اموزش مجازی تعمیرات موبایل

اموزش مجازی تعمیرات موبایل

هدف اکادمی البان تربیت و پرورش نیروی انسانی کارامد برای بازار بسیار بزرگ و جذاب تعمیرات موبایل کشورمان است. در آکادمی می کوشیم تا تجربیات خوبمان را به دانشجویانی که همچون خودمان علاقه مند هستند ، انتقال دهیم. مشکل اصلی تعمیرات موبایل ، عدم دسترسی به تکنسین های مناسب  و علت کمبود تکنسین های مناسب، آموزش های نامناسب تعمیرات موبایل می باشد. دوست داریم انچه که خود در البان تجربه کرده ایم بر پایه یک اموزش مدون و اصولی به دیگران انتقال دهیم. در البان فضایی به وجود آورده ایم که افراد در کنار هم درست می آموزند و دانش خود را در کمال میل به هم به اشتراک می گذارند.

چرا آموزش مجازی تعمیرات موبایل

از همان ابتدایی  که آکادمی البان فعالیت های خود را شروع کرد، تماس های متعددی از دانشجویانی داشته ایم که امکان دسترسی به تهران و شرکت در دوره های حضوری را نداشتند و این امر باعث شد تا تیم اکادمی البان با رویکرد همگانی کردن اموزش تعمیرات موبایل، دوره های اموزش مجازی را شروع کند . اهداف البان از شروع دوره های اموزش مجازی البان را می توان موارد زیر برشمرد.

 • توانمند سازی تکنسین های کشورمان در هر جا که هستند.
 • یکسانی سازی سطح دسترسی به منابع برای همگان.

ما در  این زمینه سعی بران داشتیم تا بهترین هایی که می توانسیتم را در دوره های مجازی البان خلق کنیم.

امیدواریم آنچه که حاصل زحمات چندین ماهه تمی اکادمی البان بوده است گامی موثر در توانمند سازی همه علاقه مندان در زمنیه تعمیرات موبایل  باشد.

می کوشیم که دوره های بیشتر و متنوعی را به مرور زمان در زمنیه اموزش تعمیرات موبایل برایتان تدوین کنیم.

اموزش مجازی تعمیرات موبایل

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 25 تیر 1399  ساعت :10:33 AM   |   توسط :البان نظرات (0)

دوره مجازی تعمیرات موبایل البان برای آغاز کار تعمیرات موبایل

فراگیری تعمیرات موبایل روش های گوناگونی دارد. دوره مجازی تعمیرات موبایل البان یکی از این راه هاست که در این پست در رابطه با آن بیشتر برایتان توضیح می دهیم. دوره تعمیرات موبایل به صورت حضوری و غیرحضوری از دوره های پر طرفدار در این روزها به حساب می آید.

انواع دوره مجازی تعمیرات موبایل البان

برحسب اینکه شما تا چه حد بخواهید تعمیرات موبایل را یاد بگیرید، البان دوره های مختلف مجازی را برایتان آماده کرده است. در این مقاله و در این بخش به صورت مختصر در رابطه با هر کدام از این دوره ها توضیحاتی ارائه می دهیم.

آموزش مجازی دوره عمومی تعمیرات موبایل

دوره عمومی تعمیرات موبایل البان، اولین دوره ای است که یک فرد برای فراگیری تعمیرات موبایل باید بگذراند. در این دوره با باز و بسته کردن انواع گوشی ها، قطعات و المان های الکتریکی روی برد به همراه کارکرد و تشخیص خرابی شان، برخی آموزش های سخت افزاری و نرم افزاری ارائه می شود.

این دوره شامل بیش از 20 ساعت فیلم آموزشی است. فرد با گذراندن این دوره می تواند تا 40 درصد از موارد تعمیراتی را به تنهایی انجام دهد.

ابزار اصلی تعمیراتی مورد نیاز برای این بخش هزینه بسیار زیادی ندارد و لازم نیست تمام ابزار را تهیه کنید.

آموزش مجازی دوره حرفه ای تعمیرات موبایل

بعد از دوره عمومی، دوره حرفه ای تعمیرات موبایل تهیه شده است که افراد می توانند آن را مشاهده کرده و در امر کارهای سخت افزاری حرفه ای تر و همچنین کار با انواع باکس آشنا شوند.

با گذراندن این دوره شما قادر خواهید بود بیش از 70 درصد از کارهای تعمیراتی را خودتان انجام دهید. این دوره شامل بیش از 30 ساعت فیلم آموزشی است که با دقت و وسواس بسیار زیادی تهیه شده اند.

بعد از گذراندن این دوره می توانید برای مدرک فنی حرفه ای و آزمون آن نیز اقدام کنید.

دوره مجازی تعمیرات موبایل در آکادمی البان

بسته جامع دوره مجازی تعمیرات موبایل

دوره جامع آموزش مجازی تعمیرات موبایل، شامل تمام عناوین و دروس دو دوره عمومی و حرفه ای می شود. این بسته همان تلفیق دو بسته قبلی است با این تفاوت که با تهیه آن از 90هزار تومان تخفیف برخوردار می شوید.

تمام موارد و امکاناتی که برای دو دوره قبلی گفته شد، در این دوره نیز صادق است و شما با تهیه این بسته، به بیش از 50 ساعت فیلم آموزشی دقیق، علمی و عملی دسترسی پیدا خواهید کرد.

کلیات و امکانات آموزش مجازی در آکادمی البان

آموزش مجازی به تنهایی برای یادگیری کفایت نمی کند. درکنار آموزش مجازی تعمیرات موبایل لازم است آموزشگاه امکاناتی در اختیار فن آموز قرار دهد که بتواند تعمیرات موبایل را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرد.

آموزش و رفع اشکال حضوری

در آکادمی البان به شما این فرصت داده می شود که بعد از مشاهده فیلم های آموزشی، بتوانید با حضور در واحد تعمیرات موبایل البان، رفع اشکال عملی داشته باشید و مشکلات خود را از اساتید واحد تعمیرات بپرسید.

این دوره حضوری با هماهنگی قبلی برایتان مهیا می شود و برای آن نیاز به پرداخت هزینه اضافه نخواهید داشت.

پشتیبانی

علاوه بر رفع اشکال عملی و حضوری می توانید همواره مشکلات خود را به صورت تلفنی با اساتید البان در میان بگذارید و مشکلات خود را برطرف کنید. ضمن اینکه بعد از فرا گیری و رفع اشکال نیز، همچنان می توانید از پشتیبانی تعمیراتی البان بهره بگیرید

هنگامی که شما به کار تعمیرات موبایل مشغول می شوید، درواقع از فن آموز به همکار البان تبدیل می شوید و البان با شرایط ویژه شما را در امر تعمیرات کمک خواهد کرد.

مدرک

پس از مشاهده هر دوره، به شما مدرک البان مربوط آموزش آن دوره نیز اعطا خواهد شد. به علاوه بعد از گذراندن هر دو دوره یا دوره جامع، می توانید برای آزمون فنی حرفه ای نیز اقدام کنید. البان شما را برای این آزمون معرفی خواهد کرد.

تهیه ابزار

هر تعمیرکاری نیاز دارد تا ابزاری مناسب برای تعمیرات داشته باشد. برای تهیه ابزار تعمیراتی می توانید از کمک البان نیز بهره بگیرید. کافی است بخواهید تا البان به صورت کامل به شما مشاوره بدهد تا بهترین تجهیزات را با مناسبترین قیمت ها تهیه کنید.

مزایای آموزش مجازی تعمیرات موبایل البان

قطعا از مزایای آموزش مجازی اطلاع دارید، اما ما هم برایتان برخی از آنها را ذکر می کنیم.

 • در آموزش مجازی محل و ساعت تشکیل کلاس دیگر برایتان مهم نخواهد بود. هر زمان و هر کجا که بخواهید می توانید تعمیرات را یاد بگیرید.
 • هزینه ها در آموزش مجازی بسیار کمتر می شوند. خود کلاس مجازی نیز ارزانتر در می آید.
 • رفتن به شهر یا استان دیگر برای یادگیری تعمیرات یعنی صرف وقت و هزینه بسیار زیاد.
 • هر زمان که مطلبی را فراموش کنید، به راحتی می توانید به بسته آموزشی خودتان مراجعه کرده و موضوع را مجدد دوره کنید.
 • بخش حضوری انتهای آموزش نیز فرصت بسیار مناسبی است که معمولا هر آموزشگاهی در اختیار فن آموز غیرحضوری قرار نمی دهد.

کلام آخر

افراد زیادی می گویند که تعمیرات را نمی توان به صورت مجازی فرا گرفت. اما البان به شما اثبات می کند که اشتباه می کنید و با آموزش مجازی البان قطعا تعمیرات را یاد خواهید گرفت.

البان حتی به شما این فرصت را داده تا خیالتان راحت باشد و اگر در زمینه ای خاص مشکل داشتین، بتوانید بعد از گذراندن دوره با حضور در واحد تعمیرات موبایل البان مشکلات خود را برطرف سازید.

 

منبع: آموزشگاه تعمیرات موبایل البانادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 22 بهمن 1399  ساعت :2:48 PM   |   توسط :البان نظرات (0)

تعویض باتری آیفون با چند کلیک ساده

باتری های موبایل همچون باتری هر وسیله برقی دیگری پس از مدتی استفاده کیفیت روز اول را نخواهند داشت، به این معنی که با همان استفاده قبلی مدت زمان کمتری می توانید با یک بار شارژ از گوشی خود استفاده کنید و یا اینکه به ناگاه باتری شما خالی می شود، در هر صورت اگر احساس می کنید که نیاز به تعویض باتری آیفون خود پیدا کرده اید پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی حتما این مقاله را مطالعه کنید.

نشانه های خرابی باتری آیفون چه هستند؟

یکی از ساده ترین روش های برای پی بردن به میزان سلامت باتری آیفون، بررسی کردن آن در تنظیمات گوشی است. اگر گوشی خود را به روز کرده باشید، در تنظیمات بخشی برای باتری وجود دارد که به راحتی با وارد شدن در آن متوجه خواهید شدن که الان باتری آیفون شما چند درصد توانایی روز اول خودش را دارد.

اگر هم می خواهید یک حسی از باتری خراب داشته باشید، معمولا باتری خراب کارکردش دچار اختلال می شود. یعنی نمی تواند به اندازه روزهای ابتدایی شارژ خودش را نگه دارد و یا تغییرات ناگهانی شارژ چه در هنگام شارژ شدن و چه هنگام استفاده خواهید دید.

یکی دیگر از نشانه هایی که باید خیلی به آن توجه داشته باشید، باد کردن باتری است. بعضا پیش می آید که باتری آنقدر باد می کند که حتی صفحه نمایش و بدنه را از هم تا حدی جدا می کند. توصیه اکید داریم که در این صورت خیلی به گوشی و باتری فشار وارد نکنید، چرا که سوراخ شدن باتری می تواند به قیمت آتش سوزی و آسیب دیدن خودتان و گوشی تان تمام شود.

چرا باتری نیاز به تعویض پیدا می کند؟

همانطور که گفتیم، تمام باتری ها یک عمر محدودی دارند. البته که نوع مصرف و استفاده از گوشی می تواند روی این مدت زمان تاثیر بگذارد، اما به هر حال روزی خواهد رسید که یا باید گوشی را تعویض کنید و یا باتری باید تعویض شود.

عواملی که عمر باتری را کم می کند را می توان به شارژ نادرست گوشی و استفاده های نامتعارف مانند استفاده به عنوان مودم اینترنت نام برد. اینها مواردی هستند که روی میزان عمر باتری تاثیر زیادی دارند.

در مورد شارژ موبایل، و کلا باتری های لیتیوم یونی باید به شما بگوییم که دیگر آن صحبتهای قدیم در رابطه با حافظه باتری را دور بیندازید. این باتری ها به استرس و حرارت بسیار حساس هستند. ماندن زیاد در شارژ باعث می شود که مدت زمان زیادی استرس ولتاژی روی باتری باشد و از طرفی هم سبب داغ شدن آن نیز می شود.

بدترین کار ممکن این است که از آیفون خودتان هنگام شارژ شدن استفاده های سنگین مانند بازی، چت ویدیویی، فیلم دیدن، اشتراک گذاری اینترنت و … داشته باشید. بهتر است هنگام شارژ آیفون را به حال خودش رها کنید تا هر دویتان استراحتی داشته باشید 🙂

تعویض باتری آیفون

همانطور که گفتیم اول از همه خودتان می توانید یک ارزیابی اولیه داشته باشید که آیا زمان تعویض باتری آیفونتان فرا رسیده است و در صورتیکه پاسخ این سوال بله بود بعدا اقدام کنید. اگر نیاز به تعویض باتری است اصلا ناراحت نباشید، بلاخره یک روزی باتری باید عوض شود.

گارانتی در مورد گوشی های آیفون در ایران دو معقوله دارند. شخصی که گوشی اش را با گارانتی داخلی خریده و شخصی که دائم در سفر به کشورهای خارجی است. اگر شما امکان رفتن به خارج را دارید، معمولا اپل سنترها به راحتی باتری گوشی شما را تعویض می کنند، که البته این کار را خیلی هم ارزان انجام نمی دهند. اما گاهی اوقات با کشف برخی باگ ها این کار به صورت رایگان انجام می شود.

تعویض باتری آیفون در مراکز اپل سنتر

خلاصه اگر به خدمات مراکز اپل در خارج از ایران دسترسی دارید ممکن است بتوانید از خدمات این مراکز به صورت رایگان استفاده کنید، برای این منظور از طریق لینک ارزیابی شامل بودن گوشی آیفون در خدمات اپل پلاس چک کنید. اگر شامل طرح رایگان تعویض باتری نبودین، در صورتیکه گوشی شما شامل گارانتی نباشد طبق تعرفه های مشخصی بابت تعویض باتری آیفون شما هزینه دریافت می کنند.

حسن این کار این است که از کیفیت باتری خیالتان راحت است، اما بعضا هزینه آن بسیار زیاد است که خیلی ها از خیر آن می گذرند. برخی اوقات هم اگر گوشی تان قدیمی است می توانید کل گوشی را با یک آیفون جدیدتر و پرداخت ما به التفاوت تعویض کنید که حتما در این صورت موضوع رجیستری را هم درنظر داشته باشید که هنگام ورود به ایران این کار را انجام دهید.

تعویض باتری برای گوشی های دارای گارانتی داخلی

اما در صورتیکه گوشی شما دارای گارانتی داخلی است و هنوز مدت گارانتی آن تمام نشده، مجبور هستید برای تعمیر و تعویض باتری آیفون خود از خدمات گارانتی استفاده کنید. می دانیم که گارانتی شامل باتری نمی شود، اما چون برای تعویض باتری نیاز به باز شدن دستگاه است، این کار خارج از مرکز گارانتی گوشی شما انجام گیرد، دیگر هیچ گونه خدمات گارانتی نخواهید داشت.

یک راه حل بسیار کارآمد برای تعویض باتری

حال اگر گارانتی گوشی شما تمام شده (که عمدتا این گونه است) یک راه حل بسیار ساده و کارآمد برایتان داریم. یک تعویض ساده، با کیفیت و مهم تر از همه دارای گارانتی حداقل سه ماهه برای خود باتری جدید را می توانید با البان تجربه کنید. برای این منظور می توانید از خدمات تعمیرات موبایل البان برای تعویض باتری آیفون بهره مند شوید.

با وجود ارائه گارانتی، هزینه این کار از سایر مراکز تعمیراتی کمتر بوده و این را بدانید که گارانتی حق شماست.

هزینه تعویض باتری  

اولین سوالی که ذهن هر کسی را به خود مشغول می کند این است که آیا می ارزد که باتری گوشی را تعویض نمایم؟ برای این سوال باید چند مورد را در ذهنتان پاسخ دهید

هزینه چقدر است؟

هزینه تعویض باتری آیفون از دو بخش هزینه قطعه و هزینه اجرت تشکیل شده است. با توجه به نرخ اتحادیه و مدل آیفون شما، هزینه اجرت بین 150 هزار تومان تا نهایتا 800 هزار تومان است. اما خود باتری بسیار متاثر از نوسانات بازار است و نمی توان قیمت دقیقی برای آن ارائه کرد.

حال قیمت باتری آیفون هرچقدر هم که باشد، قطعا از قیمت یک گوشی نو بسیار کمتر خواهد بود. برای پی بردن به قیمت کافی است در البان یک درخواست تعمیرات موبایل رایگان ثبت کنید.

کیفیت قطعه چگونه است؟

این سوال تا حدی مهم تر از سوال قبلی است. اگر کیفیت باتری مناسب نباشد، آن وقت تعویض آن هم کاری بیهوده خواهد بود. شما نمی توانید از روی ظاهر به راحتی بین باتری خوب و بد تفاوت قائل شوید اما در البان قضیه متفاوت است.

البان یکی از نادر مراکز تعمیراتی سطح کشور است که برای باتری های آیفون تعویض شده، حداقل سه ماه گارانتی ارائه می دهد. این مدت زمان طولانی گارانتی تنها به این دلیل است که به کیفیت باتری های آیفون خودش مطمئن بوده و با خیال راحت برای مشتریانش استفاده می کند.

اگر جای دیگری به شما گارانتی می دهد، مراقب باشید که این مدت حداقل یک ماه باشد، برخی از مشکلات در یک هفته معلوم نمی شوند!

مراکز تعویض باتری آیفون

یکی از ویژگی های گوشی های آیفون تعمیرپذیری راحت آنهاست. این نکته در طراحی آیفون ها بسیار در نظر گرفته می شود و به همین دلیل مراکز زیادی هستند که تعمیرات آیفون را انجام می دهند. اما کمتر مرکزی وجود دارد که تعمیرات تخصصی آیفون انجام دهد و برای تعمیرات انجام شده گارانتی ارائه دهد.

از طرفی درست است که می گوییم تعمیرپذیری آیفون بسیار زیاد است، اما بعضا یک اشتباه کوچک می تواند باعث یک مشکل بزرگ در گوشی شود و خرابی زیادی به بار بیاورد. تعمیرکارانی که مانند البان، کار تعمیرات را در مقابل چشمان کاربر انجام می دهند، آنقدر دارای تجربه و مهارت هستند که از هیچ چیزی نمی ترسند و به راحتی کار تعمیرات آیفون را انجام می دهند.

در کنار مهارت تعمیرکار، قطعه به کار رفته نیز اهمیت ویژه ای دارد که در رابطه با آن در بخش قبلی توضیحاتی مفصل ارائه کردیم. در ایران متاسفانه به جهت عدم حضور نمایندگی های رسمی تعمیرات موبایل کیفیت های گوناگونی از باتری ها وجود دارد اما یک فرد عادی نمی تواند کیفیت باتری ها را از هم تشخیص دهد و حتی اگر هم بتوانید کیفیت یک باتری را تشخیص دهید به صورت عمده این کار در جلوی جشمهای شما انجام نمی شود و نمی توانید از تعویض همان باتری اطمینان حاصل نمایید.

به همین جهت لازم است از خدمات مرکزی استفاده کنید که علاوه بر شهرت و سابقه خوب آن، روی کار خودش به شما ضمانت دهد. مرکز تعمیرات موبایل البان به عنوان معتبرترین مرکز تعمیرات موبایل آیفون می تواند خدمات تعمیرات و یا تعویض قطعات موبایل آیفون را در محل ارائه نماید. ضمن اینکه این مرکز باتری های مورد استفاده خود را از یک ماه تا شش ماه گارانتی کرده و می توانید با اطمینان از موبایل خود مثل روز اول استفاده نمایید.

مرکز تعمیرات موبایل البان - تعمیرات موبایل در محل

آیا همیشه باتری مشکل دارد؟

برخی از مشکلات پاور آیفون با عواملی به جز باتری ایجاد می شوند، اگر گوشی خود را نمی توانید روشن کنید، این مراحل را دنبال کنید تا ببینید که آیا مشکل گوشی شما حل می شود یا نه. در صورتیکه نمی توانید موبایل خود را چک کنید و یا از ایراد باتری آیفون خود مطمئن نیستید، ما در مرکز تعمیرات موبایل البان به صورت تخصصی پیش از تعویض باتری به صورت کلی موبایل آیفون شما را چک خواهیم کرد تا اگر ایراد دیگری غیر از باتری گوشی وجود داشته باشد به شما اطلاع دهیم. پس از ارزیابی کامل در صورت نیاز به تعمیر، هزینه ها به شما اطلاع داده خواهد شد تا برای ادامه تعمیر هماهنگی ها انجام شود. البته حتما توصیه می کنیم.

منبع: وبلاگ مرکز تعمیرات موبایل البانادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 21 آذر 1399  ساعت :9:59 PM   |   توسط :البان نظرات (0)

باتری گوشی موبایل و هر آنچه باید در رابطه با آن بدانید

می توان باتری گوشی را عامل اصلی تمام کارکردهای موبایل دانست. تا وقتی باتری شارژ نداشته باشد و بدون عیب کار نکند، نمی توان از امکانات گوشی به درستی استفاده کرد. در ادامه البان در مورد نکات مهمی که باید در مورد باتری گوشی به آنها توجه داشته باشید مطالبی خواهد گفت که قطعا از خواندن آن پشیمان نخواهید شد.

عمر باتری گوشی چقدر است؟

عمر باتری گویش از دو منظر قابل بیان است. یک اینکه یک باتری تا چه حد شارژ نگه می دارد و دو اینکه کلا چه زمانی خراب می شود و نیاز به تعویض باطری خواهیم داشت. در ادامه هر دو مورد را به صورت کامل برایتان شرح خواهیم داد.

میزان نگهداری شارژ توسط باتری گوشی 

باتری موبایل دارای ظرفیت های مختلفی است. برای تمام گوشی ها این ظرفیت برحسب میلی آمپر ساعت بیان می شود. هر چه این عدد بیشتر باشد، ظرفیت باطری بیشتر بوده و در نتیجه بیشتر شارژ نگه می دارد.

اما مورد مهم بعد از میزان ظرفیت نوع مصرف کاربر نیز بسیار مهم است. اینکه از گوشی به عنوان مودم اینترنت استفاده شود، دائما با آن صحبت و بازی شود، روشن نگه داشتن زیاد صفحه نمایش، گوش دادن به آهنگ و … همه عواملی است که باعث کم شدن شارژ باتری می شوند.

برخی کارها را توصیه داریم که کمتر با گوشی انجام دهید و از ابزار صحیح خودش استفاده کنید. اینکه گوشی بخواهد به عنوان مودم اینترنت برایتان فراهم کند، بسیار به باطری فشار می آورد و علاوه بر کاهش شارژ عمر باتری را نیز کمی می کند.

تعویض باتری گوشی در تعمیرات موبایل البان

نکته مهم دیگر این است که چند وقت از عمر باتری می گذرد و چند بار این باتری شارژ شده. هر دوی این موارد باعث تغییر در میزان نگهداری شارژ می شوند.

عمر باتری موبایل به چه عواملی بستگی دارد

در گذشته باتری های شارژی از نوع کادمیومی بودند و الان اکثرا لیتیوم یونی هستند. مدل استفاده از باتری های لیتیوم یونی کمی متفاوت است و عوامل دیگری در عمر آن تاثیر گذار هستند.

مهم ترین عامل در عمر باتری های یونی حرارت است. حرارت زیاد عمر باطری را کم می کند. بنابراین هر کاری که باعث داغ شدن بیش از حد باتری شود عمر آن را می کاهد. مثلا طولانی ماندن زیر شارژ، استفاده از گوشی حین شارژ، استفاده های نامتعارف از گوشی و …

حرارت زیاد علاوه بر کاهش عمر باتری، می تواند حتی سبب انفجار آن نیز بشود. دلیل آتش گرفتن گوشی های سامسونگ نوت 7 نیز باتری هایشان بود که تحمل شارژ زیاد را نداشتند. این موضوع با زیر بالش و پتو گذاشتن گوشی حین شارژ هم می تواند رخ دهد.

ضربه فیزیکی نیز برای باتری بسیار خطرناک است و اگر ضربه شدید باشد و سبب سوراخ شدن باتری شود، بلافاصله آتش می گیرد! خیلی مراقب باشید.

اما به هر حال هر چقدر هم که خوب از گوشی و باتری آن استفاده کنید، باز هم عمر باتری محدود است و زمانی خواهد رسید که باید آن را تعویض کنید.

عوامل خراب کننده باطری گوشی چه هستند؟

حالا می خواهیم در مورد اینکه چگونه ممکن است باتری زودتر خراب شود و کمتر از آنچه قرار بوده کار کند عمر کند، برایتان شرح دهیم.

استفاده از شارژها و کابل شارژهای غیر استاندارد

مهم ترین و ابتدایی ترین مورد شارژر و کابل شارژ است. معمولا همراه گوشی در جعبه کابل و شارژر وجود دارد. این کابل و شارژر مخصوص گوشی شما طراحی شده و با استفاده از آن به خوبی می توانید گوشی را شارژ و استفاده کنید.

اما ممکن است آنها را گم کنید و یا اینکه بلاخره این وسایل هم عمر محدودی دارند و خراب می شوند و باید یکی دیگر تهیه کنید.

تهیه کابل شارژ و شارژر موضوعی است که بسیاری از کاربران را دچار مشکل کرده و می کند. بازار بسیار متنوعی هم از لحاظ نوع جنس و از لحاظ قیمت وجود دارد. ممکن است کابل و شارژری گوشی شما را در ابتدا به خوبی شارژ کند، اما به دلیل استاندارد نبودن، به مرور زمان باعث خراب شدن باتری شوند.

همیشه جنس گران تر هم به معنای اصل بودن نیست و ممکن است تا چهار برابر پرداخت کنید، اما جنس غیراستاندارد و نامناسب تهیه کرده باشید.

سعی کنید از جاهای مطمئن کابل و شارژر تهیه کنید و در این زمینه می توانید از البان کمک بگیرید.

شارژ کردن طولانی مدت و به صورت ناصحیح

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره کردیم، داغ شدن گوشی سبب خراب شدن باتری آن می شود. یکی از مواردی که حرارت گوشی را بالا می برد، شارژ کردن موبایل است. اگر شارژ کردن موبایل در مدت زمان بسیار زیادی انجام شود، دمای باتری برای مدت زیادی بالا می ماند و داغ می شود.

به غیر از شارژ کردن طولانی مدت، گذاشتن باتری در شرایطی که نتواند تبادل حرارتی داشته باشد نیز علاوه بر کاهش عمر باتری، می تواند خطرناک هم باشد. راه تبادل حرارتی گوشی، عمدتا بدنه است. اگر گوشی را هنگام شارژ در قاب های خیلی پوشیده قرار دهید و یا در زیر بالش و پتو، یا لای مبل قرار داشته باشد، تمام اینها باعث داغ تر شدن گوشی و حتی آتش گرفتن آن می شوند.

تعویض باتری گوشی در تعمیرات موبایل البان

برخلاف باتری های کادمیومی، باتری های لیتیوم یونی چیزی به عنوان حافظه ندارند و لازم نیست همیشه از صفر تا صد شارژ شوند، اتفاقا این کار برای آنها خوب هم نیست. شارژ کردن های کوتاه مدت بهترین راهکار است و بهتر است اجازه ندهید شارژ گوشی زیر 20 درصد برود.

استفاده از گوشی هنگام شارژ شدن

گوشی در حالت شارژ داع می شود. استفاده از گوشی نیز حرارت آن را بالا می برد. بنابراین استفاده از گوشی در حال شارژ به شدت آن را داغ می سازد و علاوه بر کاهش عمر باتری، می تواند سبب آتش و انفجار آن نیز بشود.

البته می توان از گوشی استفاده های جزئی و ساده کرد، اما بهتر این است که همانقدر هم استفاده نشود.

استفاده از پاوربانک و شارژر فندکی

بعضا دیده می شود که افراد با وجود استفاده صحیح از گوشی، از زود خراب شدن باتری آن نالان هستند. با بررسی بیشتر در البان، متوجه شدیم که اکثر این افراد از پاوربانک های غیراستاندارد و همچنین شارژر فندکی غیراستاندارد استفاده کرده اند.

تشخیص استاندارد بودن یک پاوربانک یا شارژر فنکی کمی سخت است و باید خروجی آنها را در وضعیت های مختلف بررسی کنید. یک شارژر استاندارد همواره خروجی ثابت و به اندازه ای که ادعا کرده دارد. ولتاژ و جریان خروجی باید اندازه گیری شود.

در پاور بانک ها ولتاژ و جریان خروجی باید در حالت های مختلف شارژ بودن خود پاوربانک اندازه گیری شوند. پر یا نیمه پر بودن پاور بانک، نباید در خروجی آن تاثیری بگذارد.

در استفاده از شارژر فندکی هم همین موضوع صادق است. چرا که معمولا در ماشین ولتاژ و جریان رسیده به جافندکی متغیر است. اگر خروجی شارژر نیز متغیر باشد آسیب بسیار زیادی به گوشی می رساند.

استفاده از شارژر فندکی هنگام خاموش بودن خودرو که به باتری خودرو هم آسیب می رساند و هنگامی که مصرف جریانی و ولتاژی خودرو تغییر می کند (استارت زدن خودرو، روشن کردن لامپ ها، کولر و …)، به گوشی آسیب های زیادی وارد می شود.

خراب بودن بخش های مربوط به شارژ باتری گوشی

جریان برق از طریق سوکت شارژ وارد مدار شارژ شده و سپس به باتری می رسد و آن را شارژ می کند. خراب بودن هر یک از المان های بخش شارژ می تواند شارژ کردن باتری را دچار مشکل کند.

بعضا افراد با این مشکلات کنار می آیند و با بازی کردن با کابل و سوکت باتری گوشی خود را شارژ می کنند. اما باید بگوییم که این قطع و وصل شدن های شارژر هنگام شارژ، خیلی به باتری آسیب می رساند.

خاموش ماندن طولانی مدت گوشی

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما حقیقت دارد. استفاده نکردن از گوشی هم می تواند باعث خراب شدن باتری شود. به اصطلاح باتری می خوابد و برای بیدار شدن و کار کردن مجدد آن نیاز به اقداماتی از طرف یک تعمیرکار مجرب است.

نشانه های خراب شدن باتری برای تعویض باتری گوشی چه هستند؟

در بخش های قبلی در رابطه با عمر باتری و عوامل خراب کننده آن مطالبی ذکر کردیم. راه هایی وجود دارند که بتوان عمر باتری را بیشتر کرد، اما به هر حال زمانی خواهد رسید که باید باتری گوشی را تعویض کنید. در ادامه برخی از نشانه های خرابی باتری را برایتان شرح می دهیم که اگر گوشی شما نیز این چنین شد، باید به فکر تعویض به موقع باتری باشید.

تغییرات ناگهانی شارژ باتری

افرادی که باتری موبایلشان خراب است حتما این موضوع را درک کرده اند. شارژ باتری 20 درصد است، یک تماس می گیرید و گوشی ناگهان خاموش می شود! شارژ گوشی 70 درصد است، لحظه ای بعدتر به 40 درصد می رسد. و …

این موضوع در رابطه با شارژ کردن نیز رخ می دهد. اگر زمان معمولی برای شارژ باتری گوشی شما مثلا دو ساعت است، وقتی باتری خراب شود، ممکن است این مدت زمان بیشتر یا خیلی کمتر طول بکشد.

خلاصه هر گونه کم و زیاد شدن های نامتعارف باتری به معنای خراب شدن آن و نیاز به تعویض باتری است.

داغ شدن زیاد باتری گوشی

اگر گوشی شما و مخصوصا باتری (که بیشتر فضای داخل قاب گوشی را باتری اشغال می کند) زیاد داغ می شود، بدون اینکه کار خاصی روی گوشی انجام دهید، یعنی باتری گوشی خراب شده و احتمالا نیاز به تعویض دارد.

تعویض باتری گوشی در تعمیرات موبایل البان

بررسی سلامت باتری

در گوشی های آیفون که نسخه iOS آنها به روز باشد، گزینه ای در بخش تنظیمات باطری وجود دارد که نشان می دهد سلامت آن چقدر است. حتی در صورت نیاز به شما توصیه تعویض هم می کند.

در گوشی های اندروید می توان همین کار را با استفاده از انواع نرم افزارهای جانبی انجام داد. نرم افزارهای زیادی برای تست سلامت باتری وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید بفهمید وضعیت باطری در چه حالتی است و آیا نیاز به تعویض دارد یا خیر.

نشانه هایی که می توانند مربوط به باتری گوشی نباشند

تا اینجا از انواع دلایل خراب شدن باتری و همچنین زمان هایی که نیاز به تعویض باتری است گفتیم. اما گاهی اتفاقاتی می افتد که در ظاهر باتری خراب به نظر می رسد اما مشکل از جای دیگری است. شاید این بخش کمی نیاز به داشتن علم و مهارت تعمیرکاری داشته باشد، اما ما کلیت آن را برایتان خواهیم گفت تا اطلاعاتتان نیز بیشتر شود.

شارژ نشدن باتری سالم

گفتیم اگر باتری گوشی درست شارژ نشود و این کار زیاد طول بکشد یا خیلی سریع انجام گیرد (نسبت به روزهای اولیه) احتمالا باتری خراب شده و نیاز است تا آن را تعویض نمایید. اما یک موضوع دیگر را هم باید بررسی کنید.

شارژ نشدن گوشی بعضا می تواند به دلیل خراب شدن مدار شارژ و المان های مربوط به آن باشند که در این صورت باید تک تک المان ها تست شده و آزمایش شوند. همیشه افراد خودشان نمی توانند این موارد را متوجه شوند و لازم است یک تعمیرکار اجزا را کنترل کند.

بنابراین اگر مطمئن نیستید که باتری خراب است، به تعمیرکار نگویید باتری را عوض کند، بگویید که گوشی مشکل شارژ دارد.

وجود قطعی در کابل و شارژر

گاهی مشکل خیلی ساده تر از این حرف ها است. کابل شارژ یک قطعی داخلی دارد و اصلا برقی به گوشی نمی رسد و یا اگر می رسد مدام قطع و وصل می شود. در مورد شارژرهایی که نیاز به تبدیل دارند هم خیلی دقت کنید که تبدیل اوکی باشد.

داخل تبدیلها یک صفحاتی هستند که با سر های شارژر ارتباط می گیرند و به دوشاخه معمولی ایرانی تبدیل می کنند. این صفحات فنری هستند اما بعضا خاصیت فنری خود را از دست می دهند و اتصال به درستی انجام نمی شود.

آیا باید باتری خراب گوشی را تعویض کرد؟

سوال مهمی که بسیاری از کاربران البان آن را می پرسند این است که آیا تعویض باتری خراب کاری واجب است؟ در ادامه دلایلی که این کار واجب است را برایتان شرح می دهیم.

باد کردن باتری گوشی 

در بسیاری از موارد، وقتی باتری خراب می شود، شروع به باد کردن می کند. این باد کردن از دو جنبه خطرناک است:

اول اینکه باد کردن باتری باعث فشار آمدن به سایر قطعات گوشی می شود. در بهترین حالت گوشی از هم باز می شود، اما ممکن است باعث شکستن صفحه نمایش یا بورد گوشی و یا آسیب دیدن جدی این بخش ها شود.

تعویض باتری گوشی در تعمیرات موبایل البان

دوم اینکه وقتی باتری باد کند، بسیار حساس تر می شود و یک ضربه کوچک می تواند باعث آسیب فیزیکی به آن شود (حتی با برخورد به اجزای تیز روی برد) و این آسیب منجر به آتش سوزی و انفجار گوشی خواهد شد.

داغ شدن گوشی

وقتی باتری خراب است، شما مجبورید گوشی را بیشتر شارژ کنید، در نتیجه گوشی بسیار داغ می شود. این داغ شدن زیاد علاوه بر اینکه برای خود گوشی خطرناک است، گاهی اوقات باعث خرابی سایر اجزای روی بورد می شود که برایتان هزینه تعمیر بسیار زیادی را اجبار خواهد کرد.

عدم امکان استفاده از گوشی

اگر شارژ گوشی شما قابل اطمینان نباشد، عملا یک وسیله بی مصرف دارید. اینکه در اکثر اوقات باتری گوشی خالی شده باشد، دیگر نمی توانید از امکانات آن استفاده کنید و عملا یک شی بلااستفاده را با خود حمل می کنید.

در تعویض باتری گوشی به چه مسائلی باید توجه داشت؟

حال که متوجه مشکل در باتری گوشی خود شدید و این را هم فهمیدیم که باید باتری خراب را تعویض کرد، در ادامه مسائل مهم در رابطه با باتری گوشی را برایتان خواهیم گفت. با توجه به اینکه اکثر گوشی های امروزی دارای باتری داخلی هستند، خود کاربران به راحتی نمی توانند آن را تعویض کنند. اما باید اطلاعات خوبی در این زمینه داشته باشند.

چیزی به عنوان باتری اصل وجود ندارد

تمام کاربران به دنبال استفاده از باتری اصلی برای دستگاه خود هستند. این را باید بگوییم که سازندگان گوشی های موبایل، برخی قطعات را از کارخانه های دیگر گرفته و روی گوشی سوار می کنند. این کارخانه ها عمدتا اجازه ندارند و در عمل هم قادر نیستند تا این قطعات را در بازار نیز ارائه کنند.

بنابراین در بهترین حالت، اگر تعمیرکار حقیقت بگوید، باتری اصلی باتری یک گوشی دیگر مشابه به گوشی شماست که معلوم نیست چقدر از عمر خود را طی کرده و ممکن است مانند باتری خودتان باشد.

اما نبودن باتری اصلی به این معنا نیست که نتوان باتری را تعویض کرد. شرکت های زیادی هستند که مشغول تولید باتری موبایل هستند و کیفیت آنها بعضا بسیار بالاست. از تعمیرکار بخواهید باتری کیفیت بالا برایتان استفاده کند.

مهلت تست باتری گوشی بعد از تعویض

حتما قبل از تعویض باتری، در رابطه با مهلت تست آن سوال کنید. این مهلت تست چیزی مانند گارانتی است. برخی از باتری ها هنگام سوار شدن روی گوشی بسیار خوب عمل می کنند اما با گذشت زمان و یکی دو بار شارژ شدن خراب می شوند.

ضمنا اگر مدار شارژ خراب باشد و تعمیرکار اشتباه تشخیص داده باشد، بهترین باتری نیز بسیار سریع خراب خواهد شد. بنابراین حتما از جایی باتری تهیه کنید که مهلت تست خوبی داشته باشد.

آزمایش سلامت باتری

بعد از سوار کردن باتری روی گوشی، سلامت باتری را بررسی کنید و این کار را حتما بعد از یک مرتبه شارژ نیز تکرار کنید.

تعویض باتری گوشی در تعمیرات موبایل البان

مطمئن ترین روش تعویض باتری گوشی چیست؟

تا اینجا انواع مسائل مربوط به باتری گوشی را برایتان گفتیم. حال اگر باتری گوشی شما نیاز به تعویض دارد، یک راهکار بسیار ساده و مطمئن برایتان داریم.

 • به هیچ عنوان نگران و ناراحت نشوید.
 • از طریق اینترنت روی هر دستگاهی که می خواهید وارد سایت سامانه تعمیرات تخصصی موبایل البان شوید.
 • یک درخواست رایگان ثبت کنید. (با چند کلیک ساده و نوشتن نام و دادن شماره تماس درخواستتان ثبت می شود)
 • کارشناسی با شما تماس می گیرد و بسیاری از موارد ذکر شده در این پست را با شما چک می کند.
 • اگر نیاز به تعویض باتری باشد، به شما می گوید.
 • پیش از شروع کار، مبلغ به شما گفته می شود.
 • تنها در صورتی که شما بخواهید، کار تعویض باتری موبایل شما آغاز خواهد شد.
 • بعد از تعویض، و اعلام رضایت شما، مبلغ پرداخته می شود.
 • و …
 • مهم ترین موضوع اینکه به شما حداقل یک ماه مهلت تست (گارانتی) بابت خدمت انجام شده تعلق می گیرد.

بنابراین اگر احساس می کنید باتری موبایلتان مشکل دارد، موضوع را با البان در میان بگذارید.

منبع: وبلاگ مرکز تعمیرات موبایل البانادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 21 آذر 1399  ساعت :2:29 PM   |   توسط :البان نظرات (0)

ویژگی های یک آموزشگاه تعمیرات موبایل چیست؟

دوره آموزش تعمیرات موبایل یکی از پر طرفدارترین دوره های تعمیرات بوده است و در سال های اخیر به دلایل متعددی همچون بالارفتن نرخ ارز و عدم امکان خرید موبایل جدید توسط افراد و یا رفتن نمایندگی های رسمی از ایران بیش از پیش آتیه خوبی پیدا کرده است. لذا افرادی که توانسته باشند تعمیرات موبایل را به صورت حرفه ای انجام دهند به یکی از پر درآمد ترین افراد در این حوزه تبدیل خواهند شد، اما مقدمه تبدیل شده به یک تعمیرکار خوب و حرفه ای، دیدن آموزش تعمیرات موبایل به صورت حرفه ای است که از طریق انتخاب درست یک آموزشگاه تعمیرات موبایل ممکن می شود.

متاسفانه به دلیل وجود مراکز مختلفی که به صورت کم کیفیت به متقاضیان آموزش می دهند عموم افرادی که در این حوزه مشغول به کار هستند صرفا از سواد تعویض کاری موبایل بهره مند هستند و از انجام سایر کارهای تعمیراتی و یا حتی انجام کارهای ابتدایی مرتبط با گوشی های به روز عاجز هستند. از همین روی در این مقاله در صدد آن هستیم تا فاکتورهایی که باید برای یک آموزشگاه تعمیرات موبایل مناسب را در نظر داشته باشید با هم مرور کنیم تا بتوانید برای آینده شغلی خود تصمیم مناسبی را اتخاذ نمایید.

پارامترهای مختلف برای یک آموزشگاه تعمیرات موبایل مناسب

همانطور که گفته شد انتخاب یک آموزشگاه مناسب تعمیرات قطعا مقدمه ای برای میزان رشد شغلی شما در آینده خواهد بود و در صورتیکه از آموزش نامناسبی بهره گرفته باشید جدای از آنکه پول و زمان خود را هدر داده اید ممکن است از ادامه کار به جهت عدم کسب مهارت های لازم مایوس شده و کلا این کار را علی رغم وجود پتانسیل های بسیار آن رها کنید. در ادامه به تفکیک پارامترهایی که یک آموزشگاه باید داشته باشد تا بتوان آن را به عنوان محلی مناسب برای آموزش تعمیرات موبایل دانست را بیان خواهیم کرد.

استاد به عنوان محوری ترین پارامتر انتخاب یک آموزشگاه تعمیرات موبایل

قطعا حضور استاد توانمند در یک آموزشگاه تعمیرات موبایل محور و ستون کیفیت آن آموزشگاه است. حتما توجه داشته باشید که استادی که به آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه اقدام می کند هم از تجربه کافی در امر تعمیرات موبایل بهره مند بوده باشد و هم دانش آکادمیک و دانشگاهی را در حوزه الکترونیک داشته باشد.

چرا به هر دو موضوع تجربه و دانش در کنار هم به عنوان ویژگی حیاتی استاد آموزش تعمیرات موبایل تاکید داریم؟

 1. اولا باید بدانید که تعمیرات موبایل همچون هر کار تعمیری دیگری به وجود مهارت کافی در خصوص تعمیرات نیاز دارد به این معنی که هر فردی که دانش تعمیرات موبایل را داشته باشد نمی تواند به کار تعمیرات موبایل اقدام نماید چراکه انگشتان او مهارت و تسلط کافی برای کار با ابزارهای تعمیرات موبایل همچون هیتر و هویه را ندارند و این موضوع در خصوص موبایل که از قطعات بسیار ریزی تشکیل شده است از اهمیت بالاتری برخوردار است، لذا وجود تجربه در استادی که در صدد آموزش به شما هست اهمیت بالایی دارد چراکه او دقیقا می داند که چگونه قدم به قدم مهارت های لازم برای انجام تعمیرات موبایل را کسب نمایید و شما را در این راه راهنمایی خواهد کرد. اما مسلما توجه داشته باشید که این توانمندی به مکمل دیگری نیز نیاز دارد تا استاد بتواند مطالب تعمیرات موبایل را به درستی به شما تدریس کند.
 2. نکته دوم یعنی دانش الکترونیک از مهمترین ویژگی هایی است که یک تعمیرکار موبایل حرفه ای و صد البته استادی که می خواهد اقدام به تدریس تعمیرات موبایل کند بهره مند باشد. متاسفانه بسیاری از افراد از این موضوع غفلت می کنند و صرفا به جنبه تجربه ای تعمیرکار موبایل برای فراگرفتن آموزش از آن فرد تاکید دارند و از همین روی به سراغ برخی مغازه های تعمیراتی و تعمیرکارانی که در آنجا مشغول به کار هستند برای یادگرفتن تعمیرات موبایل می روند. اما توجه داشته باشید که استاد یا فردی که می خواهد تعمیرات موبایل را آموزش دهد باید دید درست و دانشی ای در خصوص اجزای موبایل و نحوه کارکرد آنها و ارتباطات این قطعات با هم داشته باشد در این صورت است که می تواند به درستی آموزش ها را از نقطه درستی آغاز کرده و مسیر درستی را برای آموزش ها به پیش ببرد. اما در صورتیکه فرد از دانش پایه ای الکترونیک و موبایل بی بهره باشد و صرفا بر اساس تجربه های خود به شما آموزش دهد نمی تواند آموزش های عمیق و اساسی در حوزه تعمیرات موبایل را به شما آموزش دهد و صرفا شما را با مواردی که خود با آنها برخورد داشته و طبق تجربه راه حلی برای آن یافته است را به شما انتقال می دهد و نه الزاما بهترین و کم هزینه ترین راه حل ممکن را.

عناوین دقیق و کامل آموزشی تعمیرات موبایل 

عناوین آموزش تعمیرات موبایل به عنوان نقشه راه شما برای فراگیری تعمیرات موبایل هستند، اگر در حوزه تعمیرات موبایل سررشته ای نداشتید این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند چراکه تازه در این حوزه وارد شده اید و مهم است که بدانید از چه مسیری را قدم به قدم تا فراگیری کامل تعمیرات موبایل فرابگیرید.

شاید بتوان وجود این نقشه راه را به عنوان یکی از اصلی ترین تفاوت های یادگیری تعمیرات موبایل در یک مغازه و یا در آموشگاه دانست. عموم موارد و عناوینی که در آموزشگاه های تخصصی و حرفه ای تعمیرات موبایل نوشته اند از سازمان فنی و حرفه ای تبعیت می کند اما هر آموزشگاه به فراخور تجربه های خود در حوزه تعمیرات موبایل مواردی را اضافه می کند. متاسفانه آموزشگاه های بسیاری هستند که برای جذب افرادی که به یادگیری تعمیرات موبایل علاقه دارند از بسیاری از این عناوین می زنند و صرفا به ارائه مواردی محدود در حوزه تعمیرات موبایل مبادرت می کنند به شکلی که پس از گذراندن این دوره ها دانشجویان نمی توانند به معنای واقعی به امر تعمیرات موبایل اقدام کنند. باید توجه داشته باشید که عناوین آموزشی تعمیرات موبایل میزان ساعت مشخصی را نیاز دارند و اگر آموزشگاهی مدعی این بود که در 30 ساعت کل تعمیرات موبایل را به شما آموزش می دهد می توان فهمید که صرفا یک شگرد تبلیغاتی است. چراکه اگر در 30 ساعت ممکن بود کل عناوین تعمیرات موبایل فراگرفته شود هر کس به راحتی می توانست وارد این حوزه شود و به تعمیرات موبایل به راحتی اقدام کند.

پس در ابتدا سعی کنید عناوین دوره تعمیرات موبایل را از آموزشگاه ها درخواست کنید و عناوین این کلاس ها را از جهت موارد زیر با هم مقایسه نمایید:

 1. حتی الامکان تقاضا کنید که عناوین به تفکیک جلسات مختلف تعمیرات ارائه شده باشند به این معنی که به طور مثال در جلسه اول چه مباحثی تدریس می شود و در جلسات دوم و سوم و …. چه مباحثی
 2. هر یک از عناوینی که در آموزشگاه های مختلف ارائه شده است چه میزان با هم همپوشانی دارد
 3. کدام آموزشگاه به ارائه عناوین کامل تری می پردازد
 4. در صورت امکان از سایر متقاضیان آموزشگاه سوال کنید که آیا به صورت کامل عناوین آموزشی که ذکر شده است در کلاس ها ارائه می شود.
 5. آیا میزان ساعت کلاس ها با تعداد عناوینی که می خواهد ارائه شود مطابقت دارد؟
 6. آیا مباحث عملی و تئوری به صورت همزمان آموزش داده می شود و یا فقط به یکی از این مباحث تاکید شده است؟

آموزشگاه تعمیرات موبایل ، آکادمی البان

سعی کنید این عناوین را بررسی کنید تا هم معنادار باشند و هم کامل. می توانید چندین آموزشگاه را با هم بررسی کنید تا از کامل بودن عناوین و کلا عناوینی که باید گفت شود مطمئن شوید.

البته خود در وب سایت سازمان فنی حرفه ای بخش تعمیرات موبایل هم در رابطه با عناوینی که باید آموزش داده شود، جزواتی منتشر می کند و در سایتش می توانید آن را پیدا کنید.

جمعیت هر کلاس در آموزشگاه 

اگر در آموزشگاهی بروید که استاد قوی ای داشته باشد و حتی عناوین را به صورت درست و کاملی ارائه کنند اما جمعیت کلاس تعمیرات موبایل زیاد باشد قطعا نخواهید توانست تا به خوبی از آموزش خود استفاده کنید. در یک کلاس تعمیرات موبایل همانطور که گفته شد  علاوه بر مطالب تئوری باید توانمندی های مهارتی شما نیز ارتقا پیدا کند و پر واضح است که در یک کلاس شلوغ تعداد سوالات زیاد خواهد شد و استاد نیز باید برای همه وقت بگذارد که سبب می شود تک تک افراد کمتر از محتوا و مشاوره های تخصصی استاد بهره مند شوند.

بر طبق تجربه آکادمی تعمیرات موبایل البان مشخص شده است که در حدود چهار تا شش نفر دانشجو در هر کلاس طرفیت مناسبی است که هم دانشجویان از سوالات سایر افراد مطالب جدید یاد می گیرند و هم فرصت کافی برای یادگیری مباحث تئوری و عملی مطالب ارائه شده برای هر فرد وجود دارد.

امکانات یک آموزشگاه تعمیرات موبایل

قائدتا انجام هرگونه کار تعمیراتی نیاز به امکانات مناسبی دارد و بدون این امکانات و یا وجود امکانات تعمیرات ضعیف امکان تعمیرات صحیح فراهم نخواهد شد. از مهمترین متغیرها برای انتخاب آموزشگاه تعمیرات مناسب امکانات آن آموزشگاه است تا شما بتوانید به درستی مباحث تعمیرات موبایل را یاد گرفته و پیاده سازی کنید. در همین راستا حتما از مسئولین آموزشگاه بخواهید تا امکانات داخل آن آموزشگاه را به شما نشان دهند تا از کیفیت از تجهیزات مطمئن شوید.

آموزشگاه تعمیرات موبایل ، آکادمی البان

تجربه شرکت کنندگان و فارغ التحصیلان هر آموزشگاه

حتما برای انتخاب آموزشگاه مناسب علاوه بر تحقیقاتی که به صورت مجازی انجام داده اید، در صورت امکان تحقیقات میدانی خود را نیز انجام دهید، یکی از مهمترین و راه گشاترین مواردی که می تواند به شدت شما را در انتخاب یک آموزشگاه حرفه ای و تخصصی تعمیرات موبایل کمک کند کمک گرفتن از دانشجویانی است که سابق بر این آموزش تعمیرات موبایل را در آموزشگاه های مورد بررسی شما گذرانده اند. در صورت امکان در ساعاتی که کلاس های تعمیرات موبایل در حال برگزاری است به آن آموزشگاه رفته و منتظر بمانید تا دانشجویان از کلاس بیرون بیایند سپس از آنها بپرسید که چند جلسه است که به کلاس می آیند و تا الان کیفیت کلاس ها را چطور ارزیابی می کنند. البته باید مطمئن شوید که فردی که از او سوال می پرسید از انگیزه بالایی برای یادگیری تعمیرات موبایل برخوردار است تا پاسخ های درستی بتواند به شما بدهد. اگر فارغ التحصیلانی که توانسته اند در تعمیرات موبایل شاغل شوند را نیز پیدا کنید و از آنها در خصوص آموزشگاهشان سوال کنید نیز به شدت در این موضوع کمک کننده خواهد بود.

این سوالات و مطالعات محلی کمک شایانی به شما خواهد کرد تا بفهمید آموزشگاه مورد نظر دقیقا در عمل چگونه کار می کند.

معرفی یک آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران

در کنار آموزشگاه های پر سابقه تعمیرات موبایل، آکادمی تعمیرات موبایل البان با قدرت وارد این عرصه شده تا بتواند تحولی در این زمینه ایجاد کند. شما در دوره های آموزشی تعمیرات موبایل آکادمی البان با تمام عناوین ذکر شده در سایت آشنا خواهید شد و به صورت کامل به شما آموزش داده می شود.

آنچه که این آموزشگاه را از سایر آموزشگاه های تعمیرات موبایل متمایز می کند یکی پشتوانه مرکز تعمیرات موبایل البان است که از سه سال پیش کار خود را به عنوان یک استارت آپ شروع کرد و تا الان به بیش از 30 هزار درخواست تعمیرات موبایل رسیدگی کرده است، دومین نکته ای که این آموزشگاه را ویژه می سازد حضور تحصیل کرده های دانشگاهی در رشته برق از دانشگاه های تهران و امیر کبیر به همراه متخصصی است که علاوه بر تحصیلات برق و الکترونیک بیش از 10 سال سابقه تعمیرات موبایل دارند.

در آموزشگاه تعمیرات موبایل البان به فن آموزان برگه هایی داده می شود که در پایان هر جلسه خودش و استاد باید امضا کنند تا هر دو به حق و وظیفه خود آگاه باشند. با توجه به قرار گرفتن آکادمی البان در کنار مجموعه تعمیراتی البان، امکان برگزاری دوره های کارورزی و کارآموزی با موردهای واقعی تعمیراتی نیز مهیا است که باعث می شود تا فن آموز بتواند به صورت کاملا عملی و واقعی مواد آموزشی را فراگیرد و همگی دانشجویان پس از پایان دوره های تعمیراتی از یک روز تا یک هفته به رایگان از این امکان بهره مند خواهد شد.

در صورتیکه شما هم علاقه مند به راه اندازی شغل تعمیرات موبایل خود هستید برای ثبت نام در این دوره ها، کافی است به سایت آموزشگاه تعمیرات موبایل البان در آن پیش ثبت نام کنید. کارشناسان با شما در اولین فرصت تماس گرفته و راهنماییتان خواهند کرد. همچنین می توانید از آموزش مجازی که این آموزشگاه تهیه کرده است نیز بهره مند شوید. مسلم است که هیچ گاه آموزش حضوری جایگزین آموزش مجازی تعمیرات نخواهد بود اما در صورتیکه در تهران نیستید و یا به صورت نسبی مهارت های لازم انجام کارهای تعمیرات موبایل را دارید می توانید از این آموزش های مجازی بهره مند شوید همچنین در پایان آموزش های مجازی و آنلاین و پس از مشاهده فیلم های تعمیرات موبایل که به صورت کاملا حرفه ای تهیه شده است این امکان فراهم شده است تا با حضور یک تا سه روزه در مرکز تعمیرات موبایل البان از نزدیک با فرآیندهای تعمیرات آشنا شوید البته این امکان علاوه بر امکان پاسخگویی تلفنی و رفع مشکلات شما از ابتدای برگزاری دوره تا پس از شش ماه از برگزاری دوره هست.

در هر صورت امیدواریم در صورتیکه مسیر شغلی تعمیرات موبایل را برای آینده خود انتخاب کرده اید پیش از انجام هر اقدامی با وقت و حوصله کافی آموزشگاه تعمیرات موبایل مناسب را انتخاب کنید که مسلما سرعت شما را به شدت در یادگیری مفاهیم ذکر شده افزایش خواهد داد و بنای محکمی را در دانش و مهارت تعمیرات موبایل برای شما فراهم خواهد کرد.

منبع: وبلاگ مرکز آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه البانادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 19 آذر 1399  ساعت :9:26 PM   |   توسط :البان نظرات (0)

صفر تا صد آموزش تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل یکی از شغل هایی است که این روزها با استقبال زیادی مواجه شده است. اما این کار نیز همچون هر کار دیگری به توانمندی هایی نیاز دارد که از طریق گرفتن آموزش درست در این زمینه می توان به سرعت در آن رشد کرد و به یکی از افراد حرفه ای در آن تبدیل شد. از همین روی استفاده از آموزش های درست تعمیرات موبایل اهمیت زیادی دارد تا هم از هدر رفتن وقت و انرژی جلوگیری شود و هم به درستی به حوزه تعمیرات موبایل وارد شد. بسیاری از افراد بوده اند که متاسفانه از آموزش های درست بهره مند نشده اند و نتوانسته اند جایگاه مناسبی در این شغل پیدا کنند. اگر شما هم به شغل تعمیرات موبایل علاقه مند شده اید پیشنهاد می کنم حتما از بهترین آموزش ها در این موضوع استفاده کنید. مقاله حاضر که حاصل تجربیات چند تن از افرادی است که در این صنعت مشغول به کار هستند شما را برای بهترین انتخاب آماده می کند.

آموزش تعمیرات موبایل و تصورات رایج در آن 

حتما شما هم به فراگیری آموزش تعمیرات موبایل علاقه مند شده اید که در حال خواندن این مقاله هستید، لازم است بدانید که شما در این مسیر تنها نیستید و خیلی ها همچون شما به این رشته علاقه مند هستند و یا چندین سال است که در این کار مشغول به کار شده اند. پس قطعا راه آسانی را در میان سایر متقاضیان این رشته ندارید و باید سعی و تلاش بسیاری را به درستی انجام دهید. پیشنهاد می شود قبل از شروع به فراگرفتن این رشته در هر جایی حتما کمی تامل کنید و از خود این سوال را بپرسید که چرا به حوزه آموزش تعمیرات موبایل علاقه مند هستید و آیا این شغل برای شما مناسب خواهد بود. در این قسمت سعی می کنیم دلایل متعددی که تاکنون در بین علاقه مندان مختلف مشاهده کرده ایم را به همراه برخی اتفاقاتی که در جامعه رخ داده است برای شما شرح دهیم تا بهتر بتوانید در این خصوص فکر کنید.

رشته تعمیرات موبایل خیلی راحت است

بسیاری از متقاضیان تعمیرات موبایل تصور می کنند که تعمیرات موبایل کار راحتی است و در عرض یک ماه می توانند به زیر و بم این رشته آشنا شوند و کار تعمیرات موبایل را شروع کنند؛ این موضوع را می توانیم بگوییم که هم درست است و هم اشتباه. از این جهت می توان گفت که این تصور شاید درست باشد چون در عرض یک ماه برخی از کارهای تعمیراتی یا بهتر بگوییم تعویض کاری را یاد خواهید گرفت. البته قاعدتا چون این کارها راحت هستند هر فرد دیگری هم به راحتی خواهد توانست این کارها را به آسانی و همچون شما یاد بگیرد. برای فراگیری هر کاری باید از خود بپرسید که مزیت شما در این رشته نسبت به سایر افرادی که این رشته را فراگرفته اند چیست؟ و اینجا همان جایی است که پاسخ به تصوری که گفته شد نه خواهد بود. یعنی اگر به دنبال این هستید که به عنوان فرد خبره ای در این رشته تبدیل شوید که به صورت کاملا متمایزی از سایر افراد شاخص باشید و بتوانید مشتریان زیادی را جذب کنید باید بدانید که یادگیری این رشته آنچنان هم که تصور می شود آسان نخواهد بود؛ اما اگر اشتیاق کافی به همراه استمرار در یادگیری را داشته باشید و از آموزش های درستی بهره مند شده باشید حتما خواهید توانست در این حوزه موفق شوید.

با کتاب آموزش تعمیرات موبایل می توانم تعمیرات یاد بگیرم

فراگیری تعمیرات موبایل را می توان به دو توانمندی نیاز دارد اولی دانش تعمیرات موبایل و دومی مهارت تعمیرات است. این دو توانمندی مستقل از هم نیستند، شاید با کتاب بتوانید دانش تعمیرات موبایل را یاد بگیرید اما مهارت تعمیرات موبایل موضوعی است که صرفا با تمرین و انجام انواع کارهای تعمیراتی به دست می آید. و خیلی از مهارت ها قاعدتا با نگاه کردن به دست استاد و دریافت نکات عملی اوست که می توان به خوبی فراگرفت.

البته لازم به ذکر است اگر می خواهید به صورت جدی در این رشته شاخص شوید، حتما کتاب و مقالات مرتبط با تعمیرات موبایل نقش بسزایی در رشد شما در این رشته دارند و هرچقدر که کتابهای بیشتری در حوزه موبایل، الکترونیک، و رشته های مرتبط با آن مطالعه کنید در این رشته پایه های قوی تری پیدا خواهید کرد و در آینده و با پیشرفت انواع گوشی های موبایل نیز دانش خود را می توانید به روز کنید.

آموزش تعمیرات موبایل به دو دسته سخت افزاری و نرم افزای تقسیم می شود

برخی از آموزشگاه ها، آموزش تعمیرات موبایل را به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می کنند اما باید بدانید که این تقسیم بندی صرفا در دنیای تئوری است و در عمل تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل در هم آمیخته است. در نتیجه آموزشی مناسب خواهد بود که آموزش های سخت افزاری و نرم افزاری تعمیرات را با هم ترکیب کرده باشد چراکه در حین انجام یک کار سخت افزاری نیاز است که تعمیر نرم افزاری هم صورت گیرد و یا اینکه برای تشخیص و عیب یابی یک گوشی موبایل به مهارت های سخت افزاری نیاز دارید و در صورتی که صرفا به کارهای نرم افزاری مهارت یافته باشید به درستی نخواهید توانست گوشی های موبایل را عیب یابی کنید. پس اگر تمایل دارید برای فراگیری این رشته از خدمات یکی از آموزشگاه های تعمیرات موبایل استفاده کنید حتما این نکته را به خاطر داشته باشید و پیشنهاد می شود حتما مقاله نکات انتخاب یک آموزشگاه تعمیرات موبایل خوب را مطالعه کنید.

یادگیری تعمیرات موبایل و آینده شغلی آن

البته در خصوص شغل تعمیرات موبایل در مقاله ای دیگر به صورت کاملی به آن پرداخته شده است و اگر می خواهید تعمیرات موبایل را آغاز کنید و یا توسعه دهید حتما توصیه می کنیم که آن مقاله را به صورت کاملی مطالعه نمایید اما در اینجا به صورت تیتر وار با توضیحات کمی در خصوص آینده شغل تعمیرات موبایل توضیح می دهیم

فراوانی استفاده از گوشی های هوشمند 

همانطور که به صورت کلی گفتیم، گوشی های همراه این روزها فراوانی زیادی دارند و با توجه به نوع استفاده از آنها در معرض انواع خرابی ها نیز هستند. جالب است بدانید نرخ نفوذ تلفن همراه در ایران بالای 100 درصد است و این یعنی هر نفر به طور میانگین بیشتر از یک تلفن همراه دارد.

از طرفی طبق آمار رسمی کشور در سال 99 نیاز بازار ایران به گوشی های تلفن همراه، ماهانه 1/5 میلیون عدد گوشی است. البته که طبق قوانین جدید و قانون رجیستری، تمام گوشی ها باید رجیستر شده و دارای گارانتی باشند. که البته حتما می دانید اولا گارانتی تمام خرابی ها را پوشش نمی دهد و ثانیا مراکز گارانتی نیز همواره به دنبال بهترین تعمیرکاران هستند.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

بنابراین می توان گفت که با توجه به تعداد زیاد گوشی های هوشمند و گرانی آنها، تعمیر موبایل موردی است که بسیار مورد نیاز افراد خواهد بود.

بالا رفتن نرخ ارز و رونق یادگیری تعمیرات موبایل

همانطور که همگی تاثیرات آن را دیده ایم در سال های اخیر قیمت دلار به شدت افزایش یافته و به دنبال آن قیمت همه کالاها به خصوص کالاهایی که وارد می شوند همچون موبایل افزایش شدیدی یافته است؛ به همین دلیل اگر فردی قبلا گوشی اش دچار مشکل می شد ترجیح می داد تا گوشی جدیدی خریداری کند اما در حال حاضر اگر فرد بخواهد نسخه به روز شده همان گوشی خودش را خریداری نماید باید مبلغ زیادی را هزینه کند. به همین دلیل است که کسب و کار تعمیرات موبایل رونق گرفته است و مشتاقان زیادی نیز برای یادگیری این رشته وارد آن شده اند. در نتیجه باید بدانید که اولا در این رشته رقبای زیادی خواهید داشت و به همین دلیل مهم است که دانش و مهارت تعمیرات موبایل خود را از طریق یک دیدن آموزش های خوب در حوزه تعمیرات موبایل افزایش داده باشید.

روش های یادگیری تعمیرات گوشی موبایل

برای آغاز آموزش تعمیرات موبایل باید بدانیم که دقیقا از کجا باید شروع کنیم. چند روش در ادامه برایتان خواهیم گفت و اینکه در هر کدام باید به چه نکاتی توجه داشته باشید

خود آموزی تعمیرات موبایل

اگر کمی در فضای مجازی جستجو کنید، انواع فیلم ها و مقالات آموزشی تعمیرات موبایل را خواهید یافت. بسیاری از این فیلم ها به صورت رایگان موجود هستند و شما نباید هزینه ای هم برایشان پرداخت کنید.

ابتدا لازم است در باب الکترونیک تعمیرات و الزامات الکترونیکی موبایل کمی مطالعه کرده و یاد بگیرید و بعد می توانید وارد دنیای تعمیرات شوید. شاید از ابتدا این مورد ضروری به نظر نرسد، اما پایه یک تعمیرات صحیح و سالم است.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

از قدیم همیشه گفتند که هر چقدر پول بدی همان قدر آش می خوری! قطعا با آموزش های رایگان اینترنت نمی توان به یک تعمیرکار تبدیل شد اما می توان برخی موارد مورد نیاز را فرا گرفت. مخصوصا اگر برای خودتان کاری می خواهید انجام دهید و خیالتان از خراب شدن احتمالی بعدش راحت است! به دلایل زیر توصیه می کنیم که در صورت امکان از آموزش های منسجم تعمیرات موبایل بهره مند شوید این دلایل عبارتند از:

 1. فیلم ها یا کتاب های رایگان آموزش تعمیرات موبایل عموما نقطه شروع و پایان مناسبی ندارند و صرفا به آموزش های پراکنده ای می پردازند که اگر می خواهید صرفا در خصوص یک مورد از موارد تعمیرات آموزش ببینید شاید خوب باشند اما قطعا برای اینکه به کل فرآیند تعمیرات موبایل اشراف پیدا کنید کافی نخواهد بود.
 2. سرعت یادگیری پایین؛ به جهت اینکه فیلم ها و دوره های رایگانی که در اینترنت وجود دارند پراکنده هستند زمان بسیار زیادی را باید اختصاص دهید تا حداقل های تعمیرات را  یاد بگیرید آن هم به صورت نه چندان کامل
 3. عدم امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل؛ با توجه به اینکه آموزش خودآموز تعمیرات موبایل را پیش برده اید و از آموزش های منسجمی برخوردار نبوده اید؛ سازمان فنی و حرفه ای شما را حایز شرایط کافی برای شرکت در آزمون نمی داند در نتیجه اگر می خواهید که مدرک فنی و حرفه ای دریافت کنید حتما از خدمات آموزشگاه های رسمی و معتبر تعمیرات موبایل استفاده کنید.

البته روش خودآموز مزیت مهمی که دارد عدم پرداخت هزینه مالی مستقیم است اما به نظر با توجه به تمام جوانب آن زمانی که برای جمع آوری مطالب خواهید گذاشت بیش از هزینه مستقیم آن خواهد بود؛ و اگر تجربه ای در حوزه تعمیرات و به خصوص تعمیرات موبایل ندارید توصیه می کنیم حتما از آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه های برتر بهره مند شوید.

آموزش تعمیرات موبایل به صورت مجازی

در کنار فیلم های رایگان موجود در فضای مجازی، آموزشگاه هایی هم هستند که آموزش های دقیقی را ارائه کرده اند. عمدتا این آموزش ها  به جهت زحمت زیادی که برای تهیه آنها کشیده شده است رایگان نیستند و باید برایشان هزینه ای هم پرداخت کنید. اگر آموزش خوبی را پیدا کنید این آموزش ها بسیار مفید خواهند بود، آکامی تعمیرات موبایل البان این آموزش های مجازی را به صورت تخصصی ارائه کرده است. خوبی این آموزش ها این است که عناوین مورد نیاز را پوشش خواهند داد و حتی امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای نیز پس از آزمون های خاص آن فراهم خواهد آمد.

اما همانطور که گفته شد تعمیرات موبایل از دو بخش مهارت و دانش تشکلی شده است، قطعا در دوره های آموزش مجازی خوب و با کیفیت شما به صورت کاملی با دانش تعمیرات آشنا خواهید شد و همچنین نحوه کار عملی استاد را نیز خواهید دید اما بدانید که آموزش مجازی به تنهایی اصلا کفایت نخواهد کرد. شما با آموزش مجازی تقریبا تا 70-80 درصد راه را پیش رفته اید، البته اگر همزمان با آموزش دیدن، تمام کارها را به صورت عملی نیز تمرین کنید. اما برای آنکه آموزشتان کامل باشد نیاز به امکانات دیگری هم خواهید داشت.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

خیلی مهم است که آموزش های خریداری شده دارای پشتیبانی باشند! قطعا ممکن است برای شما سوالاتی پیش بیاید. از آنجا که آموزشگاه می داند چه محتوایی آماده کرده، خود او بهتر از هر شخص دیگری می تواند به شما کمک دهد. این پشتیبانی علاوه بر پشتیانی تلفنی می تواند پشتیبانی حضوری را هم به صورت محدود شامل باشد.

بنابراین خیلی دقت داشته باشید که هر آموزشگاهی در کنار پکیج آموزش خود، چه امکانات دیگری به شما ارائه خواهد کرد.اگر شما هم دوست دارید تعمیرات موبایل را به صورت مجازی یاد بگیرید، به شما توصیه داریم حتما آموزش مجازی تعمیرات موبایل البان را هم بررسی کنید و تمام امکانات جانبی آن را نیز بسنجید.

فواید و نقاط قوت آموزش مجازی تعمیرات موبایل را در زیر می توانید مشاهده کنید:

 1. عدم الزام به حضور در کلاس
 2. شناور بودن ساعت آموزش تعمیرات به دست خود فرد
 3. امکان مشاهده ویدئوهای آموزشی تعمیرات موبایل چندین دفعه و بدون محدودیت
 4. داشتن یک جزوه کامل از مباحث آموزشی و امکان مراجعه به آن در هر زمان
 5. بهره گیری از پشتیانی تلفنی و یا حضوری (در برخی آموزشگاه های مجازی این امکان فراهم است)
 6. امکان یادگیری از راه دور ( به خصوص برای شهرهایی که آموزشگاه های معتبری برای آموزش تعمیرات موبایل ندارند.)

آموزش تعمیرات موبایل به صورت حضوری

آموزش حضوری می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. کارهای عملی و توضیحات و نظرات اساتید مجرب به خوبی می توانند شما را در مسیر یادگیری و فعالیت کمک کنند. اگر آموزش به صورت کامل و دقیق انجام گیرد، شما به موازات آموزش هم می توانید کارهای زیادی انجام دهید.

درمورد آموزش حضوری نیز دقت زیادی لازم است. صرفا اینکه یک آموزشگاه نام و آوازه بلندی دارد برای اعتبارسنجی کفایت نمی کند. سعی کنید با چند نفر از فارغ التحصیلان هر آموزشگاه صحبت کنید. از افرادی که در کلاس های فعلی شرکت می کنند سوالاتی بپرسید و از کیفیت و کمیت آموزش آن آموزشگاه یا فرد آموزش دهنده مطمئن شوید. همانطور که پیش از ذکر شد می توانید به مقاله نکات انتخاب یک آموزشگاه خوب که در ابتدای همین مقاله به آن اشاره شده است نیز استفاده کنید.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

آکادمی تعمیرات موبایل البان با ارائه انواع دوره های مبتدی تا تخصصی تعمیرات موبایل، سعی دارد تمام عناوین مورد نیاز برای آغاز کسب و کار در این زمینه را به فن آموزان آموزش دهد. تمامی عناوینی که در سایت آکادمی درج شده اند، مو به مو آموزش داده می شود و در پایان هر جلسه تاییدیه آن از خود فن آموز گرفته می شود، تا هم او بداند چه حق و حقوقی دارد و هم استاد بداند که باید چه مواردی را به صورت کامل آموزش دهد.

بعد از آموزش کار تمام نمی شود. ممکن است در عمل با موضوعات و مشکلات جدیدی مواجه شوید که لازم می شود از علم و تجربه استاد خود بهره مند شوید. پشتیبانی بعد از آموزش نیز از همین حیث اهمیت خاصی دارد که در مجموعه البان از آن برخوردار خواهید بود.

علاوه بر آموزش درست، مهم است که بتوانید مدرک فنی حرفه ای را هم بعد از آموزش ها اخذ کنید که در آکادمی البان این امکان مهیا است.

کلام آخر

با توجه به مطالب گفته شده باید تا الان از لزوم و اهمیت تعمیرات موبایل آگاه شده باشید. این کار را می توانید خودتان به عنوان یک شغل انجام دهید. با آموزش های خوب و دقیق حتما می توانید این کار را آغاز کرده و کسب درآمد کنید. آموزش خیلی بخش مهمی است و پشتیبانی بعد از آموزش نیز بسیار حائز اهمیت است.

منبع: بلاگ آموزشگاه تعمیرات موبایل البان ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 15 آذر 1399  ساعت :10:10 PM   |   توسط :البان نظرات (0)

تعمیرات موبایل در ایران با چه مشکلاتی همراه است و راهکار آن چیست؟

امروزه یکی از پرکاربردترین و در دسترس ترین ادوات گوشی های موبایل هستند. این ادوات الکترونیکی هوشمند بعضا نقش بسیار مهمی در زندگی ما ایفا می کنند. اما زمانی که نوبت به تعمیرات موبایل می رسد، همین وسیله کارآمد بسیار آزار دهنده می شود و تعمیرات آن می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

مشکلات تعمیرات موبایل چه هستند؟

وقتی موبایل شما خراب می شود، داستان تعمیرات آن آغاز می شود. احتمالا در ابتدا از اطرافیان و دوستان سراغ یک تعمیرکار خوب را می گیرید. بعد از پیدا کردن یک تعمیرکار خوب (که کاری بسیار مشکل است) باید وقت گذاشته و خود را به او برسانید. گوشی را تحویل دهید، زمانی تعیین شود برای تعمیر گوشی و بعد در روز موعود بروید و گوشی تعمیر شده خود را تحویل بگیرید.

تعمیرکاران سطح شهر همگی متعهد هستند که به بهترین نحو تعمیرات انجام دهند و فقط کار گفته شده را انجام دهند. اما شما در این مدت هیچی از گوشی خود نمی دانید. در رابطه با امنیت اطلاعاتتان حسابی نگران خواهید بود. در رابطه با تغییرات غیرلازم در گوشی و … اینها مواردی است که ممکن است هر کدام اتفاق بیفتد، هرچند با احتمال خیلی کم هم باشد، اما نگرانی اش خیلی آزار دهنده خواهد بود.

تعمیرات موبایل دیجی دکی

از طرفی شما برای تعمیرات موبایل خود باید حداقل دو روز به مدت چند ساعت وقت بگذارید و تا محل تعمیرکار بروید. در فاصله بین تعمیرات هم دسترسی به گوشی خود ندارید. در این ترافیک سنگین و هزینه های رفت و آمد، برای یک تعمیرات ساده باید کلی وقت و هزینه صرف کنید.

اما می توان تمام اینها را به نحوی دیگر انجام داد!

راهکار تعمیرات موبایل موفق

به این فکر کنید که اگر خدای ناکرده گوشی تان خراب شد، اصلا نیازی به انجام کارهای ذکر شده در بخش قبل نباشید. در خانه یا محل کار خود باشید. روند عادی زندگی تان را پیش ببرید. شخصی مطمئن و تایید شده بیاید گوشی شما را تعمیر کند و حداقل به مدت یک ماه خدمات ارائه شده را گارانتی کند! و شاید بخش جذاب قضیه این باشد که شما همانقدری پرداخت می کنید که باید به تعمیرکار داخل مغازه یا بازار پرداخت می کردید!! آیا واقعا این عملی است؟

تعمیرات موبایل دیجی دکی

باید به شما بگویم که بله! دیجی دُکی با بیش از ۱۴۰۰۰ درخواست موفق تا به الان کار تعمیرات موبایل را از یک کار پر دردسر به کاری ساده تبدیل کرده است! اگر مشکلی برای گوشی تان پیش آمد، اصلا نگران نباشید. فورا وارد سایت دیجی دُکی به نشانی www.digidoki.com بشوید. در عرض ۳۰ ثانیه یک درخواست ثبت کنید (فقط چند تا کلیک و نام تلفن). در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناسی با شما تماس خواهد گرفت. بعد از ارائه یک مشاوره کوتاه، مشکل گوشی را با کمک شما یافته و به شما اعلام هزینه می کند. اگر مایل بودید، تایید کرده، ساعت و آدرس می دهید و تکنسین مربوط به نام دیجی تِک در زمان تعیین شده به محل درخواستی شما مراجعه کرده و گوشی شما را به روز اول آن بر می گرداند.

ثبت درخواست دیجی دکی

یک خبر خوب هم اینکه در حال حاضر اگر مشکل شما نرم افزاری باشد، درهمان تماس اول از طرح کارشناس دیجی دُکی تلاش بر رفع مشکلتان به صورت تلفنی خواهد بود و شما حتی پولی بابت تماس برقرار شده پرداخت نخواهید کرد، چون ما با شما تماس می گیریم! 🙂

مطالب مرتبط:

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :البان نظرات (0)

سایت های داخلی با اینترنت نیم بها کدام هستند؟

اگر شما هم استفاده کننده اینترنت باشید و خودتان تا به حال مبادرت به خرید اینترنت چه برای منزل و چه برای موبایل کرده باشید، متوجه موضوع خاصی در توضیحات بسته اینترنتی خود تحت عنوان اینترنت نیم بها برای سایت های داخلی شده اید. آیا می دانید این سایت ها کدام هستند و کلا موضوع چه هست؟

سایت های داخلی

اینترنت نیم بها به چه معنا است؟

پس از کش و قوس های فراوان بر سر نرخ اینترنت، بلاخره طرحی عملیاتی شد که بر اساس آن ارائه دهندگان اینترنت موظف شدند بر اساس نوع ترافیک مصرفی کاربر، به او تخفیفاتی بدهند. در این میان علاوه بر حمایت از مصرف کننده، بحث حمایت از تولید داخل (به نوعی) هم مطرح بود. در ابتدا موضوع نامحدود بودن اینترنت مطرح شد، که در عمل خیلی خوب از آب در نیامد و بلافاصله مبحث سایت های داخلی و کمتر کم شدن حجم مصرفی برای این سایت ها مطرح شد.

مطلب مرتبط: تعرفه اینترنت اپراتورهای موبایل چقدر است؟

با توجه به توضیحات ارائه شده طرح و بسته های اینترنتی به این شکل در آمدند که وقتی یک کاربر یک بسته حجمی خریداری می کند، درصورت استفاده از سایت های داخلی، حجمی معادل با حداکثر نصف حجم سایت های خارجی از بسته اش کم می شود. برخی از ارائه دهندگان اینترنت این نسبت را یک سوم و یا یک چهارم هم در نظر می گیرند. یعنی، اگر شما یک فایل ۱۰۰ مگی را از یک سایت داخلی دانلود کنید، در بدترین حالت ۵۰ مگ از بسته شما کاسته می شود.

حتما می دانید دانلود کردن تنها منوط به دانلود کردن یک فایل نمی شود، هر سایتی که باز می کنید، حجمی را دانلود می کند و از بسته شما می کاهد. در سایت های داخلی این حجم کاهشی نصف یا ثلث حجمی است که واقعا استفاده می کنید.

سایت های داخلی کدام ها هستند؟

اما حتما برایتان سوال است که کدام سایت ها داخلی محسوب می شوند و فراوانی آنها چه میزان است. اکثر سایت هایی که در انتهای آدرس آنها عبارت .ir وجود دارد از این دسته هستند. اما سایت های دیگری هم هستند که داخلی محسوب می شوند و شاید یکی از پرکاربردترینشان سایت دیجی کالا باشد. برای اطلاع از سایت هایی که اینترنت نیم بها دارند به این لینک مراجعه کنید و یک لیست بلند بالا را خواهید دید.

سایت های داخلی

۲ نکته مهم پایانی

با توجه به توضیحات ارائه شده، لازم هست که دو نکته مهم را به شما گوشزد کنیم:

۱- هنگام خریداری بسته های اینترنتی، دقت داشته باشید که حجم اعلامی براساس مصرف داخلی است یا بین الملل. گاهی شرکت ها به جای اعلام حجم بین الملل بسته، حجم داخلی آن را می گویند که در این صورت حجم بین الملل با توجه به سیاست های آن شرکت می تواند نصف، یک سوم و یا یک چهارم حجم اعلامی بسته باشد!

۲- اگر به دلایل مختلف از نرم افزارهای تغییر دهنده آی پی یا همان ف-ی-ل ت-ر شکن استفاده می کنید، تمام سایت ها چه داخلی و چه غیرداخلی و حجم مصرفی شان به عنوان حجم بین الملل محاسبه خواهند شد و دیگر شامل اینترنت نیم بها نمی شوند!

 

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :البان نظرات (0)

مراسم رونمایی از گلکسی اس ۱۰ سامسونگ و سایر محصولات

برندها سالانه پرچمداران و آخرین دستاوردهای خود را در قالب یک کنفرانس به معرض نمایش می گذارند تا کاربران را بیش از پیش مشتاق رسیدن محصولاتشان به بازار نمایند. امسال نیز در شرکت سامسونگ در برنامه رونمایی از گلکسی اس ۱۰ ، محصولات خاص و جالبی ارائه کرد که تا حدودی برایتان شرح خواهیم داد.

انواع گوشی های گلکسی اس ۱۰ 

آنچه که همه انتظار دیدن آن را داشتند، گلکسی اس ۱۰، اس ۱۰ پلاس و اس ۱۰ ای (S10e) سه گوشی اصلی رونمایی شده در کنفرانس سال ۲۰۱۹ سامسونگ به شمار می روند. دو مدل اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس تا حدود زیادی مشابه هم هستند با قیمت های ۹۰۰ و ۱۰۰۰ یورو به بازار خواهند آمد. برای کسانی هم که تمایل به داشتن یک گوشی خوب هستند، مدل S10e با قیمت پایینتر ۷۵۰ یورویی عرضه خواهد شد.

گلکسی اس 10 دیجی دکی

علاوه بر این گوشی ها، سامسونگ نخواسته از دنیای فناوری عقب بماند و یک گوشی با مودم ۵G ارائه کرده. این گوشی تنها در چند کشور ارائه خواهد شد، کشورهایی که در زمینه اینترنت ۵G پیشرفت های زیادی داشته اند و احتمالا این مودم بتواند برای کاربرانش در آن کشور مفید باشد. هنوز به صورت کامل برای ارائه آماده نشده و احتمالا در روزهای پایانی سال شاهد عرضه آن خواهیم بود.

گوشی تا شوی سامسونگ

شاید یکی از بزرگترین محصولات سامسونگ در مراسم رونمایی از گلکسی اس ۱۰ ، گوشی تاشوی آن با نام تجاری گلکسی فولد (Samsung Galaxy Fold) باشد. این گوشی می تواند ۷.۳ اینچی بوده یا که از وسط تا شود و به اندازه یک گوشی ۴.۶ اینچی نسبتا ضخیم در بیاید. قیمت این گوشی تاشو حوالی ۲۰۰۰ یورو تخمین زده می شود (تقریبا ۳۰ میلیون تومان) که این قیمت بالا آن را بسیار خاص و یکی از گران قیمت ترین های بازار می کند.

گلکسی اس 10 دیجی دکی

ساعت گلکسی اکتیو و گلکسی فیت سامسونگ

شرکت سامسونگ دو پوشیدنی هوشمند گلکسی اکتیو و فیت را نیز ارائه نمود. نسبت به محصولات قبلی گلکسی اکتیو، ورزشی تر بوده و مقاومت آن در برابر آب هم افزایش یافته است. وزنش بسیار کاهش یافته و از سیستم عامل تایزن با تغییرات سامسونگی بهره می برد.

گلکسی اس 10 دیجی دکی گلکسی اس 10 دیجی دکی

اما گلکسی فیت هم یک گجت هوشمند ساده تر به شمار می رود که هم بسیار سبک تر هست و هم کوچکتر و به نوعی ورزشی تر محسوب می شود که باعث می شود در هنگام ورزش مزاحمتی برایتان ایجاد نشود.

هدقون بی سیم سامسونگ

کنفرانس سامسونگ یک محصول جالب دیگ با یک قابلیت استثنایی ارائه شد. سامسونگ هم هدفون های بی سیم همچون ایرپاد های اپل ارائه کرد. این هدفون ها به گونه ای طراحی شده اند که اولا هرگز از گوش صاحبش نمی افتند و ثانیا در جاهای شلوغ، به جای آنکه صوت را از دهان کاربر ارسال کنند، از طریق سیستم داخلی بدن، صوت را گرفته و منتقل می کنند! فیلم این محصول در صفحه اینستاگرامی دیجی دُکی قابل مشاهده می باشد.

گلکسی اس 10 دیجی دکی

منبع: تعمیر موبایل در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :البان نظرات (0)

تعمیر گوشی اچ تی سی با دیجی دُکی و حتی الامکان در محل

پس از قریب به ۱۴۰۰۰ درخواست در سامانه دیجی دُکی، با افتخار اعلام می کنیم از این پس گوشی های اچ تی سی نیز در چتر حمایتی دیجی دکی قرار می گیرند و برای تعمیر گوشی اچ تی سی خود دیگر نیاز نیست نگران باشید.

تعمیر گوشی اچ تی سی دیجی دکی

در پی درخواست های مکرر عزیزان و کاربران محترم، گروه دیجی دکی در اقدامی تازه ثبت درخواست برای تعمیر گوشی اچ تی سی را کلید زد و از این پس صاحبان و دارندگان گوشی های اچ تی سی می توانند از خدمات و سرویس های تعمیراتی دیجی دکی بهره ببرند.

دیجی دکی همواره سعی دارد تا بهترین خدمات را در کمترین زمان به مشتریان عزیز ارائه نماید، تا خرابی گوشی و تعمیرات گوشی اولین و آخرین نگرانی صاحبان گوشی باشد و باقی کارها با یک ثبت درخواست ساده، در روندی واضح و مشخص پیگیری شود و گوشی تان تعمیر شود.

تعمیر گوشی اچ تی سی دیجی دکی

راهکار تعمیر گوشی اچ تی سی در دیجی دُکی

اگر خدای ناکرده گوشی اچ تی سی شما خراب شد، افتاد و شکست، خاموش شد و یا هر مشکل سخت افزاری و نرم افزاری دیگری پیدا کرد، اصلا به خود نگرانی راه ندهید. به سامانه دیجی دُکی به نشانی www.digidoki.com بروید و در عرض کمتر از ۳۰ ثانیه یک درخواست ثبت نمایید. کارشناسی با شما تماس خواهد گرفت و بعد مشاوره رایگان تلفنی، درصورت نیاز و رضایت شما جهت تعمیر گوشی شما اقدام خواهد شد.

تعمیر گوشی اچ تی سی دیجی دکی

تلاش تکنسین های دیجی دُکی، دیجی تِک ها، همواره این بوده و هست که تا جای ممکن تعمیرات گوشی در محل و در مقابل چشمانتان انجام گیرد و برای تعمیر گوشی اچ تی سی نیز این موضوع در ذهن آنها وجود دارد. اما اگر امکان تعمیر در محل مهیا نباشد، با هماهنگی های کامل، گوشی شما به نزدیک ترین کلینیک، تعمیرگاه مجاز و تایید شده دیجی دُکی، ارسال خواهد شد تا تعمیرات به بهترین شکل صورت گیرد.

برای گوشی های اچ تی سی نیز یک ماه گارانتی طبق شرایط عنوان شده در سایت تعلق می گیرد. امیدواریم هرگز نیاز به کمک ما نداشته باشید، اما اگر زمانی نیاز شد، اصلا نگران نشوید، تمام کارها را به دیجی دُکی بسپارید.

 

منبع: تعمیر گوشی  دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :البان نظرات (0)

تعداد صفحات : 5   12345

درباره ما

بایگانی

آمار بازدیدها

 • کل بازديد : 7725
 • تعداد کل مطالب : 42
 • تعداد کل نظرات : 0
 • تاریخ ایجاد وبلاگ : چهارشنبه 17 آبان 1396 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه