تاثیر کرونا بر صادرات چین

تاثیر کرونا بر صادرات چین

شیوع ویروس کرونا تا این لحظه خسارات زیادی را برای جنبه های مختلف اقتصاد کشور چین از جمله حوزه صادرات و واردات این کشور به دنبال داشته است. در این مقاله تاثیر کرونا بر صادرات چین را بررسی می کنیم.

  • تاثیر کرونا بر صادرات چین

با توجه به مختل شدن فعالیت شرکت های تجاری چینی در پی شیوع ویروس کرونا، میزان صادرات کشور چین در ماه های نخستین سال ۲۰۲۰ تا به امروز با کاهش قابل توجهی روبه رو بوده است. آخرین آمار منتشر شده از سوی گمرک چین، سقوط ۱۷٫۲ درصدی صادرات این کشور نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. این آمار بعد از ورود چین به جنگ تجاری با آمریکا در فوریه سال ۲۰۱۹، به عنوان بزرگترین کاهش صادرات کشور چین ثبت شده است. شایان ذکر است گمرک چین به کاهش چهار درصدی واردات این کشور در این مدت نیز اشاره کرده است. البته پیش از این برخی از اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی خبرگزاری بلومبرگ، پیش بینی کرده بودند که به دنبال گسترش ویروس کرونا، احتمالا صادرات کشور چین ۱۶٫۲درصد و وارداتش نیز ۱۶٫۱ درصد کاهش پیدا خواهد کرد. 

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 27 اردیبهشت 1399  ساعت :6:02 PM   |   توسط : نظرات (0)

بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی چیست؟ چگونه می توان از طریق بازاریابی تلفنی جذب مشتری کرد؟ از باید و نبایدهای تماس در بازاریابی تلفنی موفق چه می دانید؟ ویژگی های یک بازاریاب تلفنی خوب چیست؟ برای پاسخ به تمامی این سوالات با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه شوید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 15 اردیبهشت 1399  ساعت :4:48 PM   |   توسط : نظرات (0)

نکات مهم بیمه‌نامه در قراردادهای بازرگانی

بیمه‌نامه

در دنیای تجارت و بازرگانی بین‌المللی بیمه‌ جایگاه ویژه‌ای دارد. در این راستان طبق قوانین تجارت بین‌المللی در ایران، صدور بیمه در برخی موارد لازم و اجباری بوده و بدون داشتن بیمه، امکان ثبت سفارش واردات وجود ندارد. همچنین بیمه حمل‌و‌نقل یکی از مهم‌ترین و به نوعی اصلی‌ترین بیمه‌نامه در بازرگانی بوده که انتخاب یکی از انواع آن از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است که در ادامه به نکات مهم بیمه‌نامه قراردادهای تجاری و به خصوص بیمه حمل‌ونقل بین‌المللی اشاره می‌نماییم.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط : نظرات (0)

مفاهیم اطلاعات و نمونه یک پکینگ و invoice

پکینگ

در هنگام انجام عملیات و تشریفات گمرکی یک سری مفاهیم و اطلاعات وجود دارد که هر بازرگان یا ترخیص کننده کالا باید بداند تا بتواند با پر کردن فرم‌های مربوطه پروسه حمل‌و‌نقل بین‌المللی محموله را انجام داده و اقدام به واردات یا صادرات کالا نماید. پکینگ و اینویس Invoice نیز از جمله اسناد ضروری هر محموله هستند که باید توسط فروشنده کالا تهیه شده و به مهر و امضای شخص مجاز در شرکت رسانده تا تضمینی بر درستی اطلاعات وارده باشد. سپس فروشنده کالا پکینگ و اینویس را برای گمرک ارسال می‌نماید. در مقابل خریدار کالا نیز باید در  هنگام انجام پروسه ترخیص کالا باید این دو مدرک را به گمرک ارائه نماید. بنابراین با توجه به اهمیت تهیه و تنظیم درست و کامل پکینگ و اینویس در ادامه علاوه بر شناخت کلی آن‌ها با ذکر یک نمونه به بررسی بیشتر این دو اصطلاح گمرکی می‌پردازیم‌.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط : نظرات (0)

نکات بسیار مهم درباره سوء استفاده از کارت های بازرگانی

سوء استفاده از کارت های بازرگانی

با توجه به قوانین مرتبط با گمرک ایران ، کارت بازرگانی درواقع جوازی است که مالک آن، اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی می تواند به وسیله آن اقدام به تجارت بین المللی و صادرات و واردات کالا کند.لازم به ذکر است که در کشور ما تنها تاجرانی که کارت بازرگانی داشته باشند اجازه صادرات و واردات کالا را خواهند داشت. هم اکنون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران صادر کننده کارت بازرگانی برای بازرگانان کشور می باشد و سپس این کارت ها به تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد رسید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط : نظرات (0)

چه مواردی شامل قاچاق کالا در نظر گرفته می‌شود؟

انواع قاچاق کالا

قاچاق، واژه‌ای ترکی که به معنای «کاری پنهان که با تردستی انجام شده باشد» است. قاچاق کالا مربوط به صنعت بازرگانی و در زمینه حمل‌و‌نقل محموله کاربرد دارد.

اصولاً هنگامی که در موقع جابه‌جایی کالا عملی برخلاف قوانین و مقررات حمل‌ونقلی صورت بگیرد مشمول قاچاق کالا می‌شود که اگر در داخل کشور باشد به آن قاچاق داخلی و چنانچه از یک نقطه خارجی به نقطه‌ای در داخل کشور باشد از لفظ قاچاق خارجی برای آن استفاده می‌گردد که در هر کشور این قوانین تعاریف متفاوتی دارند. بنابراین برای دانستن مواردی که شامل قاچاق کالا می‌شوند باید به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در این مورد رجوع کرد‌.

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط : نظرات (0)

اسناد حمل شامل چه مواردی است؟

اسناد حمل

در دنیای بازرگانی و حمل‌ونقل بین‌المللی یک سری اسناد و مدارک وجود دارد که دربرگیرنده ویژگی‌ها و خصوصیات محموله بوده که به اسناد حمل شهرت دارند. اسناد حمل جز مهم‌ترین مدارک در خریدوفروش خارجی به حساب آمده و در واقع این اوراق به منزله هویت و شناسنامه کالا هستند.

اسناد حمل برای خریدار کالا از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است؛ زیرا وی پس از انجام تعهدات مالی و تسویه حساب با فروشنده یا بانک گشاینده اعتبار فقط از طریق ارائه اصل این اسناد می‌تواند به انجام امور مربوط به تشریفات گمرکی و ترخیص کالا مبادرت ورزد.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط : نظرات (0)

نکات بسیار مهم درباره بازرسی کالا

بازرسی کالا

ضرورت وجود شرکت های بازرسی کالا

بعد از انقلاب اسلامی ایران شاهد تغییرات مهم و اساسی در سیستم صادرات و واردات کشور بوده ایم به طوری که به گفته محمود بهشتیان مشاور عالی رئیس کل گمرک در حالی که میانگین بازرسی از کالاهای ورودی در گمرکات معتبر دنیا سه درصد است، این شاخص در ایران به ۹۹ درصد رسیده است.

امروزه ضرورت وجود شرکت های بازرسی کالا در امر صادرات و واردات و به طور کلی تجارت بین الملل بر کسی پوشیده نیست. همانطور که می دانید یک سری از کالاهای وارداتی نیازمند استاندارد های اجباری هستند به همین منظور مطابق با تعرفه و نظر سازمان استاندارد کشور، بازرسی آنها قبل از ترخیص ضروری است بنابراین خریدار موظف است شرکت بازرسی کننده را معرفی و هزینه را به عهده بگیرد.

همچنان با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط : نظرات (0)

انواع کانتینرها از نظر فیزیکی،گنجایش و حمل‌ونقل

کانتینرها

کانتینر (Container) که معادل فارسی آن بارگُنج است، جعبه‌ای فلزی بوده که در آن بار چیده شده تا توسط وسایل نقلیه مانند قطار، کشتی، هواپیما و یا کامیون به مکان مورد نظر برده شود. البته گاهی به کامیون‌های حمل‌کننده آن نیز کانتینر گفته می‌شود. در کل به حمل‌ونقلی که در آن از کانتینر استفاده می‌شود بارگنج‌بری (Containerization) می‌گویند که سامانه‌ای چند گانه (intermodal) جهت حمل‌ونقل کالا است. بدین معنا که در این سامانه تعدادی ایستگاه به نام ایستگاه‌های چندگانه وجود دارد که در آنجا شیوه ترابری تعویض می‌شود. در ادامه با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط : نظرات (0)

اختلافات گمرکی پس از ترخیص کالا

اختلافات گمرکی

مطابق قوانین امور گمرکی کشور، خروج کالا و یا به تعبیر بهتر ترخیص کالا از گمرک به منزله پایان کار نیست و بررسی‌های گمرک طی سه مرحله پس از آن ادامه دارد. بخصوص در مواقعی که اظهارنامه کالا در مسیر سبز قرار گرفته و خیلی سریع کالا از گمرک ترخیص شده و یا برخی اشتباهات سهوی که در هنگام انجام تشریفات گمرکی صورت گرفته که سبب بروز اختلافات مالی بین گمرک و صاحب کالا می‌گردد. در ادامه به بررسی اختلافات گمرکی پس از ترخیص کالا که ممکن است از سمت گمرک و یا صاحب کالا ایجاد شود، می‌پردازیم. همچنان با شرکت سپاهان همراه ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط : نظرات (0)

تعداد صفحات : 14   12345678910>

درباره ما

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 7985
  • تعداد کل مطالب : 132
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه