انجام دادن پروژه کسری خدمت برای دانشگاه امام علی

طبق قانون بنیادی جمهوری اسلامی ایران، تمامی مردان باید در خدمت ورجاوند سربازی کمپانی نمایند. البته بخشودگی هایی نیز وجود دارد که به دلیل های مختلفی به کسان تعلق می گیرد اما در این نوشتار می خواهیم درباره پروژه کسری خدمت دانشگاه امام علی علیه السلام بپردازیم.

 

پروژه کسری خدمت دانشگاه امام علی


یک فرصت ارزشمند سایر که برای کاهش سررسید خدمت مقدس سربازی برای فارغ التحصیلان در مقاطع کارشناسی بزرگتر و همچنین دکتری و بالاتر هستی دارد، گرفتن و سپریدن پروژه های تحقیقاتی از دانشگاه ها و موسسات و سازمان های پیوسته است.

 

انجام دادن پروژه کسری خدمت برای دانشگاه امام علی

بر این پای بست، داوطلب در راستای زنجیره ی تخصصی خویش می تواند از سازمان های ارائه دهنده ی پروژه ی کسری خدمت سربازی طرح اخذ کند و در قبال آن کسری خدمت بگیرد. قسمتی از این طرح ها، پروژه های کسری خدمت دانشگاه های تحت نظر قدرت های مسلح می باشند که از آن میان می تاب پروژه کسری خدمت دانشگاه پیشوا علی علیه السلام را نام برد.

 

انواع پروژه کسر از خدمت


در پروژه کسری خدمت دانشگاه پیشوا علی علیه السلام نیز مثل دیگر دانشگاه ها و موسسات ارائه دهنده ی پروژه، دو گونه کسر از خدمت هستی دارد:

 1. اگر پروژه کسری خدمت متقاضی در راستای طراحی و ساخت و یا به ویژه پژوهش ویژه ی امنیتی باشد که به لحاظ نظامی دارای اهمیت است، زمان کسر از خدمت اکثریت را برای متقاضیان به همراه خواهد داشت. ولی پروا کنید که در پروژه هایی که کسر از خدمت اکثریت را به درخواست کننده ارائه می دهند طبعا دشوار گیری ها و بازرسی نیز اغلب است. متقاضیان در این نوع طرح ها باید هر 3 ماه یکبار گزارش کار دیتا و در یک جلسه ی دفاع کمپانی نمایند.
 2. اما در پروژه هایی که سررسید کسر از خدمت در آن ها کوتاهی تر است در انتهای پروژه دانشجو در یک جلسه ی دفاع کمپانی می کند. در ضمن در این نوع طرح ها متقاضیان می توانند چندین پروژه را اخذ کنند. در فرجام نیز داوطلب می بایست نتیجه ی تمامی پروژه های کسر از خدمت گرفتن شده ی خویش را برای ارزیابی مقدار کسر از خدمت به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح ارسال نماید.

 

چه افرادی می توانند پروژه کسری خدمت اخذ کنند؟


جهت گرفتن پروژه ی کسری خدمت از دانشگاه پیشوا علی تنها کافیست دانشجوی مقاطع کارشناسی بزرگتر و یا دکترای تخصصی باشید. مسائلی همچون اینکه شما مشمول هستید و یا فارغ التحصیل یکی از دانشگاه ها، و یا حتی این که در زمان مرخصی تحصیلی به سر می برید مهم نیست و تنها نباید شما در دوران غیبت از خدمت سربازی قرار داشته باشید.

 

 دانشگاه امام علی

 

متقاضیان پروژه کسری خدمت دانشگاه پیشوا علی علیه السلام می‌توانند در طی دوران تحصیل در دانشگاه و یا حتی پس از فارغ‌ التحصیلی خود و لغایت موعد فرا رسیدن مشمولیت خدمت سربازی به این دانشگاه مراجعه کرده و مراحل دریافت پروژه ی کسری را طی کنند. کسان به این طریق می توانند با انجام پروژه ی تحقیقاتی متناسب با مدرک تحصیلی خود، سررسید خدمت سربازی را تفریق دهند.

 

داوطلبان چه تعداد پروژه می توانند گرفتن نمایند؟


هدف از ارائه ی پروژه ی کسری خدمت دانشگاه ها را می نا استفاده از همه ی تاب علمی دانشجویان سراسر کشور نام برد.

همچنین واگذاری این پروژه ها به دانشجویان فرصتی برای آسان شدن و کاهش موعد خدمت سربازی برای مشمولان می باشد.

از دیگر اهداف طرح واگذاری پروژه ها به داوطلبان می توان به ارتقا و پیشرفت های علمی تحقیقاتی مملکت اشاره کرد.

با توجه به پیشینه و طاقت علمی متقاضیان و رای کارشناسان مربوط به هر دانشگاه، تعداد پروژه های کسر از خدمت که هر فرد می تواند دریافت نماید متفاوت است.

 

پروژه کسری خدمت دانشگاه امام علی

 

پروژه کسری خدمت دانشگاه پیشوا علی علیه السلام تحت عقیده سازمان نیرو های مسلح و نیز اساس ملی نخبگان می باشد. پروژه هایی که به وسیله ی این دانشگاه به داوطلبین محترم ارائه می شود در دودمان ها و تمایل های مختلف و نیز در راستای برطرف کردن مشکلات و احتیاج های علمی کشور است.

 

رشته های تحصیلی مورد بیچارگی دانشگاه پیشوا علی برای پروژه کسری خدمت


برای اخذ پروژه کسری خدمت دانشگاه امام علی علیه السلام بایستی دانش آموخته یا دانشجو در گرد از زنجیره های مشارالیه شده در ذیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی بزرگتر و دکترای تخصصی باشید.

رشته های تحصیلی باره بیچارگی این دانشگاه عبارتند از:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی معماری
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی مکاترونیک
 • مهندسی نرم افزار
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی برق
 • مدیریت


ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :جواد صادقی پور نظرات (0)

نحوه معافیت از سربازی با قد و وزن

معمولا زمانی که از دوران خدمت سربازی با پسران گفتگو می کنیم، بی گمان حرفی از شیوه های مختلف کسری خدمت و یا بخشودگی از سربازی نیز می شنویم. معمولا برای بخشودگی از خدمت سربازی روش های مختلفی هستی دارد که یکی از آنها بخشودگی از راه دشواری ها پزشکی است. اگر شما هم جزء کسانی هستید که به تعقیب روشی جهت نرفتن سربازی می گردید، در این نوشتار به اتفاق ما باشید الی شما را با روش های بخشودگی از خدمت سربازی با قد و وزن آشنا کنیم.

 

روش های گرفتن معافیت از خدمت سربازی با قد و وزن


برای گرفتن بخشودگی از این طریق،  یا باید چاق باشید یا لاغر! معمولا زمانی که وزن شما از یک حدی کمتر یا اغلب باشد، انجام کار و جنبش های گوناگون در سربازی، برایتان دشوار شده و سبب گزند رویت دیگر قسمتهای بدنتان می شود. به همین انگیزه است که اگر گرد از حدودی که در پیوسته شناسایی می نماییم را رد نمایید، می توانید از این قانون جهت اخذ بخشودگی استفاده کنید.

نحوه معافیت از سربازی با قد و وزن

نحوه اخذ معافیت لاغری سربازی 98


برای اخذ معافیت از این طریق، بیچارگی به محاسبه پارامتر A در رابطه با قد و وزن شماست. چنانچه این مقدار از 17 کمتر باشد، شما می توانید معاف دائم از سربازی شوید.

 

نحوه دریافت معافیت چاقی خدمت سربازی 98


مشابه با بخشودگی از طریق لاغری، برای معافیت از راه چاقی نیز باید پارامتر A برای شما محاسبه شود. چنانچه مقدار این پارامتر از 40 بیشتر شود، معاف همیشه خواهید شد.

 

نحوه دریافت معافیت قد سربازی


میزان قد افراد، احد از سایر از مواردی است که در معافیتشان از سربازی تاثیرگذار است. شرایط لازم برای دریافت بخشودگی از این طریق عبارت است از :

 • طول قد کمتر از 145 سانتی متر : معاف همیشه (در صورتی که مدرک تحصیلی فرد بالاتر از کارشناسی باشد، 145 به 140 سانتی متر تغییر می کند.)
 • طول قد بین 145 لغایت 155 : معاف از رزم (افرادی که مدرک تحصیلی فوق دیپلم به پایین دارند.)
 • طول قد بین 140 لغایت 155 : معاف از رزم (افرادی که مدرک تحصیلی کارشناسی به بالا دارند.)

 

معافیت از خدمت سربازی با قد و وزن چگونه اتمام می شود؟


همانطور که گفته شد در هر دو حالت باید متناسب با قد و وزن پارامتر A محاسبه گردد. ساختاره محاسبه این پارامتر به چهره زیر است :

 1. پارامتر A = وزن بخش بر (قد ضرب در 2)
 2. به عنوان نمونه انگار کنید قد فرد 1.7 و وزنش 45 کیلوگرم است. در صورتی که این پارامتر برای وی محاسبه شود، مقدارش 13.2 می شود.

 

چگونه برای گرفتن معافیت از خدمت سربازی با قد و وزن می توان اقدام کرد؟


برای گرفتن بخشودگی از این روش باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید. سپس با پر کردن فرم بخشودگی از پزشکی و ارائه مدارک لازم، منتظر بمانید تا تقاضا شما باره رسیدگی قرار گیرد. به طور کلی در صورتی که چاقی فرد بر بنیاد عقیده شورای پزشکی به انگیزه پرکاری غدد تشخیص داده شود، فرد معاف از سربازی به صورت همیشه خواهد بود. ولی چنانچه پارامتر محاسبه شده بین 35 تا 40 باشد، فرد متقاض فقط معاف از رزم خواهد شد.

 

نحوه معافیت از سربازی با قد و وزن

 

توجه : بعضی از افراد تمایلی به بخشودگی از سربازی از راه معافیت پزشکی ندارند. این بخش از افراد می توانند پس از رفع مشکل، کارت بخشودگی از سربازی به علت مسائل پزشکی را تباه کرده و برای دوره خدمت سربازی اقدام کنند.

 

چرا بخشودگی از خدمت سربازی با قد و وزن امکانپذیر است؟


بر پای بست، نظر بسیاری از افراد، چاقی یا لاغری دلیلی برای بخشودگی از سربازی نیست. در حالی که این روزها برخلاف دوران گذشته که بسیاری از افراد به علت قحطی جان خویش را از دست می دادند، بسیاری از کسان به دلیل چاقی مفرط دچار گونه ها دشواری ها سلامتی شده و جان خود را از دست می دهند. بنابراین با پروا به کارایی مستقیمی که قد و وزن در سلامت عمومی کسان به ویژه اثناء انجام تکاپو های وزین و تحت استرس دارد، این دو دشوار را می طاقت به عنوان دلایل محکمه پسندی جهت اخذ بخشودگی در عقیده گرفت.ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :جواد صادقی پور نظرات (0)

شرایط سرباز معلم سال جدید

در این نوشتار به رسیدگی جستار جذب امریه تعلیم تربیت سال 98 یا به عبارت دیگر،جذب سرباز معلم 98 می پردازیم.

 

سرباز آموزگار 98


شرایط جذب سرباز معلم هر ساله از راه بخشنامه وزارت تعلیم پرورش ابلاغ می شود که آخرین بخشنامه آن ، در اردیبهشت سنه 98 برای سنه تحصیلی 99-98 ابلاغ است.

 

شرایط عمومی جذب سرباز معلم


آن بخش از داوطلبینی حائز شرایط هستند که برگه ی آماده به خدمت خویش را اخذ کرده باشند و این برگه، مهر غیبت نداشته باشد و تاریخ گسیل آن ها تیر و شهریور سنه باره تقاضا باشد. هماهنگی و بررسی افراد واجد شرایط در همان اردیبهشت ماه انجام خواهد شد و در برگزیدن هسته ی انتخاب استان ها قرار می گیرد، نظر نهایی نیز لغایت فرجام اردیبهشت همان سنه اعلام خواهد شد.

 

شرایط سرباز معلم سال جدید


جذب سرباز معلم 98 تنها از کسانی خواهد بود که مدرک تحصیلی لیسانس داشته باشند و در باره کسانی که زیر لیسانس هستند این شرایط به هیچ عنوان اعمال نخواهد شد.

 

مناطق و دودمان های جذب سرباز معلم


اگر  در سنه 98 به تعقیب گذراندن خدمت سربازی خویش در مناطق شهری هستید گزینه جذب به عنوان سرباز معلم 98 را کناره بگذارید به این دلیل که این نوع جذب فقط ویژه کلاس های درسی واحدهای آموزشی ای است که درمناطق کم تر گسترش یافته،قرار دارد وجذب در تقدیر های اداری در مراکز ایالت و یا حتی مناطق شهری ممنوع است.
هم چنین دودمان ی تحصیلی شما باید با دودمان ای که درخواست کننده تدریس آن هستید، یکی باشد و این رشته، باید با طرح طبقه بندی مشاغل معلمان مملکت نیز همسان باشد.
زیرا آموزش و تربیت بر بنیاد اعلام نیازی که از مناطق گوناگون دریافت می کند اولویت بندی کرده و مراحل جذب سرباز معلمان را اتمام می دهد.

اما به طور کلی بیشتر کسانی که فارغ التحصیل رشته های فنی هستند رئیس کارگاه می شوندو دودمان هایی که، قابلیت تدریس دارند مانند زنجیره های نظری می توانند به عنوان دبیر تکاپو کنند.

 

مدارک جذب سرباز معلم 98


شما برای ثبت نام به جز مدارک اصلی مشابه اصلی و کپی شناسنامه ، کارت ملی و مدرک تحصیلی و عکس 4*3،  باید برگ اعزام به خدمت بدون غیبت و کارت واکسن داشته باشید.


اگر احد از والدین شما کارمندآموزش و پرورش هستند،حکم کارگزینی ارائه بدهید و یا اگر مولود ایثارگر یا شهید، هستید گواهی لازم و یا اگر بسیجی پرکار باشید، می توانید استشهاد بسیجی فعال از سپاه پاسداران را ارائه دهید.

 

مراحل جذب سرباز معلم 98


پس از ارائه مدراک بالا از هسته ی انتخاب با شما تماس گرفته خواهد شد و جلسه ای حضوری،
برای مصاحبه تعیین خواهد شد که لازم است مرز و به هنگام در آن حاضر شوید. بسیار مهم است که حضور شما در این جلسه با پوشاک رسمی که درخور شأن یک دبیر است باشد و در این جلسه مصاحبه شما می بایست به سوالات سیاسی، شرعی و مذهبی و مثل آن پذیرش دهید.

این جلسه جز آن به طور کلی برای ارزیابی رفتار شما خواهد بود. بعد از اتمام تحقیقات محلی و استعلام، از محل تحصیل شما و بعد از حدود دو هفته نتیجه ی مصاحبه به صورت تلفنی به شما اعلام خواهد شد.

 

جذب به عنوان سرباز معلم و کسری خدمت


کسانی که به عنوان سرباز معلم 98 جذب می شوند با توجه این که این دوره شدنی است با سنه های تحصیلی، تداخل داشته باشد به آموزش و تربیت تعهد می دهند که اگر خدمت آن ها کمتر از دو سنه طول بکشد تا واپسین،انجام خدمت در سمت خویش باقی بمانند و البته مدت بیشتر را به عنوان حق التدریس در سمت خود خواهند بود.

شرایط سرباز معلم سال جدید

 

این سوژه برای بسیاری از کسانی که شرایط  کسر خدمت ایثارگری و یا کسری خدمت بسیج ،
یا گونه ها دیگر کسری خدمت دارند مشکل هایی را ایجاد می کند به این معنی که اگر این کسان در جای دیگر فرمان نامه شوند و یا حتی خدمت خود را در پادگان بگذرانند در همان تاریخی که با در نظر دریافت کسری خدمت،سربازی شان به سرانجام می رسد کارت سرانجام خدمت خویش را می گیرند.

بنابراین اگر مشمول کسری خدمت هستید،بهتر است جذب به عنوان سرباز معلم را با در عقیده گرفتن این سوژه و با آگاهانیدن لازم گزینش کنید.ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :جواد صادقی پور نظرات (0)

روش های گرفتن معافیت سربازی

مدیر مشمولان مقر كل قوای مسلح واپسین وضعیت گونه ها معافیت های سربازی و چگونگی گرفتن هر یك از آنها را تشریح كرد

مدیر مشمولان مقر كل نیروهای مسلح واپسین چگونگی انواع بخشودگی های سربازی و چگونگی گرفتن هر یك از آنها را کالبدشناسی كرد.

مدت خدمت سربازی در كشور ۳۰سال است كه این مدت به ۴دوره ضرورت، احتیاط، اندوخته اول و ذخیره دوم تقسیم می شود كه در دوره ضرورت كلیه کسان ذكور كه وارد سن ۱۹سالگی می شوند در شمول قانون وظیفه عمومی قرار گرفته و مشمول می شوند كه این کسان باید تكلیف نظام وظیفه خویش را صریح كنند.

مدت دوره خدمت بایستگی بر اساس قانون ۲۴ماه است هم اكنون این مدت بین ۱۷تا ۲۰ماه است كه در مناطق عملیاتی ۱۷ماه، مناطق مرزی۱۸ماه، مناطق محروم ۱۹ماه و سایر مناطق ۲۰ماه است.

 

روش های گرفتن معافیت سربازی

 

خدمت بسیجیانی كه در گردان های عاشورا و پایگاههای مقاومت سازماندهی شده اند بین ۴۵تا ۳ماه و حداكثر ۶ماه از این مدت كم می شود و لذا این دسته از بسیجیان به طور متناوب از ۱۱ماه الی ۱۳ماه خدمت كنند.

 

وضعیت پیوستگی تحصیل كسانی كه به سن مشمولیت می رسند


اگر این کسان دانش آموز باشند مطابق قانون می توانند الی سن ۲۴سالگی پیوستگی تحصیل بدهند ولی اگر در این مدت کامیاب به فارغ التحصیلی نشده و یا در بین تحصیل وقفه ای به هستی بیاید فرد فوق مشمول بوده و باید به سربازی برود.

افراد دانشجو در مقطع فوق دیپلم مجازند ۳سال تحصیل كنند كه این مدت برای كارشناسی پیوسته حداكثر ۶سال، ناپیوسته ۳سال و كارشناسی بزرگتر و دكترا ۸سال است و طی این مدت فرد می تواند با به کارگیری معافیت گذرا به تحصیل پیوستگی دیتا و بعد از فارغ التحصیل شدن به خدمت برود.

 

معافیت های افراد مریض و وضعیت گرفتن آن


گاهی فرد مشمول به علت مرض امكان خدمت را ندارد كه در این خصوص وی با مراجعه به سازمان وظیفه عمومی معافیت موقت پزشكی لغایت حداكثر ۱سال اخذ می كند و در پایان سال به وضع فرد بررسی شده و اگر مرض کماکان پیوسته داشته باشد حداكثر یكسال تمدید می شود و در سرانجام سنه دوم به وی معافیت همش داده می شود.

افرادی هم هستند كه از سلامت كامل برخوردار نبوده اما مرض آنها در مرز بخشودگی نبوده این افراد هم می توانند مراجعه كرده و در صورتی که بیماری آنها تأیید شود به عنوان معاف از رزم شناخته شده و در كارهای خدمات رزمی و یا حمایت خدمات رزمی بكارگیری می شوند.

مدیرمشمولان ستاد كل نیروهای مسلح با اشاره به افرادی كه به دلیل بیماری به هیچ عنوان توانا به خدمت نیستند، گفت: این کسان هم در صورت تائید مرض مطابق قانون از بخشودگی همش برخوردار می شوند كه مرض آنها را هم قانون مشخص كرده است.

وی در استجابت به سؤالی درباره اینكه در باره دریافت معافیت چه نوع مرض در قانون مورد اشاره قرارگرفته است گفت: بیماریهای غدد، پوست، مغز و اعصاب، روان پزشكی، ریه، استخوان، دستگاه گوارش، خون، دهان و دندان، چشم، گوش، قلب و بیماریهای عفونی از دسته بیماریهایی است كه فرد در صورت تایید پزشكی از انجام خدمت بایستگی معاف می شود.

 

بخشودگی های تعهد به خدمت


بعضی از کسان مشمول به جای خدمت دوره ضرورت پایبند به خدمت در برخی از مراكز دولتی می شوند كه این مراكز بر این پایه اند تربیت آموزگار با ۵سال تعهد خدمت، آموزش و تربیت تعهد به خدمت ۲برابر مدت تحصیل، قوه دادگستری ۱۰سال، سازمان هواپیمایی ۱۲سال، سازمان كشتیرانی ۱۰سال، وزارت بهداشت ۵سال و یا استخدام در قوای مسلح است كه این کسان برابر سهمیه سازمان های ذكر شده انتخاب و جذب شده و پس جهت صدور كارت بخشودگی به سازمان وظیفه عمومی شناسایی می شوند.

 

گونه ها معافیت های كفالت و وضعیت اخذ آن.


یكی از انوع معافیت های كفالت مربوط به فقط فرزند ذكور بالای ۱۸سال و پدر ۶۰سال و بالاتر می باشد، كه در این حالت سن پدر باید ۶۰سال یا بالاتر بوده و یا به انگیزه بیماری نیاز به مراقبت داشته باشد.

اگر والد فقط فرد ذكور بالای ۱۸سال در زندان باشد و بیش از یكسال از مدت حبس وی باقی مانده باشد فرزند وی می تواند بخشودگی كفالت دریافت كند.

سردار كمالی با ذکر اینكه تنها فرزند بالای ۱۸سال والده فاقد شوهر نیز می تواند بخشودگی اخذ كند گفت: گاهی ممكن است فرد مشمول همنشین و یا خواهر نیز داشته باشد ولی آن برادر و یا خواهر دربایستن به مراقبت دارد كه در این حالت نیز بخشودگی اعطا می شود.

مادر فاقد شوهر كه تحت پوشش كمیته یاری رسانی پیمان داشته باشد در صورتیكه ۲فرزند نیز داشته باشد می تواند از بخشودگی یك مولود خود بهره‌گیری كند.

تنها مراقب جد فاقد فرزند، مراقب جده فاقد شوهر و فرزند، تنها مراقب اخ صغیر و یا همنشین مریض فاقد والد و فقط مراقب خواهر صغیر یا مجرد و یا خواهر فاقد پدر، همسر و فرزند نیز می توانند از بخشودگی های كفالت بهره‌گیری كنند.

كمالی ادامه داد: كسی كه دوست خویش را در حین خدمت سربازی از دست داده باشد و خودش تنها فرزند بالای ۱۸سال باشد نیز می تواند از خدمت معاف شود.

 

انواع بخشودگی های خاص


۲تن از اولاد شهدا، ۱نفر از اولاد مفقودالاثر، ۱فرزند جانباز ۳۰درصد و ۲فرزند جانباز ۶۰درصد و فرزندان آزادگانی كه ۳۶ماه سابقه اسارت داشته باشند می توانند از خدمت معاف شوند.

اگر میزان اسارت فرد آزاده كمتر از ۳۶ماه باشد مدت خدمت فرزند وی به ازای هر سال بردگی ۶ماه كسر خواهد شد.

۲تن از فرزندان رزمنده ای كه ۸۰ماه پیشینه جبهه داشته باشند نیز از خدمت معاف می شوند و در صورتی که میزان حضور فرد رزمنده در جبهه ۴۰ماه باشد یك فرزند وی می تواند از بخشودگی بهره‌گیری كند.

 

بخشودگی های معلولان


خانواده ای كه دارای والد یا والده معلول و یا ۲برادر معلول باشد، یكی از افراد مشمول آن می تواند با مراجعه به سازمان بهزیستی جهت اخذ معافیت وظیفه عمومی معرفی شده و از معافیت برخوردار شود.

كسانی كه همسرشان پس از ازدواج معلول شده باشد نیز از اتمام خدمت معاف می باشند.

 

بخشودگی جهت زلزله زدگان


گاهی زلزله های بزرگواری در كشور به وقوع می پیوندد كه این زمین لرزه ها می تواند سرنوشت یك فرد را نیز تغییر دهد و بنابراین جهت حمایت از کسان زمین لرزه زده بخشودگی هایی پیش بینی شده است.

افرادی كه همگی خانواده خویش را در زمین لرزه از دست داده باشند، افرادی كه همسر و مولود خویش را از دست داده باشند و یا منزل مسكونی آنها ۱۰۰درصد ویرانی شده باشد می توانند از معافیت استفاده كنند.

 

بخشودگی افراد ایرانی بیرون از كشور


افرادی كه الی سال۸۲ از كشور بیرون شده اند و کمینه ۲سال در بیرون از كشور ماندن داشته باشند می توانند با پرداخت مبلغ ۵۰میلیون ریال معافیت گرفتن كنند.

مشمولانی كه پس از سال۸۳ از كشور خارج شده اند اگر دانشجوی یكی از دانشگاههای خارج از كشور باشند و لغایت واپسین،انجام شهریورماه سال۸۵ نیز از كشور خارج شده اند به شرط آنكه یكی از دانشگاههای درونی آنها را استجابت كنند می توانند به كشور آمده و در دانشگاه داخلی بدون اینكه غیبت سربازی داشته باشند، پیوسته تحصیل دهند.

اگر فرد به چهره غیرقانونی نیز از كشور بیرون شده باشد در مورد غیبت مشكلی ندارد و می تواند با پذیرش دانشگاه داخلی بدون غیبت پیوسته تحصیل بدهد.

 

بخشودگی های عفو رهبری


با موافقت مقام معظم رهبری افرادی كه خدمت سامانه وظیفه را اتمام نداده بودند و حتی مرتكب غیبت شده بودند، پیش از ۳۰سال از سیستم نظام وظیفه بیرون كردیم بطوریكه افراد لیسانس و پائین تر الی متولدین سال۵۴، کسان فوق لیسانس تا واپسین،انجام ۵۲ و کسان دارای دكترای غیرپزشكی متولدین الی پایان سنه ۵۰و پزشكی الی واپسین،انجام سنه ۴۴اگر هم غیبت داشته اند و یا از خدمت گریز كرده اند با عفو مقام معظم رهبری می توانند مراجعه كرده و كارت بخشودگی گرفتن كنند.

 

سوءاستفاده از بخشودگی ها


یكی از مواردی كه فرد می توانست از معافیت بهره‌گیری كند بخشودگی درباره چاقی و یا لاغری بیش از اندازه بود كه با توجه به اینكه افراد با اخذ رژیم های غذایی خویش را لاغر و یا چاق می كردند این گونه معافیت لغو شد.ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :جواد صادقی پور نظرات (0)

درباره ما

بایگانی

آمار بازدیدها

 • کل بازديد : 447
 • تعداد کل مطالب : 4
 • تعداد کل نظرات : 0
 • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 7 تیر 1398 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه