به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

حفظ و توجه به طبیعت از تعلیمات اسلامی است

خبرگزاری فارس: حفظ و توجه به طبیعت از تعلیمات اسلامی است

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام گفت: اسلام به طور کلی مسأله توسعه انسانی را دنبال کرده است و بر این اساس موافقیم که طبیعت مخلوق خدا و هماهنگ با انسان است؛ حتی یک دوستی بین آن دو برقرار است و توجه به طبیعت از تعلیمات اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمدعلی تسخیری، مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام در سخنرانی خود در یازدهمین دور گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت ارتدوکس روسیه گفت: آیه ۳۲ سوره مبارکه ابراهیم در قرآن کریم این موضوع را مطرح می‌کند که خداوند همه چیز را برای انسان خلق کرده است و در آخر آیه می‌فرماید؛ هر آنچه شما نیاز داشتید ما برای شما فراهم کردیم.

وی افزود: اما مشکل اینجاست که سرعت رشد بشریت بسیار بیشتر از سرعت رشد طبیعت است که با هم متوازن نیستند.

آیت‌الله تسخیری افزود: اسلام می‌فرماید که تولید را باید رشد دهید و توسعه را روز به روز بیشتر کنید؛ اما برای این کار، دو راه پیش ما گذاشته است؛ تعلمیات فکری و تعلمیات عملی. تشریفاتی در اسلام و احکام آن است که انسان را به سوی توسعه طبیعت سوق می‌دهد. یکی از این احکام مراقبت از زمین برای بهره‌وری و رسیدن به توسعه است که نباید اجازه داد زمین از بین برود.

وی ادامه داد: اسلام به طور کلی مسأله توسعه انسانی را دنبال کرده است و بر این اساس موافقیم که طبیعت مخلوق خدا و هماهنگ با انسان است؛ حتی یک دوستی بین آن دو برقرار است و توجه به طبیعت از تعلیمات اسلامی است.

عضو شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پایان سخنان خود تأکید کرد: با تغییر انسان و تعلیم او می‌توانیم از مشکلات طبیعی و نیز مشکلات مربوط به بشریت رهایی یابیم.

در این دور از گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت که به مدت سه روز برگزار می‌شود، اندیشمندان دو طرف مباحث و مقالات متعددی را با عناوینی نظیر اخلاق محیط زیستی از دیدگاه اسلام و مسیحیت، امنیت اجتماعی ناهمکیشان و دین و محیط زیست به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند.

هیأت کلیسای ارتدوکس روسیه در جریان سفر خود به جمهوری اسلامی ایران از شهر مقدس قم بازدید و با برخی شخصیت‌های دینی و دانشگاهی دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

انتهای پیام/

ادامه مطلب
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397  - 12:44 AM

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 767132
تعداد کل پست ها : 20595
تعداد کل نظرات : 20
تاریخ ایجاد بلاگ : جمعه 29 مرداد 1389 
آخرین بروز رسانی : پنج شنبه 25 مرداد 1397 

نویسندگان

مهدی گلشنی

امکانات جانبی

کد ذکر ایام هفته
اوقات شرعی

حدیث