ایران یک کشور در حال توسعه است که برای جبران عقب افتادگی از کشورهای پیشرفته تقلید کرده. غالبا در عصر مشروطه شروع شده و در حال حاضر نیز تا حدی ناقص بوده است. به عنوان مثال نیروی نظامی قزاق، جمهوریت یا مردم سالاری، نظام آموزشی و غیره. حالا این اقتصاد دولتی و نیمه دولتی از کدام کشور تقلید شده بماند. اما چرا ناقص؟ به عنوان مثال جمهوریتی که در کشورهای پیشرفته وجود دارد بدون حزب معنا ندارد. ولی متاسفانه در ایران غالب کاندیداهای مجلس مستقل هستند. اما این مستقل بودن چه ایرادهایی دارد؟ اول اینکه قدرت یک حزب در پیشبرد اهداف عالی یک کشور یا نظام بیشتر از یک فرد مستقل است. دوم اینکه زیر سوال بردن یک حزب راحت تر از یک کاندید مستقل است و قواعد و اصول مشخص تری نسبت به یک فرد دارد؛ و موارد دیگر.

متاسفانه علی رغم تاکید رهبری بر تصویب و نهایی شدن قانون احزاب در مجلس، تنها بخشی از این قانون تصویب شده است.ادامه مطلب


شنبه 1 اسفند 1394  :: نويسنده : hamze

بورس ایران یک بورس کاملا سالم و بدون فساد(حمزه علی گلی 94/12/1)

این مطلب در مورد بورس در بلاد کفر هستش و ربطی به بورس ما نداره. در بورس جمهوری اسلامی ایران تمام شرکت‌ها گزارشاشون کاملا درست و بدون نقصه. رانت در بورس ایران جایی نداره. خوشحال باشید که در بورس ایران سرمایه گزاری می‌کنید.
در آن بورس بلاد کفر
در عرض یک سال قیمت سهام بورس یک رشد شارپی چند برابری  میکنن و سپس در اوج امیدواری و بی خبری تمام، سقوط بورس شروع میشه، اونم چه سقوطی. بعد 40 تا 50 درصد از سقوط، عده‌ای تازه به هوش آمدن و فریاد وا مصیبتا، وا حبابا سر داده و مدام از رکود و سقوط قیمت نفت و ... سر میدادن.

الآن خبر رسیده همون بورس رشد خیره کننده‌ای رو تکرار کرده، فعلا خبری از اون عده واحبابا نیست که یکی از آنها استاد اقتصاد دانشگاه اون بلاد کفر هم بوده.

در اون رشد قبلی عده‌ای از پراید رسیدن به پورشه، حالا هم به همت وارد شدن پول‌های جدید از جیب مردم به بورس آن بلاد کفر پورشه‌ها هم مدلشون جدیدتر میشه حتما.

واقعا چقدر ما خوشبختیم در آن بلاد کفر زندگی نمی‌کنیم. یک بورس راه انداختن سر مردمشون کلاه میزارن.ادامه مطلب


تحلیل سیاسی_اقتصادی
سیاست بازی
درباره وبلاگ


مدير وبلاگ : hamze
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
کل بازدید : 17820
تعداد کل پست ها : 7
تعداد کل نظرها : 0
آخرین بروز رسانی : جمعه 31 فروردین 1397 
تاریخ ایجاد بلاگ : یک شنبه 19 مهر 1394