■ تاثیرگذاری نماز بر اعمال و رفتار انسان

تاثیرگذاری نماز بر اعمال و رفتار انسان

چکیده مقاله:

نماز در لغت به معنای پیوند، ارتباط، دعا و درخواست است.از نماز در قرآن با نام های مختلف یاد شده است.از جمله: 1 صلاه، آیه 8 سوره انفال 2 ایمان، آیه 2 سورە بقره 3-تسبیح، آیه 30 سورە روم 4 قرآن، آیە 17 سورە بنی اسرائیل 5 حسنه، آیه 11 سورە هود 6 ذکر، آیه 238 سورە بقره 7 کتاب موقوت آیه 103 سورە نساء .خداوند متعال در آیه 103 سورە نساء می فرماید: ﴿ ان الصلاه کانت علی المؤمنین در این آیه نماز برای اهل ایمان. «نماز برای مؤمنان، واجبی همیشگی و تبدیل ناپذیر است») کتابا مًوقوتا به عنوان کتاب موقوت معرفی شده است یعنی برنامه ای که باید در وقت خود اجرا شود.نماز یک نوع پرستش مشترک درمیان تمام ادیان است. نماز موجب نزدیکی انسان به پروردگار خود می شود و با توجه به آیات و روایات بالاترین و عالی ترین حالت قرب انسان به خدا سجده بر خاک است که این کار بارها در نماز تکرار می شود.

مقاله کامل را در پیوست دریافت نمایید.

فایل پیوست : دریافت
نوع محتوا : مقاله
تعداد کلمات : 171 کلمه
مولف : فاطمه شهرکی - دبیر ادبیات دوره متوسطه اول مدیریت آموزش وپرورش سراوان/جمشید خوبرویی مقدم -

 [ سه شنبه 15 اسفند 1396  ] [ 2:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

سخنان امام علی "ع" از نهج البلاغه(اسلام دین محبت)

اسلام دین محبت 

امام علی «علیه السلام»

اسلام همان دين خداست كه آن را براى خود انتخاب كرد، و آن را به ديده عنايت پروريد، و بهترين خلق را براى ارائه آن برگزيد، و ستون هاى آن را بر پايه محبت خود استوار نمود. (نهج البلاغة ، خطبه 189)[ سه شنبه 15 اسفند 1396  ] [ 12:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

ما غایبیم، او منتظر آمدن ماست

یکی از وظایف مهم همه مسلمانان، موضوع آمادگی برای پذیرش حکومت واحد جهانی حضرت ولیعصر (عج) است و تا آن آماگی حاصل نشود ظهور حضرت واقع نخواهد شد، زیرا بدون آمادگی، ظهور بی فایده خواهد بود. در واقع می توان گفت “ما عایبیم و او منتظر آمدن ماست”. آسمونی در این مقاله مطالب مفیدی در مورد آماده شدن برای ظهر امام زمان (عج) را برای شما عزیزان تهیه کرده است که پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید..

ما هر قدر خوشبین و امیدوار باشیم باز باید بدانیم که رسیدن به مرحله ای از تاریخ که در آن همه انسانها زیر یک پرچم گرد آیند، سلاحهای وحشتناک از جهان برچیده شود، طبقات به مفهوم استعمارگر و استعمار شده از میان برود کشمکشها و بازیهای خطرناک سیاسی و نظامی ابرقدرتها برای همیشه به دست فراموشی سپرده شود، دنیا از نام چندش آور ابر قدرت و کابوس شوم نیروهای جهنمی آنها رهایی یابد، و رقابتهای ناسالم و ویرانگر اقتصادی جای خود را به تعاون همگانی انسانها در راه بهتر و پاکتر زیستن دهد هنوز زود است و دنیا نیاز به یک آمادگی عمومی دارد. اما از آنجا که درعصر اخیر تحولها و دگرگونیها به سرعت رخ می دهد نباید آن را هم زیاد دور بدانیم و همانند یک رۆیا وخواب شیرین بپنداریم .

ولی درهر حال، برای اینکه دنیا حکومتی را بپذیرد باید از جهات مختلف ذیل آمادگی داشته باشد:


ادامه مطلب


[ سه شنبه 15 اسفند 1396  ] [ 10:00 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

سخنان آیت الله بهجت درباره اسرار نماز ( + پوستر)

آیت الله  بهجت (ره)

اگر کسی با وجود این همه مشوِّقات از قرآن و اخبار برای سیر و کمال، از آنها بهره مند نشود، در عقل او خلل است... نماز خواندن برای اهلش مانند حلوا خوردن است؛ لذا از نماز خواندن، خسته نمی شوند.

 [ سه شنبه 15 اسفند 1396  ] [ 8:00 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

ایمنی از شر ابلیس

‫إِنَّ رَبَّكُمُ اللّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِ‬‎

ایمنی از شر ابلیس

هر کس با ایمان در وقتی که به جامه خواب رود  این آیات را با نیت خالص و توجه به خدا و معنی آن بخواند خداوند

متعال او را از شر ابلیس و اتباع او محفوظ دارد و از لَقوه ( مرضی است که در چهره انسان پیدا می شود و لب

و دندان و فک او به طرفی کج می شود ) و قولنج ایمن شود

 

آیات ۵۴ و ۵۵و ۵۶  سوره اعراف :

 إِنَّ رَبَّكُمُ اللّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ يُغْشِي اللَّيْلَ النَّهَارَ يَطْلُبُهُ

حَثِيثًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالنُّجُومَ مُسَخَّرَاتٍ بِأَمْرِهِ أَلاَ لَهُ الْخَلْقُ وَالأَمْرُ تَبَارَكَ اللّهُ رَبُّ الْعَالَمِينَ

ادْعُواْ رَبَّكُمْ تَضَرُّعًا وَخُفْيَةً إِنَّهُ لاَ يُحِبُّ الْمُعْتَدِينَ

وَلاَ تُفْسِدُواْ فِي الأَرْضِ بَعْدَ إِصْلاَحِهَا وَادْعُوهُ خَوْفًا وَطَمَعًا إِنَّ رَحْمَتَ اللّهِ قَرِيبٌ مِّنَ الْمُحْسِنِينَ

 

منبع : خواص آیات قرآن کریم  ص ۶۲

 [ دوشنبه 14 اسفند 1396  ] [ 8:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

الهی نامه علامه حسن زاده آملی (+عکس نوشته)

(الهی نامه /74)

الهى ديده را به تماشاى جمال خيره كرده اى، دل را بديدار ذوالجمال خيره گردان 

 [ دوشنبه 14 اسفند 1396  ] [ 6:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

اختیار انسان چطور با علم خداوند به اسرار درونی او و بحث قضا و قدر جور در می آید؟

قضا و قدر

تقدیر و اختیار، هر دو درست است.

پس تقدیر خداوندی این است که بشر افعال خود را از روی اختیار انجام دهد، نه این که تقدیر او را به انجام یک طرف مجبور سازد. انسان به هر سو که رو آورد، همان قضا و قدر او است که با دست خود آن را انتخاب می‌کند.
انسان فقط یک نوع سرنوشت ندارد، بلکه سرنوشت‌های گوناگونی در پیش دارد که ممکن است هر کدام از آن‌ها جانشین دیگری گردد، مثلاً اگر کسی بیمار شود و معالجه کند و نجات پیدا کند، به موجب سرنوشت و قضا و قدر است. نیز اگر معالجه نکند و رنجور بماند و یا بمیرد، آن نیز به موجب سرنوشت و قضا و قدر است.

امیرالمؤمنین(ع) از کنار دیوار شکسته و کجی برخاست. پرسیدند: از قضای الهی فرار می‌کنی؟ فرمود: از قضای الهی به قدر او پناه می‌برم.(۱) «یعنی درست است که تا قانون علیت که منتهی به فرمان خداست، نباشد، دیوار شکسته سقوط نخواهد کرد، اما همان خداوند به من عقلی داده که آن خود یک حلقه از سلسله قانون علیت است و یک عامل بازدارنده در برابر این گونه حوادث. البته دیوار عقل و شعور ندارد و بدون اعلام قبلی سقوط می‌کند. اما من می‌توانم به قدر الهی پناه ببرم؛ یعنی

[ دوشنبه 14 اسفند 1396  ] [ 4:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

گزیده سخنان آیت الله ناصری +پوستر

بین الطلوعین بیدار باش

یکی از بزرگان در نجف اشرف توسلی به امیرالمومنین (ع) کرد که « یا علی شما خودت نان جو می خوردی من نمی توانم زندگی است و خرج دارد، یک فکری برای ما بکن. ما به شما پناه آوردیم. آن روز و فردا و این ماه و آن ماه خبری نشد، یک روز خیلی ناراحت شد و به حرم رفت که یا علی دیگر نمی توانم صبر کنم، یک فکری برای من بکن، شب حضرت را در خواب دید فرمودند: برو اهواز، فلان جا، کارت اصلح می شود، بلند شد و رفت همان جا که حضرت فرموده بود. شخص به او گفت: «آقا فرمودند بین الطلوعین بیدار باش توسعه رزق شما تضمین شده است.» می پرسد: آقا کیست؟» جواب می دهد : «حضرت بقیه الله» آقا فرمودند: بین الطلوعین بیدار باش توسعه رزق شما تضمین شده است[ دوشنبه 14 اسفند 1396  ] [ 2:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

سخنان امام علی "ع" از نهج البلاغه(بین الطلوعین بیدار باش)

بین الطلوعین بیدار باش


یکی از بزرگان در نجف اشرف توسلی به امیرالمومنین (ع) کرد که « یا علی شما خودت نان جو می خوردی من نمی توانم زندگی است و خرج دارد، یک فکری برای ما بکن. ما به شما پناه آوردیم. آن روز و فردا و این ماه و آن ماه خبری نشد، یک روز خیلی ناراحت شد و به حرم رفت که یا علی دیگر نمی توانم صبر کنم، یک فکری برای من بکن، شب حضرت را در خواب دید فرمودند: برو اهواز، فلان جا، کارت اصلح می شود، بلند شد و رفت همان جا که حضرت فرموده بود. شخص به او گفت: «آقا فرمودند بین الطلوعین بیدار باش توسعه رزق شما تضمین شده است.» می پرسد: آقا کیست؟» جواب می دهد : «حضرت بقیه الله» آقا فرمودند: بین الطلوعین بیدار باش توسعه رزق شما تضمین شده است

 [ دوشنبه 14 اسفند 1396  ] [ 12:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

■ نماز باران و بلعيده شدن وزیر مامون توسط شيران در پرده

نماز باران و بلعيده شدن وزیر مامون توسط شيران در پرده

در زمان حكومت ماءمون - خليفه عبّاسى - در يكى از سال ها خشك سالى شد و زراعت هاى مردم در كم آبى سختى قرار گرفت ، ماءمون در يكى از روزهاى جمعه به حضرت علىّ بن موسى الرّضاعليهما السلام پيشنهاد داد تا آن حضرت جهت بارش باران و رفاه مردم چاره اى بينديشد.

امام عليه السلام فرمود: بايستى مردم سه روز - شنبه ، يك شنبه ، دوشنبه - را روزه بگيرند و در سوّمين روز جهت دعا و نيايش به درگاه پروردگار متعال عازم بيابان گردند.

پس چون روز سوّم فرا رسيد، حضرت به همراه جمعيّتى انبوه به صحرا رفتند و سپس امام عليه السلام بر بالاى بلندى رفت و پس از حمد و ثناى الهى اظهار داشت :

پروردگارا، تو حقّ ما اهل بيت را عظيم و گرامى داشته اى ، اينك مردم به تبعيّت از فرمانت به تو روى آورده و متوسّل شده اند؛ و به اميد رحمت و فضل تو به اينجا آمده اند و آرزوى بخشش و احسان تو را دارند.

خداوندا! بر آن ها باران رحمت و بركت خود را فرود فرست تا سيراب و بهره مند گردند.

در همين لحظه ، ناگهان باد، شروع به وزيدن گرفت و ابرى ظاهر گشت و صداى رعد و برق عجيبى در فضا پيچيد و مردم حالتى شادمانه به خود گرفتند.

حضرت جمعيّت را مخاطب قرار داد و فرمود: آرام باشيد، اين ابر براى شما نيامده است ، ماءموريت او جاى ديگرى است .

و پس از آن ، ابر ديگرى نمايان شد و اين بار نيز مردم شادمان شدند، همچنين امام عليه السلام فرمود: آرام باشيد، اين ابر ماءموريّتش براى جمعيّت و سرزمينى ديگر است .

و به همين منوال تا دَه مرتبه ابر آمد و حضرت چنين مى فرمود.

تا آن كه در يازدهمين مرحله ، امام عليه السلام اظهار نمود: اين ابر براى


ادامه مطلب


[ دوشنبه 14 اسفند 1396  ] [ 10:00 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

سخنان امام علی "ع" از نهج البلاغه(حق طاعتش به جا آورید !)

حق طاعتش به جا آورید !

امام علی «علیه السلام»

پرواى از خدايى را پيشه كنيد كه شما را به موعظه خود سود بخشيد، و به پيامش شما را پند داد، و به نعمتش بر شما منّت نهاد. پس وجودتان را براى عبادت او رام كنيد، و حق طاعتش را به جا آوريد.

 (نهج البلاغة ، خطبه 189 )

 [ دوشنبه 14 اسفند 1396  ] [ 8:00 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

از خودشناسی تا خداشناسی

هیچ چیزی به انسان از خود او به او نزدیکتر نیست؛ اگر ارتباط انسان با خودش تبیین گردد معلوم می شود که انسان کجائی است ؛از کجا آمده؛ به کجا می رود؛ آغاز او از کجاست؛ انجام او به کجاست؛ جایگاه او در نظام آفریش چیست؛ هدف از خلقت او چیست و … و بالاخره اگر خودش را بشناسد، خدایش را نیز شناخته است. چرا که بین خودشناسی و خداشناسی رابطه مستقیم وجود دارد. آسمونی در این مقاله مطالب بسیار مفیدی در مورد رابطه خودشناسی و خداشناسی برای شما خوبان تهیه کرده است که دعوت می کنیم این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید و ما را از نظرات ارزشمندتان مطلع سازید.

بشر باید خود را به ضعف و نقص و قصور بشناسد تا خدا را به کمال و قوت و لایتناهی و نباید طمع کند که خداوند را با حسی از حواس خود درک کند.

این عبارت که “خود شناسی مقدم بر خداشناسی است” مشهور است و معنایش این است که انسان تا خود را نشناسد نمی تواند خدا را بشناسد. این سخن از جهات متعدد درست است نه از یک جهت. یک جهتش این است که انسان باید وضع دستگاه گیرنده فکری خود را


ادامه مطلب


[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 8:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

عکس نوشته: مهجوریت قرآن

مهجوریت و دوری کردن از قرآن عکس نوشته قرآنی  با عنوان "مهجوریت قرآن "  بر اساس سوره فرقان، آیه 30

وَ قالَ الرَّسُولُ يا رَبِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً(سوره فرقان، آیه 30)

و پیامبر گوید: «پروردگارا! قوم من این قرآن را رها کردند».[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 6:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

سخنان آیت الله بهجت درباره اسرار نماز ( + پوستر)

آیت الله  بهجت (ره)

سؤال: مستدعی است جملۀ کوتاه و رسایی دربارۀ نماز، مرقوم فرمایید که نصبُ العین ما قرار گیرد. جواب: بسمه تعالی، از بیانات عالیه در فضیلت نماز در مرتبۀ عُلیا، کلام معروف از معصوم (علیه السلام) است: «الصَّلاةُ مِعراجُ المُؤمِن: نماز، وسیله عروج مؤمن است». برای کسانی که یقین به صدق این بیان نمایند و ادامه دهند طلب این مقام عالی را.[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 4:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

برای دفع شیاطین جن و انس

Related image

در مقال آمده است خواندن دعای حجاب  برای دفع شیاطین انس و جن از جمله مجربات است و آن دعا این است :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ‏ وَ إِذا قَرَأْتَ الْقُرْآنَ جَعَلْنا بَيْنَكَ وَ بَيْنَ الَّذِينَ لا يُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ حِجاباً مَسْتُوراً وَ جَعَلْنا

عَلى‏ قُلُوبِهِمْ أَكِنَّةً أَنْ يَفْقَهُوهُ وَ فِي آذانِهِمْ وَقْراً وَ إِذا ذَكَرْتَ رَبَّكَ فِي الْقُرْآنِ وَحْدَهُ وَلَّوْا عَلى‏ أَدْبارِهِمْ نُفُوراً اللَّهُمَّ

إِنِّي أَسْأَلُكَ بِالاسْمِ الَّذِي بِهِ تُحْيِي وَ تُمِيتُ وَ تَرْزُقُ وَ تُعْطِي وَ تَمْنَعُ يَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِكْرَامِ اللَّهُمَ‏ مَنْ‏ أَرَادَنِي‏

بِسُوءٍ مِنْ‏ جَمِيعِ‏ خَلْقِكَ‏ فَأَعْمِ عَنَّا عَيْنَهُ وَ أَصْمِمْ عَنَّا سَمْعَهُ وَ اشْغَلْ عَنَّا قَلْبَهُ وَ اغْلُلْ عَنَّا يَدَهُ وَ اصْرِفْ عَنَّا كَيْدَهُ

وَ خُذْهُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَ مِنْ خَلْفِهِ وَ عَنْ يَمِينِهِ وَ عَنْ شِمَالِهِ وَ مِنْ فَوْقِهِ وَ مِنْ تَحْتِهِ يَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِكْرَام

 

منبع : کلیات مجمع الدعوات ص ۵۸ الی ۶۸[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 2:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

الهی نامه علامه حسن زاده آملی (+عکس نوشته)

(الهی نامه /73)

الهى در خلقت  شيطان كه آن همه فوائد و مصالح است  در خلقت  ملك  چه ها باشد .

 [ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 12:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

آیا در بهشت نیز سن انسان همانند دنیا محاسبه می شود؟

سن انسان در بهشت

با سلام. گفته می شود: سن انسانها در بهشت محاسبه نمی شود و بهشتیان در هر سنی از دنیا بروند جوان می مانند. اما در جایی دیگر نقل است: وقتی پیامبر به معراج رفتند پیرمردی را دیدند زیر سایه درخت که فرزندان مومنین گرداگرد او بودند واین پیرمرد کسی نبود جز حضرت ابراهیم. این تناقض چه توجیهی دارد؟

سلام علیکم، تغییر شکل و شمایل انسان ها با تغییر سن و سال از موضوعات مربوط به این دنیا است، اما جهان آخرت به ویژه بهشت این گونه قابل تصویر نیست که انسان ها شکل و قیافه های مختلف مثلاً گروهی کودک، عده ای میان سال، برخی پیر و... باشند. حتی اگر معتقد باشیم که جهان آخرت نیز مادی است، اما در هر حال سن و سال با آن تصوری که اکنون از آن داریم برای بهشتیان وجود ندارد. آنچه از روایات برمی آید، این است که مؤمنانی که وارد بهشت می شوند به صورت انسان های جوان و زیبا هستند: "یدخلون الجنة شبابا منورین و قال إن أهل الجنة جرد مرد مکحلون"[۱]؛ بهشتیان مانند جوانانی زیبا و نورانی وارد بهشت می شوند. به عبارت دیگر، آنان دائما در بهترین شکل و حالت هستند که گذر زمان در این شادابی تأثیری نخواهد داشت.
در قرآن کریم آن جا که از همسران پاک بهشتى سخن به میان آمده، مى‏ گوید: نزد بهشتیان همسرانى است که فقط چشم به شوهرانشان دوخته ‏اند، همگى جوان و با شوهران خود هم سن و سال اند: "وَ عِنْدَهُمْ قاصِراتُ الطَّرْفِ أَتْرابٌ"[۲].
"اتراب" به معناى "م سن و سال"، یکی از توصیفات براى زنان بهشتى نسبت به همسرانشان است؛ چرا که توافق سنى جاذبه را میان دو همسر افزون مى‏ کند، و یا توصیفى است براى خود آن زنان که همه آنها هم سن و سال و جوانند. به بیان دیگر؛ هیچ یک در معرض اختلاف جوانى، پیرى و فرسودگى قرار نخواهند گرفت، نه کودک اند و نه پیر و فرسوده.
نکته پایانی این که شهود معراجی رسول الله نسبت به ابراهیم مربوط به مرتبه عالم برزخ بوده که در حکم تتمه و تکمیل عالم دنیاست و بیانگر این است که حضرت ابراهیم سلام الله علیه در برزخ اطفال مومنین را تربیت می کنند. لذا با روایات مربوط با بهشت هیچ تعارضی ندارند.
/۷۵۴۴/

پی نوشت:
[۱]  ابن شهر آشوب، مناقب آل ابیطالب، ج ۱، ص ۱۴۸، مؤسسه انتشارات علامه، قم، ۱۳۷۹ق.
[۲]  سوره ص ، ۵۲.[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 10:00 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

گزیده سخنان آیت الله ناصری +پوستر

شفاعت قرآن


نماز و روزه صورت برزخی دارند. همه اعمال ما صورت دارند و مجسم می شوند. حتی قرآن صورت برزخی دارد. در روایات بسیار مفصلی آمده است که روز قیامت شخص نورانی وارد محشر می شود و فضای محشر را منور می کند. همه گمان می کنند که او ملک مقرب است تا اینکه خودش را چنین معرفی می کند: «من قرآن هستم و شفاعت می کنم کسی را که به آیات من عمل کرده باشد.»

 [ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 8:00 AM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

■ نماز و جلوگیری از عذاب

نماز و جلوگیری از عذاب

همراهی نماز با انسان منحصر به این دنیا نیست بلکه در عالم برزخ و قیامت نیز دوست و همراه و همدل انسان خواهد بود و آثار خودش را در عوالم مختلف نشان خواهد داد یکی از آثار نماز برداشتن عذاب هست که در ذیل اشاره می شود؛

نماز وحشت

يكى از چيزهايى كه عذاب قبر را برطرف مى كند و هديه براى ميت مى باشد، نماز وحشت است كه در شب اول قبر خوانده مى شود و آن دو ركعت است . در ركعت اول پس از خواندن حمد يك مرتبه ((آية الكرسى )) و در ركعت دوم پس از حمد ده مرتبه سوره ((قدر)) خوانده مى شود و پس از سلام مى گويد:

اللهم صل على محمد و ال محمد و ابعث ثوابها الى قبر فلان ((يعنى خدايا! بر محمد و آل او درود و رحمت فهرست و ثواب اين نماز را به قبر فلان شخص برسان .))

سيد على بن طاووس از حذيفه نقل كرده است كه رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمود: ((براى ميت ، ساعتى سخت تر از شب اول قبر نيست . پس با دادن صدقه به مردگان خود رحم كنيد و اگر چيزى نداريد، هر يك از شما دو ركعت نماز براى ميت بخوانيد.))

 

بعد از آن ساعت ، خداوند هزار فرشته كه با هر يك از آنها حله اى بهشتى است مى فرستد و قبرش را تا روز قيامت توسعه مى دهد و به تعداد آن


ادامه مطلب


[ شنبه 12 اسفند 1396  ] [ 8:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]

سخنان امام علی "ع" از نهج البلاغه(با قلبتان فرمان خدا برید !)

با قلبتان فرمان خدا برید !

امام علی «علیه السلام»

طاعت خدا را جامه جان كنيد نه پوشش جسم ، به باطن فرمانبردار حق باشيد نه به ظاهر، طاعت را چون رگ و پى در اعضاء و جوارحتان قرار دهيد، و آن را بر همه امورتان حاكم گردانيد

(نهج البلاغة ، خطبه 189 )[ شنبه 12 اسفند 1396  ] [ 6:00 PM ] [ مهدی زارع ]
[ نظرات(0) ]