انواع کانتینرها از نظر فیزیکی،گنجایش و حمل‌ونقل

کانتینرها

کانتینر (Container) که معادل فارسی آن بارگُنج است، جعبه‌ای فلزی بوده که در آن بار چیده شده تا توسط وسایل نقلیه مانند قطار، کشتی، هواپیما و یا کامیون به مکان مورد نظر برده شود. البته گاهی به کامیون‌های حمل‌کننده آن نیز کانتینر گفته می‌شود. در کل به حمل‌ونقلی که در آن از کانتینر استفاده می‌شود بارگنج‌بری (Containerization) می‌گویند که سامانه‌ای چند گانه (intermodal) جهت حمل‌ونقل کالا است. بدین معنا که در این سامانه تعدادی ایستگاه به نام ایستگاه‌های چندگانه وجود دارد که در آنجا شیوه ترابری تعویض می‌شود. در ادامه با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 16 اسفند 1397  ساعت :10:38 AM   |   توسط : نظرات (0)

نکات بسیار مهم درباره بازرسی کالا

بازرسی کالا

ضرورت وجود شرکت های بازرسی کالا

بعد از انقلاب اسلامی ایران شاهد تغییرات مهم و اساسی در سیستم صادرات و واردات کشور بوده ایم به طوری که به گفته محمود بهشتیان مشاور عالی رئیس کل گمرک در حالی که میانگین بازرسی از کالاهای ورودی در گمرکات معتبر دنیا سه درصد است، این شاخص در ایران به ۹۹ درصد رسیده است.

امروزه ضرورت وجود شرکت های بازرسی کالا در امر صادرات و واردات و به طور کلی تجارت بین الملل بر کسی پوشیده نیست. همانطور که می دانید یک سری از کالاهای وارداتی نیازمند استاندارد های اجباری هستند به همین منظور مطابق با تعرفه و نظر سازمان استاندارد کشور، بازرسی آنها قبل از ترخیص ضروری است بنابراین خریدار موظف است شرکت بازرسی کننده را معرفی و هزینه را به عهده بگیرد.

همچنان با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 15 اسفند 1397  ساعت :10:35 AM   |   توسط : نظرات (0)

اسناد حمل شامل چه مواردی است؟

اسناد حمل

در دنیای بازرگانی و حمل‌ونقل بین‌المللی یک سری اسناد و مدارک وجود دارد که دربرگیرنده ویژگی‌ها و خصوصیات محموله بوده که به اسناد حمل شهرت دارند. اسناد حمل جز مهم‌ترین مدارک در خریدوفروش خارجی به حساب آمده و در واقع این اوراق به منزله هویت و شناسنامه کالا هستند.

اسناد حمل برای خریدار کالا از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است؛ زیرا وی پس از انجام تعهدات مالی و تسویه حساب با فروشنده یا بانک گشاینده اعتبار فقط از طریق ارائه اصل این اسناد می‌تواند به انجام امور مربوط به تشریفات گمرکی و ترخیص کالا مبادرت ورزد.

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 11 اسفند 1397  ساعت :10:29 AM   |   توسط : نظرات (0)

چه مواردی شامل قاچاق کالا در نظر گرفته می‌شود؟

انواع قاچاق کالا

قاچاق، واژه‌ای ترکی که به معنای «کاری پنهان که با تردستی انجام شده باشد» است. قاچاق کالا مربوط به صنعت بازرگانی و در زمینه حمل‌و‌نقل محموله کاربرد دارد.

اصولاً هنگامی که در موقع جابه‌جایی کالا عملی برخلاف قوانین و مقررات حمل‌ونقلی صورت بگیرد مشمول قاچاق کالا می‌شود که اگر در داخل کشور باشد به آن قاچاق داخلی و چنانچه از یک نقطه خارجی به نقطه‌ای در داخل کشور باشد از لفظ قاچاق خارجی برای آن استفاده می‌گردد که در هر کشور این قوانین تعاریف متفاوتی دارند. بنابراین برای دانستن مواردی که شامل قاچاق کالا می‌شوند باید به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در این مورد رجوع کرد‌.

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 26 بهمن 1397  ساعت :9:26 AM   |   توسط : نظرات (0)

نکات بسیار مهم درباره سوء استفاده از کارت های بازرگانی

سوء استفاده از کارت های بازرگانی

با توجه به قوانین مرتبط با گمرک ایران ، کارت بازرگانی درواقع جوازی است که مالک آن، اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی می تواند به وسیله آن اقدام به تجارت بین المللی و صادرات و واردات کالا کند.لازم به ذکر است که در کشور ما تنها تاجرانی که کارت بازرگانی داشته باشند اجازه صادرات و واردات کالا را خواهند داشت. هم اکنون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران صادر کننده کارت بازرگانی برای بازرگانان کشور می باشد و سپس این کارت ها به تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد رسید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 20 بهمن 1397  ساعت :9:19 AM   |   توسط : نظرات (0)

مفاهیم اطلاعات و نمونه یک پکینگ و invoice

پکینگ

در هنگام انجام عملیات و تشریفات گمرکی یک سری مفاهیم و اطلاعات وجود دارد که هر بازرگان یا ترخیص کننده کالا باید بداند تا بتواند با پر کردن فرم‌های مربوطه پروسه حمل‌و‌نقل بین‌المللی محموله را انجام داده و اقدام به واردات یا صادرات کالا نماید. پکینگ و اینویس Invoice نیز از جمله اسناد ضروری هر محموله هستند که باید توسط فروشنده کالا تهیه شده و به مهر و امضای شخص مجاز در شرکت رسانده تا تضمینی بر درستی اطلاعات وارده باشد. سپس فروشنده کالا پکینگ و اینویس را برای گمرک ارسال می‌نماید. در مقابل خریدار کالا نیز باید در  هنگام انجام پروسه ترخیص کالا باید این دو مدرک را به گمرک ارائه نماید. بنابراین با توجه به اهمیت تهیه و تنظیم درست و کامل پکینگ و اینویس در ادامه علاوه بر شناخت کلی آن‌ها با ذکر یک نمونه به بررسی بیشتر این دو اصطلاح گمرکی می‌پردازیم‌.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 10 بهمن 1397  ساعت :9:09 AM   |   توسط : نظرات (0)

نکات مهم بیمه‌نامه در قراردادهای بازرگانی

بیمه‌نامه

در دنیای تجارت و بازرگانی بین‌المللی بیمه‌ جایگاه ویژه‌ای دارد. در این راستان طبق قوانین تجارت بین‌المللی در ایران، صدور بیمه در برخی موارد لازم و اجباری بوده و بدون داشتن بیمه، امکان ثبت سفارش واردات وجود ندارد. همچنین بیمه حمل‌و‌نقل یکی از مهم‌ترین و به نوعی اصلی‌ترین بیمه‌نامه در بازرگانی بوده که انتخاب یکی از انواع آن از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است که در ادامه به نکات مهم بیمه‌نامه قراردادهای تجاری و به خصوص بیمه حمل‌ونقل بین‌المللی اشاره می‌نماییم.

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 2 بهمن 1397  ساعت :9:07 AM   |   توسط : نظرات (0)

قانون حق‌العمل‌کاری در گمرک چیست؟

حق‌العمل‌کاری

تسهیل در امور بازرگانی و تجارت با کارگزار گمرک (حق‌العمل کار)

ترخیص کالا چگونه توسط حق‌العمل کار صورت می‌پذیرد؟

پیچیدگی و قوانین فراوان در امور بازرگانی، به‌ویژه در بخش واردات و صادرات کالا در گمرک، باعث شده که فردی به‌عنوان کارگزار انتخاب شده تا واسطه‌‌ای بین بازرگان و گمرک باشد و کارهای مربوطه مانند ترخیص کالا را انجام داده و در قبال آن دستمزد دریافت کند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 7 آذر 1397  ساعت :1:14 PM   |   توسط : نظرات (0)

الزام گواهی‌نامه CCC برای استاندارت سازی کیفیت محصولات در بازار چین

گواهی‌نامه CCC

صدور گواهی‌نامه (CCC) چین

در کشورهای مختلف برای ورود کالا، قوانین و مقررات تعریف‌شده‌ای وجود دارد که رعایت آن‌ها در هنگام صادرات و واردات به این کشورها اجباری و الزامی است. درواقع بر اساس این قوانین، استانداردهایی لازم یک کالا برای وارد شدن به این مناطق را نشان می‌دهد. در ادامه با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 27 آبان 1397  ساعت :3:57 PM   |   توسط : نظرات (0)

وضعیت اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۸ از دید صندوق بین‌المللی پول (IMF)

صندوق بین‌المللی پول

آیا این بار نیز پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول درباره کاهش رشد اقتصادی در جهان درست از آب درخواهد آمد؟

پیامدهای منفی و یا مثبت روند رو به تنزل شاخص رشد اقتصادی در آینده برای کشورهای مختلف چیست؟

در سال ۱۹۴۵ در نیویورک امریکا، موسسه و سازمانی به نام صندوق بین‌المللی پول که به‌اختصار IMF نشان داده می‌شود و مخفف (International Monetary Fund) است، تشکیل شد. مرکزی مستقل و معتبر که در دوره‌های زمانی مختلف چند ماهه و یا سالانه، طی بررسی‌ها و ارزیابی‌های مختلف، گزارشی از وضعیت اقتصادی در جهان منتشر و بر اساس دستاوردهای به‌دست‌آمده از عوامل تأثیرگذار مختلف در بازارهای مالی جهان، کاهش یا افزایش رشد اقتصادی جهان را پیش‌بینی می‌کند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 26 آبان 1397  ساعت :3:50 PM   |   توسط : نظرات (0)

تعداد صفحات : 10   12345678910

درباره ما

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 5940
  • تعداد کل مطالب : 100
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه