دوشنبه 14 مهر 1393  ساعت 3:48 PM | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

کریمی‌قدوسی خبر داد:

آغاز مناقصه تولید بازی‌های دینی پس از تأمین اعتبارات

 

گروه فضای مجازی: قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: پس از آنکه توانستیم اعتبارات تولید شش بازی‌نامه دینی، قرآنی و اجتماعی را از نهادهای مختلف تأمین کنیم، تولید آن را به مناقصه خواهیم گذاشت.
حسن کریمی‌قدوسی، قائم‌مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به اجرای نتایج فعالیت‌های کارگروه فرهنگی در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اظهار کرد: کارگروه فرهنگی از آغاز کار به بررسی و استخراج منابع برای تولید بازی‌های رایانه‌ای می‌پرداخت و هم‌اکنون چندین بازی نامه حاصل جلسات این کارگروه تولید شده است.
وی ادامه داد: برای تولید این بازی نامه‌ها بر اساس مفاهیم دینی، قرآنی و مسائل اجتماعی نیازمند اعتباراتی هستیم که بنیادملی بازی‌های رایانه‌ای توان تأمین این اعتبارات را ندارد به همین دلیل برای دریافت اعتبارات، بازی نامه‌ها را به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور،  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و چند نهاد دیگر ارسال کرده‌ایم.
قائم‌مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تصریح کرد: این شش بازی‌نامه که در کارگروه فرهنگی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به تصویب رسیده مطابق با موضوعاتی دینی، قرآنی، اسلامی، مفاهیم اجتماعی و فرهنگی است.
وی بیان کرد: پس از آنکه منابع مالی برای تبدیل شش بازی‌نامه به بازی‌های رایانه‌ای تأمین شد، آنها را به مناقصه خواهیم گذاشت و هر مؤسسه‌ای که توان و تجربه لازم را برای تولید داشته باشد، بازی‌نامه‌ها را در اختیارشان خواهیم گذاشت.
کریمی‌قدوسی اظهار کرد: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعتبارات لازم را برای تولید ندارد و از این پس بنیاد تهیه‌کنندگی بازی‌ها را برعهده نخواهد داشت

منبع:ircg.irعناوین آخرین مطالب