بررسی و تحلیل یک قرارداد بین المللی

قرار‌داد بین المللی

با توجه به گسترش روز افزون روابط بین المللی اقتصادی و تجاری، شاهد بسته شدن قرارداد‌های بین المللی هستیم. در پاره‌ای موارد اشخاص حقیقی یا حقوقی، ملزم به انعقاد قرارداد با اشخصاصی حقیقی یا حقوقی در سایر کشور‌ها هستند. در این نوع قرار‌داد‌ها نیز، باید مسائل حقوقی را به خوبی رعایت کرد تا بعد‌ها بتوان از داد‌گاه‌هایی در داخل و یا خارج کشور آن را پیگیر شد. در این مقاله قصد داریم به بررسی و تحلیل انواع قرارداد بین المللی و کاربرد آن بپردازیم.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 29 اسفند 1397  ساعت :5:24 PM   |   توسط : نظرات (0)

مدیریت خرید و سفارشات خارجی

سفارشات خارجی

مدیریت خرید چیست و چه تاثیری در موفقیت کسب و کارها دارد؟ یک مدیر خرید موفق باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟  نحوه انجام سفارشات خارجی چگونه است؟ برای انجام سفارشات خارجی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

درست است که دو مقوله مدیریت و خرید کاملا از یکدیگر جدا هستند و در ظاهر هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند. اما در بحث مدیریت خرید ،ما این دو موضوع را با یکدیگر ترکیب کرده و درباره آن صحبت می کنیم.

همچنان با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 29 اسفند 1397  ساعت :5:21 PM   |   توسط : نظرات (0)

اقتصاد چین و آنچه هر کس باید بداند

اقتصاد جهانی چین

چین بزرگترین اقتصاد آسیا و همینطور دومین اقتصاد بزرگ جهان است. رشد انقلابی اقتصاد جهانی چین و نقش برجسته آن در تجارت امروز جهان، توجه دیگر کشورها را نیز به خود جلب کرده است. این کشور در حال حاضر مصرف کننده نیمی از فولاد و زغال سنگ جهان و همچنین بزرگترین منبع گردشگران بین المللی و یکی از سرمایه گذاران تأثیرگذار در کشورهای در حال توسعه از جنوب شرقی آسیا گرفته تا آفریقا  وآمریکای لاتین است. شرکت های چند ملیتی نیز در این کشور سالانه میلیاردها دلار سود کسب می کنند. اما این کشور چگونه اینقدر سریع رشد کرد؟ آیا می تواند همچنان در حال رشد باشد؟ آیا می تواند مشکلاتی نظیر آسیب های زیست محیطی، بدهی ها و فساد شایع را حل نماید؟ تغییرات چین چه تأثیراتی بر سایر نقاط جهان دارد؟ پاسخ دادن به این گونه سوالات، بیشتر اقتصاددانان را به مطالعه در خصوص اقتصاد این کشور و نحوه رشد و شکوفایی آن علاقه مند کرده است. در این مقاله به مقدمه ای کوتاه در رابطه با اقتصاد چین و آنچه هر کس باید بداند می پردازیم.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 29 اسفند 1397  ساعت :5:18 PM   |   توسط : نظرات (0)

مدیریت شکایت مشتریان

مدیریت شکایت مشتریان

اگر شما صاحب یک شرکت و یا سازمان هستید، قطعا مشتریان شما از مهمترین دارایی های شما محسوب می شوند. بنابراین در صورتی که یک مشتری از محصولات و یا خدمات شما ناراضی باشد، برای حفظ آن باید بتوانید به سرعت شکایت مربوطه را پیگیری کرده و به آن رسیدگی کنید. مدیریت شکایت مشتریان فرآیندی است که سازمان ها را قادر می سازد تا مسئولیت کنترل، رسیدگی و پاسخگویی به شکایات مشتریان را به خوبی بر عهده بگیرند. توجه به این موضوع برای هر کسب و کاری مهم است، چرا که وقتی شکایات مشتریان در یک بازه زمانی مناسب حل نگردد، تبدیل به یک فاجعه برای سازمان خواهد شد. برای اطمینان از عملکرد رضایت بخش این فرآیند به یک روش موثر و همچنین نظارت مداوم نیاز است. در ادامه این مطلب در خصوص مدیریت شکایت مشتریان بیشتر توضیح خواهیم داد. همچنان با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 29 اسفند 1397  ساعت :5:16 PM   |   توسط : نظرات (0)

اینکوترمز ۲۰۱۰

 اینکوترمز 2010

اینکوترمز چیست؟ آیا می دانید اینکوترمز در تجارت، به چه مواردی اطلاق می شود و به چه معناست؟ آیا از قوانین اینکوترمز ۲۰۱۰ اطلاع دارید؟ از دسته بندی های مختلف اینکوترمز چه می دانید؟ همچنان با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید تا اطلاعاتی را درباره این واژه با هم بخوانیم.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 29 اسفند 1397  ساعت :5:13 PM   |   توسط : نظرات (0)

گواهی مبدا و گواهی مبدا GSTP (Global System Of Trade Prefernces) چیست؟

GSTP

گواهی مبدا (Certificate Of Origin) سندی بین ­المللی است که برای کالاهای صادراتی توسط اتاق بازرگانی کشور صادرکننده کالا برای هر صادرات، تنظیم و صادر می­گردد که نشان­دهنده کشور تولید­کننده (یا سازنده) کالا می­باشد. گواهی مبدا (Certificate Of Origin) از جمله اسناد مهمی است که تولیدکننده یا فروشنده طبق توافق آن را برای خریدار ارسال می­کند تا خریدار جهت ترخیص کالا آن را به گمرگ ارائه دهد.

گواهی مبدا (Certificate Of Origin) برای خریداران بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا در آن نام کشور مبدا تولیدی درج شده، درنتیجه خریدار می­تواند اطلاعاتی را در زمینه کیفیت و مشخصات کالا و اعتبار محل ساخت دریافت نماید. همچنین با دانستن کشور مبدا کالا، می­تواند از تعرفه ­هایی که باید به گمرک کشور مقصد پرداخت نماید و نیز مجوزاتی که نیاز دارد، مطلع شود.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 29 اسفند 1397  ساعت :5:10 PM   |   توسط : نظرات (0)

ویژگی های سهامدار و مختصات سهام

سهامدار

در این مقاله قصد داریم که به بررسی ویژگی های سهامدار و مختصات سهام بپردازیم. اگر شما هم به این موضوع علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم که این مطلب را دنبال نمایید. همچنان با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 29 اسفند 1397  ساعت :5:07 PM   |   توسط : نظرات (0)

تجارت با عمان

ایران و عمان

 حجم تجاری و روابط بین ایران و عمان

آیا می دانید علت توسعه یا عقب ماندگی کشورها در زمینه های اقتصادی و تجاری به چه عواملی بستگی دارد؟ آیا ایران می تواند روابط تجاری خود را با عمان بیش از پیش گسترش دهد؟ آیا تجارت و توسعه اقتصاد ایران با همکاری کشوری مانند عمان ممکن است؟

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 29 اسفند 1397  ساعت :5:04 PM   |   توسط : نظرات (0)

انواع کانتینرها از نظر فیزیکی،گنجایش و حمل‌ونقل

کانتینرها

کانتینر (Container) که معادل فارسی آن بارگُنج است، جعبه‌ای فلزی بوده که در آن بار چیده شده تا توسط وسایل نقلیه مانند قطار، کشتی، هواپیما و یا کامیون به مکان مورد نظر برده شود. البته گاهی به کامیون‌های حمل‌کننده آن نیز کانتینر گفته می‌شود. در کل به حمل‌ونقلی که در آن از کانتینر استفاده می‌شود بارگنج‌بری (Containerization) می‌گویند که سامانه‌ای چند گانه (intermodal) جهت حمل‌ونقل کالا است. بدین معنا که در این سامانه تعدادی ایستگاه به نام ایستگاه‌های چندگانه وجود دارد که در آنجا شیوه ترابری تعویض می‌شود. در ادامه با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 16 اسفند 1397  ساعت :10:38 AM   |   توسط : نظرات (0)

نکات بسیار مهم درباره بازرسی کالا

بازرسی کالا

ضرورت وجود شرکت های بازرسی کالا

بعد از انقلاب اسلامی ایران شاهد تغییرات مهم و اساسی در سیستم صادرات و واردات کشور بوده ایم به طوری که به گفته محمود بهشتیان مشاور عالی رئیس کل گمرک در حالی که میانگین بازرسی از کالاهای ورودی در گمرکات معتبر دنیا سه درصد است، این شاخص در ایران به ۹۹ درصد رسیده است.

امروزه ضرورت وجود شرکت های بازرسی کالا در امر صادرات و واردات و به طور کلی تجارت بین الملل بر کسی پوشیده نیست. همانطور که می دانید یک سری از کالاهای وارداتی نیازمند استاندارد های اجباری هستند به همین منظور مطابق با تعرفه و نظر سازمان استاندارد کشور، بازرسی آنها قبل از ترخیص ضروری است بنابراین خریدار موظف است شرکت بازرسی کننده را معرفی و هزینه را به عهده بگیرد.

همچنان با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 15 اسفند 1397  ساعت :10:35 AM   |   توسط : نظرات (0)

تعداد صفحات : 13   12345678910>

درباره ما

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 7018
  • تعداد کل مطالب : 127
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه