مداح خردسال: از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم! +تصاویر

مداح خردسال: از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم! +تصاویر و فیلم

کربلایی «علی اکبر ولی اللهی» مداح خردسالی‌ست که این روزها ویدئوهایش در فضای مجازی بارها دیده شده‌است. همین موضوع بهانه‌ای شد تا این نوغلام حسینی را بیشتر بشناسیم.

صراط: کربلایی «علی اکبر ولی اللهی» مداح خردسالی‌ست که این روزها ویدئوهایش در فضای مجازی بارها دیده شده‌است. همین موضوع بهانه‌ای شد تا این نوغلام حسینی را بیشتر بشناسیم.
 

به گزارش مجله مهر، دهه هفتاد میانِ برنامه‌های کودک و نوجوان، شاهد برنامه‌هایی بودیم که کودکان خودشان نوحه‌خوان بودند و در دسته‌های منظمی سینه‌زنی می‌کردند. نوحه‌هایی که در آن روزها خیلی‌هایمان آن‌ها را حفظ ‌کردیم و در تکیه‌های کوچک نوجوانانه‌مان در محله و حتی صف‌های مدرسه خواندیم و کودکانه اشک ریختیم. نوحه‌هایی که این روزها جای خالی آنها در کنداکتور رسانه ملی خالیست تا این شورحسینی را هرچه بیشتر به نسل کودک و نوجوان منتقل کند.

 شنیدن نوحه‌های حسینی به زبان و لهجه کودکانه نوگلانی که از خردسالی هوای خواندن برای اباعبدالله(ع) دارند، شیرینی خاص خودش را دارد. علی اکبر ولی‌اللهی مداح خردسالی است که تنها سه سال و چندماه دارد اما یک سال است که با صدای شیرین کودکانه‌اش جدی و مصمم در هیئت‌های مذهبی مداحی‌ می‌کند تا از خردسالی در این مسیر قرار بگیرد. شیرینی صدای کودکانه این مداح خردسال و ویدئوهای پربازدیدش در فضای مجازی بهانه‌ای شد تا با او و خانواده‌اش در یکی از هیئت‌های مذهبی قرار بگذاریم. علی اکبر به محض ورود خودش را به منبر رساند و حتی ترجیح داد از همان بالا با میکروفون با ما حرف بزند و میان حرفهایش برایمان نوحه‌های تازه‌اش را بخواند.

مداح خردسال: از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم! +تصاویر

نوحه کودکانه‌ای که تاثیر خودش را گذاشت

علی اکبر متولد 8 اسفند1391 در تهران است.سال گذشته برای اولین بار در یکی از هیئت‌های مذهبی میکروفون در دست گرفت و نزد یکی از مداحان مشهور اهل بیت(ع) نوحه‌اش را خواند .ادامه مطلب

نوشته شده در تاريخ شنبه 6 آذر 1395  ساعت 02:02 ب.ظ | نظرات (0)

ناب ترین لحظات در عزاداری امام حسین (ع)/ خردسالانی که با دستان کوچک بر سینه می زنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبنم همدان، عشق سرور و سالار شهیدان از خردسالی در جان شیعیان سرشته است. خردسالان در مهد های کودک با نهایت عشق و دلدادگی در عزای مولایشان بر سینه می زنند . صحنه های عزاداری این کودکان پاک ترین لحظات را در عزاداری امام حسین به تصویر می کشد. 

 

 

333ادامه مطلب

نوشته شده در تاريخ سه شنبه 2 آذر 1395  ساعت 02:52 ق.ظ | نظرات (0)

عزاداری «علمداران کوچک» در میدان امام حسین(ع)

روابط عمومی فرهنگسرای امید،عنوان کرد :  در این برنامه که با هدف شرکت دادن بچه‌ها در مناسک مذهبی و دینی برگزار شد، 80 کودک در قالب یک دسته عزاداری و با حمل پرچم‌های عزا به همراه 10 نوجوان میاندار که کار نوحه‌خوانی و نواختن طبل و سنج را بر عهد داشتند، ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان نشان دادند.

545

زهرا اشرفی مدیر فرهنگسرای امید درباره این مراسم گفت: متاسفانه اخیرا با نگاهی مدرن به اشتباه بچه‌ها از مراسم دور نگاه می‌دارند؛ در حالی که این موضوع با اجتماعی شدن آن‌ها منافات دارد. به همین دلیل سعی شد تا در برنامه امروز، بچه‌ها را در شرایطی قرار بدهیم که در بزرگسالی آن را تجربه خواهند کرد.ادامه مطلب

نوشته شده در تاريخ سه شنبه 2 آذر 1395  ساعت 02:47 ق.ظ | نظرات (0)

نقش کودکان و نوجوانان در نهضت حسینی علیه السلام

6987

در جنگ ها، اگر نیروهای نظامی در برابر یکدیگر قرار بگیرند، مردم تلفات جانی و مالی آن را عادی می دانند و عواطف آنان جز برای مدتی کوتاه برانگیخته نمی شود. با این حال، اگر جنگ به شهرها و مناطق غیرنظامی سرایت کند و زنان و کودکان و نوجوانان و افراد بی طرف، طمعه آتش جنگ شوند، حتی انسان های سنگ دل و بی عاطفه نیز عاملان آن را سرزنش می کنند. در واقعه عاشورا، کودکان و نوجوانان همپای بزرگ سالان، نقش مؤثری ایفا کردند که در سه جنبه قابل بررسی است:

الف) زنده نگه داشتن یاد عاشورا

شهادت و اسارت کودکان و نوجوانان در کربلا، دلِ سنگ را می شکند و دیده هر خشک چشمی را تر می کند و این مسئله، سبب زنده نگه داشتن یاد و خاطره عاشورا می شود.ادامه مطلب

نوشته شده در تاريخ دوشنبه 17 آبان 1395  ساعت 03:40 ق.ظ | نظرات (0)

سلام بر حسین

655656


سلام من به حسین و به کربلای حسین

تمام عالم امکان شود فدای حسین

به قبض روح خدا امدست از بالا

فقط برای یکی ان هم از برای حسین

نفس ببین به شروع دعای استثغا

گرفت بارش رحمت ز ربنای حسین

خدا به پنجه مشکل گشای اصغر داد

تمام سلطنت خویش در ازای حسین

حسین پشت سر مادر  است در محشر

به هر که اهل بهشت است در قفای حسین

ز گریه های طفولیتش خدای گریست

ببین چه فاجعه ای شد ز های های حسین

همه برای یکی و یکی برای همه

و ان یکی و همه باز هم برای حسین

هنوز میرسد از دست کربلا بر گشو

صدای دعوت قد قامت العزای حسین

به رغم سکه اصحاب کهف معتبر است

هنوز در همه جا سکه بلای حسین

حسین خون خدا و قصاص ممکن نیست

اگر کشند همه خلق را به جای حسین

شرار اتش قهر خدا زبانه کشید

دمی که سوخت تمامی خیمه های حسینادامه مطلب

نوشته شده در تاريخ شنبه 8 آبان 1395  ساعت 12:29 ق.ظ | نظرات (0)

تعداد صفحات :8   1   2   3   4   5   6   7   8