سه شنبه 9 اردیبهشت 1393  ساعت 10:43 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

عده‌ای از بازی‌سازان اذعان کردند؛

پرورش قوی شخصیت‌های دینی بازی‌های رایانه‌ای در سایه حمایت‌ + فیلم

%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%b1%d8%b4-%d9%82%d9%88%db%8c-%d8%b4%d8%ae%d8%b5%db%8c%d8%aa%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86%d9%87%e2%80%8c%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d9%87-%d8%ad%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%aa%e2%80%8c---%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85

گروه فضای مجازی: اگر می‌خواهیم شخصیت‌ها و کاراکترهای بازی‌های رایانه‌ای ایرانی با مضامین دینی و قرآنی در اذهان گیمرها باقی بماند، دولت باید سیاست‌های خود را مبنی بر افزایش اعتبار اتخاذ کند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، از زمانی که سهولت و میزان دسترسی به تکنولوژی به اندازه‌ای گسترده شده که کودکان زیر سه سال نیز مخاطب کامپیوتر و موبایل‌ها شدند و پای کودکان به  دنیای بازی‌های رایانه‌ای گشوده شد؛ نگرانی‌های والدین هم به مراتب افزایش یافت.

هنوز معلوم نبود کودک قرار است همبازی‌هایی از جنس خود انتخاب کند، آموزش اخلاق و تربیت دینی خود را از فحوای کلام بزرگان خانواده دریافت کند، همراه با چادر نمازهای دست‌دوز مادربزرگ نماز بخواند، همراه با والدین سوره توحید را زمزمه و حفظ کند و یا همراه با لب‌تاب، موبایل و تبلت‌های جدید به دنیای مجازی وارد شده و هم‌گام با بازی‌هایی شود که هدف و طی مسیر در آن‌ها هنوز برای سرپرستان کودکان نیز واضح نیست.

و یا اینکه در بهترین حالت در عصر گذر از تکنولوژی، نماز آموز قرار است واجبات دینی ما را برای فرزندانمان مرور کند؛ کودکانمان ساعت‌ها پای بازی‌های رایانه‌ای می‌نشیند، بدون آنکه ساعت مزاحم کارش باشد.

و این‌گونه است که بازی‌های رایانه‌ای، دوست و همدمی برای کودک می‌شود و همین امر انزوا و به نوعی دوری از خانواده را ایجاد می‌کند؛ خانواده‌ها همیشه نگران این موضوع هستند که آیا این بازی‌ها می‌توانند دوست خوبی برای فرزندان‌شان باشد یا محتوای مناسبی از این دنیای بازی‌ها، به کودک منتقل می‌شود و هزاران پرسش و نگرانی که در ذهن بسیاری از خانواده‌های ایرانی قرار می‌گیرد.

همین نگرانی‌ها، بهانه‌ای برای تهیه گزارش «روند تهیه بازی‌های رایانه‌ای» شده است تا سری به شرکت نرم‌افزاری «توسن گام» بزنیم و پاسخ بسیاری از این دغدغه‌ها و نگرانی‌ها را از عوامل این مجموعه جویا شویم. افرادی‌‌که سال‌هاست در حوزه بازی‌های رایانه‌ای فعالیت می‌کنند...ادامه مطلب
سه شنبه 9 اردیبهشت 1393  ساعت 10:38 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

آغاز رقابت دانشجویان بازی‌ساز درمسابقات ملی بازی‌سازی

سومین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی روز سه‌شنبه  با رقابت 36 تیم دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان  آغاز شد.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این دوره از مسابقات با شعار"بازی‌سازی رایانه‌ای با رویکرد اقتصاد فرهنگ‌محور" برگزار شده است.
گروه های بازیساز دانشجویی در این رویداد که با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای  برپا شده در قالب 48 ساعت بدون وقفه برای تولید و عرضه بازی به رقابت می پردازند.
در این دوره از مسابقات  ملی بازی سازی 36 تیم 4 نفره از دانشگاه‌های مطرح کشور همچون صنعتی شریف، علم و صنعت، تهران، دانشگاه آزاد اسلامی کاشان، دانشگاه کاشان، دانشگاه مازندران، آزاد اصفهان، فنی حرفه‌ای قم، شهید جباریان همدان، فخر رازی همدان، آزاد واحد آبادان، فنی مهندسی شهید باهنر شیراز و دیگر دانشگاه‌ها حضور دارند.
کارشناسان بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز در هیات داوری این دوره از مسابقات ملی بازی سازی  حضور دارند. هیات داوران به 3 گروه برتر بازی  ساز جوایز نقدی ، تندیس مسابقات و لوح تقدیر اهدا می کنند. ...
سومین دوره مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای تا 11 اردیبهشت ماه  در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان برپاست....ادامه مطلب
سه شنبه 9 اردیبهشت 1393  ساعت 10:27 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

پرواز دوران؛ افتخاری جدید برای بازی‌سازان ایرانی %d9%be%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%9b-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c%e2%80%8c%d8%b3%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d9%86-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c

گروه فضای مجازی: پرواز دوران می‌تواند تا سال‌ها یادآور خاطرات خوشی برای جامعه بازی سازان ایرانی باشد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، شاید پرواز دوران اولین بازی نبرد هوایی تولید شده در ایران نباشد اما قطعاً می‌توان از آن به‌عنوان نمونه‌ای کم نظیر در این حوزه یاد کرد. شاخصه‌های این بازی در قیاس با نمونه‌های مشابه آن را می‌توان در دو بخش داخلی و خارجی دسته‌بندی کرد.

عماد رحمانی، تولیدکننده این بازی، پیوسته بودن روایتگری این داستان در قیاس با سایر محصولات داخلی را از جمله وجوه تمایز این بازی عنوان می‌کند و در پاسخ به این سوال که مزیت این بازی نسبت به سایر بازی‌های این سبک چیست می‌گوید؟

در این بازی کل عملیات‌های شهید دوران به تصویر کشیده شده است و محدود به یک بخش یا یک عملیات محدود نیست. سایر بازی‌های این سبک، تنها محدود به بخشی از دوران جنگ است. یکی دیگر از مزایای این محصول برتری گرافیکی نسبت به سایر تولیدات است که ‌فکر می‌کنم این موضوع می‌تواند استقبال خوب کاربران را به همراه داشته باشد...ادامه مطلب
دوشنبه 8 اردیبهشت 1393  ساعت 12:40 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

 

سومین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای فردا آغاز می‌شود
 
   

سومین مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و با حضور 36 تیم بازی‌ساز دانشجویی، فردا (سه شنبه) در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان  آغاز می‌شود. 
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای ،"محمد عصاریان" دبیر این رویداد گفت: تمام کمیته های اجرایی مراحل آماده سازی نهایی زیرساخت های مسابقات همچون شبکه، اینترنت، سخت افزار و نرم افزار را برای برپایی این رویداد آماده می کنند. 
دبیر سومین مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای یادآورشد که سالن سپیده دانشگاه آزاد اسلامی کاشان محل برگزاری این رویداد مهم بازی سازی است و برای اسکان تیم ها بازی ساز جوان کشور  غرفه بندی شده  است.
عصاریان به راهیابی و ثبت نام 144 دانشجو در قالب 36 تیم چهار نفره به سومین مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای اشاره کرد و توضیح داد: میزان استقبال گروه های بازی ساز از این رویداد فرهنگی بسیار پرشور بود تا حدی که بیش از 90 درصد شرکت کنندگان در مدت 2 روز ابتدایی ثبت نام کردند.
دبیر سومین مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای ادامه داد: تیم های شرکت کننده از روز دوشنبه 8 اردیبهشت ماه در کاشان حضور یافتند و از صبح روز سه شنبه مسابقات بازی سازی در قالب 48 ساعت رقابت، آغاز می شود.
وی افزود: این مسابقات با هدف کشف استعدادهای خلاق و مبتکر و خلق آثار نو در عرصه بازی سازی، آشنایی با دستاوردها و توان ملی، برقراری ارتباط میان صنعت و بازار تجارت برگزار می شود.
عصاریان ترویج طراحی و ساخت بازی های بومی و ملی مبتنی بر ارزشهای معنوی، هدفگذاری برای ارتقای میزان انگیزه و اشتیاق علاقه مندان به بازی سازی با ایجاد فضایی رقابتی بین دانشگاه ها و مراکز ایده پرداز و طراحی و تولید بازی در سطح کشور را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد.
نخستین دوره مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای با عنوانˈKASHAN GDC2012ˈ با حضور 34 تیم در سال 91 و دومین دوره این مسابقات نیز با عنوان ˈ IRANGDC2013ˈ با حضور 32 تیم در سال 92 در دو لیگ دانشجویی و آزاد برگزار شد.
وجه تمایز سومین دوره از مسابقات بازی سازی رایانه ای با عنوان ˈIRANGDC2014ˈ، حذف لیگ آزاد و برگزاری رقابت میان تیم های دانشجویی است.
چهارمین دوره مسابقات بازی سازی رایانه ای قرار است سال آینده با حضور تیم های خارجی و در قالب بین المللی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برگزار  شود.یک شنبه 7 اردیبهشت 1393  ساعت 10:15 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

تهیه کننده سینما:

صنعت گیم از توان بالا برای تجاری‌سازی و جذب مخاطب انبوه برخوردار است

ابرهیم اصغری از تهیه کنندگان سینما ارتباط میان صنعت گیم و سینما را ضروری خواند و گفت: صنعت بازی‌های رایانه‌ای با توجه به ظرفیت مناسب این بخش و بهره‌گیری از تولیدات پرمخاطب سینمایی از توان مناسب برای تجاری‌سازی برخوردار است.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، اصغری بازی های رایانه ای را صنعتی نوپا  در ایران دانست و گفت: این هنر-  صنعت برای شکوفایی و توسعه  به توجه جدی دستگاههای مختلف  و مسوولان  نیاز دارد.
تهیه کننده فیلم "شور شیرین" بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی و اسطوره ای در تولید اثر در حوزه گیم را از راهکارهای اقتصادی کردن تولیدات این بخش عنوان کرد و ادامه داد: فعالان این بخش با توجه به ظرفیت موجود می توانند در زمینه آثار جذاب و پرمخاطب اقدام کنند. تولید کمی و کیفی بازیهای بومی  به همراه تبلیغ مناسب برای آثار ایرانی  این حوزه را در چرخه اقتصادی قرار خواهد داد...

 ادامه مطلب
یک شنبه 7 اردیبهشت 1393  ساعت 12:25 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )
144 دانشجو به سومین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای راه یافتند
   

 

 

دبیر سومین مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای از راهیابی و ثبت نام 144 دانشجو در قالب 36 تیم چهار نفره به سومین مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای خبر داد.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نقل از ایرنا، ˈمحمد عصاریانˈ روز چهارشنبه افزود: میزان استقبال گروهای بازی ساز از این رویداد فرهنگی بسیار پرشور بوده تا حدی که بیش از 90 درصد شرکت کنندگان طی دو روز ابتدایی ثبت نام از اول اسفند سال گذشته اقدام به نام نویسی کردند.
وی تاکید کرد: استقبال شرکت کنندگان نشانگر جایگاه این رویداد در کشور بوده و امید است در سالهای آینده با افزایش سالن هایمسابقاتبتوان تعداد بیشتری از علاقمندان را میزبانی کنیم.
عصاریان یادآورشد: سومین دوره مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای با عنوان ˈGDC 2014ˈ از نهم تا یازدهم اردیبهشت سالجاری با حمایت سازمان مرکزی دانشگاه و بنیاد ملی بازی های رایانه ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برگزار می شود...ادامه مطلب
شنبه 6 اردیبهشت 1393  ساعت 9:15 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 1 )

دو گروه بازی‌ساز بنیاد بازی‌های رایانه‌ای در مسابقات ملی بازی‌سازی شرکت می‌کنند


 

دو گروه 4 نفره از بازی‌سازان انستیتو ملی بازی‌سازی در سومین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی  شرکت می‌کنند.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این گروه های بازی ساز متشکل از دو نفر دیزاینر(طراح) و یک نفرگرافیست و یک نفر برنامه نویس در رویداد یادشده حضور می یابند.
گروه های "آسمان آبی" با حضور میلاد بنکدار، نخعی (دیزاینرها)، اعزاز(گرافیست) و مهدی نوروزی(برنامه نویس) و "اقتدار" با حضور آیدین آبادی، رهام سجادی (دیزاینرها)، احسان واعظی گرافیست و حمیدرضا کریمیان (برنامه نویس) به نمایندگی از انستیتو ملی بازی سازی در مسابقات ملی بازی سازی  شرکت خواهند کرد. 
همچنین کارشناسان ارشد  بنیاد ملی بازی های رایانه ای در هیات داوری این رویداد حضور دارند.
بر اساس اعلام دست اندرکاران سومین دوره مسابقات ملی بازی سازی، 36 تیم 4 نفره از دانشگاه‌های دولتی، پیام نور و آزاد اسلامی سراسر کشور در این رویداد حضور خواهند داشت.
سومین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای "IRAN GDC 2014"با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای و با هدف،کشف استعدادهای خلاق و مبتکر و خلق آثار نو در عرصه بازی‌سازی، آشنایی شرکت‌‌کنندگان با دستاوردها و توان ملی ارایه شده در زمینه بازی‌های رایانه‌ای، برقراری ارتباط میان صنعت و بازار تجارت از طرفی و دانش و هنر و نو آوری از سوی دیگر و بسترسازی محیط علمی دانشگاه برای بروز و رشد استعدادهای بازی‌سازی مبتنی بر علم و هنر ایرانی اسلامی برگزار می شود.
این مسابقات  از 9 تا 11  اردیبهشت ماه  در دانشگاه آزاد کاشان برگزار می شود.

 پنج شنبه 4 اردیبهشت 1393  ساعت 12:22 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

کارشناسان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در هیات داوری مسابقات ملی بازیسازی جای گرفتند

سرپرست کمیته داوران سومین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای گفت: کارشناسان ارشد  بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در هیات داوری این رویداد حضور دارند. 

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای،"سید حسن هانی" در زمینه فرآیند داوری این دوره مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای افزود: سخت ترین بخش این رویداد  مربوط  به داوری است چرا که بازی رایانه ای فرآیند پیچیده و ترکیبی از هنر، ادبیات مهندسی،صوتی و تصویری بوده که هریک از آنها ویژگی های متعددی را داراست.

وی توضیح داد: مسابقه یک فرآیند سریع از منظر طراحی و تولید بازی رایانه ای  و همچنین از نظر داوری است در این زمینه  سعی شده  که با کمک بنیاد ملی بازی های رایانه ای از  متخصصین برتر صنعت گیم در هیات داوری استفاده شود. 
سرپرست کمیته داوران سومین دوره مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای ˈIRAN GDC 2014ˈ یادآورشد که  36 تیم  4 نفره از دانشگاه‌های دولتی، پیام نور و آزاد اسلامی سراسر کشور برای شرکت در این  رویداد ثبت نام کردند...

...این رویداد فرهنگی از 9 تا 11 اردیبهشت ماه در دانشگاه آزاد کاشان برگزار می شود.ادامه مطلب
سه شنبه 2 اردیبهشت 1393  ساعت 8:58 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

بازی رایانه‌ای شبگرد از تولیدات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که در شرکت پردیس گیم ساخته شده است، تیرماه  امسال در قالب 2 دی وی دی در بازار گیم کشور عرضه می‌شود.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، "مسعود غفوری" تولید کننده بازی شبگرد گفت: علاقه‌مندان به بازی شبگرد تریلر نسخه نهایی این اثر را می توانند در سایت پردیس گیم و وبسایت اختصاصی این بازی مشاهده کنند.
وی افزود: تولید این بازی استاندارد ایرانی پس از 2 سال پایان یافته و نسخه نهایی آن برای عرضه در بازار آماده شده است. 
بازی رایانه ای شبگرد دارای سبک حادثه‌ - ماجرایی سوم شخص است؛ این بازی روایت خلافکارانی است که از دست عدالت فرار کرده و در تاریکی شب سعی در تباهی دنیا دارند. شبگرد که فرشته شب و آواز عدالت است به کابوس خلافکاران تبدیل می شود. بازی شبگرد دارای محیط‌های بزرگ و پر جزییات بوده و بازیکن در حین بازی به مبارزه تن به تن و حل معما و تفحص می‌پردازد. سهراب جم، پژمان رادمنش ،فرامرز شفیق، داریوش مهرگان، آریافر، شبگردوروح تاریک مترو شخصیت های تشکیل دهند این بازی هستند .
این بازی در اخذ مجوز سایت جهانی "استیم" نشانه مقبولیت عناوین ایرانی در خارج از مرزهای کشور را بدست آورده است.
بازی شبگرد موفقیت هایی را در مجامع و رویدادهای داخلی  و بین المللی کسب کرده  و در نمایشگاه هایی همچون گیم تهران حضور داشته است.
همچنین این بازی رایانه ای به عنوان تنها بازی سوم شخص اکشن در مسابقات جهانی معرفی شده است.انتخاب این بازی به عنوان تنها بازی سوم شخص اکشن در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ IndieDB از دیگر موفقیت های این اثر ایرانی به شمار می رود.

منبع بخش خبر

تریلر نسخه نهایی بازی شبگرد عرضه شد

» 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

برای دانلود این تریلر(در اندازه کوچکتر)  اینجا کلیک کنید.{16.71 مگابایت}

برای دانلود این تریلر(در اندازه بزرگتر)  اینجا کلیک کنید.{54.19 مگابایت}

 

نکته:قسمت هایی از تریلر که مراجع سایت  را معرفی می کرد و... حذف گردید.به این تریتیب حجم تریلر هم کمی کاسته شد.

سازندگان نوشته اند: «زمانی بیش از  ۲ سال از ساخت این بازی گذشت و استودیوی بازی سازی پردیس گیم با همه محدودیتهایی که داشت با تکیه بر دانش فنی و مالی خود سعی کرده تا یک بازی استاندارد با داستانی قابل قبول را وارد بازار نماید . البته  تریلرهای دیگری هم تا قبل از انتشار بازی عرضه خواهد شد تا علامندان بیش از پیش با فضا و داستان این بازی آشنا شوند .

قابل ذکر است این بازی در حجم ۲ دی وی دی تا تیر ماه سال جاری به بازار ایران عرضه خواهد شد .»

 ادامه مطلب
دوشنبه 1 اردیبهشت 1393  ساعت 3:15 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

رقابت 36 تیم دانشجویی در سومین مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای

 

دبیر سومین مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای از ثبت نام 36 تیم  4نفره از دانشگاه‌های دولتی، پیام نور و آزاد اسلامی سراسر کشور برای شرکت در این  رویداد خبر داد و گفت: تیم های بازی ساز برای شرکت در مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای استقبال گسترده ای کردند .

به گزارش معاونت ارتباطات  بنیاد ملی بازی های رایانه ای،"محمد عصاریان" افزود: میزان  استقبال گروهای بازی ساز از این رویداد فرهنگی  بسیار پرشور بوده تا حدی که بیش از 90درصد شرکت کنندگان طی دو روز ابتدایی  ثبت نام اقدام به نام نویسی کردند.

دبیرسومین مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای ادامه داد: اقبال شرکت کنندگان نشانگر جایگاه این  رویداد در کشور بوده و امید است در سالهای آینده با افزایش سالن های مسابقات بتوانیم تعداد بیشتری از علاقه مندان را میزبانی کنیم .

عصاریان یادآورشد که سومین دوره مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای ˈIRAN GDC 2014ˈ  از 9 تا 11 اردیبهشت ماه  با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان برگزار می شود.

 ادامه مطلب
 

 
عناوین آخرین مطالب