تازه مسلمان شده ها

 

 

 

میلانی جورجیادیز، با نام هنری دیامز، رپر فرانسوی زبان، در 30 جولای 1980 متولد شد.گفتنی است که وی از پدری یونانی و مادری فرانسوی در آتن پایتخت یونان متولد شد. در چهار سالگی به همراه والدینش برای ادامه زندگی به پاریس رفت و در یکی از محله های ساده و فقیرنشین این شهر سکنی گزید. وی خوانندگی را از سال 1994 میلادی در یک گروه خوانندگی جوانان آغاز کرد اما به دلیل استعداد زیادش توانست طی مدت زمان چند سال به شهرت برسد. او دارای شخصیتی قوی و صدایی ویژه است. 

 

اندکی در مورد مسلمان شدن وی: 

 

به گزارش مجله فرانسوی "قالا" : "میلانی جورجیادیز" معروف به "دیامز" در چند وقت اخیر و به وی‍ژه پس از شهرت یافتن، دچار مشکلات روحی - روانی و عاطفی بسیار زیادی شده بود و از آن به شدت رنج می برد همین امر موجب شد گوشه گیر شده و کمتر در ملأ عام ظاهر شود.   

 

"دیامز" 29 ساله که در سنین کودکی پدر و مادرش از هم جدا شدند، دوران کودکی سختی را سپری کرد. وی در سن 15 سالگی به یک خودکشی ناموفق اقدام ورزید. پس از گرویدن به دین مبین اسلام گفت:‌ برای درمان مشکلات روحی - روانی خود به پزشکان زیادی مراجعه کردم اما هیچ یک از آنان نتوانست مرا درمان کند. راه حل درمان این بیماری را در دین یافتم. چیزی که دنبالش بودم را در شهرت و ثروت نیافتم، به خدا روی آوردم و آن را نزد خدا یافتم.  

 

برخی از دوستان و نزدیکان "دیامز" علت مسلمان شدنش را معاشرت زیاد وی با فرانسوی‌های آفریقایی تبار که بیشترشان مسلمان هستند، عنوان می کنند. قابل ذکر است جدیدترین آلبوم این خواننده سرشناس رپ، "کودکان صحراء" نام دارد که موضوع آن مشکلات و سختی‌های کودکان فقیر ساکن در محله‌های حاشیه‌ای پاریس است. وی نژادپرستی که این کودکان و خانواده های فقیر از آن رنج می برند را در آلبوم خود شرح داده است. 

[ یک شنبه 23 خرداد 1395  ] [ 1:24 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

تازه مسلمان شده ها

 

 

 کریستینا بکر،مجری محبوب شبکه تلویزیونی ام تی وی،که در 13 دسامبر 1965 در هامبورگ به دنیا آمد، ناگهان با پذیرش اسلام جامعه آلمان را به شوک فرو برد. 

 اندکی در مورد مسلمان شدن وی: 

 خانم بکر پس از مدتی دوستی با "عمران خان" ورزشکار معروف پاکستانی به اسلام گروید.  اگرچه خانم بکر روسری سر نمیکند ولی نماز میخواند و از پوشیدن لباسهای نیمه برهنه خودداری میکند زیرا باور دارد "خود را سکسی نشان دادن" روش ناسالم و منفی جلب توجه دیگران میباشد. اگرچه وی در طی سفر حج سال 2006 خود به مکه لباس پوشیده اسلامی بر تن کرد . 

 بکر می گوید رابطه ی "با حیای" زن و مرد در اسلام باعث آرامش میشود در حالیکه وی در زندگی پر زرق و برق قبلی غربی خود که با معروفترین خواننده های دنیا رفت و آمد داشت، شاهد بوده که مشروب خوری، ارتباطات ناسالم، مواد مخدر و رابطه بی بند و بار زن و مرد برای اطرافیان وی "شادی و آرامش درونی" به همراه نداشته است.بکر که نردبان ترقی حرفه ای را سریع طی کرده بود و به معروفیت زیادی نیز رسیده بود میگوید اکنون از زندگی آرام و "با حیای" خود راضی تر و شادترم و هیچگاه و هیچگاه از این کار خود پشیمان نیستم اگرچه از کار اخراج شدم و حتی برنامه های که من تدوین کننده و مجری آن نیز بودم متوقف شد و از نظر مالی و شهرت زیان قابل توجهی متحمل شدم.
  وی تجربیات زندگی اسلامی خود را در کتابی پر فروش(Der Islam als Weg des Herzens: Warum ich Muslima bin) منتشر کرده است. 

  او دقت در هنر اسلامی و آزادی‌های انسان در عرصه اجتماع را قوی‌ترین انگیزه برای پذیرش اسلام عنوان کرده و می‌افزاید: اسلام در زمینه محبت انسان‌ها به یکدیگر بی‌نظیر است و از این نظر دین اسلام ممتاز است.
«بکر» خانواده خود را نیز به پذیرش اسلام دعوت کرده و از اینکه خانوداه نیز با او مهربان هستند، اظهارخشنودی می کند.
او وحشت جهان غرب از اسلام را به دلیل ناآگاهی عمومی جامعه غرب از اسلام دانست و افزود: سطح تبلیغات اسلامی در جهان غرب عمیق نیست؛ به همین خاطر مردم آگاهی کافی از اسلام و دین مهربانی ندارند.
او که با الجزیره گفت‌وگو می‌کرد، معتقد است نگرش اسلام به زنان و امور سیاسی در جهان غرب محدود به برخی روابط سطحی است و تنها احکام جنگ و مبارزه با ظلم در تبلیغ سیاسی اسلام در جهان غرب تبلیغ می‌شود و نتیجه آن اسلام هراسی است و از این نظر مسئولیت مبلغان اسلامی دوچندان است تا چهره واقعی حقوق زن در اسلام و اسلام درخشان به جهان غرب معرفی شود.

[ یک شنبه 23 خرداد 1395  ] [ 1:23 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

تازه مسلمان شده ها

 

   

 مارگارت مارکوس، محقق آمریکایی، در 23 می 1934 در نیویورک به دنیا آمد، او تاکنون بالغ بر 30 جلد کتاب در مورد تاریخ و فرهنگ اسلامی به رشته تحریر در آورده است. وی تحصیلات عالیه خود را در دانشگاه نیویورک ادامه داد و پس از بررسى درباره ى آیین مترقى اسلام و قرآن در 24 می1961 به وسیله انجمن تبلیغات اسلامى مقیم آمریکا رسماً به دین اسلام مشرف شد، و پس آن نام خود را به مریم جمیله تغییر داد.  

 او در مورد علت مسلمان شدنش اینطور می گوید:  

 در حین تحصیل مریض شدم و مدت دو سال در بیمارستان بسترى شدم، در آنجا بود که نذر کردم خوب شوم تا زودتر به اسلام و مسلمانان ملحق شوم. بیمارى من به طور غیر منتظره بهبودى یافت و پس از مرخصى از بیمارستان در شهر نیویورک در به در به دنبال جستجوی فرد مسلمانى  پرداختم و با شریف ترین افراد مسلمان بر خوردکردم و با کمال افتخار اسلام آوردم.  

   او همچنین اظهار دارد که:  

 من به اسلام بسیار علاقه مندم و همچنین به تاریخ تمدّنى و سیاسى آن از آغاز تا عصر حاضر، و تمام معلومات و اطلاعاتى را که درباره ى ایمان و عقیده در مذهب مقدّس اسلام به دست آورده ام شخصاً تتبع کردم. وقتى در پاکستان اقامت گزیدم مقالاتم در نشریه هاى محلى به زبان انگلیسى و اردو انتشار یافت. و همچنین در فواصل معیّنى در مجله هاى هندوستانى منتشر شد.و شوهر من محمد یوسف خان از فوریه 1966 مقالات مرا به صورت کتاب در آورد. 

[ یک شنبه 23 خرداد 1395  ] [ 1:21 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

تازه مسلمان شده ها

 

 

سارا بوکر، هنر پیشه، مدل و مانکن تازه مسلمان آمریکایی است. 

 او در گفتگویی خود را اینگونه معرفی و علت مسلمان شدنش را اینگونه بیان می کند: 

 من یک زن امریکائی هستم که در مرکز امریکا بدنیا آمده ام. من مانند هر دختر دیگری بزرگ شدم. با علاقه و تعلق خاطر شدید به زرق و برق زندگی در "گران شهرها". در نهایت من به فلوریدا و از آنجا به ساحل جنوبی میامی نقل مکان کردم. یک منطقه پرشور برای آنهائی که در جستجوی "زندگی پر زرق و برق" هستند. طبیعتا، من آنچه که یک دختر معمولی غربی انجام می دهد را انجام می دادم.   

 براساس ارزیابی ارزش خودم بر مبنای میزان جلب توجه دیگران من به ظاهر و جذابیت و گیرائی خودم توجه داشتم. من مرتبا ورزش می کردم و یک مربی شخصی شدم. یک خانه شیک لب دریا خریدم و توانستم یک سبک زندگی "با کلاس" برای خود فراهم کنم.   

 سالها گذشت تا متوجه شوم که هر چه بیشتر در "جذابیت زنانگی ام" پیشرفت می کنم درجه رضایت شخصی و خوشبختی ام افت می کند. من برده مد بودم. من گروگان ظاهرم بودم.

به علت افزایش مستمر فاصله میان رضایت شخصی من و سبک زندگی ام، من در فرار از الکل و مهمانی ها (پارتی ها) به مراقبه (مدیتیشن) و مذاهب غیرمتعارف پناه می بردم. اما یک فاصله کوچک به یک دره تبدیل گشت. و در نهایت متوجه شدم که تمامی


ادامه مطلب


[ یک شنبه 23 خرداد 1395  ] [ 1:20 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

تازه مسلمان شده ها

 

 

نیکول کوئین اهل دالاس آمریکا است که در می ۲۰۰۷ از مسیحیت به اسلام گروید . وی همانند سایر زنان آمریکا مشروب می خورد ، در کلوب های شبانه شرکت می کرد و عکاسی می کرد . اما زمانی پیش آمد که وی با سوالهای بی جواب فراوانی روبرو شد . دوستانش وی را تشویق کردند تا جواب سوالاتش را از مسلمانان بپرسد . پس از آن نیکول چنان مجذوب شد که تا صبح مشغول تماشای ویدیوهای یوتیوب و افراد تازه مسلمان شده آمریکایی بیدار ماند . 

 نیکول اسلام را به عنوان راهنما برگزید و مقصد خود را بر اساس آن انتخاب نمود. مادر وی می گوید:" نیکول کتاب های زیادی راجع به اسلام خوانده بود اما هیچگاه فکر نمی کردیم که وی مسلمان شود . دوستان وی نیز از این عمل وی حیرت زده شدند . اما نیکول شک به دل خود راه نداد." 

 اندکی در مورد مسلمان شدن او: 

 

وی در رابطه با اسلام آوردنش می گوید:«پانزده ساله بودم که برای اولین بار شروع به کسب اطلاعات درباره ی اسلام کردم .یک خانواده ی عرب به همسایگی ما نقل مکان کرده بود و من شیفته ی رفتار آنها ، لباس پوشیدن ، زبان و مذهبشان شده بودم . خانم خانه و من خیلی با هم دوست شدیم اما چهار سال طول کشید تا مسلمان شدم . آنها هرگز اصراری برای مسلمان کردن من نداشتند ، فقط پاسخ سوالات مرا می دادند آن هم با مهربانی و مهمان نوازی بسیار زیاد .در تمام دوران دبیرستان ،گرچه مسلمان نبودم،خود را از همه ی حرکات منفی و غیر اخلاقی دور نگاه داشته بودم و این به واسطه ی همسایگی با آن دوستان تأثیر اخلاقی آنها برمن بود .
بنابراین وقتی مسلمان شدم تنها چیز واقعی که در من تغییر کرد نحوه ی پوشش من و فعالیتهای اوقات فراغتم یعنی رفتن به کنسرت ، سینما و ورزش بود .»
[ یک شنبه 23 خرداد 1395  ] [ 1:19 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

تازه مسلمان شده ها

 

 مریم فرانسوا کراح که به امیلی فرانسوا نیز مشهور است، بازیگر انگلیسی است که در سال 1983 متولد شد و در سال 2003 و در سن 21 سالگی مسلمان شد. در سال 1990 ، یعنی در سن 7 سالگی به خاطر ظاهر زیبایش در فیلم "حس و حساسیت"، نقش ایفا کرد اما هم اکنون نماینده دانشگاه اسلامی آکسفورد است و با حجاب اسلامی در برنامه های مختلف تلویزیونی که درباره جایگاه زنان مسلمان در جامعه است، آشکار می شود. 

   اندکی در مورد مسلمان شدن او: 

 این بازیگر انگلیسی تازه مسلمان، علت گرویدن خود به  دین اسلام را درخشش عدالت اجتماعی در دین اسلام می داند.او در این باره می گوید: "فهمیدم که در راهی که به سوی  اسلام برگزیدم عدالت اجتماعی در شخصیت مسلمانان پایه گذاری شده و نیروی عظیم این عدالت نیز جزوی از وجود من شد." 

 مریم فرانسوا کراح در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه فاکس نیوز پخش شد گفت: عوامل بسیاری باعث شد تا این تغییر را در خود ایجاد کنم و یکی از آنها کشش من به مطالعه زندگی پیامبر اکرم (ص) حضرت محمد (ص) بود و باور دارم او یکی از مظاهر درک نشدنی تاریخ است. 

 وی ادامه داد: از طریق مطالعه تفکرات رسول خدا (ص) دریافتم که ایشان مظهر عدالت و برابری در میان جامعه مسلمانان بوده اند. خداوند عدالت را دوست دارد و همه مسلمانان اعمالشان را بایستی به سمت احترام به عدالت محوریت بخشند.

  وی در اشاره به برخی از احکام و دستورات اسلام اشاره کرد: در بخشش کسی که به توی بدی کرده، معلق شدن به کسی که تو را ترک کرد و نیکی طلب کردن برای کسی که برای تو بدی خواستی و گفتن حقیقیت حتی اگر به ضرر تو باشد از جمله نکات برجسته اسلام است.

[ یک شنبه 23 خرداد 1395  ] [ 1:18 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

تازه مسلمان شده ها

 

 

 حبیب کولو توره متولد 19 مارس 1981 در ساحل عاج است. این فوتبالیست مسلمان تاکنون در تیم های میموساس، آرسنال، منچسترسیتی بازی کرده است. او در مصاحبه‌ای اسلام را از بزرگترین عوامل موفقیت ورزشی خود توصیف کرد.

اندکی در مورد مسلمانی او: 

  توره در گفت و گو با شماره اخیر نشریه مسلم نیوز چاپ لندن با تاکید بر پایبندی عمیق خود به واجبات دینی گفت: اسلام عامل تمامی موفقیت‌های من و موقعیت کنونی ام است زیرا اسلام زندگی مرا تغییر داد و من از مسلمان بودن خود بسیار خوشحالم. 

 این فوتبالیست ملی پوش ساحل عاجی افزود: من و دیگر اعضای مسلمان تیم آرسنال از جمله ابودیابی و باکاری سانا هر روز پس از پایان تمرینات برای نماز خواندن به مسجد می‌رویم و من همچنین تلاش می‌کنم دیگر بازیکنان تیم را هرچه بیشتر با اسلام آشنا کنم. 

 توره با اشاره به اینکه نماز خود را با افتخار و در صورت ضرورت در جلوی دیگر بازیکنان تیم اقامه می‌کند، ادامه داد:من وظیفه دارم درباره اصول اسلام به هم تیمی‌های خود اطلاعات بدهم و همیشه به فرایض دینی متعهد باشم زیرا از این طریق می‌توانم دین خود را به اسلام ادا کنم.
وی در ادامه گفت: در ماه مبارک رمضان نیز تلاش می‌کنم روزه‌های خود را بگیرم. هر چند معمولا ‪ ۱۰‬روز اول ماه رمضان برای من اندکی دشوار است اما پس از آن شرایط جسمانی خود را با شرایط ماه رمضان تطبیق می‌دهم.
این بازیکن مسلمان در ادامه با ابراز خشنودی از افزایش محبوبیت تیم فوتبال آرسنال در میان مسلمانان گفت: ما طرفداران مسلمان زیادی داریم و این مساله خصوصا زمانی که ما برای برگزاری مسابقات دوستانه به کشورهای اسلامی می‌رویم بسیار آشکار است. 

[ یک شنبه 23 خرداد 1395  ] [ 1:17 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

تازه مسلمان شده ها

 

 نیکولاس سباستین آنلکا، متولد 14 مارس 1979، بازیکن فوتبال فرانسوی است که به عنوان مهاجم برای باشگاه فوتبال چلسی در لیگ برتر انگلستان بازی می کند. نیکولا در سال 2004 به اسلام گروید و از آن زمان به بعد اسمش را از نیکولا به بلال عبدالسلام تغییر داد، و در زمان جام جهانی به حج مشرف شد.

 اندکی در مورد مسلمانی او: 

 نیکولا آنلکا، ستاره و اسطوره فوتبال فرانسه در روزهایی که فوتبال جهان در تب و تاب جام جهانی بود، بدون هیچ ابایی اجازه داد که مطبوعات فرانسه عکسش را در لباس احرام با این حرف جالبش چاپ کنند: "برای من در دست گرفتن جام جهانی هیچ ارزشی ندارد، بلکه نگه داشتن دین اسلام است که از همه دنیا برام مهم تر است." 

 او همچنین می گوید:" اسلام باعث شده است که درون و بیرون زمین آرام تر و با ثبات باشم و مى تواند در روزهاى سخت کمکم کند. همیشه چه درباره فوتبال و چه درباره چیزهاى دیگر به خودم مى گویم پشت هر اتفاقى یک دلیلى هست. تو هم نمى توانى بعضى چیزها را عوض کنى باید آنها را بپذیرى. زندگى پر از بالا و پایین است و نمى شود آدم همیشه راضى و خوشحال باشد. این دین، ثبات و آرامش را به من ارزانى داشته. کمکم مى کند تا بدانم کى هستم و کجا هستم." 

 وی در مصاحبه با مجله ورزشی "  2   4   4   " در خصوص مسلمان شدن خود گفت: اسلام کامل ترین دین میان ادیان الهی است که راه درست زندگی راه نشان می دهد و من به آن احساس نزدیکی می کنم. 

 بلال اظهار داشت: من یک فوتبالیست مسلمان هستم و اسلام جزئی از زندگی خصوصی من محسوب می شود. او در ادامه ابرازداشت: مسلمان شدن من یک موضوعی خصوصی است و من عادت ندارم در این باره زیاد صحبت کنم. 

 به گفته وی در اسلام ارزش های والای معنوی وجود دارند که نه تنها هیچ گونه تضادی با اعتقادات درونی و عقاید آدمی ندارند بلکه با پیروی از آنها زندگی انسان آسان تر می شود. 

 او همچنین در خصوص روزه داری در ماه مبارک رمضان گفت: من احترام زیادی برای ماه رمان قائل هستم و روزه داری هیچ اثر منفی در فعالیت های من نداشته و سعی می کنم همچون سایر مسلمانان جهان تمامی آداب مربوط به این ماه را به جا بیاورم.

[ یک شنبه 23 خرداد 1395  ] [ 1:16 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

چادر و حيا

چادرم میگه:
اگر همہ چیز سر جاشہ
نجابت
حیا
پاڪدامنے
غرور
منم هستم

↫وگرنہ دور من یڪیو خط بڪش ڪہ آبرو دارم!

↫چادر است دیگر
بدون ⇠حیا⇢جایے با من نمے آید!

[ شنبه 22 خرداد 1395  ] [ 1:29 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

حجاب خاص نیست

حجاب خاص نیست
خاصیت است
ای بانوی دو عالم
من از طرف تمام دختران پارسی ایران زمین در پیش
چشم تو
شرمنده ام
که خاص بودن در کنار بی خاصیتی را ترجیح میدهند

[ شنبه 22 خرداد 1395  ] [ 1:23 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

خدايي شدن !!

چــادر
بـراے من
 نماد عفافــ است...

 و  حجاب،
 نماد نه گفتن به
 تمام آرزوهاے رنگارنگــ دنیایے،

نماد فاطــمہ وار زیستن و خدایے شدن!

[ شنبه 22 خرداد 1395  ] [ 1:21 PM ] [ مهدی زارع ]