علت خرابی دکمه های مایکروفر

در دنیای پر مشغله­ امروز انسان زمان کافی برای پخت و پز را ندارد. بسیاری از مردم بیشتر زمان خود را صرف کار کردن می کنند و فرصتی برای پخت و پز غذا ندارند. یکی از بهترین دستگاه های ساخته شده در زمینه پخت و پز مایکروفر است. این دستگاه که سرعت پخت و پز را بالا می برد، در این شرایط به داد انسان رسیده است. همانطور که می دانید مایکروفر یک دستگاه الکترونیکی است که دکمه های آن ممکن است به دلایلی به درستی کار نکنند. ما در این مقاله به بررسی علت خرابی دکمه های مایکروفر خواهیم پرداخت. موضوعاتی که در این مقاله از مجموعه تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به آن ها اشاره می شود را می توانید از طریق فهرست زیر مشاهده کنید.

علت خرابی دکمه های مایکروفر

 • بررسی دلایل خرابی دکمه های مایکروفر
 • خرابی دکمه های مایکروفر به علتایراددربرداصلی
 • خرابی دکمه های مایکروفربه علت قطع مدار اصلی
 • خرابی دکمه های مایکروفربه علت خرابی فیوز
 • خرابی دکمه های مایکروفربه علت اشکال در منبع تغذیه

 

بررسی دلایل خرابی دکمه های مایکروفر

خرابی دکمه های مایکروفر دلایل زیادی را دارد و این خرابی در کار نکردن تعدادی از دکمه های مایکروفر نمود پیدا می کند و اگر برای رفع آن اقدام نکنید ممکن است دیگر هیچ یک از دکمه های مایکروفر شما به درستی کار نکند. به طور کلی علت خرابی دکمه های مایکروفر به صورت زیر می باشد:

 • اشکال در برد اصلی
 • قطع مدار اصلی
 • خرابی فیوز
 •  ایراد در منبع تغدیه

برای تعمیر این مشکلات در مایکروفر باید از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید. در صورتی که شما بدون تخصص کافی به تعمیر خرابی دکمه های مایکروفر خود بپردازید، مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت که اولین و اصلی ترین آن طولانی شدن زمان تعمیر می باشد. همچنین برای تعویض قطعات باید به قطعه های فابریک دسترسی داشته باشید. در نهایت ممکن است به قطعات دیگر مایکروفر آُسیب برسانید و موجب افزایش هزینه شوید.

کاربران گرامی؛ در صورت بروز خرابی در ماروفر بوش خود می توانید برای رفع عیب دستگاه خود از خدمات نمایندگی تعمیرات ماکروفر بوش در آی پی امداد استفاده کنید.

 

خرابی دکمه های مایکروفربه علت ایراد دربرد اصلی

همانطور که می دانید مهم ترین قطعه در وسیله های الکترونیکی برد آن ها می باشد. مایکروفر نیز به عنوان یک وسیله­ الکترونیکی شامل این موضوع می شود. برد اصلی مایکروفر مهم ترین بخش آن می باشد که بروز هرگونه مشکل در آن موجب مشکلات زیادی در مایکروفر می شود. یکی از علل اصلی خرابی دکمه های مایکروفر، اشکال در برد اصلی می باشد. در صورتی کهدرمدارهایصفحهکنترلاصلیاشکال ایجاد شود، ممکن است صفحه نمایشگر و دکمه ها به درستی کار نکنند.علت آن می تواند از بین رفتن جایلحیمویاسوختنیکخازن باشد. برای رفع این مشکل باید در صورت خرابی قطعات روی برد به تعویض آن ها اقدام کنید و در صورت شکستگی برد آن را تعمیر کنید.

کاربران گرامی؛ در صورت استفاده از ماکروفر زیمنس و بروز خرابی در این دستگاه می توانید برای تعمیر ماکروفر زیمنس در آی پی امداد با نمایندگی های این شرکت تماس حاصل فرمایید.

خرابی دکمه های مایکروفربه علت قطع مدار اصلی

یک وسیله­ الکترونیکی از مدارهای مختلفی تشکیل شده است که برق را به قطعات مختلف دستگاه منتقل می کنند و باعث درست کار کردن آن قطعه می شوند. در مایکروفر یک مدار اصلی برای برق رسانی به دکمه های آن وجود دارد. وجود هر گونه قطعی در این مدار اصلی موجب خرابی دکمه های مایکروفر و عدم کار کردن صحیح آن ها می شود. برای رفع این مشکل باید:

 • مدارها را به طور کامل بررسی کنید و عیب یابی کنید.
 • در صورت پیدا کردن قطعی آن را برطرف نمایید.

 توجه داشته باشید برای بررسی مدار شما نیازمند تخصص و دانش کافی در این باره هستید. در صورت پیدا نکردن عیب از متخصصین کمک بگیرید.

در صورتی که با بروز خرابی در ماکروفر دوو خود مواجه شدید می توانید برای تعمیر ماکروفر دوو در آی پی امداد با نمایندگی های این شرکت در تماس باشید.

خرابی دکمه های مایکروفربه علت خرابی فیوز

یکی از دلایل خرابی دکمه های مایکروفر خرابی فیوز می باشد. همانطور که می دانید فیوزقطعه‌ای است که برای حفاظت لوازم برقی مانند تلویزیون، یخچال، کامپیوترو … دربرابرآسیب‌های ناشی از تغییرات الکتریکی ناگهانی وغیرمعمول مورداستفاده قرارمی‌گیرد. مایکروفر نیز به عنوان یک وسیله برقی دارای فیوز می باشد.در صورتی که فیوز متصل به صفحه کلید مایکروفر دچار مشکل شده باشد، موجب خرابی دکمه های مایکروفر می شود.علت خراب شدن این فیوز می تواند تغییرات ناگهانی برق باشد. برای رفع این مشکل باید مایکروفر از برق بکشید و فیوز متصل به صفحه کلید را بررسی کنید. در صورت سوختگی به تعویض این فیوز اقدام کنید.

 

 

خرابیدکمههایمایکروفربهعلتاشکالدرمنبعتغذیه

آخرین علت خرابی دکمه های مایکرفراشکال در منبع تغذیه می باشد. مایکروفر به عنوان یک وسیله برقی دارای منبع تغذیه می باشد. منبع تغذیه قطعه ای است که انرژی الکتریکی را دریافت و آن راتبدیل بهجریانوفرکانسموردنیازیکمصرفکنندهالکتریکیمی کند.در صورتی که منبع تغذیه دچار مشکل شده باشد، جریان برق را به درستی به مدار صفحه کلید منتقل نمی کند و این امر موجب خرابی دکمه های مایکروفر و عدم کار کردن آن ها می شود. برای رفع این مشکل باید مایکروفر را از برق بکشید. سپس به بررسی منبع تغذیه بپردازید. برای عیب یابی و رفع مشکل منبع تغذیه می توانید از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید.

 


ادامه مطلب


[ سه شنبه 28 شهریور 1396  ] [ 9:54 AM ] [ حسن امامی ]
[ نظرات(0) ]