روزشمار دفاع مقدس (30 شهریور)

روزشمار دفاع مقدس (30 شهریور)

30 شهریور 1396 هجری شمسی برابر با 30 ذی الحجه 1438 هجری قمری و 21 سپتامبر 2017 میلادی

کد خبر: ۲۵۶۰۹۵

تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۱ - 21September 2017

روزشمار دفاع مقدس (30 شهریور)

رویدادهای مهم این روز در تقویم شمسی (30 شهریور)

• شهادت سردار شهید جعفر نوروزیان (1360 ه.ش)

• تهاجم بالگردهای آمریکایی به کشتی تجاری ایرانی در خلیج فارس (1366 ه.ش)


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 30 شهریور 1396  ] [ 1:16 AM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

تبلور غيرت دينی را در وجود همسرم ديدم

تبلور غيرت دينی را در وجود همسرم ديدم

بدون شک شهدای فاطميون از مظلوم‌ترين شهدای جبهه مقاومت اسلامی هستند. مظلوميت آنها به اندازه‌ای است كه گاه مدت‌ها بعد از شهادت‌شان هيچ رسانه‌ای سراغی از خانواده‌های‌شان نمی‌گيرد يا يک قطعه عكس نيز از شهيد مورد نظر يافت نمی‌شود.

کد خبر: ۲۵۸۲۵۴

تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۰ - 20September 2017

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، بدون شک شهدای فاطميون از مظلوم‌ترين شهدای جبهه مقاومت اسلامی هستند. مظلوميت آنها به اندازه‌ای است كه گاه مدت‌ها بعد از شهادت‌شان هيچ رسانه‌ای سراغی از خانواده‌های‌شان نمی‌گيرد يا يک قطعه عكس نيز از شهيد مورد نظر يافت نمی‌شود. شهيد «عيسی رضايی» نيز چنين شرايطی دارد. 


با خانواده او از طريق ديگر خانواده‌هاي شهيد فاطميون آشنا شديم و ساعتي پاي صحبت‌هاي عاطفه دانش همسر شهيد نشستيم.


خانم دانش كمي از خودتان بگوييد. همراهي‌تان با شهيد عيسي رضايي از كجا رقم خورد؟ 
من 21سال دارم و همسرم 27سال داشت كه شهيد مدافع حرم شد. ما با هم نسبت فاميلي داشتيم، من نوه دايي ايشان هستم. عيسي در ايران زندگي مي‌كرد كه براي ازدواج به افغانستان آمد و بعد از برگزاري مراسم عروسي‌مان با هم به ايران مهاجرت كرديم. سال 1392 بود. در حال حاضر چهار سال مي‌شود كه در ايران هستيم. عيسي كارش بنايي بود و با نان حلالي كه از دسترنج زحماتش به دست مي‌آورديم زندگي‌مان را مي‌چرخانديم.


كمي از خصوصيات اخلاقي شهيد خانه‌تان برايمان روايت كنيد.


ايشان مهربان بود و دوست‌داشتني. زندگي همه بالا و پائين دارد. عيسي مرد خوبي بود. ارادتش به اهل بيت او را روانه جبهه‌هاي نبرد كرد. همسرم غيرت ديني داشت؛ غيرتي كه باعث شد به سوريه برود و مدافع حرم بي‌بي جان شود.


همسرتان چند بار اعزام شد؟


اولين و آخرين اعزام عيسي در خرداد 1395 رقم خورد. خوب به ياد دارم 21 ماه مبارك رمضان بود. وقتي رفت تا زماني كه خودش با ما تماس گرفت از ايشان بي‌خبر بودم. حدود يك ماهي بعد از رفتنش تماس گرفت. بعد از اولين تماس حال و احوال كرد و با پسرمان صحبت كرد. مي‌گفت نمي‌توانم از گوشي خودم استفاده كنم چون ممنوع است. هر بار كه بتوانم و به تلفن دسترسي داشتم با شما تماس مي‌گيرم. فرداي آن روز زنگ زد و گفت بايد به جايي ديگر منتقل شوند. بعد از آن يك هفته خبري از عيسي نبود تا اينكه زنگ زد و حال و احوال ما را پرسيد. هيچ وقت از سختي و شرايط آنجا صحبتي نمي‌كرد. نمي‌خواست ما از آنجا و شرايط موجود مطلع شويم. آن تماس آخرين تماس همسرم بود.


چند فرزند داريد؟


حاصل زندگي من و عيسي يك فرزند پسر به نام حسن است كه 19 بهمن 1392 در ايران به دنيا آمد. زماني كه پدرش عزمش را براي دفاع از حرم جزم كرد حسن دو سال و شش ماه داشت.


چه شد كه مرد خانه‌تان دلش بي‌تاب دفاع از حرم شد؟


همه دوستان عيسي براي دفاع از حرم رفته بودند و ايشان هم بسيار علاقه‌مند بود كه برود. مي‌گفت اين بار بروم و برگردم، دفعات بعد از خدا شهادتم را مي‌خواهم. اصرار داشت براي دفاع از حرم بي‌بي. مي‌گفت همه مي‌روند و من هم بايد بروم كه اگر نروم و نتوانم مدافع حرم شوم اين آرزو در دل من براي هميشه مي‌ماند. مي‌خواست فدايي حضرت زينب(س) ‌شود.


 از نحوه شهادت ايشان اطلاع داريد؟


گويي در يكي از شب‌هاي حضورشان در سوريه همراه چند نفر از همرزمان و فرمانده‌شان براي توجيه محل استقرار و كشيك مي‌روند كه با هجوم داعشي‌ها مواجه مي‌شوند. بعد از درگيري، زماني كه فرمانده همسرم تير مي‌خورد و عيسي براي كمك به ايشان وارد عمل مي‌شود، تركش مي‌خورد و به شهادت مي‌رسد. خبر شهادتش را هم از طريق عمويش و برادرزاده جاري خودم كه در منطقه بودند، شنيدم. همسرم 5 مرداد 1395 شهيد و 27 مرداد 1395 هم تشييع و در امامزاده عماد رباط‌كريم به خاك سپرده شد.


به نظر شما چه شد كه حتي عشق به فرزند دو ساله شهيد هم نتوانست خللي در اراده‌اش ايجاد كند؟


دقيقاً همين طور است كه مي‌گوييد. مي‌خواست مدافع عمه سادات شود. من تبلور غيرت ديني را در وجود عيسي حس كردم. من نگران اسارت و جانبازي و شهادت ايشان بودم اما چون دوست داشت برود من هم رضايت دادم. گفتم برو به خاطر حضرت زينب (س) كه اگر خدا بخواهد سالم برمي‌گردي. شايد براي او هم گذشت از زن و فرزند دو ساله‌اش سخت بود اما گذشت. براي رسيدن به خدا بايد از همه تعلقات دنيايي بگذري. به من گفت من در فكر تنهايي شما هستم اما بايد بروم.


در پايان اگر صحبتي داريد بفرماييد.


من بارها و بارها خوابش را ديده‌ام. عيسي مي‌آيد و با من صحبت مي‌كند. پاي درد دل‌هايم مي‌نشيند. يك بار ديدم در كنار مسجدي بوديم و ايشان به شهادت رسيد و من به چشمان خودم شهادتش را ديدم اما مي‌دانم كه شهدا زنده‌اند و اميدوارم هميشه دست ياري خدا و شهدا در كنار من و فرزندم باشد. 

منبع: روزنامه جوان


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 30 شهریور 1396  ] [ 1:16 AM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

دفاع مقدس و مقوله امنیت ملی

دفاع مقدس و مقوله امنیت ملی

سخنان «ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا و «نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل نشان داد بزرگ‌ترین دشمنان ایران، آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند. امنیت ملی ما توسط استکبار جهانی همچنان تهدید می‌شود.

کد خبر: ۲۵۸۲۵۲

تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۶ - 20September 2017

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، «محمد کاظم انبارلویی» نوشت: قرآن یکی از اهداف استقرار حاکمیت خدا و استخلاف صالحان و طرح کلی مسئله امامت را تحقق امنیت معرفی کرده است. 

(سوره های نور 55- بقره 126- 125- عنکبوت 67- آل عمران 97) پیامبر اکرم (ص) می فرماید؛ هر کس تنش سالم است و در جماعت خویش ایمن است و قوت روز خویش را دارد، جهان سراسر مال اوست. (نهج الفصاحه ص 59) امنیت ملی چیست و تعریف دقیق آن کدام است؟ علمای علم سیاست و نظریه‌پردازان سیاسی تعاریف متفاوتی از امنیت دارند. دائره المعارف علوم اجتماعی تعریفی از امنیت ملی به دست می دهد که نسبتا دقیق است؛ امنیت ملی توانایی یک ملت در حفظ ارزش‌های داخلی در برابر تهدیدات خارجی است.

در این تعریف، داخلی یا خارجی بودن تهدیدات ، بالقوه یا بالفعل بودن آنها مقوله منافع ملی و ارزش‌های ملی و نیز شرایط و فضای ملی و فراملی مهم است. باید ادراک درستی نسبت به هر یک از این مفاهیم داشت.

سند چشم‌انداز بیست ساله جمهوری اسلامی در افق 1404 مصوب 13 آبان 1382 که از سوی رهبر معظم انقلاب به سران قوا ابلاغ شده است به مقوله امنیت ملی همت گمارده است و بیش از 30 مؤلفه در آن می توان یافت که به طور مستقیم و غیرمستقیم بر اساس تعریف و مفهوم امنیت ملی با این مقوله ارتباط دارد.

در این سند آمده است؛ ایران 1404 ایرانی «امن ، مستقل و مقتدر با سامان دفاعی مبتنی بر بازدارندگی همه جانبه و پیوستگی مردم و حکومت» است.

مطالعات نظری آینده پژوهی در مورد امنیت ملی، ما را دعوت می کند در مورد گونه‌شناسی و چیستی تهدیدات امنیتی دقت بیشتری بکنیم تا از تهدیدهای نظامی، سیاسی، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی در حوزه امنیت ملی مصون بمانیم.

31شهریور سال 59 دقیقا یک سال و هفت ماه و هشت روز از پیروزی انقلاب می گذشت، یک دفعه در وسط غوغای آشوب جنگ داخلی خبر رسید ارتش بعث عراق به سرکردگی صدام از مرزهای زمینی در جنوب و غرب کشور و نیز مرزهای هوایی به ایران حمله کرده است . سال 58 و 59 نظام درگیر یک جنگ تمام عیار داخلی بود.

نوکران آمریکا در کردستان ، گنبد ، سیستان و بلوچستان ، خوزستان و آذربایجان شرارت می کردند و بازی جدایی خلق ، کرد و ترک و بلوچ و عرب را به عنوان تجزیه ایران دنبال می کردند. سرنخ همه این تحرکات تماما دست سرویس‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل و انگلیس بود.

خلق ایران، همان ها که ترک و کرد و بلوچ و عرب می نامیدند دست رد برسینه آنها زد و خائنان و وطن‌فروشان و نوکران اجانب را بر سر جای خود نشاند و از هویت اسلامی ایران، ملت دفاع جانانه ای صورت گرفت.

همزمان با این نبرد بی امان، جریان نفاق با همدستی لیبرال‌ها تیغ بر وحدت دینی و ملی کشیدند و حاکمیت دوگانه را تبلیغ و ترویج می‌کردند . آنها ماموریت داشتند خیانت هایی را که غرب زدگان و شرق زدگان نهضت مشروطه و نهضت ملی را به انحراف بردند، تکرار کنندو دوباره کشور را به دست استبداد بسپارند.

ملت ایران و رهبری هوشمند درست در آستانه مهار این بحران بودند که جنگ تمام عیار اسکتبار جهانی علیه انقلاب اسلامی به وقوع پیوست و صدام به نمایندگی از آمریکا و شوروی مامور شد این شرارت و جنایت و خیانت به ملت ایران را تحمیل کند. حمله صدام به ایران نشان داد توافقنامه‌های منطقه‌ای و بین المللی از نظر دشمنان اسلام و ایران یک ورق پاره بیش نیستند. استکبار جهانی هر وقت اراده کند و هر وقت احساس کند ملت و دولت ایران ضعیف است در حمله و تهاجم به ایران تردید نمی کند.

امام خمینی (ره) با هوشمندی، جنگ را مدیریت کرد و چنان درسی به مهاجمان داد که شاید قرن‌ها هیچ دولتی هوس حمله به ایران را به ذهن خود راه ندهد.

امام (ره) چه در جنگ و چه در صلح، نابودی دشمن را دنبال می کرد و به هدف بزرگ خود نیز رسید. طی هشت سال دفاع مقدس، نسلی در کشور تربیت شد که مرد جنگ و شهادت و ایثارگری بود. این نسل آموز‌ه‌های خود را به نسل جدید منتقل کرد و امروز ما شاهدیم نسل سوم انقلاب با تربیت پهلوانی و قهرمانی، صحنه‌هایی پدید می آورند که مورد بهت و حیرت جهانیان می شود.

شهید محسن حججی نماد زیبای این نسل انقلابی و مجاهد است. این نسل تضمین «امنیت ملی» را نه در داخل مرزهای جمهوری اسلامی بلکه کیلومترها خارج از مرزهای مقدس جمهوری اسلامی در خط تماس با رژیم صهیونیستی و دشمنان واقعی اسلام و ایران ، دنبال می‌کند. بسیج در ایران یک شجره طیبه‌ای است که شاخ و برگ خود را در لبنان ، سوریه ، عراق ، یمن و دیگر کشورهای پیرامونی بسط داده است . بسیج ضامن امنیت ملی و ضامن گسترش حرکت ملی انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است. قدرت دفاعی ایران هم اکنون در جایگاهی قرار دارد که هیچ قدرتی در منطقه و جهان جرأت اینکه دست به ماشه باشد را ندارد. میلیون‌ها جوان ایرانی امروز آماده‌اند توطئه‌ها را در نطفه خفه کنند. دیگر ایران به روزهایی بر نمی‌گردد که در خانه خود بنشیند و یک شبه ده‌ها کیلومتر از سرزمین خود را در دست دشمن ببیند.

سخنان ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل نشان داد بزرگ ترین دشمنان ایران، آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند. امنیت ملی ما توسط استکبار جهانی همچنان تهدید می شود. آنها بی محابا در رسمی ترین مجامع جهانی سخن از نابودی ملت ایران و عزم خود برای مداخله در امور داخلی ما به میان می آورند. تازه ترین نقشه شوم آنها تجزیه کشورهای منطقه با چاشنی همه پرسی در مورد کردستان عراق بزرگ است.

راه حل برخورد با این تهدیدات و رجزخوانی ها افزایش توان دفاعی و بالا بردن سطح آمادگی های نظامی است. سطح آمادگی ها هم باید علاوه بر دفاع، بازدارندگی و حتی حمله پیشدستانه باشد.

هفته دفاع مقدس فرصتی است تا آمادگی‌های همه جانبه را مضاعف کنیم . هفته دفاع مقدس فرصتی است که به روح بلند شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی و به ویژه شهدای دفاع از حرم که پیشتازان صیانت از امنیت ملی هستند، درود بفرستیم و راه آنها را پر رهرو نگه داریم . بالاخره هفته دفاع مقدس ایامی است که به فکر بر هم زدن امنیت رژیم صهیونیستی باشیم، چرا که اگر اسرائیل غاصب، امن باشد، همه جا ناامن است و اگر ناامن باشد، همه منطقه در امنیت خواهد بود.

منبع: تسنیم


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 30 شهریور 1396  ] [ 1:15 AM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

یادواره شهدای روحانیت و ۵۵ شهید منطقه محلات سمنان برگزار می‌شود

یادواره شهدای روحانیت و ۵۵ شهید منطقه محلات سمنان برگزار می‌شود

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان از برگزاری یادواره شهدای روحانیت و ۵۵ شهید منطقه محلات شهرستان سمنان خبر داد.

کد خبر: ۲۵۸۲۵۰

تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۴ - 20September 2017

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، «مهدی دیابی»، معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در گفت‌وگویی اظهار داشت: این یادواره عصر فردا با حضور پرشور مردم شهیدپرور سمنان برگزار می‌شود.


وی با اشاره به مکان برگزاری این یادواره شهدا تصریح کرد: یادواره شهدای روحانیت و 55 شهید منطقه محلات سمنان بعد از اقامه نماز مغرب و عشای فردا (سی‌ام شهریورماه 1396) در مسجد و حسینیه عمرانکوی منطقه محلات سمنان برگزار می‌شود.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با اشاره به سخنران اصلی این یادواره شهدا عنوان کرد: سردار شاهچراغی، فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در این یادواره شهدا سخنرانی می‌کند.

دیابی با اشاره به تقارن برگزاری این یادواره شهدا با آغاز هفته دفاع مقدس و نیز ماه محرم و ایام عزاداری امام حسین (ع) خاطرنشان کرد: برنامه ویژه‌ای نیز به مناسبت این ایام در این یادواره شهدا برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم زنده نگاه داشتن نام و یاد شهدا، برگزاری این یادواره‌ها را گامی مهم در این راستا برشمرد و از مردم شهرستان سمنان دعوت کرد تا در این یادواره شهدا حضور یابند.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان عنوان کرد: امروز ادامه راه شهدا بار سنگینی است که بر دوش همه ما سنگینی کرده و کشورمان را از توطئه‌های بیگانگان مصون می‌کند.

منبع: تسنیم


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 30 شهریور 1396  ] [ 1:15 AM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

۲۸ یادواره شهدا در چهارمحال و بختیاری برگزار ‌‌می‌شود

۲۸ یادواره شهدا در چهارمحال و بختیاری برگزار ‌‌می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس ۲۸ یادواره شهدا در استان برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۵۸۲۳۶

تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰ - 20September 2017

به گزارش دفاع پرس از شهرکرد، «فریبرز نجفی»، مدیرکل بنیاد  شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری عصر امروز در شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: با توجه به اینکه هفته دفاع مقدس و ایام محرم را در پیش داریم 28 یادواره شهدا در استان برگزار می‌شود.


وی از برگزاری همایش "متولی حسینی شهدا" در استان خبر داد و افزود: 30 حسینیه در استان وجود دارد که توسط خانواده شهدا احداث شده در همین راستا همایشی تحت عنوان "متولی حسینیه شهدا" در استان برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای ویژه برنامه‌هایی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان بیان کرد: 6 مهرماه با حضور خانواده شهدا و مسئولان دستگاه‌های اجرایی مراسم عطرافشانی گلزار شهدا برگزار می‌شود.

نجفی با اشاره به معرفی شهید شاخص کارمندی در استان خاطرنشان کرد: امسال کرامت‌الله سلیمانی به عنوان شهید شاخص کارمندی در استان معرفی شدند.

وی با بیان اینکه 50 گروه پیام‌اور ایثار در بنیاد شهید و امور ایثارگران داریم، گفت: هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید این 50 گروه در مدارس حضور پیدا می‌کنند و خاطرات دوران دفاع مقدس را برای دانش‌آموزان بازگویی می‌کنند.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 30 شهریور 1396  ] [ 1:15 AM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

تجدید میثاق یزدی‌ها با 14 شهید دوران دفاع مقدس

تجدید میثاق یزدی‌ها با 14 شهید دوران دفاع مقدس

یزدی‌ها روز یکشنبه 26 شهریورماه با آرمان‌های 14 تن از شهدای دوران دفاع مقدس تجدید میثاق می‌کنند.
کد خبر: ۲۵۷۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵ - 17September 2017
 
تجدید میثاق یزدی‌ها با 14 شهید دوران دفاع مقدسبه گزارش دفاع پرس از یزد، به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت «محمدعلی سلطانی»، «حسن و محمدحسین ذاکری‌نژاد»، «علی‌اصغر یاوری»، «محمدمهدی شاخصی»، «محمود صابری»، «محمد نعمتی»، «اصغر کارگر»، «حمیدرضا اطلاع‌وری»، « عباس، مرتضی و جلیل ادهمی»، «علی‌اکبر پینه‌زاده» و «سید ناصر اعلازاده» شامگاه یکشنبه 26 شهریورماه مراسم یادبودی برای این شهدا به صورت جداگانه در یزد برگزار می‌شود.

یادبود شهید «محمدعلی سلطانی» به همراه یاد و خاطره پدر مرحومش حبیب‌الله سلطانی، به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشاء واقع در خیابان حضرت مهدی (عج) کوی شهید مطهری کوچه مسجد تقوی بن بست شهید سلطانی منزل پدر شهید برگزار خواهد شد.

مراسم یادبود شهید «حسن ذاکری‌نژاد» و «محمدحسین ذاکری‌نژاد» به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشاء واقع در خیابان امام خمینی (ره)، چهارراه شهیدان ذاکری‌نژاد، خیابان موسی بن جعفر (ع)، کوچه شهید صادق منعقد می‌شود.

مراسم بزرگداشت شهید «علی‌اصغر یاوری» به همراه یاد و خاطره پدر مرحوم شهید رمضان یاوری به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشاء، در منزل پدر شهید واقع در  بلوار دانشجو خیابان سیلو کوچه شهید علی‌اصغر یاوری برگزار خواهد شد.

مراسم یادبود شهید «محمدمهدی شاخصی» به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشاء در منزل برادر شهید واقع در بلوار 17 شهریور روبروی اداره بازرگانی کوچه 39 بن بست طالقانی منعقد می‌شود.

مراسم بزرگداشت شهید «محمد نعمتی» به مدت پنج روز از ساعت 18:30 الی 22  در منزل پدر شهید واقع در خیابان امام خمینی (ره)، خیابان شهیدان ادهمی، محله یعقوبی، کوچه شهید نعمتی برگزار خواهد شد.

همچنین مراسم یادبود شهید «حمیدرضا اطلاع‌وری» به مدت پنج شب همراه با اقامه نماز مغرب و عشاء در منزل پدر شهید واقع در بلوار شهید پاکنژاد کوی جوادالائمه کوچه مرتضی علی برگزار می‌شود.

مراسم یادبود شهید «محمدمهدی شاخصی» به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشاء در منزل برادر شهید واقع در بلوار 17 شهریور روبروی اداره بازرگانی کوچه 39 بن بست طالقانی منعقد خواهد شد.

مراسم بزرگداشت شهید «عباس، مرتضی و خلیل ادهمی» به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشاء در منزل پدر شهیدان واقع در خیابان امام خمینی (ره) خیابان شهیدان ادهمی کوچه هفت شهید برگزار می‌شود.

مراسم یادبود شهید «علی اکبر پینه‌زاده» به همراه یاد و خاطره پدر مرحوم شهید غلامعلی پنبه‌زاده به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشاء، در منزل پدر شهید واقع در خیابان امام خمینی (ره)، خیابان فهادان، مدرسه کوچک‌زاده، کوچه شهید پنبه‌زاده منعقد خواهد شد.

مراسم یادبود «سید ناصر اعلازاده» به همراه یاد و خاطره پدر مرحومش سید ناصر اعلازاده، به مدت پنج شب همراه با نماز مغرب و عشاء  در منزل پدر شهید واقع درمیدان بعثت، کوچه دادگستری قدیم، بن بست شهید اعلازاده برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 شهریور 1396  ] [ 2:40 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

اجرای 400 ویژه‌برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در یزد

اجرای 400 ویژه‌برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در یزد

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در نشست خبری هفته دفاع مقدس گفت: 400 برنامه شاخص به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان یزد برگزار می‌شود.
کد خبر: ۲۵۷۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳ - 17September 2017
 
400 ویژه برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در یزد اجرا می شودبه گزارش دفاع پرس از یزد، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد پیش از ظهر امروز در نشست خبری هفته دفاع مقدس اظهار داشت: تلاش شده تا ویژه‌برنامه‌هایی که امسال توسط سپاه الغدیر استان یزد، نیروهای نظامی و انتظامی در یزد و شهرستان های استان برگزار می شود تداعی کننده پیوند دفاع مقدس با قیام عاشورا باشد چرا که آنچه که در این هشت سال شاهد بودیم جلوه‌هایی از قیام خونین عاشورا بود.

سردار اکبر فتوحی ایثار در راه عقیده و اطاعت پذیری از ولی زمان را دو وجه اشتراک و پیوند میان قیام عاشورا و دفاع مقدس دانست و افزود: امام حسین (ع) و یاران آن حضرت در روز عاشورا برای حفظ اسلام و قرآن جان خود را فدا کردند و در دفاع مقدس نیز شهدای ما برای حفظ اسلام و انقلاب قیام کردند. همچنین امام خمینی (ره) با اقتدا به امام حسین (ع) جنگ را مدیریت کردند و مردم ایران نیز برای حفظ دین گرد ایشان جمع شدند.

سردار فتوحی اضافه کرد: رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس همه چیز را در آینه عاشورا دیدند و در راه مبارزه هراسی به دل راه ندادند.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی تدارک دیده شده برای هفته دفاع مقدس عنوان کرد: برنامه‌های امسال هفته دفاع مقدس با محوریت نقش رزمندگان، مدیریت حضرت امام خمینی (ره)، مقاومت آزادگان و صبوری مردم در پشت جبهه ها برگزار خواهد شد.

فتوحی اظهار کرد: برگزاری نمایش رزمی از عملیات «الی بیت‌المقدس» به مدت هشت شب یکی از ویژه برنامه‌های امسال هفته دفاع مقدس در یزد است. در این برنامه سه برش از تاریخ شامل قیام عاشورا، وقایع سال 60 و نمایش جنایات منافقین و همچنین عملیات الی بیت المقدس به نمایش گذاشته می شود.

سردار فتوحی افزود: امسال 400 ویژه برنامه شاخص در هفته دفاع مقدس توسط نیروهای نظامی و انتظامی برگزار می شود که رژه نیروهای مسلح، غبارروبی قبور شهدا و برگزاری نشست های بصیرتی از مهمترین این برنامه هاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ثمرات هشت سال دفاع مقدس گفت: در حال حاضر به برکت خون شهدا و اطاعت از رهبری به مرحله‌ای رسیده‌ایم که آمریکا و هم‌پیمانانش علی‌رغم تمامی قدرت سیاسی، نظامی، اقتصادی و جنگ روانی قدرت میدان‌داری در منطقه را ندارند و به اعتراف خودشان بعد از انقلاب هر کجا که وارد شده‌اند هزینه و تلفات بسیاری متحمل شده‌اند.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 شهریور 1396  ] [ 2:40 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

نامه شهید علی‌اکبر توکلی/ هم چون صخره‌ای سخت در مقابل طوفان ایستادگی کنید

نامه شهید علی‌اکبر توکلی/ هم چون صخره‌ای سخت در مقابل طوفان ایستادگی کنید

شهید توکلی در نامه خود آورده است: به زندگی و مبارزه خود ادامه بدهید. خوشحالی من در اين است كه ببينم شما بدون كوچک‌ترين ملالی هم چون صخره‌ای سخت در مقابل طوفان ايستاده‌ايد و ياد آور حضرت فاطمه(س) و زينب(س) باشيد.

کد خبر: ۲۵۷۴۷۵

تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹ - 17September 2017

نامه شهید علی‌اکبر توکلی / هم چون صخره‌ای سخت در مقابل طوفان ایستادگی کنید

به گزارش خبرنگار ساجد، علی‌اكبر توكلی، 1 بهمن 1338 در روستای كرتيلان از توابع ازنا لرستان دیده به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و سرانجام پس مجاهدت طاقت‌فرسا در پنجم مردادماه 1360 در جبهه‌ خوزستان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نامه شهید توکلی به همسر خود

 

متن نامه‌ای که این شهید در شب عملیات به همسر خود نوشته است، در ادامه از منظر مخاطبان می‌گذرد:

بسم الله الرحمن الرحيم

مرضيه جان! سلام

امشب شب عمليات است و فردا پنج‌شنبه. امشب ساعت 3 عمليات است و بايد ساعت 1 آماده باشيم. الان هم ساعت 11 است. يک حمله وسيع داريم ممكن است شهيد شوم و يا زخمی شايد هم سالم بودم و به اميد خدا مزدوران را به عقب می‌رانيم. ان‌شاءالله.

مرضيه اميدوارم كه هميشه شاد و خرم باشيد و به ياد خدا. مرضيه جان از شهادت من دلگير نشو مبادا كه شهيد شدن من باعث ناراحتی در زندگی‌ات بشود. به زندگی و مبارزه خود ادامه بدهید و خوشحالی من در اين است كه ببينم شما بدون كوچک‌ترين ملالی هم چون صخره‌ای سخت در مقابل طوفان ايستاده‌ايد و يادآور حضرت فاطمه و زينب باشيد.

می‌توانی بعد از من ازدواج كنی و به زندگی‌ات سر و سامان بدهی ولی از ياد خدا غافل مشو و بارها به شما گفته‌ام كه برای من سعادت شما مهم است. پس خوشحالی من در سعادت شماست. مبادا حزن و اندوهی به خود راه دهی كه من ان‌شاءالله در آن دنيا پهلوی خدا خواهم رفت و هدايت ابدی خواهم يافت.

اللَهم اجعلنی من اوليائک فَان اوليائک لا خوف عليهم و لا هم يحزنون

پس هيچ خوفی از كسی و هيچ اندوهی از چيزی به دل راه مده. پيروز و موفق باشی.

انتهای پيام/ 181


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 شهریور 1396  ] [ 2:40 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

دست‌نوشته شهید مدافع حرم اکبر شهریاری

دست‌نوشته شهید مدافع حرم اکبر شهریاری

شهید شهریاری در دست‌نوشته خود آورده است: خدایا از تو می‌خواهم که مرا هدایت کنی در نهایت به سعادت واقعی برسانی که همان شهادت می‌باشد.

کد خبر: ۲۵۷۴۷۶

تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳ - 17September 2017

دست‌نوشته شهید مدافع حرم اکبر شهریاری

به گزارش خبرنگار ساجد، شهید «اکبر شهریاری» اول فروردین‌ماه 1363 در کیانشهر تهران چشم به جهان گشود. وی فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی دانشگاه امام حسین (ع) بود که به‌عنوان مستشار نظامی به سوریه اعزام شد و در جریان مبارزه با تروریست‌های تکفیری در اول بهمن‌ماه 1392 در حومه دمشق سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر مطهر این شهید والامقام در قطعه 26 بهشت زهرا (س) آرام گرفته است. 


دست‌نوشته شهید «اکبر شهریاری»

 

متن دست‌نوشته کوتاهی که از این شهید والامقام به یادگار مانده است،‌ در ادامه می‌خوانید:


بسمه تعالی


الهی و ربی من لی غیرک


خدایا خودت می‌دانی که غیر از تو کسی را ندارم و کسی نیست به جز تو که از درون و برون من آگاه باشد، لذا فقط از تو می‌خواهم که مرا هدایت کنی و همچنین یاریم کنی و در نهایت به سعادت واقعی برسانی که همان شهادت می‌باشد.


اکبر شهریاری


یکشنبه83/1/23

 

اربعین حسینی»


انتهای پیام/ 111


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 شهریور 1396  ] [ 2:40 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]

بازدید 3 هزار 200 زائر از مناطق عملیاتی مهران

بازدید 3 هزار 200 زائر از مناطق عملیاتی مهران

فرمانده سپاه ناحیه مهران گفت: طی یک ماه گذشته 3 هزار و 200 زائر در قالب کاروان راهیان نور از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس این شهرستان بازدید کردند.
کد خبر: ۲۵۷۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵ - 17September 2017
 

 

3200 نفر در قالب کاروان راهیان نور از مناطق عملیاتی مهران دیدن کردند

به گزارش دفاع پرس از ایلام، سرگرد روح‌الله جاویدان فرمانده سپاه ناحیه مهران با اشاره به اینکه 3 هزار و 200 زائر طی یک ماه گذشته از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس این شهرستان در قالب کاروان راهیان نور بازدید کرده‌اند اظهار داشت: از این تعداد 1700 نفر را برادران و 1500 نفر را خواهران تشکیل داده‌اند.

وی افزود: کاروان‌های راهیان نور از مناطق عملیاتی نقطه ایثار، سه راهی جندالله و منطقه گرمیشه مهران بازدید می‌کنند.

فرمانده سپاه ناحیه مهران با بیان اینکه زمان بازدید از مناطق عملیاتی مهران منحصر به زمان خاصی نیست ادامه داد: امکانات لازم برای پذیرایی از کاروان‌های راهیان نور در طول سال در مناطق عملیاتی شهرسان مهران آماده است و در این رابطه ایستگاه‌های صلواتی، کتاب و فضا سازی تدارک دیده شده است.

جاویدان بزرگترین دستاورد اردوهای راهیان نور را آشنایی با ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس، برای مقابله با هجمه‌ها و توطئه‌های دشمن بیان کرد و گفت: مهم‌ترین وظیفه امروز ما ترویج فرهنگ ایثار وشهادت به نسل‌های نوجوان و جوان است که اردوی راهیان نور بستری دراین مسیر است.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 شهریور 1396  ] [ 2:39 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]