قانون حق‌العمل‌کاری در گمرک چیست؟

حق‌العمل‌کاری

تسهیل در امور بازرگانی و تجارت با کارگزار گمرک (حق‌العمل کار)

ترخیص کالا چگونه توسط حق‌العمل کار صورت می‌پذیرد؟

پیچیدگی و قوانین فراوان در امور بازرگانی، به‌ویژه در بخش واردات و صادرات کالا در گمرک، باعث شده که فردی به‌عنوان کارگزار انتخاب شده تا واسطه‌‌ای بین بازرگان و گمرک باشد و کارهای مربوطه مانند ترخیص کالا را انجام داده و در قبال آن دستمزد دریافت کند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 7 آذر 1397  ساعت :01:14 ب.ظ   |   توسط : نظرات (0)

الزام گواهی‌نامه CCC برای استاندارت سازی کیفیت محصولات در بازار چین

گواهی‌نامه CCC

صدور گواهی‌نامه (CCC) چین

در کشورهای مختلف برای ورود کالا، قوانین و مقررات تعریف‌شده‌ای وجود دارد که رعایت آن‌ها در هنگام صادرات و واردات به این کشورها اجباری و الزامی است. درواقع بر اساس این قوانین، استانداردهایی لازم یک کالا برای وارد شدن به این مناطق را نشان می‌دهد. در ادامه با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 27 آبان 1397  ساعت :03:57 ب.ظ   |   توسط : نظرات (0)

وضعیت اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۸ از دید صندوق بین‌المللی پول (IMF)

صندوق بین‌المللی پول

آیا این بار نیز پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول درباره کاهش رشد اقتصادی در جهان درست از آب درخواهد آمد؟

پیامدهای منفی و یا مثبت روند رو به تنزل شاخص رشد اقتصادی در آینده برای کشورهای مختلف چیست؟

در سال ۱۹۴۵ در نیویورک امریکا، موسسه و سازمانی به نام صندوق بین‌المللی پول که به‌اختصار IMF نشان داده می‌شود و مخفف (International Monetary Fund) است، تشکیل شد. مرکزی مستقل و معتبر که در دوره‌های زمانی مختلف چند ماهه و یا سالانه، طی بررسی‌ها و ارزیابی‌های مختلف، گزارشی از وضعیت اقتصادی در جهان منتشر و بر اساس دستاوردهای به‌دست‌آمده از عوامل تأثیرگذار مختلف در بازارهای مالی جهان، کاهش یا افزایش رشد اقتصادی جهان را پیش‌بینی می‌کند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 26 آبان 1397  ساعت :03:50 ب.ظ   |   توسط : نظرات (0)

همه چیز در مورد گمرک الکترونیک

گمرک الکترونیک

امروزه گمرک الکترونیک در تجارت بین المللی نقش مهمی دارد، در واقع به میزانی که مراحل مربوط به تشریفات گمرکی ساده تر و سریع تر انجام شود ، صادرات و واردات کشور روان تر شده و در نتیجه به سرعت افزایش می یابد و این امر موجب سهولت کار فعالان در حوزه تجارت خواهد شد . همچنین، با مستند شدن اقدامات گمرکی به صورت الکترونیکی، نظارت بر امور گمرکی دقیق تر و شفاف تر می شود. گسترش و توسعه گمرک الکترونیک به داشتن یک برنامه ریزی قوی برای آینده کمک زیادی خواهد کرد به نحوی که در آینده شاهد مکانیزه شدن تمامی امور گمرکی خواهیم بود.

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 25 آبان 1397  ساعت :03:46 ب.ظ   |   توسط : نظرات (0)

آشنایی با وظایف ترخیص کار گمرک

ترخیص کار

ترخیص کار کالا کیست ؟

اگر می‌خواهید در بازار جهانی امروز موفق باشید، باید هنر تجارت بین‌المللی را به دست آورید و این موضوع بستگی به شناخت کامل شما در مورد پیچیدگی‌های ترخیص گمرکی دارد اما راه حل دیگری نیز وجود دارد و این است که شما به سادگی تمام استرس خود را برون سپاری کنید و از خدمات متخصصان گمرک با کیفیت بالا استفاده کنید.

انجام صادرات و واردات به هیچ وجه کار ساده ای نیست. مدارکی وجود دارند که باید جمع‌آوری شوند و تمامی قسمت های اظهارنامه الکترونیکی باید به درستی پر شوند. بسته به ماهیت کالاها، مالیات و عوارض مختلفی وجود دارد که باید پرداخت شود. همچنین، تجارت بین‌المللی با یک مجموعه کامل از مقررات اداره می‌شود پس برای به حداکثر رساندن موفقیت تجاری، وارد کنندگان و یا صادر کنندگان باید با تمام قوانین قابل‌اجرا آشنا باشند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 24 آبان 1397  ساعت :03:42 ب.ظ   |   توسط : نظرات (0)

جایگاه ایران در کجای تجارت جهانی است؟

تجارت جهانی

روند پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی (WTO)

ایران به دلیل دارا بودن موقعیت مکانی استراتژیک در خاورمیانه و نیز ازدیاد ذخایر نفتی و منابع طبیعی خود، از دیرباز تا کنون مورد توجه بسیاری از قدرت های جهان قرار گرفته است. دولت ایران در تیرماه سال ۱۳۷۵ رسما درخواستی را به منظور پیوستن به سازمان تجارت جهانی (WTO) (World Trade Organization) به ثبت رسانید که به علت مخالفت های ایالات متحده و قدرت وتو این کشور در شورای WTO مورد توجه قرار نگرفت. تا سال ۱۳۸۰،  درخواست ایران برای عضویت در سازمان تجارت جهانی به ۲۲ بار هم رسید که سرانجام این درخواست به عنوان یک ژست خیرخواهانه به منظور تصویب مذاکرات هسته ای بین ایران و جامعه بین المللی به اتفاق آراء به تصویب رسید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 23 آبان 1397  ساعت :03:37 ب.ظ   |   توسط : نظرات (0)

مراحل کامل ترخیص کالا در گمرک ایران چگونه است؟

مراحل ترخیص کالا

مرحله اول ) ثبت اظهار از طریق سامانه گمرکی EPL

در بدو ورود کالا به گمرک ، مراحل ترخیص کالا آغاز خواهد شد که اولین مرحله در ترخیص کالا مربوط به تکمیل اظهارنامه واردات و ورود اطلاعات مربوط به آن در سیستم گمرک کشور است و هم اکنون با مجهز شدن اغلب گمرکات کشور به سامانه EPL ، مرحله  اول از طریق  این سامانه گمرکی به صورت آنلاین انجام می شود، بنابراین دیگر نیازی به انجام امور اظهار کالا به صورت حضوری نیست. طبق دستور العملی که در سایت رسمی اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران به نشانی  irica.gov.ir به منظور ترخیص کالای وارداتی و خروج کالای صادراتی آمده است، اظهارنامه گمرکی باید به گمرک تحویل داده شود و اظهارکننده کالا باید تمامی اطلاعات مربوطه را در آن وارد کند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 22 آبان 1397  ساعت :03:31 ب.ظ   |   توسط : نظرات (0)

مزایای استفاده از خدمات شرکت های بازرگانی چیست؟

خدمات شرکت های بازرگانی

تجارت بین الملل دارای ریسک خطرناکی است بنابراین علاوه بر داشتن سود کلان اگر با اطلاعات کافی صورت نگیرد ممکن است خسارات زیادی را به تاجر وارد نماید. اما یک راه برای آگاهی بیشتر و محدود کردن مسئولیت شخصی شما در این زمینه، استفاده از خدمات شرکت های بازرگانی است. همچنین به کمک این شرکت ها از کاغذبازی و صرف هزینه های بیشتر نیز کاسته می شود، بنابراین در هزینه های عملیاتی مربوط به گمرک نیز صرفه جویی خواهد شد، این شرکت ها مزایای قانونی و مالیاتی مهمی را ارائه می‌دهند. شرکت های بازرگانی می توانند در تنظیم و تکمیل اظهارنامه گمرکی و ترخیص سریع و به موقع کالاهایتان به شما کمک کنند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 21 آبان 1397  ساعت :03:25 ب.ظ   |   توسط : نظرات (0)

واردات کالا از چین

 
واردات کالا از چین

چین بزرگترین شریک تجاری ایران است و اکثر کالاهای مورد نیاز ایران را تامین می کند. واردات کالا از چین در سال های اخیر به دلیل محدود شدن مراودات تجاری ایران با سایر کشورها، افزایش یافته است. علاوه بر این کشور چین به خاطر تولیدات انبوه با استفاده از فناوری روز دنیا و دستمزد پایین کارگر و همچنین دستکاری در نرخ ارز توانسته است کالاهایی با قیمت پایین تولید کند و به این ترتیب بازار کل دنیا را احاطه کند. با این توصیفات، واردات از چین مورد توجه بازرگانان دنیا به ویژه بازرگانان ایرانی قرار گرفته است.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 16 مهر 1397  ساعت :04:37 ب.ظ   |   توسط : نظرات (0)

واردات کالا از دبی

نظرسنجی های اخیر نشان می دهد امارات متحده عربی به عنوان بیست و پنجمین صادر کننده ی بزرگ جهان است. طبق شاخص پیچیدگی اقتصادی (ECI) امارات متحده عربی نیز یکی از پیچیده ترین اقتصادهای جهان را تشکیل می دهد. دولت امارات متحده عربی بر اساس یک برنامه اقتصادی بسیار قوی، موفق به جذب تعداد قابل توجهی از کارآفرینان خارجی شده است که به دنبال فرصت های توسعه و گسترش در خاورمیانه هستند. نفت در قالب های مختلف، بیشترین میزان صادرات در امارات را به خود اختصاص داده است و بر اساس گزارش های اخیر، نفت خام و تصفیه شده به اقتصاد ۱۰۰ میلیارد دلار در سال رسیده است. همچنین صادرات محصولات مبتنی بر نفت بیش از ۶۰ درصد کل صادرات کشور را تشکیل می دهد. با این حال، دبی و دیگر شهرهای امارات متحده عربی با موفقیت صادرات طلا، آلومینیوم و دیگر فلزات را نیز در دست دارند.
امارات متحدۀ عربی سابقه طولانی تجارت با ایران دارد، به خصوص در دبی که در آن یک جامعه تجاری بزرگ ایرانی وجود دارد حجم تجارت بین ایران و دبی تنها به حدود ۱۰ میلیارد دلار در سال تخمین زده می شود.. دبی بزرگ ترین کشور امارات است که در جنوب کشور ایران و پیرامون خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان قرار دارد. در کمتر از ۴۰ سال، دبی خود را از یک جامعه تجاری محلی تبدیل به یکی از الهام بخش ترین، هیجان انگیز ترین و موفق ترین شهرها در زمینه تجارت و گردشگری در جهان کرده است. همچنین هنوز قوانین، مقررات و انگیزه های سرمایه گذاری به طور مداوم برای تشویق بیشتر سرمایه گذاری های خارجی و صادرات از این کشور ادامه دارد.

 
واردات کالا از دبی
 

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 15 مهر 1397  ساعت :04:17 ب.ظ   |   توسط : نظرات (0)

تعداد صفحات : 7   1234567

درباره ما

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 2469
  • تعداد کل مطالب : 65
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه