چهارشنبه 7 خرداد 1393  ساعت 11:13 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

بیش از 300 شرکت تولیدکننده بازی رایانه‌ای در کشور وجود دارد

 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با یادآوری اینکه  بیش از 300 شرکت تولیدکننده بازی‌های رایانه‌ای در کشور وجود دارد، گفت: تولید بازی سالم رایانه‌ای در کشور توسط دشمنان رصد می شود و یکی از شبکه های تلویزیونی غربی در یک برنامه این موفقیت کشورمان را از دستاوردهای هسته ای صلح آمیز کشورمان خطرناک تر توصیف کرده است.
به گزارش ایرنا به نقل از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، "محمدرضا مخبر دزفولی" در نشستی مشترک با رییس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: در موضوع بازی های رایانه ای پس از فرمایش مقام معظم رهبری «مدظله العالی» مبنی بر ساماندهی این موضوع، شورای عالی انقلاب فرهنگی وارد میدان شد و پس از گذشت قریب به 8 سال از آن روز، ما جزء کشورهای سازنده بازی های رایانه ای هستیم.
مخبر دزفولی ادامه داد: بیش از 300 شرکت تولید کننده بازی رایانه ای در کشور وجود دارد و بازی های رایانه ای تولید شده در کشور، در سایر کشورها نیز استفاده می شود.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی  به فعالیت های انجام شده  این شورا در حوزه اسباب بازی اشاره کرد و ادامه داد:  علاوه بر سیاستگذاری کلان و راهبردی، شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به موارد جزیی مانند اسباب بازی، بازی رایانه ای و.. نیز بی تفاوت نبوده است...ادامه مطلب
سه شنبه 6 خرداد 1393  ساعت 11:28 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

سلام!

عید سعید مبعث مبارک!

این عید فرخنده بر شما و خانواده تان مبارک باشه . لحظات خیلی خوشی را براتون آرزو می کنم.

مسئله‏‌ى بعثت نبى مكرم كه زبانهاى قاصر و ذهنهاى كوتاه ما درباره‏ى آن مطالب زيادى گفته است - و همه گفته‏اند - در واقع يك عرصه‏ى عظيمى است كه به اين زودى‏ها بيان ابعاد اين حادثه‏ى بزرگ ميسر نخواهد بود. هرچه زمان به جلو ميرود و بشر با تجربه‏هاى گوناگون، نواقص زندگى خود را، آسيبهاى خود را بيشتر ادراك ميكند، ابعاد گوناگون و بعثت نبى مكرم بيشتر خود را نشان ميدهد. اين بعثت در واقع دعوت مردم به عرصه‏ى تربيت عقلانى و تربيت اخلاقى و تربيت قانونى بود. اينها چيزهائى است كه زندگىِ آسوده و رو به تكامل انسان به آنها نيازمند است. (بيانات مقام معظم رهبری در سالروز عيد سعيد مبعث‏)


سه شنبه 6 خرداد 1393  ساعت 11:22 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

تصاویر جدید از بازی شبگرد

تصاویر جدیدی از بازی شبگرد که می توانید آنها را در ادامه مشاهده فرمائید .

udk-5-20-2014-12-19-42-PM-726

udk-5-20-2014-12-37-06-PM-888

udk-5-24-2014-5-21-20-PM-610

udk-5-25-2014-6-50-12-PM-201

udk-5-25-2014-6-58-16-PM-927

 

udk-5-25-2014-7-15-16-PM-414

تصاویر برگرفته از سایت بازیدوشنبه 5 خرداد 1393  ساعت 5:38 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

نامزدهای بخش بازی‌های رایانه‌ای و سرگرمی‌های دیجیتال(هفتمین جشنواره رسانه های یجیتال)

 

·       بازی از دیدگاه فنی

-        جاده های نبرد      

-        بازگشت کتیبه کورش        

-        بازی دوران افتخار

 

·    بازی از دیدگاه محتوایی

-        بازگشت کتیبه کورش        

-        صدای فراموش شده 1

-        مسیر عشق ، زیر صفر

    

·       بازی از دیدگاه طراحی (Gameplay)

-        بازگشت کتیبه کورش        

-        جاده های نبرد      

-        صدای فراموش شده 1

 

·       بازی از دیدگاه هنری

-        بازگشت کتیبه کورش        

-        جاده های نبرد      

-        صدای فراموش شده 1

 

·       بازی برخط

-        فروت کرفت

-        بازی آنلاین میراث

 

·       بازی همراه

-        تک چشم ها (حمله تک چشم ها )  

-        فروت کرفت

 

منبع: سرآمددوشنبه 5 خرداد 1393  ساعت 1:29 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

مسابقه " بازسازی یک بازی" برگزار می‌شود

 

مسابقه "بازسازی  یک بازی" به منظور ارتقای سطح توانایی دانش پژوهان در تولید گیم، 22 خردادماه  در مرکز رشد بازی‌سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود.   
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این رویداد یک روزه را مرکز رشد بازی سازی با همکاری انستیتو ملی بازی سازی  این بنیاد  برگزار می کند.
مسابقه "بازسازی یک بازی " با حضور 150 نفر از دانش پژوهان  در قالب  گروههای 3 نفره ازاعضای مرکز رشد بازی سازی و دانش پژوهان ورودی سال 91 و 92 انستیتو ملی بازی سازی، روز پنجشنبه 22خرداد ماه از ساعت 8تا20 برگزار می شود .
 دانش پژوهان در قالب این رویداد یک بازی کوچک را بازسازی کرده و با روند تولید بازی های کوچک  آشنا می شوند. 
علاقه مندان برای شرکت در مسابقه " بازسازی یک بازی" باید با تشکیل تیم های 3 نفره بازی سازی و مراجعه به انستیتو ملی بازی سازی و دریافت فرم ثبت نام، آمادگی خود را برای شرکت در این رویداد اعلام کنند. 
همچنین  افرادی که موفق به تشکیل تیم های بازی سازی نشده اند می توانند با ثبت نام به صورت فردی به گروههای بازی سازی دیگر ملحق شوند.
ثبت نام دانش پژوهان ورودی سال 91 و 92 انستیتو ملی بازی سازی در این رویداد فرهنگی  ضروری است .
بر اساس اعلام مرکز رشد بازی سازی بنیاد ملی بازیهای رایانه ای ، برای تیم های برتر این رویداد به ترتیب  تیم اول :  5میلیون ریال، تیم دوم 3میلیون ریال وتیم سوم مبلغ 2میلیون ریال ، جایزه تعلق می گیرد. 
 مهلت ثبت نام در این رویداد تا 8 خرداد ماه  است . 
علاقه مندان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی 
http://irangdi.com/Node/NewsDetails?Url=rgg   مراجعه کنند.


 

منبع خبرircg.irیک شنبه 4 خرداد 1393  ساعت 3:59 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

سلام!

سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) را تسلیت عرض می کنم

احتمالا با بازی شبگرد آشنا هستید.

مراحل ساخت این بازی به پایان رسیده است.

اما تا موقع انتشار، هر چندوقت یک فیلم از بازی شبگرد در جهت معرفی شخصیت های بازی منتشر می شود .

قسمت دوم:

 

*برادران ماسکدار

در اندازه بزرگ کلیک کنید (حجم:65.83 مگابایت)

در اندازه کوچک کلیک کنید (حجم:3.9 مگابایت)

قسمتی از فیلم که سایت بازی و...را نشان میداد،حذف کردم.یک شنبه 4 خرداد 1393  ساعت 11:45 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

"استاد سرآشپز" وارد بازار گیم می شود

 

بازی رایانه‌ای "استاد سرآشپز" با  پایان مرحله تولید، تابستان سالجاری  وارد بازار گیم می‌شود.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای،"پویا  ایماندار" مدیر پروژه بازی رایانه ای استاد سر آشپز گفت: کار تولید بازی به پایان رسیده و در مرحله صدا گذاری قرار دارد .
وی سبک بازی "استاد سر آشپز" را مسابقه ای  برشمرد و افزود:سازندگان این اثردر انتظار اعلام ناشر برای عرضه در بازار گیم هستند و در صورت همکاری ناشر بازی در تابستان به بازار گیم عرضه می شود.
ایماندار با بیان اینکه  بازی در 7 لوکیشن (فضا) انجام می شود ،گفت که بازی استاد سرآشپز ازچهار محیط  اصلی و سه لوکیشن امتیازی تشکیل شده است؛ تهیه غذا ، کامییون حمل گوشت و مرغ( امتیازی)، کله پزی ، زمین کشاورزی (امتیازی)، سنتی ،اسکله ماهی گیری (امتیازی) و فست فود که آخرین مرحله بازی است.
تولیدکننده بازی استاد سرآشپز توضیح داد: بازیکنان به 3 طریق، استفاده ازPS3 move ، Microsoft Kinect یا موس و کیبورد می توانند  این  بازی رایانه ای را بازی کنند.
وی به مرحله های بازی اشاره کرد و افزود: مرحله نخست بازی درباره منوی غذا، طریقه امتیاز دهی، جریمه ها، ضریب 01 combo knife و جدول امتیاز توضیحاتی به بازیکن داده می شود ودر قسمت بعدی بازی آغاز می شود. در پایان هرمرحله غیر امتیازی، سرآشپز نزدیک آمده نگاهی به غذا می کند و بازیکن را تایید یا رد می کند.
داستان بازی: صبح روز نخست کاری یک آشپز تازه کار وبی تجربه در محله ای از تهران آغاز می شود؛ او تمام تلاش خود را برای حفظ شغل، پیشرفت و یادگیری دستور غذا های مختلف و فنون آشپزی ازاستادش به کار می گیرد ولی در این راه با سخت گیری های استاد سرآشپز و شیطنت های دستیار همراه می شود تا جایی که... .

منبعircg.irیک شنبه 4 خرداد 1393  ساعت 11:36 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

مجوز توزیع 215 عنوان بازی رایانه‌ای ایرانی و خارجی صادر شد

 

معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد که مجوز توزیع 215 عنوان بازی ایرانی و خارجی در ماه‌های فروردین و اردیبهشت 93 صادر شد.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های  رایانه ای، در مدت یاد شده مجوز توزیع 4 عنوان بازی ایرانی "بازگشت کتیبه کوروش درسبک اکشن (action )"، "مزرعه نانو در سبک فانتزی(fantasy)"،"سرباز وطن در سبک اکشن(action )"و "لیموستی در سبک آموزشی( education)" صادرشده است.
بر اساس اعلام معاونت  نظارت و ارزشیابی این بنیاد، بازی هایی  دوره اخیر در قالب 29 گونه(ژانر) مجوز توزیع دریافت و بازی های سبک اکشن بالاترین میزان فراوانی را دارا هستند.
این تعداد بازی(215 عنوان) در گونه هایی  همچون نقش آفرینی اکشن، اکشن، ماجرایی، آرکید، بزن برو، آموزشی، فانتزی، مبارزه ای، فکری، سکویی، معمایی، شبیه سازی، ورزشی و استراتژی  مجوز اخذ کردند که بازیهایی در سبک های اکشن با 42 عنوان، آرکید 35 عنوان، تیراندازی 34 عنوان، مسابقه ای33 عنوان و استراتژی با 21 عنوان بیشترین سهم  را به خود اختصاص دادند.یک شنبه 4 خرداد 1393  ساعت 11:33 AM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

برگزاری جام بازی‌های رایانه‌ای خلیج فارس

 

اولین دوره از جام بزرگ بازیهای رایانه‌ای با عنوان خلیج فارس به همت شبکه ملی فرهنگ مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد ملی بازیهای رایانه‌ای برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت رسمی جام خلیج فارس (iranpgc.ir)، مسابقات دور مقدماتی این جام در بیش از 35 مرکز استانی برگزار خواهد شد و نفرات برگزیده جهت رقابت در دور نهایی به تهران اعزام می شوند. شبکه ملی فرهنگ با بهره گیری از مراکز استانی خود مرکزی است که توانایی برگزاری چنین مسابقات گسترده ای را به صورت کشوری دارد.

پیش بینی می شود که این دوره از مسابقات در 6 رشته انفرادی و گروهی بر روی 3 پلتفرم PC,Desktop/ XBOX360/ Tablet,Mobile انجام پذیرد.

یکی از اهداف اصلی این جام حمایت از بازیهای ساخت ایران است. به همین دلیل بازیهای مطرح داخلی نیز در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت. از دیگر اهداف جام خلیج فارس می توان به غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و ساماندهی و هدایت گیمرها به منظور حضور در رقابتهای جهانی اشاره کرد.

خبرها حاکی از آن است که بیش از 600 میلیون ریال جایزه برای نفرات برتر در نظر گرفته شده است.

دور مقدماتی این جام در نیمه دوم تیرماه آغاز و مسابقات نهایی نیز مردادماه در تهران برگزار خواهد شد.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی این مسابقات(iranpgc.ir) مراجعه کنند.

منبعisna.ir 

 
عناوین آخرین مطالب