خرید مودم جیبی
 
نويسندگان

 

پوشش است: برای مشاهده مناطق تحت پوشش مبیننت اینجا را ببینید:

 

http://mobinnet.ir/browse.aspx?CatID=1&ContentID=13

- پس مودمهایی که در سطح اینترنت و سطح شهر فروخته میشود و سیم کارت ایرانسل به آن میخورد چیست؟

 

دقت کنید که این مودمها از تکنولوژی Win-Max استفاده نمیکنند. بلکه همان GPRS موبایلها هستند که به لپتاپ شما منتقل میشوند.

- چرا با وجود این مودمها، ایرانسل باز هم وایمکس را راهاندازی کرده است؟

 

تکنولوژی GPRS نسبت به Wi-Max یک تکنولوژی کم سرعت به حساب میآید. نهایت سرعت در این استاندارد، بین 10 تا 50 کیلوبایت اعلام شده است که این روزها سرعت بالایی به حساب نمیآید (هر چند که ممکن است در نبود ADSL امکان خوبی برای استفاده از اینترنت باشد). در حالی که با تکنولوژی وایمکس شما ممکن است حداقل 100 کیلوبایت سرعت داشته باشید.

- مبیننت چه نوع مودمهایی را عرضه میکند؟

 

مبینت در کل سه نوع مودم عرضه کرده است: داخلی، خارجی و جیبی که در این صفحه قابل مشاهده هستند:

 

http://mobinnet.ir/browse.aspx?CatID=2&ContentID=26

- کیفیت مبیننت چطور است؟ آیا میتوانم با خرید یک مودم جیبی مبیننت همه جای شهر اینترنت داشته باشم؟

 

کیفیت دریافت سیگنالهای وایمکس به قدرت مودمی که میخرید و نزدیک بودن شما به دکل وایمکس بستگی دارد. حقیقت این است که کاربرانی که مودم جیبی مبیننت را خریدهاند هرگز از آن راضی نیستند و در سایت رسمی مبیننت هم به طور ضمنی به آن اشاره شده است که به این مودمها چندان به دیده معجزه نگاه نکنید!

 

بنابراین اگر واقعاً قصد استفاده از مبیننت را دارید، بهتر است به فکر مودمهای قویتر باشید. لیست مودمهای مبیننت اینجا موجود است:

 

http://blog.mobinnet.ir/?p=125

- مناطق تحت پوشش شهر چه مناطقی هستند؟

 

در سایت رسمی مبیننت این نقشهها از شهر قرار داده شده است:

 

مناطق پوشش داخلی شهر

 

ماطق پوشش خارجی شهر

 

برای شهرهای دیگر، اینجا را ببینید:

 

http://mobinnet.ir/browse.aspx?CatID=1&ContentID=13

 

در سایت مبیننت آمده است:

 

پوشش داخلی، مربوط به مناطقی است که در آن مودم‌‌های داخلی (Indoor) وایمکس مبیننت میتوانند به شبکه (یا در واقع دکل BTS) وصل شود.

 

پوشش خارجی، مربوط به مناطقی است که در آن فقط مودمبیرونی (Outdoor) وایمکس مبیننت میتواند به شبکه وصل شود.

 

این توضیحات هم در سایت مبیننت مهم است:

 

با استفاده از لینک بالا، به سادگی میتوانید تشخیص دهید که منزل شما در منطقهی تحت پوشش وایمکس مبیننت قرار دارد یا خیر. اگر در ناحیهی تحت پوشش داخلی هستید، توصیه میکنیم مودم داخلی را تهیه کنید چون امکان جابهجایی بسیار آسانی دارد و به قابلیت Wi-Fi و درگاه تلفن اینترنتی مجهز است.

 

   این نکتهی مهم دیگر را هم به خاطر بسپارید که هیچ یک از نقشههای نواحی تحت پوشش، نشاندهندهی نواحی تحت پوشش مودمهای جیبی و یواسبی وایمکس مبیننت نیستند. این مودمها به دلیل کوچک بودن، بسیار قابلحمل هستند اما بهای این کوچک بودن، آنتندهی محدودتر است. این دو نوع مودم در نواحی تحت پوشش داخلی و هر جایی که نزدیکبه آنتن BTS باشد به خوبی کار میکنند. اما اگر از آنتن خیلی دور باشید، قدرت آنتندهی مودم به همان میزان کاهش مییابد.

- قیمت سرویسهای مبیننت چقدر است؟

 

قیمتها کمی از ADSL بالاتر است، اما نه آنقدرها که بترسید! این صفحه حاوی قیمتهای وایمکس مبیننت است که باید هزینه مودم را به آنها اضافه کنید:

 

http://mobinnet.ir/browse.aspx?CatID=2&ContentID=21

- مزیت وایمکس نسبت به مودم ایرانسل چیست؟

 

تصور کنید دستگاههایی مثل iPhone و iPad و یک لپتاپ را با خود حمل میکنید. در این صورت مودم وایمکس مبیننت به محض روشن شدن میتواند به همه این دستگاهها سرویس بدهد! اما اگر مودم ایرانسل داشته باشید، فقط میتوانید به لپتاپ بزنید (هر چند که میتوانید از طریق لپتاپ با استفاده از Ad-Hoc به بقیه دستگاهها هم اینترنت بدهید، اما روشن بودن لپتاپ الزامی است!)

 

 

- کیفیت و هزینه مودمهای جیبی USB ایرانسل چطور است؟

 

 

شما با خرید یک مودم جیبی که سیم کارت میخورد، با قیمتی بین 70 تا 100 هزار تومان، و خرید یک سیمکارت ایرانسل (به قیمت 5000 تومان) و پرداخت 10 هزار تومان در ماه میتوانید اینترنتی قابل قبول از طریق ایرانسل دریافت کنید.

 

خوبی این نوع اینترنت این است که هر کجا که پوشش تلفن همراه ایرانسل وجود داشته باشد، شما به اینترنت دسترسی دارید!

 

- نتیجه؟

 

خلاصه مطلب این شد که شما برای داشتن یک اینترنت همراه که همیشه در کنار لپتاپ یا دستگاههای دیگرتان باشد، دو راه حل دارید: 1- مودم وایمکس مبیننت  2- مودم جیبی سیمکارتی

 

مزایا و معایب هر یک گفته شد. اگر سرعت بالاتر میخواهید، وایمکس مبیننت را پس از پرس و جو از افرادی که خریدهاند تهیه کنید، اما اگر سرعتی در حد 10 تا 50 کیلوبایت (تقریباً 2 تا 5 برابر اینترنت دیال آپ) جوابگو است، مودم سیمکارتی بگیرید.

 

توجه: اگر گوشیهای پیشرفته مثل آیفون دارید، حتی خرید مودم USB نیز نیاز نیست!! به طور مثال من خودم نهایتاً به این نتیجه رسیدم: با توجه به اینکه گوشی بنده iPhone4 است و سیمکارت همراه اول دارم و میخواهم هر کجا رفتم، روی iPad و لپتاپ و آیفون اینترنت داشته باشم، 10 هزار تومان به همراه اول دادم. گوشی را به اینترنت وصل کردم و امکان Personal Hotspot را در گوشی روشن کردم. در این صورت، در اطراف گوشی من تمام دستگاههایم به اینترنت وصل میشوند و مشکلم در سیار بودن رفع شد!

 

دقت کنید که برای مصارف خانگی و ثابت هیچ چیز ADSL نمیشود. مطمئن، پرسرعت و کم هزینه!

 

دوستانی که از سرویسهای مختلف استفاده میکنند، میتوانند در بخش نظرات نظر خود را در مورد آن سرویس بیان کنند.

خرید مودم جیبی

راهنمای خرید مودم


[ سه شنبه 7 مرداد 1393  ] [ 09:16 ب.ظ ] [ با مدیریت امیری ]
نظرات 0
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


خرید مودم جیبی d,link - مودم همراه،مودم ایرانسل در این سایت مودم جیبی دی لینک با قیمت ویژه و گارانتی پس از فروش و بن تخفیف به فروش عموم می رسد

موضوعات
آمار سايت
كل بازديدها : 51533 نفر
كل مطالب : 12 عدد
آخرين بروز رساني : سه شنبه 30 شهریور 1395 
امکانات وب