تاریخ : دوشنبه 19 آذر 1397  | 7:53 PM | نویسنده : رضا جعفری زاده

خاک نرم کوشک

کتاب خاک های نرم کوشک منتخبی از خاطرات خانواده و همرزمان شهید عبدالحسین برونسی در مورد ویژگی‌ها


ادامه مطلب

طبقه بندی: مصاحبه با رضا جعفری زاده معاونت پژوهش تربت جام، گروه نرم افزاری،

نظرات 0
تاریخ : دوشنبه 25 تیر 1397  | 8:16 AM | نویسنده : رضا جعفری زاده

با برنامه ریزی واحد پژوهش مدرسه برای طلاب جدیدالورود دوره تثبیتی برنامه های کارگاه روش مطالعه برنامه ریزی گردید که در مورخه شنبه  97/4/23 برای طلاب گروه سوم  دوره تثبیتی کارگاه روش مطالعه توسط مسئول پژوهش مدرسه آقای جعفری زاده برگزار گرید 


ادامه مطلب

طبقه بندی: مصاحبه با رضا جعفری زاده معاونت پژوهش تربت جام، گروه نرم افزاری،

نظرات 0
تاریخ : چهارشنبه 20 تیر 1397  | 7:18 AM | نویسنده : رضا جعفری زاده

با برنامه ریزی واحد پژوهش مدرسه برای طلاب جدیدالورود دوره تثبیتی برنامه های کارگاه روش مطالعه برنامه ریزی گردید که در مورخه 3شنبه  97/4/19 برای طلاب گروه اول دوره تثبیتی کارگاه روش مطالعه توسط مسئول پژوهش مدرسه آقای جعفری زاده برگزار گرید 

 

 

برای دیدن ادامه تصاویر به ادامه مطلب مراجعه نمائید 


ادامه مطلب

طبقه بندی: مصاحبه با رضا جعفری زاده معاونت پژوهش تربت جام، گروه نرم افزاری،

نظرات 0
تاریخ : دوشنبه 18 تیر 1397  | 6:38 PM | نویسنده : رضا جعفری زاده

در مورخه شنبه 97/4/16  مراسم افتتاحیه دوره طلاب تازه وارد جدید تثبیتی برگزار گردید 

در این مراسم مدیریت محترم مدرسه و مسئولین آموزش و فرهنگی مدرسه نکاتی را بیان کردند

سپس مسئول پژوهش مدرسه مهدیه (عج) آقای حجت الاسلام جعفری زاده مطالبی در مورد ضرورت پژوهش برای طلاب و نیز برنامه های پژوهش در طول دوره یکماهه تثبیتی را شرح و توضیح دادند 

 

 

برای دیدن ادامه تصاویر به ادامه مطلب مراجعه فرمائید 


ادامه مطلب

طبقه بندی: مصاحبه با رضا جعفری زاده معاونت پژوهش تربت جام، گروه نرم افزاری،

نظرات 0
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت 1397  | 10:12 AM | نویسنده : رضا جعفری زاده


تیر اول: برنامه‌ریزی
بارها کارشناسان مختلف بر تهیه جدول زمان‌بندی برای روز قبل از امتحان تاکید کرده‌اند. اما کمتر دانش‌آموزی پیدا می‌شود که این مساله را جدی بگیرد.

گذشته از مواردی که دانش‌آموز خواندن کل درس را به شب قبل از امتحان موکول می‌‌کند، مواردی هم هستند که مطالب درسی یاد گرفته شده‌. به دلیل زمان‌بندی غلط و دوره ناصحیح در ذهن به هم می‌ریزد و فرد نمی‌تواند در امتحان نمره خوبی بگیرد.

در یک جدول زمان‌بندی صحیح باید دقت کافی به استراحت و تفریح هم داده شود. در چنین برنامه‌ای مواردی که باید روز قبل از امتحان دوره شوند، به دقت نوشته می‌شوند و سپس بر اساس شدت سختی مرتب می‌شوند.

تنها در این صورت است که شما مدت زمان لازم را برای دوباره خوانی هر موضوع در نظر می‌گیرید و می‌توانید زمان‌بندی درستی را انجام دهید. حتی اگر مطلبی بسیار دشوار است و مدت بسیار طولانی برای یادگیری آن مورد نیاز است، می‌توانید از خواندن آن صرف‌نظر کنید و به جای آن مطالب دیگری را که آسان‌تر هستند دوباره خوانی کنید.

با این روش احتمال پاسخ دادن به اکثر سوالات بخش‌های ساده بالاتر می‌رود و شما نمره بالاتری کسب خواهید کرد. بدون آنکه لازم باشد با اضطراب یادگیری و یادآوری نکته‌های دشوار دست و پنجه نرم کنید!

تیر دوم: استراحت
در برنامه‌ریزی برای درس خواندن در روز قبل از امتحان باید فاصله‌های زمانی خاصی برای استراحت کردن در نظر گرفته شود. البته بهتر است فاصله این استراحت‌ها بر اساس سختی یا آسانی مطلب مورد مطالعه تنظیم شود.

اما نکته مهم این است که استراحت کردن نباید با فعالیت‌ها پر سر و صدا همراه باشد. در واقع تماشای تلویزیون یا گوش دادن به موسیقی با صدای بلند به‌جای آرامش باعث حواس‌پرتی شما می‌شوند.
استراحت‌هایی که برای روز قبل از امتحان در نظر گرفته می‌شوند باید هم برای ذهن و هم برای جسم ‌موثر باشد. استراحت صحیح باعث می‌شود که تمرکز شما از دست نرود و در ضمن خستگی خود به عاملی برای تشدید اضطراب‌تان تبدیل نشود.
 
تیر سوم: خواب‌ راحت
7 ساعت خواب کامل برای فعالیت مناسب بدن امری حیاتی است. در واقع مهم نیست چه ساعتی می‌خوابید یا چه ساعتی از خواب بیدار می‌شوید. مهم این است که وقتی می‌خواهید مطالب درسی را دوره کنید کاملا هوشیار باشید و تمرکز کافی داشته باشید.
سعی کنید یک ساعت قبل از به بستر رفتن دیگر مطالعه نکنید. در ضمن بهتر است به عضلات خود هم استراحت بدهید و فعالیت بدنی شدید هم نکنید. داشتن خواب کافی یکی از مهم‌ترین فاکتورها در کنترل اضطراب قبل از امتحان است.
 
تیر چهارم:تغذیه سالم
غذاهای مملو از ویتامین و پروتئین همیشه بهترین انتخاب هستند. مصرف میوه و سبزیجات تازه ذهن را فعال نگه می‌دارد و همین مساله باعث یادگیری بهتر و کاهش اضطراب می‌شود. در ضمن بهتر است دور قهوه، چای و نوشابه‌های گازدار را هم خط بکشید. کافئین موجود در این نوشیدنی‌ها شما را بیدار نگه می‌دارد ولی قدرت به خاطر آوردن مطالب را از شما می‌گیرند.
 
تیر پنجم: تمرکز فکری
روز قبل از امتحان هر چیز را که باعث حواس‌پرتی می‌شود کاملا کنار بگذارید. توجه به هر اتفاق بزرگی در اطراف باعث از بین رفتن تمرکز شما می‌شود. وقتی تمرکزی روی درس وجود ندارد اضطراب خود به خود به وجود می‌آید.
 
تیر ششم: مثبت‌اندیشی
وقت خود را با افرادی بگذرانید که به شما روحیه می‌دهند یا به قولی انرژی مثبتی به شما می‌دهند. اصولا هر وقت فکری منفی به سراغ شما آمد فورا همان فکر را به شکل مثبت تغییر دهید و با صدای بلند برای خود تکرار کنید.
مثلا ممکن است فکرکنید: همه بچه‌ها یک دور کامل درس را خوانده‌اند و به آن مسلط هستند اما من هنوز با کتاب سر و کله می‌زنم. اگر چنین فکری به سراغ‌تان آمد بلافاصله با صدایی رسا بگویید:" من قبلا هم چنین امتحان‌هایی داده‌ام و اکثر مواقع هم نمره خوبی گرفته‌ام."
 
تیر هفتم: آرامش
قبل از دوره کردن هر مطلب جدید نفس عمیق بکشید و سعی کنید ذهن خود را از هر فکر دیگری پاک کنید. در ضمن در پایان جدول زمان‌بندی که برای خود تهیه کرده‌اید زمانی را برای قدم زدن در هوای آزاد در نظر بگیرید. این کار باعث می‌شود قبل از امتحان فردا احساس آرامش عمیقی به شما دست دهد.

منبع بيترين


ادامه مطلب

طبقه بندی: مصاحبه با رضا جعفری زاده معاونت پژوهش تربت جام، گروه نرم افزاری،

نظرات 0
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت 1397  | 6:31 PM | نویسنده : رضا جعفری زاده

آزمون کتبی حوزه علمیه مهدیه (عج) تربت جام با حضور علاقمندان به تحصیل در حوزه های علمیه در مورخه جمعه  96/2/14 برگزار گردید 

 

 

 

 

معاونت پژوهش حوزه علمیه مهدیه (عج) تربت جام

 

برای دیدن بقیه عکسها به ادامه مطلب مراجعه فرمائید


ادامه مطلب

طبقه بندی: مصاحبه با رضا جعفری زاده معاونت پژوهش تربت جام، گروه نرم افزاری،

نظرات 0

تعداد کل صفحات : 20 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >