درباره ما
دوستان
آخرين مطالب
آمار وبلاگ
 

در این مقاله با تعریف بینی گوشتی و همجنین ایا امکان عمل جراحی بینی گوشتی وجود دارد اشنا می شوید»

ما باید نسبت به بینی و سلامت ان حساس باشیم چرا که اهميت تنفس از طريق بيني و تأثير شگرف ظاهر بيني بر روي چهرۀ فرد بيانگر اين است که جراح بيني بايد علاوه بر برخورداري از دانش لازمه از تجربۀ کافي نيز برخوردار باشد بيني فقط مجرايي براي عبور هواي استنشاقي نيست بلکه بيني ضمن عبور هواي استنشاقي آن را کاملاً تميز، گرم و مرطوب مي نمايد و بديهي است انسداد بيني فرد را از اين امتيازات محروم مي سازد.

  صورت در معرض ديد ترين قسمت بدن ماست و بيني در مرکز آن واقع شده و برجسته است لذا اشکالات ساختماني بيني براي تمام افراد بوضوح قابل رويت است.  از طرف ديگر تنفس از طريق بيني براي سلامتي ما حائز اهميت فوق العاده اي است، بيني فقط مجرايي براي عبور هواي استنشاقي نيست بلکه بيني ضمن عبور هواي استنشاقي آن را کاملاً تميز، گرم و مرطوب مي نمايد و بديهي است انسداد بيني فرد را از اين امتيازات محروم مي سازد.

جراح بینی گوشتی

می گویند جراحی های بینی گوشتی خوب از آب درنمی آید ولی اگر بینی تان استخوانی باشد، نتایج جراحی ایده آل تر است. می گویند اگر بینی گوشتی دارید، پس از جراحی دوباره گوشت اضافی می آورد و یا آن شکل دلخواه را به دست نخواهید آورد و...

اینها برخی از شنیده هایی است که افرادی را که بینی گوشتی دارند و از شکل بینی شان راضی نیستند، از تیغ جراحی می ترساند.  با دکتر ابراهیم رزم پا، متخصص گوش و حلق بینی در این باره به گفتگو نشسته ایم. 

  آقای دکتر، شما چه بینی را گوشتی به حساب می آورید؟ 

ساختمان بینی از پوست و گوشت و غضروف و استخوان تشکیل شده است. شکل بینی و تناسب اجزای آن در افراد گوناگون با هم تفاوت دارد. خیلی از مواقع در تشخیص این موارد اشتباه می شود و بینی های معمولی به اشتباه گوشتی قلمداد می شود که موجب نگرانی بیمار می شود. گاهی اوقات مشکلات بینی به علت ناهنجاری های غضروفی استخوانی است که راحت تر قابل اصلاح است ولی درباره بینی های گوشتی هم در صورت تجربه کافی جراح نتایج ایده آلی خواهد بود. 

     از میان کسانی که بینی گوشتی دارند، چه کسانی بهتر است مورد جراحی قرار گیرند؟ 

برای جراحی بینی بهترین افراد کسانی هستند که نقایص مشخصی در بینی شان داشته باشند و از پیش از انجام جراحی با جراح همکاری کافی داشته باشند. باید پیش از عمل جراحی با پزشک شان صحبت کنند و درباره نتایج عمل جراحی به طور کامل توجیه شوند. مراحل انجام عمل جراحی به طور کامل برایشان توضیح داده شود تامشکلی در این باره نداشته باشند.   

   حال اگر بینی مان گوشتی باشد باید چه انتظاراتی از نتیجه جراحی بینی داشته باشیم؟ 

هدف از هر عمل جراحی زیبایی، بهبود بخشیدن به وضع ظاهری است نه رسیدن به زیبایی مطلق و کامل. از سوی دیگر، نوع پوست افراد گوناگون با یکدیگر متفاوت است و ممکن است فردی به دلیل نوع پوست صورتش و یا دلایل دیگر، مورد مناسبی برای جراحی بینی اش نباشد. اشکالات گوناگون بینی مانند پهن بودن بینی، بزرگ بودن سوراخ های بینی، جعبه ای شکل بودن نوک بینی، افتادگی نوک بینی و... طی عمل جراحی بینی افرادی که بینی گوشتی دارند، اصلاح می شود.   

   بهترین سن برای جراحی بینی چه سنی است؟ 

به طور معمول، سن مناسب برای عمل جراحی بینی ۱۸ سالگی است ولی در صورت کامل بودن رشد جسمی در سنین پایین تر مانند ۱۵ سالگی هم امکان پذیر است و حتی مواردی که به علت تغییر شکل یا انحراف شدید تیغه بینی انسداد کامل ایجاد شده، در سنین پایین تر هم جراحی محدود با دقت در آسیب نرساندن به مراکز رشد غضروف و استخوان قابل انجام است.    

  بعضی ها می گویند، نتایج جراحی بینی گوشتی با لیزر بهتر از آب درمی آید. درست است؟ 

خیر. استفاده از لیزر در اعمال جراحی سر و گردن به موارد خاصی مانند ضایعات پوستی، عیوب انکساری چشم و ضایعات حنجره معدود است ولی اعمال جراحی زیبایی با لیزر بیشتر جنبه تبلیغی و عوام فریبی دارد و در دستان جراح مجرب ضرورتی ندارد. 

     خوب، اگرکسی بینی گوشتی اش را جراحی کند، غیر از تغییر شکل ظاهری، تاثیر دیگری هم در زندگی اش خواهد داشت؟ 

هر عمل جراحی و تغییر شکل بینی و صورت قادر به ایجاد اثر هیجانی شدیدی خواهد بود و به خصوص در صورت مبهم بودن خواسته بیمار و برآورده نشدن خواسته اصلی، مشکلات روحی شدیدی ایجاد خواهد شد. این چهره شخص است که حالت و تعلق فامیلی و نژادی را به تصویر می کشد و تا حدودی معرف شخصیت فرد است.   

   گاهی کسی بینی گوشتی دارد و در طراحی کامپیوتری بینی قلمی برایش تصویر می شود ولی در نهایت پس از عمل بینی اش به آن شکل درنمی آید. می توان به این طراحی های کامپیوتری اعتماد کرد؟

  این متاسفانه از مواردی است که دامن گیر افراد و همکاران جوان می شود چون برای جذب بیمار با ایجاد ذهنیات و تصورات غیرواقعی سطح انتظار بیمار را بالا می برند. چنین کاری حتی در صورت موفقیت آمیز بودن عمل، نارضایتی بعدی بیمار را در پی خواهد داشت.  بهترین طراحی عمل در موقع انجام عمل جراحی است که ضمن حفظ عمل طبیعی بینی شکل بینی هماهنگ با سایر اعضای چهره باشد و پیش از آن به بیمار این مورد توضیح داده شده باشد. طراحی کامپیوتری هیچ تاثیری در شیوه و نتایج طراحی زیبایی بینی ندارد و جنبه تبلیغاتی دارد.     

هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است؟ 

هزینه عمل جراحی ثابت نیست و به چند فاکتور بستگی دارد که مهم ترین آن، خواسته و توان بیمار است. اصولا در ذهن جراح منصف هزینه در اولویت نبوده و نتایج و کیفیت کار و رضایت بیمار مهم تر است. بنابراین هزینه با توجه به بیمارستان محل عمل و وضعیت بیمار تنظیم می شود. ولی اصولا اعتقاد بر این است که هیچ بیماری نباید به دلیل محدودیت اقتصادی از خدمات پزشکی محروم شود.

  گردآوری و تنظیم:گروه سلامت پرشین پرشیا

 

بهتر نیست روش آسان تر و کم هزینه تر و بدون هیچ عوارضی را انتخاب کنید

 

کرم کوچک کننده بینی گوشتی

 

کوچک کننده بینی گوشتی

 

 

مطالب بیشتر:

 


نويسنده : با مدیریت امیری
تاريخ : شنبه 27 دی 1393 
 
موضوعات
نويسندگان
آرشيو مطالب
امكانات جانبي