قرص ضد بارداری خارجی خوب

قرص سیپروترون کامپاند

سیپروترون کامپاند (Cyproterone Compound) یا دیان یکی دیگر از انواع قرص ضد بارداری است که به عنوان داروی درمان آکنه و پرمویی نیز بسیار پرکاربرد است.

مصرف این قرص ضد بارداری همانند سایر داروها همراه با حالت تهوع و سردرد است از همین روی بهتر است مصرف آن را به آخر شب ها موکول کنید و از مصرف آن با معده خالی پرهیز نمایید.از کاربرد این دارو می توانیم به این موارد اشاره کنیم.

 • درمان آکنه های مقاوم به آنتی بیوتیک در زنان
 • جلوگیری از بارداری های ناخواسته
 • درمان‌ پرمویی وابسته‌ به‌ آندروژن‌ در خانم‌ها
 • درمان آکنه در مردان ( این دارو با کاهش اسپرم ها در زمان مصرف مردان را عقیم می کند اما پس از قطع مصرف آن، تولید اسپرم به حالت اولیه باز می گردد.)

از مهمترین عوارض این دارو می توانیم به تهوع، استفراغ، سردرد، درد و سفتی سینه ها، افزایش فشار خون، اختلال در عملکرد کبد، کاهش حجم خون‌ قاعدگی، بثورات جلدی، کم خونی، افسردگی و خستگی اشاره کنیم.

ار این دارو در پیشگیری از بارداری موثر است اما مصرف آن تنها به این هدف پیشنهاد نمی شود بلکه استفاده از این قرص برای زنانی توصیه می‌شود كه به درمان بیماری‌های پوستی وابسته به آندروژن نیاز دارند.

نحوه مصرف سیپروترون کامپاند

میزان مصرف این قرص ضد بارداری وابسته به نوع مشکل شما می باشد از همین روی لازم است قبل از مصرف آن با پزشک معالج خود مشورت نمایید. اما در حالت کلی نحوه مصرف این دارو برای درمان آکنه و پرمویی و یا پیشگیری از بارداری به این شرح است که باید مصرف آن را از روز 5 قاعدگی شروع نمایید و تا 21 روز پس از آن ادامه دهید پس از اتمام بسته یک هفته وقفه ایجاد کرده و سپس مصرف بسته جدید را شروع کنید.

نکته : در صورت وقفه در قاعدگی احتمال بارداری میرود پس باید تا رفع این احتمال از مصرف این دارو خودداری کنید .

در صورتی که مصرف یک قرص را فراموش کردید باید به محض به یاد آوردن مصرف کنید و اگر از زمان مصرف دارو 12 ساعت گذشته باشد باید مصرف آن نوبت فراموش شود و در ادامه ضمن مصرف قرص به روال عادی از سایر روش های پیشگیری از بارداری نیز استفاده نمایید.

تفاوت قرص ال دی و سیپروترون کامپاند

در مورد تفاوت قرص ال دی و سیپروترون کامپاند باید بگوییم که هریک از اینها عوارض مخصوص به خودشون رو دارند مثل پرمویی، بی اشتهایی، عصبی شدن و … که ممکن است در برخی دیده شود و در برخی هیچ یک از این عوارض مشاهده نشود.

اما به صورت کلی برای درمان پرمویی و بیماری هایی مثل کیست تخمدان سیپروترون بیشتر تجویز می شود و قوی تر است. اما اگر فقط به منظور جلوگیری از بارداری می خواهید مصرف کنید بهتر است قرص ضد بارداری خارجی خوب استفاده نمایید که عوارض کمتری هم دارد.

قرص لاینسترنول

قرص لاینسترنول
قرص لاینسترنول به عنوان قرص ضد بارداری در دوران شیردهی مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید این دارو تنها زمانی کاربرد دارد که تغذیه نوزاد به وسیله شیر مادر باشد یعنی اگر مادری نوزاد خود را با شیرخشک تغذیه کند اثر بخشی این دارو کاهش یافته و احتمال بارداری مجدد وجود دارد.از عوارض این دارو در کوتاه مدت می توان به سردرد و تاری دید و در بلند مدت به کیست تخمدان، احتمال بارداری خارج از رحم، خونریزی های شدید و حساسیت پستان ها اشاره کرد.در صورت دارا بودن سابقه خونریزی‌های غیرطبیعی رحمی، مشکلات کبدی و یا سابقه ابتلا به سرطان پستان باید از مصرف این دارو خودداری کنید.

نحوه مصرف قرص لاینسترنول

تجویز این دارو باید توسط کارکنان تعلیم دیده بهداشتی باشد و زمان و دوز مصرف این بسیار حائز اهمیت است بگونه ای که این دارو در زمان معین و همراه با شیردهی مورد استفاده قرار گیرد احتمالاً تا 99% موفق خواهد بود.هر بسته این قرص ضد بارداری شامل 28 عدد می باشد که لازم است هر شب یک عدد از آن را مصرف کنید همچنین دقت داشته باشید بین مصرف بسته ها نباید وقفه ایجاد کنید.

اگر قبل از مصرف این دارو از سایر قرص های پیشگیری استفاده کرده اید، می توانید مصرف این قرص را شروع کرده و نیاز به استفاده کاندوم نخواهد بود اما اگر تا قبل از این از سایر روش های پیشگیری مثل کاندوم و IUD استفاده می کردید لازم است از روز اول تا 5 قاعدگی مصرف این دارو را شروع کرده و تا یک هفته همزمان با مصرف قرص لاینسترنول از کاندوم نیز استفاده کنید.

توجه : در صورت فراموش کردن مصرف این قرص به مدت چند ساعت باید به محض به خاطر آوردن آن را مصرف کنید و تا دو روز همراه با قرص از روش های کمکی مثل کاندوم استفاده کنید ولی اگر مصرف دو قرص فراموش شده باید به محض یادآوری آن را  یکجا مصرف کنید و بقیه قرص ها را به روال عادی روزی یک عدد بخورید ولی لازم است تا هفت روز از روش های کمکی مثل کاندوم استفاده نمایید.

قرص لوونورژسترول

قرص لوونورژسترول (Levonorgestrel) یا  LNG در واقع قرص اورژانسی پیشگیری از بارداری است، این قرص با افزایش چسبندگی مخاط گردنه ی رحم و ایجاد تغییر در آندومتر (داخلی‌ترین لایه‌ی رحم) مانع باروری و لانه گزینی می‌گردد.استفاده از این قرص زمانی کاربرد دارد که شما ناخواسته در برابر باردار شدن قرار گرفته اید نه اینکه هر بار به رابطه بپردازید و بعد از آن از این دارو استفاده کنید.زیرا این دارو عوارض خطرناکی دارد. برخی از عوارض این دارو شامل قاعدگی نامنظم، تهوع و استفراغ، سردرد، احساس ناراحتی در پستان، افسردگی، اختلالات پوستی، تغییرات وزن بدن، اولیگومنوره و منوراژی می باشد.

نحوه مصرف قرص لوونورژسترول

این قرص ضد بارداری در دوز های 0.75 و 1.5تولید می شود اگر در فاصله ی حداکثر 5 روز از برقراری رابطه جنسی مشکوک تان قرار دارید، می توانید از این دارو استفاده کنید. نحوه مصرف آن به این شکل است که اگر دوز 0.75 میلی گرمی آن را مصرف کنید باید 2 عدد از آن را بخورید و 12 ساعت بعد یک عدد دیگر، ولی اگر از دوز 1.5 آن استفاده می کنید تا مصرف یک عدد از آن کفایت می کند.

قرص یاز

قرص ضد بارداری یاز
این قرص ضد بارداری ترکیبی از دو نوع هورمون  است. این دارو به طور گسترده ای برای کنترل آکنه استفاده می شود با این حال، نگرانی هایی وجود دارد که پروژستین مصنوعی همچنین ممکن است احتمال لخته شدن خون را افزایش دهد. استفاده طولانی مدت از این دارو همچنین ممکن است احتمال سکته مغزی و سایر مسائل مرتبط با قلب و عروق را نیز افزایش دهد. بسته این قرص شامل 21 عدد قرص فعال است.

بهترین قرص جلوگیری از بارداری
 

 

نحوه مصرف یاز

مصرف این قرص ضد بارداری باید از روز اول قاعدگی شروع شود و بدون هیچ وقفه ای مصرف بسته دوم را شروع کنید. ( 7 عدد از قرص های یاز غیر فعالی است.)

قرص یاسمین

قرص یاسمین از انواع قرص های کنترل بارداری است که با تغییر در پوشش رحم و دهانه ی رحم ونیز ممانعت از تخمک گذاری مانع بارداری می شود.برخی از عوارض قرص یاسمین می تواند شامل تهوع، استفراغ،حساسیت پستان ها،تغییر خلق و خو، افزایش وزن، تغییر دوره قاعدگی و یا کاهش میل جنسی باشد.در ضمن اگر سیگار می کشید یا سن شما بیشتر از 35 سال است باید قبل از مصرف با پزشک خود مشورت نمایید. این دارو می تواند شامل قرص های 28 عددی ( 21 قرص فعال و 7 قرص غیر فعال ) و یا 21 عددی باشد.

نحوه مصرف قرص یاسمین

بهتر است قبل از مصرف قرص یاسمین با پزشک خود مشورت نمایید و میزان مصرف آن را طبق دستورات روی جعبه انجام دهید. برای استفاده از این قرص ضد بارداری به منظور داروی پیشگیری از بارداری استفاده می شود برای شروع باید از روز اول قاعدگی این دارو را مصرف کنید تا 28 عدد قرص آن به اتمام برسد.بعد از آن مصرف بسته بعد را شروع کنید.مصرف قرص های سفید رنگ در پیشگیری از بارداری موثر نیست اما می تواند به جایگزینی استروژن بپردازد. جهت پیشگیری از عوارض این دارو بهتر است آن را بعد از وعده شام و یا قبل از خواب میل کنید اما می توانید در هر ساعت دیگری از این دارو استفاده نمایید.

قرص مارولون یا دزوسپتیو یا دایسینل

قرص مارولون یکی از انواع قرص های ضدبارداری است که دارای عوارض کمتری نسبت به سایر قرص ها می باشد.این دارو شامل 21 قرص است که رعایت نظم در خوردن آنها اهمیت بالایی دارد اما در صورتی که مصرف یک یا دو عدد از آنها را فراموش کردید نیاز به مصرف قرص اضافه نیست اما در صورتی که مصرف 3 عدد از این قرص ها را فراموش کردید به محض یادآوری دوز آخر را مصرف کنید ولی بهتر است همزمان از دیگر روش های پیشگیری از بارداری نیز استفاده کنید.

نحوه مصرف قرص مارولون

برای مصرف این قرص ضد بارداری باید شروع بسته از روز 5 قاعدگی باشد، و مصرف آن را 21 روز بعد ادامه دهید، بعد از این مدت 7 روز وقفه لازم است و سپس مصرف بسته بعدی، اگر زمان شروع مصرف دارو بعد از روز 5 بود باید تا ده روز همراه مصرف قرص از کاندوم نیز استفاده نمایید.

قرص بلارا یا چاریوا

قرص ضد بارداری بلارا یا چاریوا
این قرص ضد بارداری مشتق شده از پروژسترون طبیعی با خواص آنتی آندروژنیک  و دوز پایینی از اتینیل استرادیول است که میزان استروژن با قرص ال دی برابری می کند، اما در نوع و میزان پروژسترون متفاوت می باشد.این دارو از نظر افزایش وزن تاثیر بسیار کمتری نسبت به سایر دارو ها دارد. از مزیت های این دارو می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • میزان اثر بخشی بسیار بالا
 • عدم افزایش وزن (حتی برای مصارف طولانی مدت)
 • کاهش دردهای پریود
 • کمترین تاثیر ممکن بر خلق و خو
 • عدم تاثیر منفی بر میل جنسی
 • بهبود وضعیت پوست و مو

مصرف این دارو ممکن است عوارض جانبی مانند لکه بینی، مشکلات گوارشی،بیماری عروقی، پوست و چشم و … را به همراه داشته باشد.

نحوه مصرف قرص بلارا یا چاریوا

هر بسته این قرص ها شامل 21 عدد قرص است که مصرف آن را باید از روز 1 قاعدگی شروع نمایید، و تا 21 روز بعد ادامه دهید سپس 7 روز وقفه نیاز است و بعد از آن مجدداً بسته جدید را شروع نمایید. در صورتی که قبلا نوع دیگری قرص ضد بارداری را دریافت کرده اید می توانید مصرف این قرص را شروع کنید. هرگز این دارو را نجویید. 2 تا 4 روز پس از قطع مصرف این دارو قاعدگی اتفاق می افتد.

قرص تری فازیک

قرص تری فازیک یا سه مرحله ای یکی دیگر از قرص های پیشگیری از بارداری است که به علت دارا بودن 3 هورمون در سه رنگ مختلف می باشد.تاثیر این قرص یک هفته پس از شروع اولین قرص می باشد و در این بین باید از سایر روش های پیشگیری استفاده نمود.از مزیت های این قرص می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • کاهش احتمال کیست خوش خیم و سرطان تخمدان
 • کاهش میزان غدد خوش خیم پستان
 • کاهش خونریزی قاعدگی
 • این قرص ها در کم خونی نیز بسیار تاثیرگذار می باشند.
 • کاهش دردهای دوران قاعدگی
 • کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های التهابی لگن

نحوه مصرف قرص تری فازیک

قبل از شروع مصرف این دارو مراجعه به پزشک و مشورت با او الزامی است. این دارو همانند سایر قرص های ضدبارداری دارای 21 عدد قرص می باشد که روز نخست قاعدگی باید مصرف آن را شروع کرد تا 21 قرص به اتمام برسد سپس 7 روز وقفه نیاز می باشد و بعد از آن باید مصرف بسته جدید را شروع کنید، در صورتی که مصرف یک عدد از این قرص ها را فراموش کردید اگر کمتر از 12 ساعت گذشته یکی از آن را بخورید ولی اگر بیشتر از 12 ساعت زمان گذشته نیاز به استفاده از آن نیست و باید مابقی را همان روزی یک عدد مصرف کنید.

قرص کنتراسمین

بسته بندی قرص کنتراسمین شامل 21 عدد قرص فعال است. که از مزیت های آن می توانیم به درمان سندرم پیش از قاعدگی و کاهش موهای زائد و درمان آکنه اشاره کنیم.این دارو نباید در دوران شیردهی استفاده نمود.از عوارض احتمالی این دارو می توانیم به عوارض قلبی عروقی، بیماری های سنگ مثانه ،ترومبوز، عوارض گوارشی، تغییر در سیكل قاعدگی، ناباروری موقت بعد از قطع مصرف، ملاسما، تغییر در وزن و كاهش ترشح شیر اشاره کنیم.

نحوه مصرف کنتراسمین

این دارو نیز همانند سایر داروها باید از روز اول قاعدگی شروع شود و مصرف آن تا 21  روز ادامه دارد، پس از آن نیاز به دوره وقفه 7 روزه می باشد و سپس مصرف بسته جدید باید شروع شود.

قرص ضد بارداری خارجی خوب

از بهترین قرص های جلوگیری از بارداری خارجی می توان به یاسمین Yasmin و یاز Yaz اشاره نمود. این دو قرص ضد بارداری خارجی خوب در بازار هستند که حاوی قرص های ترکیبی می باشند.

هنگام استفاده از این قرص های ترکیبی پریودهای ماهانه درست در هر ماه اتفاق می افتد ولی هنگام استفاده از قرص های ضدبارداری فصلی ممکن است پریودها فقط 4 بار در سال باشد و یا به کل حذف شود.

منبع : مجله موفقیت و پزشکی بیچشک BiChaShk : https://bichashk.com/ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 28 شهریور 1397  ساعت :3:59 PM   |   توسط :bichashk نظرات (0)

درمان هاي خانگي هموروئيد

 

هموروئيد در واقع التهاب عروق و مخصوصا سياهرگ هاي ناحيه مقعد يا ركتوم است كه خيلي وقت ها به آن توده گفته مي شود. اين وضعيت ممكن است ناشي از فشار آوردن به منظور حركت مدفوع و افزايش فشار به وريد ها در شرايطي مانند بارداري، يبوست و بسياري موارد ديگر باشد. هموروئيد ممكن است داخل مقعد (راست روده) باشد كه به آن هموروئيد داخلي مي گويند و يا مي تواند از زير پوستي به بيرون مقعد بيايد كه به آن هموروئيد خارجي مي گويند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 8 مرداد 1397  ساعت :12:20 AM   |   توسط :bichashk نظرات (0)

بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟

شرح بیماری :

 

بواسیر عبارت‌ است‌ از سیاهرگ‌های‌ گشادشده‌ ( واریسی‌) در راست‌ روده‌ یا مقعد. بواسیر ممکن‌ در مجرای‌ مقعدی‌ (بواسیر داخلی‌) یا در مدخل‌ مقعد (بواسیر خارجی‌) واقع‌ شده‌ باشد. بواسیر ممکن‌ است‌ سال‌ها وجود داشته‌ باشد اما تنها با وقوع‌ خونریزی‌ بدان‌ پی‌برده‌ شود.

 

 • علائم هموروئید
 • بواسیر داخلی و خارجی
  • انواع بواسیر (هموروئید) داخلی درجه یک تا چهار
 • علل
 • پیشگیری

درچه شرایطی باید به پزشک مراجعه نمود؟

 

اگر در همان‌ جایی‌ که‌ بواسیر بوده‌ است‌ یک‌ برجستگی‌ سفت‌ تشکیل‌ شود.

اگر بواسیر باعث‌ درد شدید می‌شود که‌ با درمان‌های‌ ذکر شده‌ در بالا تخفیف‌ نیابد.

اگر خونریزی‌ زیاد باشد (بیش‌ از مقداری‌ که‌ در قسمت‌ علایم‌ ذکر شد). البته‌ باید به‌ یادداشت‌ که‌ خونریزی‌ ممکن‌ است‌ یکی‌ از علایم‌ اولیه‌ سرطان‌ باشد.

 

شیوه های جدید معالجه هموروئید (بواسیر) :

 

هموروئید یا بواسیر بیماری بسیار شایعی است که افراد را در سنین مختلف چه جوان و چه پیر مبتلا می کند اما بسیاری افراد به علت شرم از بیان آن و مراجعه به پزشک خودداری می کنند.

 

مقاله زیر به شیوه هاى جدید درمان این بیمارى مى پردازد.شما ممکن است با اسم هموروئید آشنا نباشید ولى حتماً کلمه بواسیر را شنیده اید. بایستى متذکر شد که هموروئید همان بواسیر است و یکى از بیمارى هاى شایع جراحى است و حدود ۷۵ درصد افراد به ویژه افراد بالاى ۳۰ سال در طول زندگى خود به این بیمارى مبتلا مى شوند.

• هموروئید چیست ؟

 

هموروئیدها بالشتک هاى عروقى طبیعى هستند که در ناحیه کانال مقعدى در قسمت ۴ سانتى مترى انتهاى روده بزرگ (راست روده) قرار دارند و در دو قسمت داخل و خارج کانال مقعد قرار دارند که به آن هموروئیدهاى داخلى و خارجى مى گویند.

 

هموروئید ها ارگان هاى طبیعى این ناحیه هستند که در اثر زور زدن به دنبال یبوست مزاج و یا اسهال مى توانند پرخون و متورم شده و در صورت تکرار یبوست و زور زدن موقع اجابت مزاج این بالشتک هاى عروقى متورم و دچار پارگى و زخمى شده و به صورت خونریزى و بیرون زدگى و گاهاً درد به هنگام اجابت مزاج خود را نشان دهند.

• انواع هموروئید:

 

هموروئیدهاى داخلى از نظر شدت علائم به چهار درجه تقسیم مى شوند.

درجه اول: خونریزى بدون بیرون زدگى

درجه دوم: خونریزى همراه بیرون زدگى که خودبه خود جا مى رود

درجه سوم: خونریزى به همراه بیرون زدگى که با دست جا مى رود

درجه چهارم: خونریزى به همراه بیرون زدگى که با دست جا نمى رود

هموروئیدهاى خارجى معمولاً به صورت یک برجستگى خارجى در بیرون ناحیه مقعد قرار داشته و اکثراً با درد و تورم همراه است.

• چه عواملى باعث ایجاد هموروئید مى شود؟

 

علت واقعى هموروئید مشخص نیست. ولیکن عوامل مهم و موثر در بروز آن عبارتند از:

۱- یبوست مزمن

۲- اسهال مزمن

۳- زور زدن موقع اجابت مزاج

۴- نشستن طولانى مدت در توالت

۵- افزایش سن

۶- عوامل ارثى

۷- حاملگى

۸- تحرک کم

۹- مصرف غذاهاى کم فیبر، عدم استفاده از میوه جات و سبزیجات، مصرف الکل و…

 

درمان به روش لیزر :

 

یکى دیگر از روش هاى جدید براى معالجه هموروئید درمان بواسیر بدون عمل لیزر است که در نهایت برش و برداشتن بافت هموروئیدى است که با امواج لیزر صورت مى گیرد که روشى گران است و مزیت چندانى نسبت به جراحى ندارد. به طور کلى امروزه گرایش به اعمال جراحى سرپایى بخصوص رابربندینگ و روش DG – HAL رو به افزایش است و استقبال جراحان از این روش رو به فزونى است، که هر دو روش مذکور در سال هاى اخیر در ایران معرفى گشته و در حال حاضر انجام مى گردد.

 • درمان بواسیر (درمان هموروئید) با لیزر
  • اشعه درمانی IRC
  • لیزر CO2
  • مزیت های استفاده از لیزر
 • هزینه درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر
 • هموروئیدكتومی
  • بازگشت به خانه پس از جراحی
  • مراقبت های پس از جراحی سنتی برداشتن بواسیر
 • چه زمانی این عمل کاربرد دارد
  • این روش تا چه اندازه كاربردی است؟
 • عوارض دوران نقاهت

 

هیچ کس، به غیر از یک متخصص روده و مقعد، دوست ندارد در مورد بواسیر صحبت کند. اطلاعات کمی در مورد این بیماری در میان عموم وجود دارد، و از طریق رسانه های گروهی نیز اطلاعات کمی ارائه می شود، از اینرو افراد معمولاً تصور می کنند که این بیماری جزء بیماری های نادر است. درصورتی که برخلاف این تصور، افراد بسیار زیادی به آن مبتلا می شود. برطبق تحقیقاتی که در سال ۱۹۹۱ بر این بیماری انجام گرفت، مشخص شد که حدود ۱۰۰ میلیون امریکایی به آن مبتلا هستند.

مبتلایان بسیاری، احتمالاً از روی خجالت، به دنبال درمان آن برنمی آیند. برای این دسته از افراد، عمل دفع و نشستن بر سطوح سفت و سخت، بسیار دردناک و عذاب آور خواهد بود.

اما برای مبتلایان و همچنین آن دسته از افراد که به این بیماری مبتلا نیستند خبر خوبی داریم: راه های بسیاری برای پیشگیری و درمان این بیماری وجود دارد.

مطالب مرتبط: sarina70ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 27 تیر 1397  ساعت :12:13 PM   |   توسط :bichashk نظرات (0)

معاينه هموروئيد توسط پزشك

پزشك  شما ممكن است بتواند ببيند آيا شما به راحتي با نگاه كردن به بواسير خارجي هستيد؟ تست ها و روش هاي تشخيص هموروئيد داخلي ممكن است شامل بررسي كانال مقعد و ركتوم شما باشد:
معاينه ديجيتالي در طول يك آزمون مجدد ديسك ركتال، دكتر شما يك انگشتر روكش شده را به داخل ركتوم وارد مي كند. او براي هر چيزي غير عادي، مانند رشد، احساس مي كند. امتحان مي تواند به دكتر شما نشان دهد كه آيا آزمايش هاي بيشتري لازم است يا خير.بازرسي بصري. از آنجا كه هموروئيد داخلي اغلب بسيار نرم است تا در طول معاينه ركتوم احساس شود، پزشك ممكن است بخش پايينتر روده بزرگ و ركتوم را با آنوسكوپ، پروكتوسكوپ يا سيگموئيدوسكوپ بررسي كند.پزشك شما ممكن است بخواهد كل كولون خود را با استفاده از كولونوسكوپي بررسي كند:
علائم و نشانه هاي شما نشان مي دهد ممكن است يكي ديگر از بيماري هاي دستگاه گوارش باشدشما عوامل خطر سرطان كولوركتال را داريدشما ميانسال هستيد و كولونوسكوپي اخير نداريدرفتاردرمانهاي خانگيشما اغلب مي توانيد درد خفيف، تورم و التهاب هموروئيد با درمان خانگي را كاهش دهيد. اغلب اين تنها درمان مورد نياز است.
خوردن غذاهاي با فيبر بالا خوردن ميوه ها، سبزيجات و دانه هاي بيشتر. انجام اين كار باعث مي شود تا مدفوع را كم و حجم آن را افزايش دهد، كه به شما كمك مي كند تا از فشار دادن اجتناب كنيد، كه مي تواند نشانه هايي از هموروئيد موجود را بدتر كند. براي جلوگيري از مشكلات گاز، فيبر را به رژيم خود اضافه كنيد.از درمان بواسير با ليزر موضعي استفاده كنيد. كرم يا كرم حاوي هيدروكورتيزون بدون استفاده از كرم يا استفاده از پد هاي حاوي فندق جادوگر يا يك ماده خفيف استفاده كنيد.به طور منظم در يك حمام گرم يا حمام SITZ خيس كنيد. منطقه مقعد خود را در آب گرم ساده 10 تا 15 دقيقه دو تا سه بار در روز بخوريد. يك حمام سوپاپ مناسب توالت مي شود.محدوده مقعد را تميز نگه داريد. براي تميز كردن پوست اطراف حنجره خود را با آب گرم بپزيد (ترجيحا) يا دوش بگيريد. اجتناب از دستمال مرطوب يا ضدعفوني كننده الكل. به آرامي منطقه را خشك كنيد يا از خشك كن مو استفاده كنيد.از كاغذ توالت خشك استفاده نكنيد. براي كمك به نگه داشتن محدوده مقعدي پس از يك حركت روده، بايد از پارچه هاي مرطوب يا كاغذ توالت مرطوب استفاده كنيد كه شامل عطر و الكل نيست.درخواست سرد براي خنثي كردن تورم، بسته هاي يخ يا فريزر سرد را روي بيني خود قرار دهيد.داروهاي ضد درد را بخوريد. شما مي توانيد استامينوفن (تايلنول، ديگران)، آسپرين يا ايبوپروفن (Advil، Motrin IB، ديگران) را به طور موقت براي كمك به تسكين ناراحتي خود استفاده كنيد.با اين درمان ها، علائم هموروئيد اغلب در عرض يك هفته از بين مي روند. اگر يك هفته يا بيشتر در معرض امتناع يا خونريزي هستيد، پزشك خود را ببينيد.
داروهااگر هموروئيد شما فقط ناراحتي خفيف را توليد مي كند، پزشك ممكن است از كرم ها، پماد ها، شامپوها يا پد هاي ضد سرطاني استفاده كند. اين محصولات شامل مواد تشكيل دهنده مانند جادوگر فندق يا هيدروكورتيزون و ليدوكايين است كه حداقل مي تواند به طور موقت درد و خارش را از بين ببرد.
از كرم استروئيدي بيش از حد استفاده نكنيد بيش از يك هفته، مگر آنكه توسط دكتر شما هدايت شود، زيرا ممكن است پوست شما را نازك كند.
ترومبكتومي هموروئيد خارجياگر يك لخته خون دردناك (ترومبوز) در داخل يك هموروئيد خارجي تشكيل شده باشد، دكتر شما مي تواند لخته را با برش و زهاب ساده برطرف كند، كه ممكن است تسكين فوري را فراهم كند. اين روش در صورتي كه به مدت 72 ساعت در هنگام توليد لخته انجام شود، موثرتر خواهد بود.
لمينيت باند لاستيكي از هموروئيدلمينيت باند لاستيكي از هموروئيدروش حداقل تهاجميبراي خونريزي مداوم يا هموروئيدي دردناك، پزشك ممكن است يكي از روشهاي ديگر تهاجمي را كه در دسترس است توصيه كند. اين درمان ها را مي توانيد در دفتر دكتر يا ساير بستري هاي خود انجام دهيد و معمولا نيازي به بيهوشي نداريد.
بستن لاستيك باند. پزشك شما يك يا دو باند لاستيكي كوچك را در اطراف پايه يك هموروئيد داخلي قرار مي دهد تا گردش خون خود را قطع كند. هموروئيد خيس مي شود و ظرف يك هفته سقوط مي كند. اين روش براي بسياري از افراد موثر است.
بالون هموروئيد مي تواند ناراحت كننده باشد و ممكن است خونريزي ايجاد كند كه ممكن است دو تا چهار روز پس از عمل درمان هموروئيد با ليزر شروع شود اما به ندرت شديد است. گاهي اوقات عوارض جدي تر مي توانند رخ دهند.
تزريق (اسكلروتراپي). در اين روش، دكتر شما يك محلول شيميايي را به بافت هموروئي تزريق مي كند تا آن را كوچك كند. در حالي كه تزريق باعث درد كم يا بدون درد مي شود، ممكن است كمتر از مواجه شدن با باند لاستيكي موثر باشد.انعقاد (مادون قرمز، ليزر يا دو قطبي). تكنيك هاي انعقاد استفاده از نور يا حرارت ليزر يا مادون قرمز. آنها سبب كوچك شدن خونريزي، هموروئيد داخلي مي شوند تا سخت و سنگين شوند.
در حالي كه انعقاد داراي عوارض جانبي متعددي است و ممكن است باعث ناراحتي فوري شود، با افزايش ميزان هموروئيها (عود) نسبت به درمان باند لاستيك مرتبط است.
رويه هاي جراحياگر روشهاي ديگر موفق نباشند و يا هموروئيد بزرگ داشته باشيد، پزشك ممكن است يك عمل جراحي را توصيه كند. جراحي ممكن است به عنوان يك سرپايي انجام شود يا ممكن است به مدت يك شب در بيمارستان بماند.
حذف هموروئيد. در اين روش، hemorrhoidectomy به نام، جراح خود را از بافت بيش از حد است كه خونريزي را از بين مي برد. تكنيك هاي مختلف ممكن است استفاده شود. جراحي ممكن است با شانه بي حسي موضعي انجام شود

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 8 تیر 1397  ساعت :6:55 PM   |   توسط :bichashk نظرات (0)

درمان هموروئيد با تغييرات رژيم غذايي

درمان هموروئيد  تنها زماني كه بيمار از آنها شكايت كند. ادعاي قديمي كه سخت است براي ايجاد يك بيمار بدون علامت بهتر در اينجا اعمال شود. هرچند كه هموروئيد به پزشك معالج نيست، بايد درمان نشود، مگر اينكه بيمار را ناراحت كند.
درمان هموروئيد با ليزر  توسط علت علائم، به درمان هاي داخلي و خارجي تقسيم مي شود. دقيق بودن علائم بيمار و ارتباط علائم با هموروئيد داخلي و خارجي بسيار مهم است.
دستورالعمل هاي درمان در دسترس است از انجمن گوارش آمريكا، [14] انجمن جراحان كولون و جراحان آمريكايي، [15، 16] و كالج آمريكايي گوارش (ACG). [17]
به عنوان مثال، دستورالعمل ACG توصيه مي كند كه بيماران مبتلا به هموروئيد علامتدار ابتدا با افزايش فيبر و مصرف مايع مناسب درمان شوند. اين دستورالعمل همچنين توصيه مي كند كه اگر تغييرات در رژيم غذايي علائم را در بيماران مبتلا به هموروئيد اول تا سوم كاهش ندهد، بايستي مراحل مختلف اداري شامل باندينگ، اسكلروتراپي و انعقاد مادون قرمز مورد توجه قرار گيرد، و احتمالا اين احتمالا مؤثرترين درمان است. ACG علاوه بر اين بيان مي كند كه اگر بيماران هموروئيد با علامت هاي خارجي علامت هاي بزرگ همراه با هموروئيد درجه سوم يا درجه چهار درجه اي همراه با هموروئيد همراه خود داشته باشند، بايد براي جراحي مراجعه كنند. [17]
هموروئيد داخليهموروئيد داخلي باعث انقراض پوستي نمي شود و بنابراين مي تواند بدون بي حسي از بين رفته و درمان ممكن است جراحي يا غير جراحي باشد. علائم هموروئيد داخلي اغلب به افزايش فيبر و مصرف مايع پاسخ مي دهد و براي جلوگيري از تنش و نشستن توالت طولاني مدت. درمان بدون عمل جراحي خوبي براي علائمي است كه با وجود استفاده از درمان محافظه كارانه ادامه دارد. اكثر روش هاي غير جراحي در حال حاضر در كلينيك و يا دستگاه هاي آمبولانس انجام مي شود.
زير خلاصه اي سريع از درمان براي هموروئيد داخلي توسط درجه است:
هموروئيد درجه اي I با درمان محافظه كارانه پزشكي و اجتناب از داروهاي ضد التهاب غير استروئيدي (NSAID ها) و غذاهاي تند و چرب
هموروئيد درجه دوم يا سوم ابتدا با روش هاي غير جراحي درمان مي شود
بهترين علائم باليني III و درجه IV هموروئيد بهترين درمان با hemorrhoidectomy جراحي است
درمان هموروئيد داخلي IV درجه يا هر بافت انسدادي يا انسدادي نياز به مشاوره جراحي سريع دارد

جراحي هموروئيد Stapled يا روش براي پرولاپس هموروئيد (PPH) يك جايگزين بسيار عالي برايدرمان هموروئيد داخلي است كه به رويكرد محافظه كارانه يا غيابي نرسيده است. نتايج كوتاه مدت و ميان مدت بسيار عالي است. بيماران با حداقل علامت خارجي و هموروئيد داخلي بزرگ به راحتي با روش براي پرولاپس هموروئيد و برداشت پوست از پوست درمان مي شوند.
با اين حال، در يك متاآناليز آزمايشهاي تصادفي و كنترل شده، چن و همكارانش نتيجه گرفتند كه ميزان عود هورمونهاي پرولاپس در مقايسه با هموروئيدكتومي LigaSure بيشتر است. [18] گسيختگي عمل گاهي اوقات براي كنترل علائم هموروئيد داخلي مورد نياز است.
هموروئيد خارجيعلائم خارجي هموروئيد معمولا به مشكلات ترومبوز حاد و شكايت بهداشت / پوست تگ تقسيم مي شوند. اولين واكنش به دفع دفتر (و نه انزال زدايي) پاسخ مي دهد، در حالي كه رزكسيون عملي براي دومين مورد است. به ياد داشته باشيد كه درمان فقط به علائم است، نه در زيبايي شناسي.
وقتي كه خوب انجام شود، hemorrhoidectomy عمل بواسير  بايد 2 تا 5 درصد عود مجدد داشته باشد. تكنيك هاي غير كاربردي، مانند باند لاستيكي، در طي 5 تا 10 سال، ميزان عود 30-50٪ را توليد مي كنند. با اين حال، اين تكرارها معمولا با درمانهاي غيرواقعي ديگري صورت مي گيرد. [19] نتايج دراز مدت از روش پيشگيري از هموروئيدها در اين زمان در دسترس نيستند. [20، 21 و 22]
مخالفت هااختلافات عمده در مورد درمان هموروئيد مركز بر روي علائم درمان و انتخاب درمان درماني غير عملي. اغلب جراحان با تجربه از درمان هاي غير عملي مبتني بر دفتر استفاده مي كنند و كمتر در مورد hemorrhoidectomy عمل نسبت به قبل استفاده مي شوند. در ايالات متحده، بستن لاستيك باند (در مقايسه با تزريق اسكلروتراپي) اصلي درمان درمان محافظه كارانه است. روش پيشگيري از هموروئيد (PPH)، كه در آمريكا افزايش يافته است، جايگزين خوبي براي هموروئيدكتومي عملي براي بيماران مبتلا به كمترين بيماري خارجي و هموروئيد بزرگ داخلي است

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 8 تیر 1397  ساعت :6:55 PM   |   توسط :bichashk نظرات (0)

جراحي براي هموروئيد داخلي

هموروئيد به عنوان يكي از شايع ترين بيماري هاي پزشكي در كل جمعيت شناخته شده است. اين باليني با خونريزي ركتال بدون درد در طي دفع با يا بدون پرولاپس بافت مقعد مشخص مي شود.

به طور كلي، هموروئيد ها را مي توان به دو نوع تقسيم كرد: هموروئيد داخلي و هموروئيد خارجي.

هموروئيد خارجي معمولا نياز به درمان خاصي ندارد، مگر اينكه آن به شدت ترومبوز شود يا باعث ناراحتي بيمار شود.

در همين حال، هموروئيد داخلي با درجه پايين تر مي تواند به طور موثر با دارو و اقدامات غير عملياتي (مانند باند لاستيكي و اسكلروتراپي تزريق) درمان مي شود.

جراحي براي هموروئيد داخلي داخلي با درجه بالا نشان داده شده است، يا هنگامي كه روش هاي غير عملياتي شكست خورده يا عوارض رخ داده است. اگر چه hemorrhoidectomy excisional همچنان عمليات اصلي براي hemorrhoids پيشرفته و هموروئيد پيچيده باقي مي ماند، چندين عمليات مهاجم كوچك (از جمله Ligage hemorrhoidectomy، doppler هدايت اتصالات خونريزي خونرساني و hemorrhoidopexy استپلد) به شيوه هاي جراحي به منظور جلوگيري از درد بعد از hemorrhiodectomy معرفي شده است. اين مقاله در مورد برخي از دانش بنيادي و درمان فعلي هموروئيد با توجه به يك متخصص كلئوپروتولوژيست مي پردازد كه شامل درمان هموروئيد با ليزر  در شرايط پيچيده مانند هموروئيد در دوران بارداري، هموروئيد در بيماران مبتلا به ايمن، هموروئيدها در بيماران مبتلا به سيروز، پرفشاري پورتال، هموروئيد در بيماران مبتلا به آنتي ترومبوتيك، و ترومبوز شديد يا خونريزي مفصلي. ديدگاه هاي آينده در درمان هموروئيد  نيز مورد بحث قرار گرفته است.

كليدواژگان: هموروئيد، پاتوفيزيولوژي، درمان، نتيجه، عوارضنكته اصلي: هموروئيد يك بيماري بسيار شايع آنوركتال است كه به عنوان بزرگ شدن علائم و / يا جابجايي ديستال كوسن هاي مقعدي تعريف شده است. به غير از كانال عروقي غيرطبيعي گسترش يافته و تغييرات مخرب در حمايت از بافت در بالشتك هاي مقعد، شواهد جديدي وجود دارد كه هموروئيد با وضعيت فوق العاده اي از ناحيه انحرافي و برخي موارد التهاب بافت همراه است. اين مقاله به طور جامع و كامل پاتوفيزيولوژي، تشخيص باليني و درمان شقاق را بررسي مي كند كه شامل اصلاح رژيم غذايي و شيوه زندگي، رويكرد فارماكولوژيك، رويه هاي دفتر و عمليات هموروئيد (مانند هموروئيدكتومي و ساير عمل جراحي غير عمدي) است. مديريت هموروئيد در شرايط پيچيده نيز مورد توجه قرار گرفته است.
رفتن به:معرفيهموروئيد يك بيماري انحرافي بسيار شايع است كه به عنوان بزرگ شدن علائم و / يا جابجايي ديستال كوسن هاي مقعدي [1،2] تعريف شده است كه برجسته شدن مخاط مخاطي كه توسط بافت همبند شكم، عضلات صاف، عروق شرياني و وريدي تشكيل شده است. شيوع واقعي هموروئيد ناشناخته است؛ با اين حال، شواهد اخير نشان مي دهد شيوع افزايش هموروئيد در طول زمان. در سال 1990 يك مطالعه اپيدميولوژيك هموروئيد در ايالات متحده ميزان شيوع آن 4/4 درصد را نشان داد، در حالي كه برخي از گزارشهاي قرن 21st از كره جنوبي و اتريش شيوع هموروئيدها را در جمعيت بالغ 4-14 درصد [4] و 9/38 درصد [ 5] به ترتيب. برآورد شده است كه 25 درصد از مردم بريتانيا و 75 درصد از شهروندان آمريكايي در برخي از زمان ها در زندگي خود، هموروئي ها را تجربه مي كنند [6،7]، به ويژه در زنان باردار و بزرگسالان سالخورده.
افراد مبتلا به هموروئيد و كساني كه اشتباه فكر مي كنند كه هموروئيد داشته باشند، تمايل به استفاده از داروهاي خودشان داشتند تا اينكه به دنبال مراقبت هاي مناسب پزشكي باشند. با توجه به دوران سالانه Google در سال 2012 (Google Zeitgeist)، هموروئيدها در ايالات متحده، پيش از بيماري ريفلاكس معده و بيماري هاي منتقله از راه جنسي، روند صعودي بود. متاسفانه، كيفيت اطلاعات در مورد درمان هموروئيد در اينترنت بسيار متغير بود و تقريبا 50٪ از وب سايت ها داراي كيفيت پايين بودند [9]. پزشكان بايد توصيه و درمان بيماران مبتلا به هموروئيدي با داروهاي مبتني بر شواهد و استاندارد مراقبت كنند. عملا بيشتر بيماران مبتلا به هموروئيد با درجه پايين به طور مؤثر مي توانند با اقدامات غيرمستقيم توسط پزشك مراقبت هاي اوليه، متخصص گوارش يا جراح عمومي در يك بيمارستان سرپايي درمان شوند. جراحي براي هموروئيد درجه يك نشان داده شده است، يا هنگامي كه روش هاي غير عملياتي شكست خورده يا عوارض رخ داده است [2]. اين مقاله در مورد برخي از دانش بنيادي و درمان بواسير با ليزر  بدون عارضه و پيچيده با توجه به يك متخصص كولوركتولوژيست مورد بررسي قرار مي گيرد.
رفتن به:پاتوفيزيولوژي روزمره از هموروئيد پاتوفيزيولوژي دقيق هموروئيد درك نمي شود. در حال حاضر، هموروئيدها عبارتند از پاتولوژيك توصيف تغييرات علامتدار و غير طبيعي به سمت پايين مقاطع نرمال مقطع [2]. به عنوان يك نتيجه از تغييرات مخرب در بافت متصل بافت و گردش خون غيرطبيعي در داخل بالشتك هاي مقعد، بالشتك هاي مقعد كشويي در نظر مي گيرند انقباض غير طبيعي و القاء التهاب هموروئيدادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 8 تیر 1397  ساعت :6:51 PM   |   توسط :bichashk نظرات (0)

مرکز جراحی با لیزر

بواسیر  سیاهرگ های آماس کرده هستند که در بخش انتهایی راست روده و مقعد ایجاد می شوند. گاهی دیواره این رگ های خونی انقدر نازک می شود که متورم شده و به ویژه در زمان دفع، دچار خارش میگردند. دلیل عمده خونریزی راست روده هستند، به ندرت خطرناکند و معمولا در چند هفته از بین میروند. اما برای اطمینان حتما به پزشک درمان هموروئید خود مراجعه نمایید. همچنین برای درمان بواسیر  هایی که از بین نمیروند و یا دردناک هستند می بایست به پزشک مراجعه کرد.
علائم هموروئیدبواسیر داخلی و خارجیانواع بواسیر (هموروئید) داخلی درجه یک تا چهارعللپیشگیریعلائم هموروئیداحساس ناراحتی، خارش و یا درد در ناحیه مقعدخونریزی به هنگام دفع مدفوعوجود برآمدگی هایی در ناحیه مقعدزمان مناسب برای مراجعه به پزشك
حتی اگر فكر میكنید كه خونریزی به خاطر شقاق است (بواسیر خونی) حتما به پزشك خود مراجعه كنید. چرا كه این اتفاق می تواند دلایل دیگری مانند پولیپ روده بزرگ، كولیتیس ( آماس روده بزرگ )، التهاب مزمن بخش زیرین روده كوچك و تمام روده بزرگ، دیورتیكول و کیست مویی و فیستول یا سرطان داشته باشد.شقاق مقعدی همچنین دردناك بوده و باعث خونریزی میشود ، از همین رو بهتر است كه هرچه سریعتر برای تشخیص درست و درمان فیستول با لیزر به پزشك مراجعه نمایید. پزشك ناحیه مقعد را مشاهده كرده و با انگشت و یا وسایل مخصوص، داخل آن را معاینه می کند. آنوسكوپ یك وسیله میان تهی و دارای چراغ قوه است كه به پزشك كمك میكند تا بخش پایینی راست روده را مشاهده كند.پروكتوسكوپ نیز همانند آناسكوپ عمل میكند با این تفاوت كه به پزشك اجازه میدهد تا بخش بیشتری از راست روده را مشاهده كند. برای تشخیص بواسیر های داخلی و یا مشكلات دیگری كه منجر به خونریزی می شوند به روش های دیگری نیز نیاز است. سیگموئیدوسكوپ بخش پایینی روده بزرگ  و كولونسكوپ تمام روده بزرگ را نمایش میدهد. هر دو دارای یك لوله انعطاف پذیر و چراغ دار هستند كه وارد راست روده می شود. هم چنین عكس رادیوگراف نیز نمایی كلی از داخل روده بزرگ به ما می دهد.
بواسیر داخلی و خارجیبواسیر را به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم کرده اند. این تقسیم بندی براساس موقعیت و منشاء ایجاد آن می باشد. بواسیر داخلی متورم شدن رگ های درون كانال مقعدی می باشد و بواسیر خارجی در اطراف دهانه مقعد ایجاد می گردد. ممكن است هر دو حالت همزمان تشكیل شوند.
تصویر بواسیر(هموروئید) داخلی و خارجی بواسیر(هموروئید)داخلی و خارجی
انواع بواسیر (هموروئید) داخلی درجه یک تا چهاردرجه بندی هموروئید براساس میزان بیرون زدگی آن از کانال مقعد انجام می شود. هرقدر این بیرون زدگی بیشتر باشد درجه ی آن نیز بالاتر است. اینکه هموروئید در چه سطحی قرار دارد بسیار حائز اهمیت است. پزشک براساس درجه هموروئید می تواند برای انتخاب شیوه درمان تصمیم بگیرد. در ادامه می توانید تصاویر مربوط به درجات هموروئید را مشاهده نمایید.
تصویر بواسیر(هموروئید) درجه 1 تصویر بالا بواسیر داخلی درجه یك می باشد كه به هنگام تحركات روده به درون كانال مقعدی صعود میكند.
تصویر بواسیر  یا هموروئید درجه دو تصویر فوق بواسیر داخلی درجه دو است كه به هنگام حركات روده از مقعد خارج می شود و سپس دوباره به داخل باز می گردد.
تصویر هموروئید یا بواسیر درجه سه و چهار تصویر بالا نیز بواسیر درجه سه و چهار را نشان می دهد. بواسیر درجه سه به هنگام حركات روده از مقعد خارج می شود و می بایست با انگشت به داخل برگردانده شود . بواسیر داخلی درجه چهار به طور كلی از سوراخ مقعد بیرون است.
بواسیرهای خارجی در زیر پوست و اطراف ناحیه مقعد قرار دارند و به دلیل وجود اعصاب زیاد در این ناحیه علاوه بر خونریزی دردناک هم هستند.گاهی بواسیرهای متورم بزرگتر شده و از اسفنکتر مقعدی بیرون میزنند. در این حالت ممکن است بتوان آنها را به شکل برآمدگی های پر از آب صورتی مشاهده کرد و به هنگام دفع دردناکتر میشوند.بواسیرها معمولا به داخل باز میگردند در غیر این صورت حتی میتوان آن ها را به آرامی به داخل فشار داد.در بواسیر خارجی ممکن است لخته خون ایجاد شده و رنگ آن به بنفش یا آبی تغییر پیدا کند که به آن ترومبوز گفته می شود. این مسئله برای فرد بیمار بسیار دردناک بوده و ممکن است احساس خارش شدید به همراه داشته باشد. حتی پس از رفع لخته، مکن است کمی پوست اضافه باقی بماند اما باز هم احساس خارش وجود دارد.
عللمی توان گفت که علت ابتلا به هموروئید ارثی است و افردی که سابقه این عارضه در خانواده آنها دیده شده باشد بیشتر مستعد این بیماری هستند.فشار زیاد به ناحیه پایینی راست روده به دلیل چاقی یا بارداری و یا بلند کردن یا هل دادن اجرام سنگین به هنگام فعالیت های روده ممکن است بر جریان خون این قسمت تاثیر گذاشته و منجر به تورم رگ ها شود. احتمال بروز این مشکل در افرادی که مدت زیادی می نشینند یا می ایستند بیشتر است.همچنین بوست یا اسهال مزمن میتواند منجر به این عارضه گردد. عطسه، سرفه و استفراغ ممکن است باعث حاد تر شدن شرایط گردند.پیشگیریبرای پیشگیری از ابتلا به بواسیر راه های زیادی وجود دارد. بهتر است از استرس دور بمانید. این مسئله با تاثیر مخربی که بر دستگاه گوارش برجا می گذارد زمینه ابتلا به یبوست و به دنبال آن هموروئید را ایجاد می کند. هم چنین توصیه می کنیم از نگه داشتن مدفوع خود اجتناب کنید. موارد زیر به شما کمک می کند تا بتوانید از این بیماری در امان بمانید.
فیبر مصرف کنید: بهترین منبع فیبر سبزیجات، میوه ها، جو، آجیل، دانه و حبوبات هستند.آب بنوشید: از سفت شدن مدفوع جلوگیری میکند. میوه ها و سبزیجاتی که فیبر دارند نیز دارای آب هستند.ورزش کنید: پیاده روی به مدت نیم ساعت در روز به جریان خون و حرکات روده کمک میکند.روشهای درمانبواسیر (هموروئید)ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 1 تیر 1397  ساعت :6:55 PM   |   توسط :bichashk نظرات (0)

درمان بواسير بدون عمل

درمان بواسير بدون عمل جراحي

در زمان هاي گذشته جراحي بواسير به روش سنتي انجام مي شد كه اين روش بسيار دردناك بود و فرد بيمار ميبايست تحت بيهوشي كامل قرار ميگرفت و بعد از عمل بايد حداقل ​روز در بيمارستان بستري ميشد و چند روزي را هم در خانه بايد استراحت مطلق ميكرد.

براي همين اكثر افرادي كه در گذشته جراحي درمان بواسير انجام داده اند به عنوان يك خاطره تلخ از آن موقع ياد ميكنند اما امروزه با پيشرفت تكنلوژي وپ يدايش دستگاههاي ليزر درمان بواسير به عنوان يك شيوه مدرن درماني كه اين روزها بسيار مورد استقبال و رضايت بيماران قرار گرفته است به صورت يك عمل سرپايي با بي حسي موضعي بدون نياز به بيهوشي و بدون درد و خون ريزي در كمتر از يك ساعت قابل درمان است در اين شيوه به هيچ نحوي ازبرش جراحي استفاده نمي شود. و فرد بيمار بعد از عمل ميتواند بلافاصله به محل كار و يا زندگي روزمره خود برگردد بدون اينكه نياز به بستري شدن و استراحت مطلق داشته باشد

در حال حاظراز 3 روش با  3گونه ليزر در اين كلينيك براي درمان بواسير مورد استفاده قرار ميگيرد :
1-درمان هموروئيد يا بواسير با ليزر درماني يا تاباندن اشعه ليزركم توان (IRC)عكس بواسير بدون عمل 
از اين روش براي بواسير هاي درجه 1و2 استفاده ميشود و هنوز بواسير به مرحله وخيم و عارضه دار تبديل نشده است اين گونه ليزرها داراي ابزار ويژه اي هستند كه داخل ناحيه مقعد ميشوند و به جهت هاي گوناگون آن ناحيه تابيده مي گردد در اين شيوه پروب ليزر روي بواسير دروني قرار مي گيرد. اشعه مادون قرمز تابيده مي شود و محل تابش به رنگ سفيد در مي آيد، اين طول موج بوسيله هموگلوبين جذب زيادي صورت مي دهد و سبب انعقاد بافت هاي درون ​بواسير مي گردد. ​بواسير بعد از سپري شدن چند روز تقليل مي يابد و رفته رفته ناپديد مي گردد. اين شيوه احتياجي به بيهوشي و حتي بي حسي نداشته و تنها به منظور هموروييد يا بواسير داخلي كارآمد مي باشد.كه سبب كم شدن نشانه هاي بواسير مي گردد.استفاده از ليزر باعث مي گردد درد پايين بيايد و همچنين اندازه بواسير را نيز كوچك تر گردد. از اين گونه ليزر نبايست در درمان بواسير يا بواسير هاي وخيم و حاد استفاده نمود.ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 25 خرداد 1397  ساعت :4:18 PM   |   توسط :bichashk نظرات (0)

بواسير چيست

بيماري بواسير بيماري رايجي است كه نيمي از افراد در هر برهه اي از زندگي شان به آن مبتلا مي شوند همورئيد يا بواسير همان رگ هاي خوني بزرگ شده در ناحيه پاياني روده ( ركتال) مي باشد كه غالبا ماندن آن در درون مقعد به جز خونريزي مشكل ديگري به وجود نمي آورد به اين دليل كه درون مقعد عصب زيادي به منظور احساس درد موجود نيست ولي هنگامي كه هموروئيد يا بواسير در ناحيه خارجي مقعد نمايان مي شود به جز خونريزي، درد ناراحت كننده اي را نيز همراه دارد كه اگر به درمان بواسير توجه نشود بعد از مدتي  و با گذشت زمان منجر به كم خوني و عفونت و حتي باعث سرطان ركتال نيز مي گردد.
 
علائم  يا نشانه هاي بيماري بواسير يا هموروئيدبواسير 
1-خونريزي موقع اجابت مزاج شايعترين علامت هموروئيد يا بواسير است كه بعد از دفع مدفوع سفت به وجود مي آيد و به صورت قطره قطره روي كاسه توالت خون چكه مي كند.
2- دومين نشانه بارز هموروئيد يا بواسير خارج شدن يا بيرون زدگي توده از مخرج بيمار است، برخي مواقع بعد از زور زدن زائده اي از مخرج بيمار بيرون مي زند كه گاهي خود به خود به درون مي رود و گاهي بيمار خودش مجبور است آن را با دست موقع شستشو به درون مقعد هدايت كند و در مواقعي نه خودش به درون مي رود و نه با دست مي شود آن را به درون هدايت كرد بلكه اين زايده در بيرون باقي مي ماند و منجر به درد مي گردد، كه در اين وضعيت اخير بيمار بايد هر چه زودتر به جراح رجوع كند. در ۳۵% نمونه هاي خونريزي به خاطر حركت جرم سفت مدفوع در موقع اجابت مزاج است. گره هاي بيرون شده از ناحيه مقعد در نتيجه اصطكاك با لباس و يا جا انداختن با دست، آسيب ديده، دچار خونريزي مي گردند.
3-سومين علامت و نشانه هموروئيد يا بواسير، درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر است. درد از علائم اصلي و ثابت بيماري هموروئيد يا بواسير است كه تقريبا در ۴۰ % بيماران، به ويژه در موقع دفع مدفوع ديده مي شود. كناره هاي مقعد به خاطر التهاب مخاط راست روده و پوست به آساني صدمه مي بيند. در هنگام زور زدن، حركت مدفوع در روده، انجام تنقيه و برخي مواقع استفاده از شياف هاي آنتي هموروئيدي هم مخاط راست روده به راحتي صدمه ديده، كناره پسين كانال مقعد ترك بر مي دارد.

منبع: بواسيرادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 25 خرداد 1397  ساعت :4:15 PM   |   توسط :bichashk نظرات (0)

دانستنيهاي هموروئيد

توصيه هايي براي تسكين درد بواسير

بهره گيري از وان حمام

كار مناسبي كه قادر است به بواسير تسكين بدهد و آن را آرام كند اين است كه هر روز يك يا دو بار به استحمام كنيد. وان حمام را پر از آب گرم كنيد و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقيقه در وان حمام گرم بنشينيد. آب گرم درد را كم مي كند و درد را آرام كرده و همچنين تميزكننده اي نرم و لطيف نيز مي باشد.
آب گرم وان حمام عضله هاي محكم و سفت گشته قسمت مقعد را شل و نرم نموده و از فشارهاي كه در حين دفع مدفوع پيش مي آيد مي كاهد و باعث نرم شدن آن مي شود.

كاستن از زمان توالت
نشستن هاي دراز مدت بر روي دستگاه توالت باعث فشار آمدن زياد به وريدهاي مقعد مي گردد و همچنين باعث فشار زياد بر درمان هموروئيد يا بواسير با ليزر مي آورد و آن را دو چندان مي كند. بعد از آنكه كار دفع به طور نرمال پيش رفت از توالت بيرون بيايد و در موقع ديگري كه باز نياز بود به توالت مراجعه كنيد.

به كارگيري بالش كوچك
خيلي مبتلايان به درمان هموروئيد از بالش هاي ميان تهي كه نشستن را در خانه و محل كار راحت تر مي سازد، بهره كي برند.
ولي اين مدل از  بالش ها چندان كمكي به درمان بواسير نمي كنند و اين بالش ها با ايجاد كشيدگي در ناحيه هاي كفل، فشار بيشتري به معقد مي آورند. اگر حس مي كنيد به بالش محتاج هستيد، از يك بالش نازك و كوچك استفاده كنيد.

منبع: تسكين درد بواسيرادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 25 خرداد 1397  ساعت :4:14 PM   |   توسط :bichashk نظرات (0)

تعداد صفحات : 12   12345678910>

درباره ما

مجله بیچشک در سال 1398 با هدف اطلاع رسانی حوزه سلامت و پزشکی راه اندازی گردید

بایگانی

آمار بازدیدها

 • کل بازديد : 8603
 • تعداد کل مطالب : 112
 • تعداد کل نظرات : 0
 • تاریخ ایجاد وبلاگ : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه