درباره

آرشيو مطالب
لوگوي دوستان
دانشنامه سوره ها
سوره قرآن
کاربردي

برای اطلاعات بیشتر با شماره 03442427420 یا 09106197996 تماس حاصل نمایید،

از قسمت لینک دوستان می توانید وارد صفحه ثبت نام شوید.

برای آشنایی بیشتر به این آدرس مراجعه نمایید.

http://talabegi.ir/Portal/Cultcure/Persian/71223.aspx

بسم الله الرحمن الرحیم

قسمتی از بیانات مقام معظم رهبری مد ظله العالی در جمع مسئولان مجلس

روح خدمت ، تقرب الی الله است. همه کارهایی که شما می کنید اگر چنانچه برای خدا و در راه خدا انجام بگیرد خدمت واقعی است و مایه تقرب الی الله است.

حقیقتا کمتر عبادتی برابری می کند با این جور خدماتی، در صورتی که برای خدا انجام بگیرد این روح معنوی و الهی اگر حاکم بشود بر فعالیتها ی ما،  بر اقدامات ما،  بر حرف زدن ما،  بر سکوت ما این تأثیرش این است که جامعه را اعتلا  می بخشد انسانها را به جوهر حقیقی خودشان که مطلوب انبیاء الهی است نزدیک می کند.

ما ها اسیر ماده ایم نگاه ما چشم ما فقط مظاهر و نشانه های ماده را مشاهده می کند برای همین هم است که به اینها دل می بندیم، زیبائیهای مادی ما را به خود جلب می کند چشم ما بیش از این را نمی بیند وقتی در محیط مادی گرفتار می شود.

اگر معنویت را افزایش دادیم صفای قلب را بالا بردیم تقرب الی الله را جدی گرفتیم برای خدا کار کردن را تمرین کردیم و پیش رفتیم آن روح زلالی که در شما پیش می آید موجب می شود که چشمها باز بشود به مناظر زیبا تری، والاتری، عالی تری  از آنچه که ما در دنیا مشاهده می کنیم از این زیبائیها و مطلوبهای دنیوی،

اگر زین خاکدان پست روزی بر پری بینی           که گردونها و گیتی‌هاست ملک آن جهانی را

این ملک آن جهانی منظور فقط بهشت نیست فقط قیامت نیست در همین دنیا هم هستند، بودند افرادی که با چشم حقیقت بین با چشم معنوی نگر حقایقی را در این دنیا دیدند زندگی خوشی را گذراندند با نگاه به آن مناظر معنوی و الهی و نعمتهای برتر خداوندی.

به این چیزهایی هم که ما ها به آن پایبندیم غالبا بی اعتنا بودند، توجه نداشتند، در این راه حرکت می شود کرد همه می توانیم حرکت بکنیم، این یک راه سنگلاخ و دشوار نیست اگر چنانچه در کارهایمان همین را رعایت بکنیم که ببینیم این اقدامی که می خواهیم بکنیم، این حرفی که می خواهیم بزنیم، این حرکت خدماتی که انجام می دهیم، ببینیم اگر چنانچه برای خداست مورد رضای خداست اقدام بکنیم و اگر احساس کردیم مورد رضایت خدا نیست اقدام نکینم این ملاحظه، این دقت از همه بر می آید، از همه ما، این بر می آید. اقدام بکنیم به تدریج ما را جلو خواهد برد، ما را زلال خواهد کرد صفای ما را افزایش خواهد داد.                                         97/3/30


بیانات مهم رهبر انقلاب امام خامنه ای مد ظله العالی درباره امید به اصلاح نهایی همه‌ی امور به وسیله‌ی حضرت بقیه‌الله

رهبر انقلاب: باید تلاش کنیم که آن روز را جلو بیندازیم

🔹نیمه‌ی شعبان، مظهر امید به آینده است؛ یعنی همه‌ی امیدهایی که ما به چیزی پیدا میکنیم، ممکن است بشود، ممکن است نشود؛ امّا امید به اصلاح نهایی به‌وسیله‌ی ولیّ مطلق حضرت حق، حضرت صاحب‌‌‌‌الزّمان (عجّل‌الله تعالی فرجه و ارواحنا فداه) امید غیر قابل تخلّف است.
🔹السَّلامُ عَلَیکَ یا وَعدَ اللهِ الَّذی ضَمِنَه؛ وعده‌ی تضمین‌شده‌ی خدا است؛ السَّلامُ‌ عَلَیکَ‌ اَیُّهَا العَلَمُ‌ المَنصُوبُ‌ وَ العِلمُ المَصبُوبُ وَ الغَوثُ وَ الرَّحمَةُ الوَاسِعَةُ وَعداً غَیرَ مَکذُوب‌؛ این وعده‌ی تخلّف‌ناپذیر الهی است. فقط هم ما -شیعه- نمیگوییم، فقط هم ما مسلمانها نمیگوییم، [بلکه] همه‌ی ادیان عالم منتظر یک روز آن‌چنانی هستند.
🔹امتیاز کار ما این است که ما طرف را می‌شناسیم، وجودش را حس میکنیم، حضورش را قبول داریم، با او حرف‌ میزنیم، با او مخاطبه میکنیم، از او میخواهیم و او هم پاسخ میدهد به ما؛ تفاوتش این است. دیگران -مسلمانان غیر شیعه و متدیّنین غیر مسلمان- به یک چیز مبهمی معتقدند؛ ما شیعه نه؛ مشخّص است که چه میخواهیم، با چه کسی حرف میزنیم؛ [نیمه‌ی شعبان] روز امید است.
🔹عزیزان من، جوانان عزیز، کارگران عزیز! امید را قدر بدانید؛ امید را در دل نگه دارید؛ امید به عوض شدن چهره‌ی مُظلَم و تاریک و مخدوش دنیایی که امروز در زیر سلطه‌ی ابرقدرت‌ها است. بدانید و مطمئن باشید که این وضع عوض میشود، مطمئن باشید که این فضای ظلم و جُوری که امروز مشاهده میکنید در دنیا، از زورگویی، بدگویی، خباثت و رذالت -که مظهرش سران آمریکا و سران صهیونیستند، و دیگران هم کم‌وبیش همین‌جور- این بدون تردید تغییر پیدا خواهد کرد؛ این، آن امیدی است که ما داریم.
🔹ما باید کمک کنیم، از خدا بخواهیم و خودمان تلاش کنیم که آن روز را جلو بیندازیم و نزدیک کنیم ان‌شاء‌الله. ۹۷/۲/۱۰


◀️ سامانه خبری نصر در سروش👇
▶️ @nasr_ch📌