بررسی مشکل روشن و خاموش نشدن هود آشپزخانه

در این مقاله به بررسی مشکل روشن و خاموش نشدن هود آشپزخانه می پردازیم.

روشن نشدن هود آشپزخانه دلایل دیگر بجز خراب شدن پنل دستگاه هم دارد. از جمله این موارد میشود به این نکته اشاره نمود که سیم برقی که رابط مابین هود و برق شهری میباشد لای بر شده است و هود دیگر برای استفاده روشن نمی‌شود.

علاوه بر این در صورتی که موتور هود نیم سوز شده باشید یا موتور به طور کامل خراب شده باشد هم این امکان وجود دارد که هود دیگر روشن نشود و نتوانید از آن استفاده فرمایید.

در صورتی که دلیل روشن نشدن هود را بررسی کردید و متوجه شدید که هود به برق وصل میباشدو جریان برق شهری نیز قطع نشده، باید نسبت به تعمیر هود اقدام فرمایید.

هود آشپزخانه هرگز خاموش نمی‌شود

یکی دیگر از مشکلاتی که زمان استفاده از هود آشپزخانه شاید با آن مواجه گردید ، یک سره کار کردن هود و قطع نشدن آن است. در صورتی که هود هرگز خاموش نمی‌شود، این امکان وجود دارد که دکمه روشن و خاموش کردن هود اتصالی داشته و هود یکسره شده باشد.

علاوه بر این خرابی برد دستگاه هم می‌تواند سبب بروز این مشکل باشد.

نمایندگی تعمیرات هود اخوان در تهران به شما در تعمیرات نصب و عیب ‌یابی هود اخوان یاری می‌رساند. برند اخوان یکی از برند های محبوب در ایران بوده که در زمینه تولید هود آشپزخانه نیز فعالیت دارد. مرکز نمایندگی تعمیرات هود اخوان به دلیل ارج نهادن به نظر مردم و آسایش خیال آن‌ها اقدام به ارائه خدمات این برند با بالاترین کیفیت را نموده است. این نمایندگی به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شما در زمینه های مختلف می‌باشد. بهتر است برای تعمیر هود اخوان بنابر سیستم داخلی پیشترفته و پیچیده آن در صورت خرابی از یک تعمیرکار خبره و نمایندگی مجاز کمک بگیرید. در ادامه با برخی از موضوعات مرتبط با هود اخوان آشنا خواهیم شد.
ادامه مطلب


[ یک شنبه 30 آذر 1399  ] [ 8:01 PM ] [ حسن امامی ]
[ نظرات(0) ]

از کجا بفهمیم جاروبرقی خراب شده است؟

ضعیف بودن مکش جاروبرقی

نخستین مورد در مایان نشانه‌های خرابی جاروبرقی که بایستی نسبت به آن حساس بشوید، مکش ضعیف دستگاه میباشد. اغلب افراد زمانی با این مشکل مواجه می‌شوند، آن را بزرگ و مرتبط به محفظه داخلی می‌دانند. ولی چنین باوری غلط میباشد و بیشتر با روش‌هایی ساده قابل حل است. اگر شما هم با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنید، بایستی بخش‌هایی مانند لوله تلسکوپی و خرطومی، کیسه جاروبرقی، فیلتر جاروبرقی و واشر و تسمه را مورد بررسی قرار بدهید. جهت خرید پاکت جاروبرقی بوش BSG8PRO3 روی لینک آن کلیک فرمایید.

بررسی لوله خرطومی و تلسکوپی جاروبرقی : در صورتی که جارو برقی تان دارای مکش ضعیفی می‌باشد، اولین موردی که باید به آن شک کنید، انسداد لوله‌های خرطومی و تلسکوپی دستگاه است. در واقع گاهی بر سر راه این دو لوله، شی ای قرار می‌گیرد و با مرور زمان، گرد و غبار و اشیای دیگر به آن می‌چسبند. از این رو روز به روز، بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود و مکش جاروبرقی را تا حد بسیار زیادی ضعیف می‌کند. برای رفع این مشکل می‌توانید شلنگ آبی را در داخل لوله بگیرید و با هل دادن آن به داخل، سبب خارج شدن شی شوید. علاوه بر این خوب است بدانید یکی دیگر از مشکلات مکش ضعیف، مرتبط با پارگی یا آسیب دیدن این دو لوله می‌باشد. در صورتی که نیاز به خرید هر یک از قطعات جاروبرقی داشتید، باید بدانید که بهتر است به نمایندگی تعمیرات جاروبرقی مراجعه کنید.

بررسی فیلتر و کیسه : اگر باز هم با مشکل مکش ضعیف رو به رو بودید، باید فیلتر و کیشه را مورد بررسی قرار دهید. در این زمینه ممکن است کیسه جاروبرقی پر باشد که باید آن را خالی کنید. همچنین پیشنهاد ما به شما آن است که علاوه بر خالی کردن کیسه، فیلتر را هم بشویید.

بررسی واشر و تسمه جاروبرقی: اگر باز هم مشکل مکش دستگاه حل نشد، به‌ناچار باید محفظه داخلی یعنی واشر و تسمه آن را هم بررسی کنید. عیب این رو بخش به راحتی قابل تشخیص است. به عنوان مثال ممکن است ناشی از تسمه کشیده شده یا سابیده شده باشد. بدین منظور برای تعویض آنها باید از متخصص مربوطه کمک بگیرید.

بررسی مشخصه های خرابی جاروبرقی

دکمه روشن خاموش و سیم جمع کن از کار افتاده‌است
دومین مورد از نشانه‌های خرابی جاروبرقی، از کار افتادن کلیدهای آن است. در چنین شرایطی اصلاً نباید نگران باشید؛ چرا که راهکاری ساده پیش رویتان قرار دارد. برای حل این مشکل باید قاب رویی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. معمولاً این دکمه‌ها در طول زمان، به دلیل استفاده زاید هرز می‌شوند و از کار می‌افتند. اگر دکمه در این بخش گیر کرده باشد با یک ضربه کوچک درست می‌شود. در غیر این صورت و هرز شدن، باید آن را تعویض کنید.

چرخ جاروبرقی تان شکسته‌است

شکستن چرخ در بین نشانه‌های خرابی جارو برقی، بسیار ساده و سطحی، اما آزار دهنده به نظر می‌رسد. برای حل این مشکل، تنها کافی است اقدام به خرید چرخ جدید کنید و آن را با مورد قبلی جایگزین کنید. پیشنهاد می‌کنیم این چرخ را از نمایندگی‌های برند جاروبرقی تان تهیه کنید تا جنس اصل و با کیفیت باشد.

خاموش شدن در زمان کار

یکی از شایع‌ترین نشانه‌های خرابی جارو برقی، خاموش شدن آن در حین کار است. خاموش شدن دستگاه مشکلی نیست که بتواند شما را نگران کند؛ زیرا معمولاً به دلیل اشکالات موجود در برق ساختمان به وجود می‌آید. برای حل این مشکل باید قسمت‌هایی نظیر فیوز، پریز، دوشاخه، کابل جارو برقی، سیم کشی داخل دستگاه، داغ شدن بیش از حد و … را مورد بررسی قرار دهید.

پریز: رسانایی پریزی که دستگاه به آن وصل شده‌است را مورد بررسی قرار دهید. بدین منظور از یک مولتی متر استفاده کنید.
فیوز: ممکن است فیوز ساختمان پریده باشد یا برق ساختمان به کلی قطع شده باشد.

دو شاخه: احتمال دارد بر اثر کشش بیش از حد دستگاه، دوشاخه از پریز خارج شده باشد و شما متوجه نشوید.

کابل جاروبرقی: شاید اتصالات برقی ایجاد شده به دلیل پارگی یا آسیب دیدگی کابل دستگاه باشد. این مشکل را به سرعت برطرف فرمایید.

گرم شدن جاروبرقی: در صورتی که بیش از اندازه از دستگاه استفاده کنید، داغ شده و سپس به صورت اتوماتیک خاموش خواهد شد.
ادامه مطلب


[ جمعه 21 آذر 1399  ] [ 12:13 AM ] [ حسن امامی ]
[ نظرات(0) ]

بررسی دلیل قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال ساید

دلیل قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال ساید چیست؟


گاهی ممکن است وقتی که به صفحه دیجیتال یخچال خود نگاه می نمایید متوجه بشوید که یک چراغ قرمز روی آن روشن شده است که اغلب زیر آن کلمه انگلیسی filter به چشم می‌خورد. به این چراغ، چراغ فیلتر یخچال می گویند و عملا به شما نشان می‌دهد که کیفیت آب خروجی یخچال شما مناسب نیست و اصلا نباید آن را نادیده بگیرید. داخل یخچال‌های ساید، اغلب بر اساس برند و نوع مدل، یک یا دو فیلتر تصفیه آب وجود دارند. یک فیلتر معمولا در داخل فضای یخچال و کنار جا میوه‌ای و یک فیلتر دیگر بیرون از محیط یخچال نصب می‌شود. نوع این فیلترها نیز بر اساس مدل و برند یخچال تفاوت دارند. بعضی از آنها دو فیلتر کربنی، برخی دیگر یک فیلتر کربنی و یک فیلتر الیافی و مدل‌هایی که یک فیلتر دارند، دارای فیلترهای ترکیب الیاف و کربن میباشند.

حتما بخوانید: طریقه ریست کردن فیلتر آب یخچال بوش

در واقع زمانی که شما از آبسرد کن یخچال خود استفاده می‌کنید، آبی نسبتا تصفیه شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اما فیلترهای یخچال ساید بای ساید نیز همانند فیلترهای دستگاه تصفیه، پس از مدتی خاصیت خود را از دست می‌دهند و دیگر قادر به تصفیه آب نیستند و نیاز به تعویض پیدا می‌کنند. زمانی که وقت مناسب تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید شما برسد، چراغ قرمز  فیلتر آن روش خواهد شد و به این ترتیب به شما نشان می‌دهد که عمر مفید فیلتر یخچال شما به پایان رسیده است و نیاز به تعویض دارد.


ادامه مطلب


[ یک شنبه 16 آذر 1399  ] [ 8:11 PM ] [ حسن امامی ]
[ نظرات(0) ]