آنچه باید بدانیم ولی نمی دانیم!

راسخون راسخون راسخون
انجمن ها انجمن ها انجمن ها
گالری تصاویر گالری تصاویر گالری تصاویر
وبلاگ وبلاگ وبلاگ
چندرسانه ای چندرسانه ای چندرسانه ای

جدید ترین مطالب

1 - وانمود کنید که هیچ اتفاقی نیفتاده و به عبارتی همه چیز آرام است خودتان را ریلکس نشان دهید.

2 - از سیستم و مانیتور برای مدتی دور شوید تا آرامش پیدا کنید

3 - فکر کنید همین فردا می میرید تا از فرصت باقی مانده بهتر استفاده کنید

4 - مثل تازه کارها رفتار کنید تا همه چیز برایتان جذابیت پیدا کند

5 - فهرست برنامه هایتان را پاره کنید تا دست و پایتان در انجام وظایف روزانه بسته نشود

6 - یک سری ویژگی ها و کیفیت ها مثل نظم را دستکاری کنید تا تنوع برایتان ایجاد شود

7 - فعالیت های ورزشی و انرژی تخلیه کن مثل یوگا و رقص را بعد از کار بگنجانید

8 - آنقدرها جدی نباشید که نتوانید از خود انعطاف نشان دهید

9 - کارهایی را انجام دهید که روشنتان می کند و روحیه تان را تغییر می دهد

10 - سعی کنید عشق و علاقه بیشتری به کار و محیط کاریتان تزریق کنید و نشان دهید

11 - کوتاه ترین، هوشمندانه ترین و ساده ترین راه را برای انجام کارتان بیابید

این روش ها را امتحان کنید، ضرری ندارد...

نویسنده : نظرات 3 دوشنبه 29 مهر 1392  - 11:28 AM

 

تـاریـخ مـصرف مواد غذایی راهنمایی میباشد برای مصرف کننده تا مدت زمانی که مواد غذایی را می تـوان پیـش از آنکه فاسد گردند نگهداری کرد مشــروط بـر ایـنـکه شرایـط نگهداری آنها کاملا رعایت گردد. ایـن مـدت بـه عواملی همچون ترکیبات مواد غذایی، روش فــراوری مــواد غذایی توسط سازنده، نوع بسته بندی و چگونگی نگهداری آنهـا بستگی دارد.

 

گوشت قرمز تازه

 

فریزر-ماه

 

یخچال-روز

نوع
8-4 5-3 خرد شده
4-3 2-1 چرخ شده
2-1 3-2 سوسیس
2-1 21-14 سوسیس دودی

 گوشت قرمز پخته


فریزر-ماه

 

یخچال-روز

نوع
3-2 4-3 خورشت
3-2 2-1 آبگوشت

 ماهی


فریزر-ماه

 

یخچال-روز

نوع
4-3 2-1 خام
6-4 4-3 پخته
2 14 دودی
فریز نکنید

3-2

تن


گوشت سفید

 

فریزر-ماه

 

یخچال-روز

 

نوع

9 2-1 خام
4-3 2-1 دل و جگر خام
4-3 2-1 چرخ کرده
4-3 4-3 سرخ کرده
3-1 2-1 ناگت مرغ پخته
6-3 4-3 خورشت


لبنیات 

 

فریزر-ماه

 

یخچال-روز

نوع
8-6 3-2 کره
6-3 3-2 پنیر
سه هفته 7 شیر و خامه
2-1 در یخچال قرار ندهید بستنی
1 7 ماست

تخم مرغ 

 

فریزر-ماه

 

یخچال-روز

نوع
فریز نکنید 35-28 داخل پوست
9-6 4-2 سفید خام
6-3 4-2 زرده خام
فریز نکنید 7 پخته


شیرینی

 

فریزر-ماه

 

یخچال-روز

نوع
3 5-4 تر
3 7 خشکمیوه و سبزیجات: آنها را در فریزر نگهداری نکنید. تنها در یخچال نگداری شود:

میوه ها

 

 

مدت

نوع
یک تا دو هفته انگور
شش تا هشت روز کیوی
دو تا پنج روز لیمو ترش
شش تا هشت روز خربزه و هندوانه
دو تا سه هفته پرتقال
یک هفته نارنگی
دو تا سه روز هلو
سه تا پنج روز آناناس
ده تا چهارده روز گلابی
دو تا سه روز موز
یک تا دو ماه سیب
دو تا سه روز توت، توت فرنگی، شاه توت

 

سبزیجات

 

 

مدت

نوع
پنج تا هفت روز-دریخچال نگهداری نکنید گوجه فرنگی
دو تا چهار ماه-در یخچال نگهداری نکنید سیب زمینی
یک تا سه ماه پیاز
ده تا دوازده روز خیار
هفت تا ده روز کلم پیچ
یک تا دو هفته فلفل سبز
دو تا سه روز قارچ
ده تا دوازده روز کاهو
دو تا سه روز اسفناج
دو تا چهار هفته کرفس
یک تا سه ماه هویج
سه تا شش روز لوبیا و باقلا

متفرقه

1- سس کچاپ و خردل: 4 تا 6 ماه داخل یخچال (در فریزر نگهداری نکنید)
2- ترشی: 1 سال
3- نان: 3 تا 5 روز بیرون یخچال، 1 هفته داخل یخچال، 3 ماه داخل فریزر
4- آجیل: 8 ماه
5- ماکارانی: 2 سال (در بسته بندی)
6- آب میوه(در قوطی): 6 ماه
7- سرکه: نامحدود (تنها در ظروف شیشه ای نگهداری شود)
8- ادویه جات: 24 ماه (در جای خشک و دربسته)
9- چای: 18 ماه (در بسته)
10- شکر: 24 ماه (در جای خشک و در بسته)
11- برنج: 24 ماه (در مکان خشک و دربسته)
12- روغن زیتون: 24 ماه.
13- بیکینگ پودر: 18 ماه (مکان خشک و در بسته)
14- جوش شیرین: 24 ماه (مکان خشک و در بسته)
15- غلات: 6 تا 12 ماه (در بسته بندی)، 2 تا 3 ماه (از بسته بندی باز شده)
16- شکلات: 12 ماه (در جای خنک)
17- آرد: 6 تا 8 ماه (ظرف در بسته)
18- ژله: 7 ماه
19- عسل: 12 ماه
0 2- سس مایونز: 2 تا 3 ماه (در فریز نگهداری نگردد)
21- نمک: نا محدود

 

نویسنده : نظرات 2 دوشنبه 29 مهر 1392  - 11:26 AM

 ۱ـ‌ هرگز از دستمال كاغذی یا دستمال‌های توالت برای پاك كردن شیشه عینك خود استفاده نكنید زیاد جالب نیست.این دستمال‌ها از چوب ساخته شده اند و شیشه‌های عینك شما را خش می‌اندازند. دكتر Robert Noecher می‌گوید من از كراواتم (یا پیراهن با جنس مناسب) برای این‌كار استفاده می‌كنم، به این خاطر كه از ابریشم ساخته شده و بسیار نرم و لطیف است.

۲ـ‌ عینك‌های آفتابی پولاریزه برای كم كردن حساسیت نسبت به نور و بازتاب آن از اجسام براق، بسیار مناسب هستند، اما برای دیدن صفحه‌های موبایل یا سیستم‌های راهیاب، شما را با مشكل مواجه خواهند كرد. این مشكل حتی برای دیدن صفحه‌های دستگاه‌های خودپرداز جدی‌تر خواهد بود.

۳ـ‌ بسیاری از ما فكر می‌كنیم، پس از یك جراحی چشم، بسرعت می‌توانیم به زندگی عادی خود برگردیم، اما در واقع برای بسیاری از افراد، این زمان، مقادیری بیشتر طول می‌كشد. پس از این‌كه مجبور شویم روی یك متن چند صفحه‌ای تمركز كنیم، متوجه می‌شویم آنقدر‌ها هم كه فكر می‌كنیم كار ساده‌ای نیست و به زمانی بیش از این نیاز است.

۴ـ‌ بسیاری از مردم می‌دانند كه اشعه ماوراء بنفش (UV) به پوست آسیب جدی می‌رساند، اما نمی‌دانند كه این اشعه برای چشمان نیز مضر است. آیا شما از كسانی هستید كه تنها زمانی‌كه آسمان آفتابی است، عینك می‌زنید؟ مثل این می‌ماند كه بگویید من فقط گاهی اوقات سیگار می‌كشم!

عینك آفتابی‌ای را انتخاب كنید كه به اندازه كافی برای جلوگیری از ورود اشعه از بالا و پایین بزرگ باشند حتی اطراف آن نیز ضخیم باشد، اگر از لنز استفاده می‌كنید محافظ UV را بخواهید.

نویسنده : نظرات 0 دوشنبه 29 مهر 1392  - 11:24 AM

 

تحقیقی که در مجله "فیزیولوژی تجربی" منتشر شده است حتما این را بخوانید، نشان می‌دهد که مصرف پاراستامول یا استامینوفن می‌تواند کارایی ورزشکاران را در هوای گرم افزایش دهد، زیرا به آنها کمک می‌کند تا راحت‌تر با گرما مقابله کنند.
 
این تحقیق نشان داده است که مصرف استامینوفن توانایی استقامتی را افزایش می‌دهد، زیرا از درد بر اثر ورزش می کاهد. این مطالعات برای اولین بار نشان داده است که استامینوفن طول مدت ورزش در هوای گرم را نیز افزایش می‌دهد. این اثر به این دلیل است که استامینوفن دمای بدن را به هنگام ورزش کاهش داده و بنابراین تحمل فرد را افزایش می‌دهد.

برای انجام این تحقیق، دو گروه از ورزشکاران قبل از ورزش در هوای گرم از استامینوفن و نوشیدنی ورزشی استفاده کردند. در حین ورزش دمای بدن و پوست ورزشکاران اندازه گیری و ثبت شد.

دکتر لکس موگر از دانشکده علم ورزش دانشگاه کنت می‌گوید: آژانس ضد دوپینگ باید در این زمینه رسیدگی‌های لازم را انجام دهد. امیدواریم در مطالعات بعدی بفهمیم که با چه مکانیسمی این اتفاق می‌افتد. 
نویسنده : نظرات 0 دوشنبه 29 مهر 1392  - 11:23 AM

 

گروه اول : ساده لوح ها

ساده لوح ها و آدم های زودباور اساسا زیاده از حد خوشبین هستند و عینک خوش بینی شان خیلی تمیز است، پس هرکه هرچه گفت باور می کنند و در این مسیر نه تنها پیشرفت کاری نخواهند داشت بلکه شاید به سمت سقوط نیز بروند.چنین افرادی حتی اگر استخدام هم بشوند، توفیقی در شغلشان بدست نمی آورند

گروه دوم : ترسوها

ترسوها قدرت ریسک ندارند و همیشه واهمه دارند که نکند اگر دست از پا خطا کنند یا به هر دلیل اشتباهی مرتکب شوند، به جمع بیکارها بپیوندند.چنین افرادی برای پیشگیری از هر اتفاق ناخوشایندی به روزمرگی گرفتار می آیند و به فکر پیشرفت نمی افتند

گروه سوم : بی تفاوت ها

برای بی تفاوت ها تنها مسئله مهم این است که کاری با حقوق مشخص داشته باشند، بروند و بیایند. دیگر اینکه چه اتفاقی می افتد یا چگونه می توان وضعیت کاری را ارتقا داد اصلا مهم نیست.درجا زدن بهترین وضعیتی است که بی تفاوت ها دچارش می شوند.

گروه چهارم : زخم خورده ها

زخم خورده ها برعکس ساده لوح ها خیلی بدبین هستند و برای انجام هر کاری دائما احتیاط می کنند تا نکند اتفاقی بیفتد. همین امر به آنها اجازه نوآوری نمی دهد.از طرف دیگر این افراد اگر آدم هایی کینه ای باشند، به جای اینکه به ارتفا شغلی شان فکر کنند در اندیشه انتقام از دیگران هستند.

گروه پنجم : شایعه پراکن ها

شایعه پراکن ها اصولا وقتشان پر است اما نه برای انجام کار بلکه برای اینکه پشت سر این و آن شایعه درست کنند و دردسر بسازند. این افراد فقط برایشان مهم است که شایعه ای که پست سر یک نفر پخش می کنند چقدر تپل باشد و تا چه اندازه کارایی نشان دهد.

گروه ششم : معذرت بخواه ها

معذرت بخواه ها معمولا کسانی هستند که اعتماد به نفس کمی دارند و هر اتفاقی می افتد را تقصیر خودشان می دانند و به گردن می گیرند.این افراد خودشان باعث سیل شدن خودشان می شوند و به همین دلیل همه منفی ها راجذب می کنند. آنها نمی دانند یا نمی خواهند بپذیرند که معذرت خواستن هم حد دارد.
نویسنده : نظرات 0 دوشنبه 29 مهر 1392  - 11:22 AM

 

ادامه دادن به شغلی که متنفرید نه تنها سلامت روانی بلکه سلامت جسمی شما را هم به خطر می‌اندازد.پژوهش منتشر شده در جورنال "روابط انسانی" نشان می‌دهد که کارمندانی به خاطر الزامات یا نبود
 
گزینه‌های شغلی مطلوب دیگر در سازمان‌ها باقی می‌مانند، با احتمال بیشتری نسبت به کارمندان دیگر ممکن است دچار مشکلات سلامت جسمی مانند فرسودگی، استرس و خستگی مفرط شوند نظر شما چیست؟.

آلکساندرا پاناچیو، استادیار دانشگاه کونکوردیا در مونترآل، که این پژوهش را انجام داده است، می‌گوید: "ممکن است علت این باشد که فقدان پیوند عاطفی با یک سازمان، کار در آن سازمان بر اساس الزام به صورت نوعی ادای دین تجربه می‌شود- نبود خودمختاری فرد را در درازمدت از لحاظ عاطفی فرسوده می‌کند."
نویسنده : نظرات 0 دوشنبه 29 مهر 1392  - 11:22 AM

 

خود عمل رسیدن به سر کار ممکن است بر سلامت کارمند را موثر باشد.یک بررسی که در جورنال BMC Public Health منتشر شده است، نشان می‌دهد کارگرانی که با اتوبوس، قطار یا ماشین به سر کار می‌روند، نسبت به آنانی که پیاده یا با دوچرخه به سرکار می‌روند،
 
ممکن است بیشتر در معرض تاثیرات منفی بر سلامت‌شان باشند نظر شما چیست. این پژوهش نشان می‌دهد که کارگرانی که با وسیله نقلیه موتوری به سر کار می‌روند، موارد بیشتری از اختلال در سلامت عمومی را تجربه می‌کنند که به افزایش دوره غیبت آنها از محل کار می‌انجامد.

اریکه انسون، از دانشگاه لاند در سوئد، یکی از این پژوهشگران، می‌گوید : "به طور کلی افرادی که از ماشین یا وسائل نقلیه عمومی برای رفتن به سر کار استفاده می‌کنند، در مقایسه افرادی که پیاده یا با دوچرخه به سر کار می‌رود (رفت و آمد فعال)، دچار استرس بیشتر، کیفیت خواب بدتر و فرسودگی بودند و با مشکلات بهداشتی بیشتری درگیر بودند."
نویسنده : نظرات 0 دوشنبه 29 مهر 1392  - 11:21 AM

 

در حالیکه ثابت شده است که افرادی که زندگی اجتماعی فعال‌تری دارند، بیشتر عمر می‌کنند این خیلی خوبه، این امر درباره کارمندان در محیط کاری نیز صدق می‌کند.

بر اساس پژوهش منتشر شده در جورنال Health Psycology کارمندانی به حمایت شخصی همکاران‌شان در محل کارشان اطمینان دارند، با احتمال بیشتری طول عمر درازتری خواهند داشت.

پژوهشگران سوابق بهداشتی بزرگسالانی را که در طول دو دهه به طور میانگین 8.8 ساعت در روز  کارمی‌کردند، پیگیری کردند. افرادی که گزارش کرده بودند حمایت اجتماعی چندانی در محل کار ندارند،
 
با احتمال دو برابر ممکن بود در طول این 20 سال مرده باشند.در طول این بررسی 53 نفر فوت کردند؛ اغلب این افراد ارتباط اجتماعی چندانی با همکارانشان نداشتند.
نویسنده : نظرات 0 دوشنبه 29 مهر 1392  - 11:20 AM

 

مانع شدن کارمندان از چرت زدن معمول در بعدازظهرها، کاری که در اغلب مشاغل انجام می‌شود، ممکن است به مشکلات قلبی بینجامد حتما مواظب باشید.

یک بررسی منتشر شده در حورنال "آرشیوهای طب داخلی" نشان داد که نیم ساعت چرت زدن در روز سلامت قلب را بهبود می‌بخشد و به پیشگیری از بیماری مرگبار قلبی- عروقی کمک می‌کند.

بر اساس این پژوهش، مردان مشغول به کار، بدون توجه که شمار چرت زدن‌ها یا مدت آنها چقدر باشد، بیشترین سود را از این چرت‌زدن‌های کوتاه روزانه می‌برند، و نسبت به مردانی که چرت نمی‌زنند، 64 درصد بیشتر در معرض کمتر مرگ ناشی از بیماری قلبی هستند.

این پژوهشگران می‌گویند چرت زدن از طریق کاهش استرس ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد.این بررسی پژوهش‌های قبلی را تایید می‌کند که نشان می‌دهند میزان مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی در کشورهایی که چرت میانه روز در آنها رایج است، مانند کشورهای حوزه مدیترانه و آمریکای لاتین، پایین تر است.
نویسنده : نظرات 0 دوشنبه 29 مهر 1392  - 11:20 AM

در مقابل مواردی که در بالا ذکر شد، خود داشتن شغل ممکن است برای سلامتی عاطفی فرد خوب باشد شما موافق هستید؟.یک پژوهش‌ اخیر درباره منافع روانی اشتغال و تاثیر بیکاری نشان داده‌اند که بیکاری درازمدت ممکن است باعث تشدید مشکلات سلامت روانی شود.

این بررسی نشان می‌دهد که افرادی که بیش از 25 هفته در سال گذشته بیکار بوده اند، با احتمال بیشتری نسبت به افراد مشابه مشغول به کار ممکن است برای اولین بار مشکلات سلامت روانی را تجربه کنند.

این پژوهشگران این یافته‌ها را به حس هدفمندی ناشی از کار کردن مربوط می‌دانند.آرتور گلداسمیت، استاد اقتصاد در دانشگاه واشنگتن در این باره می‌گوید: "هنگامی که افراد در معرض بیکاری درازمدت قرار می‌گیرند، به طور واضحی احساس می‌کنند که از استفاده از توانایی‌شان برای کسب معاش و مراقبت از خانوادهای‌شان درمانده‌اند و نگران آینده‌شان هستند."

نویسنده : نظرات 0 دوشنبه 29 مهر 1392  - 11:18 AM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 7