ایا میشود فیستول را عمل نکرد و خودش خوب می شود؟

مجاری فیستول باید درمان شود زیرا فیستول به خودی خود بهبود نمی یابد. اگر فیستول برای مدت طولانی درمان نشود، خطر ابتلا به سرطان در مجرای فیستول وجود دارد.

سوراخ فیستول معمولاً عفونت ایجادکننده آن‌ را گسترش می‌دهد و ممکن است شرایط تهدیدکننده زندگی مانند پریتونیت (التهاب پوشش داخلی شکم) رخ دهد.

فیستول یک ارتباط غیرعادی بین یک عضو، رگ یا روده با اندام، عروق یا روده یا پوست دیگر است. با تشخیص زودهنگام و درمان مناسب می توان خطر فیستول های پیچیده را به حداقل رساند.

فیستول مقعدی از پیچیده ترین بیماری های نشیمنگاهی می باشد که در اثر ارتباط غیر طبیعی بین مقعد و یک عضو دیگر از بدن باعث ایجاد تونل می شود.

در مراحل اولیه روش های درمان خانگی فیستول و یا دارو برای درمان فیستول برای تسکین درد و کاهش علائم وجود دارد اما با گذشت زمان و پیشرفته شدن بیماری، تنها راه درمان عمل جراحی فیستول و یا درمان فیستول با لیزر می باشد.

بسیاری از عزیزانی که برای بار اول به این بیماری دچار می شوند هنگام مراجعه به ما بعد از توضیحات لازم درباره نحوه درمان بیماری و یا هزینه درمان فیستول، سوالاتی از این قیبل می پرسند که اگر فیستول درمان نشود چه اتفاقی می افتد؟ یا اینکه “ایا فیستول کشنده است“؟

اگر فیستول درمان نشود چه اتفاقی می افتد؟
اگرفیستول درمان نشود، درد می تواند مزمن و پایدار شود. مجرای فیستول ممکن است عفونی شود و باعث افزایش التهاب و ناراحتی و در نتیجه سرطان شود.

وجود مداوم درد می‌تواند افراد را در انجام فعالیت‌های روزمره‌ اذیت کند و منجر به کاهش کیفیت زندگی او شود.
به دلیل ترشحات مداوم فیستول قارچ مقعدی ایجاد می شود و با خارش مقعد و سوزش دائمی مقعد همراه است.نوشته شده در : سه شنبه 5 اسفند 1399  ساعت :12:15 PM   |   توسط :ahmadi نظرات (0)

درباره ما

کلینیک تخصصی پرتو درمانی. درمان بواسیر، شقاق، کیست مویی و فیستول بدون درد و خونریزی، در مجموعه ی ما با پیشرفته ترین دستگاه ها انجام میشود.

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 15387
  • تعداد کل مطالب : 81
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : دوشنبه 9 بهمن 1396 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه