بررسی مزیت های اصلی ماشین ظرفشویی

در این بخش به بررسی مزیت های اصلی ماشین ظرفشویی می پردازیم...

در زمان باارزش شما صرفه جویی خواهد شد

در عصر امروزی اکثر افراد با کمبود وقت در زندگی روبرو هستند و شستن ظروف هم به اندازه کافی وقت را از آنان می‌گیرد. بر همین اساس افرادی که از ماشین ظرفشویی برای این کار استفاده می‌کنند؛ می‌توانند زمان‌های زیادی را مشغول به کارهای دیگری شوند و وقتی برمی‌گردند ظروف خود را به صورت شسته و خشک شده از این دستگاه، تحویل بگیرند. این مورد تنها مختص منازل نیست. در رستوران‌ها و یا دانشگاه‌ها نیز جهت شستن ظروف و بشقاب‌های مشتریان و یا دانشجویان از ماشین‌های اتوماتیک ظرفشویی استفاده می‌شود. شستن ظروف زمان زیادی را از خدمتکاران رستوران‌ها می‌گیرد و می‌توان این مشکل را با جایگزین کردن ماشین ظرفشویی، حل کرد. بنابراین خرید ماشین ظرفشویی برای رستوران چیزی است که هم به نفع کارکنان و هم برای مدیران چنین مجموعه‌هایی، مفید است.

بیشتر: نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی گرنیه

بهداشتی‌تر است

اکنون مسائل بهداشتی در درجه اول اهمیت برای افراد، قرار گرفته است. قطعا ماشین ظرفشویی با استفاده از برنامه‌های شستشویی که دارد و با توجه به اینکه از آب داغ برای شستن ظروف استفاده می‌کند، می‌تواند ظروف را به صورت کاملا بهداشتی شست و شو دهد. همین امر موجب شده است که بسیاری از افراد راغب به خرید و استفاده از این محصول باشند. این در حالی است که بسیاری از اسفنج‌هایی که برای شستشوی دستی مورد استفاده قرار می‌گیرند، پس از مدتی به یک منبع بزرگ از باکتری و آلودگی تبدیل می‌شوند. بنابراین حتی اگر به این نتیجه رسیدید که ظروف را به صورت دستی بشویید؛ باید هر چند روز اسفنج یا ابر مورد استفاده را تعویض کنید. همین مورد هم می‌تواند یک توجیح اقتصادی برای استفاده از ماشین ظرفشویی باشد.

ظروف تمیز تر خواهند شد

این یک حقیقت می باشد که ماشین ظرفشویی در رقابت با انسان برای شستشوی ظروف، برنده است. ظرف‌هایی که به این دستگاه می‌سپارید؛ بسیار تمیزتر شسته می‌شوند و دلیل این امر، دمای بالای مخزن ظرفشویی است که گاهی تا 70 درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد. جالب است بدانید تمامی میکروب‌ها و باکتری‌ها در این دما از بین می‌روند. بنابراین اگر حساسیت خاصی در زمینه تمیز شدن قاشق، چنگال و یا بشقاب‌های خود دارید، باز هم ماشین ظرفشویی گزینه مناسب‌تری برای شما خواهد بود. البته این مورد تا حدود زیادی به شوینده‌ای هم که برای دستگاه انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. این دستگاه برای شستن ظروف به ژل ماشین ظرفشویی یا قرص نیازی دارد. اگر برای انتخاب شوینده ماشین ظرفشویی تردید دارید و نمی‌دانید در چه مواقعی از چه شوینده‌ای استفاده کنید؛ پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را در این زمینه، بخوانید:

 

آب کمتری مصرف خواهد شد

کمبود آب در دنیای امروز مسئله‌ای می باشد که نمی‌توان به سادگی از کنار آن، گذشت. طی مقایسه انجام شده بین مصرف آب توسط ماشین ظرفشویی و شستن دستی ظروف به این نتیجه می‌رسیم که شستن ظروف با کمک دستگاه‌های ظرفشویی جدید آب کمتری مصرف می‌کند. این مورد در بین بهترین برندهای ماشین ظرفشویی موضوع بسیار مهمی است به طوری که همواره برای این موضوع به نوعی در رقابت هستند. به طوری که تلاش می‌کنند مصرف آب و انرژی را در محصولات جدید خود تا حد زیادی کاهش دهند.

می‌توانید از برنامه‌های متعدد شستشو استفاده کنید

ماشین ظرفشویی از هر مدلی که باشد معمولا دارای برنامه‌های شستشوی مختلفی است و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود و تعداد ظروفی که قصد شستشوی آن‌ها را دارید و حتی زمان‌بندی مورد نظر، هر کدام از این برنامه‌ها را استفاده کنید.این موضوع باز هم در وقت و هزینه شما، صرفه جویی می‌کند.

امکان امتخاب مدل‌های مختلف را خواهید داشت

اکنون افرادی که قصد خرید ظرفشویی را دارند، با انتخاب‌های متعددی مواجه می‌شوند که باید با توجه به فاکتورهای مختلف، یکی را انتخاب کنند. مواردی که به هنگام خرید باید در نظر بگیرند شامل سایز دستگاه، نوع رومیزی یا ایستاده، چند نفره بودن دستگاه (مثلا ظرفشویی 8 نفره یا 12 نفره) و … می‌شود. خوشبختانه محصولات جدید شرکت‌های تولید کننده معمولا این محصول را با کیفیت عالی و امکانات مناسبی به بازارهای جهان، عرضه می نمایند[ سه شنبه 28 بهمن 1399  ] [ 7:52 PM ] [ حسن امامی ]
[ نظرات(0) ]