پيغام مدير :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمديد به سايت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سايت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنيد.
 
 
تلاش دشمن برای انهدام پلهای شناور در جنگ
نوشته شده در چهارشنبه 23 اسفند 1391 
ساعت : 7:57 PM
نويسنده : احمد یوسفی

داستانهای کوتاه جنگ

 

قبل از عملیات پیروزمند بیت المقدس گروه پل 422 دغاغله اهواز که زیر مجموعه ای از گروه 411 مهندس رزمی بروجرد بود با درایت فرماندهان ارتش از جمله شهید صیاد شیرازی و دیگر فرماندهان یگان مهندس رزمی 5 پل شناور را به روی کارون  زد که این احداث این پلها در آن شرایط و در کوتاه ترین زمان  در نوع خود بی نظیر بود .

 چون جنوب اھواز در منطقه مقابل دارخوین، آبگرفتگی وسیعی داشت این امر باعث شده بود 

 تا عراقی ھا نیروھای پیوسته ای را در ساحل کارون مستقر نکنند. آنها هیچوقت به این فکر نمی افتادند که ایرانی ها  توانایی عبور از کارون را داشته باشند .

پل شناور

عبور بیش از 40 ھزار نفر نیرو ھمراه با خودرو و تجھیزات در شب عملیات بیت المقدس از روی این پل ها تمامی تاکتیک های دشمن را بر هم زد . البته دشمن برای انهدام این پل ها خصوصا پل بزرگی که در منطقه مارد احداث شده بود تلاش زیادی به خرج داد .

روزی که میراژهای فرانسوی عراق برای بمباران این پل هجوم آوردند تمامی منطقه پر از آتش و بمب شد ولی خداوند باز هم یاری خودش را به رزمندگان نشان داد و با وجودیکه هواپیماهای عراقی برای اولین بار از گلوله های فریب دهنده ضد موشک استفاده می کردند باز هم در کارشان ناتوان شدند و فقط قسمت کوچکی از پل مورد اصابت قرار گرفت که آن هم با تلاش بچه ها سریعا ترمیم شد . آن روز با سقوط یکی از هواپیماها منطقه مارد به آرامشی دوباره دست یافت .

راوی : احمد یوسفی 

 

ادامه مطلب


 شهادت مهدی فطرس+تصاویر و عکس
نوشته شده در دوشنبه 7 اسفند 1391 
ساعت : 10:31 PM
نويسنده : احمد یوسفی

 

زندگی زیباست ولی شهادت از آن زیباتر ....

 

و باز هم شاهد پر پر شدن یکی دیگر از گلهای باغ ولایت بودیم و او کسی نیست جز مهدی فطرس ...

شهید مهدی فطرس سال 77-78 وارد حوزه علمیه ولی عصر عج بروجرد گردید و در همان اوائل علاقه وافری به ارگانهای انقلابی از جمله سپاه پاسداران داشت و همین امر باعث شد که از حوزه انصراف و مشغول به امر مهم پاسداری (سپاه قدس) شد.

در سالهای اخیر که سپاه مرزهای غربی را تحویل گرفت،ایشان هم جزو افرادی بودند که در خط مقدم جبهه های علیه نیروهای پژاک وارد عمل شدند و در نهایت در تاریخ 01/12/1391 به آرزوی دیرینی خود دست یافتند.

ما مردم بروجرد ضمن تبریک و تسلیت به پدر بزرگوار ایشان و دیگر اعضای خانواده برای ایشان علو درجات را از خداوند منان خواستاریم.

 

ادامه مطلب