روزشمار دفاع مقدس (23 دی 94)

روزشمار دفاع مقدس (23 دی 94)


23 دی 1394 هجری شمسی برابر با 2 ربیع الثانی 1437 هجری قمری و 13 ژانویه 2016 میلادی
روزشمار دفاع مقدس (23 دی 94)

رویدادهای مهم این روز در تقویم شمسی ( 23 دی 1394)

• وقوع درگیری شدید مردم با مأموران رژیم شاه (1357 ش)

• اولین حمله و بمباران شیمیایی عراق علیه ایران در جریان جنگ تحمیلی (1359 ش)

• عملیات کوچک امیرالمؤمنین در منطقه ریجاب (1360ش)

• عملیات کوچک کربلای 6 در سومار، توسط ارتش (1365ش)

• شهادت عبدالرضا عبداللهی (1365ش)

• شهادت مجید رمضان رئیس ستاد لشکر 27 محمدرسول الله (ص) (1365ه.ش)

• شهادت محمد عابدیان مسئول واحد مهندسی لشکر 27 محمدرسول الله (ص) (1365ه.ش)

• شهادت سردار علی انتظامی (1365ه.ش)

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 23 دی 1394  ] [ 11:47 AM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

تلاشی‌ برای‌ آزادی‌ نفت‌شهر

تلاشی‌ برای‌ آزادی‌ نفت‌شهر


عملیات کربلای 6 بیش از هر زمان دیگر برای ایرانی ها اهمیت داشت، زیرا حدود شش سال از جنگ می گذشت و عملیات های پی در پی و گسترده، دشمن را در بیشتر جبهه ها به عقب رانده بود اما هنوز این مناطق تحت اشغال عراق بود.
تلاشی‌ برای‌ آزادی‌ نفت‌شهر

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس،در طول‌ سال‌های‌ پایانی‌ جنگ، منطقه‌ شمال‌ «سومار» و «نفت‌شهر» بیش‌ از هر زمان‌ دیگر برای‌ ایرانی‌ها اهمیت‌ داشت، چرا که‌ حدود شش‌ سال‌ از جنگ‌ می‌گذشت‌ و هنوز این‌ مناطق‌ تحت‌ اشغال‌ عراق‌ بود.

در حالی‌ که‌ عملیات‌های‌ پی‌ در پی‌ و گسترده، دشمن‌ را در بیشتر جبهه‌ها به‌ عقب‌ رانده‌ و از خاک‌ جمهوری‌ اسلامی‌ خارج‌ کرده‌ بود، حرکتی‌ تازه‌ در منطقه‌ نفت‌ شهر و ارتفاعات‌ مهم‌ اطراف‌ آن‌ ضروری‌ و مهم‌ به‌ نظر می‌رسید.

قرار بود عملیات‌ «کربلای‌6 » و آزادسازی‌ نفت‌ شهر همزمان‌ با عملیات‌ کربلای‌4 در جنوب‌ انجام‌ شود، زیرا آزادی‌ این‌ منطقه‌ و پیشروی‌ به‌ سوی‌ نفت‌ خانه‌ عراق‌ علاوه‌ بر آزادسازی‌ بخش‌ دیگری‌ از خاک‌ خودی، می‌توانست‌ جبهه‌ جدیدی‌ را همزمان‌ با عملیات‌ جنوب‌ فرا روی‌ قوای‌ نظامی‌ صدام‌ بگشاید و دشمن‌ را تجزیه‌ سازد، اما این‌ عملیات‌ موازی‌ که‌ قرار بود48 ساعت‌ پیش‌ از شروع‌ عملیات‌ جنوب‌ (کربلای4 )آغاز شود، با توقف‌ کربلای‌4 به‌ تعویق‌ افتاد.

با تداوم‌ عملیات‌ کربلای‌5 در شلمچه، زمان‌ اجرای‌ عملیات‌ در نفت‌شهر بیش‌ از پیش‌ ضرورت‌ یافت.

از این‌ رو عملیات‌ کربلای‌6 در تاریخ‌23 دی‌ ماه‌1365 با رمز «یا فاطمه‌ زهرا(سلام‌ الله‌ علیها») توسط‌ ارتش‌ جمهوری‌ اسلامی‌ به‌ اجرا درآمد.

در صورت‌ موفقیت‌ این‌ عملیات، از فشار دشمن‌ در جنوب‌ کاسته‌ می‌شد و پیشروی‌ رزمندگان‌ در منطقه‌ شرق‌ بصره‌ تسهیل‌ می‌شد، اما اینگونه‌ نشد و فرماندهان‌ این‌ عملیات‌ به‌ دستاوردهای‌ موجود آن‌ بسنده‌ کردند.

در این‌ عملیات‌ که‌ به‌ وسعت‌100 کیلومتر انجام‌ شد، بلندی‌های‌ شمال‌ شرقی‌ نفت‌شهر آزاد و پل‌های‌ ارتباطی‌ منطقه‌ رودخانه‌ «کنگاگوش»به‌ تصرف‌ ارتش‌ خودی‌ درآمد.

تجهیزات‌ منهدم‌ شده‌ دشمن‌ شامل‌11 فروند هواپیما،2 فروند چرخبال،20 دستگاه‌ تانک‌ و نفربر، چندین‌ انبار مهمات‌ و تعداد زیادی‌ خودرو می‌باشد. تعداد کشته‌ و زخمی‌های‌ دشمن‌3000 نفر گزارش‌ شد و ده‌ها دستگاه‌ تانک‌ و نفربر و تعداد زیادی‌ سلاح‌ سبک‌ و مهمات‌ نیز به‌ دست‌ رزمندگان‌ اسلام‌ افتاد.

رزمندگان اسلام در این عملیات که با رمز مبارک یا فاطمه الزهرا (س) صورت گرفت، موفق شدند همچنین پل های ارتباطی منطقه رودخانه کنگاگوش را فتح کنند.

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 23 دی 1394  ] [ 11:46 AM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

نامزدهای بخش رمان آزاد جایزه شهید غنی‌پور اعلام شد

نامزدهای بخش رمان آزاد جایزه شهید غنی‌پور اعلام شد


نامزدهای بخش رمان آزاد پانزدهمین دوره جایزه شهید غنی‌پور اعلام شد.
نامزدهای بخش رمان آزاد جایزه شهید غنی‌پور اعلام شد

به گزارش فرهنگ و هنر دفاع پرس پانزدهمین دوره جایزه شهید غنی‌پور نامزدهای نهایی بخش رمان آزاد را اعلام کرد که به شرح ذیل است:

آلما اثر میثم نبی از انتشارات آموت

انجمن نکبت‌زده‌ها اثر سلمان امین نشر روزنه

دود نوشته حسین سناپور از انتشارات چشمه

پنجشنبه‌ فیروزه‌ای اثر سارا عرفانی نشر نیستان

دزده‌کشی نوشته فریبا منتظر ظهور از کتابسرای تندیس

ابراهیم زاهدی مطلق، سرداور بخش رمان آزاد، پس از اتمام داوری آثار گفت: نکته ویژه‌ای که در داوری آثار بخش رمان آزاد جشنواره حبیب در کنار توجه به عناصر داستانی همچون فرم ساختار، نثر و زبان مورد نظر قرار گرفته اهمیت مضمون و مفاهیم داستان بوده است.

هیئت داوران تنها ارزش‌های داستانی آثار را بررسی کرده‌اند و نام نویسنده و ناشر آن هیچ جایگاهی در انتخاب آثار نداشته است.

 

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 23 دی 1394  ] [ 11:43 AM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

زندگی شهدای مدافع حرم پاکستانی منتشر می شود

زندگی شهدای مدافع حرم پاکستانی منتشر می شود


نویسنده کشمیری در صدد انتشار زندگی‌نامه شهدای مدافع حرم توسط گروه‌های خودجوش فرهنگی در پاکستان و کشمیر است.
زندگی شهدای مدافع حرم پاکستانی منتشر می شود

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، سجاد حیدر از نویسندگان کشمیری مقیم ایران  از انتشار دو کتاب تازه از شهید مطهری به زبان اردو در کشمیر خبر داد و گفت:‌ تاکنون 27 عنوان از کتاب‌های شهید مطهری در کشمیر به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.

وی افزود:‌ «انسان کامل» جدیدترین کتابی است که از شهید مطهری به زبان اردو چاپ شده و به زودی در کشمیر توزیع می‌شود،‌ البته ما در نظر داریم تا این کتاب‌ها را به زبان انگلیسی نیز ترجمه کنیم تا مخاطبان بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.

حیدر هم‌چنین از رواج انتشار زندگی‌نامه شهدای مدافع حرم پاکستانی در کشمیر و پاکستان خبر داد و گفت:‌کارهای بسیاری درباره شهدای مقاومت جهان در پاکستان منتشر شده است که شهدای مدافع حرم نیز در بین آن‌ها هستند.

وی با اشاره به کمبود بودجه موسسه شهید مطهری در کشمیر و موسسات خودجوش فرهنگی گفت:‌ متأسفانه ما با کمبود مالی مواجه هستیم، چرا که بودجه مشخصی نداریم، از طرف نهاد و موسسه خاصی نیز حمایت نمی‌شویم‌، از سوی دیگر نگاه ما به کار فرهنگی نگاه مبتنی بر فروش و تجارت نیست،‌ بنابراین اگر موسسات و نهادهایی از انتشار آثار نویسندگان ایرانی در کشمیر حمایت کنند،‌ ما فعالیت را گسترده‌تر خواهیم کرد.

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 23 دی 1394  ] [ 11:41 AM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

مهمانی لاله ها 15 بهمن ماه برگزار می شود

مهمانی لاله ها 15 بهمن ماه برگزار می شود


مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان چهارمحال و بختیاری از برگزاری مراسم مهمانی لاله ها ویژه دهه فجر، همزمان با 15 بهمن ماه خبر داد.
مهمانی لاله ها 15 بهمن ماه برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس استان چهارمحال و بختیاری؛ نخستین جلسه هماهنگی کمیته ایثارگران دهه فجر استان با حضور مدیرکل بنیاد استان، رییس شورای هماهنگی استان و اعضای کمیته در دفتر مدیرکل بنیاد برگزار شد.

قدرت الله رییسی مدیرکل بنیاد استان گفت: به مناسبت ایام‌الله دهه فجر برنامه‌های متنوع با مشارکت و همکاری همه دستگاه‌ها و ادارات برای تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی در این استان برگزار خواهد شد.

وی به برگزاری مراسم شاخص میهمانی لاله ها در تاریخ 15 بهمن اشاره کرد و اظهار داشت: این مراسم معنوی گل سر سبد برنامه های ایام الله دهه فجر است که هر ساله در سراسر کشور برگزار می شود.

رییس کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر استان خاطر نشان کرد: اعضای کمیته تا پایان ماه جاری برنامه های خود در ایام الله دهه فجر را به دبیرخانه کمیته ایثارگران در بنیاد شهید و امورایثارگران ارائه نمایند.

رییسی ادامه داد: هدف شهدا برای گام نهادن در عرصه دفاع مقدس این بود که ایرانی آزاد، پرافتخار و اسلامی داشته باشیم و ملت ایران بتوانند در دنیا پرچم پرافتخار ایران را به اهتزاز درآورند.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان، دهه فجر را فرصتی مناسب برای تجدید پیمان دوباره‌ با آرمان‌های شهدا دانست و خاطر نشان کرد: سی و هفتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باید بیش از پیش رنگ و بوی ایثار و شهادت بگیرد و 6 شهید انقلاب استان بصورت ویژه برای مردم معرفی گردند.

گفتنی است، تشریح برنامه های کمیته ایثارگران استان، اوایل بهمن ماه سال جاری در نشست خبری مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان با اصحاب رسانه تشریح خواهد شد.

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 23 دی 1394  ] [ 11:40 AM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

رزمایش‌های ما تحت هیچ شرایطی متوقف نمی‌شود

رزمایش‌های ما تحت هیچ شرایطی متوقف نمی‌شود


جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در هر شرایطی با انجام رزمایش‌ها قابلیت عملیاتی و دفاعی خود را بالا خواهیم برد، گفت: اجرای این رزمایش‌ها متوقف نخواهد شد.
رزمایش‌های ما تحت هیچ شرایطی متوقف نمی‌شود

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، به مناسبت سالروز حماسه عملیات کربلای 5 جمعی از وابستگان نظامی خارجی مقیم تهران با همراهی امیر سرتیپ کیومرث حیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از باغ‌موزه دفاع مقدس بازدید کردند.

امیر حیدری طی سخنانی در جریان این بازدید، با عرض خیر مقدم به وابستگان نظامی مقیم جمهوری اسلامی ایران، پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 57 را بر هم زننده توازن بر تعادل قدرت های سیاسی در منطقه خاورمیانه دانست و اظهار داشت: با تشکیل نظام جمهوری اسلامی در ایران منافع امپریالیسم به خطر افتاد؛ لذا امریکا در پروژه‌های طبس و کودتای نقاب (طرح کودتا در پایگاه شهید نوژه) که شکست خورده بود با تحریک نظامی و پشتیبانی صدام، او را برای حمله به ایران ترغیب کرد.

وی افزود: صدام قصد داشت استان خوزستان، جزایر سه‌گانه و ارتفاعات میمک در غرب را از ایران جدا و نظام نوپای ما را ساقط کند، اما به حول و قوه الهی و با استقامت ارتش و به‌ویژه نیروی زمینی قهرمان و همدلی نیروهای مردمی، نقشه‌های امپریالیسم مبنی بر ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران نقش بر آب شد.

جانشین فرمانده نزاجا در ادامه با اشاره به سالروز عملیات کربلای5 و کربلای 6 و با گرامیداشت یاد و خاطره غیورمردان ارتش، سپاه و بسیج یادآور شد: هفتمین سال جنگ تحمیلی از سوی دو طرف درگیر، سال سرنوشت‌ساز برای جنگ تعریف شده بود؛ لذا نبردها در این جنگ تعیین‌کننده معادلات جنگ بود؛ بنابراین مقرر شد که سپاه عملیات جنگ در منطقه کربلای 5 را تامین کند و نقش ویژه‌ای نیز بر عهده نیروی هوایی ارتش، هوانیروز و یگان‌های پشتیبانی‌کننده نیروی زمینی ارتش گذاشته شد.

امیر حیدری با تشریح عملیات کربلای 5 گفت: با توجه به ارزش و اهمیت منطقه عملیات برای ارتش بعث، دشمن زمین‌های شرق بصره را به انواع موانع و استحکامات مسلح کرده بود و با رها کردن آب در منطقه، انجام هرگونه عملیات را تقریبا ناممکن ساخته و به اصطلاح فضای امنی برای خود به‌وجود آورده بود؛ تا بتواند حرکت هر نیروی مهاجم را قبل از دستیابی به خط اول سرکوب کند.

وی تصریح کرد: با وجود تمامی مواضع پدافندی که دشمن پیش‌بینی و احداث کرده بود نیروهای‌ ما توانستند در روز اول عملیات از این خطوط عبور کرده و در روز هشتم عملیات، عراقی‌ها مجبور به تخلیه «کانال جاسم» شدند. در طی 8 روز نبرد خطوط پدافندی دشمن به تصرف ایران در آمد و در 2 بهمن ایرانی‌ها به 12 کیلومتری بصره رسیدند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به نقش امریکا در حمایت از رژیم بعث عراق افزود: در این میان امریکا نیز برای جلوگیری از شکست عراق و سقوط بصره ناو هواپیمابر «کِنِدی» را به خلیج فارس اعزام کرد.

امیر حیدری در ادامه با اشاره به پیدایش چهره جدیدی از تهدیدات در فضای جنگ‌های نیابتی با بازیگری گروهک‌های تکفیری ادامه داد: نیروی زمینی در راستای مقابله با این نیروها تاکتیک‌ها و سلاح‌های مجهزی را پیش‌بینی و در سال جدید اولین رزمایش خود به نام «محمد رسول‌الله(ص)» را در غرب کشور توسط یگان‌های واکنش سریع برگزار کرد و پس از آن رزمایش بعدی را در منطقه شرق کشور انجام داد. همچنین نیروی زمینی در علی‌آباد قم رزمایشی را با محوریت ضد تروریسم و تکفیری، و رهایی گروگان با همراهی ناجا برگزار خواهد کرد.

وی راهبرد امریکا را استفاده از این گروهک‌های تروریستی و تکفیری دانست و افزود: چون امریکایی‌ها جنگ سخت را تحربه کرده و در آن شکست خورده‌اند، راهبرد خود را تغییر داده و جنگ اقتصادی که از اوایل پیروزی انقلاب در ایران با وضع تحریم‌ها آغاز کرده بودند را شدت بخشیدند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه امروز در هر شرایطی با انجام رزمایش‌ها قابلیت عملیاتی و دفاعی خود را بالا خواهیم برد، تصریح کرد: اگر اتفاقی بیافتد یا نیافتد، این رزمایش‌ها متوقف نخواهد شد؛ چرا که کسب آمادگی‌ها برای ما بهره‌هایی از جمله ایجاد اعتماد به نفس، ایجاد امنیت روانی در آحاد مردم جامعه و ایجاد بازدارندگی را دارد.

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 23 دی 1394  ] [ 11:39 AM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

طراحی لباس ایرانی با نشانهای دفاع مقدس

طراحی لباس ایرانی با نشانهای دفاع مقدس


مینا افروزی قصد دارد نخستین نمایشگاه مد و لباس دفاع مقدس را 20 بهمن‌ماه و با همکارى بنیاد ملى مد و لباس برگزار کند.
طراحی لباس ایرانی با نشانهای دفاع مقدس

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، مینا افروزی، مدیر مسئول موسسه هنرى یشم در از برگزاری نخستین همایش و نمایشگاه لباس با موضوع هشت سال دفاع مقدس خبر داد و افزود: من تاکنون دو نمایشگاه مفهومی در حوزه طراحی لباس برگزار کرده‌ام. اولی در کاخ-موزه سعدآباد برگزار شد و به «هنر معماری باستان در پوشش تهران مدرن» می‌پرداخت و دومی نماشگاهی است که همزمان با در سالگرد عملیات والفجر ٨ در فرهنگسراى نیاوران برگزار می‌شود و به نشانه‌ها و المان‌های جنگ توجه می‌کند.

به گفته این طراح لباس، در این نمایشگاه از هیچ پیام مستقیمی استفاده نشده است. چراکه مخاطب با پیام‌های مستقیم و شعارگونه ارتباط برقرار نمی‌کند و آن را پس می‌زند.

این طراح لباس ادامه داد: ما در این نمایشگاه، تنها یک سری رنگ و نشانه از دوران جنگ تحمیلی چون نوار قرمزی که رزمندگان بر پیشانی خود می‌بستند یا چکمه‌های گلی بسنده کرده‌ایم.

افروزی به مفهوم «مد تحمیلی» اشاره و بیان کرد: ما از واژه «دفاع مقدس» به جای «جنگ» استفاده می‌کنیم چراکه جنگ بر ما تحمیل شد و خودمان، خواهان آن نبودیم. همان‌گونه که این سال‌ها فرهنگ و مد تحمیلی داریم. امروز جنگ سخت افزاری ما به پایان رسیده اما جنگ به صورت نرم‌افزاری همچنان ادامه دارد و این برعهده ماست که کاری کنیم تا نوجوانان و جوانان به جای آن‌که از پوشاک خارجی استفاده کنند لباسی برتن بپوشند که با فرهنگ و پیشینه فرهنگی‌شان هماهنگ است.

این طراح از نمایش یک فیلم مستند در حاشیه نخستین نمایشگاه لباس دفاع مقدس خبر داد و افزود:در این مستند سه پرسش را مطرح کرده‌ام. یک از افراد مختلف پرسیده‌ام که رزمندگان برای چه به جبهه رفته‌اند؟ برخی پاسخ داده‌اند براثر شستشوی مغزی یا بیکاری اما همان افراد در پاسخ به سوال دوم که اگر بار دیگر مورد هجوم قرار بگیرید چه می‌کنید و همان افراد جواب داده‌اند از خانواده و ناموس و وطن خود حمایت می‌کنیم. سومین سوال هم این بوده که آیا جنگ تمام شده و بسیاری در پاسخ گفته‌اند: نه هنوز هم جنگ ادامه دارد.

افروزی در پاسخ به این‌که تا چه اندازه به مخاطب شناسی پوشاک با المان‌های دفاع مقدس بر آن پرداخته‌اید گفت: من دو سال است که روی این پروژه کار می‌کنم و مخاطب این نمایشگاه را همه ایرانیان با هر دید و مذهب و مرامی می‌دانم. من همچنین تحقیقات علمى این برنامه را طى سفر به نواحى جنگى انجام داده‌ام. قرار است در این نمایشگاه حدود ٤٠ طرح لباس از من با موضوع هشت سال دفاع مقدس در برابر دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. البته کیف و کفش و شال و روسری هم هست اما چفیه نه چون چفیه، ایرانی نیست.

به گفته او  هدف از اجرای این برنامه استفاده از المان‌ها و مفاهیم جنگ تحمیلى در طراحى لباس و بررسى نگاه نسل پس از جنگ به این مفاهیم است به همین‌خاطر فراخوانی منتشر شد و طراحان از گوشه و کنار ایران در این همایش شرکت و طرح‌های خود را ارسال کردند.

نخستین نمایشگاه لباس دفاع مقدس، ۲۰ بهمن ماه و همزمان با سالگرد عملیات والفجر ٨  در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

منبع: مهر

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 23 دی 1394  ] [ 11:36 AM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

روزشمار دفاع مقدس (14 دی 94)

روزشمار دفاع مقدس (14 دی 94)


14 دی 1394 هجری شمسی برابر با 23 ربیع الاول 1437 هجری قمری و 4 ژانویه 2016 میلادی
روزشمار دفاع مقدس (14 دی 94)

رویدادهای مهم این روز در تقویم شمسی ( 14 دی 1394 )

• تبعید آیت ‏الله "سید مصطفی خمینی" به ترکیه توسط رژیم پهلوی (1343 ش)

• عملیات کوچک محدود در تنگ حاجیان توسط سپاه (1359ش)

• عملیات محدود چَغالوند در گیلانغرب، به طور مشترک به فرماندهی سپاه پاسداران (1359ش)

• شهادت عباسعلی احمدی (1359ش)

• شکسته شدن محاصره شهر پاوه طی عملیاتی به فرماندهی حاج احمد متوسلیان (1358ه.ش)

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 14 دی 1394  ] [ 1:19 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات1 ]

شهادت دو پاسدار حرم زینبی(س)

شهادت دو پاسدار حرم زینبی(س)


"عبدالله قربانی" و "میثم فولادی" در دفاع از حرم حضرت زینب(س) در سوریه به شهادت رسیدند.
شهادت دو پاسدار حرم زینبی(س)

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، "عبدالله قربانی" از ناوسالاران سوم سپاه پاسداران استان فارس و "میثم فولادی" از پاسداران کرمانشاهی در دفاع از حرم عقیله بنی هاشم به دست نیروهای تروریستی تکفیری در سوریه به شهادت رسیدند.

پیکر شهید عبدالله قربانی شب گذشته با حضور خانواده شهید و مسئولان استان فارس به کشور بازگشت. پیکر سومین شهید شهرستان فسا پس از انتقال به زادگاهش روز سه شنبه 15 دی ماه از میدان شهدای شهر فسا به سمت گلزار شهدای روستای صحرارود تشییع و به خاک سپرده می شود.

همچنین مراسم وداع با پیکر این شهید امشب دوشنبه 14 دی ماه پس از برگزاری نماز مغرب و عشا در مصلی نماز جمعه شهر فسا به همراه استقبال از پرچم جدید ضریح امام حسین(ع) و با روایتگری حجت الاسلام سید یاسر موسوی از راویان مناطق عملیاتی برگزار خواهد شد.

 

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 14 دی 1394  ] [ 1:15 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

عکس/ آرمیتا رضایی‌نژاد در آغوش شهید رکن‌آبادی

عکس/ آرمیتا رضایی‌نژاد در آغوش شهید رکن‌آبادی


تصویری از آرمیتا رضایی‌نژاد در آغوش شهید غضنفر رکن‌آبادی را مشاهده می‌کنید.
عکس/ آرمیتا رضایی‌نژاد در آغوش شهید رکن‌آبادی

به گزارش فضای مجازی دفاع پرس،شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد عکسی از آرمیتا در آغوش شهید رکن آبادی را منتشر کرد.

پیرانی با انتشار تصویر زیر در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت:

آرمیتا در بغل شهید رکن ابادی سفیر سابق ایران در لبنان که در فاجعه منا به شهادت رسیدند. عکس متعلق به زمان برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در تهران است. دیشب یکی از دوستان به صورت اتفاقی با این عکس برخوردن و برای من فرستادن. روحشون شاد یادشون گرامی.

 

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 14 دی 1394  ] [ 1:14 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]