امان الله یزدانی رشوانلویی

امان الله یزدانی رشوانلویی

نام پدر: محمدرضا تاریخ تولد: 19/06/1344
محل تولد: ایران - خراسان - بجنورد تاریخ شهادت: 21/11/1361
محل شهادت: بجنورد طول مدت حیات: 17 سال
مزار شهید: گلزارشهدای انصارالحسین(ع)-قطعه1-خراسان


زندگینامه
امان الله در 19 شهریور ماه سال 1344 در خانواده ای مذهبی در یکی از روستاهای بجنورد به دنیا آمد، تحصیلاتش را تا پایان دوره ابتدایی در روستا گذراند و سپس جهت ادامه تحصیل عازم شهر شد.
دورانی که هنوز جوانی بیش نبود همگام با مردم ایران در جریان انقلاب قرار گرفت و با شرکت در راهپیمایی و مراسم مذهبی و سیاسی در جهت رشد و اعتلای فرهنگ مبارزه در جامعه خود تلاش نمود. پس از پایان تحصیلات راهنمایی وارد هنرستان شد و از همان ابتدا نشان داد که نوجوانی مسلمان، فعال و زحمتکش می باشد و در نمازهای جماعت و فعالیت های مذهبی و اجتماعی هنرستان فعالانه شرکت می نمود. 
در جریان جنگ تحمیلی مدتی عازم جبهه های نبرد شد و در سنگرهای خرمشهر دلیرانه در مقابل خصم دون ایستادگی و رشادت از خود نشان داد. 
پس از بازگشت از جبهه از آنجایی که خود شاهد ویرانی ها و صدمات وارده به میهنمان از سوی دشمن بعثی بود و کودکان یتیم و آواره و مردم مظلوم و ستمدیده خوزستان را دیده بود، به روستای محل تولد بازگشت و به روشنگری و هدایت مردم پرداخت.
سال آخر هنرستان بود که مسئولیت برگزاری چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب را اسلامی را در هنرستان به عهده گرفت، در صبحگاه 21 بهمن 1361 زمانی که برای انجام مقدمات مراسم ۲۲ بهمن در بجنورد به هنرستان می رفت توسط منافقین مزدور با ضربات کارد (۳۸ضربه) بدن پاکش غرق به خون گشت و در سن 17 سالگی به دیدار معبودش شتافت. 
مزار پاکش در گلزار شهدای انصارالحسین(ع)_خراسان واقع می باشد.

 [ سه شنبه 27 مرداد 1394  ] [ 12:10 PM ] [ مهدی گلشنی ]
[ نظرات0 ]