به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

&

شناسایی خوشه جدید ابتلا به کرونا رویدادی مهم است


 • شناسایی خوشه جدید ابتلا به کرونا رویدادی مهم است
  به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، «مایک رایان»، مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های پزشکی سازمان جهانی بهداشت گفت: در چین برای مدت بیش از ۵۰ روز انتقال بومی چشمگیر بیماری کووید-۱۹ گزارش نشده، اما مشاهده انتقال خوشه‌ای ویروس با بیش از ۱۰۰ مورد جدید ابتلا، عامل نگران کننده است که ضرورت دارد مورد بررسی قرار گرفته و کنترل شود.

  همچنین «ماریا ون کرخوف»، همه‌گیرشناس بیماری‌های عفونی و از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت گفت: همواره در مورد انتقال خوشه‌ای این بیماری نگرانی وجود دارد. هر مورد ابتلا به این بیماری باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد، اما مشاهده خوشه‌های انتقال شرایط خاصی است، زیرا ضرورت دارد تا مشخص شود چرا در یک کشور چنین خوشه‌های انتقال بیماری شکل می‌گیرد.

  به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، به گفته مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های پزشکی سازمان جهانی بهداشت اکنون زمان آن است تا بررسی شود چه عاملی موجب بروز موارد جدید ابتلا از طریق انتقال خوشه‌ای شده است.

 ادامه مطلب
چهارشنبه 28 خرداد 1399  - 1:50 AM
&

برگزاری مراسم‌های‌مذهبی در شهر‌های‌سفید بلامانع است


 • برگزاری مراسم‌های‌مذهبی در شهر‌های‌سفید بلامانع است
  به گزارش تابناک به نقل از وزارت کشور؛ در بیست و سومین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا موضوع نحوه تفویض اختیارات به استانداران در عرصه مدیریت بیماری کرونا در سطح استان، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و چارچوبی برای مصادیق تفویض اختیار تعیین شد تا به ستاد ملی مدیریت کرونا پیشنهاد شود.

  ذوالفقاری رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا با اشاره به اینکه تفویض اختیارات به استانداران در بحث مدیریت بیماری کرونا با هماهنگی تمام حوزه‌ها و پس از تصویب در ستاد ملی مدیریت کرونا انجام می‌شود، گفت: اختیاراتی که به استانداران تفویض می‌شود، اخلالی در کار سایر حوزه‌ها ایجاد نمی‌کند.

  وی با تأکید بر اینکه پس از تصویب پیشنهاد در ستاد ملی مدیریت کرونا، اختیارات تفویض شده به استانداران در عرصه مدیریت بیماری کرونا اخلالی در کار سایر حوزه‌ها ایجاد نمی‌کند، تاکید کرد: باید هماهنگی بین بخشی در تمام حوزه‌ها و میان استان‌ها ایجاد شود.

  ذوالفقاری افزود: همچنین استانداران باید پیش از اعمال هرگونه محدودیتی، از مسئولان بخش‌ها و اصناف مرتبط و همچنین مسئولان استانی ادارات و نهادهایی، چون آموزش و پرورش در جلسات استانی و در روند اتخاذ تصمیمات دعوت به عمل آورند.

  در پایان این جلسه، همچنین با اشاره به در پیش رو بودن ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) و درخواست برگزاری مراسم از سوی هیأت‌های مذهبی مقرر شد که با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، برگزاری مراسم‌های مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نظر وزارت بهداشت، صرفا در شهر‌های سفید بلامانع باشد.

 ادامه مطلب
چهارشنبه 28 خرداد 1399  - 1:24 AM
&

۳۱۶ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت در تهران بستری شدند


 • ۳۱۶ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت در تهران بستری شدند
  به گزارش تابناک به نقل از  فارس علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه خبر گفت: در مجموع کسانی که با تشخیص کرونا در استان تهران در بیمارستان‌ها بستری شدند ۲۵۴ بیمار در بخش عادی و ۶۲ بیمار هم در بخش مراقبت ویژه بستری شدند.

  وی ادامه داد: از مجموع کسانی که به بخش‌های بهداشتی و درمانی مراجعه کردند ۶.۴ درصد از افراد نیازمند بستری بودند.

  زالی گفت: سهم ترخیص هم ظرف ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۵۷ بیمار بوده است.

  فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران افزود: نسبت به روز گذشته در زمینه بستری در بخش ویژه تفاوتی را شاهد نیسیتم، اما در بخش عادی ۱.۵ درصد رشد داشته‌ایم.

  وی ادامه داد: بالاترین میزان مراجعین ما بین ۵۰ تا ۵۹ سال سن داشته اند و رتبه دوم به بیماران با رده سنی بین ۴۰ تا ۵۰ سال مربوط می‌شده و در نهایت در رتبه سوم بیماران بین ۶۰ تا ۷۰ سال قرار دارند، اما سهم بیماران زیر ۴۰ سال و بالای ۷۰ سال سهم اندکی بوده است.

  زالی خاطر نشان کرد: در مورد مرگ و میر در طول دو ماه اخیر بالغ بر ۹۰ درصد بیماران فوت شده یک بیماری یا چند عامل زمینه‌ای داشته اند و تنها ده درصد بیماران هیچ علت زمینه‌ای نداشتند.

  فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: اولین علت بیماری زمینه‌ای در تهران فشار خون، دومی دیابت، سومی وزن بالا چهارمی بیماری‌های قلبی و عروقی و در نهایت بیماران تنفسی شناسایی شده اند.

 ادامه مطلب
چهارشنبه 28 خرداد 1399  - 1:24 AM
&

سلاح مقاومت یک فرهنگ و باور راهبردی است/متحدان سوریه، در جنگ اقتصادی هم آن را رها نخواهند کرد


 • سلاح مقاومت یک فرهنگ و باور راهبردی است/متحدان سوریه، در جنگ اقتصادی هم آن را رها نخواهند کرد

  سلاح مقاومت یک فرهنگ و باور راهبردی است

  بین الملل تابناک: سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان شامگاه سه‌‌شنبه در مورد تحولات داخلی این کشور و همچنین تحولات منطقه غرب آسیا سخنرانی کرد.

  سید حسن نصرالله در ابتدا با درگذشت رمضان عبدالله شَلّح، دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین اشاره کرد و او را رهبری حکیم و بزرگ دانست که به مقاومت بسیار ایمان داشت و همه ویژگی‌های لازم برای فرماندهی را داشت.

  دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه رمضان شلح به تقریب مذاهب اسلامی اعتقاد داشت و از آن حمایت می‌کرد، اظهار داشت که دبیرکل جهاد اسلامی شدیداً به وحدت بین گروه‌های فلسطینی و هم‌پوشانی آن‌ها تمایل داشت.

  سید حسن نصرالله گفت که مسئولیت‌ها و توجهات مرحوم شلح تنها به فلسطین و آرمان آن محدود نبود، بلکه تا امت اسلامی و ایجاد تقریب بین آن امتداد داشت. به گفته سید حسن نصرالله، دبیرکل سابق جهاد اسلامی توانست این جنبش را در مسیر پیشرفت و توسعه به پیش ببرد.

  دبیرکل حزب‌الله لبنان به طرح اشغالی آمریکایی و اسرائیلی در کرانه باختری فلسطین اشاره کرد و گفت که محور مقاومت در فلسطسین برای مقابله با این طرح اشغالی به شخصیتی چون شلح نیاز دارد.

  سید حسن نصرالله شرایط مردم فلسطین در مقطع کنونی را مرحله خطرناکی دانست و گفت که حقوق، سرزمین و موجودیت آن‌ها با این طرح اشغالی در معرض خطر است.

  دبیرکل حزب‌الله لبنان در مورد اوضاع داخلی، اخبار منتشر شده در مورد استعفای دولت این کشور را بی‌اساس و شایعه خواند و گفت که حزب‌الله به این قضیه فکر نمی‌کند و در این باره چیزی نشنیده است.

  او به تظاهرات و اعتراضات اخیر در لبنان به دنبال افزایش قیمت دلار اشاره کرد و گفت که برخی مدعی شدند که دو گانه شیعه حزب‌الله و جنبش امل به دنبال سرنگونی دولت هستند. این‌ها پیشتر می‌گفتند که این دولت، دولت حز‌ب‌الله است.

  سید حسن نصرالله ادامه داد: «مصلحت لبنان در این است که این دولت (به نخست‌وزیری حسان دیاب) ادامه داشته باشد و تا میتواند برای تغییرات مثبت تلاش و کوشش از خود نشان دهد. شرایط به گونه‌ای نیست که بتوان تغییرات (در سطح دولت) ایجاد کرد».

  دبیر کل حزب‌الله در مورد درخواست برخی از معترضان مبنی بر «خلع سلاح این حزب»، آن را خواسته‌ای اشتباه و ظلم به انقلاب ۱۷ اکتبر دانست.  سید حسن نصرالله این تظاهرات را شکست خورده خواند و گفت خلط بین شعار خلع سلاح مقاومت با درخواست‌های محق اقدام مردودی است.

  او از روش برخی از جریان‌های سیاسی لبنان انتقاد کرد و گفت روشی که این جریان‌ها با هدف خلع سلاح حزب‌الله در پیش گرفته‌اند هیچ فایده‌ای نخواهد داشت و بهتر است آن‌ها به جای این گونه اقدامات، گزینه جایگزین ارائه بدهند.

  سید حسن نصرالله گفت: «سلاح مقاومت برای محیط مقاومت لبنان بخشی از فرهنگ و باور راهبردی بوده و ریشه‌دارتر از این است که برخی آن را مطرح کنند».

  دبیرکل حزب‌الله لبنان به معترضان در این کشور توصیه کرد که از هرگونه درگیری با ارتش و فحاشی و مسدود کردن راه‌ها اجتناب کنند. او اقدام برخی از افراد منتسب به حزب‌الله در سب و لعن برخی از شخصیت‌های لبنان را اقدامی فردی و غیر اخلاقی خواند و گفت که سوء استفاده از این مسائل و تعمیم آن به یک مجموعه و دیگران، در حق ما جنایت است.

  او تحریک احساسات مذهبی و دینی با هدف ایجاد اختلاف بین مسلمانان و مذاهب را خطرناک‌تر از تخریب اموال عمومی دانست و گفت که این گونه اقدامات، زمینه را برای فتنه آماده می‌کند.

  سید حسن نصرالله حملات رسانه‌ای مغرضانه علیه حزب‌الله لبنان و نیروهای سیاسی شیعه و مسئول دانستن آن‌ها در قضیه حمله به مؤسسات و اموال عمومی در تظاهرات اخیر را محکوم کرد و گفت که حزب‌الله برای ممانعت از ایجاد فتنه و درگیری و بازگشت به خطوط تماس هر کاری که بتواند، انجام خواهد داد.

  دبیر کل حزب‌الله لبنان به موضوع افزایش قیمت دلار در این کشور اشاره کرد و گفت که این مسئله به عرضه و تقاضا ارتباط دارد ولی آمریکایی‌ها برای ممانعت از تزریق دلار در بازار، به بانک مرکزی فشار وارد می‌کنند.

  او ادامه داد: «دولت آمریکا مانع از این است که دلار به لبنان وارد شود و به بانک مرکزی به این بهانه که دلارها از لبنان به سوریه فرستاده می‌شود، فشار اعمال می‌کند».

  سید حسن نصر الله به اقدام یکی بانک لبنان در ایجاد اختلال در بازار ارز اشاره کرد و گفت این بانک که مورد حمایت برخی از سیاستمداران است، از آگوست، ده‌ها میلیون دلار را در لبنان جمع کرده و به خارج فرستاده است.

  دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه طی مدت اخیر ۲۰ میلیارد دلار از بانک‌های لبنان براساس آمارها و اظهارات رسمی خارج شده است، پرسید چه کسانی این پول‌ها را از لبنان خارج کرده‌اند.

  سید حسن نصرالله نوسانات اخیر در بازار ارز لبنان را توطئه دولت آمریکا علیه لبنان دانست و گفت که مسئله افزایش قیمت دلار به موضوع امنیت ملی تبدیل شده است و مردم لبنان نباید به شایعات گوش دهند؛ چرا که گوش دادن به این شایعات به امنیت ملی لبنان صدمه وارد کرده و آن را تهدید می‌کند.

  دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که برقراری ارتباط با سایر کشورها به منظور تأمین ما یحتاج در این کشور بدون اینکه نیازی به تبادل دلار باشد، باعث ارتقا و تغییر در جایگاه لبنان خواهد شد.

  او در ادامه به دست داشتن اسرائیل در توطئه‌های اخیر علیه لبنان اشاره کرد و گفت: «آمریکایی‌ها از لبنان و اقتصاد آن برای تحقق منافع خود استفاده می‌کنند و این مصالح، همان تحقق امنیت برای اسرائیل و ایجاد ثبات در مرزهای دریایی و زمینی آن است».

  کسانی که به گرسنگی ما در لبنان امید بسته و روی اینکه اجازه بدهیم کشور در گرسنگی به سر ببرد، باید گفت که این مسئله هرگز محقق نخواهد شد

  حزب‌الله و دولت لبنان، کشور را رها نخواهد کرد

  سید مقاومت کسانی را که به دنبال تحریک مناطق حامی مقاومت در لبنان علیه حزب‌الله است، خطاب قرار داد و گفت که این طرح و توطئه آن‌ها شکست خواهد خورد. او گفت: «کسانی که به گرسنگی ما در لبنان امید بسته و روی اینکه اجازه بدهیم کشور در گرسنگی به سر ببرد، باید گفت که این مسئله هرگز محقق نخواهد شد».

  او به خروج نام عربستان سعودی از لیست کشورهای ناقض حقوق کودکان یمن اشاره کرد و گفت که قوانین بین‌الملل و سازمان ملل از لبنان حمایت نخواهد کرد؛ چرا که «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل، طی اقدامی خفت‌بار اسم ائتلاف سعودی را از این لیست خارج کرده و جنایت‌های آن در یمن را فراموش کرده است.

  قانون سراز آمریکا علیه سوریه

  سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود به اقدام آمریکا در وضع تحریم‌های اقتصادی علیه سوریه که قرار است از فردا اجرایی شود، اشاره کرد و گفت که اینکه واشنگتن به این قانون متوسل شده، نشان دهنده پیروزی سوریه در جنگ است و این تحریم‌ها آخرین حربه و سلاح آمریکایی‌هاست.

  متحدان سوریه، در جنگ اقتصادی هم آن را رها نخواهند کرد

  وی ادامه داد: «متحدان سوریه در کنار این کشور ایستادند و برای لحظه‌ای هم این کشور را رها نکردند و [از این به بعد] در مواجهه با جنگ اقتصادی آمریکا نیز سوریه را ترک نخواهند کرد».

  سید حسن نصرالله گفت که تحریم‌های آمریکا علیه سوریه مردم این کشور را هدف قرار داده و هدف از وضع این گونه تحریم‌ها، تلاش آمریکا برای بازگرداندن آشوب و هرج و مرج و جنگ داخلی به سوریه است.

  قانون سزار آمریکا، لبنانی‌ها را هم تحت تأثیر خواهد

  دبیرکل حزب‌الله لبنان در باره تبعات و تأثیرات این تحریم‌ها هشدار داد و گفت که لبنانی‌ها باید از اینکه سوریه تحریم خواهد شد، خوشحال نباشند؛ چرا که به گفته وی، این تحریم‌ها لبنانی‌ها را آزار خواهد داد و چه بسا، حتی بیشتر از خود سوری‌ها، آن‌ها را هدف قرار داده و آزار دهد.

  او گفت که حزب‌الله واقف است که دولت لبنان توانایی مقابله با تحریم‌های آمریکا را ندارد ولی حداقل کاری که می‌تواند انجام دهد این است که زیر بار این تحریم‌ها نرفته و از آن‌ها تبعیت نکند.

  سید حسن نصرالله در پایان سخنان خود گفت که آمریکایی‌ها همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا فرصت‌های ایجاد شده در برابر لبنانی‌ها را از بین برده و آن‌ها را مجبور به تسلیم در برابر صهیونیست‌ها کند. دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد که این مسئله نیز محقق نخواهد شد.

   

 ادامه مطلب
چهارشنبه 28 خرداد 1399  - 12:50 AM
&

توضیح‌تروئیکای‌اروپا‌درمورد‌کلید‌زدن‌«مکانیسم‌حل‌اختلاف»


 • توضیح‌تروئیکای‌اروپا‌درمورد‌کلید‌زدن‌«مکانیسم‌حل‌اختلاف»
  به گزارش تابناک به نقل از فارس، سه کشور اروپایی امروز سه‌شنبه بیانیه‌ای با موضوع ادعایی «راستی‌آزمایی و نظارتِ ایران در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» منتشر کردند.

  کشور‌های اروپایی در این بیانیه مدعی شده‌اند که اقدام آن‌ها در کلید زدن ساز و کار موسوم به «مکانیسم حل اختلاف» در برجام از سر حسن نیت بوده است.

  در آغاز این بیانیه مشترک آمده است: «فرانسه، آلمان و پادشاهی متحده مایلند از جدیدترین گزارش مدیر کل [آژانس بین‌المللی انرژی اتمی](GOV/۲۰۲۰/۲۶) و همچنین برگزاری "نشست توجیهی فنی" توسط معاون مدیر کل تشکر کنند.»

  در ادامه این بیانیه آمده است: «ما از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بابت انجام مأموریت خود در زمینه راستی‌آزمایی اجرای برجام توسط ایران با بی‌طرفی و حرفه ای‌گری تقدیر می‌کنیم. برای رویکردی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در انجام کارش پیش گرفته ارزش زیادی قائلیم و از گزارش‌های منظم و عینی آژانس استقبال می‌کنیم.»

  سه کشور اروپایی در ادامه ضمن متهم کردن ایران به «نقض» برجام مدعی شده‌اند که از این توافق حمایت می‌کنند: «به عنوان طرف‌های برجام تداوم حمایتمان از این توافق و تعهدمان برای همکاری در جهت حفظ و اجرای کامل آن را یادآور می‌شویم. ما به شدت از نقض تعهدات هسته‌ای توسط ایران که تبعات جدی و برگشت‌ناپذیر اشاعه‌ای داشته نگران هستیم.»

  تروئیکای اروپا مدعی شده‌اند اقدام آن‌ها در کلید زدن مکانیسم موسوم به «ساز و کار حل و فصل اختلافات در برجام» از روی حسن نیت بوده است.

  در این بیانیه آمده است: «تروئیکای اروپا با توجه به انجام اقدامات مغایر با برجام توسط ایران روز ۱۴ ژانویه "مکانیسم حل و فصل اختلافات در برجام" را فعال کرد. ما این کار را از سر حسن نیت و به امید یافتن راهی برای یافتن راهی دیپلماتیک جهت حرکت رو به جلو، در حین حفظ توافق انجام دادیم.»

  کشور‌های اروپایی خاطرنشان کرده‌اند: «ما به صراحت گفته‌ایم که هدف کلی ما یافتن راه حلی دیپلماتیک برای بازگرداندن ایران به پایبندی [به توافق]است و این تصمیم به معنای قدم گذاشتن در مسیر خودکارِ منتهی به شورای امنیت سازمان ملل نبود. ما ایران را به تعامل سازنده در این خصوص طی رایزنی‌های جدی با ما و طرف‌های باقی‌مانده در بجام ترغیب می‌کنیم.»

  با آنکه کشور‌های اروپایی برای اشاره به کاهش تعهدات برجامی ایران از عبارت «نقض» استفاده کرده‌اند درباره اقدام واشنگتن که با نقض برجام از آن خارج شده عبارت «خروج» را به کار برده‌اند. کشور‌های اروپایی البته از «خروج آمریکا از برجام» ابراز تأسف کرده‌اند.

  در این بیانیه آمده است: «ما در ابراز تأسف و نگرانی در خصوص خروج آمریکا از برجام و من‌جمله عدم تمدید معافیت‌های تحریمی مربوط به پروژه‌های منع اشاعه که از بخش‌های کلیدی برجام بوده و به تأیید قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت رسیده همواره صراحت داشته‌ایم.»

  تروئیکای اروپا ادعا کرده‌اند: «در کسوت تروئیکای اروپا ما رفع تحریم‌ها به نحو پیش‌بینی‌شده در برجام را ادامه داده و با عملیاتی کردن کامل اینستکس تلاش‌هایی اضافه برای تسهیل تجارت مشروع با ایران انجام داده‌ایم.»

  طرف‌های اروپایی برجام در پایان بار دیگر از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بابت صدور گزارش فصلی خود در خصوص اجرای برجام توسط ایران تقدیر کرده‌اند.

  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی ماه پیش ضمن اذعان به اینکه در حال انجام بازرسی‌های بی‌سابقه از تأسیسات هسته‌ای اعلام‌شده ایران است گفت خواستار بازرسی از اماکنی است که ممکن است در آن‌ها در اوایل سال ۲۰۰۰ پژوهش‌هایی در مقیاس کوچک بر روی مواد هسته‌ای انجام شده است.

  ادعایی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مطرح کرده نخستین بار توسط رژیم صهیونیستی مطرح شده است

 ادامه مطلب
چهارشنبه 28 خرداد 1399  - 12:50 AM

فروشگاه پروژه - طرح های آماده در و پنجره

 • فروشگاه پروژه - طرح های آماده در و پنجره

  ده ها نمونه فایل آماده در و پنجره در قالب فایل اتوکد و فرمت DWG آماده و تنظیم شده که امیدار ام مفید واقع شود.


  تگ ها: مهماری شهرسازی نقشه برداری

  توضیحات دمو: نمونه عکس از پروژه.
  حجم دمو:344 کیلوبایت
  دانلود دمو

  نام: mahsa
  ایمیل: mahsakarimkhani30@gmail.com
  مدرک تحصیلی: فوق لیسانس
  نام دانشگاه: هنر و معماری پارس
  رشته: طراحی شهری
  جنسیت: زن
  تخصص: معماری،شهرسازی
  تاریخ تولد: 1374/08/06
  رزومه:

  پروژه های دیگر کاربر


  مشاهده ی همه ی پروژه ها

  نام فایل توضیحات اندازه
  طرحهاي آماده پنجره و در.rar ده ها نمونه طرح در و پنجره در فرمت فایل اتوکد آماده و تهیه و تنظیم شده. 1 مگابایت

  حجم فایل های پروژه: 1 مگابایت
  نوع فایل:-
  سطح پروژه:تاییدیه دانشگاهی
  نوع پروژه:-


  تخصص های لازم: معماری شهرسازی نقشه برداری

 

 براي توضيحات بيشتر و دانلود بر روي عنوان زير کليک کنيد

طرح هاي آماده در و پنجره

 ادامه مطلب
یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  - 8:35 PM

خريد آنلاين کتاب از کاواک

کتاب سفيدبرفي بايد بميرد

نله نويهاس | مترجم: مهشيد ميرمعزي | ناشر: ثالث

بي‌دليل نيست که از «نله نويهاوس» به عنوان پادشاه رمان‌هاي جنايي ياد مي‌شود. نويهاوس متولد ???? است و داستان‌نويسي را با کتاب‌هاي جيبي عامه‌پسند شروع کرده‌ است. «سفيدبرفي بايد بميرد» دومين رمان طولاني اوست که در ليست ?? رمان منتخب «شب جهاني کتاب» آلمان قرار گرفته است. سقوط يک زن (ريتا) از پل عابر پياده و برخورد ماشين با او ، اين شبهه را در کارآگاهان پليس ايجاد مي‌کند که مرگ او مشکوک به قتل بوده است.تحقيقات پليس، آنها را به دهکده‌اي در حومه فرانکفورت هدايت مي‌کند،جايي که ?? سال فبل از اين ماجرا،دو دختر نوجوان بدون گذاشتن هيچ نشانه‌اي از اين دهکده ناپديد شده‌اند…

کتاب سرگذشت حاجي بابا اصفهاني

جيمز موريه | مترجم: ميرزا حبيب اصفهاني | ناشر: شفيعي

سرگذشت حاجي باباي اصفهاني عنوان کتابي داستاني است که به شرح زندگاني فردي همنام با عنوان کتاب مي‌پردازد. نويسنده کتاب جيمز موريه مأمور سياسي دولت انگلستان در دوران سلطنت فتحعلي‌شاه است. وي در مقدمه کتاب نوشته که اين کتاب شرح زندگي فردي است که به دست او سپرده شده و او تنها آن را به انگليسي ترجمه کرده‌است، اما اعتقاد بر آن است که نويسنده اين رمان خود اوست. اين داستان در سال ???? ميلادي در لندن منتشر شده‌است. رمان شرح احوالات دلاک‌زاده? ادب آموخته‌اي است از اهالي اصفهان که در جواني به خدمت يک تاجر ترک درآمده و پس از ماجراهايي طولاني به دربار قاجار راه مي‌يابد و گزارشي از فساد اداري و شرايط اجتماعي اين دوره به دست مي‌دهد. موريه چهار سال بعد کتاب ديگري ذيل عنوان حاجي بابا در لندن را منتشر ساخت که در واقع قسمت دوم اين مجموعه‌ است.

کتاب کدبانوهاي کهن (زن، هنر، ايدئولوژي)

رزسيکا پارکر و گريزلدا پولوک | مترجم: فائزه جعفريان | ناشر: شوند

 اين کتاب پژوهشي انتقادي است درباره کم‌وکيف حضور زنان هنرمند در تاريخ ايدئولوژيک هنر که مي‌کوشد مکانيسم‌هاي مردسالار نهفته در تاريخ‌نگاري هنر را برملا کند و ضرورت ايجاد بديلي براي آن را نشان دهد.

 

 براي توضيحات بيشتر و دانلود بر روي عنوان زير کليک کنيد

از سفيدبرفي تا کدبانوهاي کهن

 ادامه مطلب
یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  - 8:35 PM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 2

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 357
تعداد کل پست ها : 18
تعداد کل نظرات : 0
تاریخ ایجاد بلاگ : یک شنبه 23 دی 1397 
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 28 خرداد 1399 

نویسندگان


امکانات جانبی