استولتنبرگ: حمله‌های سایبری دولت‌ها علیه ناتو افزایش یافته است

دبیرکل ناتو مدعی شد حمله‌های سایبری مورد حمایت دولت‌ها علیه این ائتلاف نظامی افزایش یافته است.

استولتنبرگ: حمله‌های سایبری دولت‌ها علیه ناتو افزایش یافته استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از پرس تی‌وی، «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو، پنج‌شنبه در مصاحبه با روزنامه آلمانی «دی ولت» گفت: «بنا بر آخرین ارزیابی‌های ما، زیرساخت‌های ناتو در سال گذشته به طور میانگین هر ماه هدف 500 حمله سایبری تهدیدآمیز قرار گرفت که به تلاش شدید کارشناسان ما برای دفع آن نیاز بود.»

 

استولتنبرگ ادامه داد: «این (حمله‌ها) در مقایسه با سال 2015 میلادی 60 درصد بیشتر شده است. اکثر این حمله‌ها با حمایت نهادهای ملی دیگر کشورها انجام شده بود.» وی در خصوص این حمله‌ها به شدت ابراز نگرانی کرد و گفت دفاع سایبری یکی از محورهای اصلی در نشست آتی ناتو است.

 

استولتنبرگ با بیان اینکه مهاجمان می‌توانند «آمادگی دفاعی ناتو و فعالیت نیروهای مسلح ما» را دچار مشکل کنند، تأکید کرد: «ما باید توانایی‌های خود را در این زمینه تقویت کنیم.»

 

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی خاطرنشان کرد: «امروزه، تمامی فعالیت‌های نظامی مبتنی بر انتقال داده است. اگر این انتقال داده صورت نگیرد، ممکن است خسارت‌هایی جدی به بار آورد.»

این در حالی است که شماری از کشورهای غربی از جمله انگلیس، فرانسه و آلمان به افزایش حمله‌های سایبری اشاره و اعلام کرده‌اند زیرساخت‌های دفاعی خود را برای مقابله با این حمله‌ها تقویت می‌کنند.

 

در شرایطی که استولتنبرگ از دولت‌هایی که به زعم وی مسئول حمله‌های سایبری به ناتو هستند، نام نبرده، آلمان در چندین مورد انگشت اتهام را به سوی روسیه نشانه گرفته است. با وجود این، مسکو این اتهام‌ها را بی‌اساس خوانده و رد کرده است.

 

در همین حال، «هانس گئورگ ماسن»، رئیس دستگاه اطلاعات داخلی آلمان، در جمع خبرنگاران گفت کشورش در آستانه انتخابات در ماه سپتامبر با احتمال حمله‌های سایبری روسیه مواجه است.

 

ماسن با اشاره به حمله‌های سایبری به کمیته مرکزی حزب دموکرات امریکا در سال گذشته میلادی و هک شدن پارلمان آلمان در سال 2015 – که دستگاه‌های امنیتی دو کشور مسکو را مسئول آن‌ها می‌دانند - اظهار داشت: «واضح است که احتمال وقوع سناریویی مشابه در آلمان وجود دارد.» 

 

 

 

انتهای پیام/نظرات 0