دوشنبه 3 شهریور 1393  ساعت 2:55 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

"ماشین نابودگر 2"در جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران

 

داستان نابود کردن ماشین های دشمن در بازی رایانه ای "ماشین نابود گر2"در چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران روایت می شود.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازیهای رایانه ای،بازی "ماشین نابود گر2"ساخته مهدی ربیعی در سبک اکشن_ ساده متقاضی شرکت در جشنواره چهارم بازی های رایانه ای است. 
این بازی در قالب پلتفرم "PC" به دبیرخانه جشنواره بازیهای رایانه ای تهران ارایه شده است. 
بازی رایانه ای ماشین نابودگر2در جشنواره تابستانی سال92 پرومیکرز بازی برتر شناخته شده و در جشنواره مستقل بازیسازی در حال بررسی است .
بر اساس اعلام دبیرخانه دائمی جشنواره بازیهای رایانه ای تهران ، آشنایی با دستاوردهای نوین بازی سازی در ایران،  تقدیر از توانمندی و خلاقیت هنرمندان ایرانی، نمایش و سنجش نوآوری های هنرجویان و دانش آموختگان بازی و سرگرمی و دعوت از هنرمندان و متخصصان دیگر عرصه ها برای تقویت و پیشرفت بازی سازی رویکردهای این جشنواره را تشکیل می دهد.
دبیرخانه دائمی این جشنواره از تمام بازی‌سازان، نویسندگان و طراحان بازی دعوت می کند تا در بزرگترین رویداد بازی سازی سال کشور شرکت کنند.
دبیر خانه دایمی چهارمین جشنواره بازیهای رایانه ای تهران اعلام کرد که زمان ارسال آثار به این رویداد فرهنگی 15 شهریورماه 93 است.
چهارمین جشنواره بازیهای رایانه ای تهران  به منظور ترویج مبانی فرهنگی و هویت اسلامی ایرانی ازطریق این صنعت با نگاه ویژه به کودکان و نوجوانان، شناخت و حمایت از استعدادهای موجود این صنعت در کشور با رویکرد بومی سازی و تقویت تولید ملی، ایجاد فضای رقابت علمی، فنی، فرهنگی و هنری میان جوانان فعال در عرصه بازی های رایانه ای ، مهرماه سال جاری برگزار می شود

 

منبع ircg.ir
 دوشنبه 3 شهریور 1393  ساعت 2:54 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

کاندیدای بخش های مختلف جشنواره بازیسازان ایران اعلام شد

 

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، کاندیدای بخش های مختلف جشنواره بازیسازان مستقل ایران با توجه به امتیازها آنلاین و دو جلسه حضوری داوران، اعلام شد.

بخش اصلی

بخش بازی های ویدئویی

* بهترین بازی مستقل سال:

کمان اهورایی، جوخه، ستاره دریایی شگفت انگیز، بی باک، Lone Light ، Dump Runner

 

* بهترین طراحی هنری:

رویای نیوتن، ستاره دریایی شگفت انگیز، کمان اهورایی، سرعت کوچک، Dump Runner

 

* بهترین طراحی بازی:

ستاره دریایی شگفت انگیز، جوخه، بی باک، Dump Runner ، Lone Light

 

* بهترین فناوری بازی:

سیم کشی، Terminator Car ، کمان اهورایی، Save ، بی باک، جوخه

 

* بهترین نوآوری و ایده:

گیلمو، Lone Light ، جوخه، ستاره دریایی شگفت انگیز

انتخاب ویژه هیأت داوران ، بهترین رابط کاربری و انتخاب مردمی در روز اختتامیه اعلام می شود.

 

بخش های جنبی:

* بهترین طراحی کاراکتر:

دو بعدی:

دیو، چینه ور ، Little Mimbos ، ارتش چهار نفره، سرزمین رویا، هستی

سه بعدی:

پلاتیوم، Hero ، Robowar ، جنگجو، سرباز رومی

 

* بهترین بازی نامه:

اژدهاکش، فیل ها پرواز نمی کنند

 

* بهترین مقاله:

یادگیری برنامه نویسی مقدماتی برای دانش آموزان با استفاده از بازی، بررسی هوش مصنوعی در بازی های رایانه ای، پیاده سازی الگوریتم دایجکسترا در موتور یونیتی، طراحی بازی

 

* بهترین نقد بازی:

نقد و بررسی بازی گیلمو-روایتِ انسان، سرزمین شیران- نقد و بررسی بازی سیاوش

 

* بهترین فناوری در حوزه بازی های رایانه ای:

موشن کپچر، Smile Engine ، موتور بازی سازیBuddy ، موتور بازی سازی ترفند

 

آیین اختتام جشنواره اواخر شهریورماه در یکی از تالارهای تهران برگزار می شود.

به کلیه کاندیدای جشنواره لوح تقدیر اهدا می شود و حضور کلیه کاندیدای بخش های مختلف جشنواره الزامیست و در صورت غیبت جوایز به آنها تعلق نمی شود.

منبع ircg.irشنبه 1 شهریور 1393  ساعت 12:40 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

در آیین رونمایی از بازی رایانه‌ای "ارتش‌های فرازمینی"

وزیر ارشاد: بازی‌های رایانه‌ای در انتقال اندیشه نقش ویژه‌ای دارند

 

...
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، شامگاه پنجشنبه علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آیین پایانی نخستین دوره جام بزرگ بازی‌های رایانه‌ای خلیج فارس و رونمایی ازبخش آنلاین بازی رایانه ای" ارتش های فرازمینی " اظهار کرد: صنعت بازی‌های رایانه‌ای همانگونه که می‌تواند موجبات سرگرمی را ایجاد کند و مفید و سازنده باشد، در عین حال می‌تواند مخرب هم باشد.
وی افزود: بسیاری از کشورهای دنیا تلاش می‌کنند از طریق بازی‌های رایانه‌ای افکار و اندیشه‌های خود را به دیگران عرضه کنند و یا با افکار و اندیشه‌های دیگران مقابله کنند، بنابراین لازم است ما به عنوان کشوری که دارای فرهنگ و تمدن دیرینه، دیرپا و غنی در دنیا هستیم از این صنعت بهره مناسب و مفید ببریم و از طریق آن در انتقال افکار و اندیشه‌های خود در جامعه بین‌الملل همت گماریم....
وی با اشاره به اینکه تولید بازی‌های رایانه‌ای از نظر اقتصادی موجب کارآفرینی می‌شود، افزود: متأسفانه در کشور ایران صنعت بازی‌های رایانه‌ای از نظر اقتصادی نتوانسته نقش شایسته خود را ایفا کند و در تولید و توزیع آن دچار نقایص، نارسایی‌ها و مشکلاتی هستیم....
در این مراسم،برگزیدگان این دوره از مسابقات معرفی شدند و جوایز نقدی به ارزش جمعا 600میلیون ریال اهدا شد.
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در آیین رونمایی از بازی رایانه ای "ارتش های فرازمینی "به یادگار نوشت: "به همه جوانان سرافراز و افتخار آفرین ایران عزیز به ویژه جناب آقای اسرافیلیان سازنده این بازی زیبا درود می فرستم ."
"ارتش های فرازمینی"از تولیدات بنیاد ملی بازی های رایانه ای است که بخش آنلاین آن رونمایی شد.ادامه مطلب
 

 
عناوین آخرین مطالب