آنچه باید بدانیم ولی نمی دانیم!

راسخون راسخون راسخون
انجمن ها انجمن ها انجمن ها
گالری تصاویر گالری تصاویر گالری تصاویر
وبلاگ وبلاگ وبلاگ
چندرسانه ای چندرسانه ای چندرسانه ای

جدید ترین مطالب

در فصل سرما باید مراقب لباس پوشیدن بود تا از سرماخوردگی چلوگیری شود.اول از همه یک لباس زیر گرم و آستین بلند که از جنس پلی پروپیلن است بپوشید .حداقل دوجفت جوراب ضخیم بپوشید تا پاهایتان گرم بماند."

برای لایه دوم یک لباس پشمی انتخاب کنید .یک شلوار پرزدار ضخیم و یک ژاکت پشمی بسیار مناسب است. از پوشیدن لباسهای کتان در سرمای شدید خودداری کنید زیرا پارچه های کتان رطوبت را جذب می کنند و در هوای سرد به راحتی خشک نمی شوند .

برای لایه سوم ، یک کاپشن و شلوار ضد باد و ضد آب انتخاب کنید. از لباسهایی که بافت شلی دارند استفاده نکنید زیرا باد به راحتی در آنها نفوذ می کند.سعی کنید کاپشنی که انتخاب می کنید کلاهدار باشد تا از سر شما در مقابل سرما محافظت کند.

از دستکش و کلاه و شال گردن گرم غافل نشوید. دستکشهایی که فقط یک انگشت شصت دارند معمولا" از دستکشهای معمولی که پنج انگشت دارند گرمتر هستند زیرا انگشتانتان باهم برخورد می کنند و گرمای بیشتری تولید می کنند. پیچیدن شال به دور دهان نیز به محافظت از ریه های شما کمک می کند.

از پوتین های ضخیم و گرم استفاده کند تا پاهایتان کاملا" گرم بمانند .سایز پوتین های خود را طوری انتخاب کنید که به راحتی بتوانید دو جفت جوراب بپوشید. برای فصل سرما حتما کفشها و پوتین های ضد آب که آستری های گرم و نرمی دارند انتخاب کنید.

نویسنده : نظرات 0 پنج شنبه 28 دی 1391  - 4:21 PM

خوشبخت ترین زوج ها ویژگی ها و عادات خاصی دارند.سعی کنید آنها را بکار گیرید تا زندگیتان متحول شود:

1 - دنیایتان را گسترده تر کنید
مطمئناً همسرتان به خاطر اینکار از شما تشکر می کند. با اینکه لازم نیست با هر کسی که از راه برسد ارتباط دوستی برقرار کنید، هیچ دلیلی هم وجود ندارد که نتوانید از آن دیواری که اکثر ما بعد از ازدواج دور خودمان می کشیم عبور کنید و روابطتان را گسترده تر کنید. وقتی اجازه دهید دوستان و خویشاوندان وارد دنیایتان شوند و با آنها معاشرتی سالم داشته باشید، زندگی از آن حالت یکنواختی خارج خواهد شد.

2 - قدردان باشید
شاید کمی کلیشه ای باشد اما خیلی خوب عمل می کند. چند وقت پیش شعری نوشتم که در آن تشکر و قدردانی ام را به خاطر همه کارهایی که همسرم انجام می دهد نشان دهم.  وقتی روی کاغذ می بینم که چقدر شوهرم برای تامین خانواده اش زحمت می کشد دیگر برای با صدا غذا خوردن و انداختن کفش های گوشه اتاق ناراحت نمی شوم.

3 - با عشق زندگی کنید
خلاصه بگویم، عشق و شور جنسی عالی است اما بعد از گذشت 10 سال از ازدواج، ممکن است این شور و عشق از بین برود. من فهمیده ام که هر چقدر به شور و عشقم به مسائلی که به شوهرم بر میگردد، توجه کنم، با شور و اشتیاقی بیشتر از قبل به سمت او برمی گردم.

4 - سازگار باشید
همیشه می گویند، باید با آنچه که دارید شاد و خوشبخت باشید نه با چیزهایی که ندارید. برای من این مسئله نه تنها در مورد اشیاء بلکه درمورد خصوصیات شخصیتی هم صدق می کند. مهم نیست که آشپزخانه خانه مان به سبک 50 سال پیش باشد و مبلمان هم دیگر فرسوده شده باشد، همین که می دانم شوهری دارم که نهایت تلاشش را برای خوشحال کردن من و بچه ها می کند برایم کافی است و سپاسگذارم.

5 - از خوشی های ساده لذت ببرید
این یکی از مهمترین عادت هاست که خوشبختی را تضمین می کند. برای من و شوهرم یک شام رویایی در رستورانی مجلل یا یک دست مبلمان تازه این خوشحالی را ایجاد نمی کند ( با اینکه ماهی یکبار برای شام با هم بیرون می رویم و این خودش خیلی است ). با هم و در کنار هم غذا پختن در آشپزخانه و برای ناهار با بچه ها به پیک نیک رفتن برایمان واقعاً لذت بخش است.

نویسنده : نظرات 0 پنج شنبه 28 دی 1391  - 4:20 PM

مطالعات نشان می‌دهد بسیاری از افراد بر این باورند خرید مسواک های زبر و خشن باعث از بین رفتن جرم دندان ها می شود اما با مسواک زدن فقط می توان سطوح بیرونی درونی و روی دندان ها را  تمیز کرد اما با تمیز کردن میان دندان ها قبل از مسواک زدن می توان سلامت دهان و دندان را همیشه حفظ کرد.
 
تحقیقات زیادی نیز تا‌کنون در ارتباط با فواید نخ دندان انجام گرفته است؛ از جمله یک محقق انگلیسی براساس تحقیقاتی که طی 2 سال اخیر انجام داده ثابت کرده است که نظافت دندان از بروز بیماری‌های قلبی پیشگیری می‌کند. به اعتقاد وی این عمل مانع نفوذ صدها نوع از انواع باکتری‌ها به جریان خون می‌شود.
 
نکته: نخ دندان برای نظافت دقیق دندان‌ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان مؤثرترین ابزار است. با به‌کارگیری نخ دندان‌ می‌توان اجزای باقیمانده غذا را که لای دندان گیر کرده بیرون کشید.

نویسنده : نظرات 0 پنج شنبه 28 دی 1391  - 4:18 PM

 

این روزها کار با کامپیوتر بسبار زیاد است. خیلی ها در منزل و عده ای در محل کار با کامپیوتر کار می کنند. در هر دو صورت باید بدانید تمیز کردن و ضد عفونی کردن این وسیله پر کاربرد بسیار ضروری است. بر اساس تحقیقاتی که توسط محققان انگلیسی صورت گرفته است باکتری‌های مضری که روی یک کیبورد ( صفحه‌کلید کامپیوتر ) اجتماع می‌کنند، بسیار بیشتر و مضرتر از باکتری‌های مضری هستند که روی کاسه یک توالت جمع می‌شوند ...

وسایلی که برای تمیز کردن کیبورد نیاز داریم در خانه همگی مان وجود دارد و نیازی نیست هزینه اضافی کنید. ابزارهای تمیز کننده مثل اسپری‌های فشرده هوا برای تمیز کردن کیبورد چندان کارایی ندارند. کمی دستمال کاغذی که بتوانیم با آن گردگیری کنیم، یک لیوان آب، جارو برقی، گوش پاکن و پیچ گوشتی کافی است.

1 - ابتدا کیبورد را در حالت صاف و مسطح قرار دهید. 

2 - سپس یک سری مناسب به جارو برقی خود متصل کنید. 

3 - مکش جارو را در پایین‌ترین حد ممکن قرار دهید و به آرامی شروع به تمیز کردن لابه لای کلیدهای کیبورد خود کنید تا جارو هر چیزی که بین آنها مانده است، بیرون بکشد.  بهترین سری جارو برقی برای انجام این کار سری است که در انتهایش کمی مو‌های نازک دارد و معمولا برای تمیز کردن مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

4 - سپس دستمال کاغذی یا دستمال گردگیری خود را بردارید و سعی کنید روی کلیدها و لابه لایشان را کمی گردگیری کنید. در این مرحله کلیدها زیاد تمیز نخواهند شد ولی مقداری از گرد و غباری که چند سال یا ماه است روی آنها نشسته کاسته می‌شود.

5 - در پشت کیبورد تعدادی پیچ وجود دارد آنها را به وسیله یک پیچ گوشتی مناسب و با حوصله باز کنید و بعد از برداشتن قاب آن، پیچ گوشتی را بردارید و از یک گوشه کیبورد شروع به در آوردن کلیدها از جایشان کنید. این کار پیچید‌گی خاصی ندارد. می‌توانید آن را بدون پیچ گوشتی و با دست هم انجام دهید ولی در هر دو حالت باید با حوصله انجام‌اش دهید.
 
خوب اگر اولین بار باشد که صفحه کلیدتان را تمیز می‌کنید، بعد از پیاده سازی کلیدها احتمالا یکی از ترسناک‌ترین مناظر ممکن را می‌بینید. زیر کلیدهای شما مخلوطی از گرد و خاک وجود دارد و حسابی کثیف است. اگر هر چند ما یکبار با جارو برقی لابه لای کلیدها را تمیز می‌کنید، لازم است ماهی یک‌بار هم آن را باز کرده و درونش را تمیز کنید. 

6 - بعد از اینکه با جارو برقی تمیز کاری را انجام دادید، ممکن است هنوز در برخی جاها روی سطح کیبورد ذراتی چسبیده باشند. اینجاست که گوش پاک‌کن به کار می‌آید تا شما را از شر این ذرات ریز هم خلاص کند. بعد هم می‌توانید لابه لای جای کلیدها را با یک دستمال مرطوب کمی تمیزتر و سپس با یک دستمال خشک کاملا خشک کنید.

7 - اگر دقت کرده باشید روی کلیدها خصوصا آنهایی که بیشتر از بقیه کاربرد دارند، همواره مقداری چربی سر انگشت‌ها می‌نشیند. برای اینکه از شر این چربی هم خلاص شویم، می‌توانیم کلیدها را در یک لیوان محلول آب و مواد شوینده بیندازیم. کمی صبر کنیم و سپس آنها را خوب خشک کنیم و بعد جا بزنیم. فقط حتما کلیدها را کاملا خشک کنید و سپس جا بزنید.
نویسنده : نظرات 0 پنج شنبه 28 دی 1391  - 4:17 PM

تلفن‌ های همراه موبایل به یكی از لوازم ضروری زندگی امروزی تبدیل شده است و همین موضوع موجب شده تا كاربران نیز به این فناوری ساخت بشر وابستگی زیادی پیدا كنند و بسیاری از كارهایشان را به‌واسطه آنها به‌انجام برسانند.

این وابستگی ها برای برخی كاربران تا جایی پیش رفته است كه بدون تلفن همراه خود قادر به تماس گرفتن با نزدیك‌ترین اقوام خود نیز نخواهند بود و شماره آنها را به‌ خاطر نخواهند آورد!

همانطور كه می‌دانید هر كدام از تلفن‌های همراه مجهز به سیستم‌عامل مخصوص به خودشان بوده و مدیریت بر این تلفن‌ها توسط رایانه نیز نیازمند نرم‌افزارهایی است كه در بسیاری از موارد توسط شركت‌های سازنده تلفن‌های همراه، طراحی شده و در اختیار كاربران قرار می‌گیرند.

باتوجه به گسترش روزافزون تلفن‌های همراه مجهز به سیستم‌عامل اندروید و نیاز كاربران به مدیریت هرچه بیشتر و ساده‌تر روی این سیستم‌عامل، قصد داریم این هفته نرم‌افزاری را به شما معرفی كنیم كه بیش از 90درصد تلفن‌های همراه و تبلت‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید تولید شده توسط شركت‌های مختلف اعم از HTC، Samsung، Motorola، Sony Ericsson، LG، HUAWEI، Dell، Acer، Asus، Google و... را پشتیبانی می‌كند.

یكی برای همه
نرم‌افزار قدرتمند MobileGo for Android ابزاری قدرتمند با روش كاری بسیار ساده است و شما می‌توانید تمامی تلفن‌های همراه و تبلت‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید را براحتی، به یك روش و تنها توسط یك نرم‌افزار مدیریت كنید.

به كمك این نرم‌افزار از امكاناتی همچون تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و بازگردانی آنها با یك كلیك، انتقال فهرست مخاطبان، مدیریت فایل‌های چندرسانه‌ای، ارسال پیام كوتاه گروهی از رایانه و مدیریت كامل نرم‌افزارهای نصب شده روی تلفن همراه یا تبلت خود بهره‌مند می‌شوید.

پشتیبان گیری و بازگردانی
یكی از عمده‌ترین مشكلات كاربران تلفن‌های همراه، چگونگی پشتیبان‌گیری از اطلاعات و بازگردانی اطلاعات پشتیبان روی تلفن‌‌های دیگر است. اگر همچنان انجام این كار برایتان مشكل است و ترس از دست دادن اطلاعاتتان شما را رها نمی‌كند، پیشنهاد می‌كنیم یك‌بار هم از این نرم‌افزار كمك بگیرید.

MobileGo for Android به شما این امكان را می‌دهد تا با یك كلیك ساده از تمامی اطلاعات ذخیره شده در تلفن همراه یا تبلت شخصی خود نسخه پشتیبان تهیه كرده و در هر زمان كه به آنها نیاز داشتید با یك كلیك، نسبت به بازگردانی آنها روی همان دستگاه یا دیگر دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید اقدام كنید. پشتیبان‌گیری از مخاطبان، پیام‌های كوتاه، نرم‌افزارها و... از جمله امكانات موجود در این بخش به‌شمار می‌رود.

مدیریت مخاطبین
فهرست مخاطبانی را كه در تلفن‌های همراه كاربران ذخیره شده است، می‌توان یكی از حیاتی‌ترین و مهم‌ترین اطلاعات ذخیره شده در آن تلفن به‌شمار آورد؛ زیرا گاهی اوقات این فهرست‌ها، مخاطبانی را در خود جای داده است كه با از دست دادن اطلاعات تماس آنها، هیچ روش دیگری برای دسترسی به این مخاطبان وجود ندارد! باتوجه به این موضوع یكی از بخش‌های نرم‌افزار فوق نیز به مدیریت فهرست مخاطبان اختصاص یافته است.

در این بخش می‌توانید فهرست مخاطبان خود را با تلفن‌های همراه دیگر، مجهز به سیستم‌‌های عامل متفاوت اعم از سیمبیان و آی‌او‌اس به اشتراك بگذارید و یك كپی از فهرست موردنظر را به آنها انتقال دهید.

همچنین می‌توانید فهرست مخاطبان خود را به‌صورت فایل‌هایی در رایانه ذخیره كرده یا از فایل‌های vCard و دفترچه تلفن‌ نرم‌افزارهایی همچون Outlook Express, Windows Address Book, Windows Mail, Outlook 2003/2007/2010 نسبت به فراخوانی اطلاعات مخاطبان به تلفن خود اقدام كنید.

اضافه كردن مخاطب جدید توسط رایانه، ویرایش موارد ذخیره شده در فهرست فعلی، حذف مخاطبان تكراری و ادغام شماره‌های مربوط به یك فرد از دیگر امكاناتی است كه این بخش در اختیار شما قرار می‌دهد.

ویدئو ، موزیك ، عكس
انتقال آسان و سریع ویدئو، موزیك و تصاویر از دیگر امكاناتی است كه این نرم‌افزار در اختیار شما قرار می‌دهد. به كمك این نرم‌افزار می‌توانید بسیاری از فایل‌های ویدئویی و موزیك‌های خود را به‌صورت خودكار به فرمت‌های پشتیبانی شده توسط سیستم‌عامل اندروید تبدیل و نسبت به انتقال آنها به تلفن همراه یا تبلت خود اقدام كنید.

فراخوانی فهرست‌های پخش نرم‌افزار iTunes در سیستم‌عامل اندروید و استخراج فهرست‌های پخش اندرویدی برای استفاده در iTunes نیز از امكانات این بخش به‌شمار می‌رود.

دستیار پیام كوتاه
نوشتن پیام كوتاه توسط تلفن همراه برای بسیاری از كاربران دشوار است و این كار زمانی دشوارتر می‌شود كه بخواهید یك پیام را برای تعداد زیادی از دوستان خود ارسال كنید یا حتی در شرایط دشوارتر بخواهید چند پیام متفاوت را برای چند نفر ارسال كنید! در این شرایط نوشتن هرپیام توسط صفحه‌كلید تلفن همراه، نیازمند صرف وقت طولانی خواهد بود.

نرم‌افزار MobileGo با پشتیبانی از قابلیت ارسال پیام كوتاه توسط رایانه به شما این امكان را می‌دهد تا با استفاده از صفحه‌كلید رایانه پیام‌های موردنظرتان را تایپ كرده و با انتخاب سریع مخاطبانتان توسط نشانگر ماوس نیز نسبت به ارسال پیام‌ها اقدام كنید.

به‌كمك این نرم‌افزار می‌توانید براحتی پیام‌های گروهی ارسال كنید و در صورت نیاز به آزادسازی فضای اشغال شده توسط پیام‌های ذخیره شده در تلفن همراهتان نیز یك نسخه پشتیبان ازاین پیام‌ها را در قالب یك فایل متنی روی رایانه ذخیره كنید و با خیال راحت آرشیو پیام‌های ذخیره شده روی تلفن خود را حذف كنید.

مدیریت نرم‌ افزارها
دانلود مستقیم نرم‌افزارها روی رایانه، نصب برنامه‌های دلخواه روی تلفن همراه یا تبلت و حذف آسان و سریع نرم‌افزارهای بیهوده، تهیه نسخه پشتیبان از برنامه‌های نصب شده روی تلفن همراه یا تبلت در هارد‌دیسك رایانه و اشتراك‌گذاری آسان نرم‌افزارها در شبكه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوك و توییتر با یك كلیك، از جمله امكاناتی است كه در بخش مدیریت نرم‌افزارها در اختیار شما قرار می‌گیرد.

نرم‌افزار فوق در دو نسخه رایگان و حرفه‌ای، قابل نصب روی سیستم‌های ‌عامل ویندوز و مك ارائه شده است كه باتوجه به سیستم‌عامل رایانه خود می‌توانید نسبت به دانلود نسخه‌ای از آن اقدام كنید.

MobileGo for Android (Free-Pro Windows))

http:‌/‌‌/‌download. wondershare. com‌/‌mobilego_full818.exe

MobileGo for Android Pro) Mac)

http:‌/‌‌/‌download. wondershare. com‌/‌mac-mobilego-android-pro_full1123.dmg

توجه: سیستم‌های ‌عامل پشتیبانی شده توسط این نرم‌افزار عبارت است از:

Android: Android 2. 1، Android 2. 2، Android 2. 3، Android 3. 0، Android 4. 0

* iOS: iOS 3. x، iOS 4. x، iOS 5. x، iOS 6. x

* Symbian: S40، S60

- مواردی كه توسط «*» مشخص شده است تنها در بخش انتقال اطلاعات میان تلفن‌های همراه پشتیبانی می‌شود.

نویسنده : نظرات 0 چهارشنبه 27 دی 1391  - 7:32 PM

پیامک های تبلیغاتی این روزها به یکی از ابزارهای نسبتا ارزان قیمت تبلیغاتی تبدیل شده و گاهی که منتظر خبر مهمی هستید این پیامک‌ ها آدم را کلافه میکنند. در ادامه روش های غیرفعال سازی دریافت اس‌ ام‌ اس های تبلیغاتی در اپراتورهای ایرانسل و همراه اول بیان می‌شود .

ایرانسل: برای ثبت درخواست عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی در ایرانسل می توانید عدد ۲ را به شماره ۵۰۰۵ ارسال نمایید (هزینه ارسال پیامک به این شماره رایگان است)

و یا می توانید از طریق خط ایرانسل خود با شماره ۷۰۰ تماس گرفته و پس از برقراری ارتباط با اپراتور درخواست خود را مبنی بر عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ابراز نمایید.

همراه اول: همچنین برای ثبت درخواست عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی همراه اول می‌بایست با شماره تلفن ۰۹۹۹۰ تماس گرفته و پس از برقراری ارتباط با اپراتور درخواست خود را مبنی بر عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ابراز نمایید.

نویسنده : نظرات 0 چهارشنبه 27 دی 1391  - 7:30 PM

درب های خود را از هر نقطه از جهان قفل کنید ، هر گوشی هوشمندی توانایی استفاده از نرم افزار Lockitron را دارا است. با این نرم افزار شما میتوانید به سرعت دسترسی های خود را با خانواده و یا دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Lockitron به شما آرامش میدهد
Lockitron به شما نشان میدهد که آیا هنگام خروج ، درب را قفل کرده اید؟ و یا حتی هنگامی که فرزندتان قفل درب را با استفاده از کلید یا موبایل خود باز میکند،با پیغامی شما را مطلع میسازد.

با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارید
دعوت خانواده،دوستان و مهمان ها به Lockitron بسیار بسیار ساده میباشد. تنها ایمیل یا شماره تلفن آنها را وارد نمایید ، بقیه کارها با ما!!

قابل نصب بر روی قفل ها تنها در چند ثانیه
مستاجرها نیز میتوانند از این وسیله به راحتی استفاده کنند. زیرا این وسیله بر روی پیچ هایی که برای قفل قبلی درون دیوار جای گرفته اند نصب میشود و به راحتی میتوانید هنگام جابجایی و نقل مکان به محل جدید ، این وسیله را هم به همراه خود ببرید.

سازگار با کلیه گوشی های هوشمند که از طریق ویسایت با ما در ارتباط هستند و گوشی های قدیمی نیز میتوانند از طریق پیام کوتاه از این وسیله استفاده کنند.

مجهز به سیستم وای فای
شما میتوانید این دستگاه را با استفاده از سیستم وای فای که بر روی آن نصب شده است کنترل کنید و کلیه پیغام هایی که از آن فرستاده میشود را در هر نقطه ای از جهان که هستید دریافت نمایید.

بدون کلید
اگر شما آیفن ۴ اس یا آیفن ۵ استفاده میکنید، میتوانید با فعال کردن آپشن حس کننده این نرم افزار ، درب ها را هنگام رفت و آمد باز یا ببندید.

کاملا هوشمند
با استفاده مدیریت هوشمند انرژی ، باطری این وسیله توانایی کار کردن تا یک سال را داراست و در صورت پایان عمر باطری ، از طریق پیغامی شما را مطلع میسازد.

قابل شخصی سازی
شما به راحتی توانایی آن را دارید تا با استفاده از نرم افزار این دستگاه ، آن را برنامه ریزی کرده و نوع فعالیت آن را به سلیقه خود تغییر دهید.

نویسنده : نظرات 0 چهارشنبه 27 دی 1391  - 7:29 PM

محققان دانشگاه تورنتو،دریافتند: در مردانی که والدین آنها از هم جدا شده اند، احتمال وقوع سکته مغزی بیشتر از کسانی است که در خانواده منسجمی رشد یافته اند. نتایج این مطالعه که در مجله بین المللی سکته مغزی به چاپ رسید، نشان داد در مردان بالغی که تجربه طلاق والدین را قبل از رسیدن به سن 18 سالگی دارند، خطر سکته مغزی 3 برابر بیشتر است. این ارتباط در مورد زنانی که والدین آنها جدا شده بودند، مشاهده نشد.

سرپرست این گروه مطالعاتی می گوید: انتظار می رفت که ارتباط بین سکته مردان و جدایی والدین آنها ریشه در سایر عوامل مانند رفتارهای پرخطر یا وضعیت اجتماعی اقتصادی پایین در این مردان داشته باشد، اما در این تحقیق سایر عوامل خطرساز سکته از جمله سن، نژاد، درآمد، تحصیلات، استعمال دخانیات، ورزش، چاقی، مصرف الکل، حمایت اجتماعی، سلامت روان و برخورداری از خدمات بهداشتی نیز مورد مطالعه قرار گرفتند.

نکته مهم این بود که با در نظر گرفتن این عوامل، همچنان جدایی والدین خطر سکته مغزی مردان را تا 3 برابر افزایش می داد. دلیل قطعی این ارتباط تاکنون مشخص نشده است، اما محققان احتمال می دهند که این ارتباط ناشی از تنظیم کورتیزول (هورمون مربوط به استرس) باشد و یا این که تغییرات بیولوژیکی در این افراد ایجاد می شود که واکنش و نحوه برخورد آنها با استرس را در تمام طول زندگی تحت تاثیر قرار می دهد.

نتایج این مطالعه می تواند در نحوه آموزش و پیشگیری از سکته مغزی تغییراتی مثبت ایجاد کند. متخصصان حیطه سلامت بهتر است در برخورد با گروه های در معرض خطر سکته، شرایط خانوادگی و جدایی والدین بیماران را نیز به عنوان یک عامل خطرساز مدنظر قرار دهند.در سراسر دنیا، سکته مغزی و سایر بیماری های عروق مغزی عامل 10 درصد مرگ و میرها هستند و سکته مغزی دومین دلیل عمده مرگ به شمار می رود.

نویسنده : نظرات 0 چهارشنبه 27 دی 1391  - 7:24 PM

 

اگر فشار خونتان بالاست باید خیلی سریع برای درمان و تغییر سبک زندگی‌تان اقدام کنید اما اگر فشار خونتان پایین است باید بدانید اگرچه باید هر چه زودتر به دنبال درمان و ریشه‌یابی مشکل‌تان باشید، اما باز هم خوش‌شانس‌تر از افرادی هستید که فشار خون بالایی دارند؛ چراکه فشار خون پایین به تنهایی عوارض کمتری نسبت به فشار خون بالا دارد.

چرا فشار خون پایین است؟
هنگامی که فشار خون فردی کمتر از محدوده طبیعی باشد (کمتر از 100 روی 60) به آن فشار خون پایین گفته می‌شود اما نکته مهم در اینجا این است که خیلی هم نمی‌توان مرزبندی قطعی برای این موضوع اعلام کرد چراکه محدوده طبیعی فشار خون از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است و فشاری که برای یک نفر طبیعی محسوب می‌شود ممکن است برای دیگری فشار خون پایینی باشد.
 
گاهی فشار خون فردی از نظر عددی پایین است اما فرد عوارض و نشانه‌های فشار خون پایین را ندارد. بنابراین جای نگرانی نیست و می‌توان گفت این فشارخون برای او طبیعی است. نشانه‌های پایین بودند فشار خون عبارتند‌از: سرگیجه، تاری دید، عدم تعادل، احساس سبکی سر، تپش قلب در هنگام بلند شدن از زمین، تعریق و پوست سرد.

ابتلا به فشار خون پایین گاهی به دنبال ایجاد برخی از نارسایی‌ها در قسمت‌های مختلف بدن اتفاق می‌افتد؛ بنابراین اگر فشار‌تان پایین است و از عوارض آن (که به آنها اشاره شد) رنج می‌برید برای ریشه‌‌یابی مشکل و درمان به پزشک مراجعه کنید. نارسایی‌های که می‌توانند باعث ابتلای شما به فشار خون پایین شوند عبارتند‌از:

نارسایی غدد از از جمله غدد فوق کلیوی و غده تیروئید (کم‌کاری و پرکاری تیروئید)،نارسایی‌هایی قلبی مانند نامنظمی در ضربان قلب و بیماری‌های دریچه قلب،عفونت گسترده در بدن
توجه: اگر برای فشار خون پایین‌تان هیچ بیماری و دلیل پزشکی پیدا نشد نگران نباشید چراکه برخی به طور سرشتی فشار پایینی دارند.

راحت درمان می‌شود
درمان فشار خون پایین خیلی ساده‌تر از فشار‌خون بالاست چون این افراد در بیشتر موارد با برخی اقدامات ساده خانگی دوباره فشارشان به حالت عادی باز می‌گردد؛ از جمله این اقدامات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوشیدن  مایعاتی که دارای املاح باشد؛ مثل لیموناد یا دوغ قرار دادن پاها در سطحی بالاتر از بدن
در برخی موارد هم مصرف برخی از داور‌های تقویتی به تجویز پزشک می‌تواند کمک‌کننده باشد اما این درمان‌های ساده خانگی زمانی مفید هستند که کاهش فشار خون به دلیل ابتلای فرد به یک بیماری جدی دیگر نباشد؛ در غیر این صورت باید بیماری اصلی را شناسایی و درمان کرد.

 به طور مثال در صورتی که فرد به دنبال اختلال و نقایص هورمونی دچار این عارضه شده است، درمان اصولی، تجویز هرمون‌های مورد نیاز بدن است. این روز‌ها تزریق سرم هم به یکی از روش‌های متداول برای افرادی که دچار کاهش فشار می شوند تبدیل شده است؛ در حالی که به راستی لزومی برای تزریق سرم وجود ندارد. بهتر است سرم برای افرادی استفاده شود که نمی‌توانند مایعات بخورند؛ مثلا خونریزی شدیدی دارند یا دچار اسهال و استفراغ هستند.

یک ورزش ساده اما مفید
ورزش‌های استاتیک و تقویت عضلات پا برای افرادی که فشار خون پایینی دارند مفید است. یک ورزش مفید برای کسانی که فشار خون پایینی دارند این است که با زاویه 30 درجه به دیوار تکیه دهند و عضلات پا و پاشنه خود را همزمان به زمین فشار داده، منقبض کنند؛ چند دقیقه این وضعیت را حفظ و بعد رها کنند. این تمرین باعث می‌شود خون به سمت اندام‌های فوقانی بدن حرکت کند و از افت فشار فرد جلوگیری شود.
نویسنده : نظرات 0 شنبه 23 دی 1391  - 8:19 PM

 

افزایش آلودگی های محیطی یکی از مظنونین اصلی افزایش خطر ابتلا به سرطان هستند، اما با توجه به این که در حال حاضر امکانات لازم برای مقابله با این آلودگی در هوای شهرها وجود ندارد، به هموطنان عزیزی که  نگران سلامتی خود و فرزندانشان هستند می توان  راه های مقابله با آلودگی های محیط منزل را متذکر شد.  

یکی از مسایل بسیار مهم در آلودگی هوای تنفسی افراد که غالباً از نظر عزیزان پنهان می ماند، آلودگی داخل خانه یا به اصطلاح انگلیسی آن indoor pollution است. این عبارت به آلودگی هایی اشاره می کند که منشا آن در خانه است و گاهی باعث می شود که هوای داخل خانه حتی از هوای بیرون آلوده تر باشد. در حقیقت ما از آلودگی که در خارج از خانه است هراس داریم و در خانه می مانیم تا از این آلودگی در امان بمانیم اما متوجه آلودگی که در داخل خانه توسط خود ما ایجاد شده نیستیم.

برای مثال در نظر بگیرید خانه ای را که در هر کدام از اطاق های آن یک بخاری گازی یا نفتی وجود دارد که هرکدام به نوبه خود گازهای سمی را هرچند به میزان کم وارد هوای خانه می کنند. کاملا قابل درک است که نمی توان بخاری را از خانه حذف کرد اما خود ما می دانیم که استفاده بهینه از مواد سوختی و انرژی، امرمهمی است که به دلیل فراوانی و ارزانی منابع انرژی، سال هاست که در کشور ما به یک شعار نامفهوم تبدیل شده است.

 کم نیستند خانواده هایی که در زمستان شعله بخاری ها را تا آخرین درجه بالا می کشند و هر وقت از گرما به تنگ آمدند به جای کم کردن شعله بخاری، پنجره ها را باز می کنند و لباس های تابستانی می پوشند!! این مطلب حتی در مورد ساختمان هایی که با شوفاژ کار می کنند نیز صادق است و بسیاری از خانواده ها و کار کنان مراکز اداری و دولتی به استفاده بی رویه از انرژی که مولد مواد سمی است عادت دارند.

یک مثال ساده از این عادت بد، دم کردن چای و قرار دادن کتری بر روی آتش به مدت طولانی است که رسم دیرینه ما ایرانی هاست. در صورتی که همین شعله کوچک که به نظر ما بی مقدار و بی خطر می رسد، مقادیر کمی از مواد سمی را به طور مداوم وارد هوای تنفسی ما کرده و به بدن ما و کودکان ما ضرر می رساند. تصور کنید خانمی را که  با دست و دل بازی تمام چند ظرف آب و غذا و چای را روی گاز گذاشته و در حال تمیز کردن خانه با انواع و اقسام مواد شیمیایی مانند سفید کننده ها و لکه برها و جرم زداهاست.
 
این خانم به هوایی که میزان  قابل توجهی از مواد سمی ناشی از سوختن گاز در آن وجود دارد، سم ناشی از تبخیر مواد پاک کننده را نیزاضافه می کند و در حالی که به دلیل فعالیت بدنی به نفس نفس افتاده این هوای آغشته به انواع سموم را تنفس می کند بدون اینکه بداند چه ضرری به سلامت خود و افراد خانواده وارد آورده است.  

همه ما وقتی صحبت از آلودگی هوا می شود نگاهی به هوای بیرون انداخته و با حسرت و افسوس سری تکان می دهیم و از اینکه نمی توانیم در این زمینه کاری بکنیم ناراحت و نگرانیم. اما باید بدانیم که با رعایت چند نکته کوچک می توان با آلودگی داخل خانه که به مراتب خطر ناک تر از آلودگی بیرون است مقابله کرده و هوای تنفسی خود را در حد بضاعت خو د تمیز نگه داریم : 

1- ایجاد بهترین حرارت با مصرف کمترین گاز و تولید کمترین آلودگی: شعله گاز را در حدی تنظیم کنیم که با شعله آبی بسوزد. این مسئه هم در مورد بخاری و هم در مورد اجاق گازهای  خانگی صدق می کند. در مورد اجاق های گازی  اگر شعله را تا حد زیادی بالا ببرید مقداری از گاز بدون اینکه فرصت سوختن داشته باشد وارد هوای اطاق می شود. اگر دقت کنید در این حالت صدای خارج شدن گاز را از شعله می شنوید. برای کاهش میزان آلودگی به آهستگی  درجه گاز را کم کنید.
 
می بینید که این صدا قطع می شود اما میزان شعله کم نمی شود زیرا در حقیقت شما از خروج گازهایی که فرصت سوختن ندارند جلوگیر ی کرده اید بدون اینکه میزان گرمای  تولید شده را کاهش داده باشید. این مسئله در مورد بخاری ها نیز صحیح است با این تفاوت که در بخاری به دلیل پوشیده بودن شعله  صدای خروج گاز به راحتی شنیده نمی شود، اما آبی بودن شعله تا حدی نشانه بهتر بودن بازده سوخت و کاهش مواد سمی پخش شده در هوا است.

2- هرگاه برای منظوری آب  جوشیده نیاز داشتید ابتدا در مورد میزان مورد نیاز فکر کنید و به همان میزان آب داخل کتری یا ظرف بریزید: آب بیشتر نیاز به حرارت بیشتر و سوزاندن میزان بالاتری از مواد سوختی دارد که به آلوده تر شدن هوا می انجامد. اگر می خواهید آب برای مدتی داغ بماند و چای دم شده برای مدتی قابل استفاده باشد می توانید از فلاسک استفاده کنید که ساعت ها آب را داغ نگه می دارد و نیازی به سوزاندن گاز و آلوده کردن محیط ندارد.

3- برای تمیز کردن سطوح از موادی استفاده کنید که روی سطوح مالیده می شوند نه آنهایی که اسپری می شوند: چون همیشه مقداری از مواد اسپری شده  وارد هوای تنفسی شما که در حال اسپری کردن هستید می شود. در عین حال سعی کنید از حد اقل موارد شیمیایی برای تمیز کردن خانه استفاده کنید. هرچه میزان ماده مورد استفاده شما بیشتر باشد میزان تبخیر از روی سطوح نیز بیشتر بوده و مقدار بیشتری سم وارد هوا می شود. 

4- از انواع مواد پاک کننده با ترکیبات متفاوت به طور هم زمان استفاده نکنید: این مواد گاهی در ترکیب با همدیگر مواد دیگری تولید می کنند که برای سلامتی ما بسیار زیان بار هستند. مورد بارز آن که بسیاری از خانم ها با آن آشنا هستند ترکیب سفید کننده ها با جوهر نمک است که بخارات آن برای ریه بسیار سمی است و اثرات بد آن در ریه تا مدت ها باقی می ماند.

5- سیگار یکی از اصلی ترین مظنونین در ابتلای به انواع سرطان هاست: افراد خانواده فردی که سیگار می کشد بدون اینکه بخواهند از هوای آلوده به دود سیگار تنفس می کنند. در این میان کودکان که ریه های حساس تری دارند بیشتر در معرض خطر هستند و لذا توصیه می شود ضمن توجه به لزوم ترک سیگار حتی الامکان هنگام سیگار کشیدن از هوای آزاد بالکن یا کنار پنجره استفاده کنید. 

6- کودکان نوگلان زندگی ما هستند و سلول های آنها شکننده و در مقابل مواد شیمیایی حساس تر هستند: در جشن های تولد و مراسم مانند آن از مواد آتش زا و فشفشه ها استفاده نکنید، همچنین استفاده از اسپری های صناعی مانند برف شادی و مانند آن توصیه نمی شود. بهتر است به جای آن از کاغذ های رنگی ساده و بادکنک های رنگی استفاده کنید. کودکان هر آنچه شما در جشن ها برایشان استفاده کنید را با آغوش باز می پذیرند، این شما هستید که باید به فکر سلامت آنها باشید.

بیایید همه با هم در کاهش سموم محیط زندگی خود بکوشیم و زمین پاکیزه تری برای فرزندانمان پس انداز کنیم.
نویسنده : نظرات 0 شنبه 23 دی 1391  - 8:18 PM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 17