به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

 

در صنعت سیم و کابل از تجهیزات مختلفی در خطوط تولید بهره گرفته می شود که یکی از تجهیزات تابنده ها می باشند . از تابنده ها برای تابیدن هادی و یا رشته های عایق شده بهره گرفته می شود . در این مقاله به شرح مختصر برخی از انواع ماشین های تابنده خواهیم پرداخت .

https://www.simandcable.com/simandYqiXM

 ماشین بانچر یا Bunching Machine

در این نوع ماشین کپستن و قرقره خروجی (  take up ) درون یک قاب یا گهواره متعادل نگهداشته و با یک کمان یا قاب چرخان به حرکت در می آید . قاب چرخان غالبا” شامل دو صفحه انتهایی با بازوهای مربوطه می باشد . یک جفت پولی بر روی هرکدام از صفحات قرار دارد .

ماشین تابنده سیم و کابل

قرقره های مربوط به هرکدام از رشته ها روی پایه هایی در خارج از دستگاه قرار دارند . از این قرقره ها رشته های سیم خارج شده و از بین یک صفحه که روی اولین یاتاقان محوری حرکت می کند عبور داده می شوند ، پس از آن از درون یک دای شکل دهنده و سپس روی یک جفت از پولی ها حرکت می کنند و به این وسیله اولین تاب به رشته های bunch داده می شود  پس از آن از میان یکی از قسمتهای لوله ای شکل قفس چرخان به سمت پولی های هدایت کننده نصب شده در صفحه انتهایی عبور داده می شود و همانطور که سیم های bunch شده از این پولی های هدایت کننده در مسیر به سمت کپستن خارج می شوند تاب دوم نیز اعمال می گردد .ادامه مطلب
دوشنبه 1 مرداد 1397  - 3:36 PM

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 1746
تعداد کل پست ها : 9
تعداد کل نظرات : 0
تاریخ ایجاد بلاگ : یک شنبه 9 اردیبهشت 1397 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 11 شهریور 1398 

نویسندگان

سیمند کابل

امکانات جانبی