شهيد محمدرضا قلي زاده آذربايجاني

محمدرضا قلي‌زاده در در زمستان سال 1348 در خانواده پر جمعيتي در شهرستان بهبهان ديده به جهان گشود. ايشان از همان کودکي فرزند دلسوز، مهربان و باادبي براي والدينش بوده است. 

شهيد محمدرضا قلي زاده آذربايجاني
 

تاريخ تولد :1348

نام پدر :

تاریخ شهادت : 19/12/1376

محل تولد :خوزستان /بهبهان /-

طول مدت حیات :28

محل شهادت :

  مزار شهید :

محمدرضا قلي‌زاده در در زمستان سال 1348 در خانواده پر جمعيتي در شهرستان بهبهان ديده به جهان گشود. ايشان از همان کودکي فرزند دلسوز، مهربان و باادبي براي والدينش بوده است. 
همکاري و همياري او در کارهاي منزل بسيار بود. از نظر تعصبات و اعتقادات و نگرش‌ها با ديگر فرزندان خانواده متفاوت بود. نسبت به دين و مذهب و نظام مملکت خيلي حساس و دلسوز بود به طوري که با شروع جنگ تحميلي در سن 13 سالگي پا به عرصه جبهه‌هاي حق عليه باطل گذاشت تا اين‌که در سال 62 براي اولين بار مجروح گشته و از پس آن چندين بار هم از ناحيه سر، دست و پا مجروح شده تا جايي که ميزان جراحت و مجروحيت ايشان به هفتاد درصد رسيده بود. ايشان بيش از 27 بار تحت عمل جراحي‌هاي مختلف قرار گرفت. 
در سال 1368 با توکل به خداوند متعال و مهربان و انتخاب همسري مؤمنه تشکيل خانواده داد و ثمره‌ي زندگي مشترک آن شهيد يک دختر و يک پسر مي‌باشد. 
در طول زندگي مشترک ايشان فردي با مسئوليت و دلسوز خانواده بود. نسبت به فرزندان و خانواده بسيار مهربان بوده به طوري‌که تمام شادي‌ها و خوشي‌هاي ايشان در کنار خانواده معنا داشت. 
نسبت به زينب خانم فوق‌العاده مهربان و حساس بود که در کمال راحتي و آسايش زندگي کند. امکانات زندگي را با هر سختي بود فراهم مي‌کرد تا خانواده در راحتي و آرامش و آسايش باشد. 
تا اين‌که آفتاب عمر محمدرضا در روز 19/12/76 غروب کرد و جان به جان آفرين در اثر جانبازي جان سپرد و غم و اندوه فراوان در فراق آن عزيز بر دل‌ها نشست. به اميد روزي که زينب و اميرحسين عزيز حامي نظام جمهوري اسلامي و پايبند صفات نيک اخلاقي و با تقواي او باشند.

منبع:كتاب پنجمين يادواره لاله هاي جاويدان   -  صفحه: 31[ یک شنبه 20 اردیبهشت 1394  ] [ 9:09 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]