دانلود، اینترنتتان قطع نشود. قطع شدن اینترنت یعنی دانلود کردن مجدد از ابتدای کار.

وقتی دانلود تمام شود، با بیشتر بودن باطری گوشی از میزان ۵۰درصد و یا در برق بودن، می توانید به روز رسانی جدید را نصب نمایید.

 

مرتبط: ویژگی های iOS 11

مانند همیشه توصیه اکید داریم که حتما حتما قبل از نصب به روز رسانی iOS 11 از اطلاعات خود پشتیبان گیری نمایید و رمز اپل آیدی خود را به یاد داشته باشید.

بعد از نصب به روز رسانی نیز نیاز به اینترنت دارید تا رمز و اطلاعاتتان چک شود.

یک توصیه مهم دیگر این است که حتما صبر کنید و بگذارید حداقل ده روزی بگذرد و بعد اقدام به دانلود و نصب به روز رسانی iOS 11 نمایید. بعد از رفتن استیو جابز از اپل، به روز رسانی ها خیلی مورد دار بوده اند و تعدادشان زیاد بوده است. بهتر است کمی صبر کنید و مراقب هزینه اینترنت خود باشید تا مجبور نباشید حجم زیادی را مجددا دانلود نمایید.

iOS 11 با حجم ۱.۹گیگی، بر روی گوشی های آیفون ۵اس به بعد، آیپد های مینی ۲ به بعد و آیپاد نسل ۶ام قابل نصب خواهد بود.

منبع: تعمیرات موبایل در هر مکان در هر زمان

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 14 شهریور 1397  ساعت :8:31 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 69307
  • تعداد کل مطالب : 478
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه