جلوی دانلود بی رویه موبایلتان را بگیرید

وقتی در تلگرام مطلبی را می بینید که دارای عکس، فیلم یا فایل صوتی است درواقع این فایلها دانلود می شوند و از ظرفیت دانلودی شما استفاده میکنند. شاید به نظرتان این مقدار زیاد نباشد، اما بایت بایت جمع گردد وانگهی گیگابایت شود! در پست قبلی در مورد حافظه پنهان و مقدار زیادی که تلگرام می تواند از فضای حافظه گوشیتان را اشغال کند را بیان کردم.

حال به شما روشی را خواهم گفت تا جلوی این دانلود بی رویه گرفته شود، این موضوع زمانی بیش از پیش نمودار می شود که قبض موبایلتان را می بینید و متوجه می شوید که چقدر مجبورید پول اینترنت همراه پرداخت نمایید.

automatic-media-download-digidoki

دانلود خودکار تلگرام در اندروید، دیجی دکی

چاره کار ساده است. در اپ تلگرام وارد بخش تنظیمات شوید. حال دو دسته کاربر داریم، کاربران اندرویدی و کاربران آیفونی. در اندروید در صفحه ابتدایی تنظیمات، در زیر بخش Automatic Media Download چند قسمت وجود دارد. هنگام اتصال به وای فای، هنگام اتصال به موبایل دیتا، ذخیره گیف و ذخیره سازی در گالری عکسها. تیک را از روی همگی این گزینه ها بردارید تا خودتان انتخاب نمایید که چه چیزهایی دانلود شود و کدام عکسها در گالری گوشی ذخیره شود.

automatic-media-download-digidoki

دانلود خودکار تلگرام در آی او اس، دیجی دکی

در آیفون کمی سیستم متفاوت است. پس از ورود به تنظیمات تلگرام وارد بخش تنظیمات چت شوید (Chat Settings). در این بخش دو حالت دانلود خودکار عکس و دانلود خودکار صوت وجود دارد. همه گزینه ها را غیر فعال نمایید.

pc-telegram-automatic-download digidoki

دانلود خودکار تلگرام در رایانه، دیجی دکی

اگر تلگرام را روی لپتاپ یا رایانه تان هم داشته باشید می توانید این مسئله را هم مدیریت نمایید. کافیست به تنظیمات تلگرام رفته و در بخش Automatic media download settings وارد شده و همه تیکها را بردارید.

منبع از بلاگ دیجی دکی

 

 از تعمیرات موبایل  خود ، با دیجی دکی لذت ببرید.

نوشته شده در : دوشنبه 17 آبان 1395  ساعت :7:05 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 70843
  • تعداد کل مطالب : 480
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه