تعميرات لپ تاپ خود را در تخصصي ترين مرکز تعميرات انجام دهيد

تعميرات لپ تاپ به راحتي با چند کليک ساده

اگر لپ تاپ شما به مشکل خورده است به راحتي مي توانيد از خدمات مرکز تخصصي تعميرات لپ تاپ البان بهره مند شويد براي اين منظور اين متن را بخوانيد: 

فرآيند خدمات رفع مشکل و تعمير لپ تاپ در البان

1-       ثبت درخواست و مشاوره رايگان تعميرات: پس از ثبت درخواست رايگان ، البان جهت فهم و رفع مشکل لپ تاپ شما و ارائه مشاوره رايگان با شما تماس گرفته و تا حد امکان راهنمايي مي کند تا خودتان مشکل لپ تاپ را برطرف سازيد.

2-       مشاوره و تاييد براي انجام تعميرات: در اين مرحله پس از آنکه مشکل لپ تاپ معلوم شد، کارشناسان البان به شما راه حل و هزينه تعميرات لپ تاپ را به شما ارائه مي دهند تا در صورت موافقت شما اين کار انجام گيرد. کارهاي بالاي 400هزار تومان بدون تاييد شما انجام نخواهند گرفت و حتما از خود شما کسب اجازه خواهد شد.

3-       انجام تعمير لپ تاپ و تحويل دستگاه: بعد از تاييد شما، تعمير لپ تاپ شما به سرعت و در کمترين زمان ممکن انجام خواهد شد. پس از اتمام فرآيند تعميرات، مجدد جهت بازگرداندن دستگاه با شما هماهنگي هاي لازم صورت مي گيرد و لپ تاپ تعمير شده برايتان ارسال خواهد شد. تعميرات انجام گرفته شامل حداقل يک ماه ضمانت کتبي و رسمي تعميرات البان خواهند شد.

تعمير لپ تاپ و کرونا

در اين دوران نياز است تا بيش از پيش مراقب سلامتي خود و اطرافيانمان باشيم. يکي از اقدامات موثر حضور کمتر در اماکن شلوغ و مسقف و ماندن در خانه است. تلاش داشته باشيد تا افراد کمتري را ملاقات کنيد و کارها را به صورت مجازي و از راه دور انجام دهيد. حتي براي تعمير لپ تاپ خود نيز از خانه خارج نشويد، البان در خدمت شماست.مرکز تعميرات لپ تاپ البان همچنان و با قوت به خدمات خود بهتر از گذشته در ايام کرونا ادامه مي دهد. متخصصان تعميرات اين مجموعه با رعايت تمامي پروتکل‌هاي بهداشتي در شعب البان مشغول به کار هستند. به عنوان مثال لپ تاپ ها پس از دريافت و پيش از ارسال به صورت کامل ضد عفوني مي‌شوند و همچنين متخصصان اين مجموعه از ماسک و مواد ضد عفوني کننده استفاده مي‌کنند.

بعضا مي توان مشکل لپ تاپ بدون انجام تعميرات برطرف کرد. اين گونه کارها را بعضا با استفاده از راهنمايي هاي کارشناسانه هم خودتان مي توانيد به راحتي انجام دهيد. در اين راستا البان براي رفع مشکل لپ تاپ شما، از طريق مشاوره رايگان تلفني به شما مشاوره مي دهد تا به نوعي تعميرات رايگان لپ تاپ را تجربه کنيد. علاوه بر اين مشاوره، چنانچه لپ تاپ شما قابل تعمير نباشد و يا بعد از عيب يابي مشکل پيش آمده نياز به هزينه بيشتر از 400هزار تومان را داشته باشد و از شما براي اين منظور سوال شود و شما نخواهيد که تعميرات انجام شود، بدون دريافت هزينه عيب يابي لپ تاپ به شما بازگردانده مي شود

سازمان مرکز تعمير لپ تاپ البان

در کنار موبايل، رايانه و لپ تاپ يکي از مهم ترين وسايل زندگي فناورانه امروز به حساب مي آيند. با فارغ التحصيلان دانشگاه هاي برتر ايران دور هم جمع شده ايم تا در تعميرات لپ تاپ بتوانيم تحولي ايجاد کرده و اين کار را از يک کار ناراحت کننده طاقت فرسا به يک کار خوشايند و ساده تبديل کنيم. با توجه به نبود نمايندگي هاي اصلي در کشور و عدم پاسخگويي مناسب برخي از شرکت ها البان با فراهم کردن بالاترين حد استانداردها و با به کارگيري افراد تحصيل کرده و باسابقه در عرصه تعميرات لپ تاپ، تعمير لپ تاپ شما را در کوتاه ترين زمان و مقرون به صرفه ترين هزينه ها انجام مي دهد.

تعمير لپ تاپ در البان

تعميرات سريع، مقرون به صرفه و با کيفيت نياز به در اختيار داشتن تجهيزات حرفه‌اي و به روز و تعميرکاران متعهد و باتجربه دارد. البان با گردآوري بهترين ها در حوزه تعميرات، فرآيند صحيح آن را ايجاد کرده است. سعي داريم علاوه بر انجام تعميرات مناسب با آموزش دادن نيز افراد بيشتري را براي اين کار به بازار معرفي کنيم.

ماموريت مرکز تعمير لپ تاپ البان

در البان ما مشتاق کاري هستيم که انجام مي‌دهيم و اين حس شوق و شور را مي‌توان در فرايند هر تعميري که انجام مي‌دهيم احساس کرد. ما در اين صنعت بهترين هستيم چون براي تعمير هر دستگاهي، همان اندازه مراقبت و توجهي را مي‌بخشيم که براي خودمان قائليم. ما هر تشخيص و تعمير موبايل را به عنوان چالشي در نظر مي‌گيريم که بايد راه منحصربه‌فردش را بيابيم، و اينطور نگاه نمي‌کنيم که صرفا كاري‌ست كه بايد انجام شود. ما از هر فرصتي استفاده مي کنيم تا بهتر از ديروز باشيم و در عين حال مي‌دانيم روزي که گذشته هم روزي بسيار خوب بوده است.

 سوالات متداول در مورد تعمير لپ تاپ البان

البان تعمير لپ تاپ را در ايام کرونا چگونه انجام مي دهد؟

با توجه به اعمال محدوديت ها و خطر همه گيري بيماري کرونا، البان تعميرات را به بهترين شکل انجام مي دهد تا کاربران نياز به جابجايي و به خطر انداختن جان خود را نداشته باشند. تعميرات در شرايط بهداشتي کامل انجام مي گيرد و ضدعفوني شده براي کاربران ارسال خواهد شد.

آيا مشاوره و ثبت درخواست تعمير لپ تاپ در البان رايگان است؟

بله، ثبت درخواست و دريافت مشاوره در خصوص لپ تاپ و تعميرات و مشکلات آن در البان رايگان است. کافي است با ما تماس بگيريد يا ثبت درخواست کنيد.

بعد از ثبت درخواست، چه فرايندي در البان اتفاق مي‌افتد؟

بعد از ثبت درخواست توسط شما در سايت البان، ما با شما تماس مي‌گيريم. مشاوره‌ اوليه‌ رايگان به شما ارائه خواهد شد. سپس با هماهنگي و رضايت اوليه خودتان، لپ تاپ به نزديک ترين کلينيک البان ارسال مي شود. پس از عيب يابي نهايي، چنانچه کار تعميرات بيشتر از 400هزار تومان باشد، مجدد از شما اجازه گرفته مي شود و در صورت رضايت کامل، کار تعمير لپ تاپ شما انجام مي شود. سپس لپ تاپ به همراه برگه ضمانت و مهلت تست خدمات ارائه شده برايتان بازگردانده خواهد شد.

آيا انجام عيب يابي و انجام ندادن تعميرات نيز شامل هزينه مي شود؟

هنگامي که لپ تاپ را ارسال مي کنيد، اگر مشکل لپ تاپ شما با هزينه اي کمتر از 400 هزار تومان رفع شود، اين کار بدون کسب اجازه مجدد از شما انجام خواهد شد، اما در ساير موارد حتما نياز به تاييد شما است. چنانچه نخواهيد لپ تاپ را تعمير کنيد، بدون دريافت هزينه بابت عيب يابي، لپ تاپ به شکل اوليه به شما بازگردانده خواهد شد.

آيا شما از قطعات اصلي لپ تاپ استفاده مي‌کنيد؟

بله. تمام قطعات مورد استفاده توسط البان اصل بوده و با توجه به حساسيت ما بر روي کيفيت خدماتي که به مشتريان خود ارائه مي‌دهيم، همواره از استفاده از هر نوع قطعه‌اي که غيراصل و نامناسب بوده و کيفيت لازم را ندارد پرهيز مي‌کنيم.

مدت زمان گارانتي تعميرات موبايل البان چقدر است؟

کليه‌ تعميرات لپ تاپ البان داراي گارانتي و مهلت تست يک تا شش ماه هستند.

آيا البان در خصوص خريد لپ تاپ هم مشاوره ارائه مي‌دهد؟

بله، اگر براي خريد لپ تاپ نياز به مشورت و اطلاعات فني هستيد ما در البان به شما مشاوره مي‌دهيم. اما بايد خودتان دقيقا بدانيد که چه استفاده اي از لپ تاپ مي خواهيد بکنيد و چه نوع کاربري هستيد تا با کمترين هزينه بهترين گزينه را تهيه کنيد.

البان چيست؟

البان از ترکيب «اِل» و پسوند «بان» شکل گرفته است. «اِل» را از ابتداي کلمه‌ي الکترونيک الهام گرفتيم، چون به دنبال اين هستيم که از تکنولوژي‌هاي دنياي الکترونيک و ديجيتال براي بهتر شدن زندگي همگان استفاده کنيم. پسوند «بان» نيز به معناي نگه‌دارنده، محافظت‌کننده و دارنده است.

آيا شما تعميرات لپ تاپ را آموزش هم مي‌دهيد؟

آکادمي البان در حال حاضر تنها بخش آموزش تعميرات موبايل را دارد و در آينده آموزش تعميرات لپ تاپ نيز اضافه خواهد شد.

باشگاه مشتريان تعميرات لپ تاپ در مرکز تخصصي تعميرات البان

پس از دريافت اولين خدمات تعمير لپ تاپ خود به خود عضو باشگاه مشتريان البان خواهيد شد و با کارت ويژه باشگاه مشتريان که به شما داده مي شود مي توانيد به صفحه باشگاه مشتريان مراجعه کنيد. در اين باشگاه تخفيف هاي ويژه اي از ساير شرکت هاي خدماتي و محصول محور تهيه شده است که مي توانيد با کد تخفيفي که به هر محصول و خدمات اختصاص داده شده است از خدمات اين مجموعه ها استفاده کنيد. مجموعه هايي همچون چاله سرويس براي خدمات خودرويي در محل، باغ سبز جهت خريد ميوه هاي تازه از باغداران، انتشارات نشر سايه سخن براي خريد کتاب هاي حوزه روانشناسي اين نشريه، خريد از مجموعه سايدا که در حوزه مادر و کودکان تازه متولد شده کار مي کند و همچنين تخفيف براي دوره هاي آموزش مجازي تعميرات موبايل البان.

تعمير لپ تاپ در البان

تمام لپ تاپ ها با انواع برندها ممکن است خراب شوند، ما در مرکز تعميرات لپ تاپ البان براي هر برند و هر مشکل راهکار متفاوتي داريم اما همه اين کارها يک ويژگي مشترک دارند و آن اين است که همه اين کارها به صورت حرفه اي در مرکز تعمير لپ تاپ البان انجام مي شوند. برخي از اين کارها عبارتند از:

تعمير انواع برندهاي لپ تاپ

بعد از گوشي موبايل، لپ تاپ ها اين روزها يکي از پرکاربردترين ابزارهاي زندگي شده اند. استفاده زياد از آن سبب ايجاد انواع خرابي ها در آن نيز خواهد شد و معمولا تعمير لپ تاپ بسيار به صرفه تر و بهتر از تعويض آن خواهد بود. مخصوصا که قيمت لپ تاپ اين روزها بسيار بالا رفته است.

تعمير لپ تاپ لنوو

برند لنوو به سخت جان بودن مشهور است. مخصوصا سري هاي صنعتي اين برند که ضد ضربه بوده و به ندرت خراب مي شوند. معمولا اگر کاربر اشتباهي کند، لپ تاپ هاي اين برند ممکن است خراب شوند، وگرنه به غير از ارتقا يا تعويض هارد خيلي مشکلي نخواهد داشت

تعمير لپ تاپ ايسوس

لپ تاپ ايسوس طرفدارهاي زيادي دارد و به دليل کيفيت خوب آن به نسبت فراواني آن ميان کاربران زياد است. اين برند مانند برندهاي ديگر ممکن است خراب شود، مرکز تعميرات البان اين انواع مدل هاي اين برند لپ تاپ را تعمير مي کند.

تعمير لپ تاپ سوني

لپ تاپ هاي سوني در گذشته خيلي بيشتر مورد استفاده قرار مي گرفتند اما به تدريج از تعداد کاربران آن کم شد، اما در کل لپ تاپ هاي خوبي هستند. اين نوع لپ تاپ هم اگر دچار مشکل شود، به راحتي در البان قابل تعمير است.

تعمير لپ تاپ دل

لپ تاپ دل يک برند امريکايي و بسيار قوي است. اين لپ تاپ ها اگر ضربه نخورند سالهاي سال کار خواهند کرد. اما ممکن است مانند هر لپ تاپ ديگري نياز به سرويس و کارهاي ديگري از اين قبيل داشته باشند. تمام موارد تعمير لپ تاپ دل در البان انجام مي شوند.

تعمير لپ تاپ اچ پي

نقطه ضعف لپ تاپ هاي اچ پي در گذشته چيپ گرافيکي آنها بود. اما به تدريج اين مشکل حل شد و الان کمتر اين مشکل برايشان پيش مي آيد. اما اين مشکل و يا هر مشکل ديگري در البان قابل حل است.

تعمير لپ تاپ ايسر

برخي به اشتباه فکر مي کنند ايسر و ايسوس يک برند هستند، اما بايد به شما بگوييم که اين دو کاملا متفاوتند. البته که لپ تاپ هاي ايسر هم لپ تاپ هاي خوبي هستند و در زمينه گيمينگ نيز لپ تاپ هاي قوي ارائه کرده است. البان اين برند را نيز تعمير مي کند.

تعمير لپ تاپ توشيبا

لپ تاپ هاي توشيبا لپ تاپ هاي خوبي هستند اما تعداد کمي از آنها در ايران وجود دارد. به همين ترتيب قطعات آنها نيز کم پيدا مي شود.

تعمير ساير برندها

برندهاي زياد ديگري نظير فوجيتسو، جونيپر، ام اس آي و … نيز وجود دارند. البان با استفاده از بهترين قطعات اين برندها را نيز تعمير مي کند.

تعمير لپ تاپ با هر مشکلي

انواع مشکلات رايج که ممکن است براي لپ تاپ پيش بيايند و به راحتي در البان قابل تعمير هستند به ترتيب زير قابل بيان هستند

باتري لپ تاپ

باتري لپ تاپ مانند باتري هر دستگاه ديگري، عمري محدود دارد. بعد از گذشت چند سال از استفاده از لپ تاپ، باتري آن ديگر شبه خوبي شارژ نگه نخواهد داشت و ممکن است با وجود شارژ پنجاه درصدي، ناگهان خاموش شود.

تعمير باتري کاري است که برخي از مراکز انجام مي دهند، يعني سلول هاي باتري را تعويض مي کنند تا باتري مانند روز اول کار کند. ما اين کار را توصيه نمي کنيم و در البان نيز انجام نمي دهيم.

اما باتري تعويضي بايد مناسب لپ تاپ شما باشد و ولتاژ و جريان مناسب را به دستگاه برساند. ضمن اينکه نبايد به سرعت خراب شود. به همين دليل البان بهترين باتري ها را با حداقل دو ماه گارانتي ارائه مي کند.

اگر باتري لپ تاپ شما بيروني باشد، حتي براي تهيه آن هم مي توانيد از البان اقدام کنيد و با دريافت باتري خودتان آن را تعويض نماييد.

فقط بعد از تعويض باتري مراقب آن باشيد. باتري قديمي همچنان در صورت آسيب ديدن مي تواند خطرناک باشد.

 رم لپ تاپ

معمولا رم لپ تاپ تا آخر عمر کاري لپ تاپ کار مي کند. خيلي بعيد هست که خراب شود، مگر آنکه بيش از ظرفيت لپ تاپ از آن کار بکشيد و بار اضافي روي رم ها ايجاد شود. اين امر مي تواند باعث خراب شدن رم بشود.

اما بيشترين مورد براي رم لپ تاپ موضوع ارتقا رم لپ تاپ است. گاهي ممکن است لپ تاپ شما اين امکان را داشته باشد که به آن رم اضافه کنيد. با سرچ کردن مدل لپ تاپ در اينترنت، مي توانيد ببينيد که لپ تاپ شما تا چه حد رم را پشتيباني مي کند.

 هارد لپ تاپ

هارد لپ تاپ به دو نوع معمولي و SSD تقسيم مي شود. در نوع معمولي بايد خيلي مراقب باشيد، مخصوصا که لپ تاپ قابليت حرکت دادن دارد. حرکت ناگهاني مي تواند باعث خراب شدن هارد شود.

خرابي هارد بسيار هزينه ساز است. براي بازيابي اطلاعات، هارد قبلي (در صورتي که خيلي آسيب نديده باشد) در اتاق تميز به اصطلاح جراحي مي شود به يک هارد ديگر با مشخصات دقيقا مشابه هارد اوليه نياز است که اعضايش را به هارد خراب شده اهدا کند. در نهايت نيز به يک هارد سوم نيز نياز است که اطلاعات روي آن ريخته شود. يعني در اين پروسه حداقل دو هارد ديگر به غير از هارد خراب شما نياز است. همين امر نشان دهنده گران بودن اين تعميرات است.

اما هارد SSD به نوعي ضدضربه است و در برابر حرکت هاي ناگهاني آسيب نمي بيند. از طرفي هم سرعت آن بسيار زياد است. بالا آمدن اوليه سيستم که مستقيما از هارد انجام مي شود، در هاردهاي SSD بسيار سريع اتفاق مي افتد. اما قيمت اين نوع هارد زياد است.

صداي فن لپ تاپ

با گذشت زمان، ممکن است صداي فن لپ تاپ شما بسيار زياد شود. فن لپ تاپ کار مي کند تا آن را خنک کند. بنابراين وقتي بيشتر کار مي کند يعني در امر خنک کردن ضعيف شده است. اين موضوع دو دليل مي تواند داشته باشد.

اول اينکه داخل لپ تاپ به شدت کثيف شده باشد و هوا نتواند در آن جريان پيدا کند. به همين دليلي بايستي لپ تاپ باز شود و به صورت کامل شستشو و تميز شود.

دليل ديگر مي تواند ناشي از خرابي قطعات داخلي مانند سي پي يو يا هيت سينک باشد و يا خود فن خراب شده باشد. در اين حالت بايد بررسي هاي بيشتري صورت گيرد تا مشکل رفع شود.

صفحه نمايش لپ تاپ

يکي از بخش هاي نسبتا گران لپ تاپ ال سي دي آن است. مخصوصا در لپ تاپ هايي که لمسي و به اصطلاح تاچ هستند. گاهي ممکن است صفحه نمايش لپ تاپ آسيب ببيند و گاهي هم ممکن است فلت آن آسيب ببيند.

فلت ال سي دي از کنار لولاي لپ تاپ به بورد مي رسد. باز و بسته کردن هاي زياد لپ تاپ مي تواند باعث خراب شدن آن شود که اين موضوع امري ناگريز است و نمي توان در لپ تاپ را براي هميشه باز نگه داشت.

 کيبورد لپ تاپ

دکمه هاي کيبورد لپ تاپ بعضا به خاطر ريختن مايعات روي لپ تاپ يا کثيف شدن بيش از حد از کار مي افتند. معمولا مشکل تنها با تعويض کامل کيبورد قابل حل است و نمي توان يک دکمه از صفحه کليد را به تنهايي تعويض کرد.

شکستگي بدنه لپ تاپ

قاب يا بدنه يا کيس لپ تاپ از آنجا که ما لپ تاپ را حرکت مي دهيم، ممکن است بشکند. اين شکستگي مي تواند خرابي هاي ديگري نيز به بار بياورد. اين مشکل بايد با تعويض کيس و يا تعمير آن حل شود.

مشکل لپ تاپ و انواع راه حل هاي آن

اين دسته مربوط به مشکلاتي است که خود شما هم مي توانيد آن را حل کنيد. به برخي از آنها در ادامه اشاره خواهيم کرد.

بالا نيامدن ويندوز

گاهي ممکن است به دلايلي مانند پاک کردن اشتباهي برخي فايل ها، ويندوز لپ تاپ شما آسيب ببيند و به همين دليل لپ تاپ شما يا ويندوز آن ديگر بالا نيايد.

راهکار اول repair کردن ويندوز است. اما اگر اين راه حل مشکل گشا نباشد، مجبور مي شويد از نو ويندوز را نصب کنيد و در اين راستا تمام اطلاعات داخل درايو اصلي يا سي (C) پاک خواهند شد.

با لايو بوت مي توانيد سيستم را بالا بياوريد و اطلاعات را نجات دهيد، اما تمام اينها مستلزم اين است که منبع نرم افزاري خوبي داشته باشيد و با استفاده از آنها بتوانيد اقدامات مورد نياز را انجام دهيد.

کند شدن سيستم

کند شدن سيستم دلايل متعددي دارد. پر بودن هارد، استفاده همزمان از چند برنامه، زياد بودن تعداد برنامه هاي باز شده در استارتاپ ويندوز، نصب برنامه هاي زياد و خارج از توان سيستم و … همگي از عواملي هستند که مي تواند باعث کند شدن سيستم شود.

داغ شدن زياد سيستم که نتواند خودش را خنک کند (به دليل خرابي فن) نيز يکي ديگر از دلايل کند شدن سيستم است.

مشکل در اتصال به اينترنت

استفاده از فيل تر شکن ها مي تواند باعث بهم ريختن تنظيمات شبکه سيستم شما شوند. همين امر اجازه نمي دهد که شما به اينترنت وصل شويد. با راهنمايي کارشناسان البان شما به راحتي مي توانيد اين مشکل راحل کنيد.

به روز رساني ويندوز

ويندوز 10 به صورت منظم و پيوسته به روز رساني هاي مختلفي ارائه مي دهد. مي توانيد با metered اعلام کردن اتصال اينترنت خود، جلوي به روز رساني ها را بگيريد، اما بعد از مدتي مجبور به انجام اين کار خواهيد شد.

نکته مهم اين است که فضاي خالي کافي در هارد داشته باشيد وگرنه ممکن است در ميان به روز رساني سيستم هنگ کند و ويندوز ديگر بالا نيايد.

نکته بسيار مهم ديگر اين است که وقتي روي لپ تاپ پيام گذاشته مي شود که نبايد آن را خاموش کنيد، تحت هيچ شرايطي نبايد اين کار را انجام دهيد وگرنه در پروسه به روز رساني اختلال ايجاد مي شود و ممکن است کلا مجبور به ري استور کردن و نصب مجدد ويندوز شويد.

نصب برنامه

نصب برنامه معمولا کار ساده اي است. اما با توجه به اينکه در ايران اکثرا از برنامه هاي قفل شکسته شده استفاده مي کنيم، کرک کردن آنها هم بعضا متفاوت است و بايد با راهکارهاي خاصي هر برنامه را فعال کنيد.

فعال کردن ويندوز

ويندوز هم مانند هر برنامه ديگري در ايران به صورت رسمي ارائه نمي شود. بنابراين بايد آن را فعال کنيد. معمولا داخل دي وي دي هاي ويندوز موجود در بازار روش فعال کردن ويندوز هم ذکر شده است، اما اگر نشده بود، مي توانيد از مشاوره رايگان کارشناسان البان استفاده کرده و ويندوز خود را فعال کنيد.

نمايندگي تعميرات لپ تاپ

به طور کلي نمايندگي رسمي هيچ يک از برندهاي لپ تاپ در ايران وجود ندارند. اما وقتي لپ تاپ را تهيه مي کنيد، همراه با گارانتي خريد مي کنيد. بنابراين مجبور هستيد، در مدت گارانتي فقط به مراکز تعميراتي مورد اعتماد شرکت گارانتي کننده مراجعه کنيد.

اين مراکز را از خود شرکت بايد بپرسيد. اما در کنار اين به اصطلاح نمايندگي ها، مراکز تعميراتي لپ تاپ عمدتا در مرکز تهران مستقر هستند.

اما البان هر جايي که شما باشيد، به شما خدمات ارائه خواهد کرد و نياز نيست براي تعمير لپ تاپ خود از جايتان تکان بخوريد، البان همه کارها را انجام خواهد داد.

منبع: تعمیرات لپ تاپ البان

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 29 اردیبهشت 1399  ساعت :11:00 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

صدای فن لپ تاپ و دلایل و راهکارهای مربوط به آن

صدای فن لپ تاپ یکی از مواردی است که با گذر زمان عمر لپ تاپ، افراد زیادی در رابطه با آن شکایت می کنند و صدایش آزار دهنده و همچنین نگران کننده می شود. در کنار زیاد شدن صدا، نگرانی بعدی داغ شدن بیش از حد لپ تاپ است.

با توجه به اینکه فن لپ تاپ یکی از اجزای اساسی در خنک کردن پردازشگر یا CPU لپ تاپ است، باید آن را جدی گرفت و هر زمان متوجه صدای غیرعادی فن لپ تاپ شدین، حتما برای سرویس یا تعمیر آن اقدام کنید. این مورد از موارد بسیار شایع در تعمیرات لپ تاپ است و اصلا نگران آن نباشید، اما باید به موقع اقدام کنید.

دلایل صدای فن لپ تاپ چه می توانند باشند؟

داخل بدنه لپ تاپ، بورد و اجزای مختلفی وجود دارد. CPU و چیپ گرافیک از چیپ هایی هستند که نقش مهمی در کارکرد لپ تاپ دارند و عمدتا روی آنها یک شبکه مسی به نام هیت سینک قرار دارد. هست سینک یک لوله مانند مسی است که حرارت را به خود جذب می کند و مانند عملکرد یخچال منتقل می کند.

این هیت سینک به مقابل باد فن می رود و با باد فن خنک می شود. شدت باد فن لپ تاپ بر اساس میزان پردازش و داغ شدن این هیت سینک کنترل می شود. بنابراین فن لپ تاپ یک نقش حیاتی و اساسی در عمر و کارکرد لپ تاپ دارد.

صدای فن لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

صدای فن لپ تاپ به صورت کلی امری است طبیعی اما گاهی می تواند به دلایلی این صدا خارج از حالت عادی شود و در این موارد باید اقداماتی انجام داد تا به نوعی بتوان پیشگیری کرد.

کثیف شدن لپ تاپ و کار کردن بیش از حد فن

شاید یکی از بیشترین دلایل کار کردن زیاد فن و در نتیجه زیاد شدن صدای آن کثیفی داخل لپ تاپ باشد. با توجه به اینکه لپ تاپ را در جاهای مختلف از جمله روی فرش و رختخواب استفاده می کنیم، احتمال اینکه خاک و پرز داخل آن برود بسیار زیاد است.

هرچه داخل لپ تاپ کثیف تر باشد، در نتیجه هیت سینک داغ تر خواهد شد و به دلیل کثیف بودن آن توانایی خنک شدن با باد فن را نخواهد داشت. هرچه این دما بالاتر رود، فن نیز بالطبع بیشتر کار خواهد کرد و این امر باعث می شود تا صدای فن لپ تاپ بیش از حد طبیعی شود.

صدای فن لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

در این حالت باید که لپ تاپ باز و سرویس شود. شاید این کار به نظر ساده برسد، اما در واقع هر اشتباهی در لپ تاپ، هرچند کوچک می تواند باعث خرابی های بزرگی شود. در ادامه برخی اشتباهات متداول در تمیز کردن لپ تاپ را برایتان شرح خواهیم داد:

 • گرفتن جارو برقی با فشار زیاد در کنار دریچه های لپ تاپ. این کار و مکش شدید باعث می شود که علاوه بر خاک و کثیفی، برخی قطعات نیز از جای خود جدا شوند. از طرفی ممکن است خاک و پرز به جای بیرون آمدن، در جایی گیر کرده و فشرده شوند.
 • فوت کردن داخل لپ تاپ. با فوت کردن داخل لپ تاپ هیچ اتفاقی خوبی نمی افتد و حتی ممکن است که این فوت همراه با آب دهان باشد و خیس شدن داخل لپ تاپ از اتفاقات بد این کار باشد.
 • اگر لپ تاپ را باز کردین باید بسیار احتیاط کنید:
  • همه اجزای خاص و معلوم باید از برد جدا شوند. یعنی در مرحله اول حتما باید باتری را جدا کنید و بعد از آن مهم ترین قطعه ای که جدا می کنید، سوکت فن است. چرخش فن با باد یا جاروبرقی می تواند باعث القای ولتاژ معکوس به بورد شود که اصلا اتفاق خوبی نیست و این کار منجر به خاموشی لپ تاپ شما خواهد شد.
  • اگر خمیر سیلیکونی ندارید، هرکز هیت سینک را جدا نکنید. اما اگر خمیر سیلیکونی که مسئول انتقال حرارت از CPU به هیت سینک است دارید، بعد از باز کردن هیت سینک، آن را به صورت کامل بشویید، به صورت کامل روی سی پی یو خمیر سیلیکونی بریزید و بعد هیت سینک را سر جای خودش گذاشته و محکم ببندید.
  • بهتر است با دمنده های صنعتی داخل لپ تاپ را باد بگیرید و تمیزش کنید و یا با گردگیر خاک آن را بگیرید.

همانطور که بیان شد، دلیل اصلی صدای زیاد فن لپ تاپ کثیفی است و اما دلایل دیگری هم دارد که در ادامه آنها بیانشان خواهیم کرد.

صدای فن لپ تاپ و مسائل نرم افزاری

گاهی که از برخی نرم افزارهای با پردازش زیاد استفاده می کنید، سی پی یو داغ تر می شود و در نتیجه فن لپ تاپ باید تندتر و بیشتر کار کند تا بتواند این حرارت تولید شده را از بین ببرد. در نتیجه در این حالت صدای فن لپ تاپ شما اگر زیاد شد، نگران نشوید، کاملا طبیعی است.

صدای فن لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

در حالت دیگر وقتی است که لپ تاپ یا ویندوز را آپدیت می کنید. هنگام نصب این به روز رسانی ها، فن می تواند بیشتر از قبل کار کند و این نیز امری طبیعی است.

اما اگر شما کار خاصی نمی کنید و فن لپ تاپ زیادی کار می کند، این معنادار است و نیاز به بررسی دارد. همانطور که در بخش های مختلف هم بیان کردیم، کار کردن فن به خاطر داغ شدن پردازشگر است و نیاز آن به خنک شدن، اگر فن دستگاه شما زیاد کار می کند، یعنی پردازشگر و چیپ گرافیک (درصورتی که به صورت جداگانه باشد) در حال داغ شدن هستند و در امر خنک سازی مشکل دارند.

صدای فن لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

اگر این مورد ادامه دار بود، باید که هرچه زودتر به یک تعمیرکار مراجعه کنید. اگر سی پی یو یا چیپ گرافیک نتوانند حرارت زیادشان را از دست بدهند، می تواند منجر به سوختن آنها شود. در نتیجه با مراجعه سریعتر می توانید جلوی هزینه های بیشتر را بگیرید و یک حالت هم می تواند این باشد که یک مشکل نرم افزاری وجود داشته باشد که معمولا با نصب مجدد ویندوز برطرف می شود.

در مواقعی که نمی توانید علت صدای فن را پیدا کنید از طریق تسک منجر هم خوب است نگاهی بیندازید و ببینید که کدام بخش از لپ تاپ بیشتر درگیر است. همین بخش می تواند عامل کار کردن بیش از حد فن باشد. در این صورت شاید نیاز به ارتقا لپ تاپ خود پیدا کنید.

خراب شدن پره های فن و صدای بیش از حد آن

یکی از موارد نادر، که البته باز هم ممکن است رخ بدهد، خراب شدن پره های فن است و که سبب می شود فن به درستی نچرخد و یا با صدای نامناسبی بچرخد. باید در این حالت فن به صورت کامل تعویض شود و نمی توان فن را تعمیر کرد.

کوچکترین تغییری در حالت فن می تواند باعث ایجاد این صدا شود و یا اینکه ممکن است یک تکه آشغال نیز وارد آن شود و به پره آسیب برساند و ممکن است این موضوع هم دلیل خراب شدن و صدای نامناسب فن باشد.

گیر کردن آشغال در فن و صدای نامطلوب

با توجه به اینکه از لپ تاپ در شرایط مختلفی استفاده می کنیم، ممکن است از مو تا پرز فرش و خاک و … داخل آن بروند. این کثیفی ها ممکن است دو فن بپیچنند و یا روی میله میانی آن را پر کنند و سبب این شوند که فن نتواند به درستی بچرخد.

صدای فن لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

همین موضوع با یک تمیز کاری ساده اما بسیار دقیق قابل رفع است و باید خیلی سریع انجام گیرد. این کثیفی ها می تواند باعث شود که فن نتواند به درستی بچرخد و علاوه بر سوختن خود فن، ممکن است به پردازنده ها هم آسیب وارد شود.

برطرف کردن مشکل صدای فن لپ تاپ 

اگر بعد از مطالعه مطالب بالا، متوجه دلیل صدای فن لپ تاپ خود شدین که بسیار عالی و اگر بتوانید خودتان این صدا را برطرف کنید، که چه بهتر. اما اگر در هر یک از این موارد به مشکل برخورد کردین، اصلا نگران نباشید.

صدای فن لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

کافی است در سامانه تعمیرات البان یک درخواست رایگان ثبت کنید تا کارشناسان البان با شما تماس گرفته و به صورت کاملا رایگان و تلفنی راهنماییتان کنند.

تا زمانی که کاری روی لپ تاپ شما انجام نشود هزینه ای بابت عیب یابی یا مشاوره از شما اخذ نخواهد شد. ضمنا می توانید سوالات خود را از طریق دایرکت اینستاگرام و فالو کردن پیج البان در اینستاگرام نیز بپرسید تا کارشناسان پاسخ شما را بدهند

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 25 اردیبهشت 1399  ساعت :10:41 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

آنتی ویروس مناسب برای ویندوز کدام است؟

استفاده از آنتی ویروس خوب و مطمئن در ویندوز یکی از مسائلی است که تقریبا همیشه با ما در دنیای فناوری همراه بوده است. دغدغه‌ای که بسیار طبیعی بوده و با توجه به گستردگی وسعت استفاده از این سیستم عامل، چالش‌های بسیاری را نیز همواره در پی داشته است.

هر سیستم کامپیوتری برای در امان ماندن از ویروس‌ها، تروجان‌ها، بدافزارها و … به آنتی ویروس مطمئن،‌ به‌روز و قوی نیاز دارد.

یکی از کارها بعد از خرید یک سیستم نو و یا از آن مهم‌تر بعد از نصب ویندوز جدید، باید حتما نصب یک نرم‌افزار آنتی ویروس قدرتمند باشد. در نسخه‌های پیشین ویندوز و به طور مشخص ویندوزهای XP،‌ ویستا، 7 و حتی تا حدی هم ویندوز 8 و 8.1 داشتن و یافتن آنتی ویروس مطمئن یک معضل همیشگی بود.

اما خبر خوب اینکه طی سالیان دراز، مایکروسافت توانسته امنیت سیستم‌عامل محبوب ویندوز را ارتقا دهد و بهبود بخشد. همراه ویندوز 10 به طور پیش‌فرض ویندوز دیفندر (Windows Defender) نیز نصب می‌شود که راهکار رایگان مایکروسافت برای محافظت سیستم شما در برابر خطرات ویروس‌ها و سایر تهدیدات امنیتی است.

رقبای آنتی ویروس پیش‌فرض ویندوز

شاید از خود بپرسید آیا این آنتی ویروس مایکروسافت گزینه‌ی مناسبی است؟ پاسخ صادقانه‌ی آن این است که تقریبا بله! اما چرا تقریبا؟ باید بگوییم گزینه‌های دیگری نظیر Bitdefender، Kaspersky و محصولات شرکت‌های دیگری هم در بین گزینه‌ها وجود دارند.

آنتی ویروس های مختلف

اما مساله این است که این گزینه‌هایی که به عنوان رقیب از آنها نام بردیم معمولا برای استفاده از تمام امکاناتشان یا باید لایسنس تهیه کنید که خب هزینه‌های گرانی را می‌طلبد. در نسخه‌ی رایگان هم با توجه به بررسی‌هایی که کرده و دیده‌ایم تا حد قابل قبولی می‌توان روی همین ویندوز دیفندر نیز حساب باز کرد و شاید فقط کمی در قیاس با نسخه‌های رایگان سایر آنتی ویروس ها ضعیف‌تر باشد. اما موضوع خیلی نگران‌کننده‌ای نخواهد بود.

دیفندر ویندوز به غیر از حفاظت در برابر ویروس‌ها، دارای ویژگی‌های دیگری مانند ابزار ضد باج‌افزار چندلایه، فایروال، محافظت از حریم خصوصی، فیلتر کردن وب، کنترل‌گرهای والدین و پشتیبان‌گیر سیستم عامل نیز هست.

 

گسترش راهکار مایکروسافت

در نسخه‌های قبلی ویندوز مثل 7 و یا ویستا باید ابزار جداگانه‌ای به نام Microsoft Security Essentials را از سایت مایکروسافت دانلود و روی سیستم خود نصب می‌کردید. این نرم‌افزار که توسط مایکروسافت از سال 2009 شروع به عرضه شد، در نسخه‌های بعدی ویندوز تبدیل به همان چیزی شد که در حال صحبت کردن از آن هستیم، یعنی Microsoft Windows Security. با استفاده از این نرم افزار، مایکروسافت به دنبال این بود که اطمینان یابد مشتریانش در هنگام کار با ویندوز از حداقل‌هایی از محافظت با این آنتی ویروس بهر‌ه‌مند‌ خواهند بود.

زمانی که راهکار امنیتی مایکروسافت برای اولین بار زیر ذره‌بین‌های کارشناسان رفت، خیلی نتایج چشمگیری نداشت و طبعا مورد استقبال خاصی هم قرار نگرفت. اما با گذشت زمان بسیار بهبود یافته است، به طوری که شروع به گرفتن نمرات بسیار خوبی از ارزیابی‌های آزمایشگاهی مستقل کرد.

شاید Windows Defender وسعت محصولاتی را که سایر شرکت‌های تولیدکننده‌ی محصولات امنیتی انجام می‌دهند، نداشته باشد؛ اما به گمان ما در بین گزینه‌های رایگان همچنان می‌توان روی آن حساب ویژه‌ای باز کرد.

سخن آخر

در پایان باید بگوییم پیشنهاد ما این است تا حد امکان برای آنتی ویروس دنبال روش‌های قفل شکسته یا کرک کردن نروید. امنیت سیستم عامل چیزی است که ترجیحا باید بهای آن را بپردازید. اگر هم نمی‌خواهید از نسخه‌ی پیش‌فرض ویندوز که در این مقاله پیرامونش صحبت کردیم، استفاده کنید راهکارهای نرم‌افزاری سایر شرکت‌ها که اغلب دست کم بخش آنتی ویروس خود را به شکل رایگان عرضه می‌کنند در دسترس شماست. اما خلاصه اینکه اگر تصمیم گرفته‌اید از همان راهکار مایکروسافت در بخش ویندوز دیفندر به‌عنوان آنتی ویروس و محافظت‌کننده‌ی سیستم خود استفاده کنید،‌ می‌توانیم بگوییم که خیالتان راحت باشد. اتفاقی برایتان نمی‌افتد. 😉

در هر حال در هر یک از اشکال استفاده از سیستم خود به تعمیرات لپ تاپ نیاز پیدا کردید، مشاوره‌ی ما برای شما همیشه رایگان است.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 21 اردیبهشت 1399  ساعت :3:27 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

موبايل هواوي P8 Lite شما به مشکل خورده ، با چند کليک به راحتي آن تعمير کنيد

از اینکه گوشی هواوی P8 Lite شما دچار مشکل شده است واقعا متاسفیم، اما ناراحت نباشید، برای تعمیر گوشی هواوی خود به خوب جایی رسیدین. خیالتان راحت، تعمیر گوشی شما بدون مشکل و در کمترین زمان ممکن و با صرفه ترین قیمت انجام خواهد شد.
کافی است در این مرحله مشکل گوشی خود را انتخاب کنید تا فرآیند ثبت درخواست رایگان شما تقریبا به پایان برسد و کارشناسان البان با شما تماس گرفته و به صورت کاملا رایگان مشاوره رایگان بدهند.

خصوصیات گوشی هواوی P8 Lite چه هستند؟ 

گوشی هواوی P8 Lite دارای دو نسخه 2015 و 2017 است. این دو مدل تفاوت هایی هم با یکدیگر دارند که به تفکیک مشخصات و خصوصیات هر دو را به شکل زیر می توان بیان کرد:

گوشی هواوی P8 Lite 2015 

○ سیستم عامل: اندروید 5.0.2 و قابل به روز رسانی تا اندروید 6.
○ ابعاد صفحه: 5 اینچ.
○ نوع صفحه نمایش: IPS LCD.
○ حافظه داخلی: 16 گیگابایت.
○ حافظه جانبی: پشتیبانی تا 128 گیگابایت (در جایگاه سیم کارت دوم).
○ حافظه رام: 2 گیگابایت.
○ باتری: لیتیوم یونی 2200 میلی آمپر.
○ سیم کارت: دو سیم کارت (میکرو و نانو).
○ دوربین اصلی: 13 مگاپیکسل.
○ دوربین سلفی: 5 مگاپیکسل.
○ ابعاد گوشی: 7.7 × 70.6 × 143 میلیمتر.
○ وزن: 131 گرم.
○ شبکه ارتباطی: 4G.

این گوشی برای افرادی که کار سنگینی نمی خواهند انجام دهند مناسب است مخصوصا که تا اندروید 6 به روز می شود. اما حافظه کم آن و همچنین حافظه رام 2 گیگی آن که نسبتا ضعیف است، از مشکلات اصلی آن محسوب می شوند.

گوشی هواوی P8 Lite 2017 

○ سیستم عامل: اندروید 7 و قابل به روز رسانی تا اندروید 8.
○ ابعاد صفحه: 5.2 اینچ.
○ نوع صفحه نمایش: IPS LCD.
○ حافظه داخلی: 16 گیگابایت.
○ حافظه جانبی: پشتیبانی تا 256 گیگابایت (در جایگاه سیم کارت دوم).
○ حافظه رام: 3 گیگابایت.
○ باتری: لیتیوم یونی 3000 میلی آمپر.
○ سیم کارت: دو سیم کارت (نانو).
○ دوربین اصلی: 12 مگاپیکسل.
○ دوربین سلفی: 8 مگاپیکسل.
○ ابعاد گوشی: 7.6 × 72.9 × 147.2 میلیمتر.
○ وزن: 147 گرم.
○ شبکه ارتباطی: 4G.

نسخه 2017 این گوشی در برخی پارامترها کمی بهتر شده و البته مهم ترین آن را می توان به نسخه اندروید آن اشاره کرد که تا اندروید 8 را پشتیبانی می کند. این نسخه به نام های دیگری مانند هانر 8 لایت نیز معروف است.
کلا رام این نوع گوشی پایین است و برای کارهای سنگین و بازی هایی که گرافیک و پردازش بالایی دارند خوب نیست و گوشی کم می آورد. در ادامه در مورد انواع مشکلات این سری گوشی هواوی خواهیم گفت که ممکن است شما هم به خاطر یکی از این دلایل به این صفحه رسیده باشید.

انواع مشکل گوشی هواوی P8 Lite چه هستند؟ 

این مدل از گوشی هواوی شاید بهترین نباشد، اما در حد خودش بسیار گوشی خوبی است. جایگزین کردن آن می تواند هزینه زیادی داشته باشد، در حالی که تعمیرش به صرفه تر خواهد بود.

حل مشکل باتری P8 lite 

با توجه به اینکه حداقل 5 سال یا به تعبیری دیگر 7 سال از ارائه گوشی های هواوی P8 Lite می گذرد خراب شدن باتری های آنها دور از انتظار نیست و پدیده ای کاملا طبیعی است.
زمانی می گوییم باتری خراب است که شارژ نگه ندارد و تغییرات ناگهانی شارژ در آن دیده شود. یعنی یا خیلی سریع شارژ شود و یا خیلی سریع خالی شود. در حالی که شارژ گوشی 30 درصد است ناگهان گوشی خاموش می شود و اتفاقاتی نظیر همین.
باد کردن باتری یکی دیگر از نشانه های خرابی باتری است. اما بعضی اوقات می توان بدون تعویض باتری باد کرده آن را تعمیر کرد. اگر وضعیت نگه داری شارژ باتری مانند قبل باشد، دیگر نیازی نخواهد بود که باتری را تعویض نمایید. کارشناسان البان با دقت و توجه خاصی باد این گونه باتری ها را خالی می کنند و مشکل حل خواهد شد.
هرگز خودتان اقدام به این کار نکنید، چراکه بسیار کار خطرناکی است. لیتیوم موجود در این باتری ها به شدت با هوا واکنش می دهد و نتیجه این واکنش انفجار و آتش سوزی است که می تواند برای شما بسیار خطرناک باشد.
باتری های ارائه شده در سامانه تعمیرات البان دارای سه ماه گارانتی هستند که این موضوع نشان دهنده کیفیت بالای باتری های ارائه شده است. اگر پیش ما هم نخواستید باتری عوض کنید، اما حتما از جایی تهیه و تعویض کنید که به شما ضمانت خوبی روی باتری اش بدهد.

مشکل تاچ ال سی دی و تعویض صفحه نمایش گوشی هواوی P8 Lite

صفحه نمایش گوشی یکی از آسیب پذیرترین قسمت های گوشی است که خراب شدن آن فراوانی زیادی دارد. خراب شدن می تواند سخت افزاری باشد و یا نرم افزاری. اما در اکثر موارد سخت افزاری است.
مشکل تاچ و از کار افتادن تاچ گوشی در صورتی که ضربه ای وارد نشده باشد و یا گوشی آب نخورده باشد، می تواند ناشی از مشکلات نرم افزاری باشد که با برخی کارها می توان آن را رفع کرد.
این نوع گوشی که دارای صفحه نمایش IPS LCD است این حسن را دارد که قیمت قطعه اش تا حد معقولی خواهد بود، برخلاف گوشی های سامسونگ با صفحه نمایش های Super AMOLED.
با توجه به اینکه قیمت این گوشی در بازه 2 تا 3 میلیون تومان است، اجرت تعویض صفحه نمایش آن طبق تعرفه اتحادیه 5درصد قیمت گوشی و حدود 300هزار تومان خواهد بود.
خود صفحه نمایش هم بسته به زمانی خریداری قیمت جداگانه ای دارد.
مجموعه البان بعد از اتمام کار تعویض تاچ ال سی دی گوشی هواوی P8 Lite به شما یک ماه مهلت تست و گارانتی ارائه خواهد شد تا خیالتان از کار انجام شده راحت باشد.

خرابی درگاه شارژ و مشکل شارژ گوشی هواوی P8Lite 

گوشی پی 8 لایت دارای درگاه شارژ و کابل اندروید معمولی است. این نوع درگاه یک زائده در وسط است. خراب شدن این زائده یا پین های اتصال یکی از مشکلات شایع است. یک مورد دیگر هم خاک گرفتن این درگاه است که سبب می شود کابل شارژ نتواند وارد درگاه شارژ شود.
اگر مشکل شارژ نشدن گوشی داشتید، در ابتدا سعی کنید با یک سوزن و با احتیاط بسیار زیاد داخل درگاه شارژ را تمیز کنید. شاید با صحنه های خیلی عجیبی مواجه شوید.
اما اگر درگاه شارژ خراب شده باشد، چاره ای به جز تعویض آن وجود ندارد. اما گاهی اوقات هم فقط درگاه شارژ مشکل ندارد و در مدار شارژ گوشی مشکلاتی هستند که نیاز به تعمیرات بیشتری خواهد شد.

مشکل آب خوردگی هواوی P8 Lite 

گوشی P8lite ضد آب نیست. در برابر رطوبت بالا و آب حساس بوده و خراب می شود. در صورتی که خیس شود باید بلافاصله آن را خاموش کنید و اجازه بدهید تا گوشی به صورت کامل خشک شود.
هرچه بیشتر صبر کنید بهتر است. هرگز برای خشک کردن گوشی خیس شده از سشوار استفاده نکنید. حرارت سشوار می تواند سبب ایجاد خسارات بدتری شود.
بعد از خشک شدن، گوشی را روشن کنید. اگر کوچکترین مشکلی را متوجه شدید، حتما باید گوشی را به یک تعمیرکار نشان دهید. حالت بهتر این است که در کل گوشی را بعد از خیس شدن برای سرویس پیش یک تعمیرکار خبره ببرید.
رسوب آب در مدار می تواند سبب به وجود آمدن اتصالات ناخواسته شود و در نتیجه خرابی بخشی یا کل گوشی شود.

مشکلات نرم افزاری P8Lite 

همانطور که می دانید گوشی هواوی P8 Lite دارای سیستم عامل اندروید است. کاربران نسخه 2015 آن که اندروید 6 دارد احتمالا با مشکل همپوشانی زیاد مواجه شوند. که البته راهکار این مشکل را در بلاگ البان به صورت کامل توضیح داده ایم.
با توجه به اینکه حافظه اصلی این مدل گوشی ها خیلی کم است، یکی از اصلی ترین مشکلات این نوع گوشی پر شدن سریع حافظه آن است. حتی اگر حافظه جانبی روی گوشی خود گذاشته باشید، اما باز هم برخی از برنامه ها را نمی توان روی حافظه جانبی قرار داد و همین امر سبب پر شدن سریع حافظه می شود. برنامه هایی نظیر تلگرام و واتساپ علل اصلی پر شدن حافظه شما هستند.
به غیر از برنامه ها مدل استفاده شما هم موثر است. در هر نصب و پاک کردن برنامه ها در اندروید فایل هایی به صورت کش در گوشی ذخیره می وشند. این حافظه کش و یا همان حافظه پنهان به سرعت باعث پر شدن حافظه گوشی می شود. بنابراین توصیه دیگر ما این است که به روز رسانی خودکار برنامه ها را متوقف کنید و هر برنامه ای که خودتان می خواهید را به روز کنید و به صورت دستی این کار را انجام دهید.
با وجود همه این کارها، خوب است مرتب حافظه کش برنامه ها را نیز پاک کنید.
مشکل دیگر در اندروید اجزه آن برای نصب برنامه از هر جایی است. این امر سبب می شود که گوشی نسبت به ویروس بسیار حساس باشد و برنامه های تایید نشده به گوشی شما راه پیدا کنند. حقیقت امر این است که ویروس کش خاصی برای شما توصیه نداریم، چرا که تنوع ویروس ها به قدری زیاد هستند که ویروس کش ها از آنها عقب می مانند. راه حل اصلی این است که در هنگام نصب برنامه احتیاط و وسواس کافی به خرج دهید و تا جای ممکن فقط از گوگل پلی یا گوگل استور برنامه نصب کنید.
این مدل گوشی هواوی هنوز از سرویس های گوگل پشتیبانی می شود و می توانید در آن از گوگل سرویس استفاده کنید.
چنانچه برنامه ای در گوگل استور برای ایران فیلتر بود، بعد از فعال کردن فی ل تر شکن باید کش برنامه گوگل استور را پاک نمایید و سپس مجدد اقدام به نصب برنامه کنید.
فراموشی رمز ورود و رمز جیمیل نیز از مشکلات اصلی گوشی های اندروید هستند. با توجه به نسخه اندروید و مدل گوشی بعضا می توان این مشکل را بدون از دست رفتن اطلاعات اوکی کرد، اما عمدتا درست کردن این مشکل برابر است با پاک شدن تمام اطلاعات. بنابراین اولا توصیه داریم از اطلاعات مهم خودتان به صورت مرتب و دوره ای پشتیبان گیری کنید و ثانیا رمزهای خود را در جایی یادداشت کنید تا درصورت فراموشی یک محل مراجعه برای یافتن آنها داشته باشید.

مشکل هارد یا حافظه اصلی در هواوی P8 Lite 

گاهی اوقات گوشی دچار یک نوع آسیب می شود که گوشی روشن می شود، تا لوگو بالا می آید اما بعد از آن گیر می کند. یا گوشی ویبره می کند اما روشن نمی شود. اینها مشکلاتی هستند که به دلیل خراب شدن هارد یا حافظه اصلی گوشی ایجاد می شوند.
برخی تعمیرکاران هارد گوشی های اندرویدی را تعویض می کنند، اما ما اصلا این کار را توصیه نمی کنیم. معمولا تعویض هارد با بازگشت مشکل در فاصله دو سه ماهه است. و یا کمی دیرتر، اما بلاخره معمولا هاردی که تعویض می شود هرگز مانند روز اول نمی شود.
توصیه داریم سعی کنید مراقب باشید که هارد همیشگی پر نباشد و از اطلاعات مهمتان پشتیبان گیری نمایید تا خدای ناکرده اطلاعات باارزش را از دست ندهید.

جیمیل در اندروید 

هر دارنده گوشی اندروید باید یک جیمیل هم داشته باشد. همانطور که اندروید برای شرکت گوگل است، برای استفاده از تمامی امکانات آن نیز باید برای گوشی یک جیمیل در نظر بگیرید.
حتما در نظر داشته باشید که جیمیل برای خودتان باشد و به آن نیز دسترسی داشته باشید. ضمنا بسیاری از اطلاعات شما نیز در جیمیل ذخیره می شوند. ساختن جیمیل رایگان بوده و کاری بسیار ساده هست و توصیه داریم خودتان جیمیل بسازید.
جیمیل و رمز خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.

مشکل صدا در گوشی هواوی P8 Lite 

ضعیف شدن صدا بعد از مدتی که از گوشی هواوی استفاده می شود یکی از شکایات کاربران آن است. اگر گوشی هواوی P8 Lite شما نیز دچار چنین مشکلی شده است، راهکارهای زیر را در نظر بگیرید:

○ در اکثر مواقع، اولین دلیل ضعیف شدن صدا به خاطر کثیف شدن توری های بلندگو است. اگر صدای گوشی تون ضعیف شده، با کمک یک سوزن یا یک مسواک خشک، روی بخش های خروجی صدا بکشید. فقط مراقب باشید که با سوزن آسیبی به توری ها و بلندگو نرسد.
○ مشکل بعدی برای زمانی است که شما گوشی را با الکل ضدعفونی کرده باشید. نفوذ الکل به داخل بلندگو و میکروفن باعث خرابی آنها می شود و صدا نویزی شده و اصطلاحا خر خر می کند. در این حالت قطعه معیوب باید تعویض شود.
○ حالت دیگر هم اینکه آی سی صدا بسوزد و باید تعویض شود.

به روز رسانی گوشی هواوی پی 8 لایت 

بسته به اینکه گوشی شما برای چه سالی باشد، به روز رسانی دریافت خواهد کرد. معمولا به روز رسانی ها از خود گوشی قابل انجام هستند. در بخش تنظیمات که بروید قسمتی دارد که می توانید با رفتن به آنجا گوشی را به روز نمایید.
گاهی به روز رسانی ها به صورت تغییر در نسخه اندروید هستند و گاهی هم فقط یک سری به روز رسانی امنیتی. اما توصیه داریم همیشه این به روز رسانی ها را انجام دهید.
اما گاهی در برخی از گوشی ها، به روز رسانی برای همه ورژن های یک گوشی ارائه نمی شود. چرا که در گوشی های اندروید اینکه نسخه گوشی شما مربوط به کدام کشور و منطقه باشد، روی این مورد تاثیر خواهد داشت. در این حالت می توان با فلش رام زدن و برنامه ریختن، به صورت دستی گوشی را به روز کرد.

هزینه تعمیرات گوشی هواوی P8 Lite چقدر است؟ 

هزینه تعمیرات از دو بخش قیمت قطعه و اجرت کار تشکیل می شود. قیمت قطعه بر اساس موجودی بازار و قیمت ارز به صورت به روز تعیین می شود و خیلی نمی توان از قبل آن را تعیین کرد.
هزینه اجرت نیز بر اساس قیمت گوشی تعیین می شود. گوشی هواوی P8 Lite در محدوده قیمتی 3 تا 5 میلیون تومان قرار دارد و هزینه تعمیرات آن مطابق با شیوه نامه اتحادیه به صورت درصدی از قیمت گوشی محاسبه می شود.

تعمیرات گوشی هواوی P8 Lite در سامانه تعمیرات موبایل البان 

ما نیز مانند شما ناراحت هستیم که گوشیتون دچار مشکل شده است. اما نگران نباشید. کافی است در این صفحه نوع مشکل گوشی را انتخاب کنید تا با وارد کردن نام و شماره تماس خود در صفحه بعدی، منتظر تماس کارشناسان البان باشید تا با شما تماس گرفته و راهنماییتان کنند.
سعی بر این است تا مشکل را خودتان با راهنمایی رایگان کارشناسان حل کنید. اما اگر این کار ممکن نبود، گوشی باید تعمیر شود.
با توجه به نوع خرابی ممکن است تعمیرات در محل ممکن باشد و یا ناچارا گوشی باید به کلینیک مرکزی البان برود. گوشی به کلینیک مرکزی ارسال می شود و بعد از تعمیر شدن به شما بازگردانده خواهد شد.
بعد از آنکه گوشی خود را صحیح و سالم دریافت کردین، زمانی است که باید یک زحمت کوچک بکشید و هزینه تعمیرات را که قبلا هم به شما گفته شده بود، واریز نمایید.
کار البان هنوز تمام نشده، تعمیرات انجام گرفته شده برای گوشی شما دارای یک ماه گارانتی و مهلت تست است. اگر خدای ناکرده در این یک ماه هر مشکلی برای تعمیر انجام شده رخ داد، البان بدون دریافت هزینه اضافه آن را برایتان مرتفع خواهد کرد.
ضمنا شما با انجام تعمیرات در مجموعه البان، عضو باشگاه البان می شوید و می توانید از تخفیفات ویژه در سایر پلتفرم های آنلاین بهره مند شوید.

منبع: تعمیرات موبایل البان - تعمیر موبایل P8 liteادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 13 اردیبهشت 1399  ساعت :3:32 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

 • کل بازديد : 69305
 • تعداد کل مطالب : 478
 • تعداد کل نظرات : 0
 • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه