به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

ما تا به حال موارد زیادی راجع به هدف گذاری و نحوه دستیابی به هدف ، مطرح کرده‌ایم و در مورد اینکه چگونه عملکردمان را بهبود ببخشیم و افزایش دهیم تا بهتر، راحت‌تر و سریع‌تر به اهدافمان برسیم هم زیاد صحبت کرده‌ایم، اما این بار می‌خواهیم کمی ریشه‌ای‌تر به قضیه هدف گذاری و دستیابی به آن بپردازیم، اینکه چگونه با تصویرسازی به اهداف خود برسیم.

دکتر «ماکسول مالتز» یک جراح پلاستیک که البته امروزه جراح زیبایی نامیده می‌شود، تحقیقات گسترده‌ای روی بیماران خود انجام داد و حاصل آن را در کتابی با عنوان «روانشناسی تصویر ذهنی» ارائه کرد.

ادامه مطلب
یک شنبه 30 دی 1397  - 1:41 PM

مسیر موفقیت یک مسیر صاف و هموار نیست بلکه ممکن است پیچ در پیچ و حتی ناهموار باشد و باعث شود خیلی‌ها جرئت قدم گذاشتن در آن را نداشته باشند، افراد زیادی هم شجاعت به خرج داده و وارد مسیر می‌شوند اما به انتهای مسیر نمی‌رسند، نه به خاطر ترس و نگرانی بلکه به خاطر یک مورد ساده‌تر:

آنها از مسیر خارج می‌شوند.

 

برای اینکه ترس و نگرانی‌تان از بین برود، قبل از هر اقدامی باید بدانید درصد بیشتر ترس واقعی نیست بلکه زائیده تفکر و پیش‌داوری‌های ماست، آن هم به خاطر مبهم و ناشناخته بودن مسیر است، پس لازم است این ترس را از بین ببریم.

 

اما برای از بین بردن ترس نیازی نیست مستقیما به جنگ با آن برویم و انرژی‌مان را در مبارزه با ترس‌هایمان هدر بدهیم، بلکه کافیست تمام تمرکزمان را روی هدف مان بگذاریم و فقط انجامش دهیم، هر بار که اقدامی در این رابطه انجام می‌دهیم ترس‌های ما کوچک و کوچک‌تر می‌شوند، البته شاید هیچ وقت به طور کامل از بین نروند اما به قدری قدرتشان را از دست می‌دهند که دیگر نمی‌توانند جلوی ما را بگیرند.

ادامه مطلب
پنج شنبه 15 آذر 1397  - 12:20 PM

بی‌حوصله‌اید؟ انگیزه رسیدن به هدف تان را از دست داده‌اید؟ کِسل شده‌اید؟ حال و حوصله پیگیری اهدافتان را ندارید؟ خسته شده‌اید؟ احساس می‌کنید تلاشتان بی‌فایده است؟ متوقف شده‌اید؟

اگر در حال تجربه یکی یا حتی همه این موارد هستید، ناراحت نباشید، باید این حقیقت را بپذیریم که کسالت و دلسردی یک امر کاملا طبیعی است و برای همه اتفاق می‌افتد، فرقی نمی‌کند فرد موفقی باشید یا موفقیت چشمگیری کسب نکرده باشید، جزو بهترین‌ها باشید یا تازه‌کارها، به هر حال این موارد ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد و حتی انگیزه مان را هم از بین ببرد.

ادامه مطلب
شنبه 20 خرداد 1396  - 6:13 PM

ما انسان‌ها برای انجام کارهای بزرگ و خارق‌العاده نیاز به یک روحیه بسیار قوی و قدرتمند داریم، خیلی‌ها در کوتاه‌مدت می‌توانند به موفقیت‌ های خوبی برسند اما موفقیت‌های بزرگ و خارق‌العاده با داشتن روحیه قوی امکان‌پذیر است و یکی از مهمترین مواردی که باعث تقویت روحیه ما می‌شود پیشرفت کردن است، اینکه بدانیم حتی اگر در شرایط سختی به سر می‌بریم ولی در حال پیشرفت کردن هستیم.

ادامه مطلب
یک شنبه 31 اردیبهشت 1396  - 6:03 PM

بازدهی فردی یک عامل بسیار مهم، کلیدی و متمایزکننده در دستیابی به اهداف است، یکی از مهمترین نگرش افراد موفق هم همین است که چگونه می‌توانند نتایج بیشتر و بهتری را در زمان کمتری بگیرند. چه خوب است که ما هم این نگرش را در خود ایجاد کنیم و آگاهانه به دنبال راه‌هایی باشیم تا نتایج بیشتر و بهتری را در زمان کمتری بگیریم یعنی بازدهی فردی مان را افزایش دهیم.

اما قبل از اینکه به راهکارهایی برای بالا بردن بازدهی فردی بپردازیم، لازم است که به این مورد اشاره کنیم؛ بالا بردن بازدهی فردی و دستیابی به نتایج بیشتر و بهتر آن هم در زمان کمتر، کار جدیدی نیست و حتی مربوط به این قرن هم نمی‌شود، بلکه انسان از همان ابتدای خلقتش به این صورت عمل می‌کرد و همیشه به دنبال راه‌های بهتر بود.

ادامه مطلب
یک شنبه 17 اردیبهشت 1396  - 6:13 PM

هر هدفی که انتخاب کنید، در صورتی که بر کارهای کلیدی و موثر تمرکز کنید و آنها را به خوبی انجام دهید، بیشترین پیشرفت را خواهید داشت، این یک اصل بسیار مهم است، پس اگر به دنبال پیشرفت و موفقیت هستید باید بدانید چطوری بر کارهای کلیدی و موثر تمرکز کنید.

برای اینکار ابتدا باید کارهای کلیدی و موثر را شناسایی کنید، البته ممکن است مجبور باشید زمانی را به شناسایی این کارهای کلیدی و موثر اختصاص دهید ولی مطمئن باشید ارزشش را دارد، اما چگونه این کار را انجام می‌دهیم؟

هدف مان هر چه باشد تا حدودی مشخص است که چه کارهایی مهم و کلید هستند، اما گاهی اوقات کارهای کلیدی خیلی واضح و مشخص نیستند، پس برای شناسایی آنها می‌توانید از دیگران کمک بگیرید و اگر چنین کسانی نبودند بهترین کار این است که به نتایج توجه کنید و ببینید کدام کارها است که با انجام دادن آنها نتیجه می‌گیرید و یا نتایج بهتری عایدتان می‌شود، اینطوری می‌توانید کارهای کلیدی و موثر را شناسایی کنید.

ادامه مطلب
سه شنبه 5 اردیبهشت 1396  - 1:41 PM

یکی از نگرانی‌های همیشگی ما انسان‌ها آینده‌مان است، کاملا هم طبیعی است، همه ما دوست داریم آدم موفقی باشیم و زندگی خوب و لذت بخشی داشته باشیم، اما آینده موفق همین‌طوری اتفاق نمی‌افتد، بلکه باید آن را به وجود آورد، در ادامه چهار مورد را بررسی می‌کنیم که می‌تواند به شما کمک کند که آینده‌ موفق تان را طراحی کنید.

۱) فکر کردن در مورد آینده موفق خودتان

– محل آرامی بیابید.

یکی از قوانین بسیار مهم این است که به هر چیزی که فکر می‌کنید، تقویت می‌شود، خیلی از افراد دوست دارند صاحب‌خانه خود شوند ولی حتی وقت نمی‌گذارند راجع به آن فکر کنند، طبیعی است که هیچ وقت هم برایشان اتفاق نیفتد و صاحب خانه نشوند، در مورد آینده هم همینطور است، اگر می‌خواهید آینده موفق خود را داشته باشید، اولین کار این است که اول راجع به آن فکر کنید.

ادامه مطلب
سه شنبه 5 اردیبهشت 1396  - 1:39 PM

یکی از شرط‌های مهم موفقیت در دنیای امروزی قطعا تمرکز است که این روزها کمتر کسی به آن توجه می‌کند ولی ما به عنوان یک مدیر هدف باید راه‌های تمرکز بهتر را یاد بگیریم و آن را جزو اصول اولیه کارمان قرار دهیم تا بتوانیم در زمان کمتر به نتایج بهتر برسیم.

هر بار که کاری را شروع می‌کنیم به انجام دادن، ذهن ما مدت زمانی طول می‌کشد تا بتواند خود را با شرایط هماهنگ کند و به اصطلاح روی انجام آن کار تمرکز کند، خیلی چیزها می‌تواند باعث شود این زمان طولانی شود و برعکس آن عوامل هم وجود دارد که می‌تواند این زمان را کاهش دهد.

حالا فرض کنید هر بار که حواسمان پرت می‌شود، ذهن ما چقدر باید زحمت بکشد تا دوباره به شرایط تمرکز برگردد و در این بین چقدر زمان و انرژی از دست می‌دهیم، مانند راننده‌ای که یک پایش روی پدال گاز است و دیگری روی پدال ترمز، در این حالت ماشین در حالت ریپ زدن قرار می‌گیرد یعنی چند سانتیمتر جلو می‌رود و بعد می‌ایستد، دوباره چند سانتیمتر جلو می‌رود بعد دوباره متوقف می‌رود و این روند تا زمانی که هر دو پا روی پدال گاز و ترمز باشد ادامه دارد.

ادامه مطلب
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396  - 7:40 PM

ما در دنیایی زندگی‌ می‌کنیم که دائما در حال تغییر است ، با آمدن تکنولوژی و تغییر سبک زندگی و حتی کسب و کارها،‌ مجبوریم مهارت‌هایی را کسب کنیم که متناسب با شرایط فعلی باشد، حتی ممکن است مهارت‌هایی که دیروز کسب کرده بودیم، دیگر کارایی نداشته باشد، اما یک مهارت است که همیشه و در همه‌ی زمان‌ها ثابت است و آن مهارت برنامه ریزی است.

برنامه‌ ریزی انواع و اقسام گوناگونی دارد و متناسب با هر موضوعی تغییر می‌کند، اما برای اینکه مهارت برنامه ریزی افزایش یابد، باید بدانید که برنامه‌ ریزی هم مانند خیلی چیزهای دیگر، داری اصولی است و در این میان ۵ سوال کلیدی است که اساس برنامه‌ ریزی را تشکیل می‌دهند.

برای واضح‌تر شدن در هر برنامه‌ ریزی باید به این ۵ سوال پاسخ دهید.

ادامه مطلب
یک شنبه 3 اردیبهشت 1396  - 8:17 PM

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم یک هدف خوب، واضح و مشخص بودن آن است، یعنی ما برای اینکه موفق شویم نیازمند اهداف واضح و مشخص هستیم، اهدافی که دقیقا بدانیم چیست‌اند و چطوری می‌توانیم به آنها دست پیدا کنیم.

خیلی از اساتید موفقیت معتقدند شرط اصلی رسیدن به اهداف واضح و مشخص بودن آن است و حتی باید آن را مکتوب کرد و اگر اهداف واضح و مشخص و مکتوب نباشند نمی‌توان به آنها دست پیدا کرد، نظر شما در مورد این گفته چیست؟

ادامه مطلب
جمعه 1 اردیبهشت 1396  - 10:49 AM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 7

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 10188
تعداد کل پست ها : 60
تعداد کل نظرات : 23
تاریخ ایجاد بلاگ : یک شنبه 10 مرداد 1395 
آخرین بروز رسانی : یک شنبه 30 دی 1397 

نویسندگان

موفقیت

امکانات جانبی