آیا قبولم کرده ای،ای مقتدایم...

[ پنج شنبه 18 آذر 1395  ] [ 09:22 ب.ظ ] [ شهرزاد ]
[ نظرات1 ]

شهادت امام حسن عسگری(ع)

6556

شهادت

روز هشتم ربیع الاول سال 260 هجری، روز دردآلودی برای شهر سامرا بود؛ زیرا خبر شهادت امام عسکری در عنفوان جوانی همه جا را فرا گرفت. بازارها تعطیل شد و توده های محرومی که محبت خود را نسبت به امام، از ترس سرکوب نظام، نهان می داشتند، امروز عنان عواطف خروشان خویش را از کف دادند و شتابان وگریان به سوی خانه امام حرکت کردند.

کرامت امام(ع)

علی بن زید گفت: من اسبی داشتم و بدان می نازیدم و در هر جا از او سخن می گفتم. یک روز خدمت ابومحمد علیه السلام رسیدم. به من فرمود اسبت چه شد؟ گفتم آن را دارم و هم اکنون بر در خانه شماست. فرمود: تا شب نرسیده، اگر خریداری پیدا شد آن را عوض کن و تأخیر مکن. در آن هنگام کسی بر ما وارد شد و رشته سخن را برید. من اندیشناک برخاستم و به خانه رفتم و به برادرم گزارش دادم. در پاسخ من گفت: من نمی دانم چه بگویم. از فروشش به مردم دریغم آمد. چون شب شد نوکری که آن اسب را تیمار می کرد آمد و گفت: ارباب! اسبت مرد. مرا غم فرا گرفت و دانستم امام از گفتار خود این را در نظر داشته است.


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 18 آذر 1395  ] [ 01:30 ق.ظ ] [ شهرزاد ]
[ نظرات0 ]

شهادت امام حسن عسکری علیه السلام تسلیت باد

45545

«كَفاكَ أَدَبًا تَجَنُّبُكَ ما تَكْرَهُ مِنْ غَيْرِكَ.»:
در مقام ادب براى تو همين بس كه آنچه براى ديگران نميپسندى، خود، از آن دورى كنى.

 (مسند الامام العسکري، ص288)


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 18 آذر 1395  ] [ 01:24 ق.ظ ] [ شهرزاد ]
[ نظرات1 ]

رایطه غدیر و عاشورا

6556565منبع : سایت رهروان ولایت


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 18 آذر 1395  ] [ 01:19 ق.ظ ] [ شهرزاد ]
[ نظرات0 ]

از غــديـــر تــا عـــاشـــورا

وبلاگ راسخون بلاگ rasekhoon rasekhonblog  از غــديـــر تــا عـــاشـــورا

اگر مردم، زندانى جهل خويش نبودند، على را به زندان انزوا تاب نمى‌آوردند و بالعكس اگر موجوديت اسلام تهديد نمى‌شد و على را مجال شمشير برافراشتن بود، هيچ پرده جهل و كفر و نفاقى بر هيچ چشم و دلى نادريده نمى‌ماند...

«بسم‌الله الرّحمن الرّحیم»

اولين شراره‌هاى آتش كين دشمن در كناره غدير تولد يافت. آن زمان كه على (عليه السلام) بر ساقه بازوان پيامبر شكفت، دانه‌هاى خشم خاك دل دشمن، سر باز كرد. پيامبر، شايد سخن تازه‌اى نگفت، سرّ مكنونى را فاش نكرد و راز سر به مُهرى را نگشود. آنچه را كه به رمز و كنايه در اينجا و آنجا فرموده بود با جام‌هاى شفاف صراحت به گوش تك تك مردمان ريخت، همه مردمان. و اين براى دشمن سنگين بود و شكننده. ممكن بود «انت منى بمنزله هرون من موسى الا انه لا نبى بعدى» را كه همه كس نشنيده بود، به تعبيرى ديگرگونه قلب كرد.


ادامه مطلب
[ سه شنبه 16 آذر 1395  ] [ 03:43 ق.ظ ] [ شهرزاد ]
[ نظرات0 ]

خورشید هامون

ساربانا ز اشتران بگشای بار لحظه ای ما را به حال خود گذار

اینکه بینی سرزمین کربلاست

خاک او آغشته با خون خداست
در حریم قدسی صحرای دوست بشنو این گلبانگ، این آوای اوست
نی نوا، در نینوای راستین مویه ها دارد ز نای اربعین
ناله آتش بال در پرواز بین همطراز آه گردون تا زمین
اشک می ریزد ز چشم کائنات در عزای تشنه کامان فرات
آن بلا جویان که تا بزم حضور راه پیمودند با سامان نور
رایت توحید از اینان پایدار ماند و می ماند به دور روزگار
گر فرات اینجا چو دریا خون گریست نی عجب، خورشید برهامون گریست

5478

مشفق کاشانی 


ادامه مطلب
[ سه شنبه 2 آذر 1395  ] [ 02:24 ق.ظ ] [ شهرزاد ]
[ نظرات1 ]

اشک اربعین

6656

با دلی اندوهگین و پر زغم
شرح کوتاهی بگویم از الم

هست موضوع سخن چون اربعین
ماجرا را شرح گویم اینچنین

اربعین یعنی چهل شب اشک و آه 
بر سر نیزه سر خورشید و ماه

اربعین یعنی ستم بعد از ستم 
اشک و اندوه و عزا و حزن و غم 

اربعین یعنی دوباره کربلا
اربعین یعنی بلا بعد از بلا

اربعین یعنی چهل منزل فراق
گریه ، ناله ، اشک در راه عراق

اربعین یعنی عزای بی حساب
اربعین یعنی که دل های کباب


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 02:52 ق.ظ ] [ شهرزاد ]
[ نظرات0 ]

هرکه دارد هوس کرب و بلا بسم‌الله

2141محرم است و دوباره بوی سیب و گلاب به هم پیچیده است. دوباره هوای سرِمان عوض شده و داستان واقعی نبرد رذیلت‌ها با فضیلت‌هاست که از هر کوی و برزن تکرار می‌شود. دوباره صدای «هل من ناصر» آن عدل ستمدیده در کوچه‌های جان خداجویان طنین افکنده است و صدای «هیهات منا الذله» او تکمله‌ای است که مبادا کسی خیال کند حسین برای خود یار و یاور می‌خواند و کمک خواستنش برای رهایی از مصیبت کرب ‌و‌ بلاست. نه. حسین می‌داند که خدا دوست دارد او را کشته بیند.1 چراکه او الگوی آزادگانی است که سر به دار می‌سپارند و به ظلم فرود نمی‌آورند. حسین کشته اشک است2 اما اشکی که به قول روح‌الله انقلاب ما، سیاسی است و دودمان ظلم و ظالم، برکن. حسین جویای یاران دین است و در پی یاری دین خدا. آنان که دین دارند و دین باورند. آنان که دین را برای خدا می‌خواهند نه برای منافع خود. حسین به دنبال آنانی است که بار سبک دارند و سبکبالند. نه ظلمی نموده‌اند و نه زیر بار ظلم می‌روند. نه حقی به ذمه دارند و نه از حقی گذرکرده‌اند.


ادامه مطلب
[ یک شنبه 23 آبان 1395  ] [ 02:56 ق.ظ ] [ شهرزاد ]
[ نظرات1 ]

توصیف تاریخی قتلگاه

54454

قتلگاه از گذشته، پیشینه ای معتبر داشته است و بنا بر اذعان خاندان الکلیدار که قرن ها تولیت حرم حسینی را عهده دار بودند و در میان آنان مورخان و محققان برجسته ای نیز وجود داشته است، از شهرت و اعتبار برخودار بوده است. این شهرت، مورد بی دقتی برخی از معاصران قرار گرفته است و این مکان را از موضوعات دوران پهلوی دانسته اند؛ ٧در حالی که شهرت در ثبوت پاره ای از موضوعات خارجی، مانند اثبات قتلگاه، نیازی به دلیل ندارد؛ بلکه صرف شهرت در اثبات آن مکان شریف، کافی است. استاد محقق، سید سلمان آل طعمه ضمن تاکید بر شهرت این مکان در میان خاندان آل طعمه و محققان برجسته کربلایی، به چند منبع نیز درباره پیشینۀ آن و همچنین تغییراتی که در قتلگاه انجام گرفته، اشاره نمودند.


ادامه مطلب
[ دوشنبه 17 آبان 1395  ] [ 03:19 ق.ظ ] [ شهرزاد ]
[ نظرات1 ]

مراسم همایش سه ساله های حسینی

5656

به مناسبت شهادت حضرت رقیه (سلام الله علیها) شنبه ۱۵ آبان ۹۵ از ساعت ۹ صبح

مکان : حرم مطهر حضرت امام خمینی

به گزارش خبر نگار پیروان عترت هیات رزمندگان اسلام از همایش سه ساله های حسینی (علیه السلام) دبیر همایش سرکار خانم گنجی مسول واحد خواهران سازمان بسیج مداحان /وهیات رزمندگان اسلام تهران
همایش سه ساله های حسینی امسال در روز ۵ صفر شنبه ۱۵ آبان ماه ساعت ۹ صبح همزمان با سراسر کشورو همنوایی با کودکان یمنی سوری وکاروان اسرای خاندان اهلبیت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) برنامه متمرکز در تهران در حرم بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران با حضور بیش از ۲۰۰۰۰کودک ۳تا ۷ سال برگزار می شود


ادامه مطلب
[ جمعه 14 آبان 1395  ] [ 03:54 ق.ظ ] [ شهرزاد ]
[ نظرات0 ]